Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) repvez


repvez
addikt

Az android alkalmazáshoz valakinek van már segédlete, hogy melyik menü mit ir? mert nem minden menű angol, és a wifi résznél van ami teljes kinai.

Egyébként a frissitések menete hogy van? amik igy hetente jelennek meg javitások és hasonlók.

Megmaradnak a beállitások vagy ujra kellmindig beállitani mindent a frissitések után? Azokban gondolom semmi sem angol?

(#152) wocsok17 válasza repvez (#151) üzenetére


wocsok17
tag

Beállítások maradnak.

(#153) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Újrahúztam a Win7-et, kapott friss F/W-t a router és azóta megy az USB elérés, hibátlan.

(#154) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ha rádug az ember egy 2,5"-os HDD-t egy ilyen routerre, az van elég okos, hogy kikapcsolja a HDD-t ha éppen nem használja?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#155) Kolondrum válasza HornedReaper (#154) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sajnos nem. Próbáltam asm1053-al.

[ Szerkesztve ]

(#156) HornedReaper válasza Kolondrum (#155) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Az OpenWRT-re bármilyen Linuxos dolog telepíthető? (már amit a memória enged..)
Itt is írják, hogyan lehet a HDD-t idle-be rakni Linux alatt (OpenWRT-ben nem biztosak):
[link]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#157) woodworm válasza HornedReaper (#156) üzenetére


woodworm
veterán

Openwrt-re van hd-idle csomag, ahhoz pedig config fájl. Ha más nem, a developer fw-re talán fel is lehetne tenni a megfelelő openwrt csomagot, csak ugye ott a konfigurálás, és ki tudja a xiaomi mennyire módosította a rendszert.

(#158) syler123


syler123
veterán

Lenne egy kérdésem. Beállítottam a routert, van net stb. Viszont a webes felületet nem érem el. 192.168.1.31. Beállítás előtt megvolt, azóta nem lép be, annak ellenére hogy a mobilos appal be tudok lépni.

Sorry, ipconfogban megnéztem, 192.168.31.1 :D

Szóval mostmár jó :D

[ Szerkesztve ]

(#159) repvez


repvez
addikt

valaki le tudná irni, hogy mi a pontos menete a firm frissitésének a routerre?

Illetve, hogy ha frisitem mint aa PC mind a androidos és a router szoftverét akkor az csak teljes egészében kinai lesz? Nem tudja valaki hogyan lehet magyaritani vagy angol nyelvet használni hozzá?

(#160) syler123


syler123
veterán

Lenne egy kérdésem és gyors válaszra lenne szükségem. Feltettem a 0.6.4-es developer romot, majd a ssh firmware-t. Ezután rá kellene másolnom az openwrt romot a temp mappába, de nincs temp mappa, ráadásul ls-re teljesen üresnek jelzi a romot. Egyáltalán belépett?

Létrehozni nem enged mappát, azt írja read only file system.

[ Szerkesztve ]

(#161) syler123 válasza syler123 (#160) üzenetére


syler123
veterán

Mindent a leírtak szerint csináltam, de nem akarja engedni magát...

(#162) Kolondrum válasza repvez (#159) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az alap a kínai. Az angol a rámókolás. Tehát a mérleg mindig a kínai felé billen, hogy ha volt valaha akkor kínai lesz. A frissítés menete egyszerű, belép a 192.168.31.1-re és ha élő net kapcsolatod van ki is dobja a fület, katt rá, fél perc. Közben sárgán villog a router, elszáll a net, majd ha ismét kéken világít végzett és minden a régi. Manuálisan is lehet amúgy fájlból.

(#163) syler123 válasza syler123 (#161) üzenetére


syler123
veterán

Működik!!! :D Kicsit megviccelt, de jó lett.

Fent a pandorabox, teljesen angol az egész. Majd megosztom a későbbi tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

(#164) syler123


syler123
veterán

Na kis tapasztalatmegosztás.

Transmission működik, az én netemet tökéletesen kihasználja, kb 1.8mb/sec letöltés.
Sambával 11,5mb/sec-el tudok pc-re másolni.
Lehet megadni ilyen mini scripteket, pl én beállítottam hogy este 10 és reggel 6 között kapcsolja ki a wifi-t, de meglehet adni hogy pl hetente 1-szer restartolja magát stb...
Még beüzemelem a dlna-t és kész vagyok, elégedett vagyok router-el, örülök hogy lecsaptam rá ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#165) repvez válasza syler123 (#164) üzenetére


repvez
addikt

Ezeket a beállitásokat megoszthatnád,hogy hogyan hol állitottad,melyik szoftver.az se baj ha van kép ha kinai lenne a menü.
Egyébként nekem a szoftver frissítés nem talál újabb firmwaret.most a 2.2.17 van rajt az oldalon meg 2.6.xx van stabil verzioban.vagy ez csak azért lehet mert angol?
Bár az enyém gyárilag az.

(#166) syler123 válasza repvez (#165) üzenetére


syler123
veterán

Ezt a leírást csináltam végig. Pandorabox-ból a legfrissebb stabilat tettem fel.

(#167) repvez


repvez
addikt

ha rádugok egy pendrivot és elinditom a PC klienst akkor csak anynit ir ki hogy iniciálja majd a végén meg hogy dugjak rá egy tárhelyet, hogy le tudja tölteni a storage funkciót. Ez miért van, nem isemri fel ?
Egy teljesen uj pendrive még nem másoltam rá semit egy 4gb-os.

illetve ha a weblapon jelentkezek be a router oldalára ott a storage oldalon van egy gomb hogy dowload client, erre rákattintva feljön az az oldal ahonnan a PC és androidos programokat lehet letölteni.DE ha már nekem le van töltve akkor miért nem érzékeli, sőt azon is be vagyok jelentkezve.

Pedig pont amiatt akarom, hogy a PC bekapcsolás nélkül is elérjek pár dolgot bárhonnan a telefonnal az itthoni anyagaim közül.

(#168) Kolondrum válasza repvez (#167) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez elég érdekesen kel életre, de megy. Közel 100mb adatot másol rá mielőtt elindul addig inicializal. Nem szoktam piszkálni első csatlakoztatáskor. Ntfs meg fat32-vel is megy. Egy időben nem ment, kiderült az új win7 oldotta meg, mert valamit elronott a program hiába tetem újra. Most jó az fix!

(#169) repvez válasza Kolondrum (#168) üzenetére


repvez
addikt

A weblapos bejelentkezésnél a storage oldalon látszik a tárhely mérete és,hogy 60mb foglalt, viszont sem a PC cliensnél sem az androidos ppnál nem jelez semmit , hogy lenne rátéve tárhely igy nem is tudok másolni rá semmit. vagy beállitani.NTFS formázású

Meg nem jelzi, hogy lenne friss bármiből is viszont a honlapon meg a 2.6.17-es rom van az enyémen meg a 2.2.105 ös stabil.
az androidos app meg 2.3.17.506osinternal beta

és hiába megyek a check for updatesra nem jelzi, hogy frissithetnék.Ok nagy valószinüséggel elveszteném az agol feliratokat, de most meg nem ismeri fel igy a pendrivot.
Win7es 64 bites rendszert használok.
Egyébként a win10proval menynire kompatibilis ?Mert nemsokára átváltok rá.

(#170) repvez válasza repvez (#169) üzenetére


repvez
addikt

még egy kérdés, ha a telefonnal netezek és találok egy fájlt amit le akarok tölteni és beállitom, hogy a router usb-re mentsen akkor az az otthoni vezetékes netemen keresztül menti rá az adatot vagy először a telefon memoriájában és majd mikor hazaérek akkor wifin szinkronizálja rá a pendrivera?

(#171) repvez válasza repvez (#170) üzenetére


repvez
addikt

és még jött egy ujjabb kérdés, valahol lehet állitani az időzónát az alkalmazásban vagy a routernél? Mert sztem a kinai idő van beállitva alapból.Mert beállitottam, hogy minden nap 00:15 perckor inditsa ujra magát a router és a napokba minden nap volt hogy megszakadt a neten és ránézve az orára szinte mindig 17:15kor történt .

Már csak azt nem tudom hogy menynivel állitsam el, hogy éjfél körül inditsa magát ujra amikor nem zavar már.

illetve az alkalmazásnál a telefonon a plugin résznél megjelent egy samba menü, de belépve a menübe csak a fejléce és 4 pont fogad ami pontokból csak a samba szót tudom elolvasni, de azt nem hogy mit kell vele kezdeni vagy, hogy milyen beállitás szügséges hozzá.

(#172) TommyX_ válasza repvez (#171) üzenetére


TommyX_
őstag

Netes felületen belépsz->a legfelső sorban van 4 kínai karakteres szöveg, abból a 3.-ra kattintasz->a megjelenő 5 ikonból az utolsó i betűre kattintasz->utána lap alján tudod állítani az időzónát->most állítottam be én is erre: CST-1 (CET-欧洲中部时区)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#173) repvez válasza TommyX_ (#172) üzenetére


repvez
addikt

nálam ott csak a nyelvet lehet állitani és angol van kiválasztva , ugyhogy nálam a webes felület teljesen angol .Viszont sehol nem találtam erre való beállitást , méf a wifi lapon is be van állitva a local europára, de sehol nem jelzi a rendszer időt, hogy legalább abból következtetni legetne.

(#174) syler123


syler123
veterán

Sikerült mindent belőnöm openwrt alatt. A legfrissebb trunk verziót használom és nagyon bejön. A wifi jelerősség valószínűleg gyengébb, mint gyári firmware alatt, viszont sokkal okosabb lett a router, és persze angol, nem kínai.

Transmission nagyon szépen tölt ext4 fájlrendszerre. Amit még használok az a minidlna, samba megosztás, minden tökéletesen működik, tesztelve.

(#175) kenand


kenand
veterán

Holnap Aliexpresszen akciózzák 25 USD-ért-

Openwrt-vel nekem s furdalja az oldalamat...

(#176) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Honnan lehet most rendelni ilyet? Mert eu raktáros banggoodos már nincs.

(#177) kenand válasza Kolondrum (#176) üzenetére


kenand
veterán

Aliexpressen továbbra is kapható, most 29 USD

(#178) Kolondrum válasza kenand (#177) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az oké, de paypal megbízhatóság és EU raktár?

[ Szerkesztve ]

(#179) kenand válasza Kolondrum (#178) üzenetére


kenand
veterán

EU raktár nincs, de Aliexpress+Aliplay sem megbízhatatlanabbb, mint a Paypal kb 2-300 kínai vásárlás tapasztalatai alapján mondhatom. (Ebay, Aliexpress, Banggood, Gearbest, Dealextreme, Geekbuying) EU raktár max a sebesség miatt jobb, az értéke miatt javításra visszaküldeni nem opció....
Szóval ne aggódj, nyugodtan meg lehet venni onnan.

Az enyém már úton van, ha megjön beszámolok róla.

[ Szerkesztve ]

(#180) Kolondrum válasza kenand (#179) üzenetére


Kolondrum
félisten

Oké csak az értéke miatt áfát kell fizetnem. Ezért érdekel csak az EU raktár. Ez ennyit ér nem többet.

[ Szerkesztve ]

(#181) repvez válasza Kolondrum (#180) üzenetére


repvez
addikt

42 dollár felett kell vámolni, ez meg a fele sincs ugyhogy nem kell félni töle.
én is kb enyniért vettem aliról és minden tökéletes volt, 20 nap alatt itt volt. official ango l firmmal.

Az ali szetem biztonságosabb abból a szempontból, hogy amig Te nem jelzed vissza , hogy jó müködó terméket megkaptad addig az eladó nem kapja meg a vételárat addig az ali központja tárolja.Ha 60 nap alatt nem ér ide a termék akkor automatikusan visszautalják a pénzt.és kötelező TN számot addnia az eladónak, hogy tudd merre jár a csomag

Paypalnál azért bonyolultabb a visszakérés.
Nekem most volt egy panaszom mert már 50 napja nem jött a csomag és 3 nap alatt visszajött a pénz, igaz pár nap mulva a termék is megjött :P

(#182) TommyX_ válasza repvez (#181) üzenetére


TommyX_
őstag

Hivatalos Angol fw?
Lemaradtam valamiről, hogy a Xiaomi kiadta végre az angol nyelvű szoftvert?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#183) repvez válasza TommyX_ (#182) üzenetére


repvez
addikt

[link]

Elvileg igen, bár vannak részek amik kinai maradt és a PC meg android részek is sajnos, meg ha lefrissited az ujabb firmre akkor is vissza vált, de aqlapból angol nekem , a beállitó felület a weboldalon. amit az IP cimre ad.

ÉS a linken a xiomi hivatalos eladói oldala, tehát nem valami kamu eladóé.

(#184) Kolondrum válasza repvez (#181) üzenetére


Kolondrum
félisten

-

[ Szerkesztve ]

(#185) TommyX_ válasza repvez (#183) üzenetére


TommyX_
őstag

Megnéztem a linket, tényleg hivatalos eladónak tűnik.
Azt nem értem, akkor miért nem lehet elérhetővé tenni a MiWifi oldalon, vagy bele rakni a fw frissítésbe az angol nyelvet? :((

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#186) Kolondrum válasza repvez (#181) üzenetére


Kolondrum
félisten

Értem átgondolom. Én más érték határokat tudtam.

(#187) woodworm válasza repvez (#181) üzenetére


woodworm
veterán

Ez a vámhatár, az áfát alacsonyabb összegtől kellene fizetni, bár legtöbbször tényleg átcsúszik.

(#188) kenand válasza woodworm (#187) üzenetére


kenand
veterán

Elviekben boltból jóval kisebb talán 20 USD, de 40 alatt nem szoktak szórakozni, csak ha a csomagra mobil telefon van ráírva, akkor azonnal ráharapnak és számlát követelnek.

(#189) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Szeretnék új routert, imádom a Xiaomi cuccait (Mi3 a telefonom, van Xiaomi powerbank, Xiaomi Yi akciókamera és MiBand is :) ) szóval megörültem, amikor megláttam ezt a bejegyzést. Már rendelném is, viszont nekem attól tartok kevés a 2 darab 100-as LAN port. Sebességre és mennyiségre is. Az asztali gépem lanon csatlakozik, a lézernyomtatóm is + jön hamarosan egy NAS, az is, ezen felül még hetente hoznak hozzám gépeket javítani és azokat is lanon kötöm netre általában, tehát a 4 csatlakozó (de legalább 3) a minimum. Plusz ha megjön a NAS, akkor attól tartok a 100 megabit miatt szívnám a fogam erőteljesen. A jelenlegi routeremmel nem lenne baj (Asus RT-N56U), csak nem tud AC-t és a jelerőssége is gyenge nekem, az alsó szinten már nincs net egyáltalán.

Aztán láttam, hogy linkeltétek a HDD-s Xiaomi nagytestvért, fel is csillant a szemem. Ott már gigabites a LAN, 4 csatlakozó is van és a HDD miatt talán még a NAS-t is kiváltaná. Tudja valaki, hogy létezik-e hozzá angol FW? Van innen valakinek esetleg? Hol találók róla bővebb infót? Úgy érzem nekem az sokkal jobb választás lenne, de ha nincs hivatalos angol firmware, akkor nem ugrok bele, túl drága lenne ahhoz, hogy csak a pálcikákat nézegessem. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#190) kenand válasza The DJ (#189) üzenetére


kenand
veterán

Saját tapasztalat szerint a gigabites LAN alig gyorsabb, mint a megabites...nem tudom megéri -e az árkülönbséget, kevés port esetén a gigabytes switchek is 3x áron vannak...

(#191) wocsok17 válasza kenand (#190) üzenetére


wocsok17
tag

Azért azt ne felejtsd el hogy abban van 1TB winyó alapon!

(#192) repvez


repvez
addikt

valaki le tudja irni, hogy hogyan lehet letölteni torrentet a routerrel ha a PC nem megy?
Rá van dugva egy pendrive, a PC app és a mobil app is mindegyik felismeri a pendrivot, de nem tudom ,hogy a PC kikapcsoilása után, hogyan folytatódik a letöltés a pendrivra illetve hogyan is kezdem el.

utorrentet használtam eddig.Csak elég lassu a netem (10/0,5 mbit) és gondoltam igy egész nap mehet a letöltés és a gépnek nem kell bekapcsolva maradnia

(#193) kenand válasza repvez (#192) üzenetére


kenand
veterán

Ha openwrt megy rajta akkor az egy "linuxos" gép, önállóan működik, a PC-vel a Transmissiont csak távirányítod.

(#194) repvez válasza kenand (#193) üzenetére


repvez
addikt

Hát még a gyári firm megy rajta, állitolag openwrt alapokon nyugszik,de hogy aztán azon kivül milyen azt passzolom, én csak egy egyszerü felhasználó vagyok nem tudok a rejtelmeiről semmit, ugy meg , hogy a fele kinai meg pláne.

(#195) wocsok17 válasza repvez (#194) üzenetére


wocsok17
tag

Telefonos appal is hozzá tudod adni a letöltést.

(#196) kenand válasza repvez (#194) üzenetére


kenand
veterán

Valószínűleg az is úgy működik.
Lényeg, hogy önálóan megy PC-vel/telefon appal csak távirányítod.

(#197) repvez válasza wocsok17 (#195) üzenetére


repvez
addikt

az rendben van,de mit kell pontosan is csinálni?
Fögöm a torrent filet és bemásolom a PC-s appba és innentől már onálóan elkezdi magának szedni a saját tárhelyére ami jelen esetben a pendrive?

Vagy hogy adom meg a célt és , hogy ha letöltött akkor meddig seedelje stb.

Mennyire számit a pendrive sebessége?

(#198) wocsok17 válasza repvez (#197) üzenetére


wocsok17
tag

Ha pc app van társítva hozzá automatikusan letölti. Seedelni nem seedel szerintem, viszont nem is látod a torrent oldalon, hogy leszedted. Célt nem tudsz megadni, mindig ugyanabba a könyvtárba tölti. De én csak a nagyról tudok nyilatkozni, mert nekem az van, a kicsit soha nem használtam.

(#199) mike99.hu


mike99.hu
csendes tag

Ha jól értelmezem akkor ennek a routernek a vezetékes sebessége csak 100 Mbps.
Mi értelme van az elméleti 8-900 Mbps-os ac-s vifinek ha ennek a töredékét nem képes kiszolgálni a WAN porton keresztül?

Vagy valahol valamit rosszul értelmezek?

(#200) syler123 válasza mike99.hu (#199) üzenetére


syler123
veterán

Már nem tudom hányadik ember jön ezzel a hülyeséggel, de már muszáj leírnom, a lan-ak a mi a jó ég köze van a wifi-hez??? Komolyan áruljátok már el honnan jön ez a következtetés, hogy 100mbit lan mellett nem lehet nagyobb sebességű wifi??? A kettő teljesen független egymástól, a cpu pedig ha megnézed ki tudna szolgálni gigabites lan-t is, csak szimpla olcsósítás történt, még az sem, mert árban ez kb nem oszt nem szoroz, ennyi eszük volt és kész, nem kell túlmagyarázni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.