Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) zsola400 válasza Ferenczi Áko (#4950) üzenetére


zsola400
aktív tag

Töröld a downloaded_rom mappa tartalmát. A frissítést ki tudod kapcsolni. Visszafelé lépni csak nyitott bootloaderrel tudsz.

(#4952) Ferenczi Áko válasza zsola400 (#4951) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm szépen! :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4953) Mercutio_ válasza klaya86 (#4946) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az szívás, szinte sose olyan a téma munkaügyben, hogy kihangosítva lehetne beszélni, nálam pedig ezért lenne fontos :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4954) eisento válasza Mercutio_ (#4953) üzenetére


eisento
addikt

Hali.

Global legfrissebb rom van a telon. Ugye a gyari email alkalmazas nincs a telon. Leszedtem a legutobbit apkmirrorrol. Az lenne a kerdesem, hogy be lehet allitani, hogy automatikusan frissuljon, mintha play aruhazbol toltottem volna le?

Vagy mi a megoldas? :F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#4955) eisento válasza eisento (#4954) üzenetére


eisento
addikt

Ezt nem valaszkent akartam bocsi :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#4956) DroiDMester válasza eisento (#4954) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Csak olyan appoknál lehet automata frissítés amit a playstore-ból is elérhetőek, ha ott nincs fent akkor nem fog frissülni!

(#4957) eisento válasza DroiDMester (#4956) üzenetére


eisento
addikt

Koszi akkor marad az apkmirrorrol letoltes idokozonkent.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#4958) klaya86 válasza Mercutio_ (#4953) üzenetére


klaya86
senior tag

Sajna az összes play aruházas hasonló cucc ilyen. A külső mikrofonokat használják a másik fél hangjának rögzítésére. Nekem is jól jönne sokszor egy normális hívásrögzítés. A mate 10 promban nagyon szerettem ezt a funkciót. Kiváló minőségben rögzített mindent. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#4959) rellif válasza klaya86 (#4958) üzenetére


rellif
senior tag

Az EU-s szabályozásokról nem a xiaomi tehet.
Ha nagyon fontos a hívásrögzítés, akkor pedig ott a xiaomi.eu vagy a Miuimix.

(#4960) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Tévedtem, nem jobb az aksi kezelése a 11.3.4.0-nek sem. Itt most nem a xiaomi aktiválás zabálja le, hanem a cella készenlét. Mindennél többet fogyaszt, még a kijelzőnél is... hihetetlen, hogy mindegyik romban @r valami. És ez a xiaomi eu stabil... akkor milyen a fejlesztői? :((( A másik baja, hogy néha az ujjlenyomat olvasás nem megy, csak vibrál a fény, de cseszik bármit is csinálni. Nyomkodni kell a bekapcs gombot, utána méltóztatik ujjlenyomatatot olvasni végre. Ilyenkor a dupla kopp se megy az arcfeloldással.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4961) DroiDMester válasza Victoryus (#4960) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Az akku használati statisztika Android 9. óta ilyen nem csak xiaomi telóknál hanem az összes többi gyártónál, nemtudnak pontosan számolni, hol ezt hol azt mondja nagy fogyasztónak!

A képernyő alatti ujjenyomat olvasók szintén így működnek egy 3-4x ennyibe kerülő samsungnál is, ha picit megváltozik az ujjlenyomatod már nehezen old fel(elég annyi is hogy picit kiszárad a kezed máris más lesz az ujjlenyomat képed és nehezen fog feloldani) ha pedig van fólia/üveg is a kijelzőn ez fokozottan halmozódik!

De ha ennyire elégedetlen vagy a xiaomival vegyél más gyártótól hasonló kategóriát 2-3x ennyiért és meglátod az se lesz jobb SEMMIVEL!

azt meg csak halkan mondom hogy a stabil rom mindég sokkal szarabb mint a fejlesztői! :)

(#4962) Victoryus válasza Victoryus (#4960) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Az a baj, hogy ha éppen akarja, akkor pillanat alatt felold. Semmit nem csináltam az ujjammal, ez tuti bug. Ha megnyomom a bekapcs gombot, akkor magához tér, és simán old. Lehet a zsebmód is bekavar neki? Fene tudja. Az android is ugyanolyan gányolás, mint a linuxok, mindenki változtat, főzöget, belekontárkodik. Maga a hardver pedig ok, ezért vettem megint Xiaomit. Most meg pár évig ennek ki kéne bírnia, nincs betervezve a cseréje. De nonszensz, hogy 2 napot alig bír ki aksiról, inkább egy nap ami tuti. Akkor minek az amoled? Mikor megvettem, akkor még ment 2 napot, azóta annyit optimalizáltak mindenen, hogy tuti nem jön össze :D Remélem nem maga az aksi ilyen gagyi, meg tényleg vigyázok rá, 20-90% között használom ha lehetőség van rá.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4963) $R64 válasza rellif (#4943) üzenetére


$R64
tag

Koszi szepen! :R
A viber fotokat azert nem lattam (mert a viber beallitasai alatt ki volt kapcsolva a "kepek mrgjelenitese a galeriaban"-bar en hozza se nyultam :) )
A gyari nevjegyrk alatt duplikalodva vannak a sim-es es google-s nevjegyek. 50x atnrztrm a brallitasokat de nem talalom, hogy lehet cdak a sim kartya tartalmat megjeleniteni? Esetleg tudja valaki a megoldast?
Samsung s seriaknal volt egy nagyon praktikus lehetoseg- ha egy nevjegyen alltsm es a fulemhez emeltem a telefont elindult a hivas? Ennel a telonal ilyen funkcio nincsen? :(
Amugy 1 hete hasznalom a telot,aprosagokat leszamitva korrekt kis keszulek. Szep a kijelzo. Szep a telo. Jo az aksi. Nagyon jok a fotok. Telefonalas kozben nem olyan jo a hang, valojaba egyik hangszoronsem az igazi(de megszokhato)
Jaa szgeprol xvides filmeket felmasoltam a telora. De szerzoi jogokra hivatkozva a gyari lejatszo az istenert sem jatsza le a filmeket. Nektek igen? Vlc-vel orvosoltam a probelmat, de nem lenne gondom a gyari lejatszoval, ha lejatszana a hangot :)))

(#4964) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Megkapta már valaki a MIUI 12-t?
Csak nekem tűnik ennyire ratyinak? Meg mintha a telefon is lassabb lenne tőle. Nem akartam telepíteni, amíg nem javítják, de automatikusan megcsinálta egyik reggelről a másikra

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#4965) rellif válasza BLUE TORNADO (#4964) üzenetére


rellif
senior tag

A többség már használja egy ideje.
A vélemények teljesen eltérőek.
Valakinek bejött míg mások visszasírják a miui 11-et. :B

(#4966) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Van itt olyan aki használ NOD32 antivírust?
Használom, illetve használnám a védett böngésző funkcióját (Adathalászat elleni védelem), de időről időre mindig értesít, hogy kapcsoljam be, mert a Kisegítő lehetőségek -> További letöltött szolgáltatásoknál nincs bekapcsolva.
Ha belépek ebbe a menüpontba, akkor azt látom, hogy bevan kapcsolva az ESET Mobile Security. Hiába kapcsolom ki-be, ugyanúgy azt jelzi az ESET, hogy nincs védett böngésző.
Hogyan lehetne megoldani, hogy jól működjön?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4967) BLUE TORNADO válasza rellif (#4965) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Én is a sírók közé tartozom :DDD

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#4968) Ferenczi Áko válasza BLUE TORNADO (#4964) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Barátnőmnek véletlenül lefrissült.. Full pozitívan nyilatkozik róla. Gyorsabb lett neki, az arcfeloldás is javult, az üzemidő viszont hála istennek nem romlott..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4969) Faterkam válasza Ferenczi Áko (#4968) üzenetére


Faterkam
addikt

Én az akkuidő miatt már Factory Resetet is csináltam inkább. Így már jobb picit!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4970) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Reklámblokkoló miatt szeretném rootolni a készülékemet TWRP segítségével.
Jelenleg a készülékem bootloadere nyitott.
Van olyan megoldás amivel anélkül tudok TWRP -t, hogy mindent törölni kellene?
Összefoglalóban levő leírás szerint szükséges majd egy format data is...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4971) Mercutio_ válasza pvt.peter (#4970) üzenetére


Mercutio_
félisten

Blokada megy root nélkül is, én tennék egy próbát vele :K (play-en is fent van, de a slim kitétel alapján lehet, hogy az kevesebbet tud, mint a honlapjukról letölthető, régebben a play nem engedte gondolom mert a google bizonyos reklámjait is blokkolta)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4972) kmarci25 válasza Mercutio_ (#4971) üzenetére


kmarci25
veterán

A play-es változat nagyon lebutított a saját oldalukról származóhoz képest (kb. mintha nem is ugyanaz az app lenne), érdemes az utóbbit használni. Nekem az volt a bajom vele, hogy nagyon merült tőle, így inkább nem használom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4973) Mercutio_ válasza kmarci25 (#4972) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt szomorúan hallom, Note 7-en nincs gond vele, csendben teszi a dolgát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4974) atosan


atosan
addikt

Időkép átméretezhető widgetet miért nem tudom átméretezni? Hosszan nyomva csak a törlés lehetőség van.

Maine coon

(#4975) fehermokus válasza Mercutio_ (#4973) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Nálam sincs vele semmi gond, szerintem még csak nem is listázza a fő fogyasztóknál.

(#4976) pvt.peter válasza Mercutio_ (#4971) üzenetére


pvt.peter
őstag

Volt már szerencsém hozzá, illetve fater telóján ez van (egy régebbi verzió, azzal nincs gond).
Mindenféleképpen vmilyen rootos megoldás felé szeretnék elmenni, tehát továbbra is aktuális még ez a kérdésem.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4977) roti86 válasza pvt.peter (#4976) üzenetére


roti86
őstag

Nem tudom MIUI-n van e ilyen lehetőség valahol, de S10+-on megadható egy privát DNS (dns.adguard.com) cím, ami szűri a reklámokat rendszer szinten. Én ezt használom és nem kell root, nincs extra app, nem zabálja feleslegesen semmi az akkut.

(#4978) kmarci25 válasza roti86 (#4977) üzenetére


kmarci25
veterán

Van ilyen nekünk is. Jó ötlet! :R Most ki is próbálom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4979) zsola400 válasza pvt.peter (#4976) üzenetére


zsola400
aktív tag

Az összefoglaló szerint rakd fel a TWRP, majd frissítsd le a legutolsó verzióra ezek közül, ha ezzel a TWRP-vel is titkosítva látja a belső tárhelyet akkor kell a format data.
Én AdAway-t használok reklám blokkolónak itt külső host listát is hozzá lehet adni a beépítet 3 mellett.

twrp 3.4.0-08-13 pyxis by brigudav

OrangeFox-R11.0-Stable-pyxis.img

OrangeFox-R11.0-Stable-pyxis.zip

[ Szerkesztve ]

(#4980) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült leszednem az Andtoid auto alkalmazást,de nem tudom visszarakni... Ha jól sejtem gyári beállítások visszaállítása lesz a dologból... Ötlete esetleg valakinek?

Illetve, milyen processzor van ebben? Armv8? (Tudom SD710, de az Android auto letöltési oldala ettől függő alkalmazást ajánl...

[ Szerkesztve ]

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#4981) Faterkam válasza littlerock (#4980) üzenetére


Faterkam
addikt

XiaomiADBFastboot Java

Ezzel Root nélkül bármit le tudsz szedni, és vissza is tudod tenni! (fejlesztői beállítások, kell hozzá, és USB hibakeresés bekapcsolása)

Laptop, számítógéppel ezután összekötöd, és sok mindent tudsz gyomlálni, visszatenni! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4982) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Eu stabil romokban megy a be/kikapcsolás időzítő? Tehát ha 23ó-kor kikapcsolom, 6-kor be, akkor simán ébreszt pl: 6:30-kor? Bekapcsol magától ébresztéskor?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4983) galervin93 válasza Victoryus (#4982) üzenetére


galervin93
őstag

Hát ha 6-kor bekapcsoltatod, akkor 6.30-kor tuti hogy ébreszt. :DDD De fordítva is, nyugi, bekapcsolja a telefont. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#4984) Victoryus válasza galervin93 (#4983) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, ébresztett :K Ez működik. Hátha így kibír 2 napot egy töltéssel végre. Mikor megvettem, kibírta. Mondjuk tele van a minden fórum a battery drain-nel, csak javítás nincs rá. Esetleg teszek egy próbát a PixelExperience vagy ArrowOs rommal is.Kár, hogy erre nincs Syberia, mint a 3s-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4985) pvt.peter válasza roti86 (#4977) üzenetére


pvt.peter
őstag

és ennek van vmi hátránya?
az általam és nekem küldött információkhoz hozzáférhet ebben az esetben a dns.adguard.com?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4986) pvt.peter válasza zsola400 (#4979) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.
Csekkolom hamarosan.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4987) littlerock válasza Faterkam (#4981) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszi, megpróbálom...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#4988) pvt.peter válasza pvt.peter (#4985) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hat nem igazan jott be.
Waze meghulyul ha privat dns-nek a dns.adguard.com -ot allitom be.
Mas is tapasztalt ilyet?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4989) Faterkam válasza pvt.peter (#4988) üzenetére


Faterkam
addikt

Tegnap frissítették a Waze-t, mert amúgy is meghülyült sok embernél, hátha...

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4990) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

No, mióta kikapcsolom éjjelre a telót, kibír 2 napot megint, és napközben is kevésbé merül. Lehet nem árt néha pihentetni az aksit. Vééégre :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4991) kmarci25 válasza pvt.peter (#4988) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem. Nekem teljesen jól működik minden.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4992) barna70


barna70
csendes tag

Always on Amoled Edge Lighting egy működő értesítésjelző aki hiányolja a telóból. Én az Always on Edge használom már tavajtól. Néha ujra kell engedélyeztetnem, mivel törlődik a beállításban. Az 5.4.8. verzióhoz mindíg visszatérek mert az újjakban nem marad meg az engedélyezése. Hetekig hibátlanul jelez, és mikor nem, újra engedélyeztetem.

[ Szerkesztve ]

(#4993) littlerock


littlerock
aktív tag

Érdekes ez a telefon...

Az android auto problémám megoldódni látszik, valójában félig User error volt a dolog.

Egy Mi A2 lite-ot váltottam egy alig egy éves Mi 9 Lite-ra, és a felajánlott "átcuccolási" lehetőséget elfogadva, lementettem mindent, és a törlés után át is raktam mindent... A Viber stb remekül észheztért, de a módszer egyik áldozata az Andoid Auto lett. Ott lett gyanús a dolog, hogy az autóval összekötve frissítést keresett, majd telepített, de nem működött a program.

Megoldás:
Reggeli órákban gyári beállítások visszaállítása, Google fiók beállítás, újraindítás, frissített pár dolgot, majd újraindítás és utána irány az autó... Nos, pár perc múlva volt térkép a középső kijelzőn... VW Touran 2016... :DD

Egy 4 km-es úton már akadt, de utána mintha működött volna... (van valami öngyógyító funkció ezekben???)

Az Outlook még kiverte a biztosítéskot. :W Ami működött a készülékcsereb után, az a restart után már nem. kb 2 órámba kerül, mire hajlandó lett elhinni, hogy létezik az OUTLOOK fiók, éa a szükséges beéllításokkal, azaonosítókkal képes volt időtűllépés miatt nem bejelentkezni... Egyszercsak, közölte, hogy most tölti be a levelezést...

Az autóban még egy érdekesség fogadott. Ha ment az Android auto tegnap, akkor a a telefon kihangodsítást nem engedte... Erre majd még rápróbálok ma is... :F

Szóval, egy gyengébb, korosabb telefon eddig jobban működött mint ez. (ott a kijelző elkezdett foltosodni, illetve az új android után az aksi idő elég ócska lett...) :W

Más kérdés, hogy az előző telefonjaimban ugyanekkora aksi volt (Redmi 3 pro volt előtte) és a fejlődés eredménye a stabil 3 nap után talán másfél nap lett...

Kérdés 2.: A ledet hogyan tudom munkára bírni? Az R3P egyik hihetetlen és úgy tűnik megismételhetetlen tudása az volt, hogy a Viber lilán, az Outlook kéken a hívás zölden, az SMS sárgán villogott. :R Miért fáj ez mostanában a tervezőknek? Az Mi 2 Lite a Viber esetében már sehogy nem engedte a ledet, illetve aléggé hektikusan működött a többi esetben.

Most marad az AoD funkció a halvány órával és az értesítési ikonokkal. Óránként kb 1%-ot lecsapva az aksiból... :((

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#4994) gixxergabi válasza littlerock (#4993) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Én a gyári aod-t csak 10 sec-re állítom, így pöccintésre feléled, ha időt akarok nézni, de értesítésre semmi. Always on edge van beállítva értesítésre, de az meg csak akkor...

(#4995) barna70 válasza gixxergabi (#4994) üzenetére


barna70
csendes tag

[kép]
Így állítsd be

(#4996) gixxergabi válasza barna70 (#4995) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Én csak a digit órát és az alkalmazás ikont raktam be, semmi élvilágítás. Ezek bekapcsolnak ha értesítésem van és addig marad is amíg meg nem nézem. Ez nekem pont elég... De köszi!

(#4997) pvt.peter válasza kmarci25 (#4991) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hát nekem okoz furcsaságokat.
Pl. CIB bank appnál, amíg privát DNS -ként bevolt állítva, addig nem tudtam belépni, vmi publikus kulcsra panaszkodott.
Kikapcsolás után megjavult minden.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4998) trouble


trouble
senior tag

Sziasztok !

Közepes használattal mennyit bír az akku ,
+ Megnézné nekem valaki, hogy :
Biztonság-Akkuhaszn stat-részletek-mobilhálózati jel milyen ?
Mondjuk egy olyan időszak amikor jött-ment a telóval, köszönöm !
Erre gondolok :

Köszönöm !

(#4999) snpetit


snpetit
aktív tag

Új Magisk Manager frissítéssel végre nem látja a root-ot a Cib alkalmazás a telón. :))
Akit érintett...

[ Szerkesztve ]

(#5000) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Hát mit ne mondjak... Ez a MIUI 12 nekem elég ratyi. Lassabb lett tőle picit a telefon. Pl ha valamelyik alkalmazást használom épp és valaki ír messengeren, azt nem nyitja meg egyből, csak kb 3 másodperc múlva. A némítást is csak 2-3 másodperc alatt kapcsolja be, illetve vissza is ugyan az a szitu

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.