Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#412) Gakocsis válasza Anonymus23 (#411) üzenetére


Gakocsis
tag

A win7 alap tűzfala van, ezt kikapcsoltam. A NOD32 le van állítva. A NAS Starter program rendszergazdaként van elindítva, xp sp2 kompatibilis módban.

Ez még az első telepítése lenne, nem is a frimware frissítése. Megvettem, kibontottam, beletettem a HDD-t bekapcsoltam.
Megtalálta a rendszer a NSA210-et (a NAS ábrája piros vonallal van összekötve, nem zölddel)
Kijelölöm, jelzi, hogy a rendszer még nincs inicializálva. Akkor ezt választom, nyilván enélkül nem tudnám használni. Akkor a következő képernyő az inicializáló varázsló. A hálózat beállításánál (első lépés a négyből) az automatikus IP címkipsztát választom...
Itt a next lenyomása után hosszú percekig (5-10-20) írja, hogy a hálózat beállítása. Ha ez lefut, akkor kitallózhatom, melyik frimware települjön az eszközre (a Zyxel honlapjáról a legfrissebb változatot is leszedtem, de a gyári telepítő cd-n is ez van) Ezt kitallózom, next, a folyamatjelző azt mutatja, hogy az inicializálás gyorsan megtörténik, majd a frimware transfer jönne, ekkor vált át nagyjából 30%-ra, és utána nem történik semmi... most éppen két órája áll ebben az állapotban.

Az eszközhöz egy 1 terrás WD HD-t vettem, amit a szerelési utmutató szerint behelyeztem, (ezzel előtte nem kell semmit csinálni, igaz?)

A SYS lámpa jelenleg folyamtos zöld szinben világít, a HDD is (volt már pirosban is néha)

A tűzfal le van lőve, de a router ugye itt van, nyitva az internet fel (ezt itt nem kell megakadályozni, igaz? ) Egy netgear WPN824-be van bekötve.
A routeren látom, hogy csatlakozva van.. de mivel nem sikerül rá programot telepíteni, el sem tudom érni.. Gondolom (remélem ezzel nem hülyeséget mondok) amíg nem inicializálom, és legalább egy frimware nem települ az eszközre, a nsa21-es felületen sem tudom elérni..

szóval egyenlőre mmost itt állok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.