Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ahogy látom ezek a mókolt rom-ok szó szerint néha romok kb arra lesznek használhatóak mire jön majd a Mi 10T Pro akkor meg már telót cserélek nem rom-ot.

Érdekes valaki a gyári rom-al is elvan évekig valaki meg a teló megvétele után rögtön mókolja de, hogy miért sztem még ő maga sem tudja.

Én a Galaxy S4 óta kinőttem a rom cserélgetésekből és megtanultam kompromisszumokkal használni a telefonjaimat mert olyan rom vagy teló soha nem lesz amivel 100%-ra meg lennék elégedve.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1352) haiduo82 válasza Mezcal (#1328) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Urnyx05 féle gcamek mind a 3 lencsét tudják használni és ráadásul erre a telefonra az egyik legjobb mod.

[ Szerkesztve ]

"Együtt vagyunk senkik"

(#1354) MADcat válasza MADcat (#1324) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Másik topikból Kano kolléga megadta a választ rá. Hátha érdekes valakinek.
OEM feloldást ki kell kapcsolni a fejlesztői beállításokban.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1355) cSuwwi válasza AuraSync (#1351) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

En szeretem kezben tartani a dolgokat, pl. nem csak reklamot nezni, normalis hangzast, esetleg olyan appokat ami itthon nem tamogatott (pl. GPay) amihez viszont root kell, igy marad a mokolas. (Mellette fejlesztek appot androidra is, nem art ha hozzaferek a telefonhoz)
A xiaomi telefonok jellemzoen jo hardverrel jonnek, de a gyari miui rom finoman szolva se az igazi. En annak ajanlom, aki nem fel hozzanyulni, annak viszont nagyon jo lesz, mert sokan fogalkoznak vele.
Aki csak hasznalni akarja ahogy kijott a gyarbol annak Samsungot vagy ha van ra igeny/keret iPhonet szoktam javasolni. Az ugy jo ahogy van, ha megse akkor is ugy marad :D

[ Szerkesztve ]

(#1356) jonnyjoker01 válasza AuraSync (#1351) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én nem akarok kompromisszumot kötni és a legtöbbet ki akarom hozni az általam megvásárolt eszközből. Mi ezzel a baj?:DDD Pár hsz-szel fentebb leírtam miért is csinálom ezt az egészet #1338-ban.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#1357) fujifilm1 válasza jonnyjoker01 (#1345) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia
Engem nagyon érdekel minden tapasztalat hogy a 9T Pro-n hogy viselkedik Lineage OS!
( a tabletemen Lineage OS es van( igaz csak 14-es mert régi a készülék ) és imádom.)
Mik a hibák ?
mennyire stabil ?
A 6,5 óra SOT az mennyi idő alatt jött össze ?

(#1358) jonnyjoker01 válasza fujifilm1 (#1357) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem találkoztam még buggal a legújabb Lineage ROM alatt. Teljesen stabil, nincsenek random akadások sehol, crashelni csak az Elder Scrolls Blades crashelt eddig, de azért mert egy bughalmaz a játék:DDD

Szerk: Android Auto-val vannak bugok minden főzött romon, de én nem használom, úgyhogy nem tudok róla nyilatkozni, állítólag a Disable HW Overlays opció megjavítja a fejlesztői beállításokban.

Reggel töltöttem fel a telefont kelés után, de rengeteget használtam a telefont, mert tanultam egész nap, Spotify, Firefox, photomath, ilyenek. Éjszakára ~10 óra SOT jött össze.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#1359) xhege válasza jonnyjoker01 (#1358) üzenetére


xhege
addikt

Olyat lehet, hogy nálad leadom és felturbózva visszakapom? :D :DD
Nekem sem időm, sem tudásom, sem türelmem nem lenne erre. Meg az útmutatót is úgy kellene megírni, hogy lépésről lépésre mit kell megnyomni, mert ami neked egyértelmű, mint a levegővétel, az másnak atomfizika....

(#1360) jonnyjoker01 válasza xhege (#1359) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ha nem a vizsgaidőszak kellős közepén írnál, akkor bevállalnám simán:DDD

Ha megcsinálom a leírást azt biztos részletesen megcsinálnám, ahogy írod, én is nagyon utáltam, hogy sok helyen XDA-n úgy írják a leírásokat, hogy találd ki mit kell csinálni, emiatt ment el kezdetben vele egy csomó idő, míg mindenre rájöttem, mit hogyan kéne összerakni.

Üdv. Johnny

(#1361) Cane válasza jonnyjoker01 (#1360) üzenetére


Cane
őstag

Ha megcsinálod, előre is köszönjük! :R

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#1362) xhege válasza jonnyjoker01 (#1360) üzenetére


xhege
addikt

A részletes leírásnak tényleg nagyon örülnénk. A vizsgaidőszaknak meg mindjárt vége ;) (bár engem legutóbb majd 20 éve érintett az ilyesmi....)

Szerk: Bár egy bemutató videó is hasznos lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#1363) kelly416 válasza jonnyjoker01 (#1360) üzenetére


kelly416
veterán

Cserélgettem már romot RN4-en, most meg még a drivereket sem sikerült felrakni rendesen, mert egy twrp-t nem tudok telepíteni (a 15sec adb installer nem ment fel a pc-re), de majd egyszer nekilátok és 0-ról újra kezdem, mert ... igazából okot nem tudok mondani rá, de nem szeretem a miui-t annyira, mint egy aosp romot. Szóval egy részletes leírásnak én is nagyon örülnék. :R

(#1364) fujifilm1 válasza jonnyjoker01 (#1358) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi. Az android Autó-t én sem használom, ugyhogy nekem sem gond.
viszont a hw-ek támogatása néha gond szokott lenni tipikusan pl az FM rádió, a kamera de mivel a FM rádiót nem használom ezért ez nem gond nekem.
A kamera hibátlanul megy? nincs fagyás intenziv használatkor sem?

egy forum linket nyomsz honnan szedted le?

(#1365) xhege válasza kelly416 (#1363) üzenetére


xhege
addikt

Pontosan így vagyok ezzel én is. A legutóbbi Xiaomi telefono egy MI8 volt azon pixel experience ment.

(#1366) jonnyjoker01 válasza fujifilm1 (#1364) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem is tudtam hogy van a telefonban FM rádió:DDD Megtaláltam a rádió appot, működik fülhallgatóval.

A kamera nem tökéletes. GCAM-ből az Urnyx 7.2 v1.9-et használom, nincs 60fps videó felvétel és slow motion videó nem működik, de a fotós dolgok mind működnek. Mellette ezért felraktam az ANX kamerát (miui kamera portja) és ott egyedül a portré mód nem működik, minden más ugyanaz, mint a gyári, azt meg a videófelvételre használom.

LOS 17.1 zip link, XDA link

Leírás majd valamikor vizsgák után akkor érkezik:R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#1367) fujifilm1 válasza jonnyjoker01 (#1366) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi! az aku üzemidő miatt lettem különösen érdekelt. :)

Akku Idő összehasonlítás: EU-stable. v11.0.5. van most nekem:

3 nap 13 óra alatt 7 óra képernyő idővel 4% töltöttség.


Ami nekem az eddigi legjobb. :)

Ezt úgy értem el hogy:
1. MIUI Debloater - Magisk Manager modult futtattam. Ebből is a Full debloat-ot választottam.
2. A Battery Saver opciót bekapcsoltam. (Settings-Battery&Performance-Battery Saver)

Az első bekapcsolása nem okozott semmi gondot. (Merült egy darabig, de újraindítás és töltés után megjavult.)
A második úgy vettem észre se a sebességben se az alkalmazások syncronjában nem okozott semmilyen észrevehető visszalépést.

Nem tudom hogy enélkül a két "trükközés" nélkül
három és fél nap és 7 óra SOT jónak tekinthető e, illetve elérhető e?

Ezt meg tudná erősíteni valaki?

Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#1368) Simi37 válasza fujifilm1 (#1367) üzenetére


Simi37
őstag

Én 3-4 naponta töltöm ha nem nyomkodom sokat. Ezalatt általában 6 óra SOT szokott összejönni és 10-20% között rakom töltőre. Viszont majdnem mindenhol dark mode-ot használok.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#1369) kelly416 válasza Simi37 (#1368) üzenetére


kelly416
veterán

Nyilván megint velem lehet a baj, minden nap töltöm, mert estére 40% körül van. Igaz, ebben van sok messenger, netezés, némi telefon, másfél-két óra pubg néha, vagy ha nem akkor még több netezés, és szinte mind chrome-on. Asszem vissza kellene fognom magam.

(#1370) haiduo82 válasza kelly416 (#1369) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Nálam is kb. ugyanez a helyzet azzal, hogy PUBG helyett én fotószerkesztőkkel szórakozok :)

[ Szerkesztve ]

"Együtt vagyunk senkik"

(#1371) Simi37 válasza kelly416 (#1369) üzenetére


Simi37
őstag

Hozzá kell tennem, hogy elég ritkán játszok telón. Inkább böngészni, chatelni és videót nézni szoktam. Valószínűleg a játék jobban szívná.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#1372) Blackphant'r válasza jonnyjoker01 (#1345) üzenetére


Blackphant'r
tag

Szerintem mindannyian örülnénk egy részletes telepítési leírásnak (LOS 17.1), főként olyan tollából, használja is nap mint nap. Mert elnézve az xda leírást több kérdésem lett mint válaszom 😆.
Előre is köszönjük.

(#1373) fujifilm1 válasza kelly416 (#1369) üzenetére


fujifilm1
senior tag

> Asszem vissza kellene fognom magam
Miért?
A néved alatt ott van: addikt
:)

(#1374) fujifilm1 válasza Simi37 (#1368) üzenetére


fujifilm1
senior tag

köszi a választ.
Akkor annyira nem is kiugróan jó az akku időm a mokolásokkal...

(#1375) Alonso69 válasza jonnyjoker01 (#1349) üzenetére


Alonso69
senior tag

Köszi a Viper leírást. :) :R működik!

Xiaomi 12

(#1376) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

azt hogy lehet megnézni hogy melyik "vendor-os" a készulékem?

(#1377) xhege


xhege
addikt

Valaki próbálta már a clearplex fóliát (Média Markt)? Mik a tapasztalatok vele? Tokban mi az ajánlott? Kellene egy elegánsabb és egy strapabíró is.

(#1378) nfsu17 válasza xhege (#1377) üzenetére


nfsu17
veterán

(#1379) xhege válasza nfsu17 (#1378) üzenetére


xhege
addikt

Köszi! Hát elég megoszlóak a vélemények... :U

(#1380) Blackphant'r válasza xhege (#1377) üzenetére


Blackphant'r
tag

Nekem ez már a második telóm amin rajta van. Első utam hozzájuk vezetett. Tavaly egy éven keresztül használtam az OP 6-t-en. Nekem tökéletes volt és ezen is az. Jól védi a kijelzőt, nem érzed hogy ott van. Ujjlenyomat olvasó jól működött és most is jól működik. Apró karcok hajszárítóval melegítve eltűnnek.
Az a fontos, hogy ki kell várni a száradási időt. Közben is lehet óvatosan használni, de jobb ha nem és tölteni sem ajánlott ez idő alatt.
Tavaly az OP 6t-re túl sok ragasztó gélt raktak és elcsúszott pár nappal később. Visszamentem és cserélték szó nélkül (Duna Pláza).

(#1381) xhege válasza Blackphant'r (#1380) üzenetére


xhege
addikt

Mennyi ez a száradási idő?

(#1382) ricogsm válasza jonnyjoker01 (#1349) üzenetére


ricogsm
őstag

Szia!

Leszedtem én is! V2-t nem tudom letölteni és érdekes, h azt írják akkor kell a v2 ha nem működik jól a patch mert leszedi a patchet
"
v2: Removes AudioFX app as it causes issues with viper."

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#1383) laci laci válasza jonnyjoker01 (#1349) üzenetére


laci laci
addikt

Köszönöm szépen én is.beállîtásról nincs mentèsed?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1384) Freddycom válasza xhege (#1377) üzenetére


Freddycom
őstag

7ezerért kicsit soknak találom ezt a clearplexet. Nekem van egy pár edzett üvegem a fiókomban, amik szépen lekerekítettek, jól fedik, sztem kár 7-12x többet fizetni egy ilyen jellegű védelemért.

[ Szerkesztve ]

(#1385) Blackphant'r válasza xhege (#1381) üzenetére


Blackphant'r
tag

Kb. 12 óra.

(#1386) jonnyjoker01 válasza laci laci (#1383) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Külső hangszóróra gondolsz gondolom Fülhallgató típusfüggő, hogy mi jó neki, innen lehet csemegézni ami ingyenes, telegramos csoportban pedig 3 dollár / db áron vásárolható nagyobb választékból ( link )

Külső hangszóró teszt a beállításaimmal (fülhallgatón érdemes hallgatni, Mix 2S-el vettem fel, így is romlott a minőség): link. Közepén egy pár másodpercig kikapcsoltam, hogy hallatszon a különbség.

Egy XDA-ról szedett mentést finomítottam tovább. Link az irs convolverhez (sdcard/Viper4Android/Kernel mappába kell berakni az .irs fájlt)

Output gaint mindenképp le kell venni, ha recsegést hallasz, az rossz jel.

Itt a képernyőmentés a saját buildemről: link

Nagyon fontos!!! Ekkora basszus túlhúzásnál mindenképp legalább -20 dB legyen az output gain, mivel tényleg tönkreteheti a hangszórót!

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#1387) jonnyjoker01 válasza ricogsm (#1382) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Azt nem nagyon értem miért ne tudnád letölteni. Operán, Firefoxon, Chromeon nekem lejön rendesen :F Itt a rendes xda oldal: [link] Vagy mirror saját tárhelyről ha tényleg nem megy az xda-s letöltés: [link]

Az csak egy patch note, ugyanazt csinálja, mint a v1, csak pluszba letörli az AudioFX-et is, ha fent van. (Bár halkan megjegyzem nekem fent maradt LOS 17.1-en és kézzel ki kellett simán csak kapcsolnom).

Üdv. Johnny

(#1388) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#1386) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Bocsánat a sok hsz-ért, most leteszteltem az .irs fájlt önmagában (equalizer nélkül!!) +0dB-en és nálam nem recseg, de xiaomit ismerve mi van, ha nem mindenkinek ugyanaz a hangszórója :U Csak óvatosan tesztelni, alacsony hangerőtől szép lassan felfele! :D Mélytartományokat felpumpálva viszont továbbra is megerősíteném, szigorúan kötelező a -20dB!

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#1389) ricogsm


ricogsm
őstag

Gpatc kenzo kate fastbootba vágta a telefont.
Mert a gcam nem indul el, vagy kifagyasssza a telefont. :F

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#1390) laci laci válasza jonnyjoker01 (#1386) üzenetére


laci laci
addikt

Köszönöm. :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1391) rigoberto


rigoberto
őstag

Az Urnyx05 féle gcamek közül melyik verziót javasoljátok?
Van olyan serial belőle, amelyik esetleg ultraszéles fotót is tud?

(#1392) laci laci válasza jonnyjoker01 (#1386) üzenetére


laci laci
addikt

Arra gondoltam,hogy régen nekem volt beállítási sèmák,amiket szépen rlmentettem és a kernel csomagba bele illesztettem,de most nincs ilyen mappám.Majd csinálok.Köszi mègegyszer.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1393) jonnyjoker01 válasza ricogsm (#1389) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Na várjál mit raktál fel pontosan ? Kenzo és a Kate a Redmi Note 3 két féle verziójának fedőneve (mint Mi 9T Pro esetében a Raphael/Raphaelin, utóbbi az indiai verzió). Ha másik telefonra való dolgot raktál fel az tud problémát okozni. Recoveryhez hozzáférsz?

@Rigoberto: Urnyx 7.2 v1.9-et használom, beállításokban lehet engedélyezni a többi lencsét, megfelelően működik ( advanced-> auxiliary camera -> telephoto, wide )

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#1394) Mezcal válasza fujifilm1 (#1367) üzenetére


Mezcal
addikt

Ennek így nem sok értelem van, gyakorlatilag semmit nem csináltál a telefonnal, ezért olyan az üzemidő. Próbálj ki pár óra Asphalt 9-et, este már alig lesz az akkuban.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#1395) rigoberto válasza jonnyjoker01 (#1393) üzenetére


rigoberto
őstag

Köszi Johnny.
Esetleg egy linket kérhetek, ahonnan te is letöltötted?
Thx!

(#1396) jonnyjoker01 válasza rigoberto (#1395) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Redmi K20 Pro telegram csoportban vagyok benne, annak is van egy külön fotós csoportja, onnan szerzek mindent a telefonhoz. K20 Pro csoport: [link] Fotós csoport: [link] Nagyon ajánlom a csatlakozást!

Csak neked csak most feltöltöttem a mega driveomba, ha nem akarsz telegrammal szórakozni: [link] :DDD

Üdv. Johnny

(#1397) ricogsm


ricogsm
őstag

Nah most jött el a fordulópont, h vissza rakom a gyári eredeti romot.
Mindig van vele valami.

Meki kuponos app kiakadt a rootra, hiaha teszem kivételek közé ugyanúgy nem tetszik neki.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#1398) rigoberto válasza jonnyjoker01 (#1396) üzenetére


rigoberto
őstag

Köszi, rendes vagy! :) 👍

(#1399) enzahobi válasza jonnyjoker01 (#1396) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Nem kell az a Telegram :P , itt minden féle gcam fent van:
[link]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#1400) kurion válasza ricogsm (#1397) üzenetére


kurion
senior tag

Megisk hide-ot kell magiskban bekapcsolni azzal átnevezi az appot, majd a mekis appot újra telepíteni, berakni kivetelekbe es ugy elinditani.

Nem is tudom találkoztam e más appal, ami ennyire macerás volt.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.