Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) defygaben77 válasza Snoky21 (#250) üzenetére


defygaben77
tag

Dettó! Az Aod annyira nem zavar, használom helyette az itt ajánlott AOE-t, az bejött. Ami zavaróbb: eltűnt a VoLTE. A beállításokban be tudom kapcsolni, igaz csak a Trés kártyával, Vodkással nem, de az állapotsoron sem mutatja és híváskor sem írja ki, hogy HD. :(

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#252) laci laci válasza tboy93 (#231) üzenetére


laci laci
addikt

Szia.Mi az elképzelésed használattal kapcsolatban? Játék, kamera, hosszú használati idő?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#253) spect80 válasza Tetsuo (#225) üzenetére


spect80
senior tag

Ez miben nyilvánul meg?

(#254) Graphics válasza tboy93 (#246) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valamit nem értek.

Azonos SoC van a Mi9T Pro-ban és a Mi9-ben.

Én úgy tudom 855 van mindkettőben

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#255) tboy93 válasza Graphics (#254) üzenetére


tboy93
nagyúr

Helix arra utalt szerintem nekem, hogy vegyek sima 9T-t a 9T Pro helyett, erre mondtam en, hogy meger siman 20-30-at az erosebb SoC.

(#256) krisztianAMG válasza defygaben77 (#251) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

A beállításokban ha a keresőbe rákeresek a "notifications"-ra, akkor ott megjelenik a New notifications a Display/Ambient Display/New Notifications alatt. Rákattintva bedob a AOD beállításokba, ahol viszont már nem jelenik meg ez a lehetőség. Szóval ott van az, csak egyelőre fixen disable. Vagy bug, vagy egyelőre szándékosan nem elérhető. :F

(#257) Graphics válasza tboy93 (#255) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, utána rájöttem :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#258) dbalazs80


dbalazs80
tag

Meglepett a tesztben, hogy ennyire dicsérik a kameráját, miközben külföldi tesztelők egybehangzó véleménye szerint a készülék által készített fotók az egy nagy rakás sz@r kategóriába tartoznak, és még a Dxmoark szerint is sokkal rosszabb, mint a MI9-nek.

Most akkor mi az igazság?

(#259) Haneto válasza Snoky21 (#250) üzenetére


Haneto
tag

Engem az is zavar, hogy ezek az új csilli villi értesítési animációk csak egyszer villannak fel. Abban a pillanatban amikor jön az üzenet. Véletlenül se ismételné X időközönként amíg el nem olvasom vagy fel nem oldom a telefont ... :N

Xiaomi Mi 9T Pro

(#260) tboy93 válasza laci laci (#252) üzenetére


tboy93
nagyúr

Most egy Mi A1-em van, ezt nap kozben mar toltenem kell, jo lenne ha az ujat nem kene. Az osszeszereles minosege legyen legalább ilyen jo, mint az A1-nel. A szoftver szinten, szeretnem ha nem lenne tele bugokkal, custom romokkal nem szeretnek foglalkozni. A kamera sokat lenne hasznalva, sokszor belterben, nem tokeletes fenyviszonyok kozott, gyerek fotozasra. Gps legyen kifogástalan.

Jack, infra, qi toltes, nem annyira erdekel.

(#261) *RLaci* válasza dbalazs80 (#258) üzenetére


*RLaci*
addikt

Mint már írtam jó fényben abszolút korrekt a képalkotás a gyári kamera szoftverrel, portolt gcamal kicsit még jobb. Gyengébb fényviszonyoknál viszont szerintem sem a legjobb a képminőség pl. a Pixelekhez viszonyítva (megjelenésük óta használom vmelyiket) a gcam viszont teljesen válalhatóvá teszi ott is.

(#262) Haneto válasza dbalazs80 (#258) üzenetére


Haneto
tag

OnePlus 5-ről váltottam. Annál sokkal jobb a kamera. Én ennyit tudok mondani. :)

Xiaomi Mi 9T Pro

(#263) spect80 válasza Haneto (#262) üzenetére


spect80
senior tag

A 6T-nél is, de a Huawei Mate 10 pronál nem.

(#264) spect80 válasza tboy93 (#260) üzenetére


spect80
senior tag

Ha az akkuidő számít, akkor talán a sima 9T jobb választás lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=HlrEpkukoJs

(#265) tboy93 válasza spect80 (#264) üzenetére


tboy93
nagyúr

Számít, de azért nem csak az a fontos (4K 60fps pl csak a pro-ban van). Jó ez a teszt egyébként, kösz a linket. Amikor a sima Mi9 kikapcsolt, a Mi9TPro-ban még 25% volt, hozta a papírformát.

(#266) Mauzes válasza dbalazs80 (#258) üzenetére


Mauzes
őstag

Azért nem igaz, hogy egybehangzóan rakás szarnak titulálják, ne túlozz.

(#267) tboy93 válasza Mauzes (#266) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyakorlatilag nekem a külföldi tesztekből az jött le, hogy nappali fényben elhanyagolható a különbség a Mi9-hez képest, gyengébb fényvisznyok között viszont egy kategória van a két telefon között. Nem tudom, ez így mennyire áll közel a valósághoz :F

(#268) helixP válasza dbalazs80 (#258) üzenetére


helixP
nagyúr

Dxo: 102 pont
The Xiaomi Redmi K20 Pro’s DXOMARK score of 102 doesn’t get the device a top position in our ranking, but it is still a respectable result for a phone that is less than half the price of many flagships from the competition.

GSM Arena:
Rich video recording options and very good picture quality

Valóban, nagy rakás szar.

[ Szerkesztve ]

(#269) Looserke válasza spect80 (#263) üzenetére


Looserke
őstag

azért az optikai stabilizálás sokat jelent...

(#270) *RLaci* válasza Looserke (#269) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ennek ellenére nem mondanám sokkal rosszabnak a pro képminőségét. Amikor megjelent vettem egy Mate 10-et bent lakásban az sem volt túl acélos, sőt inkább gyenge volt az elvárásaimhoz képest.

(#271) laci laci válasza tboy93 (#260) üzenetére


laci laci
addikt

A GPS elég jó, használható, a gyári kamera napközben tökéletes,kevés fényviszonyok mellett inkább ami rosszabb minőségű, de a google kamera tökéletes hozzá.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#272) Angel78


Angel78
aktív tag

Sziasztok,
Örülök, hogy van külön topic a pro-nak, mert a sima 9T csoportból már kiutálnak....

Tegnap frissítettem a MIUI11-re és a AOD illetve értesítési sávban eléggé hiányos ertesiteseken kívül csak apró bosszantó dolgokat találtam. Hiába a sötét mód néhány alkalmazás maradt világos.
Továbbá a MIUI10 alatt beállított VoLTE itt nincs, nem jelenik meg, a tárcsázóba írt kód nem segít, se a Vodafone, mert szerintük aktív. Valakinek ez utóbbihoz ötlete? :R

„Az igazság olyan, mint a költészet. És a legtöbb ember rohadtul utálja a költészetet.” iPhone 11 Pro 256GB midnight green

(#273) *RLaci* válasza laci laci (#271) üzenetére


*RLaci*
addikt

+1 Megtudom erősíteni amit írsz. Napi szinten használom a gps-t, remekül teszi a dolgát.

(#274) Snoky21


Snoky21
tag

Azok, akiknek látszódik az AOD-on a nem fogadott hívás, árulják már el mit ártottak neki. :) Létezik h EU romon működik, GLOBAL romon nem? Vagy hogy van ez?

Miért nem tudom kezelni a SIM-en tárolt telefonszámaimat? Menteni se enged rá újat... ez csak nálam van így? Segítsetek pls! :))

(#275) Snoky21 válasza Angel78 (#272) üzenetére


Snoky21
tag

Nekem a tárcsázóba beírt kóddal a Tés kártyámnál elérhetővé vált a volte ki-be kapcsolása. Bár nem vagyok meggyőződve arról, hogy működik is...

(#276) laci laci válasza Snoky21 (#274) üzenetére


laci laci
addikt

Szia. Próbáltál már külső appal helyettesíteni az aod-ot?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#277) Snoky21 válasza laci laci (#276) üzenetére


Snoky21
tag

Igen, de akkor az ujjlenyomat érzékelő szarakodott. Ha meg lehet oldani a gyárival, márpedig többen írták, hogy nekik működik, akkor szeretnék amellett maradni. Ha a nem fogadott hívásokat mutatná, már boldog lennék.

(#278) nfsu17 válasza Snoky21 (#277) üzenetére


nfsu17
veterán

szerintem sokkal hatékonyabb ha a nem fogadott hívásokat, sms-eket hang jelzi.
múltkor is kerestek, teló a táskában, persze nem hallom.
pár perc múlva meg hallom, hogy csippan a teló, hogy volt hívás (3 percre van téve, 3 percenként pittyeg míg fel nem oldom).
most egy AoD-vel mire megyek egy táskában? :D
persze asztalon más, de egy teló azért csak nincs az asztalon egész nap, zsebben, táskában is csak előfordul..akkor mit ér az AoD?
ettől még működhetne, csak azon filózom, hogy miért van mindenki ráizgulva :D

(#279) laci laci válasza nfsu17 (#278) üzenetére


laci laci
addikt

Az aod sokszor jobb, ha egésznap dolgozik,például irodai munkában és csak az jelez.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#280) orimate86 válasza Bencexx (#168) üzenetére


orimate86
tag

1. ponthoz
Ez nálam is többszöri hard reset, wipe valamint backup nélküli visszaállítás és szűz indítás után is jelen van: Üzenetek érkezésekor nem villan fel a kijelző.
Mindegy, hogy a környezeti kijelző aktív-e vagy sem, hogy a beállításokban engedve van a tartalommal együtti megjelenítés, csak hangjelzés van, ha megy az aktív display akkor szimbólum van de nincs kijelzó bevilágítás. Egy mi mix 3 -ason android 9 + miui 11-el működik.
Beállítások:
Kép1 - Note 4-emben megszokott éresítési forma
Kép2
Kép3
Kép4

Rom: 11.0.3.0 QFKEUXM

(#281) laci laci válasza orimate86 (#280) üzenetére


laci laci
addikt

Nincs bekapcsolva az akkumulátor kímélő? Mert onnantól nem jelzi!

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#282) orimate86 válasza laci laci (#281) üzenetére


orimate86
tag

Nincs. Másik fórumban is megerősítették ezt a hibát, de ha nincs jelen mindenkinél, akkor nem tudom mitől van. Kipróbáltam úgy is, hogy hard reset, boot, messenger, WhatsApp install, nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#283) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Srácok, valaki feltette már ezt a remek Xiaomi.eu 9.11.21 frissítést?
Valami diag_logs mappa hízik folyamatosan, törlés után is... Már 1Gb felett jár.

(#284) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Redmi Note 5-ről váltanék MI 9-re.

Az Alzánál egészen jó árban lennének de belezavarodtam ezekbe a rövidìtésekbe.

Elsőre az SE verzió tetszett meg, de mint kiderült abban a gyengébb akkumulátor van és azt kizártam.
A memória méret tekintetében nekem teljesen elegendő lenne a 64Gb-os verzió, mert a mostani Redmi modellem sem telt meg sosem.

Itt az Alzánál van:
MI 9 T Pro LTE
MI 9 LTE
MI 9 Lite LTE
MI 9 SE LTE
MI 9T LTE

Igazából összezavar és nem látom át,hogy melyik lenne a legjobb.

Például az SE Lte miért drágább mint a 9T Lte a 128GB-osok közül?
102 E az egyik és az utóbbi csak 96E) Tudásban a 9T LTE jobb mint az SE nem??

A LITE az például mit takar konkrétan?

Köszi előre is. :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#285) helixP válasza blaca83 (#284) üzenetére


helixP
nagyúr

Szépen letesztelte mindegyiket a MA! szerintem olvasd el a teszteket mert az, hogy Neked melyik a legjobb Te tudod csak eldönteni ;)

[ Szerkesztve ]

(#286) orimate86 válasza blaca83 (#284) üzenetére


orimate86
tag

Compare [link]

Én személy szerint rühellem a notch ot, mert legtöbb esetben szarul néz az értesítési sáv a belógó cucc miatt. Pl Mi a2 lite, lezárt kijelzőnél pont a sim 1 térerő jelző nem fér ki miatta.

Én nem keresném az árakra a miértet. Azért döntöttem mi9t pro melett, mert a redmi note 4 4000 akkuja is éppen elég volt erősebb napokon pedig a snapi 650? nem egy áramfaló.A 3000 mAh SE sztem no way. A Mi9 lite ban gyengébb a CPU és van notch => mi9t pro. De ez az én véleményem.

(#287) kurion válasza mgTerminator (#283) üzenetére


kurion
senior tag

Nekem fent van, ránéztem nekem is van benne 2,4gb bár engem annyira nem zavar.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#288) Angel78 válasza Snoky21 (#274) üzenetére


Angel78
aktív tag

Ma reggel csináltam egy AOD notify tesztet.
Az értesítési sávba és a lezárt képernyőn minden megjelent, és hangjelzes is volt. SMS, viber, mail, hívás, messenger. Pici hiba hogy a mail up nem jelez olvasatlan új üzenetet számmal.
Azonban az AOD csak a viber-t. MIUI11 előtt éppen ezt nem mutatta, csak a mailt és messenger-t.
Nem tudom mi lehet a megoldás. Talán egy későbbi hibajavitas :F

Szerencsére az akku teljesítmény még mindig jó, nincs semmi abnormális működés. Tegnap 50% kapacitás csökkenésbe volt 1ó23p hívás, 5ó38p SOT, :C

„Az igazság olyan, mint a költészet. És a legtöbb ember rohadtul utálja a költészetet.” iPhone 11 Pro 256GB midnight green

(#289) helixP válasza Angel78 (#288) üzenetére


helixP
nagyúr

MIUI fajta és verzió?

(#290) Angel78 válasza helixP (#289) üzenetére


Angel78
aktív tag

„Az igazság olyan, mint a költészet. És a legtöbb ember rohadtul utálja a költészetet.” iPhone 11 Pro 256GB midnight green

(#291) Laraxior válasza blaca83 (#284) üzenetére


Laraxior
titán

Ne vacakolj, csak a Pro. En egy hónapja használom, teljes megelégedettséggel. :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#292) blaca83 válasza Laraxior (#291) üzenetére


blaca83
őstag

Szia Oszi! :DDD

Mindenképpen 100 alatt akartam maradni és most rendeltem meg a 64GB-os MI 9T-t. :)
Ez így most 79.500 lesz.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#293) menledge válasza blaca83 (#292) üzenetére


menledge
senior tag

85-ért nem érné meg jobban a 128 gigás, mivel nem bővíthető? :)

(#294) blaca83 válasza menledge (#293) üzenetére


blaca83
őstag

Gondolkodtam is rajta, de a jelenlegi 64-es Redmi5-öm sincs tárhelyben kihasználva.
Én nem játszom a telefonon és úgy, hogy zene is van rajta kb: a fele kapacitás megvan még.
Talán a későbbi eladás esetén számítana jobban a dolog.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#295) tboy93 válasza laci laci (#271) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tegnap vegul letettem a voksom egy Mi 9T Pro 128gb carbon black mellett, megy a fa alá :))

(#296) cSuwwi válasza orimate86 (#286) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nekem is ugyanezek voltak a szempontok note 4x-rol valo valtasnal. Plusz a jack csatlakozo jelenlete, amivel jon az FM radio is. (sd 625-os volt a note 4 x-ben)

[ Szerkesztve ]

(#297) laci laci válasza tboy93 (#295) üzenetére


laci laci
addikt

Szerintem jó ajándék és jó választás lett.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#298) djzoy


djzoy
tag

Üdv mindenkinek! Valaki esetleg tudja hogyan kell mtz téma fájlokat alkalmazni miui 11 en ugy hogy meg is maradjanak? mert egy idő után vissza áll az eredeti gyári témára. pedig a PDA oldalán nagyon sok jo téma van miui 11 re. :)

(#299) laci laci válasza djzoy (#298) üzenetére


laci laci
addikt

Szia. Témák, ott a saját témák és ott, ha kijelölöd, akkor meg kellene tartania.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#300) mgTerminator válasza kurion (#287) üzenetére


mgTerminator
veterán

Egyelőre, de folyamatosan hízik az a mappa ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.