Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) crok válasza pvt.peter (#5200) üzenetére


crok
nagyúr

Egészen biztosan 99.99% hogy igen ha eleve gyári vagy valamilyen MIUI a ROM (és nincs benne pl. addon.d), hiszen az OTA ROM-ban levő OTA script a ROM-ban levő boot.img-t fogja feltenni, le se fogja s.*ni hogy mi van most fent és hogy van Magisk. Csak olyan ROM-okkal fog megmaradni amiben van OTA survival a Magisk-hoz (pl. addon.d támogatás), általában custom ROM-ok amik AOSP vagy LOS forrásúak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5202) pvt.peter válasza crok (#5201) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem, köszönöm szépen a részletes választ :R

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5203) crok válasza pvt.peter (#5202) üzenetére


crok
nagyúr

Egyszerű amúgy a dolog, csak ne engedd OTA-n frissülni és használj TWRP-t: ROM-ot letöltöd, Magisk zip-et letöltöd, TWRP img-t a telefonon tartod, TWRP-be újraindítod, ROM-ot dirty flash-eled, Magisk zip-et flash-eled és nem felejted el a végén a TWRP-t is flash-elni az img-ből ha esetleg felülírta volna a custom recovery-t (TWRP) a gyári Mi Recovery-vel. Vagy hagyod OTA-n frissülni, aztán max. patch-eled a ROM-ból a boot.img-t és flash-eled fastboot-al megint. Egyszerű mint az egyszeregy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5204) pvt.peter válasza crok (#5203) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi újból a tippet, régebben sokkal jobban benne voltam az ilyenekben amikor Samsung Galaxy SII -m, meg Xiaomi Redmi Note 3 Pro -m volt, azóta megkoptak ezek az információk, illetve egy picit mindig van egy márka/készülékspecifikus lépés is, akár modellen belül is, pl. verzióváltáskor.

Ezt a módszert fogom preferálni, számomra ez a legegyszerűbb:
"Vagy hagyod OTA-n frissülni, aztán max. patch-eled a ROM-ból a boot.img-t és flash-eled fastboot-al megint."

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5205) Norby86 válasza crok (#5199) üzenetére


Norby86
őstag

Oké, ezt jó tudni. :) Esetleg az összefoglalóba is mehetne, ha még nincs benne.

-Norbi-

(#5206) zsola400 válasza crok (#5201) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam MiuiMix dev. romon megmaradtak ezek, a Magisk előtelepítve van a romban, modulok, beállításai stb. rom frissítés twrpből dirty flashelve.

(#5207) crok válasza zsola400 (#5206) üzenetére


crok
nagyúr

Abban van addon.d

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5208) Tomasz72


Tomasz72
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik alkalmazás lehet, ami az SD kártya gyökér mappáját telefossa ilyenekkel?

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#5209) crok válasza Tomasz72 (#5208) üzenetére


crok
nagyúr

A MIUI Gallery app, a fotok keszitese utan csinalja.. javitottak mar, nincs frissites elerheto? Mas telefonokon mar javitott problema, egyszer tuti jon akkor fix ide is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5210) Tomasz72 válasza crok (#5209) üzenetére


Tomasz72
tag

Köszi, sejtettem, hogy az lesz a ludas...!
Nincs még hozzá frissítés, az előzményeket átböngészve, 12-vel jött, azóta semmi...
Akkor várok...

Köszi mégegyszer!

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#5211) huberpe válasza crok (#5209) üzenetére


huberpe
aktív tag

lazán kapcsolódik ehhez a témához, hogy nálam most friss miui12-vel és gyári visszaállítás után is azt csinálja, hogy a google photos minden képet duplán jelenít meg. van egy normál méretű meg egy 0.7mp-es. miui 11-en is ezt csinálta, reménykedtem benne hogy javítják.
erre valami tipp esetleg valakinek?

(#5212) gixxergabi válasza huberpe (#5211) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Nekem ilyet nem csinál. Bár nincs bekapcsolva az automatikus mentés, amit feltöltöttem az már nincs a telón. Nem lehet, hogy neked telón is van, meg a felhőben is, ezért van duplikáció?
De.
Most közben feltöltöttem egy képet, és már nekem is 2 ugyanolyat mutat, az egyik felett ott egy felhő ikon nyíllal a közepén (az ami a telón van és fel lehet tölteni) a másik felett nincs (az ami már a felhőben van).

[ Szerkesztve ]

(#5213) huberpe válasza gixxergabi (#5212) üzenetére


huberpe
aktív tag

nálam be van kapcsolva az automatikus mentés. a megoldás eddig az, hogy átszoktam a miui galéria app-ra és a photos-t csak akkor indítom el, ha szinkronizálni akarok. :)
egyébként csak akkor produkálja ezt a duplázást, ha fut a photos a háttérben. ha kilövöm teljesen az appot és úgy fényképezek, akkor normálisan működik.

(#5214) Tomasz72 válasza crok (#5209) üzenetére


Tomasz72
tag

Apékátükörről szedtem le újabb verziót, ezzel egyenlőre nem csinálja...
Köszi a tippet!

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#5215) Norby86


Norby86
őstag

Most hogy pár napja használom ezt a 20.11.25-ös EU dev. romot, előjött egy problémám amire eddig nem figyeltem. Amikor a képernyő lekapcsol, a viber üzenetek nem jönnek meg. Csak amikor feloldom a képernyőt. Erre van valami beállítási lehetőség a MIUI 12-ben? Értelem szerűen automatikus indításba tettem a vibert ahogy szoktam és le is lakatoltam.

Másik gondom egy programmal kapcsolatos, egy bizonyos Blokada programmal. Használ valaki itt ilyet? A gondom ezzel az, hogy a messengerben és pár appban ugyanúgy vannak reklámok, bármelyik hostot választom a blocklistból.

-Norbi-

(#5216) gixxergabi válasza Norby86 (#5215) üzenetére


gixxergabi
senior tag

"automatikus indításba tettem a vibert ahogy szoktam és le is lakatoltam"
Akkumulátor kímélő - nincs korlátozásra kell állítani a vibernél

(#5217) crok válasza Norby86 (#5215) üzenetére


crok
nagyúr

MIUI kanossza megvolt mar? ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5218) Norby86


Norby86
őstag

Na ezt nem tudtam hogy ez itt így működik. :) Most át állítottam, köszi az infót nektek. Aztán majd kiderül hogy segített e. De remélem.

-Norbi-

(#5219) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Lecseréltem a telefonom. Az utód egy Redmi Note 9S
Lehet olyat csinálni, hogy a Mi9 Lite-on lévő képeket, videókat, zenéket, játék mentéseket valami módon áttenni a Note-ra? Nem USB-pc kombóra gondolok, hanem valamilywn kábel nélküli küldésre. Nem is a régi Bluetooth küldés-fogadásra gondolok.

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#5220) DroiDMester válasza BLUE TORNADO (#5219) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mi értelme volt ennek a cserének? kb SEMMIVEL nem jobb a RN9S

(#5221) crok válasza BLUE TORNADO (#5219) üzenetére


crok
nagyúr

Erre van a Mi Mover, a költözés app [1] [2]. De erre azért vannak még lehetőségek, pl. az egyiken a file manager-ben bekapcsolod az FTP-t a másikon meg csatlakozol hozzá.
De a játék mentésekkel bajban lehetsz.. ha ugyanis az app készítője explicit letiltotta a menthetőséget akkor max. úgy tudod átvinni a játékállást hogy vagy root-olsz és Swift Backup-ot vagy esetleg Titanium Backup-ot (vagy hasonlót) használtsz vagy ha nincs root akkro a játék saját megoldását használod, pl. Play Games-be, Facebook fiókba, egyéb megoldásba mentesz és onnan állítod vissza.. Ez minden appra vonatkozik egyébként.. mármint hogy ha letiltották a menthetőséget akkor neked kell kitalálni hogy milyen egyéb úton oldod meg (gyorsteszt: amit a MIUI saját Backup-ja nem tud elmenteni abban 100% hogy le van tiltva. Mellesleg ezt a fajta mentést utána mozgathatod is.)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5222) BLUE TORNADO válasza DroiDMester (#5220) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Ha annyira kíváncsi vagy, akkor halkan megsúgom, hogy a Lite-ot el akarom ajándékozni. Nem arra voltam kíváncsi, hogy melyik a jobb/rosszabb...

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#5223) BLUE TORNADO válasza crok (#5221) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ! :R

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#5224) ginola


ginola
addikt

A legújabb EU dev. Rom- van másoknál sem működik az automatizált feladatok?

(#5225) kszthly


kszthly
senior tag

"It's LAST Android 10 update for Redmi Note 8, Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9 Lite, Mi 10T/Pro, Mi 9T Pro, Mi 9 Pro. Next updates with Android 11.
Due to preparing for MIUI 12.5 release MIUI beta updates are suspended starting from 14th December"

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5226) fehermokus válasza kszthly (#5225) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Olyannyira az utolsó, hogy nincs is. Épp most néztem, hogy mi a heti termés, de nincs semmi.

(#5227) kszthly válasza fehermokus (#5226) üzenetére


kszthly
senior tag

Kínai fejlesztői rom. (xiaomi.eu, MiuiMiX stb...)
20.12.09.
Tegnap este tettem fel.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5228) ginola válasza kszthly (#5227) üzenetére


ginola
addikt

Android 11 esetén is simán telepítem a heti Romot, mint máskor?
Nem szükséges, ajánlott semmi más teendő?

(#5229) kszthly válasza ginola (#5228) üzenetére


kszthly
senior tag

Majd valószínűleg megírják.
Szerintem android verzió váltáskor egy tiszta telepítés akkor sem árt, ha nem kötelező.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5230) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Csináltam egy gyári visszaállítást a telefonon, mivel szeretném elajandékozni. Bekapcsoláskor kéri a Mi Fiók jelszavát. Hiába beírom, nem fogadja el. Van ez ellen valami más megoldás?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#5231) fehermokus válasza kszthly (#5227) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Igen, időközben nálam is megjelent. Nem tudom miért rakták ki később.

(#5232) DroiDMester válasza BLUE TORNADO (#5230) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

egy másik xiaomi telón be tudsz azzal a fiók adatokkal jelentkezni?

Valószínű nem jól írod be az adatokat, ha jót írnál be akkor mennie kell! Azt meg gondolom tudod hogy aktív net kapcsolat kell hozzá, tehát vagy mobilnet vagy otthoni wifi hálózatra kapcsolódva!

(#5233) qge


qge
aktív tag

Sziasztok, kamera üveget cserélt már valaki? Mennyire gáz? :R

(#5234) BLUE TORNADO válasza DroiDMester (#5232) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Sikerült. Csak nem akart a wifire csatlakozni

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#5235) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Helló!

Valaki tud mondani egy hivatalos szervizt ahol a hát lapot és a mikrofont kicserelik nekem?

Köszönöm! :R

(#5236) szpali válasza Bitpalace (#5235) üzenetére


szpali
addikt

https://www.miuiszerviz.hu/miarlista.html
vagy
https://xiaomiszerviz.hu/xiaomi-mi-9-lite-szerviz/

továbbá

https://xiaomimobilszerviz.hu/#szerviz
https://xiaomiszervizshop.hu/szerviz/

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#5237) kmarci25 válasza Bitpalace (#5235) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem a kijelzőt ő cserélte: hardverapró - Tötet.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5238) Diabo6


Diabo6
senior tag

Sziasztok!
Nem rootolt készüléken ha nyomok egy wipe all data-t, akkor mik törlődnek? Ez nem egyenlő a factory resettel ha jól tudom. Beállítások, képek stb megmaradnak nem?

(#5239) Faterkam válasza Diabo6 (#5238) üzenetére


Faterkam
addikt

Én úgy tudom mindent visz!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#5240) AiRLAC válasza Diabo6 (#5238) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem, ALL data.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5241) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Karácsonyra...
Hát ezt nem gondoltam volna...

(#5242) DroiDMester válasza gixxergabi (#5241) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezt már kár volt kiadniuk! Már az ANDROID 11.nek kellett volna most a hetekben érkeznie. Bár STABIL Droid 11. kb majd áprilisba lesz csak. :D

(#5243) huberpe válasza gixxergabi (#5241) üzenetére


huberpe
aktív tag

hozzám még a 12.0.4 sem érkezett meg. :)

(#5244) Faterkam válasza huberpe (#5243) üzenetére


Faterkam
addikt

Az összefoglalóban is benne a link, hogy honnan lehet leszedni a legfrissebb Romokat! Nézd meg neked melyik van fent. Global Stable, EEA Stable stb...

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#5245) huberpe válasza Faterkam (#5244) üzenetére


huberpe
aktív tag

de ezek nem is várhatók ota-n? én oké, hogy megcsinálom, de azért átlag user nem hinném, hogy csinálna ilyet. 🙂

(#5246) Faterkam válasza huberpe (#5245) üzenetére


Faterkam
addikt

50-en túli, átlag user vagyok ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#5247) eisento


eisento
addikt

en leszedtem a romot feldobtam telora nalam megszuntek a mikrolagok megint smoothabb a rendszer ^^ :C

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5248) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

X-protector üveget használ vki? Annak is ilyen béna hatalmas kamera kivágása van?

(#5249) littlerock válasza Faterkam (#5244) üzenetére


littlerock
aktív tag

Szia!

A 12.0.3-ra fel tudom tenni?

A linkelt olddl szerint apply for: 12.0.4...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#5250) zsola400 válasza littlerock (#5249) üzenetére


zsola400
aktív tag

Az csak a frissítés, a teljes romot 2.4Gb szed le, az mehet fel rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.