Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) laci laci


laci laci
addikt

Global miui12 infó, ha valakinek kell [link]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4002) rigoberto válasza laci laci (#4001) üzenetére


rigoberto
őstag

Van itt hiba bőven, jó lesz várni a 12 vel még.. :((

(#4003) rigoberto válasza mgTerminator (#4000) üzenetére


rigoberto
őstag

Röviden kifejetenéd, h mit jelent ez? :F :U

(#4004) mgTerminator válasza rigoberto (#4003) üzenetére


mgTerminator
veterán


Viszont így eltűnt a többi adat, kijelző méret, aksi, kamerák stb.

[ Szerkesztve ]

(#4005) rigoberto válasza mgTerminator (#4004) üzenetére


rigoberto
őstag

Jah, hogy a nevét javították..az is valami. :D

(#4006) porse


porse
senior tag

Jelentem nem víz álló a telefon, másfél hetesen sikerült a wcbe ejtenem... :o
Nem merült el, a tetejével érkezett, félig merült csak, és ugye kaptam is kifelé azonnal. A hangszóró doboz hangú lett, és a fény/közelség érzékelő nem működött.
Szervizbe takarították, és az érzékelőket cserélték, működik megfelelően minden már.

... szerintem.

(#4007) mizoli válasza porse (#4006) üzenetére


mizoli
addikt

Szerencséd volt. És aki matat a kakiban, azt további szerencse éri :D
A klotyóra nem viszek telefont, inkább a csempéket számolom. Mindig más jön ki. :D

(#4008) Strauss válasza tatu611088 (#3989) üzenetére


Strauss
senior tag

Sajna nekem sem megy , ugyanúgy T-com

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#4009) fecs


fecs
senior tag

Kipróbáltam a heti miui eu 12-es ROM-ot. Nagyon ígéretes, de még vannak benne hibák (nem csoda, hiszen beta). Pl. nem szinkronizálja a Gmail-t, Mi band 4 lépésszámokat, alvást. VLC médialejátszó fut a háttérben és nem lehet kilőni, csak sokadjára.
eu MIUI 11-re vissza van valami extra lépés? TWRP alól mehet az install?

Pixel 6a

(#4010) Blackphant'r válasza Alonso69 (#3997) üzenetére


Blackphant'r
tag

Köszi Alonso69. Feltettem én is eddig egész jó 🙂 Gyors és pörgős. Úgy tűnik az üzemidő pedig jóban mint a chbeta volt.Már csak egy jó kis kernel kellene :DD

(#4011) laci laci válasza Blackphant'r (#4010) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem sima mi9t-m van,ahhoz a vantom kernelt használom..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4012) helixP válasza laci laci (#4011) üzenetére


helixP
nagyúr

Az megy MIUI-val is?

[ Szerkesztve ]

(#4013) Blackphant'r válasza laci laci (#4011) üzenetére


Blackphant'r
tag

Köszönöm a tippet. :R Én úgy láttam hogy a miénkre nincs. Pedig ha maradni akarok a Masikon akkor kell vmi a mi flashelhető :DD Főként mióta a candy nincs.

(#4014) laci laci


laci laci
addikt

Vagy ha aops alapú romokat szeretitek,akkor ezt is ajánlhatom.Közvetlen telegram link[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4015) Tibor7878


Tibor7878
tag

Sziasztok! GCam-ban ha rá nyomok az előnézeti kis képre, csak feketeség ugrik be. Van erre valami orvosság? :)
Köszönöm!

(#4016) parzone válasza tatu611088 (#3989) üzenetére


parzone
csendes tag

Szia!

Ha Digi kártyával akarsz vowifit Akkor egy román profilt kell kiválasztanod és már működik is.Újraindítás után.

[ Szerkesztve ]

(#4017) porse válasza Tibor7878 (#4015) üzenetére


porse
senior tag

Beállításokban kell lennie opció harmadik féltől származó galéria használata, mert alapból a Google fotókat használná.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#4018) Cane válasza Tibor7878 (#4015) üzenetére


Cane
őstag

Szia!

Ahogy porse is mondta, a GCam beállításokban van ez az opció:

Fotó alcím alatt:

"Use a third-party gallery" <<< ezt kapcsold be.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#4019) Tibor7878 válasza Cane (#4018) üzenetére


Tibor7878
tag

Szuper, köszönöm mindkettőtöknek! :)

(#4020) jonnyjoker01 válasza laci laci (#4014) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Öööö...

Bugs:
- PopUp (Use Macrodroid until fix is found)
- FOD
- Aux Cameras (will fix in next build)
- DT2W
- Dolby Sound engine (already fixed but forgot to include :p)

Próbáltad már? Mert ez elég rosszul hangzik :F

Üdv. Johnny

(#4021) laci laci válasza jonnyjoker01 (#4020) üzenetére


laci laci
addikt

Nem használok aosp alapú romokat,nagyon nem szeretem.A csoport ajánlásából következtem.Sajnálom.Nekem amúgy sima mi9t-m van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4022) fecs válasza fecs (#4009) üzenetére


fecs
senior tag

Válasz a kérdésemre. Igen, simán recovery-ből egy formatálás és onnan install a korábbi ROM. Igaz 2x kellett megcsinálnom, mert elsőre csak a recovery-ig bootolt. Szóval semmi extra a visszalépés MIUI 12-ről 11-re (EU).

Pixel 6a

(#4023) user26


user26
aktív tag

Üdv, sziasztok!
Több kérdésem lenne hozzátok.
Ma élesítettem be a telefont dupla SIM-el, eddig nélküle használtam, próbáltam szokni ect.
Szakértőbb, vagy a témában jártassabb használókat kérdezem, hogy

1, jelenleg melyik MIUI ROM a legjobb a telefonra, és miért ?
Belinkelheted, ha gondolod, az angol és vagy egyéb nyelven írott véleményeket, leírásokat ahol három a legfrissebbre esküszik, öt tartózkodik, kettő amivel vette azon használja, 4 Costum ROM-zik, de avval ugyan úgy nem hiszem, hogy a feltett kérdésemmel előbbréb lennék, sőt hetente mókolhatnám a telefont, ahogy az időjárás változik...
Szeretnék több időt eltölteni egy ROM-n, és ezért is szeretném kérni a válaszotokat.
Használtam Global 11-t, EU 11-t, EU 12-t. Batális hibába, nem működik, összeomlik, szaggat laggol nem nagyon tapasztaltam sehol. Üzemidőben repülőgép módban, átlagos használataim mellett 3-4 napot tudtam használni 5-8%-ig lemerülve, 95%-ról.
Persze ha játék, videó ment róla akkor 1,5 - 2,5 napnál tovább nem ment egy töltéssel.
SIM-kel mit fogok elérni nem tudom, első az adat, második a telefonáls miatt van.

2, Itt a topikba olvastam, hogy valaki beálította, hogy ha dupla SIM van a telefonba, azok milyen hállózatot használjanak, a jobb üzemidő és használat mellett, ezt hogy tudom elérni, milyen titkos, elrejtett, vagy beálítási meüpontba kell keresni ?
Igen, tudok róla, hogy telefon kikapcsolás, és újraindítás követően ezt mindig újra be kell állítani, de a beállítását nem tudom jelenleg...

Stock kamere vagy GCam tapasztalatom, hogy a gyári kint a szabadban, természetes fények mellett elég szép képeket csinál, de néha maszatos, kevésbé jó, miért van ez szerintem sután fényképeztem. Bent, beltéren jó, jobb fényviszony nélkül nem szép, megvilágítással jobb. GCam én szuper látványos különbséget nem vettem észre. Van különbség, mert van, de ha nincs GCam-m akkor nincs a mobilon. Ez átlagos tapasztalat, átlagos vélemény!

Összegezve sajnos nem tudom eldönteni, hogy mit használjak rajt, szeretném jól beoptimalizálni, mert tetszik a készülék, többet, tartósabban használnám.
Köszi :)

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#4024) jonnyjoker01 válasza user26 (#4023) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

1. Nincs ilyen hogy legjobb MIUI (vagy bármilyen) rom, mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai. Azt hogy mi jönne be NEKED hosszú távon csak te tudod eldönteni, ami a különböző romok kipróbálásán múlik. Ha nem akarsz nagyon mókolni és romokat cserélni, akkor válaszd azt ami elsőre bejön. Ha kiváncsi vagy, hogy van-e jobb opció akkor viszont cserélgetni kell a romokat, kipróbálni őket és a saját tapasztalatod alapján dönteni.

Ajánlást azért tudok adni, de a te felhasználói szokásaidnak nem hinném hogy jó lenne. Én személy szerint a Masik-nál raktam le a voksomat számtalan főzött ROM csere után. A MIUI 12 alapúval vannak gondjaim az X11.3-hoz képest, utóbbi a kedvenc romom, de kompromisszumot kötöttem az új funkciók miatt.

X13.1 Előnyök:
- sebességben és stabilitásban tökéletes, saját vendoruk pedig továbbra is az egyik legjobb szerintem, megtartották az alacsonyabb input lagot X11-ből, amitől reszponzivabbnak érződik a rendszer a többi MIUI romhoz képest
- SOT továbbra is kitűnő pedig tudnivaló, hogy a MIUI 12 jobban eszi az akksit (8-9 óra SOT jön össze átlagban).
- reklámmentesités alapból bele van égetve a rendszerbe, a 49 ezer (!!!) soros hosts file-nak köszönhetően

Hátrányok:
- készenléti akkuidő siralmas (pont ezért nem tudom neked ajánlani) - én sokat használom a telefont és naponta töltöm, ezért engem nem érint
- google assistant "ok google" aktiválást nem engedi beállitani (csak manuálisan tudom életre kelteni, a bekapcsoló gomb 0,5 másodpercig való nyomásával, amit külön engedélyeznem kellett)
- pont a reklámmentesités miatt egy csomó játékban nem működik a reklámnézés jutalmakért

Az alapján amit mondtál inkább az X11.3-mat tudom ajánlani, azt viszont teljes bizalommal, akkuidő tökéletes (9-10 óra SOT, készenlétben szinte semmit sem merül). Funkciókban gazdag, az alap MIUI feletti extrák ugyanúgy megtalálhatóak, de ugye értelemszerűen a MIUI 12 specifikus új funkciók nincsenek benne. Ok google is működik rendesen.

2. Régóta használok dupla simet és még sosem akadt gondom vele MIUI alapú rendszereken (AOSP egy más téma, ott rengeteget szenvedtem vele, egyik ok a MIUI-ra való váltás miatt). MIUI 12 alapú romokban van külön SIM kártya menüpont a beállitásokban (Masik-ban felülről a harmadik) ahol teljesen egyértelműen tudod állitani, hogy mire használod melyik simet, MIUI 11 alapú romokban már kicsit macerásabb (értsd nem olyan szép és grafikus mint 12-ben), de nincs elrejtve ott sem. SIM kártyák és mobilhálózatok angolul a menüpont neve, nem tudom hogyan forditották magyarra.

GCAM vs MIUI cam témában azt tudom mondani, hogy legyen mindkettő fent. Néhány szituációban jobb a Gcam, más esetekben pedig a MIUI kamerája.

Üdv. Johnny

(#4025) user26 válasza jonnyjoker01 (#4024) üzenetére


user26
aktív tag

Köszönöm szépen a kielégítő választ!
Esetleg tudnál mellékelni linket az álltalad említett ROM-hoz? Illetve ami hozzá tartozik.
Még azért szívesen olvasnék más véleményeket is persze.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#4026) jonnyjoker01 válasza user26 (#4025) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Masik X 11.3 Raphael (Miui 11) - kell hozzá Yandex regisztráció, sehol máshol nem találtam meg a zipet mert valamiért a Masik team letörölte mindenhonnan. Éppen töltöm fel a saját mega tárhelyemre, hogy ne vesszen el, ha akarod küldök linket majd ha végzett (elég lassú a netem most).

Masik X 13.1 Raphael (Miui 12) ha esetleg ki akarod próbálni.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#4027) user26 válasza jonnyjoker01 (#4026) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi, letöltöm mindegyiket, és ezt ugyan úgy kell telepíteni mit az EU romot ? vagy ezt a fentebb jelszett romra kell feltenni ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#4028) rigoberto válasza user26 (#4027) üzenetére


rigoberto
őstag

Itt gondok lesznek.. :U

(#4029) jonnyjoker01 válasza user26 (#4027) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem emlékszem már mi az EU Rom telepités menete, de semmi extra és mindkettőt ugyanúgy kell telepiteni. Nem kell "rátelepiteni" semmilyen romra, én a MIUI 11 és 12 alapúakat linkeltem, a kettő közül valamelyiket rakd fel (MIUI 11 alapút ajánlanám mert a másik eléggé merül készenlétben)

Menete: Ha van ujjlenyomat hozzáadva, akkor távolitsd el a pinnel/jelszóval/mintával együtt. Format data/cache/dalvik/system -> Masik zip telepités -> DFE / DFE+Magisk zip telepités (vendorcsere miatt). Ha lemaradna az első lépés akkor PassReset.zip-et is telepiteni kell (tudok adni linket ha nincs meg).

A masik extrákat (Harman, PulseAudio, Sound Alive) elfelejtettem linkelni, de azokról nem is tudok nyilatkozni, elvileg a PulseAudio van beleépitve a 3 közül alapból, de én a Viper4Android-ot használom.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#4030) user26 válasza jonnyjoker01 (#4029) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi!
Szépen feltettem a Masik X 11.3 Raphael -t, de amint látom ebben nincs magyar nyelv. Valami okosság létezik rá ? :)

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#4031) jonnyjoker01 válasza user26 (#4030) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ó hogy az a... Teljesen elfelejtettem ne haragudj. Tudtommal nem lehet magyar nyelvet kovácsolni bele:O X13.1-ben van viszont magyar nyelv. Hátha bejön. Ne haragudj még egyszer.

Üdv. Johnny

(#4032) user26 válasza jonnyjoker01 (#4031) üzenetére


user26
aktív tag

Szia, semmi gond :)
Megpróbálni teljesen jó :)

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#4033) Alonso69 válasza user26 (#4030) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia.
A Play-ről , ezzel [kép] az appal részben lehet magyarositani,root kell hozzá.
Egy pár nap ,és kijön a Masik X13.2 frissítés,itt már javítva lesznek az eddig jelzett hibák, hasonló lesz a 11.3 kiadáshoz,sőt jobb is talán.
A Masik orosz TG csoportjában már vannak képernyő videók a változásokról,szerző osztotta meg, első körben a Mi Note 10 és Note 7 kapja meg a frissítést ,ma vagy holnap,de lehet hogy mi is benne leszünk,addig használd a 11.3 -at. :)

Xiaomi 12

(#4034) laci laci válasza jonnyjoker01 (#4029) üzenetére


laci laci
addikt

+Alonso69.Kiváncsi lennék mit tud a pulseaudio és bandája?!Sokáig használtam a viper4audio-t,de most Android 20-en már annyira macerás telepíteni napi rendszerességgel (nèha).Meg most olvastam a mi8 fórumban,hogy az e heti EU rom, majdnem kiváló..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4035) Alonso69 válasza laci laci (#4034) üzenetére


Alonso69
senior tag

Én nem sok különbséget vettem észre,igaz csak a "basszus"amit kiválóan érzékelek :) egy telefon azért még messze van , hogy átadja.
Egy pár alkalmazást sikerült lefagyasztani,(4pda fórum egy user leírása alapján) hátha javul az üzemidő, számottevő pozitív változás,ha lesz, megosztom mit lehet fogyasztani :) [kép]

Xiaomi 12

(#4036) kukukk


kukukk
csendes tag

Sziasztok.
A VoLte-nek hogy lehet előcsalni a bekapcsoló gombját a Beállítások menüben? Vodafonos vagyok és xiaomi.eu 11.0.8 van fönt.

(#4037) Bathorypeter


Bathorypeter
tag

Egész jó a kamerája a frissités után.Most jött le a miui 12 OTA-n

(#4038) tatu611088 válasza parzone (#4016) üzenetére


tatu611088
tag

Nekem telekom kellene, engedélyezve is van a szolgáltatónál. Elv. pár nap és kapok a digi-től sim kártyát, kipróbálom azzal, bár szolgáltatót nem akarok váltani, illetve most is 2 kártya van a készülékben.

(#4039) rigoberto válasza Bathorypeter (#4037) üzenetére


rigoberto
őstag

Milyen rom van a tiéden?

(#4040) Alonso69 válasza kukukk (#4036) üzenetére


Alonso69
senior tag

A tárcsázóba beírod *#*#86583#*# , ezután fog megjelenni a kapcsoló. [kép] [kép] [kép]

Xiaomi 12

(#4041) kukukk válasza Alonso69 (#4040) üzenetére


kukukk
csendes tag

Beírtam, feldobta az üzenetet, "VoLTE carrier check was disabled" de nem jelenik meg a kapcsoló!
Vodánál kérdeztem kell-e engedélyeztetni de azt mondták hogy ha tudja a teló a VoLTE-t akkor nem kell!
A simkártya 5 éves.Lehet hogy régi?

(#4042) norberto9 válasza Bathorypeter (#4037) üzenetére


norberto9
aktív tag

Szia!Te melyik szolgáltatónál vagy?

(#4043) fecs válasza rigoberto (#4039) üzenetére


fecs
senior tag

Talán ez. Nekem is jelzi a frissítést EU Rom-on

Pixel 6a

(#4044) rigoberto válasza fecs (#4043) üzenetére


rigoberto
őstag

Aha, köszi.
Te nem akarod egyelőre letölteni?

(#4045) fecs válasza rigoberto (#4044) üzenetére


fecs
senior tag

2 napja jöttem vissza a 12-ről, mert idegesített néhány hiba. Bár most derült ki, hogy a mi fit miatt nem volt szinkronizálás. Alszom rá még egyet :)

Pixel 6a

(#4046) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap este 84% -ról indultam, most vagyok 16% -n.
Mask X11.3
Dupla SIM-l, egyik Netre, a másik Telefonálásra.
1 hívásom volt, pár mp-s.
Tesztelés céllal használtam a mobilnetet egy rövid ideig, ment perfektűl.
WiFi, kb ez idő alatt végig ment.
20% -nál kapcsoltam be a dark modot.
20%-k után szerintem látványosabbnak tűnt a merülése, mint addig.
Nem játszottam semmivel sem. Nekem ez jött össze.
Ez úgy reális ?
Számomra jelenleg, EU Rom-z képest jobb. De az a másoknak 8-9 óra hogy jön össze :(

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#4047) laci laci válasza user26 (#4046) üzenetére


laci laci
addikt

A play áruház be van ragadva.Valami a háttérben generálja,valami játék nem frissít állandóan?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4048) user26 válasza laci laci (#4047) üzenetére


user26
aktív tag

Hm ?
Nem töltöttem le semmi játékot, és nem is kezdeményeztem játék letöltést.
Ami be van ragadva hogyan tudnám javítani, ellenőrizni ?
Én azt hittem, hogy azért ilyen magas a % -a a Play-nak, mert pár appot letöltöttem belőle (Aida64, Gmail, Google Chrome, Shazam, Youtube, AccuBattery,Facebook, Messenger, )
Tudom, tudom, két utóbbi kukázható, vagy legalábbis ezt írták (írtátok), de mellőzni nem tudom.

Ez a 4000mAh és két nap továbbra is álom marad :/
De a kaszni alatt a hardver az akkor is számomra 10/10.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#4049) rigoberto válasza user26 (#4046) üzenetére


rigoberto
őstag

A Shazam szereti az aksit enni, illetve a play áruházban csinálj egy total adattörlést (clear data), hátha jobb lesz..

[ Szerkesztve ]

(#4050) laci laci válasza rigoberto (#4049) üzenetére


laci laci
addikt

Valahogy így kellene kinézni.Ahogy a kolléga ajánlotta,azt kellene megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.