Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) syler123 válasza mckay (#550) üzenetére


syler123
veterán

Szia!

Én nem kapcsoltam be, szerintem csak egy nem működő kapcsoló, de ártani nem ártasz vele.

Strangeorange verziót tetted fel? Nekem már 17 nap a folyamatos üzemidő, nevezhetjük stabilnak :D Openwrt nálam max 1 hét után rebootolt.

[ Szerkesztve ]

(#552) mckay válasza syler123 (#551) üzenetére


mckay
aktív tag

nem, a Pandorabox verzió került fel
erre volt lentebb alapos leírás belinkelve, máshova nem mertem menni
nekem ez az első nem gyári rendszer egy routeren
kezdetnek jó lesz
:-)

egyébként ha restartol, az nem gond, nem kritikus környezet, otthon vagyok
sőt, igazándiból még élesbe sem tettem, egyelőre csak AP
majd valamelyik éjjel...

(#553) mckay válasza mckay (#552) üzenetére


mckay
aktív tag

Gondoltam, visszajelzek: 10 napja stabil a Pandorabox, nálam nincs semmi gond vele ezen a vason

De ha már itt vagyok, kérdezek is valamit
:-)

Lehet ezzel a vassal elérni azt, hogy a Port 0 és Port 1 ethernetek külön vlanban legyenek, és ne lássák egymást, de persze internetezni tudjanak?
A switch menüpontban találtam vlan sorokat, és ott taggelni meg untaggelni meg offolni lehet.
Be is állítottam így, de nem jó: valóban nem látja a vlan1 a vlan3-t, no de internetezni sem talál ki a Port 0 (vlan3) !!!

Mit csinálok rosszul?
Ha visszateszem a Port 0-t a vlan1-be, akkor persze okés...

[ Szerkesztve ]

(#554) Csepe


Csepe
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen Youth Edition routert, de egy óra alatt sem sikerült sehogy sem a netet beröffentenem rajta. Az appban azt írja, hogy nem talált egy routert sem, pc-ről pedig 'A kiszolgáló nem található' hibát ad, ha el akarom érni a kezelőfelületet. Ötlete van valakinek?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#555) repvez


repvez
addikt

Valaki probálta az ujabb firmet a routerhez, mármint a gyárit?
2.12.3 a legnagyobb verziós most , nálam még a 2.8.91 van.
Nem tudom, hogy azért nem jelez , hogy van uj mert nem lehet angolt állitani az ujban vagy csak oda nem tették fel ahol keresi az ujjitást.
ugyan ez a kérdés lenne a PC-s kliensről is, az is frissült, de kinai nyelven nem szeretném használni.

(#556) TommyX_ válasza repvez (#555) üzenetére


TommyX_
őstag

Én most próbáltam ki, nekem visszaállt kínaira a nyelv a routeren, pc-s appot nem használom.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#557) mckay


mckay
aktív tag

Én tegnap vettem észre, hogy véletlenül 9V adapterrel ment eddig a Xiaomi Mini.
Abból vettem észre, hogy kezembe került a gyárilag hozzáadott 12V, és gondoltam, rend a lelke mindennek, beüzemeltem.
És amikor kivettem a konnektorból az ugyanolyan dugójú adaptert, akkor látom, hogy 9V.
:Y

Gond nélkül ment...
:C

(#558) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

A címben említett Mini Xiaomi routerem van már egy ideje OpenWRT-vel, tökéletesen üzemel, de láttam ,hogy van már nagyobb verziója is (Xiaomi Mi WiFi Router 3): [link]

Ne haragudjatok, hogy nem olvasok vissza, arra lennék mindössze kíváncsi, hogy ajánlott vétel-e a fentebb linkelt 3-as verzió, valamint, hogy létezik-e rá angol nyelvű rom vagy OpenWRT vagy bármi, ami hétköznapi ember számára is érthető nyelven kommunikál. Mivel jobb ez a 3-as, mint az én Minim? Megérné váltani?

Köszi mindenkinek, aki válaszol! :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#559) lupus_l válasza The DJ (#558) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nekem annyira bejött a linkelt router, hogy a mai nap megrendeltem a 2. ilyen készüléket.
Az első készülék otthonra került, ez pedig a cégnél váltja le a mostanában gyakran instabil állapotba kerülő tp-link készüléket.

Az admin kínai nyelvű, Google Translate szépen lefordítja. Viszont a mobil alkalmazáson keresztül könnyen kezelhető. Úgy tudom miniről nem éri meg váltani, mert nem sokkal tud többet, de új készüléknek tökéletes.

(#560) The DJ válasza lupus_l (#559) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm a válaszod! Angol nyelvet nem is tud az alap rom valamint nincs is hozzá angol nyelvű gyári rom amit lehetne flashelni? A telefonos app angol nyelven kommunikál?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#561) lupus_l válasza The DJ (#560) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Alapból nem tud angol nyelvet, de nem lepődnék meg, ha a Xiaomi USA-nyitás után megjelenne a plusz nyelv.
A mobil alkalmazás már angol nyelvű.

Beállításnál engem annyira nem zavart, az elején rossz a csak kínai, de miután megvan a net beállítása, az Android/iOS app már szépen kezeli a routert.

(#562) Motar


Motar
tag

Sziasztok.

Beszereztem egy wifi 3at, de az istennek nem tudok még csak belépni se. Hogy a ....... kell belépni? :O
Jelszót kér tőlem, de sehol semmilyen jelszót nem találok... És mi a felhasználónév? Ah tuti tök egyszerű, csak én bénázok, de már szétvet az ideg.

Előre is köszi

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#563) Hopkins_001 válasza Motar (#562) üzenetére


Hopkins_001
tag

Telefonról kell elkezdeni a telepítést. "add new router"
pc-ről nehézkes,mert kínai minden...

(#564) Takamatsu


Takamatsu
csendes tag

Sziasztok
elöször is Boldog Karácsonyt kivánok.a véleményeteket szeretném kérni http://rendeljkinait.blog.hu/2016/12/16/xiaomi_mi_r1d_router_teszt_elegans_szakember?token=324dd911827ef5898c65ee9af97735c8
http://www.gearbest.com/networking-communication/pp_152929.html?wid=3 ár/érték sztem nem rossz...
köszönöm a segitségetek üdv

[ Szerkesztve ]

(#565) lupus_l


lupus_l
aktív tag

Ma akadtam rá, a R3-as router esetében biztosan működik - angol nyelvű rom hivatalos rom-ban:
http://www1.miwifi.com/tw/miwifi_download.html címről az R3 ROM-ot kell letölteni, frissíteni, majd az egyéb beállításoknál a nyelvek közt a kínai mellett ott lesz az English is :)

(#566) repvez


repvez
addikt

tudja valaki , hogy a mifi.com oldal miért nem jön be, beadja abejelnetkező oldalt ahova a jelszavat kell beirni, de utána hibát dob és kiirja, hogy a oldal nem válaszol.

Vagy esetleg, hogy hogy tudom a router beállitásait megnézni, mert én ezen a felületen szoktam ezt megtenni, de igy nem tudom.

esetleg valakinek tapasztalata, hogy az ujjabb romokban lehet e nyelvet állitaniu? mert a 12.3as a legujjabb ahogy látom.

(#567) lupus_l válasza repvez (#566) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Próbáltad a router ip címét közvetlenül?
http://192.168.31.1 alapértelmezettként.

Nekem R3 routerem van, ennél 2.10.38 az utolsó változat a következő nyelvekkel:

[ Szerkesztve ]

(#568) repvez válasza lupus_l (#567) üzenetére


repvez
addikt

igen ugyan azt irja ki rá, hogy az oldal nem müködik.
Pedig a router megy és a net is jó .

(#569) lupus_l válasza repvez (#568) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ethernet kábellel közvetlenül vagy összekötve? Mobil appból eléred a routert?

(#570) repvez válasza lupus_l (#569) üzenetére


repvez
addikt

Igen vezetékkel kapcsolodik a PC a routerhez és mobilappbol elérem, csak ott épp nem tudom port forwardolni, vagy legalább is nem találtam rá menüt.

(#571) herdsman12 válasza repvez (#566) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem miwifi.com?

(#572) batabe


batabe
senior tag

Egy érdekes tapasztalat a kétantennás verzióval kapcsolatban.
Anno települt a 2.8.91-es verzió, amiben az angol nyelv gyönyörűen muzsikált, de gyanús volt, hogy utána már nem jött semmilyen frissítés, megnéztem a mi honlapon, és láttam, hogy az aktuális stabil verzió a 2.13.3.
Miután visszaállítottam a regionális beállítást Európáról kínaira, egyből felajánlotta a frissítést. Lefrissült, a nyelvek között szintén ott volt az angol lehetőség, de hiába állítottam át angolra, nem lett a felület angol, úgyhogy maradt a google translate.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#573) repvez válasza herdsman12 (#571) üzenetére


repvez
addikt

de igen, de a lényegen nem változtat az ip cimre is ugyan azt hozza

(#574) herdsman12 válasza repvez (#573) üzenetére


herdsman12
őstag

Mobil app - Settings - "Reboot" vagy "Reset the admin password".
Max az admin passw változik, más beállítások maradnak.

(#575) repvez válasza herdsman12 (#574) üzenetére


repvez
addikt

Minden este időzitve van egy rebbot neki és ma ki is huztam a hálózatból a modemet és a routert is, mert elment a net.
De azóta sem tudok az oldalra belépni.
minden más megy csak ez nem, és próbáltam chrome és vivaldi alatt is ugyan az a helyzet

(#576) herdsman12 válasza repvez (#575) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem vagyok szakértő, csak ötletelek, hogy mit tennék?
Ha a mobil app látja és még a jelszó is átállítható és még így se enged be a böngészőből, akkor böngésző gyorsítótár törlés, utána egy router reset.

[ Szerkesztve ]

(#577) lupus_l válasza herdsman12 (#576) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Bizonyos routereknél én a vírusirtó miatt szívtam. Próbáltad más gépen esetleg vagy telefon böngészőről IP alapján a belépést?

(#578) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

A Xiaomi mini routert lehetséges valamilyen módon a falra rögzíteni?

(#579) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Most rendeltem egy ilyen routert, főleg az ára miatt és mert a gagyi UPC routerem van.
[link]

Szerintetek ebben lesz angol nyelv?
Van erre valamilyen stabil fw vagy nem érdemes ezzel foglalkozni? Esetleg egy link ahonnét le lehet tölteni ha netán kellene.
Köszi

(#580) batabe válasza H2o-pok (#579) üzenetére


batabe
senior tag

Hello,

nekem is ilyenem van, hosszú ideig a 2.8.91 stabil gyári verzióval használtam, ebben fixen van angol nyelv. de egy probléma gyanú miatt frissítettem, 2.13.x -re, abban is megjelenik a választható angol nyelv, de nem vált át angolra. Igazából google translator szépen megoldja, ha managelni kell :)
Illetve vannak alternatívák a gyári firmware-re, erről a többiek tudnak nyilaktozni.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#581) H2o-pok válasza batabe (#580) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Köszi. Akkor ha csak az árát nézzük , megérte. Amugy a gyári fw t hogyan lehet frissiteni? A másik. Konfigurálni a mobil appal lehet vagy pc ről ip cimen keresztül? Ja és Mégvalami. Lehet hülye kérdés, mivel ezekben n
" nem vagyok otthon". A 2.4ghz et és 5ghz et tudják ezek egyszerre vagy csak az épp koválasztottat.?
Köszi

(#582) batabe válasza H2o-pok (#581) üzenetére


batabe
senior tag

Frissítés megy ota és fájlból betallózva is offline.
én webes felületről konfiguráltam az első alkalommal, nem tudom, hogy mobil appal megy-e. ki kell próbálni (az van angol nyelvű)
kétféle lehetőség van, vagy lesz két külön SSID 2,4 és 5 Ghz-re, vagy egy egyesíted, és egy SSID alatt érhető el mindkettő.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#583) H2o-pok válasza batabe (#582) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Ok köszi.

(#584) repvez válasza batabe (#580) üzenetére


repvez
addikt

A 2.13.x megtartja a beállitásokat ha frissitem a stabil angolról vag yteljesen alapról kell mindent beállitani a net eléréstől kezdve mindent?

Mert most addig eljutott, hogy az admin felületet megnyitja, de az almenükben már nem tudok mindegyikbe belenézni

A(z) miwifi.com oldal nem működik

A(z) miwifi.com nem küldött adatokat.
ERR_EMPTY_RESPONSE

crome és vivaldi alatt is ugyan ez

csak ezt irja ki.
DE most nincs arra energiám, hogy mindent elejéről beállitsak föleg ha kinaiul is lenne.

(#585) batabe válasza repvez (#584) üzenetére


batabe
senior tag

Nekem megmaradt minden, hibátlanul frissített. Egyébként megneztem, 2.12.3 az aktuális verzió.

[ Szerkesztve ]

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#586) chatran válasza H2o-pok (#579) üzenetére


chatran
őstag

Ez gyanúsan olcsó, a megbízhatóbb kínai webshopokban, 30 dollártól indul az áruk. Azért remélem nem baxnak át vele. Majd írd meg légyszi a tapasztalatokat.

(#587) H2o-pok válasza chatran (#586) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Elvileg postázták. Remélem megjön. Amugy ez sem drága,(ilyet akartam csak elfogyott) tegnap listázták, mert amugy végignéztem, 7000ft volt a legolcsóbb. Ez meg 4000ft postával. Szerintetek?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#588) TommyX_


TommyX_
őstag

Tegnap frissült az fw a 2.14.10-es verzióra, az angol nyelv még nem állt vissza sajnos.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#589) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Új mobil app! Sokkal jobban néz ki és okosabb is. :R
[link]

[link]

Droidra most dobta ki, ios-ra nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#590) chatran válasza Kolondrum (#589) üzenetére


chatran
őstag

Egyelőre csak android-ra jött ki? iOS-re még nem látom.

(#591) lupus_l válasza Kolondrum (#589) üzenetére


lupus_l
aktív tag

iOS-en január 5 óta így néz ki :)

(#592) repvez válasza Kolondrum (#589) üzenetére


repvez
addikt

én is feltettem sokkal jobb lett, remélkem hogy router firmwaret is frissitenek amin lesz angol nyelv.

(#593) Kolondrum válasza repvez (#592) üzenetére


Kolondrum
félisten

? Most is van benne.

(#594) TommyX_ válasza Kolondrum (#593) üzenetére


TommyX_
őstag

A 2.14.10-es fw-re ha frissítesz, akkor az angol nyelv bent mard a válaszható nyelvek között, de hiába alkalmazod, akkor sem lesz angol, én visszaraktam a 2.8.91-es fw-t.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#595) H2o-pok válasza H2o-pok (#587) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Hát sajnos nem jöttt meg a router. Sejtettem hogy ez lesz, főleg az olcsósága miatt volt necces. De az árát visszakaptam.

(#596) chatran válasza H2o-pok (#595) üzenetére


chatran
őstag

:( Túl szép volt, hogy igaz legyen. Én az apróról vettem egyet viszonylag emészthető, hétezres áron.

(#597) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sajnos nem tudom végigolvasni a fórumot, de érdekelne, mennyire igaz hogy külföldi fórumok alapján (OpenWRT fórumon is) írják, hogy gyenge a wifi jel a jobbik 128MB-os Xiaomi mini és Mi Wifi 3 (4 antennás) routereken?
Érdemes ilyet venni, vagy inkább TP-Link és társait? (most 9 óráig alin a mini 24 USD, a wifi 3 27 USD kuponnal)
Jobb egyáltalán a 4 antennás, megéri a felárat 100nm-es lakásban?

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#598) Zirowe válasza HornedReaper (#597) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A mini gyárin rendben van.
Cfw alatt voltak korábban gondok, ami pandorabox/strangeorange alatt nem jelentkeztek, és most már a legfrissebb lede snapshotban is megoldódtak.

A 3 antennáshoz képest a kétsávos mini a jobb vétel szerintem, a moddolhatóság miatt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#599) woodworm válasza Zirowe (#598) üzenetére


woodworm
veterán

A miwifi 3-ra is van custom fw, a padavan portja. Ráadásul a flash ennél 128MB-os.
Ettől függetlenül nálam a mini kihajtja a portokból adódó maximumot és sokkal kompaktabb a mérete. Amire jobban vigyázni kell, a sok helyen megtévesztő nano és a 3c típusok, ezek nem ugyanazt a chipsetet kapták a kisebb méret miatt. Ezekre tényleg korlátozott a custom fw elérhetősége.

Jó vétel lehet még az r1d az 1TB-os hdd és a gigabites portok miatt, ha sikerül kifogni 30 alatt.

Amit még hozzátennék, hogy a 3 nem sokban tér el a minitől, előbb-utóbb arra is várható openwrt/lede.

[ Szerkesztve ]

(#600) Zirowe válasza woodworm (#599) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Padavan van minire is, de az openwrt/lede jobb.

Az az "előbb-utóbb" már egy ideje elmúlt, és még mindig semmi haladás, ahogy néztem, kb senki nem foglalkozik ezzel, ezért is adtam el a saját 3-asom.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.