Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) c p


c p
tag

Jelentkezett másnál is az a probléma, hogy ha a MouseToggle engedélyezve van, akkor a hangerő-panel (ami a képernyő tetején úszik be fentről lefelé, ha hangosabbra/halkabbra veszem) túl sokáig megmarad a képernyő legfelső layer-én? Tehát majdnem 1 percig kitakarja a képernyő felső részét.

Ha a Settings / Accessibility / MouseToggle alatt kikapcsolom a MouseToggle alkalmazást, akkor egyből megszűnik a hiba.

https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/71nmgr/volume_bar_staying_for_20_seconds_oreo/

https://forums.androidcentral.com/moto-x-2014/622077-6-0-volume-controls-not-disappearing.html

Állítólag már Android 6.0 esetén is megvolt ez a bug, de nekem csak az oreo update után kezdett el feltűnni.

[ Szerkesztve ]

... in blues we trust...

(#2752) c p válasza DarkByte (#2740) üzenetére


c p
tag

[...]Ugyanezt csinálom, nem szoktam kikapcsolni, hagyom hot átmenjen daydream-be magától (az a váltakozó hátterű lock screen szerű izé). TV-t kikapcsolom és slussz. CEC-et letiltottam hogy a TV ne is tudja vezérelni ilyen szempontból, látom hogy a Samu bekapcsoláskor is akarná küldeni neki a power on jelet. Tippre olyan keveset eszik hogy amúgy sem fog megérződni a router, NAS, és a hamarosan csatlakozó smart home kütyük mellett[...]

Egyetéretek, nálam ugyanez a "ki-nem-kapcsolós" taktika megy és ugyanilyen rózsás a helyzet. A magam részéről nincsenek szívások.
Csak akkor szívtam, amikor ráment az oreo update és megdöglött a chromecast funkció. Elég sokat kurv*anyáztam, hogy miért hagytam az update-t. Viszont miután lenyugodtam, kiderült, hogy csak a telefonon - amiről toltam a chromecast-ot -, kellett a play store-ban update-lnem a Google Home alkalmazást. Szóval én voltam a balek, mert utána rendbejött a cast funkció.

[...]Még Steam Link-et nem sikerült kipróbálni, de majd a napokban ráveszem magam. Igazából egy wireless controller-t kellene hozzá szerezni[...]

Hasonlóképp, én is wireless kontrollert fogok berendelni (az USB aljzatot nálam elfoglalja az USB-Ethernet adapter). Én a liquidsky.com és a shadow.tech GaaS (Game as a Service) szolgáltatást használom és felhőben lévő virtuális gépeken játszom (Hitman 2, Assasin's Creed - Odyssey), de mindkettőhöz van android kliens, amit tudtam sideload-olni a box-ra.

[...]Majd a Live Channels részhez szeretném a tvheadend klienst belőni valamikor (vagy a Kodi-hoz, ha az nem elégséges, azt PC-n már úgy is kipróbáltam korábban). Az a tervem hogy a Digi-s TV előfizetést is LAN-on lövöm át és akkor nem kell koax kábelekkel szórakozni. De ez még távoli terv.[...]

Erre nekem ez a megoldásom van: Fritz DVB-C router, amin van egy koax aljzat és a benne lévő kétcsatornás tuner elvileg rápakolja a tv-adást a LAN hálózatra. Meglátjuk, elvileg a napokban érkezik. Synology NAS-on csináltam korábban a te elképzelésedhez hasonló TvHeadend-es megoldást, de az még egy régi DS411j volt és nem volt benne elég kraft, hogy értelmesen tudjam használni.

... in blues we trust...

(#2753) azbest válasza c p (#2752) üzenetére


azbest
félisten

Ha már szóbakerült a tvheadend, ez a live channels integrációhoz az app [link]

A fritz cucc működik itthon? Engedi telepíteni? Nekem a Fritz app tv appot nem kínálja fel, német régiókorlátos lehet. Persze sideload-dal biztos felmegy. A német nyelvű leírás amúgy telefon és tablet készülékeket mond.

[ Szerkesztve ]

(#2754) gery1989


gery1989
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Egy olyan kérdésem lenne van egy ilyen xiaomi mi box 4 k készülékem ezen most akkor tudok UPC horizont go vagy vidanet Move alkalmazással tvzni vagy kulazhatom cuccot. Ha lehet valaki vmi megoldást rá tud?
Segítséget előre is köszönöm 😉

(#2755) Keem1 válasza gery1989 (#2754) üzenetére


Keem1
addikt

Horizon go: kereső, volt már róla szó és a megoldás is már ki lett vesézve.

[ Szerkesztve ]

(#2756) xviktorx válasza gery1989 (#2754) üzenetére


xviktorx
tag

Mindkettő feltelepíthető pendrive-ról, de csak egérrel illetve légegérrel használható.

(#2757) Klujber


Klujber
újonc

Sziasztok,
MiBox-on fut a MindiGo app alkslmazás?

Esetleg andriid tv-n lehet mindiGo app-ot instslálni?

Köszi

(#2758) azbest válasza Klujber (#2757) üzenetére


azbest
félisten

nem tévés alkalmazás. Persze ettől még elvileg akár némilyeg kényelmetlen módon akár mehetne is.
De kipróbáltam és az egész eltorzultan jelent meg. A tévén úgy néz ki, mintha a függőleges telefonképet széthúznád oldalra, kilapított gombok és betűk. Mondjuk a bejelentkezést sem próbáltam így már.

Szóval továbbra is azt tudom javasolni, a web video cast alkalmazással nyisd meg a tv.mindigo.hu oldalon. Az a streamet át tudja tenni chromecastra. A mi box pedig chromecast módot is tud.

[ Szerkesztve ]

(#2759) #88470784


#88470784
törölt tag

A mibox S benne van az hbo go android tv támogatott eszközei között? Fut rajta?
Amúgy van lista a támogatott eszközökröl?
Köszi

(#2760) azbest válasza #88470784 (#2759) üzenetére


azbest
félisten

nem tudom, hogy van-e bármi whitelist, szerintem bármelyik igazi androidtv rendszeren meg kéne jelenjen. A tablet rendszerű, tévés felületet utánzókon nem fog megjelenni. Ott a telefonos appot fogja mutatni.

Sajna csak a kiadó cég látja, hogy milyen szabályokat állít be a telepíthetőségre.

[ Szerkesztve ]

(#2761) gery1989 válasza xviktorx (#2756) üzenetére


gery1989
csendes tag

Ma kibontottam boxot Rögtön le frissített 8 verzióra végül úgy tudtam megoldani mivel pendrive hiába dugtam be nem látott rajta semmit! Hogy feltettem ES file managert-t és ott telepítettem! Vidanet go itt normális a képpozíció igaz nem hdba megy de egy usb-s egérel ellehet vele boldogulni!
Horizon és a chorme indítva horizont nem probáltam!
Bár így nem látom a az alkalmazások között feltelepítve viszont ES manager látja onnan eltudom indítani!
Köszönöm segítséget ha elakadok majd szolok még!

(#2762) donjohnson válasza gery1989 (#2761) üzenetére


donjohnson
addikt

fel kell tenni a sideload launcher nevű programot és akkor látni fogod a chrome-ot és a többi nem android tv-s alkalmazást.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#2763) DarkByte


DarkByte
addikt

Android-os Steam Link-nek látnia kellene az USB-s gamepad-okat? :F Van itthon három olcsóbb fajta, egyiket sem ismeri fel ha rádugom a box-ra. Sajna Bluetooth-os még nincs, habár már erősen kacsintgatok egy 8bitdo SN30 Pro felé :)
Egyébként elég pöpecül átstream-eli a gépemről a játékokat, egy Carmageddon: Max Damage-et próbáltam, képminőség rendben van, és kimaradás sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#2764) appel válasza DarkByte (#2763) üzenetére


appel
őstag

Logitech F310-el ment simán.

(#2765) tomigonzo válasza gery1989 (#2761) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

De minek az usb s eger???

(#2766) lax-lee


lax-lee
csendes tag

Megvettem Xiaomi Mi Box S-emet, és külső HDD-ről szeretnék filmeket lejátszani. A KODI-t használom, de olyan gondom van, hogy 1-2 GB-os filmeket látja, jól működnek. De a 720p-s vagy 1080p-s MKV file-okat, melyek 7-8-tizenX GB-osak, azokat nem is látja a könyvtárukban. Csak egy üres könyvtárat mutat a helyükön. Van erre ötletetek?

Régen a lányok úgy főztek,mint az anyjuk. Ma pedig úgy isznak,mint az apjuk!

(#2767) DarkByte válasza appel (#2764) üzenetére


DarkByte
addikt

Nekem csak pár teljesen noname (Acme / Genius) gamepad-om van itthon. Ebből egyedül a Genius-t ismeri fel valami teljesen másnak, és csak a DPad működik. A Steam Bigscreen-en keresztül sem tudom a további gombokat társítani vele.
Úgyhogy szerintem veszek majd valami BT gamepad-ot. Esetleg ha a Steam Controller most a karácsonyi leárazások alkalmával fogyasztható árban lesz, akkor azt.

lax-lee: talán NTFS fájlrendszer limitáció? Én exFAT-ra átformázva próbálkoznék. De ez csak tipp, mert én még nem kötöttem rá semmilyen külső tárolót, nálam hálózati megosztáson át simán mentek a nagyobb mkv-k.

[ Szerkesztve ]

(#2768) Vitee válasza lax-lee (#2766) üzenetére


Vitee
aktív tag

Nekem Mi Box 3 van de nekem se látta a dolgokat amíg nem formáztam újra. Utána jó lett és lát mindent a Kodi.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#2769) gyugyo79 válasza DarkByte (#2767) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csak azzal jó teljesen amit felismert a Box. A Steam kontrollerhez pld. pont ezért engedélyezték, hogy csatlakoztatni lehessen androidhoz is BT -n is + raktak drivert. Ráadásul nem elég, ha az android felismeri a steam alkalmazásban még be kell állítani a kontrollert ahhoz, hogy jó legyen. Szóval igazán csak azok a kontrollerek jók amik a gépen is jók a steamel + van android alatt is rendes támogatásuk. Mással csak kínlódás lesz. A mibox simán hozza 5 GHz -n amit a "gyári" SteamLink doboz tud. A legdurvább, hogy a Shield TV-n a gigagabites LAN -on meg még jobb az alkalmazással mint a gyári megoldás.
Nem véletlen, hogy nem is lesz külön box már.
De a link megy Bill+Egérrel is nem kötelező kontrollerrel használni.

[ Szerkesztve ]

(#2770) #88470784 válasza lax-lee (#2766) üzenetére


#88470784
törölt tag

Szia az hbo go android tv fut rajta?
Köszi előre is.

(#2771) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek egy eladó Mi Box S ? :F Vagy jelenleg honnan tudom megvenni a legjobb áron ahonnan karácsonyig meg is kapom?

Köszönöm :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#2772) azbest válasza Ceko (#2771) üzenetére


azbest
félisten

Elég esélytelen. Feljebb beszéltünk iponról, de ott nincs készleten. A budapesti xiaomi.hu nem frissíti a weblapját, nem lehet online rendelni, hogy náluk van-e már S. A 3as sincs ezek szerint készleten, de eustocknál. A xiaomishop pedig kínából rendeli, nem hivatalos bolt, bár azt állítják van raktáron, de ez nem garancia, hogy igaz is.

Mivel nemrég meghalt a chromecast2-őm, így lehet majd beújítok én is egy S-re, amint rendes helyen lehet kapni értelmes áron. Itthon mocskosul túlárazott a chromecast és majdnem annyi, mint egy mibox, ami szinte mindent tud, amit az, amellett, hogy önálló lejátszó. Mondjuk nem tudom hogy fér majd meg két távirányító :D

[ Szerkesztve ]

(#2773) Szigi90


Szigi90
csendes tag

Sziasztok,

November óta vagyok tulajdonosa ennek a ketyerének, mostmár Oreo-val a fedélzeten. Nekem személy szerint Oreo-val jobban működik kivéve az, hogy a Netflix lejátszás közben többször is megakad/belassul/elmegy a hang, ilyenkor a TV bemenetet jelző sávja is felugrik. Se a Prime, se a Plex esetében ilyen problémám nincsen, pedig Plex esetén elég magas bitrátájú filmeket nézek remote szerverről. 5GHz-es WiFi-m van, fél méterre a Box-tól. Oreo frissítés után a factory reset megtörtént.
Tapasztalt bárki hasonlót?
Segíthet egy USB-s Ethernet átalakító?

Köszi

(#2774) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Faternak nézek lejátszót. Mennyire igaz, hogy OREO alatt problémák vannak ?
A másik kérdés, hogy H.265-öt akadásmentesen le tud játszani a kütyü ?

Előre is köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2775) Anex66 válasza Ceko (#2771) üzenetére


Anex66
csendes tag

(#2776) Ceko válasza Anex66 (#2775) üzenetére


Ceko
senior tag

Köszi. Már megrendelve!! :DD

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#2777) feri1


feri1
aktív tag

Xiaomi Mi Box S (Mi Box 4 EU verzió)

[link]

(#2778) janoskiss


janoskiss
csendes tag

Sziasztok,
Xiaomi Mi Box 3-am (MDZ-16-AB) automatikusan frissítette magát 8.0.0 Oreo-ra.
Olyan hibákat tapasztalok, hogy 0,5-1 óra futás után belassul az egész box, majd sleep mód után nem érzékeli a távirányítót, nem lehet feléleszteni, ki kell húzni belőle a tápot.
Mi most tapasztalat szerint a legstabilabb verzió, amire érdemes volna downgrade-elni?

(#2779) Dr.Zoo válasza janoskiss (#2778) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

[link]

Utánna jött rá válasz.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2780) #88470784 válasza feri1 (#2777) üzenetére


#88470784
törölt tag

Köszi, meg is rendeltem a miboxot ;)
Kiváncsi vagyok milyen az S.

[ Szerkesztve ]

(#2781) tomigonzo válasza janoskiss (#2778) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Ez teljesen hektikus,
nekem alapjaban kevesebb a bajom 8on mint 6on volt, de neha ez is gondol egyet es kesz, akkor kb 3 restart, es egyeb rahatas, aztan megint megy, ez a fo baja ennek a boxnak, hogy nincs egy konkret allapota, mindenkinel mas, ha tipus hibak lennenk meg lehetne vele elni, de igy ez gaz, (az ugralo keprol, eldobott kepkockakrol filmezes kozben mert ugye nem allitja maganak a kepfrissitesi ratat;s))

(#2782) DarkByte


DarkByte
addikt

-- hopsz, rossz topik. Xiaomi kérdés, csak smart home-os és nem box-os. :B

[ Szerkesztve ]

(#2783) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Ez működhet a boxxal? Van valakinek tapasztalata? :F

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#2784) feri1


feri1
aktív tag

Megérkezett a xiaomi mi box s.

Eddig valahogy csak zenéket sikerült a kodin beállítani.
A filmeket miért nem látja?

Mit kell a gépen vagy a boxon állítani még?

(#2785) JohnDoe_Hun válasza Ceko (#2783) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Persze. Nekem is ilyen van csak a plussz 5V sokat dob rajta ha van mert ha bedugod az eth kábelt akkor a pendrive az már nem fog menni. Szóval olyat vegyél amin van 5V támogatás is.

(#2786) tomigonzo válasza feri1 (#2784) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Ez mondjuk nem box tema hanem kodi, van erre topik.
De mit keresunk? Es annak hol kellene lennie?

(#2787) jambiyya válasza feri1 (#2784) üzenetére


jambiyya
őstag

Hol vannak a filmek?
Servioo pl. az UPnP alatt van...

(#2788) feri1 válasza tomigonzo (#2786) üzenetére


feri1
aktív tag

Ok,bocsi a kérdésért.

A számítógépen lévő filmek mappáját keresném.

[ Szerkesztve ]

(#2789) tomigonzo válasza feri1 (#2788) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

smb

vagy halozati hely hozzaadasa

a gepen azert legyen megosztva a mappa, vagy jogosultsag az elereshez ;)

[ Szerkesztve ]

(#2790) Sniper888


Sniper888
csendes tag

Helló

van egy mi box s em, nem tudom rábírni a horizongo-t hogy nem forduljon el, van rá valami megoldás?

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#2791) #88470784 válasza Sniper888 (#2790) üzenetére


#88470784
törölt tag

Gondolom nem android tv re van optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#2792) azbest válasza Sniper888 (#2790) üzenetére


azbest
félisten

régebben a set rotation appal állítottuk ezt, valamiért leszedték a play storeból, a többi forgatós appnál meg alapból nincs engedélyezve az androidtv -re telepítés. Bár van aki szerint oreo alatt már nem működnek, de én nem próbáltam ezen még.

(#2793) Sniper888 válasza azbest (#2792) üzenetére


Sniper888
csendes tag

ok perfekt, sikerült beállítani, működik.. próbáltam másikat, de azok nem voltak jók,

másik problémám, hogy egyes alkalmazásokat a play store nem frissít le, azt írja hogy letöltés, de több percig is így áll.. de érdekes mód, hogy egyes alkalmazásokat pedig simán lefrissít és telepít, de ez a letöltéses hiba olyan alkalmazásoknál is előjön, ami még nincs telepítve, pl Puffin csak usb-ről tudtam telepíteni..

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#2794) azbest válasza Sniper888 (#2793) üzenetére


azbest
félisten

ez nem teljesen értem. A puffin úgy látom nem androidtv kompatibilis, így azt persze hogy nem fogja felkínálni telepítésre. Ha kézzel van felrakva, akkor pedig frissítést nem fog kapni. Az androidtv és a sima touch android különböző, nem ugyanazok az appok mennek fel rájuk, kivéve, ha az app fejlesztő mindkettőhöz implementált minden szükséges dolgot ugyanabba az appba.

(#2795) #88470784 válasza Sniper888 (#2793) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ilyen problémám nekem is volt vmi miatt utálja a telekomos routert a mibox s, másikkal simán lement a frissités, elképzelhető nem szereti ha natolt ipre csatlakozik.

(#2796) Looserke válasza Sniper888 (#2793) üzenetére


Looserke
őstag

Szerintem valami Google hiba lehet mert a napokban én is tapasztaltam ezt több telefonon és tableten is a családban. Van hogy 99%-nál megáll a letöltés, vagy el sem indul egyes appoknál.

(#2797) Sniper888 válasza azbest (#2794) üzenetére


Sniper888
csendes tag

puffin nekem benne van a play ben engedné is de egyszerűen letöltés és ennyi nem csinálja, de lehet igaz valami google baj van, mert ma reggel az egyik telefonon a mi távirányítót sem akarta letölteni ugyan így csak letöltés és semmi tovább...

azon kívül a box megy szépen..

van még egy pár érdekes dolog a számomra, de lehet még szoftverhiba..
pl most egy 1680x1050 es tv re van kötve, és az automata mód valamiért a 480p60 állítja be így jó homályos a kép, mintha nem tudná rendesen detektálni a kijelző felbontását..

másik az elfordulós dolog, a képernyő elfordul, de az egér mutató nem..

harmadik, egy böngésző sem volt alapból a boxon, jó értem én hogy tv box de azért csak egy android nem..

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#2798) totyaNYC


totyaNYC
csendes tag

Sziasztok! Mi Box S tulajdonosok felé lenne pár kérdésem, mert gondolkozom egy ilyen doboz beszerzésén.
- HBO GO telepíthető rá? Stabilan működik?
- (TV előfizetést kiváltandó)DigiOnline app telepíthető rá?
- Van valaki, aki esetleg SNES vagy egyéb játékkonzol-emulátor futtatására használja, akár kontrollerrel?
- Torrent-kliens futtatására alkalmas? Van értelme?
- Valóban egy Chromecast Ultra tudása rejlik benne?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#2799) #88470784 válasza totyaNYC (#2798) üzenetére


#88470784
törölt tag

-Igen szép HD képe van.
-Nem tudom nincs digi előfizum
-Nem próbáltam, nem látom értelmét.
-Biztos gond lesz a külső meghajtóval, nem látja a torrent kliens, nem áll le a radugott meghajtó stb. Nem erre találták ki.
-Cromecast remekül üzemel benne.

[ Szerkesztve ]

(#2800) tomigonzo válasza totyaNYC (#2798) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Ra lehet preparalni a digi appot, de nem erre lett kitalalva ezert kicsit nehezkesebb a hasznalata igy szukseges a taviranyitohoz egy kiegeszito app amivel kvazi legegerkent funkcional (vagy kulon eger de az eleg gaz megoldas). Kepminosegben a digi apptol ne varj hd-t!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.