Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) herdsman12 válasza hudyfiu (#500) üzenetére


herdsman12
őstag

Ott is kerestem, de ok, ha nem kell, akkor nem kell.

(#502) w.miki


w.miki
veterán

Hatótávja kb. mekkora?
Családi házba keresünk egy repeater-t, amivel az eredeti wifi jel még megtoldható kb. 50m-el.
Ez vajon jó lenne arra? Vagy a 4 antennás verziója?
Honnan érdemes rendelni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#503) herdsman12


herdsman12
őstag

Minire van júniusi, gyári fejlesztői frissítés.
Frissült a Mi Router app is, időbeállítást megoldották.

Mi WiFi 3-ról tapasztalat, extra infó jöhetne.

[ Szerkesztve ]

(#504) applause


applause
aktív tag

Nem szoktam buherálni a routert. Azt tudom mondani, hogy gyári szoftverrel nagyobb a sugárzási területe és térereje mint a Tp-Link archer C8-nak. Mindez harmad-negyedárért.
Kb. 1 hónapja használom. a MiFi 3-at.

[ Szerkesztve ]

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#505) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, rendeltem a hétvégén egy 4 antennás xiaomi routert.
Érdeklődnék, hogy erre van már openwrt?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#506) Kornel


Kornel
veterán

Sziasztok!
Annyi típusa van már a xiaominak is, hogy el vagyok veszve.
DIGI 100-as nethez kellene egy olyan router, ami WIFI-n is tudja a 100 MBit-et.
Persze későbbiekre nézve nem baj, ha többet is.
Hatótáv nem a leglényegesebb, de nem baj ha az se rossz ;)
Ki melyik típust javasolná?

[ Szerkesztve ]

(#507) pulpi


pulpi
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Feltettem a routerre a Pandoraboxot.
1.Hogy tudom feltenni rá a transmissiont és hogy kell beállítani hogy elérjem a webes felületét?
2. Elvileg be lehet kapcsolni DLNA funkció rajta hogy samsung TV is lássa a vinyót ami rá van dugva a routerre. Ez valakinek sikerült már, esetleg a TV-n is kell állítani valamit.

:R

(#508) hudyfiu válasza pulpi (#507) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Szoftvereknél ahol lehet telepíteni nyomsz egy frissítést és rákeresel a transmission csomagokra.
Telepíthetsz szerintem mindent amit találsz vele kapcsolatban.
Elfér szerintem.

(#509) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziadztok. Ha veszek ilyen kütyüt, azzal a Tréhomos routeremet ki tudom váltani ugye?

(#510) pulpi válasza hudyfiu (#508) üzenetére


pulpi
csendes tag

Köszi
:R
És a DLNA-val kapcsolatban? TV hogy találja meg a hálózati eszközt?

(#511) KTU válasza kovbandi82 (#509) üzenetére


KTU
addikt

A T minden az egyben eszközöket szokott adni (rouer + modem)
De legfeljebb utána rakod.

Milyen eszközt adott a T?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#512) hudyfiu válasza pulpi (#510) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ugyan így kell talán, keress rá a dlna szóra, biztos van arra is csomag, már nem tudom milyen név alatt fut.
Ha nem találod, utána nézek max.

(#513) kovbandi82 válasza KTU (#511) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ez is ilye All in One cucc. De végül is ha egyik Lan portot bedugom a Xiaomi routerbe, akkor onnantol kezdve wifin kellene tolnia a netet, síma plug and play elvben nem?

(#514) KTU válasza kovbandi82 (#513) üzenetére


KTU
addikt

Felismeri hogy másik router után van dugva, de azért kell konfigurálni.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#515) pulpi válasza hudyfiu (#512) üzenetére


pulpi
csendes tag

Na sikerült feltelepítenem a transmissiont, és megtaláltam minidlna-t is. De nem tudom beállítani a transmissiont. Elivleg a 192.168.1.1:9091 es porton kellene elérnem, de feltelepítés után beírom ezt és nem jön be semmi. Kell még valamit csinálni telepítés után? a startup-ba beállítottam hogy fusson de úgysem tölrténik semmi.
A másik gondom meg, hogy nem tudom mountolni a vinyót. :W

(#516) hudyfiu válasza pulpi (#515) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Először mindenképpen a meghajtó csatolást kell megcsinálnod különben a routerre kezd el letölteni és konfigokat csinálni pl a transmission is.
samba-ra keress rá, az kezeli a meghajtó csatolást de gondolom benne van az alap rendszerben.

(#517) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Több helyen kértem már segítséget, de nem igazán kaptam... :U
Remélem van itt olyan aki tud segíteni.
Vettem egy xiaomi wifi 3-at, jelerőrösítésre akarom használni. Van aki arra használja?
Linkelem mi a problémám.
első
második
harmadik

Nem tudom mit rontok el. :(

:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#518) woodworm válasza Silent77 (#517) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom, hogy az új hogyan működik, de a régi repeater módban a 2,4 GHz-et csak vételre használja és 5 GHz-en ad. Ez a hármas melyik verzió, az egysávos vagy a kétsávos? Ha az utóbbi, lehet az is így működik.

A dhcp off állapotban adott ip-cím nem biztos, hogy megmarad a repeater üzemmód bekapcsolásakor, az akkor kiírt címen kellene keresni Nálam a 1043v1-es behalt első próbálkozásra, csak újraindítás után lehetett kapcsolódni rá, viszont nálam csak a repeater üzemmód működött, kábelen nem kötöttem össze a két routert, lehet nálad is választani kellene az ap üzemmód kábelen összekötve vagy wifi repeater üzemmód között.

[ Szerkesztve ]

(#519) pulpi válasza hudyfiu (#516) üzenetére


pulpi
csendes tag

Köszönöm a segítséget, sikerült mindent feltennem és azóta tökéletesen megy már több mint 3 hete. És mióta OpenWrt van fent azóta beton stabil a wifi-m is.

:C :R

(#520) pulpi


pulpi
csendes tag

Hali. Ismét elakadtam egy kicsit. Szóval, fennt van az openWrt. megy a transmission is. Ami meg szeretnék még oldani hogy külső hálózatról is elérjem (adott esetben munkahelyről) a pendrivet ami rá van szúrva. Ahhoz mit kell csinálnom? regisztráltam egy no-ip oldalra mert UPC-nél nincs fix ip-m, és megpróbáltam beállítani dynamic dns-t, de nem sikrült konfigurálnom. Esetleg valaki kicsit szájbarágósan el tudná mondani hogy hogy tudom megcsinálni.

Köszi :R

(#522) applause


applause
aktív tag

Kinek mi a tapasztalata, hogy milyen adatokat gyűjthet és küld haza(Kínába) a router. Azt tapasztaltam, hogy két-háromórainként szakad a net észrevétlenül. Az online rádió alkalmazás allergiás ilyenre és olyankor leáll. Áthelyezve a router elé az internet kapcsolatot, nincs ez a jelenség.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#523) pulpi válasza applause (#522) üzenetére


pulpi
csendes tag

Ilyet nekem is csinált mikor kijött hozzá egy egy frissítés, vagy éppen a developer fw volt rajta. Akkor downgradeltem vagy fw-t cseréltem rajta és akkor egy darabig jól ment aztán megint elkezdte. Ezért felraktam rá egy openWRT-t és azóta kifogástalanul megy. Nem esik le netről nem szakadozik a wi-fi.

(#524) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

3-as router alatt kinek,hogy muzsikál az usb része?
Töltenék le torrrentet,de 99%nál megáll. Ez csak akkor ha ntfs-re van leformázva. fat32 alatt letölti 100%ban csak ugye ott meg van 4GB-os korlát.

(#525) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Többszörös próba után sajnos arra jutottam, hogy a mini ac router esetében az összes sima és moddolt openwrt hulladék wifivel rendelkezik (vagy furán viselkedik), egyedül csak az eredeti pandorabox (nem a strangeorange-é, mert sajnos az se az igazi, bár a wifije jó lenne) ami eddig nyerő, de ott meg a beépített kínai dolgok amik nem kellenének, a saját repojukkal együtt.

Fura, hogy ennyi idő alatt se jött össze egy normális alap openwrt a wifi miatt.
Az pedig, hogy a 3as router még nem támogatott, csak az asusos padavan fw-vel, szintén érthetetlen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#526) mimey válasza Zirowe (#525) üzenetére


mimey
tag

Éppen a wifije miatt vettem ezt a routert, de én sem vagyok vele megelégedve.
A gyári firmware-rel 150 mbps-os volt. Aztán jött a gyári frissítés, azóta csak 72 mb-es, folyamatosan szakadozik a jel, este meg van, hogy nem tudnak rá csatlakozni a kliensek vagy k..va lassú.
Ráadásul mióta repeater módra állítottam, nem érem el az admin felületet és az ip-jét sem tudom sehogy megtalálni, még a kedvenc, - bár számunkra fura nevű - androidos Fing alkalmazással sem
Ezek szerint Te már végigpróbáltad a lehetőségeket. Én még a Gargoyle-on gondolkozom, csak nem tudom, melyik fimware-t kell felrakni rá.

(#527) Zirowe válasza mimey (#526) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én végül az r1024-es pandoraboxnál maradt.
Mondjuk nálam nem utp-n kapja a netet, hanem wifin keresztül (2,4-en kapja és 5-ön osztja).

Most egész megbékéltem vele, de akkor sem az igazi, néha furcsa dolgokat dob be, minidlna-t továbbra sem akarja rendesen telepíteni (hibát dob, majd kifogy a tárhelyből, ami azért elég vicces), de a samba, ddns és a transmission megy rendesen.

Igen, sajnos elég sok moddolt openwrt-t végigpróbáltam, de végül sajnos maradt a pandorabox.

A gyárira ránéztem első boot alatt, nevettem egyet, majd ment rá az openwrt. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#528) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.
A 4 antennásnak is 100-as a wan portja? Mert ha igen az AC-nak nem sok értelme van.

(#529) Zirowe válasza FreedomHUN (#528) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Abban is 100-as, de a kicsiben is van ac.

Mondjuk wifi repeater modeban lehet értelme, meg telített n-es környéken.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#530) FreedomHUN válasza Zirowe (#529) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Nekem megvan a kábeles wan, kiváltottam volna a 1043 ND-t de igy nincs értelme. Mimo miatt megvan a 80 megabit. Nagy kár, pedig jó kis cucc, ez hiba volt hogy kihagyták.

(#531) syler123


syler123
veterán

Valaki próbálta már a StrangeOrange féle pandorabox alapú romot? Jónak látszana, de reboot után elveszti a beállításokat, így nem ér semmit... Nem tudom hogy erre van-e valami beállítás, de ennek azért alapból működnie kellene :D

(#532) syler123 válasza syler123 (#531) üzenetére


syler123
veterán

Ahogy látom a hiba nem bennem / a készülékemben van :D

Hi there!

First of all: Big thanx for your work.
I got very quick a working device, following your instructions and using your resources.

BUT: When i configure the router, after a reboot, all work is gone since their is no persistence in storage.

Can you or someone help out?

These are my mounts:
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
proc on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec,noatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec,noatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
tmpfs on /tmp/root type tmpfs (rw,noatime,mode=755)
overlayfs:/tmp/root on / type overlayfs (rw,noatime,lowerdir=/,upperdir=/tmp/root)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,nosuid,relatime,size=512k,mode=755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec,relatime,mode=600)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,noatime)
/dev/mtdblock6 on /mnt/mtdblock6 type squashfs (ro,relatime)

Another thnx in advance,

Sven

(#533) Zirowe válasza syler123 (#531) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem osszevissza ment a strangeorange verzio, a wifi is furan viselkedett, nem ment rendesen a repeater funkcio sem, ugyhogy hagytam annyiban.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#534) syler123 válasza Zirowe (#533) üzenetére


syler123
veterán

Helyette mit használsz? Ami Openwrt-t használtam szintén nem volt jó, szerintem a netem lassabb volt, mármint ha lemértem, akkor rendben volt a ping meg minden, de az oldalak lassan jöttek be, sokszor tisztára belassult. Nem akarom elhinni hogy nincs egy normális rom sem erre a fránya router-re.

(#535) syler123


syler123
veterán

Létezik egy olyan is hogy Protheus firmware. Gondolom ez is valamelyik Openwrt alapon nyugszik, viszont ehhez mindenképpen kell a breed bootloader vagy működhet a gyárival is? Bootloadert nem szívesen cserélnék, mert a jelenlegivel könnyen visszaállítható a gyári rendszer, ha valami balul sülne el.

Valaki próbálta már?

[ Szerkesztve ]

(#536) Zirowe válasza syler123 (#534) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sima pandorabox.
De amugy is furak ezek az fwk, mert a full reset eseten se felejtenek el mindent fw csere eseten se.
Plusz a pandoraboxon a minidlna tul sok helyet foglal es eddig meg nem sikerult normalisan telepitenem.

Sima openwrt jo lenne, de eddig csakma pandorabpxnak volt normalis a wifi.

A breedet en feltettem, nem volt para, azota parszor mar jol jott.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#537) syler123 válasza Zirowe (#536) üzenetére


syler123
veterán

Pandorabox alatt a minidlna-t putty alól telepítsd.

opkg update
opkg install minidlna
opkg install luci-app-minidlna

/etc/init.d/minidlna enable

/etc/init.d/minidlna start

Most egyébként úgy tűnik jó lesz a StrangeOrange verzió, már nem felejt el semmit.

Ha feltetted a Breed-et, akkor amikor időd engedi kipróbálhatnád a protheus firmware-t :D Én csak ez miatt nem cserélnék bootloadert, utána nem is tudom hogy lehet visszamenni stock-ra, meg gondolom pendrive-al sem lehet után feltenni romot, de ezt persze nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#538) Zirowe válasza syler123 (#537) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tudom, hogy igy is telepitheto, de a pandoraboxos verzio egyszeruen felzabalja a teljes tarhelyet es nem telepul rendesen, vmi tobb, mint 5 mega kell neki, sima openwrt-n meg sokkal kevesebb.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#539) syler123 válasza Zirowe (#538) üzenetére


syler123
veterán

Azt hittem valami más gondod volt, nekem Luci alatt nem települt, csak a helyet foglalta le, így hiba nélkül felment és minden más ami kellett.

Van egy Openwrt verzió ami alatt jó a wifi, sok a szabad hely, de nálam hetente rebootolt magától, így most feltettem a strangeOrange verziót.
Annál az Openwrt-nél a drivereket is linkelték, ha linuxos vagy tudsz magadnak friss buildet készíteni, én ennyire nem mélyedtem bele...

(#540) Zirowe válasza syler123 (#539) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azt is probaltam, meg vmi oroszt es egy masik kinait is, de egyik se volt tuti sajnos.

Mindegy, hatha majd lesz vmi normalis fw, addig is pandorabox.
Most vagyok kb 14 napnyi uptimenal.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#541) Zirowe válasza syler123 (#539) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Lattam az openwrt topicban, hogy most mar rendesen megy neked a strangeorange.
Megtudnad mondani, hogy a wifi fulon van-e scan gomb?
Mert nalam ez hianyzott.

Amugy, ha jol ertelmezem a prometheus egy portolt asus fw, mint a padavan.
Ha tenyleg az, akkor inkabb keruld messzire, mert eleg hulladek.
A sajat asusomon ruheltem a gyarit, ment is ra a tomato majdnem rogton.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#542) syler123 válasza Zirowe (#541) üzenetére


syler123
veterán

Igen úgy tűnik jó lesz nálam a legfrissebb minimal strangeorange verzió. A wifi erős, wifi analyzer-el mérve betonstabil és erős a jel. Maga a felület nekem nagyon bejön, stabil, nem indul újra csak ha én akarom. Majd ha két hét múlva 2 hét az uptime, akkor elégedett leszek. Most még párszor újra kellett indítanom, míg feloldottam a szükséges portokat transmissionhoz meg pár dolog.

Ezt a scan gombos dolgot nem értem mi érdekel, most 76%-ot ír.

[ Szerkesztve ]

(#543) Zirowe válasza syler123 (#542) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi a képet, azért fontos, mert én wireless repeaterként használom.

Na, majd holnap meglesem akkor megint a strangeoranget.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#544) derrik


derrik
őstag

Sziasztok.
Érdekelne hogy a kisebbik model egy kisebb panel lakásban elegendő lehet e ?
Honnan érdemes rendelni, egy olyat amiben legalább angol nyel van.

(#545) Zirowe válasza syler123 (#542) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na, tegnap ujraraktam a strangeorange minimalt (az optimal szamomra tul szetcseszett), az alapjan amit irtal az openwrt topicba (firstboot, majd reboot), megmaradnak a beallitasok.
A wifi erosseg azonos, mint a pandoraboxnak (1216 volt fent, strangeorangebol pedig most a 1696).
A repository hibas volt, tegnap rosszat raktam be, ami egy meg furabb minidlna-t telepitett, nem megfelelo fuggosegekkel, ezert ma ujraraktam megint, masik repositoryval felment rendesen, bar mast nagyon nem lehet mar felrakni., 372kb maradt.

Minidlna, samba es transmission rendben, gyakorlatilag annyi a kulonbseg a pandoraboxhoz kepest, hogy a sok kinai szar nincs benne, bar azert ebben is van par felesleges dolog (cpu limiter, ngrok, aria2, masodik skin, stb), amik elhagyasaval tobb szabad hely lenne

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#546) Kolondrum válasza derrik (#544) üzenetére


Kolondrum
félisten

A cikkben lévő elég, sztem az lenne a minimum, épp ma butítottam le a jelerősséget, mert nem kell ennyire esős jel. Mindenki 5G-n működik és az éppen annyira jó, hogy a szomszéd még látja.

(#547) Zirowe válasza Kolondrum (#546) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hat, hat..
Nalam az 5ghz 160mhz-re es max jelerossegre van allitva es 2 fallal arrebb a tablet mukodik rendesen, a mobil viszont csak csatlakozik, de mar nem tud forgalmazni, pedig a tartomany kb ures.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#548) Kolondrum válasza Zirowe (#547) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt nem ez a helyzet.

(#549) mckay válasza syler123 (#537) üzenetére


mckay
aktív tag

Szia!

Én most tettem fel a Pandorabox-ot, és remekül is megy kerek egy napja.
:-)

Viszont ez, amit írtál, nem fut le.
Azt mondja, hogy nincs ilyen cím.
Pedig net van...

Lehet valahol állítani, hogy pontosan mi a csomagok letöltési helye?

(#550) mckay válasza syler123 (#537) üzenetére


mckay
aktív tag

ohh, ne haragudj, dehogynem működött amit írtál!
nem vettem észre hogy elment éjjel a net aludni...

egyébként ti, akik OpenWrt-ve használjátok, ezt bekapcsoljátok?

[ ] use Hardware NAT

?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.