Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) boxos23 válasza Nkrissz (#2150) üzenetére


boxos23
aktív tag

köszi

(#2152) boxos23 válasza Воланд (#2149) üzenetére


boxos23
aktív tag

ez a 70 fok amit ir a max hőfok vagy az ideális?

(#2153) Nkrissz válasza boxos23 (#2152) üzenetére


Nkrissz
csendes tag

Hát nekem 50-60 foknál úgy belassult a gép hogy nem tudtam használni.A 70-nél még csoda lenne ha elindulna :D.

[ Szerkesztve ]

(#2154) Воланд válasza boxos23 (#2152) üzenetére


Воланд
titán

[link]

Max hőfok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2155) boxos23 válasza Nkrissz (#2153) üzenetére


boxos23
aktív tag

pedig megy!!!! amugy a haveré nem az enyém,

azt mondja 77fok volt az előbb
nem tom mi baja
holnap paszta csere :)

Ja és nem lassult be:) komoly mi

[ Szerkesztve ]

(#2156) Nkrissz válasza Zizikekoma (#2140) üzenetére


Nkrissz
csendes tag

Amúgy hogyan kell felrakni az FHL biost?

(#2157) boxos23 válasza Воланд (#2154) üzenetére


boxos23
aktív tag

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=27466

ilyen proci az a 478-as foglalattal.
az meg nem 70 csak 67.7fok és már 77 is volt :)

(#2158) Воланд válasza boxos23 (#2157) üzenetére


Воланд
titán

Köszi, hogy sikerült leírnod, hogy konkrétan milyen prociról van szó. :(((

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2159) Zizikekoma válasza Nkrissz (#2156) üzenetére


Zizikekoma
csendes tag

A giga lapoknál ha jól tudom többféleképp lehet BIOS-t Flash-elni, (valami programuk is van rá, azt hiszem Q-Flash a neve, bocs, de gigából nem vagyok járatos) mondjuk nagyjából annyi lenne, hogy letöltöd a bios fájlt. Kibontod. Rámásolod egy floppy, pendrive gyökerébe a tartalmat, és beállítod hogy onnan bootoljon (van autorun file a csomagban). A felhasználói kéziköyvben részletesebben is le van írva, és ha azt figyelmesen áttanulmányozod menni fog, de ha elbizonytalanodnál, itt biztosan segítenek.
Ami viszont nagyon fontos a BIOS Flash közben imádkozol, hogy ne legyen áramszünet/természeti katasztrófa/macska ne vizeljen bele a gépbe, és ha ezt mind elkerülöd, akkor restart után az új BIOS lesz a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#2160) darál0w válasza Nkrissz (#2156) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

@bios nevezetű programmal probálkozz. az a legegyszerűbb.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2161) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Van 1 AMD x4 955 procim 3.2Ghz,próbáltam feljebb húzni az órajelet rajta de max 5%-ot enged feljebb rakom akkor már be sem bootol.Kérdésem az lenne,hogy ennyire antituningos vagy netán valahol valami le van tiltva a biosban,hogy tovább ne lehessen feljebb húzni?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2162) Nkrissz válasza Zizikekoma (#2159) üzenetére


Nkrissz
csendes tag

Na sikerült updatelnem a legújabbra ,de még mindig nem jó.
Amikor beteszem a procit nincs kép ,se pittyogás.

(#2163) keke69 válasza Nkrissz (#2162) üzenetére


keke69
őstag

Nekem proceszor csere után ez volt a problémám,egyik ismerősöm visszarakta a régi procit valamit állított a biosban aztán vissza az új és láss csodát minden jól működött!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2164) Nkrissz válasza keke69 (#2163) üzenetére


Nkrissz
csendes tag

Hát én nem tudom hogy mit tudnék állítani. Most a régi van bent ,így működik ,de ha visszarakom a másikat akkor nem megy.Gondoltam arra is hogy kevés a táp de egy 500W-os tápnak csak el kéne bírnia ráadásul a videókártyám egy 8600gt ami azért nem fogyaszt olyan sokat.

Vagy talán resetelni kéne a cmos-t elem kivétellel?

(#2165) keke69 válasza Nkrissz (#2164) üzenetére


keke69
őstag

Nem az sem segít!!Már nem emlékszem de valami olyan volt,hogy ki volt kapcsolva valami ami a cpu cserénél bekapcsolva kellett volna,hogy legyen.Később majd felhívom telefonon de még korán van és nem akarom zaklatni!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2166) Nkrissz válasza keke69 (#2165) üzenetére


Nkrissz
csendes tag

Oké köszi szépen előre is!

(#2167) keke69 válasza Nkrissz (#2166) üzenetére


keke69
őstag

Próbáltam hívni de ki van még kapcsolva a telefonja :U

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2168) davidsone


davidsone
addikt

hali
asus rampage III Ex ba kéne valami izmos intel proci max 50-60 lenne rá
mit ajánlotok?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#2169) lujo10 válasza Nkrissz (#2164) üzenetére


lujo10
aktív tag

Az MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) beállítások alapon vannak?
CPU Frequency (MHz) [Auto]
PCIE Clock (MHz) [Auto]
CPU Clock Ratio [Auto]
Robust Graphics Booster [Auto]
DDR2 Voltage Control [Normal]
Chipset/PCIE Voltage [Normal]
HT-Link Voltage [Normal]
CPU HT-Link Voltage [Normal]
CPU Voltage Control [Normal]
Normal CPU Vcore 1.4000V

49.-50. oldal

keke69: Lehet hogy egy antituning példányod van, az enyém alapfeszen gond nélkül viszi a 3600MHz-et (tovább nem néztem), esetleg egy kis feszemeléssel próbálkozhatnál.

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#2170) keke69 válasza lujo10 (#2169) üzenetére


keke69
őstag

Egyik ismerősöm azt mondja azért nem lehet mert televannak a memoria foglalataim az az mind a 4 foglaltban van ram ezért nem fogom tudni húzni a procimat!
Ez igaz lehet? :F

Nkrissz: Állíts vissza mindent a biosban és jó lesz,mindent alapra comreset!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2171) darál0w válasza Nkrissz (#2164) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

biztos, h frissítetted a biost?

biztos, h működik az a proci?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2172) lujo10 válasza keke69 (#2170) üzenetére


lujo10
aktív tag

Az elvileg nem lehet gond, azzal viszont igen, hogy ha a RAM nem kap elég feszültséget (mondjuk emelt FSB, vagy a túl szűk időzítés miatt).
Ez nálam pl. stabilan ment: 16.5x210=3465MHz a proci, a RAM-ok ugyebár az emelt FSB miatt 840MHz-en 4-4-4-12 időzítéssel ketyegtek. A proci alapfeszen, a memóriáknak 2.1V-ot adtam (később kicsit vissza is vettem). GEIL Black Dragon 4x1GB 800MHz CL4, Phenom II X4 955 BE, tehát mint láthatod itt is mind a 4 foglalatban volt memória.

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#2173) keke69 válasza lujo10 (#2172) üzenetére


keke69
őstag

Akkor most végül is azt mondod,hogy adjak feszt a ramoknak?Ha igen mégis mennyit?
Köszi a választ!
Lefagyott a firefox szerkesztés közben

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2174) keke69 válasza lujo10 (#2172) üzenetére


keke69
őstag

Akkor most végül is azt mondod,hogy adjak feszt a ramoknak?Ha igen mégis mennyit?

Itt van 2 everest kép a ramokról.Mint ha az időzítések sem lennének egyformák!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2175) agemate


agemate
addikt

"A szorzó módosítását illetően annyi mozgásterünk van, amennyit Turbo Boost megenged, hiszen a tuninghoz ez a technológia is a szorzó növelését használja. Ez az alap szorzóhoz képest néhány fokkal nagyobbat jelent, például egy Core i5-2300 esetén a 2,8 GHz frekvencia 100 MHz (BLCK) × 28 (szorzó) képletből alakul ki. A BIOS-ban kiválasztható és még működő szorzó a 33, így BLCK növelés nélkül maximum 3,3 GHz-ig juthatunk. A szorzózár nem vonatkozik a memóriára és a grafikus alrendszerre." forrás

Eszerint a nem K-s Sandy i5-ök is valamennyire tuningolhatók. Két kérdésem van: H61-es alaplapban is van erre mód? Működik a Turbo Boost a tuning után is?

[ Szerkesztve ]

(#2176) ph user


ph user
csendes tag

Sziasztok, esetleg nekem is tudna valaki válaszolni?
[link]

Előre is köszi!

"I'm not weird. I'm limited edition"

(#2177) lujo10 válasza keke69 (#2174) üzenetére


lujo10
aktív tag

Hát igen ezek bizony nem eggyütt járnak. Ahogy nézegetem most 1.8V-ot kapnak, ha jól nézem a Cell menüben tudsz plusz feszt adni, elsőre mondjuk adj nekik 2.1V-ot (DRAM voltage), ill. az időzítést állítsd át pl. elsőre 4-5-5-13-ra (4-4-4-12 lenne mondjuk a cél, de nem biztos, hogy ezt mindegyik tudja), szerintem az Advence DRAM Configuration menüpontban tudod ezt megtenni (esetleg a Memory-Z, ebben nem vagyok biztos, mert még soha nem volt MSI lapom, de a lap topikjában bizonyára jobban konyítanak hozzá).

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#2178) bozsozso


bozsozso
őstag

lenne egy pentium 4 530-as processzorom( tudom nem mai darab)
Ezt megérné lecserélni egy E2140-es procira?

(#2179) keke69 válasza lujo10 (#2177) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm a segítséget :R közben megoldódott a problém a,még hozzá úgy,hogy nem az fsb-t emeltem hanem a szorzót!Külön köszönet érte nanusnak!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2180) darál0w válasza bozsozso (#2178) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

fogyasztás és teljesítmény szempontjábol is igen...de vannak ettől jobb procik hasonlo áron...milyen lapba tennéd?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2181) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

i5 2500 prociról lenne szó, ugye alap beállításnál 1.6-3.7ghz között szabályozza a gép a teljesítményt, a biosba van olyan hogy frekvencia beállítása 16-41 közé lehet tenni a szorzót, ezzel pontosan milyen frekvenciát lehet állítani? alapból ugye ez a proc 3.3 ghz-en megy azt lehet hogy alapból mennyivel menjen? tehát ha szorzót 20 ra rakom akkor 2ghz-en fog menni a proci? viszont a turbo boost miatt max 37 ig lehet állítani akkor mi az a 41 es szorzó?

Valamint stress test alatt pár perc alatt felmegy 50-55 fokosra a proci hőmérséklete, a biosba van erre beállítás most az silent-en van tehát halkon. ha normálra rakom akkor akkor stress test alatt nem csak 1000-1100 et fog forogni mint silent beállítás mellett?

iPhone 13 Pro Max

(#2182) bozsozso válasza darál0w (#2180) üzenetére


bozsozso
őstag

Gigabyte G31m s2l

(#2183) lujo10 válasza keke69 (#2179) üzenetére


lujo10
aktív tag

Mondjuk azt nem említetted, hogy BE a proci, na mindegy, használd egészséggel. Mindazonáltal azok a memóriák ettől még nem mennek eggyütt.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#2184) darál0w válasza bozsozso (#2182) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor keress bele egy e5xxx vagy az "uj" 45nm e6xxx szériábol :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2185) darál0w válasza jozsi252 (#2181) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

topikjában majd kiokosítanak ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2186) bozsozso válasza darál0w (#2184) üzenetére


bozsozso
őstag

de most itt a ph aprón láttam 6k-ért(és még helyben is van nekem.) 2140-et lehet még egy kicsit le is lehetne alkudni. az e5xxx illetve e6xxx nem jön ki ennyiből. Bár lehet megéri az a pár ezres különbség.

(#2187) jozsi252 válasza darál0w (#2185) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért írtam ide mert ott 2 szer is beírtam és egyszer sem kaptam választ. :N

iPhone 13 Pro Max

(#2188) darál0w válasza bozsozso (#2186) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

most nézem aprot...majd' duplája...

tuning lesz egyébként?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2189) bozsozso válasza darál0w (#2188) üzenetére


bozsozso
őstag

hát nem igazán. a tuning nem az esetem.

(#2190) darál0w válasza bozsozso (#2189) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

segítenek itt a forumon...ugy nem nehéz :)

a javaslatom megváltoztatom...e3xxx kis tuninggal :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2191) bozsozso válasza darál0w (#2190) üzenetére


bozsozso
őstag

ok köszönöm akkor elkezdek keresgélni ebben a kategóriában.

(#2192) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, egy kérdés:
[link]
biztos behalt az egyik mag érzékelője... ezt gariba cserélnék?

(#2193) darál0w válasza szijartg (#2192) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

melyik?

egyébként nem.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2194) szijartg válasza darál0w (#2193) üzenetére


szijartg
senior tag

ink -> link alatt ott a kép. Ahogy kiveszem a 3asé

Az nem jó, ha így nem gariztatják...

(#2195) jozsi252 válasza szijartg (#2192) üzenetére


jozsi252
veterán

Ugyanez van nekem is Q9400-el, és nekem is a 3. mag nak az érzékelője halt meg 42 fokrol megse moccan, gariba nemvalószinű hogy cserélik mivel magával a proccal nincsen gond. úgylátszik yorkfield-nél ez népbetegség, mert van más ismerősöm akinek ugyanez a gondja.

iPhone 13 Pro Max

(#2196) szijartg válasza jozsi252 (#2195) üzenetére


szijartg
senior tag

Intel burnel azért megmoccant a hőfok... persze csak felfelé.
De, 39 alá nem megy :DDD felfelé ok

Igen, közben már én is rájöttem hogy ezért biztos nem fogják cserélni. Mindegy... működik, ennél nagyobb gondja ne legyen :K

[ Szerkesztve ]

(#2197) Nkrissz


Nkrissz
csendes tag

Na kössz mindenkinek aki tegnap segített.Egy cmos reset után már működött a proci hála istennek. Mondjuk most meg hang nincs szóval ha valaki vágja a Realtek HD Audio Managert akkor az nézze meg légyszi ezt a topicot: [link]

(#2198) darál0w válasza szijartg (#2196) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

magasabb hőfokon életre kel.

york és wolf procik betegsége. meg kell vele barátkozni, mert ilyenért nem cserélnek.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2199) szijartg válasza darál0w (#2198) üzenetére


szijartg
senior tag

hát igen, mást nem tudok...
azért köszi ;)

(#2200) tompika75


tompika75
csendes tag

Sziasztok! Lenne kettő kérdésem! 1, érdemes e lecserélni? INTEL PENTIUM 4 530J 3Ghz HT erre INTEL PENTIUM DUAL CPU E2180 2Ghz....2, csere esetén a Windows XP SP3 és a Windows 7 talpon marad e? Nam cseréltem még procit op system alatt! Azt tudom,hogy lap esetén mindenképp újra kell telepíteni. Köszönöm a válaszokat előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.