Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) bb71 válasza Mardor (#4300) üzenetére


bb71
őstag

Most nézem mennyire igazad van... elég szomorú, mert igen korrekt készülék.

(#4302) atosan válasza Mardor (#4300) üzenetére


atosan
addikt

Szia
Ez már kifutó termék, szerintem nem is gyártják. A 10-es szériára öszpontosítanak.

Maine coon

(#4303) Faterkam válasza atosan (#4302) üzenetére


Faterkam
addikt

Jah, Mi 10 Single sim :( :U

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4304) Klaya1986 válasza Mardor (#4300) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Már valószínűleg sehol nem lesz kapható, kifutó széria a 9es. Pedig a lite bő fél éves típus talán. Ez van.lassan fél évente tolja ki a xiaomi a következő szériát. Én is bajban lennék,ha most kellene mi 9 lite tudású készüléket vennem. 80 ért vettem. Vagy a mi note 10 lite,ami 105 ezer ( ívelt kijelző miatt off) vagy mi 10 lite 125 ezer . A xiaomi is kezd elszállni sajnos
..

(#4305) roti86 válasza Mardor (#4300) üzenetére


roti86
őstag

Nem lesz utánpótlás, nekem is aprón sikerült venni barátnőmnek.

(#4306) szpali válasza roti86 (#4305) üzenetére


szpali
addikt

same here...
a xiaomi magyarország (lurdy) fb oldalán is azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem gyártják már.
én s aprón vettem tél végén a feleségemét

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#4307) rellif


rellif
senior tag

És a dev (beta) ROM-ok is egyre rövidebb ideig érhetőek el. A Mi8-as sorozatnál ez már pont aktuális.

(#4308) Mardor


Mardor
tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást és az infókat.
Akkor nekem is marad a hardverapró 😉

(#4309) zsola400


zsola400
aktív tag

Új hivatalos TWRP 3.4.0

(#4310) qge válasza zsola400 (#4309) üzenetére


qge
aktív tag

Próbáltad? Mivel ad többet, mint bármelyik?

(#4311) zsola400 válasza qge (#4310) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nem próbáltam, ebben csak alap funkciók vannak semmi extra viszont magyar nyelvű.
Én a "brigudav" verziót használom abban vannak extrák sötét mód, magisk install/uninstall, ujjlenyomat/pin/pass törlés stb....

(#4312) qge válasza zsola400 (#4311) üzenetére


qge
aktív tag

Az öf-ban lévő verziót? Ezt meglevő twrp-ből lehet telepíteni? Kell format data vagy ilyesmi? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4313) zsola400 válasza qge (#4312) üzenetére


zsola400
aktív tag

Igen onnan twrp 3.4.0 by brigudav. Nem kell semmi format, meglévő twrp-ből install>install image>kiválasztod a twrp 3.4.0.img fájlt>recovery-t kiválasztod>flash image.Én ezután szoktam egy újraindítást recovery-be, leellenörzöm, hogy minden működik majd system restart.

(#4314) gyépés válasza Mardor (#4308) üzenetére


gyépés
aktív tag

Nem tudom ismered-e az oldalt, én itt szoktam szétnézni, mi a helyzet a piacon. Be is írtam pár filtert, hogy mik az MI 9 Lite-hoz hasonló telefonok, de nem jó a helyzet sajnos... :(
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#4315) gyépés válasza gyépés (#4314) üzenetére


gyépés
aktív tag

Ezt a linket nagyon nem akarta beengedni a szerkesztő...

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#4316) Mardor válasza gyépés (#4315) üzenetére


Mardor
tag

Igen, köszönöm, ismerős.
Jó összehasonlítós oldal.

[ Szerkesztve ]

(#4317) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani védőfóliát ami, lefedi a teljes képernyőt? A gyári tokot használom hozzá, ha ez számít. Illetve 2-4k között gondolom, már lehet normális minőségűt kapni.

Köszi.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#4318) rellif válasza IreN!CuS (#4317) üzenetére


rellif
senior tag

Szia!
Itthon elég érdekes árak vannak...4K+szállítás vagy 5,5K
Vagy kintről ennek a töredéke lenne.2.56$/2db

(#4319) IreN!CuS válasza rellif (#4318) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Köszi, pont ez első linkeden szereplővel szemeztem én is, de inkább rákérdeztem :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#4320) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok jött ma egy frissítés, csak májusi biztonsági frissítés de mióta felraktam ha ujjlenyomattal oldom fel a telót ugranak egyet az alkalmazások mintha újra töltené az asztalt plusz 10 ből egyszer meg sem jelennek az ikonok csak ha lezárom és újra fel nyitom. Global rom ha ez számít valamit.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#4321) galervin93 válasza csucsu21 (#4320) üzenetére


galervin93
őstag

Restart?
Nálam nem jelentkezik ilyesmi a bizt. frissítés óta.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#4322) musli26 válasza IreN!CuS (#4317) üzenetére


musli26
tag

Én ezt rendeltem meg a telefon mellé: [link] 5k most
Mikor én rendeltem 2.6k volt.
Bevált jó minőségű.
Kintről és is megrendeltem az ajánlottat kb.1hónapja.
Még nem ért ide.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#4323) viztelen


viztelen
tag

Sziasztok,
Felraktam a Miuimix legújabb verzióját, viszont az OTP SmartBank nem működik :(
Megnéztem Root checker-rel, ott pedig "root access is not properly installed in this device" üzenetet kapok.
A fejlesztői beállításokban nem láttam root opciót.
Tudna valaki segíteni, hogy lehetne működésre bírni az OTP SmartBank-ot, vagy marad a firmware csere?
Előre is köszi :R

(#4324) rellif válasza viztelen (#4323) üzenetére


rellif
senior tag

Milyen hibát dob a SmartBank?

(#4325) zsola400 válasza viztelen (#4323) üzenetére


zsola400
aktív tag

A MiuiMiX-ben előtelepített magisk (root) van, vagy ezt látja a banki app vagy play áruházban beállítások play protect-tanúsítványt nézd meg itt tanúsítottnak kell lennie az eszköznek. Van olyan app ami arra is jelez, ha nyitott a bl.

(#4326) Norby86 válasza rellif (#4259) üzenetére


Norby86
őstag

Helló!

Még mindig szuperül működik nálad a crDroid? Mert úgy érzem most már tényleg elérkezett az a pillanat amikor váltok kicsit MIUI-ról. Tegnap előtt kezdődött hogy készenléti állapotban sötét kijelzőnél megnyomtam a bekapcs gombot hogy a képernyőt felélesszem, de nem reagált, megnyomtam többször, semmi. Aztán úgy tizedszerre nagy nehezen felébredt a kijelző, de dadogni kezdett a rendszer egy darabig. Na mondom ok, lehet a nagy meleg.... tegnap ugyan ezt eljátszotta, de már nem ébredt fel a kijelző hiába nyomkodtam vagy hússzor. Úgyhogy hosszan megnyomtam a bekapcs gombot és újraindítottam. Nem tudom mi lelte, tuti hogy nem a gomb a szar mert bekapcsolt kijelzőnél remekül reagál a nyomásra. A rommal lehet valami, egyszerűen befagy a telefon készenlétben. EU dev. 20.6.4 van rajta.

-Norbi-

(#4327) fehermokus válasza Norby86 (#4326) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Nálam olyat szokott csinálni, hogy nagyon halvány a kijelző felélesztéskor (nagyobb fényben úgy néz ki, mintha sötét lenne, de nem az). Egyszer kell megnyomni, aztán mikor az érzékelő érzékeli, hogy nagyobb fényerő kell, akkor pár sec. múlva látható a kép is. Tudom nem vigasz, de most ez van. Régebben is volt egy rom, ami így működött. Bízom benne, hogy hamarosan kijavítják, már ha lesz a hétvégén frissítés...

(#4328) rellif válasza Norby86 (#4326) üzenetére


rellif
senior tag

Szia!
Nem sokáig volt fent, mert azért ott is vannak apró hülyeségek.
Inkább visszaraktam a jó öreg Miui 11-est, ahol minden úgy működik ahogy kell.

(#4329) viztelen válasza zsola400 (#4325) üzenetére


viztelen
tag

@rellif:
Felhívjuk figyelmét, hogy készülékének operációs rendszere módosított.
Biztonsági okokból a regisztráció ezzel az eszközzel jelenleg nem engedélyezett.

@zsola400:
A Magisk-ot hol találom? Gyors google kereséssel annyit találtam ,hogy a Magisk-on belül kéne a Hide Magisk-ot aktiválni, de nem találom :(
Play áruházban a Play Protect tanusítvány azt írja , hogy 'Nem találtunk problémát'
A nyitott BL a sima xiaomi.eu rom-mal nem volt probléma, ott simán mentek az alkalmazások (elvileg. Gyakorlatilag volt ami lefagyott, ha lezártam a képernyőt, de legalább futott...)

(#4330) zsola400 válasza viztelen (#4329) üzenetére


zsola400
aktív tag

Rossz helyen nézed Play áruház>beállítások> letekersz teljesen, az utolsó a play protect-tanúsítvány>az eszköz tanúsított-nak kell lennie.
Melyik twrp-t használod? Az öf. - ból valamelyik?

(#4331) viztelen válasza zsola400 (#4330) üzenetére


viztelen
tag

Az eszköz nem tanusított :(
Az összefoglalóban talált TWRP-t használtam: mi9lite_twrp_install_v3

(#4332) qge válasza viztelen (#4329) üzenetére


qge
aktív tag

Magisk hide-ról részletek az összefoglalóban.

(#4333) viztelen válasza qge (#4332) üzenetére


viztelen
tag

Köszi, de hol találom a Magisk -ot?
App-ként alapból nem látom, play store-ban ezzel az ikonnak a Magisk checker root-ot találtam, a hozzászólások között sem találom :(
Tudom, hogy én vagyok a béna, de még az életben nem használtam.
Előre is köszönöm a segedelmet :R

(#4334) qge válasza viztelen (#4333) üzenetére


qge
aktív tag

(#4335) rellif válasza viztelen (#4329) üzenetére


rellif
senior tag

Ez az üzenet a root miatt van. Próbáld a magisk-et telepíteni, hátha úgy lesz ikon is hozzá. Vagy az alkalmazás kezelőben keresd meg.

(#4336) Norby86 válasza fehermokus (#4327) üzenetére


Norby86
őstag

Ez nem az a probléma, a te általad említett hibával is találkoztam már ezelőtti romokba is, de az kevésbé zavart, viszont ez elég zavaró hogy hússzor is megnyomom akkor sem éled fel a kijelző. Hozzáteszem este is történt egy ilyen eset és akkor csak a tv fénye világította be a szobát, mégsem volt kép. Nem tudom mi ez a hiba, de előző romokba nem volt ilyen. Lehet áttérek a stable romokra.

(#4328) rellif:

Milyen hibákat találtál benne? Más rom esetleg? Mert néztem van egy-két próbálkozás XDA-n, de kiábrándító hogy erre a telefonra ilyen kevés az AOSP alapú fejlesztői rom. :( Pont most mikor kicsit barátkoznék vele... (mert amúgy kezelhetőség terén nekem még mindig a MIUI a best of). Na majd szétnézek rom ügyileg azért, hátha van valami jó.
Ezeket az AOSP alapú romokat simán csak TWRP-ből kell feltelepíteni? Vagy kell ez a "firmaware"? Jelenleg Eu dev. van rajta ugyebár.

-Norbi-

(#4337) zsola400 válasza viztelen (#4331) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ameddig "Az eszköz nem tanusított" a playben a banki app nem fog menni.Ha felrakod az öf.-ben található TWRP by brigudav verziót akkor tudod telepíteni a TWRP advanced menüből is a magiskot vagy a lentebb linkelt oldalról, majd mehet a magisk hide.Magisk manager-ben majd ellenőrizd SafetyNet Check-t ha itt is valamelyik false szintén nem fog menni az app.

(#4338) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv!

Jelenleg 11.0.1.0 (QFCEUXM) fut a telefonon, a napokban felkínálta a 11.0.3.0-at, de helyhiány miatt várakoztattam.

Csináltam helyet most hiába nyomok rá az új verzió ellenőrzésre, azt írja nincs új... Járt már valaki így? Nem hiszem, hogy visszavonták volna..

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#4339) viztelen válasza zsola400 (#4337) üzenetére


viztelen
tag

@qge, @rellif, @zsola400 köszönöm szépen a segedelmet, a banki appokat sikerült életre lehelni :R

Az eszköz továbbra sem tanusított, ill. a Magisk SafetyNet Check azt mondja, hogy a ctsProfile: false, de ez egyedül a McDonalds app-ot zavarja, minden más működik :D

Magisk Hide bekapcsolva, Magisk Hide modullal elrejtettem a dolgokat.

Ennyi. Nem mekizünk :D

(#4340) zsola400 válasza ra^ven (#4338) üzenetére


zsola400
aktív tag

Letöltöd innen:V11.0.3.0.QFCEUXM

[ Szerkesztve ]

(#4341) viztelen válasza zsola400 (#4340) üzenetére


viztelen
tag

ez egy full másik rom, tehát format data + wipe cache/dalvik, ugye?

(#4342) zsola400 válasza viztelen (#4341) üzenetére


zsola400
aktív tag

Elvileg az előzőnek a frissítése, mennie kell updater-ből vagy twrp-ből simán telepíted format data nélkül.

(#4343) viztelen válasza zsola400 (#4342) üzenetére


viztelen
tag

menő, köszönöm szépen, még tölt :)

ja most látom, hogy a korábbi verziókat nem írtam, jelenleg ez van amúgy feltelepítve:
MiuiMix 12.1
20.6.18 Beta

[ Szerkesztve ]

(#4344) zsola400 válasza viztelen (#4343) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ha heti dev.-ről váltasz stabilra akkor mindig tiszta telepítéssel kell, ahogy írtad format data.
De miért akarsz váltani egy EEA stabilra?

(#4345) viztelen válasza zsola400 (#4344) üzenetére


viztelen
tag

Szerintem valami összekeveredett, én nem akarok váltani, csak azt szeretném, hogy működjön, ez kb 95%osan sikerült a banki alkalmazásokkal, a McDonalds app meg majdegyszer.
Korábban azt olvastam, hogy a heti dev a leghatékonyabb, ezért azt tettem fel alapból.

Közben megnéztem, hogy a V11.0.3.0.QFCEUXM az a MIUI 11-es stable, szóval ezt nem telepítem rá ;)

szerk: én olvastam félre , elnézést kérek :DDD
Asszem megyek aludni, mielőtt téglásítok.

[ Szerkesztve ]

(#4346) rellif válasza Norby86 (#4336) üzenetére


rellif
senior tag

Bluetooth gondok voltak, tárcsázó hívás végén sötét maradt... amúgy nagyon jól összerakott ROM (lehet már azóta már javították is)

(#4347) Norby86 válasza rellif (#4346) üzenetére


Norby86
őstag

És esetleg a DerpFest és társai? Bár XDA-n ott is számolnak be bugokról. Szerintem tolok egy stable romot, visszatérek MIUI 11-re aztán meglátom hogy szuperál.

-Norbi-

(#4348) szasanyi


szasanyi
félisten

(#4349) vlaho válasza szasanyi (#4348) üzenetére


vlaho
aktív tag

Júliusra van tervezve a 9 Lite. Még csak elseje van. :)

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#4350) Dan-szan válasza szasanyi (#4348) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Tegnap vagy tegnapelőtt olvastam (csak most nem találom) ,
hogy megindultak a frissítések. Ez pár nappal régebbi írás. Miután nem kevés telóról van szó,csak a szokásos ,hogy türelmesnek kell maradnod.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.