Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) gyépés válasza Timer (#4199) üzenetére


gyépés
aktív tag

Nekem egy widget nem frissült, egy óra widget, egyik napról a másikra. Kiderült a widgetet rontották el egy frissítéssel, de pár napig szidtam a Xiaomit, mint a bokrot. :) Tudom, nálad nem ez a baj, sajnálom, hogy így jártál a telefonnal. OP-t nézegetsz helyette? Én mostanság leejtettem párszor, szerencsére semmi baja, de gondoltam szétnézek a piacon, mit vehetnék, ha összetörne... Hát, úgy látom semmit. Méretben már ez is kicsit túl van a maxon, a feature set, minőség és ár figyelembe vételével egyszerűen csak sokkal drágábbakat találtam... Valaki tud ajánlani valamit?

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#4202) eisento válasza rellif (#4190) üzenetére


eisento
addikt

Nyugi nalam is szar (10-es gyari droid) xiaomi eunal is volt amelyiknel jol mukodott vmelyiknel nem... Nem tudom mi a bonyolult, hogy jol megcsinaljak.

Ha mar itt tartunk melyik az ajanlott rom most xiaomi eubol? :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#4203) rellif válasza eisento (#4202) üzenetére


rellif
senior tag

A múlt heti (20.6.4) rendben van.

(#4204) szpali válasza rellif (#4196) üzenetére


szpali
addikt

Ohh, tényleg :W
Gobal-t használok :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#4205) Timer válasza fehermokus (#4200) üzenetére


Timer
veterán

De milyen beállításokkal? Javítsatok ki, de default állapotban sem kellene olyat csinálnia, hogy random bezár (nem az, hogy nem frissül, eltűnik, meg hibakódot dob!) egy-egy widget! Android 2.3 idejében, 512 MB memóriával sem volt ilyen, ma meg... Egyébként milyen beállításokat kellene még tennem? Nova alapértelmezett (ami csak azért került fel egyáltalán, mert a gyári launcher gyilkolta a widgeteket), a programokra akku optimalizálás ki vna kapcsolva, engedélyből mindent megadtam, olyat is, aminek semmi köze nem lehet már a dologhoz, lakatolva van minden (widget szülő appja is), és mégsem megy. De egy novát hogy lakatolsz? Maximum a beállításokat megnyitva az ablakát, de ennyi. Végül kikapcsoltam az egész MIUI optimalizéciót, így "csak" hetente egyszer kell visszatöltenem a Novát, a mentett beállításaivail együtt.

gyépés: én OP user vagyok OP3 óta, most éppen 7 Pro-m van, csak hát asszonypajtás ruhára, cipőre nem sajnálja a zsetont, telefonra viszont nem akar költeni (kábé mint a legtöbb csaj). Ezért kerestem neki valmait 100k körül, ennyi volt a limit, és ezért a pénzért ez a készülék tűnt hardveresen a legjobbnak. Ahogy a példa is mutatja, jobb lett volna, ha marad az erzeréves P9 Lite 2017-en, az csak lassú volt...

[ Szerkesztve ]

(#4206) kszthly válasza Timer (#4205) üzenetére


kszthly
senior tag

Mielőtt drasztikus lépésre szánod el magad, próbálj ki egy rendes, kínai alapú romot!
Nálam semelyik általad leírt tünet sem jelentkezik.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#4207) gixxergabi válasza Timer (#4205) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Vagy próbáld ki a Lawnchair-t (pixel q icon pakkal és Lawnfeed-el használom így balra vannak a hírek, tiszta pixel kinézet)

(#4208) Timer válasza kszthly (#4206) üzenetére


Timer
veterán

Oké, ebben lehet ráció, de ahogy írtam fentebb, a nejemé a telefon, tehát nincs lehetőségem a mobilt állandóan ácsolni, hogy most ez nem megy, meg az nem megy. Gondolom, BL nyitás, root alap ezekhez a romokhoz, akkor meg nem megy a banki app. Tudom, magisk root hide, de akkor ott tartok, hogy megint órákat szánok arra, hogy talán jó lesz. Szerintem egyszerűbb eladni, és sz_pjon vele, aki akar. Egy FR-t és egy újra belakást megér a dolog, ez kijön másfél órából, de ennyi.

gixxergabi: másik launcher nem lesz megoldás, mert az alap működésével van gond, azért tettem fel novát, hogy kizárjam az alapértelmezett launcher hibáját a képletből.

[ Szerkesztve ]

(#4209) kszthly válasza Timer (#4208) üzenetére


kszthly
senior tag

Bootloader nyitás valóban szükséges, ráadásul előtte jó eséllyel egy hét várakozás. A root viszont szabadon választható. Én root mellett is tudok fizetni a telefonnal. (K&H)
Számomra már egyértelmű, hogy a Xiaomi telefonok hivatalos ROM-ja a kínai. Mellette összecsapnak egy többé-kevésbé működő global ROM-ot, hogy eladható legyen a világ többi részén is. Ez minőségben néha már megközelíti azt a szintet, mint régen amikor a webshoppok varázsoltak nyelveket és Google-t a telefonokra.
SZERINTEM.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#4210) rellif válasza kszthly (#4209) üzenetére


rellif
senior tag

"Számomra már egyértelmű, hogy a Xiaomi telefonok hivatalos ROM-ja a kínai. Mellette összecsapnak egy többé-kevésbé működő global ROM-ot, hogy eladható legyen a világ többi részén is."
:K Én is így látom.

(#4211) Timer válasza kszthly (#4209) üzenetére


Timer
veterán

Elég szomorú ez. Na de nem azért vettem hazai forrásból, hogy végül kínai ROM-ot hegesszek fel. Ennyi erővel vehettem volna Kínából is, 20 százalékkal (legalább) olcsóbban. Na, de nem offolok tovább, köszönöm a tippeket!

(#4212) kmarci25 válasza Timer (#4211) üzenetére


kmarci25
veterán

Én Kínából vettem, global rommal. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4213) atosan válasza Timer (#4208) üzenetére


atosan
addikt

Szintén launcher, de házon belül. Poco launcher, kezeli a gyári widgeteket. Szerintem jobb mint az alap. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#4214) qge


qge
aktív tag

Aki esetleg a boltx-től vásárolt, itt lehet panaszkodni: [link]

(#4215) snpetit válasza Timer (#4211) üzenetére


snpetit
aktív tag

Nekem az EU rom megy fel egyből, amint nyitható lesz Xiaomi-ra. Lakatolással és akku optimalizációval +(ezt nézd át te is) engedélyek(háttérben futás, automatikus indulás stb.) nem szokott gondom lenni.
MIUI optimalizáció kikapcsolásával viszont nem okés a telefon.
Launcher-ből gyárinál jobbat még nem találtam, ami gond nélkül megy és kézre áll, megvan pedig a Nova prime. Az majd akkor jön, ha már nem frissül a teló és megy rá a LOS, ha lesz rá és nem is töröm addig össze a kijelzőt. :DD

(#4216) kszthly válasza snpetit (#4215) üzenetére


kszthly
senior tag

Az EU romban már nem is kapcsolható a MIUI optimalizáció.
(vagy csak nem a szokásos helyen van és én nem találom)

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#4217) fehermokus válasza dethroner (#4185) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Mielőtt csepülnétek a teló wifi képességeit, kapcsoljátok ki a fejlesztői beállításokban ezt a kapcsolót:

(#4218) rellif válasza fehermokus (#4217) üzenetére


rellif
senior tag

Ha kikapcsolod, akkor nem pont rosszat teszel :F
Ergo az akku jobban merül és romlik a hálózat teljesítménye.

(#4219) dethroner válasza rellif (#4218) üzenetére


dethroner
veterán

Ráadásul semmi nem változik, ugyanolyan erősségűnek látja a wifi jelet és a kapcsolat sebessége se változik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4220) fehermokus válasza rellif (#4218) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Nő a wifi érzékenysége, ergo több hálózatot fog látni, cserében jobban be is zavarhatnak azok a hálózatok...
Szóval nem kell rögtön lefikázni a cuccot, mert nem véletlenül van kevésbé érzékenyre véve, csak ezt akartam kihozni belőle.

(#4221) atosan


atosan
addikt

Nekem nem kell lesnem a wifi sebességet. Nálunk max 15 megát bír a hálózat :D

Maine coon

(#4222) rellif válasza fehermokus (#4220) üzenetére


rellif
senior tag

Értem mire gondolsz.Kipróbáltam...nálam sem változott semmi.

(#4223) dethroner válasza fehermokus (#4220) üzenetére


dethroner
veterán

Nem értem mi változást lehetne.

Bekapcsolva:

Kikapcsolva:

Én semmi változást nem veszek észre. A linksebesség is ugyanúgy 52mbps.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4224) fehermokus válasza dethroner (#4223) üzenetére


fehermokus
aktív tag

A linksebesség nem változhat, azt a hálózati protokoll határozza meg.
De sajnos nálam sem nőtt a wifi érzékenység a kapcsoló kikapcsolásával, sőt... Első tesztre pedig úgy nézett ki. Bocsi mindenkinek :((( .

(#4225) pvt.peter válasza DroiDMester (#1144) üzenetére


pvt.peter
őstag

No, meg is jott a tok, egesz jo valasztas, en is ajanlom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4226) DIEGO15 válasza zsola400 (#4192) üzenetére


DIEGO15
őstag

Igen, sikerült. Sajnos nem tudok mit hozzáfűzni. Elsőre elfogadta, minden gond nélkül. :)

(#4227) snpetit válasza kszthly (#4216) üzenetére


snpetit
aktív tag

Nem EU van fenn neki és kikapcsolta...

(#4228) Gomb89


Gomb89
csendes tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni! Előre kérem szépen a moderátort/admint ne törölje a kommentemet a Mi 9 Lite / Mi 9T / Mi Pro topikok alól mivel a Mi 9 összes ikerszériáját érni az alábbi probléma, sőt szinten eddig minden általam próbált telefont, amin MIUI 11 fut! Így a probléma egyaránt releváns minden topik alatt, és több szem többet lát alapon, hátha tudunk segíteni egymásnak. (Magyar Xiaomi forumrol már kitörölgette az admin az összes kommentemet, feltételezem mert ők is tudnaka problémáról, de az üzletileg nem jó nekik, ha ezt tudatom mindenkivel.)

Vettem egy Mi 9-Liteot és mivel problémám van vele, szereztem kölcsönbe összehasonlítás gyanánt egy 9T-t 9Pro-t és egy régi Redmi Note 5-t. És meglepetésemre ugyan az a hiba áll fenn az összes telefonnal.

LÉNYEGRE TÉREK!
Leéltem az eddig használt MI A2 Lite-omat ami gyári, stock Android One rendszert használt,
Három hete vásároltam egy Mi9 Lite-ot, és manuálisan elkezdtem mindent újra letöltögetni rá, véletlen se vigyek át szemetet a régi telefonomról. Rengeteg banki és financiális appot használok 20-30 db legalább. Néhány óra használat után, rádöbbentem arra, hogy a telefon értesítési rendszere komplettan nem működik. A régi telefonomon már 30-40 értesítés érkezett mire, a Mi9-en még egyetlen egy sem. Facebook meg Viber néha jó néha nem, de ezt leszámítva ami a lényeg lenne, teljesen hektikus és összefüggéstelen minden!
Már a létező összes kombinációban kipróbáltam mindent, aminek köze van az értesítésekhez.

Fejlesztői funkciók között kikapcsoltam a MIUI optimalizációt.
Kikapcsoltam az akku optimalizációt.
Az összes féle értesítés be van kapcsolva, alvó kijelzőn, zárolt képernyőn, home képernyőn.
Hang, led, rezgés stb...
Alkalmazés engedélyekben minden ki van pipálva minden appnak.
Autómatikus indításhoz minden hozzá van adva.
Alkalmazásonkénti akummulátor kímélőben is ki van kapcsolva minden korlátozás.
Multitasking menüben az appok be vannak lakatolva, hogy alvó módban se killelje/freezelje az appokat.
Jelszavak és biztonság alatt a speciális engedélyek alatt is forced be van kapcsolva a notificaton szolgáltatás!

Ennek ellenére egyetlen egy értesítés nem érkezik meg, csak miután feloldom a képernyőt, sok minden akkor sem csak ha megnyitom az appot.

Itt már tudtam, hogy nem én vagyok süti és nem nézek be semmit, mivel a googleban elkezdve irogatva harsong a net a "nem működnek az értesítések MIUI 11 meg ilyen meg olyan Xiaomi telefonok alatt. A fentebb felsorolt ezt csináld azt csináld leírásokat kb 50 oldalon végigolvastam, sehol senkinek nem vezetett megoldásra.

A napokban szereztem tesztre egy Mi9T-t és Pro-t Teljesen ugyan ez a hiba mindegyiken.
A mai nap pedig egy régi Redmi Note 5-t. Amiben lényegesen kevesebb értesítéssel kapcsolatos, funkció van, de miután belakatolom az appokat multitaskingban azóta ezen megjönnek az értesítések.

Most itt csücsül egymás mellett 5db telefon. Mi A2 Lite, Redmi Note 5 és a 3db MI9 verzió.
Előbbi kettő okádja 2 perceneként az értesítéseket, 20-30 appból, valós időben, míg a 3 tesó, bőszen kussol és semmit nem hajlandó jelezni, se rezegeni, se ledet villantani, se csipogni.
Néha egyik másik akkor csipog ha megmozdítom, máskor az nem hanem a másik, de legtöbször akkor feloldom a képernyőt és akkor is hiányosan... És még ezt is egymásnak ellentmondásosan. Ha nem nyúlok hozzájuk akkor néha 1-1 értesítést bedobnak a zárolt képernyőre vagy villogni kezd a Led, de ezek többnyire ilyen 40 perc és 3 óra késéssel jönnek meg teljesen véletlenszerűen 1-1 appból.

Tudom a legtöbb felhasználó 2 appot használ, Viber meg Messanger, milyen meglepő, hogy azok többnyire jól működnek ezken, még ha nem is valós időben de 1-2 percen belül csipognak és képernyőre kerülnek. A többi meg játék plusz egyéb kacat app akinek senki sem foglalkozik az értesítéseivel, hogy mikor jön meg valós időben, 5 perc múlvam 2 óra múlva...

VALAKI esetleg tapasztalt ehhez hasonló jelenségeket ? Nem akarom elhinni, hogy nem! Vagy senki nem használja semmire a telefonját ?!?!? Még a google saját mail appja sem értesít ha levelem jön, (Redmi 5 Note is csak akkor ha be van lakatolva a multitaskingba.)

Egyszerűen ott tartok, hogy elegem van mivel kb 40 órám van benne a debuggolásban.
Rootolás meg rom csere szóba nem jöhet mivel banki appok nem futnak kókány, hackelt rendszeren. Alapvető Funkcióbeli hiányosságról beszélek ami egy egész telefon vagy MIUI generációt érint, és ezzel teljesen értelmét veszti az eszköz létjogosultsága, ez az én fogalmazatomban már a széria selejt fogalmát súrolja.

NAGYON megköszönném, ha valaki rámutatna hogy én vagyok a hülye és tanuljam meg beállítani a kínai mocskaimat, (melyekben amúgy brutális félrefordítások vannak a magyar lokalizációban.) Vagy egy nálam okosabb Android guru rájönne, hogy ez mégis miért van és hogyan lehet megoldani.

Köszönettel: Dani.

(#4229) DIEGO15 válasza Gomb89 (#4228) üzenetére


DIEGO15
őstag

Szia!

Nem én fogom megoldani a problémáidat, de az nagyon érdekes, hogy még egy gmail értesítés sem jön meg. Nekem gyári global rom van rajta (vagyis nem a legjobb opció), de soha nem találkoztam olyannal, hogy ne jönnének meg az értesítések. Használok többek között Revolut, Curve, Transferwise, Simple, Google Pay, Whatsapp, Messenger, Gmail, Protonmail stb. appot, de mind azonnal jelez, amint érkezik valami.

Téves infó, hogy ha rootolod a telefont akkor nem fognak menni a banki alkalmazások, el lehet rejteni előlük a rootolás tényét, vagy akár vissza is zárhatod a rendszert a rom csere után :)

(#4230) dethroner válasza Gomb89 (#4228) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem note 4 van, és nekem se jön meg a levél a gmail-be, ha be van kapcsolva az aksi kímélő mód. De ha ezt a módot nem használom, akkor bejönnek a levelek.
És emlékeim szerint a Mi9-ben felül az értesítési sávban van egy szinkronizáció nevű rész. Azt is bekapcsoltad?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4231) rellif válasza Gomb89 (#4228) üzenetére


rellif
senior tag

Szia!
A Gmail értesítések, tényleg sok esetben csak a képernyő feloldása után érkeznek meg. (pedig MIUI 12-őt használok.)
Egyéb általam használt app-ok értesítéseivel nincs gond.
Csipog, felvillan, AOD-n megjelenik minden anélkül, hogy akku kímélőt vagy MIUI optimalizálást kapcsolgattam volna. Hamarosan elérhető lesz az EU ROM-ból a stabil kiadás, egy próbát lehet megérne... ha nem szeretnél hetente frissíteni.

(#4232) Gomb89 válasza rellif (#4231) üzenetére


Gomb89
csendes tag

DIEGO15, dethroner, rellif.

Köszönöm a válaszaitokat, közben a 9T topikban már egy egész beteg, végtelen megoldási ciklusba keveredtünk. Ha van hozzá erőtök végigolvasni, esetleg hozzászólni ha beugrik valami ami elkerülhette az én vagy a segítőkész srácok figyelmét, akkor legyetek kedvesek ott reagálni. Nem bírom már 2 fronton tartani, 5 db telefonnal előttem, 2 nyelv között váltogatva a menüket vakerni. :DDD

Dehogy személyre szólóan is válaszoljak....

DIEGO15: Nem opció sajnos 3. fél által fejlesztett rendszert és idegen kódokat futtatnom az eszközön, a dobozból kivett állapotában kell működnie.

dethroner: Nincs aksi kímélő mód, és még vagy 100 ponton lett lebutítva a rendszer 1000 scenáriót végig próbálva 4-5 különböző telefonon, de a szinkronizálással tippet adtál, az éjjel kiderül, hogy összefügghet e.

reliff: Miui 11 global utolsó verziója az amit hivatalosan fel tudok rakni bootloader nyitás nélkül, így a Miui 12-ben csak reménykedni tudok, hogy megoldja ha lesz stable verzió Mi 9-Lite-ra. Én már annak is orülnék ha valami megjönne, az már mellék kérdés, ha véletlenül egy meg is jön, akkor sem csipog vagy villog, pedig holt ziher, hogy mindenhova a leghangosabb hangjelzés van beállítva. :U

Köszi: Dani

(#4233) rellif válasza Gomb89 (#4232) üzenetére


rellif
senior tag

A készüléken jelenleg milyen (pontosan) ROM található?
A problémás app-okból meg lehetne nézni régebbi verziókat is. Rengeteg alkalmazás van amiből pont a legfrissebb "használhatatlan".

(#4234) Norby86 válasza rellif (#4231) üzenetére


Norby86
őstag

Pont most akartam írni én is hogy az EU dev. 20.6.4 romban a MIUI 12 alatt nekem is csak akkor jönnek meg az értesítések ha a képernyő fel van oldva. Nagyon nem vagyok ezzel a rommal ebben a tekintetben megelégedve... Van erre megoldás, vagy ezt már csak az EU stable romban javítják?

-Norbi-

(#4235) morfondőr válasza Norby86 (#4234) üzenetére


morfondőr
őstag

COL Reminder-t használok emlékeztetőnek, de pár napig nyomkodni kellett mindent beállításokban és app-ban is, hogy végre észhez térjen és tolja az értesítéseket. Sajnos ez ilyen MIUI sajátosság, nem is igazán van rá logikus magyarázat, előbb-utóbb jó lesz, de hogy mitől, azt nem tudom.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4236) Norby86 válasza morfondőr (#4235) üzenetére


Norby86
őstag

A MIUI 11-ben csak ritkán volt olyan hogy késett az értesítés, de itt meg sem jön, csak ha a képernyőt feloldom, de akkor egyszerre ömlik be minden. Azért ha már van egy kompakt rom, ne kelljen ilyen alap dolog miatt külső appot feltenni, ez elég bosszantó.
Létezik amúgy erre a telefonra nem MIUI alapú stabil rom esetleg? Mert már azon is elgondolkodtam egyenlőre teszek egy próbát más rommal.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#4237) csucsu52 válasza Gomb89 (#4232) üzenetére


csucsu52
aktív tag

Szia!

"Fejlesztői funkciók között kikapcsoltam a MIUI optimalizációt.
Kikapcsoltam az akku optimalizációt."

Ezeket kapcsold vissza szerintem, így működik minden értesítés out of box.

(#4238) fehermokus válasza Norby86 (#4236) üzenetére


fehermokus
aktív tag

11-ről 12-re váltáskor nekem is voltak ilyen problémáim - mármint, hogy nem jöttek meg az üzeneteim. Aztán elkezdtem végig nézni a beállításaimat és akkor vettem észre, hogy néhány beállítást visszaállított alapállapotba. Újra beállítottam mindent, azóta real time-ban jönnek az üzik.

(#4239) Norby86 válasza fehermokus (#4238) üzenetére


Norby86
őstag

Nekem tiszta telepítéssel van ez a rom feltéve, minden alap beállításon van. De hol nézzem át a beállításokat, hol érdemes? Meg ugye mikor először használok egy appot felugrik egy ablak hogy mindörökre engedélyt adok neki vagy csak amíg az appot használom. Általában arra megyek hogy amíg az appot használom. De közben a viber, messenger, gmail mind le van lakatolva, fut a háttérbe tehát használom. Így ilyen értelemben ez nem okozhat problémát.

-Norbi-

(#4240) fehermokus válasza Norby86 (#4239) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Én a Biztonság(ikonja van)/Alkalmazáskezelés/...Engedélykezelőben szoktam a beállításokat elvégezni. Ami fontos, hogy az Állandó értesítés be legyen kapcsolva + Automatikus indítás + Akkumulátorkímélő - > Nincs korlátozás. Aztán minden egyes proginál meg kell adni, hogy az értesítés hol jelenjen meg, legyen-e hangja és milyen... + rezgés ha kell, + LED. Plusz lakatolni szoktam és ezekkel real time-ban jönnek az üzeneteim. DE minden egyes progin be kell állítani, nem lehet általános állítgatásokat végezni, hogy minden jó legyen.
Nekem így műxik ;) .

(#4241) rellif válasza Norby86 (#4234) üzenetére


rellif
senior tag

A Gmail-on kívül más értesítéssel nincs gondom.Lehet témafüggő,de régebben az ikon felett egy kis piros karikában még az olvasatlan levelek számát is jelezte.Megpróbálom a POCO launcher-t ott elvileg működik még ez a funkció.

(#4242) rellif válasza rellif (#4241) üzenetére


rellif
senior tag

#update POCO launcher-el rendben megjelennek a Gmail-os levelek is. :)

(#4243) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok pixel hibával találkozott már valaki ? Van egy halott piros pixelem. Zavarónak nem mondanám inkább csak idegesítőnek. Garancia ilyen esetben lehet ? bár szerintem max ha több is lesz akkor viszem vissza.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#4244) atosan válasza csucsu21 (#4243) üzenetére


atosan
addikt

Ilyenre érvényes a garancia.

Maine coon

(#4245) csucsu21 válasza atosan (#4244) üzenetére


csucsu21
aktív tag

Rendben csak nem tudom anno már nem emlékszem egy másik készülék fórumában azt írták hogy van valami limit ami alatt nem gariztatható bár ezzel az egyel még együtt lehet élni mondjuk csak egy majd 100kba kerülő készüléknél kicsit idegesítő. Köszi a választ.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#4246) ktommy91 válasza csucsu21 (#4243) üzenetére


ktommy91
addikt

A xiaomi.hu-n található infók szerint "A készülékek kijelzőjén megjelenő hibás pixelek esetén az ISO 9241-302, 303, 305, 307:3008 szabvány szerinti Class 3 besorolás szerint járunk el."
Ami szerint 1 millió pixelenként 5 világos pixel és/vagy 15 fekete pixel és/vagy 50 szimpla vagy dupla subpixel hiba megengedett. Esetünkben ez 13 világos pixel és/vagy 38 fekete fekete pixel és/vagy 127 szimpla vagy dupla subpixel hiba.

Szóval elméletileg csak akkor hibás a kijelző, ha kb nem látsz semmit a hibás pixelektől.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#4247) Norby86 válasza fehermokus (#4240) üzenetére


Norby86
őstag

Az akkumulátorkímélőben a nincs korlátozás megoldotta, de ez nekem akkor is fura, mert Android 9 MIUI 11 alatt nem volt ilyen problémám.

(#4241) rellif:

Kipróbálom ezt a launchert én is, mert a Gmail az szinte sosem jön meg, bár az eddig sem jött meg csak általában ilyen 10-20 perc késéssel.

Ami viszont érdekelne még hogy nincs valami más rom erre a telefonra ami atom stabil és nem MIUI alapú? Volt már Redmi 4 Prime, Note 5 telefonom is, mindegyikre ontották a jobbnál jobb AOSP alapú romot. Igaz akkoriban úgy voltam vele elvagyok a MIUI-n, de már egy ideje úgy érzem hogy nem fordítanak elég figyelmet a romok normális működésére.

-Norbi-

(#4248) morfondőr válasza ktommy91 (#4246) üzenetére


morfondőr
őstag

Sajnos monitoroknál és tv-knél is meg van határozva, hogy hány hibás pixel után él a gari. Ritkán lehet külön pixelgarit kérni aminél felár ellenében egy pixelhibánál is cserélnek.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4249) ktommy91 válasza morfondőr (#4248) üzenetére


ktommy91
addikt

Tudom, de nem mindegy, hogy melyik szabványt követik. Ez a ISO 9241-302, 303, 305, 307:3008 class 3 egy rossz vicc. Drágább telóknál class 0, esetleg class 1 az elfogadható, alacsonyabb kategóriában class 1, esetleg 2. Tuti, hogy a beépített samsung panelek nem ilyen minőségi kritériumoknaknak felelneknek meg. Arra is kíváncsi lennék, hogy más európai országokban is megengedi-e magának ezt a gyalázatot a xiaomi vagy ez is csak ilyen tipikusan magyar dolog.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#4250) rellif válasza Norby86 (#4247) üzenetére


rellif
senior tag

A crDroid-on gondolkoztam sokáig,de ahogy olvastam a bluetooth audio dadogás és a whatsapp video hibák még megvannak. Ha nem így van, akkor sorry... és megy is fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.