Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Lajmund


Lajmund
senior tag

Sziasztok! Kíváncsiságból aktiváltam a fejlesztö módot. Ez jár valami elönnyel hátránnyal vagy plusz trükkel? A miuiba nem jelentkeztem be meg nem is akarok semmit szinkronizálni vele. Ez a fejlesztő mód befolyásol valamit? Vissza állítani nem lehet vagy nem találom. Nem akarom hogy adatokat gyüjtsön. Nem mint ha annyira titkos ügynök lenni de akkor se. Gyári globál verzió van rajta.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#802) cSuwwi válasza Lajmund (#801) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Ha nem kezded el allitgatni, akkor nem lesz semmi elonye/hatranya. Elsosorban fejlesztoknek vannak benne hasznos toolok (USB debug, vagy nem alszik el a kijelzo kabelre dugva, stb.)

Az hogy nem lepsz be a mi.comos accodra sokat nem szamit (max. nem backupol, meg par mi accot hasznalo app nem fog (jol) menni), de ettol meg kommunikalni fog a mi-s szerverekkel es szinte biztos hogy telemetriai adatokat is kuldozget (amit vagy ki tudsz kapcsolni, vagy nem, de inkabb nem).

Jo pelda erre a sim aktivalos dolog amit kartyacserekor/vagy neha bekapcsolaskor is eljatszik.

[ Szerkesztve ]

(#803) spect80 válasza patakidr (#791) üzenetére


spect80
senior tag

Nem frissítettem még 11-re, többek között emiatt sem. nincs nekem sem, hidden menüben sem

(#804) spect80 válasza Angel78 (#794) üzenetére


spect80
senior tag

Sorry, lehet hogy a beállítás csak valamilyen nem latin karaktereket használó nyelv/ROM esetén elérhető.

(#805) Krisztianson válasza cSuwwi (#802) üzenetére


Krisztianson
tag

Nem hiszem el :DD
Hónapok óta szenvedek a kijelzővel, hogy vajon miért nem kapcsol ki töltés közben. Hát most már tudom, köszönöm! :DD

(#806) patakidr válasza Angel78 (#794) üzenetére


patakidr
aktív tag

@Angel78: Majd a következő főverzió orvosolja

Hát remélem, de már nem tudok hinni benne, mert Android 9-el MIUI 10 alatt is megvolt a hiba és Android 10 és MIUI 11 alatt is megmaradt. Az Amazfit Stratos órám meg 3 napja nem müxik jól, mert bef@sott a Xiaomi szervere, amellett a Xiaomi Roborock S50 (140.000,-Ft!) robotporszívónk 1 hete könyökölt be 1.5 éves korában alaplap hiba miatt, miközben a szintén Xiaomi Dafang otthoni wi-fi kamera meg az összes belé helyezett SD kártyát szétcseszi 3 nap alatt..... szóval kezd kilenni a családi hócipő a gyártóval.........

[ Szerkesztve ]

(#807) spect80 válasza patakidr (#806) üzenetére


spect80
senior tag

Vodafone-os vagy? Nekem ott a Huawei játszotta ugyanezt Vodaval. Most a Mi 9t pro-n Miui 10-zel telekom és telenor is működik

(#808) Alonso69


Alonso69
senior tag

Tölthető az új EU béta [link] OTA-n is .
Megjavult az AOD értesítés kijelzés :)
Changelog [kép]

Xiaomi 12

(#809) helixP válasza Alonso69 (#808) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez egy elég jó hur, kíváncsi vagyok a valóságban hogy fog működni.

(#810) Alonso69 válasza helixP (#809) üzenetére


Alonso69
senior tag

Meglepően jól, [kép]
Az értesítés animáció is működik, üzenet érkezésekor villog a beállított animáció.
A következő Global-ban biztos benne lesz

Xiaomi 12

(#811) mgTerminator válasza Alonso69 (#808) üzenetére


mgTerminator
veterán

A probléma csak az hogy elkezdtem letölteni OTA, megszakadt és azóta azt írja hogy nincs frissítés...

(#812) cSuwwi válasza mgTerminator (#811) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nekem eleve azt irta, hogy nincs frissites, igy leszedtem manualisan.
Viszont visszarakott egy regebbi twrp-t (3.3.1-0) eddig 3.3.1-13 volt ha jol emlekszem, igy kapasbol dob egy unhandled errort a twrp az unlock utan. Amitol meg megy, csak nem tudom miert rollbackeznek.

Van egy K20Pro -> MI 9T pro visszaallito zip a xiaomi.eu forumon is (hasonlo mint ami itt is volt, csak kamera nelkul es frissebb twrp-vel (3.3.1-25) [link]

AoD is mukodik (en is megerositem), a Bluemail-es ikon vegre megjelenik, yay :D

[ Szerkesztve ]

(#813) helixP válasza Alonso69 (#810) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm!
Kezdünk közeledni a tökéletesség felé :D

(#814) kurion válasza mgTerminator (#811) üzenetére


kurion
senior tag

én is így járok állandóan, már hozzá szoktam hogy a .zip-et szedem le böngészőből és update menüben csak be tallózom.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#815) defygaben77 válasza Alonso69 (#810) üzenetére


defygaben77
tag

Véleményed szerint mikorra várható, hogy ez a gyári EU romon is frissülni fog? Jó lenne, ha végre rendben menne az sms küldés!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#816) Alonso69 válasza defygaben77 (#815) üzenetére


Alonso69
senior tag

Ez jó kérdés, a bétá-ból készül a Stabil Rom kb.2 havonta jelenik meg,a legutóbbi novemberben volt ,így januárban várható.

Xiaomi 12

(#817) defygaben77 válasza Alonso69 (#816) üzenetére


defygaben77
tag

Remélhetőleg így lesz! Köszi!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#818) djzoy válasza Alonso69 (#816) üzenetére


djzoy
tag

hello! egy gyors kérdés. neked hogy vannak olyan jo ikonok az értesitön? az AOD értesitő kijelzőre gondoltam. :) valami linket kérhetnék? :R

(#819) Strauss válasza djzoy (#818) üzenetére


Strauss
senior tag

gondolom téma függő :)

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#820) Alonso69 válasza djzoy (#818) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia :)
Csak egy kicsit kell vissza olvasni a #808 hozzászólás,benne a link is.

Xiaomi 12

(#821) xsad60


xsad60
csendes tag

Sziasztok! LG G6-ról váltanék, ezen és a Mi Note 10-n gondolkodok. Fontos számomra a kameránál egy adott szint (fontosabb mint a SOC gyorsasága), de nem vagyok biztos benne, hogy megéri a Note 10 a felárat. Ennél viszont zavar az OIS hiánya. Valaki tudna nyilatkozni mennyire zavaró a hiánya, plusz egyáltalán milyen az általános képminőség?

(#822) defygaben77 válasza Alonso69 (#810) üzenetére


defygaben77
tag

Jók ezek a színes ikonok. A jelenlegi AOD-nál pl. az is gáz, hogy amit megjelenít, nagyon halvány ikonnal látszik néha. Van, hogy csak akkor veszem észre, ha közelről nézem a telefont.

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#823) patakidr válasza patakidr (#806) üzenetére


patakidr
aktív tag

Nem. Telenoros vagyok.
Amúgy mai adalék: az asszonynak is rendeltem az ALZA-nál egy ilyen készüléket pirosban. Ma vettem át a postán. Originál doboz volt, fóliázva. Kibontom, minden OK lenne, de az USB csati felett szép nagy karcolás a készülékházon....

Cégként vettem, nem állhatok el, s az Isten be nem bizonyítja, hogy nem én karmoltam össze, pedig még a gyári fólia is rajta, 20 mp-et töltött a dobozon kívül, pont annyit, amíg megütött a guta...

KÉP

(#824) Acélfarkas válasza patakidr (#823) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

A fotóval együtt se menne a csere?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#825) patakidr válasza Acélfarkas (#824) üzenetére


patakidr
aktív tag

Holnap becsattogok vele az áruházba. El fog vele menni egy fél napom... s csak felkúrom magam...

(#826) Acélfarkas válasza patakidr (#825) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Sok sikert.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#827) hhenry válasza patakidr (#823) üzenetére


hhenry
őstag

:( :U

(#828) patakidr


patakidr
aktív tag

Nem fogjátok elhinni, de gond nélkül, kultúráltan és gyorsan kicserélték. Mindeközben még mosolyogtak is. 50 perc telt el aközött, hogy beléptem az áruházba és megkaptam a reklamációs sorszámot, s aközött, hogy átvettem a cseredarabot és kiléptem az ajtón.

Megjegyezni kívánom, hogy a termék szerintem 14 napon belül visszaküldött és újracsomagolt és ÚJRAFÓLIÁZOTT lehetett, mert amit most kaptam, azon tényleg látszik, hogy a gyárban tették fel a védőfóliát, s nincsenek alatta porszemek és légbuborékok...

Részemről most nullás az ALZA. Bontott és újracsomagolt terméket küldött újként, viszont zökkenőmentesen, AZONNAL, szájhúzás nélkül és barátságosan cserélt.

Az már más kérdés, hogy nem csesztem volna el az életemből mindennel együtt 3 órát ma, ha egyből gyári újat küldenek...

(#829) tboy93 válasza patakidr (#828) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez gaz szitu. Meg jo hogy szo nelkul csereltek.

(#830) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Tegnap óta kint van a legújabb XIAOMI.EU dev heti ROM (MIUI 11 9.12.12 (weekly)) amiben többek között már minden értesítés alkalmazásikonja megjelenik a lezárt kijelzőn (AOD használata esetén), csak még nem színes. Na talán majd a következő frissítések egyikében ez is megoldódik. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#831) Blackphant'r


Blackphant'r
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, mert eddig nem találtam az alábbiakra sem leírást, sem megoldást.
Az elmúlt egy évben egy Oneplus 6T használtam, flasheltem stb., illetve korábban volt MTK és Snapi procis Redmi Note 3 és Mi 5s Plus-szom is. Így azt mondhatom, hogy valamennyire tudom, hogy mit és hogyan kellene.

Egy hete a legutolsó xiaomi eu stabil rom van fent (xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_V11.0.4.0.QFKCNXM_v11-10) magisk 20.1-el és az utolsó mauronofrio recoveryvel (3.3.1.25). Magisk modul nincs most. Nem használom DFE-t, mert a Revolut app nem tölthető le a playből és máshonnan sem lehet telepíteni.

Megpóbáltam dirty flashhel felrakni a már meglévő romot, előtte eltávolítottam az ujjlenyomatot stb, felraktam a fenti recoveryt, magiskot stb, de csak akkor bootolbe ha factory reset lemegy. Megpróbáltam úgyis, hogy meghagytam a xiaomi eu-ban lévő recoveryt magisk nélkül szintén nem bootolt be, úgysem ha telepítettem magisk-ot.

A kérdésem van valakinek valami tippje, hogy miért nem akar csak factory resettel bootolni? Továbbá mi a helyes dirty flash/update menete? Mert ezek után már fogalmam sincs.

Köszönöm a válaszokat előre is. :)

(#832) hriska válasza Blackphant'r (#831) üzenetére


hriska
aktív tag

Szia!
Igaz én nem stabilon hanem xiaomi.eu heti dev-en vagyok de ilyen gondom nem volt még.
Esetleg próbáld meg Orangefox recoveryt,én ezt használom [link] A 10.0.7 -t
Persze ha 9T pro-d van :)

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#833) spect80 válasza patakidr (#828) üzenetére


spect80
senior tag

Nem akartam mondani, mert nem tudom látszó sérülésnél mit csinálnak, de nekem alzaval eddig pozitív tapasztalatom volt. Monitort vettem, kicsit hibás volt a képe, visszavittem. Egész úton arra készültem, hogy fogok érvelni, hogy cseréljék. Végén még ők kértek elnézést hogy épp nem volt raktáron, és várni kellett.

(#834) Blackphant'r


Blackphant'r
tag

Szia hriska!

Örülök, hogy te is itt vagy. Miuihu kissé kiürült legalábbis a 9t pro-nál.

Megnézem a 10.0.7-t és a 10.0.8-at is.

Őszintén szólva fogalmam sincs hogy miért csinálja ezt. Nem találok rá értelmes okot, egy dirty flashnek mennie kellene. A vicces, hogy a visszaállítás twrp-ből gond nélkül megy ha a boot és recovery is mentve volt.
Visszajelzek majd :)

(#835) Blackphant'r válasza hriska (#832) üzenetére


Blackphant'r
tag

Szia hriska!

Az imént elnéztem és rossz helyre válaszoltam. (új üzenetként)
Megpróbáltam a 10.0.7-es Orangefox-al és az eredmény ugyanaz volt. Ez után megpróbáltam a 10.0.8-al is és a képen látható eredményt hozta.
.
Ez számomra tök fura. Nincs aktiválva az antirollback legalábbis a fastboot 1-es értéket ír ki, illetve én nem tudok róla, hogy a xiaomi eu ezt beletette volna.
De tény a probléma olyan, mint amikor az OP 6t egy korábbi security patchel rendelkező romot telepítettem a meglévőre. Mondjuk ott akkor format data volt csak a megoldás, nem volt elég a factory reset.
Ezek után elgondolkodom a heti dev telepítésén, bár nem akartam minden héten ezzel játszani és ha jön akkor nem bírom ki, hogy ne tegyem fel :)
Te melyiket használod a hetiből?

[ Szerkesztve ]

(#836) laci laci válasza Blackphant'r (#835) üzenetére


laci laci
addikt

Azért óvatosan az orange Fox twrp-vel..Nem mindegyik rom szereti

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#837) Blackphant'r válasza laci laci (#836) üzenetére


Blackphant'r
tag

Köszönöm. Egyelőre nem akarom elengedni a xiaomi eu-t :) De a fenti probléma nagyon fura. Recoveryből eddig csak a TWRP-t használtam, ez most újdonság nekem is :)

(#838) laci laci válasza Blackphant'r (#837) üzenetére


laci laci
addikt

Azért nem csak eu-dev van.Èn most jelenleg a görög fèle,heti frissítéssest használom.Az akkuban jobb időt ad..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#839) mgTerminator válasza Racecam (#830) üzenetére


mgTerminator
veterán

Színes az csak be kell kapcsolni :D

(#840) Racecam válasza mgTerminator (#839) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Oké, biztosan én vagyok a béna, de segíts kérlek, mert ezt nem találom, hogy hol kellene. :N

szerk.: Közben meglett, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#841) voncci


voncci
aktív tag

Sziasztok!
Melyik stabil EU romon működik rendesen az automatikus fényerőszabályozás?

(#842) Acélfarkas válasza patakidr (#828) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Örülök hogy sikerült. :C

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#843) Blackphant'r válasza laci laci (#838) üzenetére


Blackphant'r
tag

Köszi a tippet. Még talán a Note 3-on próbáltam a görögöt. Melyiket használod vagy melyik a legstabilabb? A görög megy az orange Foxxal vagy a sima TWRP kell neki?Kezd elkapni ismét függőség :)

(#844) laci laci válasza Blackphant'r (#843) üzenetére


laci laci
addikt

Én a saját twrp-jèt használom a miui-hellast használom,nagyon stabil.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#845) Blackphant'r válasza laci laci (#844) üzenetére


Blackphant'r
tag

Értem. És melyik heti dev-et használod ami stabil és jó üzemidőben is?

(#846) patakidr


patakidr
aktív tag

Fotós kérdés!
Csak ma vettem észre, hogy ha belépek a fotózásba, akkor a vaku default ki van kapcsolva, akkor is, ha előzőleg auto-ra állítottam. A HDR marad auto-n, a vaku nem. Ennek mi lehet az oka?

(#847) voncci


voncci
aktív tag

Hátha erre valaki válaszol...
EU romon mint kell beállítani, hogy tudjak vele fizetnie?
Nem engedi hozzáadni a kártyát.Azt írja roootolva vannak és nem lehet fizetésre használni 😕 Magisket nem latom hogy telepítve lenne

(#848) SyLaR17


SyLaR17
újonc

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy vettem egy új Xiaomi MI9T Pro telefont és a 3,5 mm es jack füllhalgatóim egyszerűen nem mennek teljesen bele. Úgy-ahogy szólnak de az érintkezés nem a legjobb és könnyen ki is esnek az aljzatból. Valaki tudna javasolni valamilyen megoldást a problémámra? Válaszotokat előre is köszönöm.

(#849) Blackphant'r válasza voncci (#841) üzenetére


Blackphant'r
tag

Szia!
Nekem a 11.0.4 van fent és az még nem túl jó. Ha jól emlékszem azt olvastam az eu fórumban ,hogy a múlt heti devben már jó volt.

(#850) patakidr válasza SyLaR17 (#848) üzenetére


patakidr
aktív tag

Sajnos vélhetően akkor hardverhiba lesz a te készülékednél, én most 4 félét próbáltam bele és mind stimmel. Hülye kérdés: nem került be valami zsebpiszok a jack aljzatodba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.