Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) wocsok17 válasza syler123 (#100) üzenetére


wocsok17
tag

Ha feltölteni nem akarsz akkor jó. Legalábbis nekem a nagy elég jó, az én sávszélességemet kihasználja, bár az nem nagy. Fel nem tölt, de még nem találtam olyan torrentet amit észrevették volna hogy letöltötte. Nem tudom hogy csinálja de nem látszik hogy letöltöttem, viszont vissza sem oszt, de letölt. :D

(#102) syler123 válasza wocsok17 (#101) üzenetére


syler123
veterán

Értem köszi, akkor majd a tapasztalat dönt. Bukni tuti nem fogok rajta mert csak 6k volt.

(#103) syler123


syler123
veterán

Tényleg nem használ itt senki valamilyen alternatív firmware-t? (openwrt, pandorabox, dd wrt). Nem akarom elhinni, nem ilyen prohardver közösséghez szoktam, hanem olyanhoz, aki mindent kipróbál :D

Elég nyögvenyelős leírásokat találtam, hogy hogyan lehetne feltenni. Illetve jó lenne tudni melyiket érdemes. Van-e valami bugja ezeknek stb.

Ezt a leírást találtam. Hosszú a folyamat, mégsem ír le mindent egyértelműen. Ráadásul ezt a pandorabox-ot teszi fel, ami nem is új verzió.

Viszont találtam egy ilyen emberkét Github-on. Itt egészen új verziók vannak. De ezt megint kitudja, lehet full kínai lenne utána az egész. Meg le sincs írva a menete.

Itt pedig linkelnek egy módosított verziót openwrt-ből.

[ Szerkesztve ]

(#104) Kolondrum válasza syler123 (#100) üzenetére


Kolondrum
félisten

Minek. Akkor nem ezt veszem.

(#105) syler123 válasza Kolondrum (#104) üzenetére


syler123
veterán

Mondjuk azért mert lehet? Meg kb ez a legolcsóbb openwrt képes eszköz (6k)? Ráadásul új funkciókat kap stb... Na mindegy én majd megcsinálom, az érdeklődőknek majd ide leírom mire jutottam.

(#106) Kolondrum válasza syler123 (#105) üzenetére


Kolondrum
félisten

:R

(#107) woodworm válasza syler123 (#105) üzenetére


woodworm
veterán

Ezt pont nem linkelted.

(#108) syler123 válasza woodworm (#107) üzenetére


syler123
veterán

Sorry valóban! :R Ennek ellenére olvastam.

Próbáltad már? Megmondom őszintén még nem jött meg a router, csak bangood-on egy snapup alkalmával leütöttem, addig pedig felkészülök hogy ne érjen meglepetés :D

(#109) syler123 válasza syler123 (#108) üzenetére


syler123
veterán

Kapásból pl első probléma:

Upgrade the device with Xiaomi's development firmware via USB stick:

Download the file named miwifi_r1cm_firmware_047a3_2.x.x.bin
Azon a linken egy kínai vacak oldal jön be, találok is developer firmware-t, de azt amit kér konkrétan nem. Aztán másikkal fene tudja hogy jó-e, van-e root jog stb...

(#110) Szoszo94 válasza syler123 (#109) üzenetére


Szoszo94
őstag

Hú meg ha, nekem dev. verzió van már rahta, kb egy hónapja csináltam meg, de már nem tudom honnan szedtem a firmware-t hozzá (azóta frissítették is automatize). Vasárnap ha nem felejtem el, megnézem, hátha lementettem a linkeket.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#111) wocsok17 válasza syler123 (#109) üzenetére


wocsok17
tag

Nem ezt keresitek: [link]

(#112) syler123 válasza wocsok17 (#111) üzenetére


syler123
veterán

Igen az az oldal megvan és a jobb oldalt van a dev verzió, le is lehet tölteni, de nem pontosan az a verziót, amit az Openwrt-sítéshez használtak :D Valahol pedig olvastam hogy nem mindegyik dev rom-nak vann root joga.

Szoszo94: Mindenképpen érdekelne ha meglenne az a rom, vagyis a miwifi_r1cm_firmware_047a3_2.x.x.bin

[ Szerkesztve ]

(#113) wocsok17 válasza syler123 (#112) üzenetére


wocsok17
tag

(#114) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

openWRT telepítéséhez mindenképp kell az USB-s átalakítós kütyü?
(aliexpressen láttam, több megrendelés is történt rá kis hazánkból)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#115) wocsok17 válasza HornedReaper (#114) üzenetére


wocsok17
tag

Ezt nem értem... Micsoda?

(#116) HornedReaper válasza wocsok17 (#115) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Ez kicsit megkavarodtam, amikor kijött a router, emlékszem mindenképp kellett a serial port az openWRT telepítéséhez, akkor nézegettem.. A serial port CP2102 átalakítója is USB-s, igaz a másik vége :D

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#117) syler123 válasza HornedReaper (#116) üzenetére


syler123
veterán

Nem, ilyet nem ír a leírás.

(#118) Szoszo94 válasza HornedReaper (#116) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem kell, csak a dev romot kell először rávarázsolni a routerre :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#119) wocsok17 válasza Szoszo94 (#118) üzenetére


wocsok17
tag

akkor sem. Legalábbis xiaomi dev-nél nem.

(#120) syler123 válasza Szoszo94 (#118) üzenetére


syler123
veterán

Az a része a legkönyebb. Én mindenképpen nekiesek, ha megjött, nekem szükségem van a transmission kliensre, a gyárira írták hogy nem jelzik az oldalak hogy tölt, az nagyon nemokés.

(#121) Szoszo94 válasza wocsok17 (#119) üzenetére


Szoszo94
őstag

Én is ezt írtam, hogy nem kell ;)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#122) repvez


repvez
addikt

Ma hozta meg a postás nekem is egy ilyen routert,de van vele egy kis gondom. EU szabvány átalakitót küldtek vele, viszon az átalakitó meg nem megy bele a foglalatba mert szélesebb egy kicsit az a levágás mint a gyárin.

Ezt hogyan lehet kiküszöbölni vagy milyen adaptert lehet hozzá használni másikat?
Van egy Tplink 842nd routerem annak az adaptere jó ehehz a routerhez is? vagy hol vehetek ilyet küölön és menyiért.

Nekem ha minden igaz gyárilag angol nyelvű lesz az androidos app az mindenképp az , de a routert magát még nem tudtam letesztelni és beállitani a fenti hiba miatt.

(#123) Kolondrum válasza repvez (#122) üzenetére


Kolondrum
félisten

Simán rákötöd a 2x valamennyis kábelt az adapter végére és konnektor. Persz ha nem vagy jártas a villanyba akkor ne erőltesd.

(#124) repvez válasza Kolondrum (#123) üzenetére


repvez
addikt

Most ezt magyarul is?
Egyébként az EUI szabvány átalakitó müanag kerete miatt nem megy bele a foglalatba,de talán egy másik elosztó közbeiktatásásval megoldom,csak igy megint egy plusz ellenállás és hibaforrás van közte.

Amugy valaki már beleásta már magát jobban a router firmware lelkivilágába?
Ami a hivatalos oldalon megjelennek uj verziók azok csak kinai nyelvüek? Vagy ami gyárilag angolul jött ki router ahhz angol firm is lesz? néztem nov25én jött ki az utolsó stabil frim és heti frissitést irnak ezekről hol lehet irni, hogy mit javitottak vagy mi került bele pluszba?

Esetleg milyen alternativ openwrt van hozzá?

(#125) syler123 válasza repvez (#124) üzenetére


syler123
veterán

Engem is érdekelne, hogy a tp-link vagy másik modem adaptere jó-e hozzá, mert az van itthon... Fene se kült ilyenre ha egyszer van kábelom.

Openwrt.

[ Szerkesztve ]

(#126) Kolondrum válasza repvez (#124) üzenetére


Kolondrum
félisten

2*0.75-ös kábelt kötöttem rá. A kínai szabványú végére rákötöd, leforrasztod, szigetel és kész. Vagy 30db ilyen kábel van itthon. Mivel az adapter kettős szigetelésű csak kettő szál van.

(#127) repvez


repvez
addikt

Na sikerült egy földeletlen elosztó közbeiktatásával a normál elosztóba bedugni és igy beállitani mind a wifi mind a vezetékes részt.

Ami még nem tiszta az, hogy leszedtem a PC client progit,de full kinai és igy nem tudom, hogy mi micsoda.
A másik, hogy a net sebességemet nem nagyon találja el amikor a tesztre nyomok lényegesen kisebbet ir mint ami valójában .
Port forwardot hogy kell beállitani, a portforward oldalon nem találtam hozzá leirást.

(#128) Kolondrum válasza repvez (#127) üzenetére


Kolondrum
félisten

Angol nincs. Sebésségge tapasztalatom alapján akkor nem stimmel ha lassú neted van.
Mindenki úgy veszi meg, hogy a csatlakozó meg a nyelv meglepi? Senki nem érdeklődik előre? Költői!

(#129) syler123


syler123
veterán

Ami engem továbbra is érdekelne, hogy másik tp link router, vagy egy modem adapterével is működne?

SymbianOS: mivel azt írják adnak eu adaptert, így arra számít az ember hogy jó is lesz vele.

[ Szerkesztve ]

(#130) Szoszo94 válasza syler123 (#129) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nekem jó is lett az adapterrel, földelt konnektorba is belement simán.

Port forward pedig a 192.168.31.1 (fejből írtam, nem tuti) oldalon asszem' az advanced fül alatt lesz, de többet tudnék mondani ha otthon lennék. Mindenesetre van rá lehetőség, kutakodj! :)
(syler természetesen ez a rész már nem neked ment válaszként ;) )

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#131) repvez


repvez
addikt

én aliexpressról rendeltem, ott ilyen a leirásba sem szerepelt, hogy milyen adapterrel küldik.
A port forward menüt megtaláltam csak azt nem tiszta, hogy hova mit irjak be.

Egyrészről jó a menü mert szellős és grafikus másrészről meg nem anynira átlátható és egyértelmű

Például azért nem sikerült az elején a netkapcsolatot beállitanim, mert a PPOE kapcsolatnál a jelszó név párosnál azt irta ki, hogy MI név és jelszó és oda más adatot adtam meg regisztrációként

ÉS amig nem regisztráltam addig a miwifi.com oldalon beadta a legfrissebb firmwareket , msot meg csak be tudok jelentkezni és a router adatait mutatja.

ÉS több féle adatot kért a telepitéskor is, a MI regisztrációkor , meg az ADmin jelszót és a wifi jelszavát, és ha nem egyértelmű hogy hova melyiket kéri akkor belezavarodik az ember.

A nyelvi gondok meg azért lepik meg az embert, mert töltsön le bármilyen programot is bárhonnan az az első, hogy lehet nyelvet választani benne és ha nincs is magyar,de angol az általában lenni szokott.

(#132) syler123 válasza Szoszo94 (#130) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, remélem nekem is jó lesz az adapter. Bangood-os rendelés.

Szerintem 1 hetet tesztelem, hogy nincs-e baja, aztán megy fel a pandorabox.

[ Szerkesztve ]

(#133) TommyX_ válasza repvez (#131) üzenetére


TommyX_
őstag

Itt az Angol verzió a pc kliensből.
(Majd írd meg, hogy Nálad jó-e.)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#134) Kolondrum válasza syler123 (#129) üzenetére


Kolondrum
félisten

12v 1A DC kell neki. Nézzétek meg mi van ráírva. Fesznek stimmelni kell, áram csak nagyobb lehet.

Nekem is onnan van, full kínai, kínai adapterrel, de leírtam a cikkbe.

[ Szerkesztve ]

(#135) woodworm válasza Kolondrum (#134) üzenetére


woodworm
veterán

+ ügyelni a polaritásra.

(#136) Kolondrum válasza woodworm (#135) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rég rossz ha mondani kell.

(#137) woodworm válasza Kolondrum (#136) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig sokan leragadnak a feszültség/áram kettősnél, + stimmeljen a csatlakozó. Automatikusnak veszik, hogy minden csatin ugyanúgy van a +/- bekötés és nem figyelnek az ikonokra a tápon/készüléken.

(#138) syler123


syler123
veterán

Akkor ezt benéztem. Az egyik az jó lenne, de az áramerősség gondolom kevés lenne, mármint a 0.5A, de az pont a modemé, az ahhoz kell. Nem tudom mennyire méretezték túl eredetileg a xiaomi-sat. Amúgy meg reklamálok ha nem eu csatit kapok, azt írják az rendelési országhoz valót küldenek.

(#139) repvez válasza TommyX_ (#133) üzenetére


repvez
addikt

Igen müködik, és végre angol ezért tudom, hogy melyik jelszót kéri , igy be tudtam jelentkezni vele.

Köszi.

Azok a lehetőségek amik a torrentezéshez kell azok gondolom csak akkor jelennek meg ha rádugok valami USB tárat addig fel sem ajánlja?

(#140) TommyX_ válasza repvez (#139) üzenetére


TommyX_
őstag

Jó Neked, akkor csak nálam nem működik. :(

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#141) Kolondrum válasza syler123 (#138) üzenetére


Kolondrum
félisten

Egyik szempontból sem jó. Ebben pl trafó van és nem az kell, de ez csak egy a sok közül.
Egy 12V 1A-es adapter MO-n elég drága, ebay-ről meg az évben nem hiszem, hogy ideér.

(#142) syler123 válasza Kolondrum (#141) üzenetére


syler123
veterán

És az átalakító? Az gondolom nem drága. Nekem nagyon ráér, megvárom hogy mit adnak hozzá, ha nem jó, akkor kell egy átalakító. Egy link-et elfogadnék ha küldenétek, ebay/aliexpress/bangood.

(#143) Bear válasza syler123 (#142) üzenetére


Bear
aktív tag

Gyorsabb ha kimész a kínai piacra és veszel átalakítót ott. Én 500Ft-ért kaptam. Egyébként rendeltem is, ezt, de még nem jött meg...

Máshoz való tápot meg felejtsd el, ha jót akarsz...

[ Szerkesztve ]

(#144) Kolondrum válasza syler123 (#142) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem holt átlagos ilyen kábel van rajta. A két villára rá van kötve (persze nem csak rácsavarva, hanem szigetelve stb stb, nem részletezem) és kész. Nem tudok mit mondani, egy óriási kerülőt csináltok ezzel. A gyári adapter megeszi az itteni feszt meg frekit is, ezért elég csak a csatlakozó olyanná tétele mint ami itt kell.

(#145) wocsok17 válasza syler123 (#142) üzenetére


wocsok17
tag

(#146) syler123 válasza Kolondrum (#144) üzenetére


syler123
veterán

Értelek én, de most vagdossam el a kábelt, amikor 1 300ft-os átalakítóval megoldható?

wocsok17: Köszi!
Várjatok, ilyenem van is :D Most esett le, a Motorola Atrix 2-mnek ilyen átalakítója van ha mindenigaz.
Így akkor problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#147) wocsok17 válasza syler123 (#146) üzenetére


wocsok17
tag

Ez szerintem banggod rendeléssel jött, mert ott nem szokták eltalálni melyik a jó ide. Ezt a rendes földelt konnektorba nem tudod bedugni, mert nem középen van a villás része.

(#148) syler123 válasza wocsok17 (#147) üzenetére


syler123
veterán

Belemegy. Ezt még idehaza vettem, azt persze nem tudom honnan hozták, de jól működik minden konnektorba, szóval ez nekem jó lesz.

(#149) Kolondrum válasza syler123 (#146) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát ha gyorsan kell jaja. :)) nekem jól jött így elér a szünetmentesig. A kötési ponton jobb a szigetelés mint bárhol máshol.

[ Szerkesztve ]

(#150) Szoszo94 válasza syler123 (#112) üzenetére


Szoszo94
őstag

Sajnos nincs már a gépemen a firmware :(
Viszont a legfrissebb itt megtalálható.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.