Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) BRIKLY válasza BRIKLY (#2850) üzenetére


BRIKLY
veterán

vagy inkább vigyem gariba a lapot?? :U így nem hogy tuningolni nem lehet rendesen, de még az alap teljesítmény se legyen? :O nem azért vettem,hogy alap órajelek alatt használjam...

[ Szerkesztve ]

(#2852) Irvkhf válasza Superhun (#2847) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Szerinted miért járok jobban vele játék szempontjából. Az Intel biztos jobb egy kicsit de kétszer annyiba is kerül vagy még többe de a teljesítménye nem lehet a kétszerese.

[ Szerkesztve ]

(#2853) Воланд válasza Irvkhf (#2846) üzenetére


Воланд
titán

Ha csak nem használod komolyabb munkára a gépet, akkor felesleges olyan procit venned. Egy i5-2400 vagy i5-2500 megfelelőbb választás lenne.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2854) Irvkhf válasza Воланд (#2853) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ez tényleg jó ezeket nem is néztem az adatai alapján majdnem olyan mint az i7 960.

[ Szerkesztve ]

(#2855) Irvkhf válasza Воланд (#2853) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Nem tudsz valami oldalt vagy táblázatot amin vagy ahol össze lehetne mérni a processzorok teljesítményét mint a Vga kártyáknál.

[ Szerkesztve ]

(#2856) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Az új generációs Core i3 mobil proceszzor az 2v4 magos? A win 4 magot lát.
Vagy a 4 szálas futtatás miatt lát 4? Integrált GPU-s a proci.

(#2857) darál0w válasza BRIKLY (#2851) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

asrockos topikban kellene utánakérdezősködni, hogy másnál mi a szitu.

#2856) csongi szálak miatt.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2858) csongi válasza darál0w (#2857) üzenetére


csongi
veterán

Köszi!
És ennek teljesítményben van jelentősége vagy inkább marketing?

(#2859) darál0w válasza csongi (#2858) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

persze hogy van...de értelemszerűen csak ott, ahol kihasználná adott program a több szálat/magot,

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2860) csongi válasza darál0w (#2859) üzenetére


csongi
veterán

Értem, akkor egy átlag felhasználónak aki nem játszik nem csinál semmi komolyat, csupán filmek, net, zene, és itt vége is a felhasználási területének, bőven elég egy Athlon2 x2 2,1Ghz+HD4200 combo. Szvsz! :)

(#2861) Воланд válasza Irvkhf (#2855) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2862) Irvkhf válasza Воланд (#2861) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ez nagyon jó nagyon köszönöm. Hihetetlen de az i5 2500 k nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#2863) Воланд válasza Irvkhf (#2862) üzenetére


Воланд
titán

Nincs mit!

Érdemes megemlíteni, hogy nincs benne az összes processzor a listában (pl 960 helyett 965 extreme van), de általában ezek között pár százalékos eltérés szokott lenni teljesítményben, ezlrt kiindulási alapnak nem rossz az összehasonlítása két processzornak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2864) Irvkhf válasza Воланд (#2863) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Igen láttam de nem baj ez nagyon jó akkor is. Még a mostani Amd Athlon X 2 5600 + os processzorom is benne van a listában. Így legalább tudok mihez viszonyítani hogy milyet vegyek és melyik mennyivel jobb a másiknál. Így legalább nem vaktában veszek egy másik processzort hanem tudom hogy mire számítsak mert itt vannak a tesztjeik. És a mostanit is el tudom helyezni és tudok hozzá viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#2865) Irvkhf válasza Irvkhf (#2864) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Hihetetlen hogy az i5 2500 k van a második helyen. És az is hogy az i5 2400 és i5 2500 k ennyire jó eredményt mutat. Tényleg jót ajánlottál és még olcsóbb is mint amit én néztem. Hogy találtad vagy hogy kerested ezt az oldalt Google Benchmark al ?

[ Szerkesztve ]

(#2866) Воланд válasza Irvkhf (#2865) üzenetére


Воланд
titán

Nem emlékszem. Valaki linkelte itt a fórumon, én pedig lementettem a könyvjelzők közé.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2867) Irvkhf válasza Воланд (#2866) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ok értem tényleg jó köszi. Én is el mentem.

[ Szerkesztve ]

(#2868) BRIKLY válasza darál0w (#2857) üzenetére


BRIKLY
veterán

azonnali alaplapos topikban màr voltam. kb. azt kaptam,hogy ez ilyen.ha nem tetszik vegyek jobbat...:U
a procis kérdésemre tudsz vàlaszolni?

(#2869) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Az új processzorok csak 1333 Mhz en kezelik a ram okat. Nézze már meg nekem ezt valaki hogy lehet ez amit itt írnak a memória típusnál. [link]

(#2870) Воланд válasza Irvkhf (#2869) üzenetére


Воланд
titán

Hivatalosan igen, de mennek a gyorsabb ramok is. Tény, hogy benchmarkon kívül sok értelme nincs átlagfelhasználásnál a gyorsabb ramnak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2871) darál0w válasza csongi (#2860) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

pontosan...

#2868) BRIKLY az hogy hangzik?

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2872) Irvkhf válasza Воланд (#2870) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ok köszi a segítséget.

(#2873) BRIKLY válasza darál0w (#2871) üzenetére


BRIKLY
veterán

:DDD. ér valamit a C'N'Q, ha a lap nem veszi vissza a feszt, csak az órajelet?

(#2874) darál0w válasza BRIKLY (#2873) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

minimálisan csükken a fogyasztás akkor is.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2875) BRIKLY válasza darál0w (#2874) üzenetére


BRIKLY
veterán

arànyban mennyire? tegyük fel,hogy ténylegesen max 60W a proci,akkor kb hàny W ha visszaveszi a feszt,és hàny W ha nem?:)

(#2876) darál0w válasza BRIKLY (#2875) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

fingom nincs, ki kell mérni :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2877) Irvkhf válasza Воланд (#2870) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Mi kellene ahhoz hogy egy átlag felhasználó is ki használja a gyorsabb ramokat és hogy egy átlag felhasználó is észre vegye a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#2878) BRIKLY válasza darál0w (#2876) üzenetére


BRIKLY
veterán

mérni csak szoftveresen tudok. de az meg sz@rt sem ér... HW monitor szerint úgy is 15.75W idle. :C :Y :DDD

(#2879) Воланд válasza Irvkhf (#2877) üzenetére


Воланд
titán

Az, hogy ne legyen átlagfelhasználó és ne csak játékra, meg netezésre használja a számítógépet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2880) jimmy399


jimmy399
senior tag

Szerintetek nem magas az 51 fok egy PIV 2,6 Ghz-es HT-s Intel procinál?

--- N/A ---

(#2881) BRIKLY válasza jimmy399 (#2880) üzenetére


BRIKLY
veterán

terhelve? nem.

(#2882) Snooker


Snooker
senior tag

sziasztok!

milyen proci hűtőt ajánlotok tuningra ?? a mostani gyári intel selejtes, ezért akarok újat venni, és ha már megveszem akkor húzni is akarok a procin, min 3.2 Ghz-re. Az ár max 7k

(#2883) mitkov77 válasza Snooker (#2882) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ha elfér a házban, akkor CM hyper 212+ jó választás.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2884) Irvkhf válasza Воланд (#2879) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Köszi én is erre gondoltam. Csak gondoltam valami szoftverrel vagy valami módosított operációs rendszerrel ki lehetne jobban használni olyannak is aki nem annyira ért hozzá mert mondjuk egy módosított átlag program jobban ki használná. Arra gondolok hogy milyen szoftveres változások kellenének hogy jobban ki használják. A jövőben biztos ki fogják majd használni az operációs rendszerek és programok de most még nem.

[ Szerkesztve ]

(#2885) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Az iránt érdeklődöm, hogy ha i5-2500K alá bekapcsolom az Intel Turbo Mode-ot, akkor 95W felett is képes fogyasztani?

(#2886) Ribi válasza KaiotEch (#2885) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha nincs tuningolva, akkor nem.

BRIKLY nekem az X2 240 idle eszik 48-49Wot, ha megy minden energia gazdálkodás.
Ha nem, akkor 51W. Szóval ennek a procinak kb felesleges ez az opció.

[ Szerkesztve ]

(#2887) KaiotEch válasza Ribi (#2886) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De hát maga a Turbo az egy tuningnak számít mivel 3,3 helyett 3,7-en járatja a procit ha kell.

(#2888) mitkov77 válasza KaiotEch (#2887) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Természetesen tuning, mert egyel növeli a szorzót, de a 95W úgy van kiszámítva, hogy belekalkulálják a turbó módot.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2889) Ribi válasza KaiotEch (#2887) üzenetére


Ribi
nagyúr

Úgy csinálja, hogy amíg csak 1esetleg 2 magon fut valami addig engedi a turbót, viszont ha már minden mag terhelve van akkor visszaveszi alapra.

(#2890) KaiotEch válasza Ribi (#2889) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Áhá jó köszönöm.

(#2891) Snooker válasza mitkov77 (#2883) üzenetére


Snooker
senior tag

Megnéztem a méret adatait az általad ajánlott hűtőnek, de szerintem nem fog beférni, mert majd kétszer nagyobb mint az intel gyári, és a gyári hűtő is éppen az alaplap chipset hűtője mellett helyezkedik el, tehát nem hiszem, h a cm elférne benne (+ a memókon is elég nagy hűtő van)

van más ajánlat?

(#2892) mitkov77 válasza Snooker (#2891) üzenetére


mitkov77
aktív tag

CM hyper tx3 még jó választás lehet, én E8400 @4124 MHz-en járatok vele.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#2893) BRIKLY válasza Ribi (#2886) üzenetére


BRIKLY
veterán

ez valami szoftveres mérés? vagy fogyasztásmérővel mérted?

(#2894) JoceeHunt válasza BRIKLY (#2893) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Fogyasztásmérő már van ebayen 4000Ft-ért postázva, lehet rendelek én is egyet.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2895) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok,

szerintetek egy c0-ás e8200 vagy egy e0-ás e8400 "hűvösebb" gyári értékeken? Ha jól láttam e8200-ból nincs c0-ás, tehát az e0-ás e8400 elvileg jobb hatásfokkal működik, viszont magasabb órajelen megy...

köszi

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#2896) Ribi válasza BRIKLY (#2893) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez az én melós amds gépem, fogyimérővel mérve.
1 wino van benne, alaplapi vga.

[ Szerkesztve ]

(#2897) BRIKLY válasza Ribi (#2896) üzenetére


BRIKLY
veterán

vinyóval,mindennel együtt 51W idle?

(#2898) Ribi válasza BRIKLY (#2897) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sok v kevés?
+2 12cm venti.

(#2899) BRIKLY válasza Ribi (#2898) üzenetére


BRIKLY
veterán

pont jó! csak megilyedtem,hogy csak a proci nyel be ennyit. mert ha a teljes gép,akkor ugye ott vannak a vintik,hdd,alaplap is eszik,meg a táp vesztesége. szóval akkor a proci kb 30w idle. de így akkor lesz@rom az energia gazdálkodást. legalább hűvösebb lesz a proci,mert 1,4V a VID,de beéri 1,3V-al is.

(#2900) ccnaee


ccnaee
csendes tag

Hi

Valaki megtudná mondani, hogy az AMD c50 elég e a FULLHD filmekhez (youtube on és úgy általában az összes féle hullhd hez)??

Nem e szaggat illetve a van e valami hátul ütője??

Előre is köszi!

Hi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.