Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Tetsuo válasza kelzsoca (#994) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Telemax? Hát akkor ennyit a Xiaomiról.

(#1002) msaca01 válasza Tetsuo (#1001) üzenetére


msaca01
tag

Hálistennek az csak a Ingram Micro Magyarország Kft. által forgalomba hozott készülékekre vonatkozik.

(#1003) kelzsoca válasza msaca01 (#1002) üzenetére


kelzsoca
félisten

Minden hivatalos partnerre vonatkozik idén október óta, előtte a lengyelországi Xiaomi szervizbe kerültek a készülékek, de a szolgáltatói kérésnek eleget téve, vissza kellett hozni a szervizelést Magyarországra.

https://vertigostore.eu

(#1004) ktommy91 válasza vigyorgó (#969) üzenetére


ktommy91
addikt

Én is fóliát vadászok, hogy amint ideér a teló fel tudjam rá rakni. Ez jónak tűnik: [link]

Nincs kerítés.

(#1005) zsola400 válasza ktommy91 (#1004) üzenetére


zsola400
aktív tag

Akkor várható, hogy erre a telóra is lesz KangarooX kernel?

(#1006) ktommy91 válasza zsola400 (#1005) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha az égiek is úgy akarják, tutira. Dolgoztam is már rajta néhány órát. A xiaomi változásait beolvaszottam a CAF android 10 kernelébe(kamera és töltő driverrel nem küzdöttem, csak másoltam a xiaomi forrásából, úgyis kapunk újabb kernelt a xiaomi-tól hamarosan) és megkértem Nathan Chancellor-t, hogy adjon android-linux-stable supportot a kernel.lnx.4.9.r30-rel branch-hoz. Szóval reményeim szerint amint nyitom a BL-t és TWRP kerül a telómra már kezdhetem is a tesztelést. 2 napja adta fel a GB, szóval nem mostanában lesz.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1007) zsola400 válasza ktommy91 (#1006) üzenetére


zsola400
aktív tag

Köszi, én is most rendeltem, a note5 váltja. Várjuk türelemmel az új kernelt.

(#1008) eisento válasza ktommy91 (#1006) üzenetére


eisento
addikt

Hirtelen azthittem valamilyen masik dimenzios topikba kerultem :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1009) SSlyTR válasza rellif (#974) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Smartshop hivatalos garival arulja?

(#1010) DroiDMester válasza SSlyTR (#1009) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

NEM, már 1,5.évvel ezelőtt náluk vásárolt Note5Pro is indai piacra szánt verzió volt!

[ Szerkesztve ]

(#1011) viktorhu válasza DroiDMester (#1010) üzenetére


viktorhu
veterán

Az most lehet, hogy előny is lenne, nem? EU helyett Global rom.

(#1012) SSlyTR válasza viktorhu (#1011) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Lehet en vagyok tajekozatlan, de mi a kulonbseg ay Eu es a Global rom kozott?

(#1013) Atomgeszi válasza SSlyTR (#1012) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Összefoglaló
EU=EEA európaiaknak
Global= világon mindenhova
xiaomi.eu = kínai alapokra épülő custom ROM minden sallangtól mentesen
röviden.

(#1014) SSlyTR válasza Atomgeszi (#1013) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Koszi, atolvastam, bar meg mindig nem ertem miert is elonyosebb a global rom :D

"FONTOS: Az EEA és a Global Stable ROM között a különbség csak és kizárólag a GDPR. EU országokra koncentrálva természetesen."

(#1015) Atomgeszi válasza SSlyTR (#1014) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ennél a telefonnál semennyivel, mivel itt se a globalban se az EEA-ban nincs hívásrögzítő.

(#1016) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Van valakinek stabil xiaomi.eu fent?

(#1017) DroiDMester válasza viktorhu (#1011) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nincs semmi előny, amúgy is BL nyitás után olyan ROM.ot teszel fel amelyik teccik!

az Mi9T Pro-mon gyárilag Global ROM volt, a Mi9Lite-omon pedig EEA, de semmi előnye nem volt a global ROM nak, sőtt inkább hátrány volt!

De aki normálisan akarja használni a Xiaomi telóját, azok mind Xiaomi.EU rom-ot fognak feltenni!

Atomgeszi miért jó hogy egy elavult 2-3.hónapos ROM.ot akarsz feltenni? mert ugye azt tudod hogy a stabil ROM.ok mind ilyenek bármelyik vonalon nézed!

[ Szerkesztve ]

(#1018) vigyorgó válasza ktommy91 (#1004) üzenetére


vigyorgó
tag

Én is pont így szeretném. Jól látom hogy eu-s rendelés? Írországot látom fetüntetve.

(#1019) Atomgeszi válasza DroiDMester (#1017) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mert anyámnak akarom, és ő nem egy túl hardcore user szerintem a devhez.
Ha már hamarabb frissül, mint a stabil már az is jó.
Aod jó, értesítés ne tűnjön el az a lényeg.
De lehet megkapja a devet, de kicsit odzkodom így odaadni neki.

(#1020) viktorhu válasza DroiDMester (#1017) üzenetére


viktorhu
veterán

Én még mindig tartanék attól, hogy nyitott BL mellett a Google egyszer csak azt mondja, hogy ez nem felel meg a Google Play tanúsításnak, és oda a Google Pay fizetés.

(#1021) eisento válasza Atomgeszi (#1016) üzenetére


eisento
addikt

Jelen.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1022) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#1019) üzenetére


Atomgeszi
veterán

*global stabil

(#1023) Atomgeszi válasza eisento (#1021) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Aod jó? Értesítés megmarad az értesítési sávon? :R

(#1024) ktommy91 válasza vigyorgó (#1018) üzenetére


ktommy91
addikt

Igen, elméletileg Írországból küldik, azért linkeltem. A másik opció hogy veszek valamit alzáról és mellérakok egyet 2500-ért(4k kupon állja), csak ezekért a 1.5$-os vackokért nem szívesen adok több ezer forintot.

Nincs kerítés.

(#1025) eisento válasza Atomgeszi (#1023) üzenetére


eisento
addikt

Aod: Nem fogadott hivas sms messenger outlook gmail mukodik ezeket hasznalom. Felul az ertesitesi savon is megmaradnak csak be kellett allitani ha jol emlekszem.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1026) qge válasza viktorhu (#1020) üzenetére


qge
aktív tag

Nem gondolom, hogy a Google aggódna a te nyitott BL-ed miatt, az a te felelősséged, hasonló, hogy a bankkártyád mellett tartod-e egy cetlin a pin kódodat...

(#1027) DroiDMester válasza viktorhu (#1020) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ki használ sz.ted itt Google Pay fizetés.t?

200.userből talán 1, de egyébként se hinném hogy a nyitott bl.nek köze lenne hozzá!

Ez pont olyan(vagy még annyira sem) mint a root jog és a banki appok, azok is mennek de figyelmeztet hogy saját felelőségedre használd.

(#1028) rellif válasza DroiDMester (#1027) üzenetére


rellif
senior tag

OTP SmartBank nem megy root-al :(
Módosított rendszer miatt még a regisztrációig sem jutsz el.

(#1029) szunyi777 válasza rellif (#1028) üzenetére


szunyi777
őstag

Magisk hide?
Telekom app és a tv go sem megy, de ha pipálva van a magisk hideban akkor hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#1030) Karima


Karima
őstag

Sziasztok! Most tervezem a keszulek megvasarlasat, es az lenne a kerdesem, hogy barmilyen kuponnal banggoodrol, gearbestrol, stb. van esely magyar netto arnal (pl 220 volt: 75ezer) jobb arat talalni, vagy ha netto aron meg tudom szerezni (ismeros cegere veszem, isszaadja az afat), akkor nem erdemes kintrol rendelni? Masik: az itthon forgalmazott telefonokon is ugyanugy lehet a kesobbiekben rom-ot cserelni, mintha kintrol vennem? Elore is koszi :)

(#1031) DroiDMester válasza rellif (#1028) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ahogy kolléga írta magisk hide opció és máris megy.

(#1032) rellif válasza DroiDMester (#1031) üzenetére


rellif
senior tag

Persze eddig is így használtam, de alapból root után nem mennek a banki app-ok.

szunyi777 Telekom-al nem volt ilyen gondom.

(#1033) DroiDMester válasza rellif (#1032) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez bankonként eltér, én K&H.nál vagyok ez simán megy root mellett is, csak első indulásnál figyelmeztet hogy root.olt a teló
Telekom kb ~1hónapja frissült azóta nem megy csak ha elrejted a root.ot előle

[ Szerkesztve ]

(#1034) viktorhu válasza DroiDMester (#1027) üzenetére


viktorhu
veterán

Ki használ sz.ted itt Google Pay fizetés.t?

Én. Nyilván különben nem foglalkoztatna a kérdés.

200.userből talán 1, de egyébként se hinném hogy a nyitott bl.nek köze lenne hozzá!

Egy ideig csinálta a Google, sőt, úgy két éve elkezdték a play store használatát is certificate-hez kötni, ami módosított (nem rootolt, hanem a tanúsított rendszertől eltérő) operációs rendszeren egy ideig akkoriban tiltást is jelentett. Sok kínai gyártó akkor kezdte el a zárt boot loadert.

(#1035) SSlyTR válasza Karima (#1030) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

dejo neked, nekem csak az afa felet adjak vissza, mivel csak az afat tudjak elszamolni igy nem nagy biznisz, hogy egeszet kifizessek.
De meg nem dontottem, hogy 9 lite, 9T vagy 9 legyen. Mindegyiknek van elonye hatranya.
Amugy a kuponos arakkal nagyjabol 1-5 ezer forinttal olcsobb kinabol (ha olcsobb), mint magyar boltbol. Annyit meg nem er, hogy azon izguljak, hogy vamoljak-e vagy mi lesz ha garanciaban javitani kell.

[ Szerkesztve ]

(#1036) Karima válasza SSlyTR (#1035) üzenetére


Karima
őstag

Hát én nagyon jóban vagyok a főnökséggel, illetve évente kb egy ilyen tranzakcióm van, azon meg nem akarnak keresni rajtam :) Én indulásként a Redmi Note 8 Pro-t néztem, annál többet nem nagyon akartam költeni telefonra, de az Amoled és a(z állítólag) jobb kamera miatt a Mi 9 vonalra esett a választás (játékra egyáltalán nem használom). Így ennek a családnak a legolcsóbbját fogom venni :)

(#1037) Karima


Karima
őstag

Még egy kérdés felmerült, mert 1-2 tesztben azt olvasom, h notification led-ként csak a hátlapi felirat szolgál. Ezek szerint, ha normálisan tárolja az ember, azaz a hátlapján fekszik, akkor semmilyen értesítést nem lehet látni (kivéve azt a rövid időt, amíg a képernyőn is megjelenik)?

(#1038) DroiDMester válasza Karima (#1037) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Erre valo az AOD. :)

Vagy nézd meg hány telónak nincs semmilyen értesítő LED.je és AOD sem mert ugye ez csak Amoled.nél van

[ Szerkesztve ]

(#1039) Karima válasza DroiDMester (#1038) üzenetére


Karima
őstag

Ahh köszi, ezt nem tudtam, ez lesz az első amoledes telóm. Tehát ha jól értem, az AoD-nél, ha fél óra múlva nézek rá a telefonra, akkor is látok valamiféle jelzést a telefon képernyőjén (anélkül, hogy hozzányúlnék)?

(#1040) dave_gahan válasza Karima (#1039) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Elvileg. ;]
Gyakorlatilag jelenlegi formájában használhatatlan.
Designban pöpec az AOD(always on display=környezeti kijelző), de a Mi 9T és Mi 9 Lite topicok tele vannak az AOD gyermekbetegségeivel. Nagyon kevés értesítést jelez (jobb esetben max sms, gmail. Messenger), nem fogadott hívást és egyéb telepített appokat nem! 🤔😱 Hangsúlyozom, hogy Global Stable, v. EEA Romon. A Xiaomi.eu romon minden faszányos! :K
De nem mindenki romolgat, sokan out of box szeretnék használni a telefont. Én ma veszem át a Note 8 Pro-mat. :D

(#1041) Karima válasza dave_gahan (#1040) üzenetére


Karima
őstag

És nem tudod véletlenül, h a Magyarországon forgalmazott (220volt) Mi 9 Lite-okban milyen rom lehet?

(#1042) dave_gahan válasza Karima (#1041) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Global Stable, v. EEA.
Biztos, hogy nem xiaomi.eu, azt csak BL nyitás után lehet feltenni.
Természetesen abban lehet bízni, hogy az AOD-t még tökéletesítik, csak sokszor hónapok telnek el, mire vmi értelmes javítás eljut a Global/EEA verziókra is.

[ Szerkesztve ]

(#1043) janes1976 válasza dave_gahan (#1040) üzenetére


janes1976
őstag

Én meg csak megrendeltem a Mi9 Lite-ot :DDD
Az AOD gyermekbetegségei csak ideiglenesek, előbb-utóbb úgyis javítják, akkor meg fasza lesz minden. Úgy érzem, ez az a telefon, amelynél nem nagyon kell kompromisszumot kötni (egyáltalán nem játszom a telefonon). Super Amoled kijelzős telefonom még sosem volt, ez egy Xiaomi A1-et küld nyugdíjba. :D

Én is néztem a Note 8 Pro-t (zöld), de végül nem azt választottam. Kinek a pap, kinek a... ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#1044) rellif válasza dave_gahan (#1042) üzenetére


rellif
senior tag

Jó eséllyel már az Android 10-es frissítéssel rendbe rakják.
Ettől függetlenül a China dev ROM-ok mindig 2 lépéssel a Global ROM-ok előtt járnak,
így mindig lesz létjogosultsága xiaomi.eu ROM-oknak és a többinek is aminek China dev az alapja.

(#1045) janes1976


janes1976
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy mivel megítélésem szerint alapból bejövős kinézete van a kéknek (Aurora Blue, ez lesz nekem), nem szívesen takarnám el. Tudna vki linkelni Aliról olyan tokot, ami körben védi a telefont, leeséstől is és nem takarja el a telefont, nem csinál belőle féltéglát sem, tehát már bizonyított? Van ilyen? :F Látom hogy vannak tokok, pár100, de olyat szeretnék, ami jó is. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#1046) dave_gahan válasza janes1976 (#1043) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Így van, ízlések és pofonok... ;]
Fogok azért ide is járni, mert MIUI-ban kezdő vagyok. Azt a keveset, amit tudok, azt is innen és egyéb érintett topicokból szedtem össze (mindig skippelem a romolgatós hozzászólásokat, szóval kell scrollozni rendesen, de vannak hasznos infók is :DDD).

rellif: "Jó eséllyel már az Android 10-es frissítéssel rendbe rakják."
Úgy legyen... :K

(#1047) janes1976 válasza dave_gahan (#1046) üzenetére


janes1976
őstag

Gratulálok a telefonhoz! :C

Magam sem fogom romolgatni, csak használni. :DDD

Az tény, hogy a Xiaomi nem a gyors javítás híve, aztán hátha rám cáfolnak "lassan". ;]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#1048) Karima válasza janes1976 (#1043) üzenetére


Karima
őstag

Én is pont így vagyok vele :) Semmi játék (legalábbis az elmúl 10 évben telefonon nem indítottam játékot, gondolom nem most fogom elkezdeni :) ), első Amoled-es telóm, és én is a Redmi Note 8 Pro-val szemezgettem egészen 2 nappal ezelőttig. De ez a Mi 9 Lite nagyon bejövős. Míg a Note 8 Pro-nál elég sok tesztet elolvastam, és még akkor sem voltam biztos benne, h az a telefon kell nekem (főleg a kamerája miatt), a Mi 9 Lite-nál szerelem volt első olvsásra :) És szerintem a kék lesz. Videókon brutál szép.

(#1049) vigyorgó válasza Karima (#1048) üzenetére


vigyorgó
tag

Ahogy olvasom mintha csak én írtam volna 😁

(#1050) ktommy91 válasza janes1976 (#1045) üzenetére


ktommy91
addikt

Mivel a kritériumaid ütik egymást, nem esélyes hogy lesz ajánlás. Egy tok vagy átlátszó és kevésbé véd, vagy nem átlátszó és vastagabb anyagból van, így jobban véd. Van párnázott sarkú TPU(puha) pl: [link] vagy polikarbónát(kemény) pl: [link] vagy frameless PC: [link]

Hirtelen nem találtam több átlátszót. Az aluminium keretes elöl-hátul üveg csodákat én nem gondolom jónak(bár még nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.