Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) repvez válasza woodworm (#398) üzenetére


repvez
addikt

Sőt ha jól tudom a media boxoknál is samba alatt megy a torrent letöltés, ott nem is igen van más.

Meg miért használna sambát megosztásra az ember, ha a PC app és a telefonos alapból biztosítja ezt.

(#402) woodworm válasza repvez (#401) üzenetére


woodworm
veterán

Egyben tévedhetek, de mindenben nem.
A samba csak megosztásra való (biztonsági okokból nem is szokták kiengedni a belső hálóról), lehet egy beállító oldalra rakni a többivel, de ettől a funkciója nem változik. A neve is a windowsos megosztás betűszavából ered.

(#403) repvez


repvez
addikt

egyébként milyen pluginek vannak hozzá és honnan és hogyan lehet letölteni hozzá?

(#404) wocsok17 válasza repvez (#401) üzenetére


wocsok17
tag

Félre értettél, letölteni tud torrentet, megosztani nem. Viszont úgy tölt le hogy nem látja a torrent oldal.

(#405) kenand válasza wocsok17 (#404) üzenetére


kenand
veterán

Az meg max piratebay stb oldalra jó, torrent közösségben nem jó, mivel neked is vissza kell osztani, egyrészt ettől működik, másrészt ki is tesznek...

Pndorabox+transmission jól működik.....

(#406) repvez válasza wocsok17 (#404) üzenetére


repvez
addikt

Az nem baj ha nem tud megosztani, de egyenlöre még a letöltésre sem jöttem rá.
Meg nem fontos a visszatöltés sem, nem nézik ahol fenn vagyok.Meg van, hogy nem is torrent oldal csak ilyen formában teszik közzé.
De elöbb a letöltést kéne megtudni,

(#407) wocsok17 válasza repvez (#406) üzenetére


wocsok17
tag

Amint otthon is lesz időm, majd megnézem, de most kicsit el vagyok havazva.

(#408) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Ha valaki tudja vagy érdekli próbálja ki ezt a gargoyle-t.
Csak este tudom megnézni.
Van rá esély hogy a network részét ssh-n kell állítani mert van egy másik ilyen routerem, másik márkával és ott hibás volt a network rész a webes felületen.
Szóval aki ért hozzá csak az próbáljon rá nehogy ne legyen utána net otthon :)

(#409) repvez válasza hudyfiu (#408) üzenetére


repvez
addikt

Nem értek hozzá, de nem kéne egy factory . bin állomány is mielött az upgrade sys-t telepitjuk?
Legalább is a TP linknél igy volt.

A torrent letoltéssel kapcsolatban valakinek ötlete?

(#410) hudyfiu válasza repvez (#409) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Gyakorlatilag a xiaomi rendszere is openwrt alapú ha jól tudom azért nincs factory-s telepítő de akkor majd beáldozom én délután.

(#411) kenand


kenand
veterán

Nézzétek végig a topikot, van egy link amiben pontosan le van írva hogy kell feltolni a pandoraboxot.
fel kell tenni egy korai gyári fw-t majd fel lehet tolni a pandorát.

(#412) woodworm válasza kenand (#411) üzenetére


woodworm
veterán

A developer-en inkább a hangsúly, mint a verziószámon.

(#413) hudyfiu válasza hudyfiu (#410) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Sikerült feltennem a reggel linket rendszert.
Úgy látom megy minden.
Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Amúgy is ahol csak tudok gargoyle-t használok.
Elég sok fontos cucc van benne ami számomra elengedhetetlen.

Itt egy leírás hogy lehet "feltörni" a routert.
Nem tudom mit kínlódik a xiaomi mostanában mindennel de végül is megvolt pár perc alatt.

Nagyon jó lett a kütyü.

(#414) repvez válasza hudyfiu (#413) üzenetére


repvez
addikt

sztem mindenki örömmel olvasna egy kis beszámolót esetleg pár képpel, hogy mik azok a fontos funkciók amiben többet vagy jobban tud ez a rendszer .
Vagy pár lépésben a telepités menetét

(#415) syler123 válasza hudyfiu (#413) üzenetére


syler123
veterán

Engem a wifi erőssége érdekelne. Erre van app androidhoz wifi analyzer a neve. Milyen felület van ez alatt? Luci? Miben tud többet, mint a pandorabox? Wifi stabilitást clash of clans-al a legkönnyebb tesztelni, nagyon érzékeny, stabil kapcsolat kell hozzá.

Videón megnéztem, hát borzasztó az a felület....

[ Szerkesztve ]

(#416) hudyfiu válasza syler123 (#415) üzenetére


hudyfiu
senior tag

kép

Nekem adja...
Mondjuk csak ezzel a fekete témával.
Ha tudok gyorsan írok majd pár sort nekem miért használhatóbb mint a többi.
Még pár routert fel kell frissítenem de ha végeztem írok.

(#417) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Nem lesz időm hosszabb, képes gargoyle beszámolóra...
A lényege amúgy annyi hogy sokkal egyszerűbben be lehet állítani mindent mint openwrt-ben.
Vpn, usb, ftp és mindent megcsináltak hogy 1 kattintással lehessen szinte engedélyezni, beállítani.
Minden eszközt pontosabban lehet monitorozni és jobban rendszerezni.
Több 100 wifis, pc-s hálózatokhoz szoktam használni ezt a rendszert.
Persze ott már pc-re van telepítve mert kell az erő.
Korlátozásokat is 1-2 kattintással meg lehet oldani.
Azt is lehet szinte mindenre.
Ki mennyit mikor tölthet, idő és forgalom korlát.
Tudom hogy ez mind megvan openwrt és a többi rendszer alatt is csak nem mind1 mennyi idő beállítani.

Talán 1 dolog nincs ebben amit anno használtam openwrt alatt, a lucis torrent konfig felület de igazából ha megvan a transmission config fájl akkor bemásolva, ugyan úgy lehet használni mert a letöltő felülete ugyan az mivel minden csomagot fel lehet ez alá is tenni mint openwrt alatt.

Wifi teljesítményre is ugyan azokat hozza mint a többi rendszer alatt mivel ugye az alapja mindnek ugyan az szinte.
Érdekesség hogy inkább 3 antennás routerekkel dolgoztam itthon de rájöttem hogy semmi értelme szinte, majdnem ugyan olyan térerő van az antenna nélküli routereknek is.
Persze lehet mókolni a sok antennákkal de olyan nagy távolságokra nekem úgy sem kell

Stabilitásra szintén nincs panasz.
Van olyan routerem ezzel a rendszerrel ami majdnem 1 éve megy.
A többi is áramszünetek miatt indult újra.

(#418) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valamelyik xiaomi routerben van openvpn funkció? Szerverként

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#419) woodworm válasza hudyfiu (#417) üzenetére


woodworm
veterán

"Wifi teljesítményre is ugyan azokat hozza mint a többi rendszer alatt mivel ugye az alapja mindnek ugyan az szinte."

Az érdekelne mindenkit, hogy ezen a routeren is hozza-e az eredeti fw vagy a pandora wifi erősségét, mert ugye sima openwrt-vel nem az igazi. Tehát a gargoyle-os fiúk a sima openwrt-re rakták a felületüket, ezt akár én is megtehetem csomagból, vagy hozzányúltak az openwrt-hez is, mint a pandorások?

(#420) hudyfiu válasza woodworm (#419) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Elég ha a pandorával összehasonlítom?
Az megvan hamar

Azt tudom még wifiről hogy telefonnal 5MB/s notival pedig 9MB/s körül másolt a közelében a routernek.

[ Szerkesztve ]

(#421) syler123 válasza hudyfiu (#420) üzenetére


syler123
veterán

Igen az is jó. Pandora alatt jó a wifi, de pl alap Openwrt alatt borzalmas, gyenge a jel még közelről is. Pandorabox alatt Barrier Breaker van, nem a legújabb.
Konkrétan a jelerősséget kellene nézni. De ha van kedved kipróbálhatod a trunk openwrt-t, alapból nincs rajta grafikus felület, de feltehető rá.

[ Szerkesztve ]

(#422) hudyfiu válasza syler123 (#421) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ha lesz időm délután megnézem pár helyen otthon hogy milyen értékeket ad a különböző rendszerekkel akkor.
Eddig nem volt vele bajom.
4 wifi van rajta állandóan és az egyik kamerát néz szval az nem szakadhat.

(#423) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Ja és mondjuk a sebességből (9MB/s) már kiderül aki ismeri de 300Mbps-on csatlakozott a noti mert még az ac-t nem tudja de a héten lehet lesz egy ac-s teló a közelében és akkor azzal is meg tudom nézni.
Mondjuk akkor már 2ac-s cucc kell mert már most is ki van használva majdnem a lan maximuma.
Na majd kitalálok valamit.

(#424) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#418) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hm?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#425) hudyfiu válasza hudyfiu (#423) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nem tudom ma kipróbálni amit akartam, nem lesz időm már rá sztem.
Legközelebb lehet csak szombaton tudom.
Viszont akinek van pandora fent az is gyorsan le tudja tesztelni.
Csak egy mentést kell csinálni és feltenni az általam linkelt rendszert.
Ha nem jobb akkor gyorsan vissza lehet rakni a pandorát a mentéssel

(#426) tthom


tthom
senior tag

Hi,

Írjátok, hogy a mini extender csak eredeti Xiaomi routerrel megy jól. De a rendes router az jól működik más egyéb hálózatokkal repeater módban, vagy az is válogatós?

Kellene egy jó repeater, mert vettem egy ASUSt, de az a célhálózatot nem szereti valamiért, folyton újracsatlakozik.

Thx.

(#427) enginev3.0 válasza tthom (#426) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem van xiaomi jeltovabbitom és tokeletesen megy tplink routerrel.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#428) tthom válasza enginev3.0 (#427) üzenetére


tthom
senior tag

Thx, megpróbálok egy ilyet én is. Max megy az apróra, ha mégsem. :)

(#429) vacs


vacs
veterán

Srácok, kéne kis help, asszem valamit elnyomtam.

Mai nap hozta a postás, gyorsan feltettem az android appot, beállítottam, működött is a 2,4-es wifi repeater módban, de az 5 GHz-es nem.
Próbáltam beállítani, de csak szarabb lett. Az android app beállításiban kikapcsoltam a 2,4-et, de azóta meghülyült. Jelenleg nem is látja a telefon, áramtalanítottam, megnyomtam a reset gombot is, de semmi.
Hogyan hozom helyre?

(^)(>.<)(^)

(#430) tthom válasza vacs (#429) üzenetére


tthom
senior tag

Nekem még úton van, szóval nem tudok segíteni, de kinti fórumokon olvastam, hogy az 5Ghz nem megy repeater módban.. Mérgelődtek is rajta.

(#431) vacs válasza vacs (#429) üzenetére


vacs
veterán

Basszus, lehet hogy tégláztam a vadi új router-emet! :W

Kikötöttem a jelenleg TPlink router-t, helyére bekötöttem a xiaomit, de semmi, nincs net.
A 192.168.31.1 semmit nem tölt be, kérlek segítsetek. :F

tthom: most már legalább tudom, hogy az 5Ghz nem megy repeater módban.
Ha ezt tegnap is tudtam volna, akkor most is működne a cucc! :O

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#432) tthom válasza vacs (#431) üzenetére


tthom
senior tag

Először is kösd rá a régi tplinkre.. Nézd meg, hogy kap-e IPt és próbáld azon elérni.. Vagy esetleg más reset módszere van, hosszabban nyomni menetközben, amíg villog, vagy ilyesmi. Nem írja füzet?

(#433) kenand válasza vacs (#431) üzenetére


kenand
veterán

Esetleg újraflashelés sem megy?
USB driveról elviekben flasheli magát...

(#434) vacs válasza kenand (#433) üzenetére


vacs
veterán

Találtam ezt a leírást, ez alapján kell újratenni a gyári fw-t (kicsit lejjebb a Reverting to stock firmware rész)?

Illetve itt a videó alatt találtam egy fw-t, ez jó?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#435) kenand válasza vacs (#434) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Ez alapján tettük fel a pandoraboxot. Azt nem kell feltenned, de le van írva a developer rom-ot hogyan kell.

DE szerintem csak annyit próbálj, hogy vegyél le egy jó romot tedd egy FAT32-es usb drivera nevezd át a romot miwifi.bin-ne

nincs kedvem lefordítani, de egyszerű:
a. Pull the power from router, at the router
b. Plug USB drive into router.
c. Press reset button (in the hole to the left ofthe USB drive)
d. While holding down the reset button, plug in thepower. The orange light in front of the router will remain steady for a short while before it starts flashing

[ Szerkesztve ]

(#436) vacs válasza kenand (#435) üzenetére


vacs
veterán

Végül nem volt szükség újra tenni a romot.
tthom írta, hogy hosszabban nyomjam a reset gombot és ez segített!
Sikeres reset után a telefonos app újra látja a router-t, sikerült is beállítanom repeater módba.
Brutál erős wifije van, egy Tplink 4300-as mellé volt téve és kb duplája a hatótáv a MIWifi-n.

De a 192.168.31.1 továbbra sem tölt be semmit, illetve a pc-s klinesbe se tudok bejelentkezni, hiába írom be az email címem.

(^)(>.<)(^)

(#437) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Jelenleg van egy TP-Link 941nd routerem ver: 3.2. Jó pár éves már.
3 antennás. Ez az alap! Ennél csak jobb/erősebb lehet a wifi.

Két szintes családi házban lakom, de a ház több pontján nincs wifi, vagy ha van is, nagyon gyenge. Természetesen a közvetlen közelében nincs ilyen probléma.
Külföldről rendelve (van kint kuponom), szemezgetek a Xiaomi routerekkel. Erősebb wifit tudnék kicsikarni valamelyik Xiaomi routerrel mint a jelenlegi Tp-linkel?

Ezekre gondoltam, árban növekvő sorrendben:

[link]
[link]
[link]

A lényeg az lenne, hogy jobb legyen a ház wifi lefedettsége, de ez ne csak abból álljon, hogy hangosabban "kiabál"

Ha ez nem megoldható, mert nem lenne erősebb a wifije mint a már meglévő TP-Link routeremnek, akkor a legkisebb változatot, jelerősítőként sem tudnám használni? De szigorúan vezeték nélkül. Nincs lehetőségem szétfurkálni a házat.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#438) batabe válasza Predator2 (#437) üzenetére


batabe
senior tag

szia,

én a youth edition-t nem javaslom. a többi kettő tudja a dual AC módot, inkább azok közül, igény esetén kiegészítve a hozzá való repeaterrel.
Ami hátránya ezeknek a routereknek, hogy csak 2 db 10/100-as lan portja van.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#439) vacs válasza Predator2 (#437) üzenetére


vacs
veterán

Az előtted lévő hozzászólásban írtam, hogy "brutál erős wifije van, egy Tplink 4300-as mellé volt téve és kb duplája a hatótáv a MIWifi Mini-n!"

Én is nagy családiban lakom, a Tplink se rossz cucc, de az emeleten a szélső szobában (ami épp az enyém) már nem volt jel, illetve kint az udvaron se (a két vastag fal miatt).
Én a Mini-t vettem (a középső a 3 linkeden), és kíváncsiságból egymás mellé téve, (kis túlzással) de kb duplája a hatótáv, a szobámban is van jel!
Azóta repeater (jel ismétlő) módban használom, és hát besz*rás: a kert végében is tökéletes a jel, körbe a ház körül is van, pedig eddig sehol nem volt az udvaron. Héten valamelyik nap sétáltam haza és bekapcsolva maradt a telefonon (Nexus 5) a wifi és házunktól kb 30 méterre az úton jelzett a telefon, hogy új üzenet, mert már ott is fogta a wifi jelet!
A Mini-n csak 1+1 (2,4 + 5GHz) antenna van, de a 3-dik linkeden már 2+2 (2×2,4Ghz + 2×5Ghz) így ennek talán még jobb lehet a hatótávja.
Bármelyiket is veszed, szerintem nem fogsz benne csalódni! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#440) vtechun válasza hudyfiu (#417) üzenetére


vtechun
veterán

Egy ilyen VPN-re csatlakozva mondjuk egy iPhone-al, el lehet érni az otthoni dlna megosztást? Muszáj router üzemmódban lenni a routernek ilyenkor? Vagy lehet úgy mint nálam(megfelelő pontokat forwardolva), csak LAN portra csatlakoztatva, mintegy wi-fi erősítő? Köszi!

(#441) hudyfiu válasza vtechun (#440) üzenetére


hudyfiu
senior tag

elméletileg lehet erősítő módban is csak a vpn portját át kell engedni a fő router tűzfalán

(#442) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok

Legújabb frissítés óta küzdök pár gonddal.
Digi 100megás netem olykor csak 20-25mega , sőt meg is szakad, olykor másodpercekig nincs net.
Ezt egy router újraindítás mindig megoldja,de azért zavaró na. Utána megint 80-90-100 lesz a net.
A másik,hogy a tévém egy időben folyamatosan kikapcsolta a saját wifijét kikapcsoláskor, azt gondoltam,hogy a tv hibája,de mondom,ha már mostanában ennyit vacakol a router,újraindítom, na azóta a tévén is mindig bekapcsolva marad a wifi,én azt gyanítom ezt is a router okozta.
Találkozott már más is ilyen problémával? mit érdemes ilyenkor tenni?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#443) mckay válasza TommyX_ (#379) üzenetére


mckay
aktív tag

Szia!

No, megjött a Xiaomi router, kicsomagoltam, bekapcsoltam, és nem kissé csalódás a böngészős felülete. Sovány. És lassú. Aztán eszembe jutott, hogy mit írtál, hogy a telefonos appban van több lehetőség, például a wifi időzítése.

Nosza lekaptam a Play áruházból, kissé kinyomta nálam a biztosítékot, mert csak akkor volt hajlandó működni, ha 1) internetet kap a konfigurálandó router és 2) reggelek egy accot a webes szolgáltatásukhoz.
Oké, megküzdöttem, és tényleg van egy app, amiben konfigolni tudom a routert. Például állítgathatok wifi jelszót, vpnt, és a hőn áhított wifi időzítést is. Szuper.

Be is állítottam, hogy éjfélkor kikapcs, reggel bekapcs.
És jött az éjfél, és a wifi nem szűnt meg.
:(

Gondoltam, hogy megnézem, hogy a router szerint hány óra van, de nem találok ilyen opciót az appban.
Gondoltam sebaj, majd beállítom próbából, hogy egész nap csak 10 percet legyen wifi, és amúgy meg 23 óra 50 percen keresztül ne legyen wifi.
De nem árulok el nagy titkot, ha elmondom, hogy egész nap volt wifi.
:((

Gondoltam béna vagyok, nem indítottam újra, vagy nem mentettem el a konfigot.
Áram kihúz, visszadug, app, és látom, hogy be van állítva az időzítés.
:Y

Most akkor ez már milyen?
:F

És nem, nem szeretnék pandorát, openwrt-t.
Csak egy shoppingolható routert, aminek értékelhető a térereje, időzíti a wifit, és megfizethető.
Mellényúltam?
:(((

(#444) Szoszo94 válasza mckay (#443) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szia!

Nem tudom, mit csinálhatsz rosszul, de nekem a reggel 6-ra beállított restart tökéletesen működik, szoktam is mormogni, hogy miért nem egy órával későbbre állítottam, de lusta vagyok átállítani :W

Mindenesetre a router webes felületét fusd át, állítsd át angolra, állítsd be az időzónát, stb....amúgy is értelemszerűen egy router bekonfigurálása így zajlana, hogy átnézünk minden menüpontot, nemde? :)
Aztán egy gyári legfrissebb rendszer is mehetne rá, abban is van angol nyelv, lehet a te rendszereden hibásan működik az időzítés.

A felület amúgy OpenWRT-re épül ránézésre, szerintem bőven megfelelő, a reg pedig azért kellett, mert az appból így mobilnetről is el tudod érni a routeredet.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#445) mckay válasza Szoszo94 (#444) üzenetére


mckay
aktív tag

Nos, az időzített restartot még nem próbáltam.
De jó teszt lenne arra, hogy egyáltalán tudja-e a router, hogy hány óra van.
;)
Kipróbálom.

(#446) Szoszo94 válasza mckay (#445) üzenetére


Szoszo94
őstag

Hajrá, mindenesetre a rendszerfrissítés javallott, nézz rá melyik verzió futkos épp a routeren :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#447) mckay válasza Szoszo94 (#446) üzenetére


mckay
aktív tag

no meglett, beállítottam a dátumot!
azért az az 58. hó 14. nap az kissé erős, de legalább most már működik...
:))

hogy mi segített?
nem tudom, mert közben befrissül a legfrissebb gyári romra, de könnyen lehet, hogy csak vaksi voltam...

köszi és üdv!

(#448) woodworm válasza mckay (#447) üzenetére


woodworm
veterán

OTA-n nem a legfrissebbet kapja (nekem angol sem volt benne), azt manuálisan kell leszedni és telepíteni.

(#449) batabe válasza woodworm (#448) üzenetére


batabe
senior tag

Az utolsó, ota frissítés óta volt még valami offline telepíthető frissítés amiben van angol? Elég rég nem jött semmi 2.8.91 óta.

[ Szerkesztve ]

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#450) woodworm válasza batabe (#449) üzenetére


woodworm
veterán

A 2.8.91 a legfrissebb és úgy láttam a developer sem frissült.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.