Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) aprokaroka87 válasza Cane (#950) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azok a forumtársak is biztosan mixm-es romon vannak?

(#952) mQWeXgsf válasza jonnyjoker01 (#899) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Sajnos ha bármelyik custom romot /Lineage, Pixel, Havoc stb/ felrakom, csak akkor működik az ujjlenyomatolvasó, ha előtte a fizikai bekapcs gombot megnyomom. Miuik-nál pedig nagyon gyakori, hogy nem kapok meg értesítéseket /Gmail, Messenger/, csak órákkal később, természetesen minden létező engedély megadva, az akksinál is. /xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_V11.0.5.0.QFKCNXM/

(#953) CoolBoy323 válasza aprokaroka87 (#949) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Kipróbáltam 3at, de crashelt :(

Egyre idiótább a xiaomi komolyan... Akkora öngólokat lő...

Pocophone-t használok, de egyszerűen nincs alternatívája. Vagy ez nincs benne, vagy az... Apró filléres dolgokkal elcseszik mindig. (Pl a Redmi8-ban nincs 5GHz WiFi... 5éve minimum volt már a telefonjaimban... Nem hiszem hogy 2Ftnál több költsége lett volna.)

Arra jó, hogy megfordul a kezeim között mindig kb minden xiaomi, hogy nem veszek magamnak egyet ismeretlenül, és nem vágom falhoz :DD

(#954) aprokaroka87 válasza CoolBoy323 (#953) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A gyári tárcsázó app minden esetben a rendszer szigorú része, azaz ott kell lennie a system-en.

Számomra az viszont furcsa hogy a miui tárcsázó-ból miért nem szedték ki a hivásrögzitést részt az EU global romokból, és akkor lenne miui tárcsázó.

Bár lehet majd mindenki vissza kapja egy két update-n belül, kitudja:D

(#955) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Törölve, nem működik olyan jól amit ajánlottam:DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#956) Alonso69 válasza CoolBoy323 (#953) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia.
Csak ha Root-olod a telót, akkor lehet rá rakni a Global Rom-ra a Miui tárcsázot,. [kép]

De , akkor már inkább az EU rom.

Xiaomi 12

(#957) CoolBoy323 válasza Alonso69 (#956) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem akartam mókolni a telefonnal, azt hittem a csúcs készüléken nem kell. Szégyen! Na mindegy, anyum majd megszokja, én meg nem veszek ilyet :DDD

:R

(#958) Alonso69 válasza CoolBoy323 (#957) üzenetére


Alonso69
senior tag

Már épp üdvözölni akartalak az új csoportban a Poco után , ezek szerint mégsem. :)
Mókolás nélkül nem lehet sokáig ,Xiaomit használni. :)
:R

Xiaomi 12

(#959) Attipapa válasza aprokaroka87 (#949) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Üdvözlök Mindenkit!
Ma adták fel a Mi9T Pro telomat, de azért már beköszönök. Mi8 at adtam el a Mi Note 10-re való váltás miatt, de egy napig sem használtam és jó nagy buktával sikerült eladnom az új telefont. Soha többé gyenge procis telefon! :D Nagyon jó áron vettem viszont a Banggood-nál a Mi 9T Prot (bár a kamera miatt soha nem akartam ilyet,de most ez a legjobb talán).
A Mi Note 10 nél szembesültem a google féle tárcsázóval és sms alkalmazással, és ez nem nagyon jött be. No nem a beszélgetések felvétele miatt,hanem azért mert 8 éve xiaomi telefonom van és minden sms,meg hívás fel van lőve a Claud-ba. Ez hiányzott, de sikerült megoldanom ezért írok most.
Nyugodtan le lehet tölteni az apkmirror oldalról a miui tárcsázót és a miui sms appokat, és szépen feltelepül. Igaz, hogy nem engedi alapértelmezetté tenni, de tökéletesen szinkronizál mindkettő. Nekem a tárcsázóhoz még az ikonja is ki volt téve - arra az egy napra - és erre nyomva indítottam a hívást fizikálisan. Igaz,hogy nem ezzel a tárcsázóval megy ki ezek után a hívás, de itt ki lehet választani a régi megszokott felületen. A lényeg viszont az, hogy szépen szinkronizál oda-vissza a Cloud-al.Az sms alkalmazás nem indul el, de a szinkronizálás itt is tökéletes volt. Egyszóval aki nem akar nyitni, és nem hiányzik a beszélgetés rögzítés funkció,akkor megteheti az előbb leírt lépéseket,és legalább megmarad az illózió és a szinkronizálás. Remélem a Mi9T Pron is fog így működni. Jó lenne, ha kipróbálnátok és megírnátok, hogy itt is működik-e?
Bocs,hogy ilyen hosszan köszöntem be, de ezt le kellett írnom úgy érzem.
Ha megjött a telóm, akkor ismét jelentkezem, de addig is olvasgatom a hozzászólásokat.

(#960) mQWeXgsf válasza jonnyjoker01 (#955) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Érdekes, nálam működik a magisk-os miui automatafényerő javítás /v5 verzió/.

(#961) laci laci


laci laci
addikt

A mi9 és a mi9t-ben még a gyári tárcsázó van..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#962) ricogsm válasza bear_ (#573) üzenetére


ricogsm
őstag

"Az appokat lelehet lakatolni, akkor nem fogja kilőni őket." Ezt nem értem. Valaki definálná?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#963) helixP válasza ricogsm (#962) üzenetére


helixP
nagyúr

Futó alkalmazásoknál hosszan nyomod az alkalmazás csempéjét és lakatot teszel rá. Így nem lövi ki a háttérből az appot.

(#964) tboy93 válasza helixP (#963) üzenetére


tboy93
nagyúr

Wow, miket tud ez a miui. Van meg mit felfedeznem :D

(#965) ricogsm válasza mQWeXgsf (#960) üzenetére


ricogsm
őstag

Hogy kell ezt a magiskot használni?
Illetve hogy tudok javítani a fényerőn?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#966) ricogsm válasza helixP (#963) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszi ! Bocs de megkerdem
Erre mikor vagy miért van szükség?

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#967) mQWeXgsf válasza ricogsm (#965) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Nyitni kell a bootloader-t, fel kell tenni twrp recovery-t, majd azon belül magisk-ot, így root-olt telefonod lesz, majd magiskon belül ezt a modult telepíted, a v5-öst: [link]

itt a részletes leírás: [link]

(#968) CoolBoy323 válasza Alonso69 (#958) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De régen lehetett, ezért szerettem. Pocot is csak azért rootoltam, mert megszokás :DDD meg adblocker miatt.
De anélkül is teljesen jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#969) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

EvoX 3.5 + immensity kernel sdx55 + EvoX 75 hz mod működik :C

Üdv. Johnny

(#970) kurion válasza jonnyjoker01 (#969) üzenetére


kurion
senior tag

Nagyon gondolkozom ezen a rom-on. Letudod irni a tapaztalataidat, esetleg telepitesi utmotatot.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#971) Alonso69


Alonso69
senior tag

Tölthető az új EU Rom OTA-n [kép]
Vagy innen [link]

Xiaomi 12

(#972) ricogsm válasza Alonso69 (#971) üzenetére


ricogsm
őstag

Ez a sima nem piszkált telefonhoz jó?

mQWeXgsf köszi

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#973) Alonso69 válasza ricogsm (#972) üzenetére


Alonso69
senior tag

Nem jó. :)
BL nyitás és TWRP recovery kell hozzá, egyszer kell megcsinálni, azután már lehet akár hetente is frissíteni.Már előttem linkelték ,az összefoglalót,itt van még egyszer [link] ez alapján meg lehet csinálni.

Xiaomi 12

(#974) jonnyjoker01 válasza kurion (#970) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

TWRP meg van neked? Bootloader unlockolva? Szívesen írok útmutatót.

Tapasztalat:
Hátrányok :
-ujjlenyomat olvasó rosszabb egy picikét, mint MIUI-n (minden rommal ez van) de nem annyira vészes.
-kamera alapból az ANX camera, ami a MIUI kamera portja. 960 fps lassított felvétel nem működik (max 240 FPS), de minden más igen. Gcamet érdemes felrakni

Előnyök :
-tiszta Android feeling
-nagyon testreszabható, rengeteg extra beállítás
-eredeti pixel funkciók támogatottak
-van DC dimming és emiatt működni tud a 75hz mod
-gyors, stabil

Akkuidőről nem tudok nyilatkozni mert még csak ma raktam fel.

Üdv. Johnny

(#975) kurion válasza jonnyjoker01 (#974) üzenetére


kurion
senior tag

Bl unlocked, twrp a mauronofrio féle official van fent, xiaomi.eu rommal.

Olvastam, hogy mas vendorral jobb a helyzet ujjlenyomat olvasó szempontjából.

Ha lesz aksi informáciod azt megköszönném, mert kéne egy clean install es gondolkozom ezen a romon.

Telepítés nemtudom mennyire tér el, nekem még titkosított a tarhelyem, gondolom ez is gond.

Illetve milyen progival erdemes lementeni az appokat? Anno titaniumbackupot használtam de emlékeim szerint az sokszor beragadó appokat eredményezett.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#976) Cane válasza aprokaroka87 (#945) üzenetére


Cane
őstag

Ezek szerint ez tovább nem frissíthető a telefon menüjéből? Ez egy full végleges zsákutca?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#977) jonnyjoker01 válasza kurion (#975) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Akkor holnap jelentkezek a guide-dal és mondom a tapasztalatomat akkuidőről. Egyébként ugyanúgy kell telepíteni mint az összes többi romot, gappsot ki is lehet hagyni mert alapból benne van a nano.

Nekem az összes használt appom felhőbe ment, ami meg nem, annak tudom hol vannak a fáljai és kézzel lementem. Sajnos ebben nem tudok segíteni.

Üdv. Johnny

(#978) hriska válasza Tibor7878 (#943) üzenetére


hriska
aktív tag

Szia!
Az általad telepített zip a kamera beállítások bezárásának az oka. Sajnos még nem volt időm frissíteni benne a kamera.apk-t.
Ha van időd akkor elküldöm holnap az eredeti kamera appot ami megszűnteti,ha nincs akkor tedd fel újra a romot és a sima LS_G zipet telepítsd,ez nem nyúl kamerához

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#979) Palos válasza Attipapa (#959) üzenetére


Palos
tag

Én próbáltam a miui tárcsázót, és sms appot, letöltöttem feltelepítettem, de nem indul el.

(#980) helixP válasza hriska (#978) üzenetére


helixP
nagyúr

Amúgy tényleg megér ennyit a vízjel/telefon név mizéria...?

(#981) tboy93


tboy93
nagyúr

AOD miatt nem kell tartani kepernyo beegestol?

[ Szerkesztve ]

(#982) helixP válasza tboy93 (#981) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem.

(#983) tboy93


tboy93
nagyúr

Masnal is szarakodik az AOD? Neha teljesen elsötétül a képernyő egy ido utan es nem latszik a beallitott AOD. Maskor meg teljesen rendben van...

(#984) M@cika


M@cika
őstag

Máris nyakunkon az utód, a K30 5G - bár a procija azért gyengébb csak Snap 765G és nem 865.

Nasit a kis fehér medvének!

(#985) Attipapa válasza Palos (#979) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Az SMS app-ot nem lehet megnyitni, mert FC-zik,ezt írtam is. Ennek ellenére a micloud-al szinkronizál mindent! A contact apk-ból nekem ez [link] a verzió volt fenn és tökéletesen működött. Elképzelhető,hogy az Android 10 miatt nem futna?

(#986) jonnyjoker01 válasza M@cika (#984) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Majd a pro lesz a 865-ös, pont mint ennél a szériánál szerintem.

Üdv. Johnny

(#987) Cane válasza tboy93 (#983) üzenetére


Cane
őstag

Igen, előfordul.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#988) Pényolc


Pényolc
újonc

Sziasztok!
A nagyon öreg - de jó szolgálatokat tett - Huawei P8-amat cseréltem most Xiaomi T9 Prora... Remek, új világ!
Mezei felhasználó vagyok: valaki nagyon egyszerűen, lépésről lépésre elmagyarázná nekem, hogyan tudnék Hívásrögzítéshez jutni? Tudnék egyáltalán? (A barátom sima T9-én van a Hívásrögzítés a tárcsázón, de a Pron nem találom.) Megköszönöm a segítséget!
A másik kérdésem meg: a videófölvevő elirányított egy KineMaster nevű videószerkesztőhöz, ami remeknek ígérkezik. Tudja valaki, hogy az alapváltozat ingyenes-e, vagy ér meglepetés, és hamarosan fizetőssé válik...?
Előre is kösz a segítséget!

(#989) aprokaroka87 válasza Pényolc (#988) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hivásrögzités alapból nem fog menni, root esetén úgy néz ki van megoldás.

(#990) kurion válasza jonnyjoker01 (#977) üzenetére


kurion
senior tag

Ahogy más topikokban olvastam 1 hét utan kezdett érdekes dolgokat művelni a rom, szóval várom a beszámolót. :C :DD

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#991) laci laci válasza tboy93 (#983) üzenetére


laci laci
addikt

Heti, havi bug.Javîtjàk majd.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#992) Tibor7878 válasza Alonso69 (#971) üzenetére


Tibor7878
tag

Valaki használja már? Nincs gond vele? A hívásrögzítés működésétől tartok mindig, nehogy elkezdjen ne működni :))

[ Szerkesztve ]

(#993) Alonso69 válasza Tibor7878 (#992) üzenetére


Alonso69
senior tag

Én használom [kép] hibátlan, eddig. :)
A hívás rögzítő-re ,próbáld meg ezt a Play-ről. [kép]

Xiaomi 12

(#994) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Azt ugye tudjátok, hogy a GDPR miatt (de tudtommal előtte is volt rá jogszabály) a hívások hangrögzítése némiképp problémás, ha nem hozod a másik fél tudomására hogy felveszed a beszélgetést. A beszéd az adott személy személyes adatának minősül, a hozzájárulása nélkül nem tárolhatod (ezért is mondják be az ügyfélszolgálati automaták emberi ügyfélszolgálatos kapcsolása előtt hogy tárolni fogják), ezért nem igen van a gyári EU-ba szánt romokon hangrögítő.
A xiaomi.eu-s romon alapból van, ami működik is, de mivel a cloudba (is) ment mindent, ami jóesetben kínai, némiképp problémás lehet.

Minden híváskor úgyse fogod bemondani, olyan megoldás lenne jó, ami automatikusan bemondja/feldob valami ablakot, de ezer és egyféle androidon/tárcsázón kizárt hogy menjenek.

Tovább vezetve a fonalat, ha valami vitás ügyed lenne, amiről történetesen van felvétel, de nem tudott róla a másik fél akkor te is gondba kerülhetsz miatta, ha felhozod.

[ Szerkesztve ]

(#995) Pényolc


Pényolc
újonc

Kösz, aprokaroka87! És azt hogyan kellene csinálnom...? Azt a "root"-ot?

(#996) aprokaroka87 válasza Pényolc (#995) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A többiek segítenek benne, nekem Redmi note 7-em van, de gondold végig inkább mielőtt belekezdel:)

(#997) Tibor7878 válasza Alonso69 (#993) üzenetére


Tibor7878
tag

Miért ajánlod az ACR-t? Nálam működik a gyári rögzítő. Nálad az újon már nem?
Amuugy simán installálom a zip fájlt (frissítést) recovery-ből és ennyi? Nem kell utánna wipe, format? semmi? Nem is veszik semmi? Köszi!

(#998) Alonso69 válasza Tibor7878 (#997) üzenetére


Alonso69
senior tag

Azért ajánlottam, mert nem vagyok látnok, nem tudom milyen Rom van fent nálad . :)

Ezek szerint EU ,egy régebbi verzió, igen simán a recovery-ből,vagy OTA,ha felajánlja.
Lesz egy újraindítás vissza a recovery-be,(ezután újraindítás rendszer),de ne íjedj meg ,mert valamiért az EU Rom csak így telepíthető.
Wipe ,csak a dalvic cashe, minden adat beállítás megmarad,kivéve a Magisk-ot ,azt újra kell telepíteni a modulokkal együtt,ha van.

Xiaomi 12

(#999) Tibor7878 válasza Alonso69 (#998) üzenetére


Tibor7878
tag

Köszönöm szépen! Igazad van, tényleg nem említettem, hogy 9.12.19. van fent nálam jelenleg. Akkor felrakom. A kamera appom beallítasaiba nem tudok belépni jelenleg mert kifagy, remélem megoldódik ezzel.

(#1000) jonnyjoker01 válasza kurion (#990) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Na egy nap használat után nem tudom ajánlani sajnos, rengeteg a probléma vele. Ujjlenyomat olvasó katasztrofális a Lineage OS-hez képest, néha beragad a fényerő magától már ezek hívnak vissza a Lineage OS-re. A testreszabhatóság nagyon jó, de nagyon sok kicsi idegesítő dolog van a rommal. A bajom, hogy LOS-on meg az NFC nem működik :( Akkuidő fantasztikus viszont (úgy tűnik ez minden romon igaz) 4 óra kijelzőidő + 6 óra Spotify mellett 60%-on vagyok úgy, hogy tegnap lefekvés előtt vettem le töltőről.

Most marad nálam ez a rom az NFC, akkuidő és a 75Hz képfrissítés miatt, de jó szívvel nem tudom ajánlani. A legjobb opció még mindig a xiaomi eu rom. Ha még így is szeretnél egy leírást telepítéséhez, jelezd, szívesen megírom.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.