Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) qge válasza rellif (#3995) üzenetére


qge
aktív tag

Miui 12 alatt én csak az utóbbi 24 óra fogyasztását látom, így a SOT-ot is...erre van valami trükk?

(#4002) rellif válasza qge (#4001) üzenetére


rellif
senior tag

Minden teljes töltés után nullázódik a statisztika.
De lehet félreértem a kérdésedet.
Még a képernyő idő alatt lehet megnézni napi bontásban a SOT-ot

(#4003) qge válasza rellif (#4002) üzenetére


qge
aktív tag

Az a bajom, hogy mind az akku statisztikákban, mind a képernyőidőben csak az elmúlt 24 óra látszik.
Miui 11 alatt látszott a teljes feltöltődés óta történt SOT.

(#4004) rellif válasza qge (#4003) üzenetére


rellif
senior tag


A beállításokban lévő képernyő időre gondoltam. :B

(#4005) atosan válasza qge (#4003) üzenetére


atosan
addikt

Nem tudom mi ez a dili a gyártóknál. Van a családban A70, mióta 10-es droid megjött, ugyan ez a helyzet.

Maine coon

(#4006) qge válasza rellif (#4004) üzenetére


qge
aktív tag

Értem, de itt is az elmúlt nap látszik egyszerre. A miui 11-és időkben látszott az egész csökkenés 100%-tol az aktuálisig. Mindegy, ez legyen a rom legnagyobb baja. 😉

(#4007) rellif válasza qge (#4006) üzenetére


rellif
senior tag

Már értem mire gondolsz.

(#4008) zsola400 válasza Norby86 (#3994) üzenetére


zsola400
aktív tag

Friss twrp csak angol / orosz nyelv:
TWRP Recovery 3.3.1-16 For Pyxis & Vela by brigudav

(#4009) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Xiaomi EU stable romot szeretnék feltenni, de elakadtam. Bootloader nyitva, elméletileg twrp feltelepítve (végigcsináltam az összefoglaló szerint), viszont bekapcsoláskor (hangerő gomb fel + bekapcsolás) "main menu - MI-recovery 3.0" jön be.

Valamit rosszul csináltam volna?

Mellesleg ez a rom rendben lesz, igaz?
xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_V11.0.3.0.QFCCNXM_v11-10

[ Szerkesztve ]

.

(#4010) rellif válasza Troy. (#4009) üzenetére


rellif
senior tag

Előfordul,hogy a TWRP az első újraindítás után "törlődik"
Nálad is ez történt.Rakd fel még egyszer,de ne indítsd újra.

(#4011) Troy. válasza rellif (#4010) üzenetére


Troy.
addikt

Miután újraindul a rendszer, a szűz gyári rom indul el, ahol végig kell kattintani az első lépéseken.
Most nem indítottam újra, úgy látszik működik, viszont ezt nem találom a menüben:
- TWRP menüjében válaszd Keep Read Only vagy Swipe to Allow modifications
menüpontokat (opcionális)

.

(#4012) rellif válasza Troy. (#4011) üzenetére


rellif
senior tag

A TWRP főoldalán tudod kiválasztani.A Swipe to Allow modifications legyen.

(#4013) ginola válasza zsola400 (#4008) üzenetére


ginola
addikt

Itt, ha kijelölök mindent és mentek, vissza is állítható?
Valami tipp ehhez?
Szeretném lementeni a rendszert és másik ROM-ot kipróbálni, ha az új ROM nem jönne be szeretnék könnyen egy visszaállítással megkapni a régi rendszerem.

(#4014) qge válasza ginola (#4013) üzenetére


qge
aktív tag

Nekem ez ezen a készüléken meg sose sikerült...előzőeken ment, itt még nem volt szerencsém.

(#4015) ginola válasza qge (#4014) üzenetére


ginola
addikt

Mi volt a probléma?
Akkor minek a TWRP?

(#4016) qge válasza ginola (#4015) üzenetére


qge
aktív tag

Valamiért sose tudtam full visszaállítani, a system ok, de a data nem, vagy a decryption, vagy a különféle android verziók miatt, vagy kitudja miért...el is engedtem a kísérletezést, maradok az eu romon, heti frissítést is csak némi olvasás után... De nem lebeszélni akarlak, csak saját tapasztalatot osztok meg.

(#4017) fehermokus válasza qge (#4016) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Van, hogy fel kell tenni azt a ROM-ot a restored rendszerre, ami az alapja volt, mindenféle wipe-olás nélkül. És voila....

(#4018) Vitiris válasza huberpe (#3999) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Szia! Én is Simple-vel használom. Semmi gond.
Amire figyelni, kell!
1. Arcfeloldás legyen kikapcsolva, azt nem fogadja el, csak pinkód vagy ujjlenyomat a megfelelő. Ha arcfeloldás is be van kapcsolva akkor figyelj hogy ne fordítsd magad felé a telót, mikor feloldod! :)
2. 20mp a limit, azt hiszem ha ezen túl volt a feloldás, akkor már nem érvényes, akkor be kell lépni az appba.
Ezeken lehet elcsúszni.
Nekem így megy mindenhol, a fent említett üzletekben is.

(#4019) huberpe válasza Vitiris (#4018) üzenetére


huberpe
aktív tag

köszönöm a tippeket, ma kipróbálom! az arcfeloldásig eljutottam, hogy az nem oké, és ha jól emlékszem úgy használtam az említett helyeken. :)

(#4020) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Nektek mennyit bír az akksi? Még nincs fél éves a teló, de érzésre gyorsabban merül mint az elődje (RN3 Pro).
Tudom nem kellene összehasonlítani őket, de mivel mind a 2 telóvan 4000mAh -es akksi van, ezért is szúrja a szememet egy picit.
Jelenleg ilyen az akksi használati grafikon:

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4021) Troy. válasza rellif (#4012) üzenetére


Troy.
addikt

Közben sikerült megcsinálni, azóta már be is laktam. Itt kellene kezdődnie a gyári, boltban kapható verziónak. :K

.

(#4022) Ferrarer


Ferrarer
tag

Sziasztok,

Bocs a láma kérdésért, de hogy lehet egy alkalmazást rögzíteni, hogy ne lője ki az aggresszív memóriakezelő? A Galaxy wearable alkalmazást mindig kilővi kb 5 perc után, pedig mellette csak 1-2 alkalmazás fut és megszakad a Bluetooth kapcsolat az órámmal.

(#4023) rellif válasza Ferrarer (#4022) üzenetére


rellif
senior tag

Lakatolni tudod + alkalmazáskezelőben található akkumulátorkímélőben - nincs korlátozás-ra állítsd.

(#4024) Klaya1986 válasza pvt.peter (#4020) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Szintén fél éves telefon. Nekem nincs bajom az üzemidővel. 2 sim, automata fényerő.

(#4025) Ferrarer válasza rellif (#4023) üzenetére


Ferrarer
tag

Köszi!
A nincs korlátozást már beállítottam még a kérdés feltevése előtt, de sajna így is kilőtte.
Lakatolni hogy lehet alkalmazást? Nem láttam ilyen opciót.

(#4026) barna70 válasza Ferrarer (#4022) üzenetére


barna70
csendes tag

Még a fejlesztői beállításban a MIUI optimalizációt kapcsold ki. Lakatolni hosszant nyomva tartod a programot a feladatkezelőben, és rányomsz a lakat ikonra. Megpróbálod kilőni, ha ha jó, nem zárja be.

[ Szerkesztve ]

(#4027) Ferrarer válasza barna70 (#4026) üzenetére


Ferrarer
tag

És tényleg ott a lakat :)
Köszi!

(#4028) Faterkam válasza pvt.peter (#4020) üzenetére


Faterkam
addikt

Épp ma lőttem ezeket a képeket, kis telefonálás, Waze, youtube, és sok PDF. Én evvel teljesen elégedett vagyok. bár az android rendszer majd 4h! (EEA Global Stable, A10)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4029) kszthly


kszthly
senior tag

Ha valakinek problémája van az automata fényerővel, akkor beállítások > sötét mód > adjust contrast automatically. Na ezt kell kikapcsolni. Két napja tesztelem, jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#4030) musli26


musli26
tag

A dobozban talált szilikontokba tartom a telefonom.
Tetszik hogy szépen visszaadja a kéket.
Mennyire véd?
Széttörhet alatta a hátlap?
Mit javasoltok a gyári helyett ami hasonlóan látszik a szín.
Ebay,ali stb is játszik.

Előre tempered glass van.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#4031) barackle


barackle
tag

Sziasztok, anyukám használ egy ilyen telefont, gyári global 11.0.1 -es miui, gyári launcher, nincs mókolva, kb 1 hónapja vettük, első lépésben frissítettünk mindent, utána kezdtük el belakni. Viszont arra panaszkodik, hogy időnként random bekapcsol rajta a füles mód. Ilyenkor megjelenik rajta a headset ikon a statusbarban, és a rendes hangszóróból nem jön hang. Fülest egyébként nem használ hozzá, se bluetooth-ost, se jack-est, és sajnos nem találtunk sehol lehetőséget arra, hogy kikapcsoljuk ezt az üzemódot. Újraindítás sem segít rajta, ugyanúgy ottmarad az ikon, és ő nem hall semmit, de telefonálásnál a másik fél hallja őt.

Egyelőre azzal tudtuk ezt "orvosolni", hogy most már mindig magával visz egy jack-es fülest, azt bedugja, kihúzza, és visszaáll rendes módba a telefon, működik tovább, egy darabig...

Tapasztalt valaki esetleg ilyen jelenséget? Mi lehet az oka, vagy hogyan lehet megoldani? Az utóbbi 5-6 évben csak xiaomi telefonokat és miui-t használunk a családban, de még nem találkoztam ezzel a problémával.

(#4032) fehermokus válasza barackle (#4031) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Szerintem hibás a jack aljzat, ha teheted gariztasd le. Ilyet nem kéne csinálnia. De még mielőtt gariztatnál, tedd fel az össze elérhető frissítést és teszteld.

(#4033) DroiDMester válasza fehermokus (#4032) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem feltétlenül hardver hiba!

nálam már volt ilyen, nem mi9Lite telónál de szintén xiaomi volt, és egy bugos szoftver verzió okozta, vissza kell tenni egy egyel régebbi verziót, lehetőleg tejes törléssel!

És olykor az is csinál ilyet, ha tele megy porral-szöszmösszel a jack csatlakozó azt pedig ki kell takarítani!

Ha a fenti 2 módszerrel sem jön helyre, akkor érdemes gariban gondolkodni!

[ Szerkesztve ]

(#4034) barackle válasza DroiDMester (#4033) üzenetére


barackle
tag

Követem folyamatosan ezt a fórumot, de nem láttam, hogy más panaszkodott volna erre gyári global rom esetén, emiatt az a sejtésem, hogy nem általános rom hiba, de persze lehet, hogy egy újratelepítés megoldaná... :)

Első körben megpróbáljuk majd a jack kitakarítását, aztán ha nem segít, akkor egy újratelepítést, végső soron meg garis javítást... Annyiból nehéz a tesztelése, hogy volt, hogy egy nap kétszer is előfordult, aztán 2 hétig semmi, szóval nem túl kiszámítható jelenség.

Köszi a tippeket (neked is és @fehermokus -nak is)!

(#4035) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Bootloader nyitás előtt szeretném lementeni az alkalmazásokat úgy, hogy újratelepítésnél egy az egyben visszatudjam őket másolni. Root jog nélkül képes erre vmilyen alkalmazás?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4036) kszthly válasza pvt.peter (#4035) üzenetére


kszthly
senior tag

Beállítások > készülékem > backup and restore

Sosem próbáltam, de elméletileg jó lesz.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#4037) fehermokus válasza kszthly (#4036) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Ez akkor megoldás, ha ugyanazt a ROM-ot akarja visszarakni, mint ami előtte volt. De akkor meg minek akarná a bootloader nyitást ;) ?

(#4038) kszthly válasza fehermokus (#4037) üzenetére


kszthly
senior tag

Lehet, hogy csak root kell....
Ha nincs android verzió váltás, akkor nem kizárt hogy megy más romon is.
Persze, csak MIUI-ra gondoltam, crDroid vagy Lineage stb. romokon biztos nem lesz jó.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#4039) morfondőr válasza kszthly (#4036) üzenetére


morfondőr
őstag

Nekem ez 90%-ban vissza hozta a beállításokat és alkalmazásokat a globalról eu-ra váltáskor. De a 3rd party alkalmazások beállításait azért nem menti le, csak ha azoknak van saját backup-juk.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4040) Spityek válasza kszthly (#4029) üzenetére


Spityek
csendes tag

Nekem Global-on a sötét módnál nincs is ilyen menü pont :F

(#4041) ginola válasza kszthly (#4029) üzenetére


ginola
addikt

Milyen problémára gondolsz?

(#4042) kszthly válasza ginola (#4041) üzenetére


kszthly
senior tag

Amikor túl alacsony sötétben a fényerő.
De már mindegy is, mert azóta kiderült, hogy ez sem jó megoldás.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#4043) Klaya1986 válasza kszthly (#4042) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Ha az a probléma, hogy sötétben leveszi teljesen a fényerőt, arra már van megoldás végre. Feltéve ha global stabil rommal használod a telót. Menj teljesen sötét helyre,vagy takard le a szenzort. Ilyenkor leveszi teljesen a fényerőt. Ekkor manuálisan húzd fel a csúszkán a fényerőt arra a szintre, ami neked jó lenne sötétben. Utána már nem megy a beállított szint alá.

(#4044) kszthly válasza Klaya1986 (#4043) üzenetére


kszthly
senior tag

Igen, ez általában működik, de nagy ritkán mégis lehúzza teljesen. Igaz eu rom.
Az ottani fórumon olvastam ezt a megoldást, azt hittem hasznos lehet.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#4045) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Na ilyen üzem időm is régen volt
Ebben kb 45-50 perc viber beszélgetés kb 20 perc sima telefonálás napi 9-10 óra mobil neten a többi wifi de az viszont éjjel nappal, facebookból a liteot használom eddig csak a Redmi 4x el sikerült ilyen hosszú üzem időt kihozni.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#4046) ginola válasza Klaya1986 (#4043) üzenetére


ginola
addikt

Eu ROM-on ez gondolom nem működik.

(#4047) kszthly válasza ginola (#4046) üzenetére


kszthly
senior tag

Általában működik, de nagy ritkán mégis hibázik.
A tegnapi frissítés óta a nem volt gond vele, talán helyre jött.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#4048) rellif


rellif
senior tag

A heti EU ROM frissítéssel végre Chrome alatt is látható lett az állapotsor. Eddig sötét módban, szürke alapon fekete volt a szöveg.

(#4049) qge válasza rellif (#4048) üzenetére


qge
aktív tag

Meggyőztél. 😊
Na, várok még pár napot, hogy nem derül-e ki valami gond.

(#4050) qge válasza qge (#4049) üzenetére


qge
aktív tag

Ennyit sikerült várni, fektettem, eddig minden ok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.