Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) qqzs válasza #27439616 (#2899) üzenetére


qqzs
őstag

Miert nem jo a tevek lejatszoja?

Eladó: GTS450

(#2902) #27439616 válasza qqzs (#2901) üzenetére


#27439616
törölt tag

Nem visz minden formátumot, illetve nem is próbáltam de ugy olvastam, hogy nagyobb tárolókat(500gb felett) nem kezelnek.

[ Szerkesztve ]

(#2903) qqzs


qqzs
őstag

Volt regebben arrol szo hoyg ne frissitsuk a boxot ujabb androidra mert valami nem meggy vagy lassu vagy nem emlekszem. Most ez a kerdes hogy áll?

Eladó: GTS450

(#2904) D4v3


D4v3
őstag

Hálózatról való lejátszást hogy kéne belőni Mi Box-on? Win 10-es PC-n megosztottam egy mappát, a VLC látja is a gépet, de csak a loading megy. Kodi-ban pedig a tallózás résznél nem talál semmit a hálózaton.

(#2905) infectedmann


infectedmann
őstag

Én a következőképp csináltam (Win 10 Pro 64bit):
Mapp jobb klikk>Tulajdonságok>Megosztás>Speciális megosztás>Mappa megosztása pipa>Ok

Vezérlőpult>Programok és szolgáltatások>Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása>SMB 1.0 és SMB Direct opciókat engedélyeztem.

Ez után Kodi-ban IP (vagy gép név) alapján csatlakoztam (smb), VLC meg automatikusan látta.

[ Szerkesztve ]

(#2906) D4v3 válasza infectedmann (#2905) üzenetére


D4v3
őstag

Köszi, az SMB hiányzott. Néztem is gyorsan valamit rajta, a felénél újra meg kellett nyitni, hogy ne álljon meg folyamat a film, de ez meg szerintem a HDD ezer éves kora miatt lehet már :)

(#2907) qqzs


qqzs
őstag

Nektek a legfrissebb rendszer van a boxon?

Eladó: GTS450

(#2908) infectedmann válasza qqzs (#2907) üzenetére


infectedmann
őstag

Nekem igen. A legfrissebb rendszer fut rajta.

(#2906) D4v3: ezzel kapcsolatban annyira releváns infót nem tudok nyújtani, mert egy légtérben van a Box és gép, amiről a tartalmak meg vannak osztva.

[ Szerkesztve ]

(#2909) zhorvath válasza #27439616 (#2899) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Ha nem a TV lejátszóját használom, akkor egy Mecool M8s pro+ 2-t használok.

(#2910) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!

Kb. másfél éve használok Mi Boxot, arra tökéletes amire nekem kell, és most eljött az idő, hogy a gyerek Asus O!Play lejátszóját is lecseréljem végre. Rendeltem is egy Mi Box S-t. Mivel van már rutinom a készülékkel, gondoltam negyed óra alatt beállítok mindent, de természetesen Murphy éber volt. Nem látta a készülék a Wifi routert. Próbálkoztam mindkettő újraindításával, semmi eredemény, Nézegettem a router beállításait is, mert korábban tiltottam az ismeretlen eszközöket. egy órámba került mire rájöttem, hogy valamiért nem szereti a fixre beállított 13-as csatornát. Próbáltam a 10-est is, de annál ugyanez. Végül kapott most ideiglenesen egy 8-ast, azóta látja, csak ott azért több az eszköz a társasháznak köszönhetően, a 13-ast meg csak én használtam eddig. Ezt az egészet azért nem értem, mert a Mi Box 3-nak ez egyáltalán nem jelentett problémát.
Viszont így próbáltam vele filmet lejátszani, és nagyon akadt. 2,4-es routerem van. A mi box 3 UTP kábellel csatlakozik és már az újhoz is úton van az adapter, csak zavar, hogy ha a 3-asnál nem voltak ilyen problémák, akkor ennél miért?

(#2911) mano42 válasza gemini (#2910) üzenetére


mano42
aktív tag

Szerintem érdemes beruházni egy AC ruterre. Nekem egy rt1900 van és a Mibox 3 probléma nélkül streameli a 4k youtube videókat, illetve az akár 40 gigás mkv-kat nasról.

(#2912) gemini válasza mano42 (#2911) üzenetére


gemini
aktív tag

Nem rég vettem egy RT-N18U-t, így most nem ruháznék be újba, nézegettem én is másikat, meg számolgattam és egy adapter olcsóbb, ráadásul a kábel is be van húzva a mibox-hoz. 80 lakásos társasházban lakunk, nem tudom mennyi 5 GHz-es wifi van, de elég telített sajnos, így a telefonokon és egy laptopon kívül más nem csatlakozik wifin.

(#2913) mano42


mano42
aktív tag

Hat nem edesek?

Well, according with a supposed xiomi developer, they will disable truehd and dtshd support on next build for mibox3 and they will not support it on mibox s. The answer was given on Mibox group in Facebook about DTSHD and TrueHD support on mibox S.

And this Dev also said that we should read the box where says that the device only support dd and dts, not truehd or dtshd.

(#2914) jambiyya válasza mano42 (#2913) üzenetére


jambiyya
őstag

Aki írta, megteheti? Amennyiben igen (és meg is teszi), akkor pipa leszek

(#2915) Sakic19 válasza gemini (#2910) üzenetére


Sakic19
csendes tag

Ugyanígy jártam a MiBoxS-el. Fix 12-es csatorna volt és nem látta a wifit, ideiglenesen átlöktem automatára és lőn világosság. Még azt sem mondanám, hogy nagy az interferencia mert családiházas övezetben max 4-6db router lehet hatótávon belül... (2,4Ghz). Panelban persze ment minden mint a karikacsapás :D

[ Szerkesztve ]

(#2916) azbest válasza mano42 (#2913) üzenetére


azbest
félisten

Meglátjuk mi sül ki belőle. Másik részen már úgy írja, hogy licenszelési probléma. Szóval, ha tényleg nincs licenszük rá, akkor letiltják a 3ason is.

A dolog ott sántít, hogy bár a dobozon az S-nél sem írják, hogy tud hd audiót, de a weblapon van dts hd felirat is.

(#2914) jambiyya
ő valamilyen vezető manager a projekten.

[ Szerkesztve ]

(#2917) donjohnson válasza mano42 (#2913) üzenetére


donjohnson
addikt

elég csúnyán játszanak a kínaiak, nem vitás. de azért azt se felejtsétek el, hogy a hd hangformátumok kihallásához szükséges rendszer nem olcsó. szerintem sok embernek nincs is ilyen rendszere itt ebben a topikban. bánt a dolog, hogy elvesznek valamit, érthető reakció, másrészt viszont hallható minőségbeli veszteség többeknél nem fog jelentkezni, csak más feliratot fog kiírni az erősítő.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#2918) jambiyya válasza donjohnson (#2917) üzenetére


jambiyya
őstag

Nekem ez is szempont volt, de igazad van a többségre nézve.

(#2919) bexinho23 válasza mano42 (#2913) üzenetére


bexinho23
őstag

Most ez komoly? Itt kinlodok mar 1 oraja, hogy mi az isten tortent a hanggal, tegnap este meg minden rendben volt, most meg nincs dts?!?! Igy hatterbol letiltottak??? Eleg nagy ervagas nalam, mert komoly hangrendszert elegitett ki ezidaig a box. Ha ez igy marad, kidobom az osszes (10+ db) xiaomi cuccomat.

(#2920) azbest válasza bexinho23 (#2919) üzenetére


azbest
félisten

volt firmware frissítés? Ha nem, akkor a hiba nem ott van :P

(#2921) gemini válasza bexinho23 (#2919) üzenetére


gemini
aktív tag

Milyen oprendszer volt eddig rajta? 6.0? Ha igen, és most frissített Oreóra és Kodit használsz, akkor állítsd át 7.1-re a hangot a Kodiban, a boxon meg PCM-et autóra és visszatér a DTS.

(#2922) bexinho23 válasza azbest (#2920) üzenetére


bexinho23
őstag

Nem volt frissites. De megis milyen hiba lenne, ha honapokig ugyanez a beallitas volt kodiban, mi box menuben es az erositon is? Napi szinten hasznaltam, meg tegnap este is ment a kodi tokeletesen.

Amugy a legfrisebb van rajta az elso pillanattol kezdve. Kernel talan novemberi, biztonsagi frissites oktober 5.

Rendben, koszonom. Teszek vele a 7.1gyel egy probat, bar fura, hogy mai napig 5.1 beallitassal mukodott. :(((

[ Szerkesztve ]

(#2923) bexinho23 válasza gemini (#2921) üzenetére


bexinho23
őstag

Koszonom, igazad volt. Igy mar mukodik. De hogy mi tortent tegnaprol mara, azt nem tudom. :N

(#2924) tomigonzo válasza bexinho23 (#2923) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Ez a box igy mukodik, egyik nap igy masik nap ugy (vagy nem).

(#2925) bexinho23


bexinho23
őstag

Automatikus rendszer update van? Vagy ki lehet iktatni valahogy?

(#2926) Sundesz


Sundesz
őstag

Sziasztok! Vettem egy Mi Box S-t direkt a Chromecast és képernyő tükrözés miatt, de sajna sehogy sem akar működni, Samsung Smart View-val és Google Home-al is próbáltam. Magát az eszközt látják, de nem tudnak csatlakozni hozzá.

Van esetleg valami ötletetek, vagy olyan app ami tuti jó?

Hörcsög Powa'

(#2927) sbe561 válasza tomigonzo (#2924) üzenetére


sbe561
tag

Sajnos én is ezt tapasztalom! Nincs egy hete, hogy megvan de szinte minden nap újra kellett indítanom. (Hard reset) Én azért stabilabb cuccra számítottam a Xiaomitól! :U

(#2928) gemini válasza sbe561 (#2927) üzenetére


gemini
aktív tag

Eddig nagyon stabil volt. Mióta Oreo van rajta, azóta teljesen kiszámíthatatlan. A héten lett beüzemelve egy Mi Box S is, amiről korábban azt olvastam, hogy stabilabb, mint a mi box 3 8.0-val. Kíváncsi vagyok, tényleg így van-e, de ahhoz még várom az ethernet adaptert, mert wifin egyelőre használhatatlan filmnézésre nasról. Youtube, spotify megy rendesen, csak a nagyobb file-okkal nem tud rendesen megbirkózni.

(#2929) azbest válasza Sundesz (#2926) üzenetére


azbest
félisten

Indtsd újra a miboxot, hátha csak kidobta a memóriából a cast szolgáltatást. Igaz ekkor nem is látná a telefon.

A routereden valami beállítás is bekavarhat, ha aktiválva van olyan beállítás, ami egymás elől elrejti a hálózaton lévő eszközöket. Vagy ha különböző wifi hálózatokra kapcsolódva nem láthatják egymást. Szóval nézd meg a routeren, állítsd be úgy, hogy láthassák egymást. Gondolom internet van, mert anélkül nem működik a cast mód.

A smart view úgy hallottam, hogy képernyő tartalom tükröző. A home-ból is lehet képernyőtükrözés van.
Egyébként youtube, netflix, vimeo, hbo go... telenor my tv... ilyesmi appokkal lehet online tartalmat átküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#2930) appel válasza azbest (#2929) üzenetére


appel
őstag

A smart view kilistázza a chromecast és egyéb képernyőtükrözésre alkalmas eszközöket is. Kis ikon jelzi melyik chromecast, melyik más.
Sajnos nem tudok tanácsot adni, mert nem foglalkoztam vele, viszont tapasztaltam, hogy ugyanazon a hálón/routeren 4 telefonból 2 simán csatlakozott a chromecast módjával, a másik kettő meg csak "homokórázott".
Jó volt: Samsung S7, Samsung J5 2017, ellenben nem ment: Huawei Y3 II és egy 2015-ös Samsung J3-mal.

(#2931) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy 7.1 dolby atmos képes erősítőt és ehhez néztem ki a xiaomi mi s boxot.
Tulajdonképpen 4k videó nézésre, külső wichesterrel szeretnék filmet nézni és dolby atmos hangot hallgatni.
Ez a doboz megfelelne erre, nagyon sok kínai doboz kapható se sok szívás van vele ezért gondoltam egy ismert gyártó boxara.
Segítő válaszokat előre is köszönöm

(#2932) jambiyya válasza espi38 (#2931) üzenetére


jambiyya
őstag

Olvass vissza 15 hsz-t, meg még egy párat. Nem reménykednék. :(

(#2933) azbest válasza jambiyya (#2932) üzenetére


azbest
félisten

Ráadásul az atmos az még a dolby truehd -n felül egy plusz dolog. Szóval még a hd audio eszközök sem tudják kiadni. Minden ilyen buzzword plusz licenszdíjat jelent a dolby-nak és még a passthrogh engedéséért is díjat kérnek.

[ Szerkesztve ]

(#2934) qqzs


qqzs
őstag

Mi a kulonbseg a mi box s es a sima mi box kozott?

Eladó: GTS450

(#2935) plevips válasza qqzs (#2934) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog (1)

Mi Box S a legújabb, a Mi Box 3 egyel régebbi.

(#2936) jambiyya válasza azbest (#2933) üzenetére


jambiyya
őstag

Mondasz valamit, nálam atmos-t nem játszik le, truehd és dtshdmaster viszont megy. Ha utóbbiakat elveszik, minimum qrva pipa leszek.

(#2937) espi38 válasza jambiyya (#2932) üzenetére


espi38
őstag

Most elolvastam😀
Akkor ez a box se lesz az enyém 😂
Ha már dolby atmos erositom van akkor ha van ilyen lehetőség akkor olyan boxot szeretnék venni ami ezt tudja, de nem nagyon találok ilyet normális áron :W

(#2938) azbest válasza espi38 (#2937) üzenetére


azbest
félisten

az atmos és a normális ár oximoron. Valahol itt kezdődik egy atmos szoba [atmos marketing deadmau5], [ltt házbejárás] (csak a hangszóró rendszer, nem a rengeteg más kütyü :D)

[ Szerkesztve ]

(#2939) jambiyya válasza espi38 (#2937) üzenetére


jambiyya
őstag

Egyébként ilyen erősítőd, és hozzá milyen hangfalaid vannak? Moziszobád is van?

(#2940) espi38 válasza jambiyya (#2939) üzenetére


espi38
őstag

Még nincs kiepitve csak az 5.1,de későbbiekben ki szeretném. Az atmos erősítő meg van hozzá

(#2941) donjohnson válasza jambiyya (#2939) üzenetére


donjohnson
addikt

nézz át a házimozi belépszinten topikba, ha esetleg érdekel a téma :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#2942) jambiyya válasza donjohnson (#2941) üzenetére


jambiyya
őstag

Azon már túl vagyok pár évtizede. :)

szerk: csak érteni akarom miért. Ha összeraknék egy atmos-képes (tényleg atmos-képes) rendszert, tuti nem egy mibox szintű eszközzel hajtanám...

[ Szerkesztve ]

(#2943) qqzs


qqzs
őstag

Alap Atmosnal van fent ket plusz hangszoro. Nemcsak oldalrol szol hanem fentrol is, nem kell oda sokkal tobb minden

Eladó: GTS450

(#2944) achon válasza Sundesz (#2926) üzenetére


achon
aktív tag

Nekem is volt ilyen hiba, bár nem Samsung telóval.
Azzal sikerült megoldanom, hogy a Miboxon eltavolitottam a Chromecast frissítést. Keress rá a bejegyzésemre. ;)

A legszebb múzsa a határidô.

(#2945) bakkal


bakkal
újonc

Chromecastot vagy Xiaomi boxot érdemes venni?

(#2946) tomigonzo válasza bakkal (#2945) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

fire tvt

(#2947) achon válasza bakkal (#2945) üzenetére


achon
aktív tag

attól függ mire akarod használni

A legszebb múzsa a határidô.

(#2948) Montim


Montim
csendes tag

Üdv emberek!

Tavaly decemberben jutottam hozzá a készülékhez, pontosabban az MDZ-16-AB változatához.
Beüzemelést követően egyből frissítettem Oreo-ra, mert nem a root-olás volt a célom, hanem a stabil működés. Mint ahogyan írtátok a frissítéssel egyaránt járhatnak szoftveres negatív hatások (nálam felismeri a külső merevlemezt, lehet érdemes lenne másik gyártótól származó elektronikát használni, kábelt cserélni), mivel nincs viszonyítási alapom ezért egyet emelnék ki a jelenlegi verziónál, ez pedig a minimális belső tárhely esetén jelentkező szaggatások amit külső tárhely hozzáadásával lehet korrigálni.

Előző hibához kapcsolódóan hardverileg egyetlen egy hátrányt tudnék kiemelni, ez pedig az usb 2.0-ás csatlakozó, mert a rákötött eszközök számát és ethernet-tel való kiegészítést a következő hasonló adapterrel oldottam meg:
https://www.ebay.com/itm/Ugreen-Ethernet-Adapter-USB3-0-2-0-Gigabit-Network-3-Port-USB-Hub-Fr-Macbook-Wii/232901100061?hash=item3639fcc21d:m:m-wstN8_CDOGe07ZykKeK9A:rk:1:pf:0

Azonban 3.0-ás csatlakozás hiányából kifolyólag csak 100mbit-et tud produkálni LAN-on keresztül, ami azért valamelyest bosszantó lesz 1000mbit-es internet előfizetés mellett amit hamarosan fognak bekötni.
Ráadásul a migrált pendrive/külső meghajtó esetén egyaránt jól jönne a 3.0-ás adatátviteli sebesség mert a belső tárhely nem elegendő a későbbiekben (a belső tárhelyre telepített programok lényegesen gyorsabban futnak).

Ezektől eltekintve tökéletesnek tartom ár/kategória arányában a szerkezetet.

Fájlrendszer:
Érdemes elsősorban felhőben tárolt anyagok megnyitására (Google drive, Dropbox) alkalmas szoftvert használni (Es file manager, file manager premium), hogy ne kelljen folyton rohangálni pendrive-al a készülékhez, ráadásul vannak olyan programok amik a beépített play áruházban nem találhatóak meg (Internet Archive Game Launcher, Total Commander), egyszerűbb notebookon/tableten keresztül letöltött apk-kat (www.apkmirror.com) onnan szinkronizálni.

Média lejátszó:
Eleinte MX Player-t használtam a média tartalmak lejátszásra (480p, 720p, 1080p), amivel meg voltam elégedve és a későbbiekben tudtam meg, hogy a Kodi (XBMC) amit régebben IP TV stalker modullal történő használata miatt volt, egyaránt kompatibilis az eszközzel, ami azért lássuk be lényegesen nagyobb tudással rendelkezik nyílt forráskódja miatt egy valag Addon-nal.

Amik kiemelhetők ezek közül:

- Opensubitles.org: a honlapon igényel egy gyors regisztrációt, a beállításoknál felhasználónevet/jelszót megadva a filmlejátszásnál le tudja kérni az aktuális feliratokat, előre helyezve a legoptimálisabbat, és letöltve/beillesztve azt a filmhez/sorozathoz.

- Youtube: be lehet jelentkezni és közvetlen hozzáférni a saját lejátszási listákhoz

- Internet Archive Game Launcher: Retroarch-ot használva egy pofás felület-et ad az archívumhoz való hozzáféréshez és a játékok letöltéséhez.

Konzol:
Retorarch, minden fajta old school konzol gép emulálására alkalmas (Amiga, Atari, Commodore 64, Gameboy, N64, NES, SNES, PS, ZX Spectrum) szoftver XMB felülettel.
Szükséges a Core (emulátor) letöltése egyes platformokhoz, betöltés után pedig meg kell adni a ROM-ok (játékok) mappáját.

Amigánál valamivel problémásabb a helyzet, mert szükség van frimware-re (kickstart.rom), ezen felül egy konfigurációs fájlra ami tartalmazza a firmware/rom helyét és a gép hardver beállításait.

kickstart_rom_file=/storage/emulated/0/RetroArch/downloads/kick.rom
chipmem_size=1
bogomem_size=2
use_gui=no
nr_floppies=2
cpu_type=68000
cpu_speed=real
cpu_compatible=true
ntsc=false
chipset=ocs
immediate_blits=false
gfx_linemode=double
gfx_framerate=1
sound_output=normal
sound_frequency=44100
sound_channels=mixed
sound_interpol=none
show_leds=true
floppy_speed=100
gfx_center_vertical=smart
gfx_center_horizontal=smart
gfx_color_mode=16
floppy0=/storage/emulated/0/RetroArch/downloads/Prince of Persia.adf

Elég sok Mi Box-ra rákötött gamepad-ot felismer autoconfig által, ellenben akár billentyűzetet és más fajta gamepad-ot android-os drivert felhasználva a PID és DIV (product és vendor id) alapján létre kell hozni manuálisan a fájlt, ami utána könnyen konfigurálható.

input_device = "Logitech USB Keyboard"
input_device_display_name = "Logitech K120 Keyboard"
input_product_id = "49948"
input_vendor_id = "1133"
input_driver = "android"

input_select_btn = "114"
input_start_btn = "60"

input_a_btn = "29"
input_b_btn = "47"

input_l_btn = "124"
input_r_btn = "92"
input_y_btn = "48"
input_x_btn = "53"

input_left_btn = "21"
input_right_btn = "22"
input_down_btn = "20"
input_up_btn = "19"

input_player1_l_btn = "124"
input_player1_r_btn = "92"
input_player1_select_btn = "114"
input_player1_start_btn = "60"
input_player1_x_btn = "53"
input_player1_y_btn = "48"

input_player1_a_btn = "29"
input_player1_b_btn = "47"

input_player1_down_axis = "20"
input_player1_left_axis = "21"
input_player1_right_axis = "22"
input_player1_up_axis = "19"

input_l_x_minus_axis = "-0"
input_l_x_plus_axis = "-0"
input_l_y_plus_axis = "-0"

input_up_btn_label = "Up"

[ Szerkesztve ]

(#2949) Gyurman75


Gyurman75
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérve fordulok hozzátok. Mi Box 3 (8.0 android) gépen Kodit használva a Netflix addonban a lejátszás megy valakinél 4K-ban? A Netflix előfizetői csomag UHD-s, TV-n, valamint a Mi Box-on applikációt használva megy is a lejátszás 4K-ban, akár HDR is. A Kodiban a felületbeállításnál max 1920x1080 állítható, illetve az InputStream beállításainál a kézi (manual) beállítást használva, az addonban a filmek elindítása után lehet is léptetni a minőséget, de max FullHD-ig. Sávszélesség probléma lehet? Vagy valamilyen más beállításbeli gond? (Amazon Video hasonló). Vagy a Kodi Android TV OS-en max FHD?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#2950) gyugyo79 válasza Gyurman75 (#2949) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tipp.:
A Netflix az nem megy csak 1080p be Chrome (FF is de az itt lényegtelen) alatt ezért az ezen az alapokon működő Kodi kliens se fog tudni többet. Az amazon az régebben csak 720p volt amit ezen böngészőknek átadott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.