Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) azbest válasza Gyurman75 (#2949) üzenetére


azbest
félisten

a netflix topicban írta valaki, hogy kodi addonnal jó ha 720p megy [link]. Nem olvastam utána, hogy miért, de lehet tényleg ugyanaz a korlát, amit előttem írtak, hogy a drm megoldások miatt az a max, mint némelyik böngészőben. Kodi kapcsán érdemes a kodi topicban is szétnézni, mert esélyes, hogy általánosabb dolog ez, nem mibox függű.

(#2952) timre57


timre57
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Mi Box S lejátszót. A problémám, hogy nem jelenik meg kép a TV képernyőjén. A TV források között aktív lesz a HDMI/DVI kapcsolat, a TV menüje szerint csatlakoztatva van, de nincs jel. A TV elég régi (?) - Samsung LE40D400, két HDMI bemenet van rajta, de csak az egyiken jelenik meg a fenti üzenet. A kábel a gyári. Lehet, hogy a TV nem tudja kezelni a HFúDMI jelet? Még sosem próbáltam mással összekötni HDMI kábellel.
Szerintetek?

(#2953) azbest válasza timre57 (#2952) üzenetére


azbest
félisten

sajnos neten egyáltalán nem találni semmit arról a tévéről, csak csere távirányítós találatokat ad a kereső.

Ha van, nézd meg a dokumentációját, hogy mit tudhat.
Elvileg, attól, hogy kisebb felbontást tud még működik. Akár 480p felbontásra is lemehet, legfeljebb csúnyán néz ki.

Áramot amúgy kap a mibox? Ugye nem a hang jack aljzatba dugtad a tápkábelt?
Világít egy halvány pici fehér led az elején? Rendesen bedugtad a hdmi kábel mindkét végét?

Ha van monitorod, aminek van hdmi bemenete, azon is kipróbálhatod. Még a dvi-vel is megy, ha van hdmi-dvi kábeled / átalakítód.

[ Szerkesztve ]

(#2954) timre57 válasza azbest (#2953) üzenetére


timre57
csendes tag

:)
Én is kerestem a TV-ről leírást, sőt FW frissítést is, nincs.
A box kap áramot, a fehér jelzőlámpa ég eöl (és nem az audió aljzatba dugtam a tápkábelt :) - de rá is van írva, mi micsoda. (Kíváncsiságból kirpóbáltam, be lehet-e dugni - nem :)))
Holnap megpróbálom hdmi-s monitorral, másik kábellel. Kösz!

(#2955) Degeczi válasza timre57 (#2952) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha régi is lenne, valamit akkor is találni lehetne róla, de ez tényleg úgy néz ki, h a távvezérlő típusszáma, nem a TV-é

(#2956) timre57 válasza Degeczi (#2955) üzenetére


timre57
csendes tag

A TV ezt írja magáról: Samsung TV LE40D400
SW: T-MSU4DEUC-1011.0

(#2957) gyugyo79 válasza timre57 (#2956) üzenetére


gyugyo79
addikt

Samsung LCD és LED TV-k
2011 -es TV a gubanc szerintem :
4xxx = Alsó kategória HD Ready (1366x768) felbontással ....
Az én tippem :
Valamin be kéne állítani a boxot a HD felbontásra mert nem kapcsol át a FHD-ről. Persze még így is lehet, hogy észreveszi, hogy másik eszköz és ezen HD-ba indul. De ha már végig mentél valamin az első beállításokon akkor ha tudod, hogy a távon mit kell nyomni, hogy átállítsd vakon akkor be tudod állítani ezen a TV-n is és utána már jó lesz. (Amíg az első pár alap lépés az első indulás miatt nincs meg addig hiába is írnánk le, hogy hogy jutsz oda a menube és tudod átállítani ...)

[ Szerkesztve ]

(#2958) Degeczi válasza gyugyo79 (#2957) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Éns is egy 2010-es HD-ready, 1024x768-os Pana plazmán használom a Boxot, mert az alacsonyabb fizikai fölbontás ellenére persze kezeli az 1080p jelet a TV, a Samunak is illene

Mindenesetre talán egy monitoron be lehetne setupolni a MiBoxot, és átállítani egy alacsonyabb, fix (nem auto) fölbontásra

(#2959) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Gondolkodom egy xiaomi box S vásárlásán,akinek esetleg van ilyen box a tulajdonában-kérném írja már le a véleményét,hogy milyen a rendszer 4K videókat szaggatás nélkül viszi e illetve a dolby atmos hangsávot tudja e kezelni?
Válaszokat előre is köszönöm

(#2960) donjohnson válasza espi38 (#2959) üzenetére


donjohnson
addikt

szia,
már kérdezted és a mi box s nem tudja kezelni a dolby atmos hangsávot. ha tényleg olyat akarsz, akkor valami "komolyabb" lejátszót vegyél, aminél a gyártó megvette a licence-t, tehát többe is fog kerülni az eszköz.
például:
Zappiti Mini 4K HDR
vagy
Egreat A5 4K UHD
de a házimozis topikban biztos jobban tudnak ajánlani.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#2961) espi38 válasza donjohnson (#2960) üzenetére


espi38
őstag

elnézést,annyi helyre feltettem már ezt a kérdést.
Bújva a netet az is rémlik,hogy ha egy dolby atmos képes erősítő megkapja a DTS HD jelet akkor ő abból megcsinálja az Atmost-nem jól tudom?

(#2962) donjohnson válasza espi38 (#2961) üzenetére


donjohnson
addikt

ezt nem tudom sajnos, szerintem erősítő-függő, de ez már off téma itt. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#2963) gyugyo79 válasza espi38 (#2961) üzenetére


gyugyo79
addikt

Olvasd el ha gondolod egy kicsit segíteni fog a válaszban is ;)
DTS:X vs Dolby Atmos

[ Szerkesztve ]

(#2964) espi38


espi38
őstag

Szia,köszönöm akkor itt olvastam
"Ha a forráseszköz képes elindítani a korábbi generációs Dolby TrueHD vagy DTS-HD anyagokat, akkor nyert ügyünk van."
Tudtommal az MI Box S támogatja a DTS HD hangot :Y

(#2965) gyugyo79 válasza espi38 (#2964) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ami nem egyenlő azzal, hogy az egyik átalakítható a másikba szóval nem csinál egyikből másikat és pláne nem csinál a nem objektum alapúból objektum alapút. Ha csinál is a forrásból valamit az valamilyen virtuális megoldással teszi. Feltételezem pld. olvastál a DTS Virtual:X -ről és kevered már a formátumokat.
Az a baj, hogy azt érted ki abból amit olvasol amit szeretnél és nem azt ami le van írva. Itt is próbáltak figyelmeztetni, hogy ne vegyél s-t mert még a 3-on is le fogják lehet tiltani :
Well, according with a supposed xiomi developer, they will disable truehd and dtshd support on next build for mibox3 and they will not support it on mibox s. The answer was given on Mibox group in Facebook about DTSHD and TrueHD support on mibox S. Még egy google fordítóval se nehéz nem jól érteni mert direkt bedobtam most és megnéztem.
Lehet jobb ha megvárod, hogy meglegyen az AVR és utána már látod, mi hogy van és jobban megérted a leírásokat.

[ Szerkesztve ]

(#2966) trafipax válasza sharpner (#2892) üzenetére


trafipax
tag

AZ RTL MOST applikációt az appstore ból nem éred el. Én megpróbáltam feltenni .apk ból, de nem indult e a program. Egyedüli megoldásként a kodin keresztüli addon jelenti. Én is most így használom.

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#2967) gemini válasza gyugyo79 (#2965) üzenetére


gemini
aktív tag

Szinte biztos, hogy ez csak egy virtuális megoldás. Az én ősrégi erősítőm is képes 5.1-es DD-ből illetve DTS-ből 6.1-et kreálni, de erősen hallható a különbség. A dts descreet sokkal pontosabban szól mint a matrix, ami sokkal többet elvesz az élményből, mint amennyit hozzátesz a plusz csatornával.

[ Szerkesztve ]

(#2968) Somger


Somger
újonc

Sziasztok!
Új vagyok a komment szekcióban, eddig csak olvastam, nem írtam.
Itt is átnéztem már több száz hozzászólását, de vagy elsiklottam felette, vagy ez még nem volt téma.
Szóval én egy asztali PC-t szeretnék kiváltani egy Mi Box S-el. A PC-t csak torrentezésre használtuk eddig. De nem ipari mennyiségben.
Kipróbáltam itthon egy S-t. Sikerült ràraknom APK fájlból Chrome-ot és uTorrentet is.
Sajnos a Chrome egyáltalán nem működött. Elindult, de, aztán kidobott.
Utorrent szintén.
Van olyan, aki erre is használja?
Köszönök minden választ!

(#2969) Degeczi válasza Somger (#2968) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem jó ötlet, nagyon nem erre való.

(#2970) Somger válasza Degeczi (#2969) üzenetére


Somger
újonc

Szia. Tudom, minden másra (Youtube, Netflix, HBO Go...) is használva lenne, de így a pc-re már tényleg nem lenne szükség.
Amivel teszteltem, arra tökéletes volt, szóval valószínűleg megveszem, csak jobb lenne egyel kevesebb eszköz...

(#2971) atyaatya válasza Somger (#2970) üzenetére


atyaatya
tag

Sziasztok!
Én gond nélkül chrommal torrentezek vele.
A többi bögészővel hiába töltöttem le a torrent fájlt, a tartalom letöltés nem indult el a torrent programban.

(#2972) jambiyya válasza azbest (#2916) üzenetére


jambiyya
őstag

Passthrough funkció is licencköteles? Nagyon nem jó ez így.

(#2973) George2 válasza Somger (#2968) üzenetére


George2
csendes tag

Opera böngésző és Ttorrent vagy Xtorrent tökéletes páros.

(#2974) pontyozoka válasza Somger (#2968) üzenetére


pontyozoka
újonc

Nekem teljesen kiváltotta a PC multimédiás dolgait. Ami nekem kellett hozzá, külső merevlemez (TB -os eszköztárhelyként formázva) vezetéknélküli egér, usb hub és 5Ghz es internet. Chrome, Transmission torrent, Kodi, stb ... Nonstop seedel, teljesen jó!

(#2975) tomigonzo válasza pontyozoka (#2974) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Nalam nem ogy non-stop de finoman fogalmazva is idoszakosan es naprol-napra erosen ingadozo teljesitmennyel tette meg az alapdolgat is (bar lehet az en elvarasaim voltak tul magasak:))))

(#2976) mano42 válasza Somger (#2968) üzenetére


mano42
aktív tag

Saját tapasztalat: A pc/laptopnak sok értelmét lassan nem látom. Lassan de biztosan céleszközöket használok. Torrentezésre nas, média lejátszásra rapsberry pi és újabban mibox, zene (spotify és rádió) google home mini hozzákötve bt hangszórókhoz, navigációhoz egy aftermarket beépített gps, netezésre chromebook, (most is arról írok), olvasásra Kindle. Annak ellenére, hogy okos telefonom van azt nagyrészt beszélgetésekre, instant gyors keresésekre, és ritkán fényképekre használom. Ha valami komoly téma ott a fényképezőgép. A laptop meg a pc lassan már csak a helyet foglalja. Pedig pár éve még az életem központi része volt az összes felsoroltakra.

(#2977) Somger


Somger
újonc

Köszönöm a segítséget!
Jövő hónapban jön a cucc, meg fogom próbálni ezeket az appokat.
Amennyiben nem jönne össze, még írok!
Köszi!

(#2978) Akelaus


Akelaus
senior tag

Halihó!

Vasárnap tulajdonosa lettem egy Mi Box S-nek. Nagy problémám nem volt vele, tegnapig. Nem bírtam bekapcsolni. Gondoltam (én naiv) a távirányító egy idő után lekapcsolja a Bluetooth részt. Áramtalanítás, majd bekapcsolt. 4 napig nem használtam, szóval ráfogtam erre. Aztán olvasgattam itt, hogy másnál is van ez a probléma.

Más: feltettem a Kodit, a magyar repo-t. Minden nem működik, nem mentem bele a hibajelentésekbe (azt sem tudom hol kellene keresni :D ) van ami azért nem megy mert először az adott oldalra regisztrálni kell, ez tiszta sor.
És akkor ami megy, de saját app van a box-ra is: Hbo Go- a kép jobb a saját app alatt, érdemesebb azt használni. Telenor mytv-szintén.
Nem csalódtam, hogy van pár kieg. a magyar repo-ban ami nem megy, és olyan hogy nem kell jelszó.
Akit érdekel, felsorolom, nálam mi nem működött, amennyiben a box előtt leszek. (illetve lehet ezt a Kodis-topicban kellene. :F )
Torrent és böngésző nem volt tesztelve, nem érdekel(t) ez a része.
Amire még kíváncsi lennek, Xiaomi telefonom van, Bluetooth-al összepárosítottam őket, de mire tudom használni? :D :R

(#2979) mano42 válasza Akelaus (#2978) üzenetére


mano42
aktív tag

"kíváncsi lennek, Xiaomi telefonom van, Bluetooth-al összepárosítottam őket, de mire tudom használni?" Mint bármely más androidos telefont. Castelni meg távirányítónak.

(#2980) sbe561 válasza mano42 (#2979) üzenetére


sbe561
tag

Távirányítónak hogyan, vagy milyen appal? Nekem a Mi távirányítóval nem működik.

(#2981) Degeczi válasza sbe561 (#2980) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#2982) timre57 válasza gyugyo79 (#2957) üzenetére


timre57
csendes tag

Kösz a segítséget, bár még messze a cél ...
A BOX rendben működik HDMI képes monitoron és projektoron - csak épp a TV-n nem.
Amit eddig csináltam:
Kikapcsoltam az automatikus felbontás észlelést.
Beállítottam minden lehetséges felbontást, amit a Box menüje felkínált. Egyik sem működött. A TV menüje szerint 1080i vagy 720p a javasolt.
Most kutatok tovább.
Nem tudom, áthidaló megoldás lehet-e egy HDMI-to-SCART átalakító. Feleslegesen nem venném meg (10.000 Ft körül van ...)

(#2983) Degeczi válasza timre57 (#2982) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, a scart analóg csatlakozás, durván leromló képminőséggel (fölbontás, élesség)

(#2984) donjohnson válasza timre57 (#2982) üzenetére


donjohnson
addikt

nem veszel inkább egy hdmi bemenetes tv-t? vannak már egész olcsón. inkább vegyél egy új tv-t mint egy hdmi-scart átalakítót 10k-ért. szerintem jobb döntés az új tv, mert manapság minden hdmi-s. később meg örülni fogsz, hogy nem kell már az átalakítással szórakozni.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#2985) timre57 válasza donjohnson (#2984) üzenetére


timre57
csendes tag

Mert a TV-m 32 ", a linkelt meg 24" :)

(#2986) azbest válasza sbe561 (#2980) üzenetére


azbest
félisten

a mi távirányító app az infráshoz van :D
Nekem a mi a2 infra portjával lehet vele irányítani a miboxot.

A wifin át a már linkelt google féle távirányító megy :)

(#2987) azbest válasza timre57 (#2982) üzenetére


azbest
félisten

ha tudsz, csinálj esetleg egy képet a tévé hátuljáról a csatlakozóknál, feliratoknál. Azt hiszem elég misztikus egy tévé, hogy a google sem ismeri :)

(#2988) gyugyo79 válasza timre57 (#2982) üzenetére


gyugyo79
addikt

De előre beállítottad a felbontást vagy megnézted mit kell nyomni a távirányítón miután bekapcsolt a BOX,hogy eljuss a választó menübe és átállítsd ? 720p 50Hz -et kellene beállítani így tesztnek.
Nem emlékszem a MiBox, hogy kezeli de nekem a legtöbb HDMI -s eszközöm észreveszi, ha másik eszközhöz csatlakoztatom és a legtöbb ilyenkor a gyártója által megadott alap beállításokra áll be. Ha a MiBox ilyen (nem tudom) akkor a másik eszközön hiába állítod be előre. Megírnám neked, hogy miket kell nyomni a távon de az én boxom oda van adva másnak ezért nem tudom megnézni neked, automatára áll alapból 99.9% tehát onnan kellene vakon váltani 720p50Hz -re.
Aztán lehet valami más a baj de szerintem simán automatára áll be és beállítja a 1080p60Hz -et amit a TV már nem szeret.

[ Szerkesztve ]

(#2989) gyugyo79 válasza azbest (#2987) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hogyne ismerné keress így rá : LE32D400E1W (csak össze kell rakni a hozzá szólásokból, hogy 32 és nem 40 ;) )
Amúgy én ez alapján találtam meg elsőre : SW: T-MSU4DEUC-1011.0

[ Szerkesztve ]

(#2990) timre57 válasza gyugyo79 (#2988) üzenetére


timre57
csendes tag

A Box menüje mondja magyarul, hol járok, szóval nem kell bemagolni a beállítási sorrendet, csak egy hangszórót kellett dugnom az audio kimenetre. Minden beállítást kipróbáltam. A TV-re átdugva megtartja a másik eszközön beállított felbontást....

(#2991) Prien válasza trafipax (#2966) üzenetére


Prien
addikt

Szia! A Kodin alkalmazáson belüli Rtl Most használat engem is érdekelne. Hogy tudtad rá varázsolni?

A kevés is több a semminél.

(#2992) er2es válasza Prien (#2991) üzenetére


er2es
tag

azt simán csak telepíteni kell repóból

http://webneked.eu/2018/02/21/kodi-mediacenter-telepites-magyar-kiegeszitok-hozzaadasa-ii-resz/?i=1

nem emlékszem melyikben van, szerintem a moviesharkban

viszont nekem csak SD minőséget tud, inputstream adaptiveban próbálgattam a javasolt beállítások de semmi,

valakinek megy HD-ban az rtl most kodin belül?

(#2993) drag


drag
tag

Vhol le van írva részletesen magyarul hogyan kell a Kodit normálisan beállítani? Mert sok funkció nem úgy van nekem mint pl ahogy play áruházban mutatja. Sima windows-os mappa megosztásom van. Filemeket ki tudom tallózni amit nézni akarok de nincs videótár, borítók, stb stb. Köszi :R

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#2994) zhorvath válasza drag (#2993) üzenetére


zhorvath
aktív tag

(#2995) drag válasza zhorvath (#2994) üzenetére


drag
tag

kipróbálom! köszi :DD

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#2996) trafipax válasza timre57 (#2985) üzenetére


trafipax
tag

Mert használtan nem lehet TV-t venni? 20-30k között már nagyobbakat is utánnad dobják, csak vidd

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#2997) trafipax válasza Prien (#2991) üzenetére


trafipax
tag

az alábbi [linkről] letöltöd az msrepot., felmásolod pendrive ra, majd a kodiba hozzáadod. miután fent van a repo kikeresed az rtl most-ot. Valóban csak SD ben elérhető, de legalább van. :)
Itt van részletesebb infó. valamint a repo részletes hozzáadását (frissebb kodira) youtube on rákeresve is megtalálod

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#2998) Prien válasza trafipax (#2997) üzenetére


Prien
addikt

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat! :R

A kevés is több a semminél.

(#2999) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

Van valakinek valami ötlete, hogy kb 2 naponta miért lassul be a Mi box 3s-m? Kb 2 hete van meg és eddig csak Youtube-zásra van használva de kb 2 naponta belassul annyira hogy, csak akad és szakadozik a kép és a hang. Eleinte az 5ghz-s hálózatomra gondoltam, hogy ott lehet a hiba, de mivel ilyenkor a menüben való lépegetés lassú, ezt talán kizárnám. Ilyenkor, csak a hard reset segít (tápcsati ki-be) és miután újra betölt minden simán megy tovább... :F

(#3000) qqzs


qqzs
őstag

Ez most komoly? Mi box 3 netflix appban nincs 4k!?!?
Nem hardveresen mert ugy megy a kep hanem a netflix app korlatozza 4k filmek hd cimkevel vannak benne. En meg fuztem hozza a remenyt hogy valami normalis hang jon ki belole amit már ertelme sincs kiprobalni

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.