Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) atti_2010 válasza napoleon2323 (#2550) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az nem sok! Esetleg kipucolni és újrapasztázni kellene.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2552) Ueda válasza Kiki18 (#2541) üzenetére


Ueda
senior tag

1155-ösre éri meg váltani, mert ennek van a legjobb ár/érték aránya és az idén januárban vezették be. 1156- és 1366-ra már érdemben nem fognak kiadni új processzorokat így bár sajnálatos, de "halott" platformnak lehet tekinteni. Az 1366-osnak volt (és egy darabig még van) a legjobb teljesítménye és persze ára is igencsak borsos, háromcsatornás memóriavezérlővel. 1156-nak kétcsatornás memóriavezérlője és kedvezőbb ára , de a grafikus mag és memóriavezérlő még külön chipen helyezkedik el. 1155-ben már egy lapkára zsúfolják a mem.vezérlőt és a minimum dupla erős grafikus magot is + egyéb "apró" újítások, melyek együttesen nagyobb teljesítményt adnak.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#2553) lacika0926


lacika0926
tag

sziasztok!
azt szeretném kérdezni hogy "AMD Phenom II X4 955"-ezt a féle procit lehet e 2 magra állitani a 4böl :D
mert a be555-öt tudom 4 magositani is akár

(#2554) #65675776 válasza lacika0926 (#2553) üzenetére


#65675776
törölt tag

Megfelelő alaplappal lehetséges. Értelmét mondjuk nem látom.

(#2555) bmw365


bmw365
csendes tag

Sziasztok.
Van egy AMD Athlon 64 3500+ os procim, nem tudom hogy nagy baj e de ha fut a gép és semmilyen program nem fut, akkor a sajátgép, tulajdonságok alatt a proci 999Mhz et mutat, de ha fut valami akkor 2,32 Ghz ír. Ez pontosan mit jelent?

(#2556) lacika0926


lacika0926
tag

fps-jatek csak 2 magot használ ki(counter-strike)
és 2 magon jobban lehet húzni, melegedés nélkül

(#2557) Воланд válasza bmw365 (#2555) üzenetére


Воланд
titán

Energiagazdálkodás. Ha nincs terhelés altt a processzor, akkor visszaveszi a feszt, meg az órajelet, így kevesebbet fogyaszt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2558) bmw365 válasza Воланд (#2557) üzenetére


bmw365
csendes tag

Köszi a segítséget.

(#2559) Kiki18 válasza Ueda (#2552) üzenetére


Kiki18
őstag

Köszönöm.Valamennyire érthető,de ennél részletesebb leírásra nincs is per pillanat szükségem. :) :R

(#2560) vergilx


vergilx
őstag

sziasztok!
egy Asrock 890GX Extreme3-ra felmegy ilyen módon a CM TX3?
a hátlapi ventivel párhuzamos legyen a ventije:
[link]

forrás: logout.hu -secret-

[ Szerkesztve ]

(#2561) endeavoring


endeavoring
csendes tag

Sziasztok! in medias res...
A „Wmiprvse.exe”, ami alapból az automatikus frissítés, stabil és biztonságos működés felelőse, zabálja a processzort. Jelszólopó trójai is átnevezheti magát erre, de Nod32-vel át lett nézve, valamint a Windows/System32/wbem mappában a tulajdonságoknál a Microsoft van megjelölve, tehát nem trójai.
Windows indításakor rendszeresen bent marad a futtatásban, s ott is felejti magát.
Specifikáció: Win7 - 64 bit, HP Envy 15, i7 processzor 1.6 Gh 4 mag, 8 szál (HT).
Találtam egy angol nyelvű oldalt: http://superuser.com/questions/240794/why-does-wmi-provider-host-wmiprvse-exe-keep-spiking-my-cpu
Úgy gondoltam ez lesz a megoldás, így uninstalláltam a „HP Wireless Asistant”-ot, de a Wmiprvse.exe a következő indításkor is dolgoztatta a processzort (a wifi-hez sincs köze).
Ekkora processzor munkát konvertálásnál szokott produkálni a gép, s nem tudok rájönni, mit csinál ez a folyamat egyáltalán, s mi váltja ki a jelenséget.

(#2562) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Egy régi gépről akartam átmásolni pár cuccot,XP SP3 van fent,bekapcsolom betölt az XP az OK,de amint vmit meg akarok nyitni/ megnyitok,nem elsőre,de röviddel rá,pl. böngésző megnyitása,hirtelen újraindul a gép. :W :W :W Ezt játsza el folyamatosan. HDD problámára gyanakodtam,de Sentinel szerint kondi 91%.teljesítmény 100%,a Smartban ugyan van egy felkiáltójel,"apró felpörgési gondok",de ez korábban,2 éve is így volt és akkor ment,nem volt ilyen újraindulási gondom. Vagy mostanra "érett be a hiba",bár kondició OK,nincs bad sector.

Illetve más ötlet,v akinek volt hasonló gondja és sikerült megoldani a problémát,kérem ossza meg velem,mielőtt a szervízben legombolnának.!

Illetve annyit hozzátennék,h F8 nyomás után,"hibakeresési mód"-ban lett indítva,úgy nem áll le,ill.az "automatikus újraindítás" kivettem,de akkor kékhalál stop,most újra bepipáltam és hibaker.módban fut az XP.
Ha vmi gond lenne (proci,videokari túlmelegedés stb.),akkor ebben a módban is újraindul,hibát ír ki,v így kinyírom a gépet? :F

[ Szerkesztve ]

(#2563) shadi1


shadi1
csendes tag

Sziasztok!

Remélem lesz valaki aki tudja a problémémra a megoldást itt. A gond az, hogy eddig egy AMD Athlon 64 3000+ az amit hajtottam, 1Gb rammal, és abit av8-as alaplappal.
Sajnos azt tapasztalom, hogyha berakom az AMD Athlon 64 4200+ x2-es procit, x2-eshez való gyári hűtővel, alig telik el pár perc, és a proci máris 80 fokra kúszik, és a végén leáll a gép mert a Bios lekapcsol. Volt már, hogy leállítottam, de 110-fok környékén már nem mertem kockáztatni. Szóval a 3000-es csodálatosan muzsikál benne, ha melegszik a lap vezérli a ventit, és emeli a fordulatszámot. Cool on quite kikapcsolva, alapjáraton a venti 3300-at forog. Ha játszom a 3000-essel, akkor 5000-ig is képes emelni a venti fordulatát, de ha a X2 4200+-ot teszem bele, semmit nem csinál vele, csak a hőmérséklet megy szépen felfele, és a venti alapjáraton pörög.
Hát ennyi a probléma alapvetően. Ha lenne rá valami ötletetek, hogy miért nem hajlandó az x2 a ventit magasabb fordulatszámra bírni, azt köszönettel fogadnám, mert már mindent elkövettem vele, a lábtisztítástól, az újrapasztázásig.
Előre is köszi mindenkinek a válaszát, ha lesz ilyen. :)

(#2564) #16939776


#16939776
törölt tag

Üdv!

Tudtok nekem ajánlani valakit, aki tudna egy x2-őn lábat pótolni?

:R

(#2565) WestCoast92


WestCoast92
tag

Sziasztok!
Az lenne a gondom, hogy vettem egy új procit és nem stabil.
Eddigi konfig:
Foxconn 915 alaplap
Intel celeron 3.06/512/533
Ati HD2600XT 256Mb passzív
ddr1 512Mb 400Mhz ram
Dvd író
Samsung 500Gb winyo
Mercury 400W táp

Az lenne a gond hogy vettem egy Intel P4 3Ghz/2M/800Mhz procit és nem stabil az órajele. Vagyis nem össze vissza változik, hanem a szorzó néha lecsökken 15-ről 14-re. A hőfok terhelés nélkül 65C. Jah és néha a fesz is ugrál egy kicsit. A régi proci teljesen stabil volt tuning alatt is.(3466Mhz-ra emeltem kb.) Szerintetek a proci a hibás vagy a táp sz.r?

(#2566) TROG AIR válasza WestCoast92 (#2565) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Lehet nem ártana biost frissíteni....(vagy rendszer ujradobás után lenne ok....)

innen : foxconn

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#2567) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok melyik a jobb az Amd 3000 + Athlon 64 vagy az Amd 3000 + Sempron processzor és mi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#2568) TROG AIR válasza Irvkhf (#2567) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Az athlon jobb,de csak kicsivel...újabb socket
és abban "már" 512 L2 cache van nem 128 mint a sempronban....
de radikális teljesítménybeli különbség nincs köztük...

athlon 3000+

sempron 3000+

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#2569) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Mi a különbség az AMD Phenom II 955 C3, és a sima AMD Phenom II 955 proci között?
Mert árban jócskán eltérnek...8e dif.

(#2570) Irvkhf válasza TROG AIR (#2568) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Köszi hogy válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

(#2571) TROG AIR válasza fulton (#2569) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Van köztük pár amelyik "csak" 95W -os,ezek ált c3 -asok
...a zöm meg 125 W-s....úgy tudom mindössze ennyi.... :K

430 pozitív , 0 negatív....

(#2573) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Szerváltam egy Compaq Evo D510 E-pc masinát egy celeron proci volt benne 2.4-es de én kicseréltem egy P4 1.7-re. A kérdésem az lenne hogy nem baj hogy celeron 1.75V-os a P4 pedig 1.5V-os nem lesz gáz?

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#2574) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok hogy lehet egy 775 ös foglalatú 800 Fsb Pentium 4 processzor 60 C fokos mikor processzor zsírt is raktunk rá. A gyári Intel hűtő meg ami van rajta 4500 al forog a bios szerint és nagyon hangos. És a Windows 7 élmény index hogy adhat rá egyszer 1,7 et egyszer 2,6 és egyszer 2,0 amikor szerintem olyan 4,0 vagy olyan 4,1 körül kellene lennie. Szerintem rossz a processzor. Van egy másik gépem aminek hangja sincs néha ha nem nyúlok hozzá nem tudom hogy most be van e kapcsolva vagy nem mart annyira halk. Tudja e valaki hogy mit csináljak vele hogy halk legyen. És szerintem valami baja van a processzornak de a rendszer nem fagy le azzal nincs semmi baj de a processzorral biztos van valami. Hogy tudnám meg nézni hogy ez a processzor jó e.

[ Szerkesztve ]

(#2575) Steve-0


Steve-0
őstag

Szerintetek mennyivel lehet lassabb egy Intel Core™ i3 Prozessor 380M az AMD Phenom FX-5000@3GHz-mel szemben? :B (Photoshoppal dolgozom sokat.)

[ Szerkesztve ]

(#2576) TROG AIR válasza Steve-0 (#2575) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

A kevesebb mag ellenére is agyonveri az i3 -az amd-t szerintem.....(sajnos) :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#2577) BigBlackDog válasza Irvkhf (#2574) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem feltétlenül rossz az a proci. Kérdés, hogy pontosan milyen pentium 4-ről van szó? Az élményindex nekem nem tűnik irreálisnak. Másik, halk gépben milyen hűtő van? Attól is sok minden függ. A 60 C pentium 4 esetén lehet teljesen természetes, de a pontos procitípus nélkül nem tudok semmi pontosat mondani. Pasztázásnál figyelj rá, hogy ne legyen túl kevés, vagy túl sok paszta a procin, mindkét esetben ronthatja a pasztázás a hőelvezetést.

(#2578) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Újra kell pasztáznom tesóm laptopját,mert igencsak elfáradt.
A régit mivel tudom leszedni a prociról meg a hűtőpadról?a javát lekaparom körömmel de vmi alkohol vagy ablaktisztító leszedi a maradékot?

Előre is köszi. Üdv.: Pocee

Mr.Brightside

(#2579) BigBlackDog válasza Pocee (#2578) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem alkoholos dezodorral átfújt ruha (vagy lehet, hogy körömlakklemosó) segített. De vigyázz, mert ezek elég falánk folyadékok, szeretnek mindenbe belekóstolni, amihez hozzáérnek. Ablaktisztítót még nem próbáltam, de lehet, hogy az is segíthet.

(#2580) Jorus válasza Pocee (#2578) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha nagyon rá van száradva, zsilett pengét szoktam használni a lekaparáshoz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2581) Pocee válasza Jorus (#2580) üzenetére


Pocee
senior tag

köszönöm...

Mr.Brightside

(#2582) Irvkhf válasza BigBlackDog (#2577) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Én azért tartom irreálisnak az 1,7 Windows 7 élmény indexet mert egy régebbi 1,7 Ghz es 400 Fsb Intel Celeronra adott 2,2 és egy másik régebbi 2000 + os Amd re 1,25 Ghz en adott 2,0 ez a minimuma a processzornak a maximuma amit tuning nélkül lehet állítani az meg 1,7 Ghz és arra pedig 2,7 et adott és néztem már egy ilyen hasonló processzort ilyen 775 ös foglalatú 3 Ghz es 800 Fsb s Intel Pentiumot amire 4,1 et adott. Ezért tartom irreálisnak azt hogy erre a 775 ös foglalatú 3 Ghz es 800 Fsb Intel Pentium 4 processzorra 1,7 et adott a Windows 7 élmény index meg mindig más adott rá a régebbi gépeken meg mindig ugyan azt. Szerintem van ezzel a processzorral valami.

[ Szerkesztve ]

(#2583) BigBlackDog válasza Irvkhf (#2582) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Legközelebb próbáld meg írásjelekkel tagolva leírni a mondanivalódat. Kicsit nehézkesen lehet így értelmezni.
Procival kapcsolatban; Friss telepítés a Win7? A régebbi teszteket is Win7 alatt csináltad (Vista alatt magasabbak voltak az élményindexek)? Így utánnaolvasva valóban kicsit kevés az 1,7. Másnál kb. 3-4 között változik.

[ Szerkesztve ]

(#2584) Irvkhf válasza BigBlackDog (#2583) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Igen friss telepítés után van és a másik gépek is friss Windows 7 telepítés után voltak amiknek az eredményeit írtam. És ezen a gépen amire ezt az 1,7 et adja a processzorra ami egy 775 ös foglalatú 3 Ghz es 800 Fsb Intel Pentium 4 nagyon lassan is akar le futni a Windows 7 élmény index. Szerintem van valami ezzel a processzorral nem tudok másra gondolni. Tudom hogy a Vista kevesebbet adott rá mert azt is néztem egy gépen és kevesebbnek tűnt mint amit a Windows 7 ad élmény indexnek a számítógép hardvereire elemeire.

[ Szerkesztve ]

(#2585) BigBlackDog válasza Irvkhf (#2584) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Eressz neki egy Orthos-ot. Ha 30 percig futkorászik hiba nélkül, akkor stabilnak mondható a proci, valószínűleg nem hibás. Próbáld ki más lapban, ugyanúgy lassú-e, esetleg nézd meg a bios beállításokban, nincs-e valami visszavéve, letiltva, stb. Ha nem sajnálod (és szükségét érzed) eressz rá egy BIOS resetet.

(#2586) Irvkhf válasza BigBlackDog (#2585) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Bios reset alatt Load Default ra gondolsz azt már csináltam. Ok köszönöm hogy válaszoltál és segítettél meg próbálom amit mondtál. Meg próbálom amit tanácsoltál.

[ Szerkesztve ]

(#2587) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Szerváltam egy Compaq Evo D510 E-pc masinát egy celeron proci volt benne 2.4-es de én kicseréltem egy P4 1.7-re. A kérdésem az lenne hogy nem baj hogy celeron 1.75V-os a P4 pedig 1.5V-os nem lesz gáz?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#2588) Irvkhf válasza TROG AIR (#2576) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Mi erre a bizonyíték hogy agyonveri az I3 a Phenom processzort.

(#2575) Steve-0

Majd írd már meg ha használod mind a két processzort Fotshoppal hogy milyen különbséget veszel észre. Szerintem annyival nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#2589) mate1990


mate1990
csendes tag

sziasztok
kéne 1 kis help
az lenne a kérdésem hogy az i5 2400 procim amikor futtatom aida 64 ben a stabilitás tesztet akkor a turbóval sem megy 3200Mhz fölé
elvileg ennek a procinak turbóval 3400 on kéne mennie de ennyin még nem láttam
mi lehet a baj?

(#2590) Kobra789


Kobra789
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy amd pehnom II x4 955 black editiont.az alaplapom asus m2n-e,biosfrissítéssel támogatja a procit, de a teszteken (cpuz) 800mhz-t ír és az élményindexen is 3,7 pontot kapott. hgoy tudom elérni a gyári 3200mhz-t?????
segítsetek pls!!!!!! köszi

(#2591) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok!
Új procit szeretnék a közeljövőben vásárolni!
Használtan,nem sok ráfordítással!
Én az E5xxx szériára gondoltam,marha jók tuningba!
Vagy mit javasolnátok!
Valószínüleg egy HD4890lesz melle ha minden jól megy,szóval egy 3.8-4.0 ghz-et tudnia kéne!

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2592) atti_2010 válasza Kobra789 (#2590) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ha van lehetőséged tegyél fel egy CPU-Z képet.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2593) Mania válasza Kobra789 (#2590) üzenetére


Mania
senior tag

1. A neve AMD Cool'n'Quiet. A 800Mhz azt jelenti hogy működik a processzor energiagazdálkodása, vagyis üresjáratban visszaveszi a feszültséget és a frekvenciát.Ezt úgy tudod ellenőrizni , hogy mikor meg van nyitva a CPU-Z, indíts el mondjuk egy HD videót.Mindjárt látni fogod a névleges órajelet.
2. A Windows élményindexe mindig a leggyengébb összetevő értéke.

[ Szerkesztve ]

(#2594) gban válasza Boogie33 (#2587) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem lesz gáz, az alaplap tudja hogy mennyit kér a proci.

Postázást nem vállalok.

(#2595) gban


gban
Közösségépítő

Érdekelne a különbség 2 proci között.
Az egyik egy E4500, ez hivatalosan Core2Duo, és Conroe magos, 2,2 GHz, 2 MB, 65W TDP, 65 nm technológia, 2007. 3. negyedévi megjelenés.
A másik egy E5200, ez névileg "csak" Pentium, Wolfdale mag, 2,5 GHz, 2 MB, 65W TDP, 45 nm technológia, 2008. 3. negyedévi megjelenés.
Mit veszek észre mint átlag júzer a 2 proci között, a kb. 10% sebességkülönbségen kívül (lemértem)?
A sima Pentium nevű elvileg mégis modernebb a specifikációk alapján, ugye?
Vagy ne törődjek a névvel, nem számít?
Jobb a Wolfdale mag mint a Conroe?

Postázást nem vállalok.

(#2596) Mania válasza gban (#2595) üzenetére


Mania
senior tag

Ugyanazt tudják az órajel kivételével...igy nem kérdés hogy Wolfdale

[ Szerkesztve ]

(#2597) gban válasza Mania (#2596) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is pont ezt néztem, csak nem egymás mellett.
Én is a 45 nm miatt találtam jobbnak az E5200-t, és egyúttal nem is találtam más különbséget, ami mondana is nekem valamit..
De hogy miért adtak neki egy sokkal gagyibb procit sugalló nevet? :F

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2598) robick5 válasza Pocee (#2578) üzenetére


robick5
tag

Én denaturált szeszt használok erre a célra nem károsít semmit,tökéletesen teszi a dolgát. :K

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#2599) Gyick


Gyick
őstag

Hi!
Érdeklödni szeretnék hogy ezeket az opcokat biosban hogy célszerű beállitani ill mire valók.Tuning nincs.
Spread Sprectum:
Secure Virtual machine:
Enhanced Halt State:
Cpu active controll:

(#2600) Superhun válasza mate1990 (#2589) üzenetére


Superhun
addikt

Valszeg csak 1 használt magnál megy föl 3,4Ghz-ig. Ha csak egy mag van 3,4-en, akkor azt az Aida szerintem nem mutatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.