Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) syler123 válasza sagit (#247) üzenetére


syler123
veterán

Nekem Pandora box alatt tudja az 1,8mb/sec-et, ennyit tud a netem, szóval nem tudom mi a max, amit bír. Az usb nem hiszem hogy limitálná, mert annak jóval nagyobb a sávszélessége, mint amit lanon tud a router. 2-3mb/sec-el kell hogy töltsön. Szerintem a gyári fw annyit tud.

(#252) sagit válasza syler123 (#251) üzenetére


sagit
addikt

Felrakam én ezt a fw - t de pl ahhoz van kliens hogy a hdd t olyan szépen felcsatolja plusz a torrentet h kezeli? Be kell tallozni vagy ez is megnyitja automatan?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#253) syler123 válasza sagit (#252) üzenetére


syler123
veterán

Block-mount alapból fent van, az csatolja is, meg kell nézned ott a lemezed, hogy fel van-e csatolva, ha nem akkor tedd meg. Kb ennyi. Amúgy ha nagyon nem akarja, akkor beírod putty-ba, hogy mount /dev/sdXY /mnt/sdXY

X és Y helyére értelemszerűen behelyettesíted a meghajtódat.

Torrenthez pedig Transmission-t ajánlom, webes felületen elérve úgy néz ki, mint egy asztali kliens.
192.168.1.1:9091-en éred el.

[ Szerkesztve ]

(#254) kenand


kenand
veterán

Majd megnézem mennyivel tölt nekem egyelőre csak seedelésre használtam.

(#255) sagit válasza kenand (#254) üzenetére


sagit
addikt

Köszi :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#256) kenand válasza sagit (#255) üzenetére


kenand
veterán

2.7-2.8 Mb/s-mal megy a letöltés nálam is, és a rooter sem lesz csiga lassú a letöltés alatt, sokkal jobb, mint a TP-link 1043 V1 volt...

(#257) syler123 válasza kenand (#256) üzenetére


syler123
veterán

Ennyi ez már bőven jó és nincs semmi plusz fogyasztó. Szerintem jó vétel volt ez a router, pláne amennyiért vettem :D

(#258) sagit válasza kenand (#256) üzenetére


sagit
addikt

Akkor belevágok, de kellene valami how to kezdőknek magyarul vagy németül :B

Tudtok esetleg ilyet?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#259) kenand válasza sagit (#258) üzenetére


kenand
veterán

A topikba be volt linkelve az angol okosítás és ha elakadsz kapsz segítséget itt.
syler123 nekem is segített.

[ Szerkesztve ]

(#260) repvez


repvez
addikt

Ahhoz valaki tud infóval szolgálni, hogy lehet az router gond, ha a 10/0,5-ös netemet megemeltem 15/0,9-esre, de a valós letöltés nem növekedett jelentősen?
A 10esnél 8.4mbitet mutatott a speed test a 15nél meg 9.6ot.

Felhivtam az invitelt és mondták, hogy probáljam meg directbe kötni a modemet a PC-re és ugy is teszteljem, ha ugy megvan a sebesség akkor a router miatt lassú, ha viszont ugy sincs akkor a modem miatt.
Mert náluk ugy jelzi, hogy a modemig megvan a sebesség és 20at bir max.

Még nem csináltam meg a tesztet, csak gondoltam elötte megérdeklődöm, hogy ha az első probléma áll fenn akkor mit tudok ellene tenni, mert 1 hónapja cseréltem a routert , igy másikat most nem akarnék venni ujra.

(#261) repvez válasza repvez (#260) üzenetére


repvez
addikt

na megvolt a teszt, és sajnos a router is fogja a netet vissza valamiért, bár még igy is le van maradva a névleges sebességtől, de jobb a helyzet nélküle.
Ez a speed teszt eredménye a router nélkül dlink 360R modemmel :

És ez xiaomi routerrel l:

valaki esetleg valami okosságot rá, mert a router fontos lenne, mert enélkül nem tudom a laptopot és a mobilt használni, meg igy minden alkalommal be kell jelentkezni a netre PPOPE kapcsolatként.

[ Szerkesztve ]

(#262) kenand válasza repvez (#261) üzenetére


kenand
veterán

Vegyél Gibabytes rootert ez csak 100 mebabytes porttal bír

(#263) repvez válasza kenand (#262) üzenetére


repvez
addikt

A 15mbites net már sok neki? nem hinném, mikor többen a 60/5-ös nethez is olyan routert kap ami csak 100as porttal bir.

(#264) grafnet válasza repvez (#261) üzenetére


grafnet
veterán

Még annyit kipróbálhatnál, hogy te válaszd ki a szervert, s ugyanazt. Arra mit ad majd ki.
Szerintem nem a százas kártya a baj.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#265) repvez válasza grafnet (#264) üzenetére


repvez
addikt

A router beállitásainál az internet fülön a wan port speedet áttettem autórol 100-ra és igy is javult valamelyest a helyzet.
Gondolom autón a 10est használta és korlátozta .

DE letöltésbe még mindig van hova fejlődni, a feltöltés az szinte a névlegesen megy már.

(#266) repvez


repvez
addikt

valaki próbálta már ezt az ujabb romot? elvileg támogatja az angol nyelvet.
2,6,17-es decemberi frissités. nálam a 2.2.105 van fenn ami angol.
[link]

ezt a romot le lehet valahonnan tölteni, hogy vissza lehessen tenni ha később egy kinai rom nem jönne be?

(#267) kenand válasza repvez (#263) üzenetére


kenand
veterán

15 megabit az körülbelül 2 megabájt/s , nem 10 megabájt/s.

12.x Mb/s és a rooterrel mért 9.7 Mb/s (megabájt) már a 100 megabit/s határán van. Bár 100/8= 12.5Mbájt/s sel mehetne ha az internet bírná, de az a max sebessége a 100 megabites rooternek, de azon már több minden osztozik....

[ Szerkesztve ]

(#268) batabe válasza repvez (#266) üzenetére


batabe
senior tag

hello.

hát, én anno frissítettem a routeremet 2.6.17-re OTA-val, úgy nem jelent meg benne az angol nyelv. Valahol azt olvastam, hogy manuálisan fel kéne rakni újra a fájlt, és akkor megjelenik. Vannak kétségeim...
A miuihu fórumon is beszéltem egy nagy routeressel (a wincseszteres verzió), ő is felrakta a legfrissebbet, abban sincs angol.

egyébként egyszer egy spanyol fórumon megtaláltam a 2.2.100-as angol nyelvet is található firmware-t, nekem pl ezzel a verzióval került szállításra tavaly a készülék.
Letöltöttem, itt a linkje, én még nem próbáltam, úgyhogy csak saját felelősségre.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#269) wocsok17 válasza batabe (#268) üzenetére


wocsok17
tag

Nem tudom ki lehetett... :D

(#270) batabe válasza wocsok17 (#269) üzenetére


batabe
senior tag

ugye? :) mondjuk érdekes ötlet, hogy rakd fel ugyanazt a firmware-t manuálisan, és lesz angolod, nem?

mondjuk én jól elvagyok az angol appal és a google fordított kínai felülettel :)

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#271) wocsok17 válasza batabe (#270) üzenetére


wocsok17
tag

Én manuálisan raktam fel. nekem már egész jól megy a kínai, a smart ant camerát meg kimondottan szeretem mellé. :D

(#272) kenand


kenand
veterán

Tegyétek fel inkább a pandorát, persze akkor nics telefon app, (bár a Transmissiont lehet távirányítani telefonról). De sokkal több szolgáltatást nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#273) repvez válasza kenand (#267) üzenetére


repvez
addikt

Akkor ezt beszéld meg a speed test oldal fejlesztőivel miért igy irják ki a sebességeket.MErt ezek nem megabyteot (MB a jele)jelentenek a számok mögött hanem megabitet (Mb). az egyiknél kicsi a másiknél nagy a B

Ha a Te gondolatod lenne az igaz én örülnék a legjobban, de nálam fizikailag is csak a 15/0,9 megabit-es a legnagyobb elérhető netsebesség.

(#274) kenand válasza repvez (#273) üzenetére


kenand
veterán

Bocs akkor nem figyeltem eléggé.
12 megabiten nem kellene a rooternek csökkentenie, annyit tudnia kellene.
3 megabájttal tudok vele tölteni (gyorsabb netem van)

(#275) syler123 válasza kenand (#274) üzenetére


syler123
veterán

+1

Kizárt hogy olyan netnél a router korlátoz.

(#276) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Figyelitek az új szoftvert? Köles router Millet routerre módosult a sok egyéb mellett. Grafikon hegyek. :D

(#277) wocsok17 válasza Kolondrum (#276) üzenetére


wocsok17
tag

A köles eddig is millet volt nem? :D

A grafikonok meg a 2.0 firmware óta vannak szerintem, vagy csak te is össze akarsz zavarni? :D

(#278) Kolondrum válasza wocsok17 (#277) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem most lett millet! :D Van EU régió, azóta az 5G-nek más az alap csatorna.

(#279) Szoszo94 válasza wocsok17 (#277) üzenetére


Szoszo94
őstag

+1, viszont megjelent az Európa is a kontinens beállításánál :) Ez még a dev romban sem volt. Angol nyelv viszont sajnos továbbra sincs. Ja meg bekerült a dev romból az 5GHz és 2.4GHz-es sávok egyesítése is :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#280) Kolondrum válasza Szoszo94 (#279) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pedig van benne angol. Most jött a szoftverrel. Nekem eddig kínai volt semmi hekkelt szoftver. Ver: 2.8.91

[ Szerkesztve ]

(#281) repvez válasza Kolondrum (#280) üzenetére


repvez
addikt

ezt honnan töltötted?
A hivatalos oldalon a stabil verzió még csak 2.6.17 a dev meg 2.9.9 es verziós, azt amit irtál nem látom.

DE már az én 2.2.105ös romomban is volt választható europa régio és angol nyelv is.

(#282) Kolondrum válasza repvez (#281) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem gyári szoftverrel jött nem bántott a kínai nyelv. Most nem régen néztem rá és jött az új, két lépcsőben frissült, felment valami nem néztem, majd újraindult és jelezte ezt amit fent írtam, azóta van angol nyelvem. Soha nem tettem fel manuálisan szoftvert, csak az update. Örülök használom ennyi.

(#283) repvez válasza Kolondrum (#282) üzenetére


repvez
addikt

Akkor nekem is be kéne válalni egy frissitést a hivatalos oldali romok közül manuálisan, hogy utána már automatikusan felajánlja a frissitéseket?
Mert nekem mindig azt irja csak, hogy nem talál ujat.

A manuális résznél elég ha a PC-n valahova lementem a romot és azt az elérési utat adom meg, vagy egy tisuta USB pendrivon kell reset után ujrainditani a routert és majd ő magától megtalálja és frissiti a romot?

(#284) batabe válasza repvez (#281) üzenetére


batabe
senior tag

az app tegnap jelezte, hogy van frissítés,2.8.14 verzióra frissült.

de angol nyelvet elsőre nem találtam benne, de azért este megnézem újra :)

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#285) sagit válasza Kolondrum (#280) üzenetére


sagit
addikt

nekem is jelezte 2.2.0.105 ös rommal kaptam amiben volt angol nyelv, most ezt hagyom neki felrakni

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#286) Kolondrum válasza repvez (#283) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megmondom őszintén nem tudom, mindig ha volt új feltettem, sárgán villogott a router, majd amikor bekékült minden ment tovább. Soha nem csináltam nagy ügyet ebből, egyszerűen jött. Látom nektek is új.

(#287) Szoszo94 válasza batabe (#284) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ugyan ez, de az angolt én sem találtam, na majd ha éjjel hazaérek és nem felejtem el, ránézek :)

Szerk.: hopp, gondoltam ránézek az appra, újabb frissítés (most ugye .14 van), 14,4MB, lehet ebben lesz az angol is :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#288) batabe válasza Szoszo94 (#287) üzenetére


batabe
senior tag

és milyen verzió jön? mert én az előbb néztem, nem volt újabb.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#289) repvez


repvez
addikt

Ránéztem én is és nekem is felajánlotta az ujabb frissitést rá is toltam, kinézetre nem találtam én változást csak mostmár végre be tudtam állitani a saját időzónát és pontos dátumot, eddig ez a menű nem volt nálam.Illetve a dual band wifi részt nem tudom, hogy most nekem megéri e bekapcsolni ha nincs 5g eszközöm.
Lefedettség vagy jelerőségben jobb lesz ugy vagy ha marad mindegyik külön?

A mobil appot is néztem nálam nem jelzett frissebbet alkalmazáson belül viszont playen keresztül meg igen .

DE a PC-s aplikáció is jó lenne ha frissulne,mert az full kinai , igaz sokat nem is használom, de azért csak jobb ha el is tudom olvasni mit ir ki.

[ Szerkesztve ]

(#290) syler123


syler123
veterán

Van új trunk Openwrt is (2016-02-01), lehet abban már jó a wifi, nem tudom kísérletező kedvűek? :D Nekem nincs időm, meg nagyon türelmem se hozzá, újra belakni a routert. Korábban leírtam hogyan hegeszthettek netet rá grafikus felület nélkül.

(#291) batabe válasza repvez (#289) üzenetére


batabe
senior tag

a telefonos appot nekem is playen keresztül frissítette. önmagában nem találta meg a frissítést.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#292) repvez


repvez
addikt

ÉS most hozza azt az eredményt mikor directbe volt a modem a gépre kötve, igy könnyebben merem kihivni a szerelőket, hogy nem tudják a routerre fogni, hogy miért nem tudja azt a sebességet amiért fizetek.

(#293) grafnet válasza batabe (#291) üzenetére


grafnet
veterán

Az app neked mit mutat verziószámilag?
Nekem 3.4.9. De ez csak félig angol.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#294) Kolondrum válasza grafnet (#293) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez egyre érdekesebb.

(#295) kenand válasza syler123 (#290) üzenetére


kenand
veterán

Jó a pandora, jobb, mint a gyári. Nem is kell annál jobb...

(#296) syler123 válasza kenand (#295) üzenetére


syler123
veterán

Nekem az Openwrt trunkban az tetszett hogy sokkal több szabad hely van rajta, még Luci-val is, mindennel együtt ami nekem kell. Meg maga a Luci is talán kevésbé erőforráspazarló, de ez a része nem feltétlen problémás.

(#297) kenand válasza syler123 (#296) üzenetére


kenand
veterán

Én nem tettem fel annyi csomagot -transmission a lényeg- és maradt hely.
Egyébként az ezeréves sólyom Hp2530p-s Notim felmegy az 5G-s Wlanra is....nem is gondoltam volna róla....

[ Szerkesztve ]

(#298) batabe válasza grafnet (#293) üzenetére


batabe
senior tag

App playbol van, full angol. 2.2.11.

Atvaltottam a régiót Europe ra, jött a második frissítés és van angol nyelv már nekem is.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#299) grafnet válasza batabe (#298) üzenetére


grafnet
veterán

Hm, akkor nekem valami más van.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#300) repvez válasza grafnet (#299) üzenetére


repvez
addikt

lehet neked még a régebbi kiadású nem AC-s verziós vagy a kisebb verziós routered van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.