Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) BullZeye válasza Jazz (#750) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, ez a felára ennek a szolgáltatásnak.
1) Hozzáadja a saját accountjához a telefont
2) unlockolja telefont 1 hét alatt
3) Telepíti a romot

Sztem ez 25 eurót megér, ha nem értesz hozzá.

(#752) Donki Hóte válasza Macika66 (#740) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha úgyis visszamondod a delikvensnek, hogy mit vettél abból, amit mondott, akkor használd a sima hangrögzítés funkciót.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#753) BullZeye


BullZeye
veterán

Rakott már Magiskot telóra bárki is?

OTP működik rendesen? (mi10nél az utolsó verziók már mentek rendesen)

Bónusz, formatting data gyanúsan sokáig tart, twrp látszólag homokórázik, de a csík nem mozog, mennyi ideig szokott ez tartani?

Gyanús, hogy 5 percce nem történik semmi. Ha kikapcsolom megszívatom magam? :)

[ Szerkesztve ]

(#754) BullZeye válasza BullZeye (#753) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem tudom mi volt a nyűgje, hosszú power után belépett TWRP-be ismét és ment a format data ami 1 sec se volt.

(#755) TpS válasza BullZeye (#754) üzenetére


TpS
őstag

Ilyet még sose tapasztaltam és láttam. Mindig 1-2 mp alatt megvolt. A sok piros láttán biztos a guta kerülgetett volna.

(#756) BullZeye válasza TpS (#755) üzenetére


BullZeye
veterán

MI10 esetén is dev romot használok, így hozzá vagyok szokva a sok piroshoz :D

Valószínűleg az volt a probléma, hogy kihúztam kábelt TWRP boot után :)

Újra flasheltem romot, egyenlőre megy.
Most jön Magisk meg banki appok.

(#757) Jazz


Jazz
veterán

A makro fotó képességei milyenek a telefonnak? Valaki tud lőni valamiről? :)

free your mind

(#758) Casseius


Casseius
tag

Update szállítás kapcsán, volt aki érdeklődött h mire lehet számítani. Rendeléstől számítva 5 nap alatt érkezett Európába (Hollandia)

Don't Worry, Be Happy

(#759) BullZeye válasza Jazz (#757) üzenetére


BullZeye
veterán

kb 15-20 centiről fókuszál a fő kamera, nincs rajta makró kamera (mert elég sokan panaszkodtak, hogy fölösleges és általában egy gagyi 2mpx sensorral rakták rá amivel nem volt jobb a kép mint).

Ez egy 100%-os crop egy szürke macinaciról.

Amúgy most már kezdem belakni, hát kínai romhoz képest felüdülés a heti Xiaomi dev.
Ami fura, hogy a Mi 10 a Mi 11 ultra után nagyon lassú lett, pedig csak 90vs120hz meg egy előző gen Snapdragon :)

Cserébe meleg a telefon a Mi10-hez képest, hosszabb művelet után kényelmetlenül (rom telepítés és TWRP melegítette a legjobban).

(#760) Jazz válasza BullZeye (#759) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi. Nem semmi mit tud az a főkamera. :)
Igen, ezt én is így gondolom hogy a gagyi nagyon kincsi szenzorral rendelkező makro kamerának nem sok értelme van.

Na most az mi 11-en van makro lencse, és arról áradoztak, pedig gagyi a szenzor mérete (1/5.0", (5mp)).
Gondolom az ultra minimum ugyan ezt kell hogy tudja a saját dedikált makró módjával (ami az ultra széles lencsét jelenti 1/2.0"-on (50mp)).

Valaki itt írta fórumon, hogy az ultra makro képességei elmaradnak a p30pro telefonjától. Ez egy p30 pro macro: [link]

Arra lettem volna kíváncsi hogy ehhez képest kb. mit tud. A témaindító tesztben ezt írták:
"Az ultraszéles optika 1/2"-es és 48 megapixeles szenzort kapott f/2,2-es rekeszértékkel.....A dedikált makrómód is ezt a lencsét használja, és bár 2-3 cm-es szuperközeliket most nem lőhetünk...."
A teszt "közeli" fotóik viszonylag távoliak, arról sok mindent nem tudok meg (falevél telibe kapva).

Tehát ezzel a "dedikált" lencsével és makro móddal fotózva (mondjuk egy gyufa fejet hogy legyen méret viszonyítási alap), a lehető legközelebbről, úgy:
- hány cm ez a minimális fókusz távolság amikor még éles?
- és így milyen képet lő (így másodkézből)? (Ezt találtam a neten: [link] )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#761) yodamester10


yodamester10
őstag

Érdeklődnék,hogy lehet elővarázsolni az összes névjegyet?

(#762) kenzoli válasza yodamester10 (#761) üzenetére


kenzoli
csendes tag

Névjegyek alkalmazás -> Beállítások -> Fiókok
vagy ugyanitt Névjegyek kezelése

(#763) Macika66 válasza Jazz (#757) üzenetére


Macika66
addikt

P30 Pro után csapnivaló...
Ez a legnagyobb csalódás... :(

Még megvan a P30Pro-m is, sőt, elbizonytalanodtam, lehet, hogy marad is...

A képek magukért beszélnek...


[ Szerkesztve ]

(#764) Jazz válasza Macika66 (#763) üzenetére


Jazz
veterán

Ez most az ultra széles kamerával készült és makro módban? Ez a minimális fókusztávolság? Kb. hány cm?

free your mind

(#765) Macika66 válasza Jazz (#764) üzenetére


Macika66
addikt

Az elsővel, a periszkópos kamera felett lévővel. 10-12 centire van a gyufafej. És csak kétszeresre lehet nagyítani, míg a P30Pronál 3x-osra.

A P30pronál 2,5 centi körül volt a fej.

(#766) Beaumont válasza Macika66 (#763) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Amennyiben a makro fontos, akkor valoban nem ez a telefon jo neked. Nekem is elotte tobb mint 1 evig volt P30 Pro. Makrot leszamitva nekem jobb lett az Ultra. Mondjuk sok makrot en nem csinalok/tam egyikkel sem. :D

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#767) Jazz válasza Macika66 (#765) üzenetére


Jazz
veterán

"Az elsővel, a periszkópos kamera felett lévővel"

De az a főkamera, te azzal csináltál fotót, nem az UW-val. :)

Mellette van a UW, annak van dedikált makró módja. Azzal kéne fotózni, és a programot makro módba kapcsolni.

#766 Beaumont:
Ez kristály tiszta, mint egy DSLR. Most már nagyon kíváncsi vagyok a makró módra. Szerintem annak is nagyon szépeket kell lőnie. 1/2.0" szenzor, 48MP. Kár hogy nem tudom én magam kipróbálni. :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#768) Macika66 válasza Beaumont (#766) üzenetére


Macika66
addikt

OK, nem az én telefonom a Mi 11 Ultra, csak hát kifizettem érte 530.000 Ft-ot.

De azért a p30Proval ilyet lehetett lőni!


Meg ilyet!


Jó, nyilván, ha éheznék, nem vettem volna meg. De akkor is kib. bosszant.

A nagyobbik baj nem ez.

Hanem hogy van egy nagyobb baj.

Ezt látom a keresőben (5x zoomnál), exponáláskor:

És ez kerül a képfájlba:


Na EZ a gáz!!!!

(#769) Macika66 válasza Jazz (#767) üzenetére


Macika66
addikt

"De az a főkamera, te azzal csináltál fotót, nem az UW-val."
És hol van módom kamerát választani a gyári fotó-appban?

Én csak a makró mód bekapcsolását láttam.

Lehet, hogy én csinálok rosszul valamit, de akkor hogyan kell jól csinálni?

(#770) Beaumont válasza Macika66 (#769) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Pro modban valaszthato

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#771) Macika66


Macika66
addikt

Na, Pro módban, manuális fókusszal sikerült lőnöm egy ilyet, ott ki lehet választani az UW kamerát. Így annyira nem gáz.



De akkor csak a pro lesz használható....

(#772) Macika66 válasza Beaumont (#770) üzenetére


Macika66
addikt

Igen, köszi, majdnem egyszerre írtuk. :)

(#773) Beaumont válasza Macika66 (#772) üzenetére


Beaumont
aktív tag

:R

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#774) Jazz válasza Macika66 (#771) üzenetére


Jazz
veterán

Pont ezt akartam írni hogy valószínűleg a pro módban.
És ez még csak gyenge fényviszonyok melletti. Próbáld meg majd napsütésben is egy legyen
.
Azért csodák nincsenek, a p30pro is csak 1-2 MP-en látványos, nagyítva már látszik hogy milyen akvarell a kép és hogy mossa, nulla a részlet. Ott is csak pro módban lehet igazán jó képeket lőni.

Hol lehet kézbe venni, kipróbálni ultrát, tudja vlaki? MM pl.?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#775) Macika66 válasza Jazz (#774) üzenetére


Macika66
addikt

Sehol sincs kibontott raktáron. 2 hetet kerestem. :(

De még csak 2-3 napnál rövidebb várakozási időre sincs készülék...

Fehéret szerettem volna.
Megrendeltem július 9-én az EDigitalnál, visszaigazolták 12-ére, majd 12-én 13-ára, majd 13-án 14-ére.

Ekkor untam meg és megvettem az ORSZÁGBAN egyetlen raktáron lévő fekete készüléket a Móricz Zsigmond téri EDigitalnál.

Sem az Euronicsnél, sem a MM-nél, sem az EDigitalnál nem volt raktáron, az országban sehol.

Közben belépett az Alza, náluk van, holnap reggel 8-tól átvehetően 2 db is. Fekete is, fehér is...is.

(#776) yodamester10 válasza kenzoli (#762) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszi,de valamiért nem jutottam előrébb.Itt nincs olyan lehetőség mint Huawei-nél,hogy kiválaszthatom melyik helyről szeretném használni a névjegyeket vagy csak én nem találom?Pl a sim beállítást nem is találom pedig ott meg van az összes.

(#777) TpS válasza Jazz (#774) üzenetére


TpS
őstag

Ha esetleg jársz Szolnokon, kipróbálhatod az enyémet.

(#778) Jazz


Jazz
veterán

Találtam egy részletes kamera beállítás leírást: [link]

#777 TpS: Köszi :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#779) kenzoli válasza yodamester10 (#776) üzenetére


kenzoli
csendes tag

Az importálás menüpontban van a Névjegyek appon belül Beállítások, Névjegyek kezelése alatt. (Global ROM esetén)

[ Szerkesztve ]

(#780) Jazz válasza Macika66 (#768) üzenetére


Jazz
veterán

Ez az 5x zoom-os sztori furcsa.:S Másnál is ilyen?

free your mind

(#781) Jazz


Jazz
veterán

Pát kérdés még felmerült, köszi ha valaki tud segíteni. :)

1. Van az ultrán led indikátor vagy valami hasonló? (leszámítva a hátsó kis kijelző piros led-jét. Ez amúgy csak pirosan világít vagy villog is különböző színekben?). A note 3-on volt ilyen led a főlapon. Kikapcsolt kijelző mellett villogott különböző színben, attól függően, hogy olvasatlan levél, sms, hívás...stb. történt, és ezt lehetett is állítani.
Ugyan ilyen van az ultrán/ill. a főképernyőre (lévén oled) belehet állítani ilyet?

2. Kikapcsolható akár teljesen is a hátsó kis kijelző?

3. A 8.4mm-es vastagság a kamera oldalon értendő? Kb. mennyi akkor a lapján ahol nincs kamera?

4. A tok olyan hogy túlnyúlik kicsit a kamerán, tehát ha hanyatt leteszed, akkor a tokon fekszik, annak az élén fekszik a telefon és nem ér a kamera üvege az asztalhoz?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#782) kenzoli válasza Jazz (#781) üzenetére


kenzoli
csendes tag

1. Számomra nem releváns funkció, ezért még nem kerestem, nem tudom beállítható-e.

2. On/Off lehetőség nincs, de be lehet úgy állítani, hogy semmit ne jelezzen. (Hátsó kijelző témája menü, Aláírás opció és egy üres szóköz. Always on display opcióknál pedig a dátum, az idő és az akkutöltöttség ikon is kikapcsolható)

3. A vastagság a kamerasziget(kontinens) nélkül értendő, a kamerával cca. 12,5 mm vastag.

4. Flip-tokot használok, ennek olyan a kialakítása, ahogy leírtad.

Köszönet a kamera-beállítás linkjéért! :R

[ Szerkesztve ]

(#783) TpS válasza Jazz (#781) üzenetére


TpS
őstag

2. Az eu dev-ben kikapcsolható.
4. A gyári toknál nem éreztem, hogy eléggé védené a kamerát, ezért egy imak tokot vettem. Ennek recés az oldala, ami a dög melegben izzadó kéz esetén jól jön. [link]

[ Szerkesztve ]

(#784) Jazz válasza Jazz (#780) üzenetére


Jazz
veterán

Macika66 #768: Zoom
Találtam videót erről az anomáliáról, hogy zoom-nál készült képnél eltolódik az elkészült kép attól ami rögzítéskor a keresőben van. [link]
Látszik hogy rögzítéskor bal oldalon a "00" és jobb oldalon a "kínai felirat" látszik.
De a rögzített képen balról már csak "0" 1db nulla lesz, és jobb oldalon a kínai jel után még bőven van még egy betűnyi hely.

Erre valakinek van valami tippje hogy ez mi vagy miért van?

#771Macika66: Macro
Na, így viszont már simán tudja szerintem ugyan azt macro-ban mint a p30pro.
Tisztább kép nagyobb felbontáson, igaz távolabbról, de nagyítva kb. ugyan annyi részlet kell hogy legyen. Igazából p30pro-nál sincs értelme a makrónak, mert annyira akvarell és olyan sok az utó élesítés, hogy csak kb. HD felbontáson néz ki jól. Ott is jobban jár az ember ha nagy felbontáson, Pro módban fotóz.

Az igazi mind a kettőnél a makro előtét lencse az ami előhozza a képességeit.
Azzal viszont olyan brutál képminőség fog előjönni Ultrán, ami szerintem sehol máshol. Hiszen az elve igen nagy 1/2.0"-os optikai zoom-os 5x lencsét fogod így használni.
Ezt egyik telefon se tudja. P30Pro-nak is az optiaki zoom-os lencse szenzora csak 1/4.0"!

Több pontos kérdések:
Köszi a válaszokat. Gyárilag akkor a villogó notification alapból csak hátul működik a kis kijelzőn, a piros pötty? (e-amil jött, sms jött, nem fogadott hívás volt....stb.). Ez különböző színben villog függően a típustól, vagy mindig piros? (Ez a multi color red notification egy baromi jó dolog volt a korábbi Xiami modelleken: [link] )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#785) TpS válasza Jazz (#784) üzenetére


TpS
őstag

Itt van egy leírás, hogyan lehet a főkijelzőt használni a led helyett. Nem próbáltam, nem tudom tényleg tudja-e helyettesíteni a ledet. [link]

(#786) Jazz válasza TpS (#785) üzenetére


Jazz
veterán

Igen ezt én is megtaláltam, ez egy külső app ami megjelenít ikonokat a képernyőn ha bekapcsolod.

Én olyanra gondoltam, ami gyáriból benna van, mint ami a xiaomi note 3 pro-n van pl.
Azaz: sötét a kijelző, nincs bekapcsolva. De, egy led (vagy akár az oled kijelzőnek a sarkán egy dedikált 4db pixel), mulitcolor-ban halványan villog, attól függően hogy milyen értesítések vannak.

Ez már egy újabb verzió, itt az oled-ből van kikanyarítva egy rész, de a funkciója ugyan az:
[link]

Közben megtaláltam a választ:
"Q : Does Xiaomi Mi 11 Ultra support Notification light?
A : No, Xiaomi Mi 11 Ultra does not supports Notification light."
[link]

Szerk.: A fenti appot találtam meg én is, ezt pont azt csinálja, "színnel kommunikál", végig a képernyő szélén, vagy selfie kamera lyuk körül...stb.
[link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#787) TpS válasza Jazz (#786) üzenetére


TpS
őstag

Nem tudom a ledet miért hagyják ki. Lehetne a szelfi kamera körül egy rgb led. Talán azt gondolják, hogy az aod helyettesítheti, de én egy lednek jobban örülnék. Nekem még egy fehér is elég lenne. A kollégám a hátsó kamera ledet villogtató appot haszál, de nekem ez nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#788) Casseius


Casseius
tag

Mi 9T Pro-n volt egy tök jó különböző színeket tudó kör alakú led jelzés, rohadtul szerettem, most a Poco X3 Pro-omon is van egy tűhegynyi méretű led a középső selfie kamera felett a kávánál ami ugyan csak fehéret tud de még igy is hasznos, de a premium modellekből szinte minden gyártó kihagyja idén...

Don't Worry, Be Happy

(#789) surgery


surgery
senior tag

Sziasztok hol lehet beállítani higy ha a főképernyőt balra húzom mást indítson mint ami gyárilag be van állítva?

(#790) TpS válasza surgery (#789) üzenetére


TpS
őstag

Kezdőképernyő / -1 képernyő
Nagy választék nincs, mert a google discover, vagy egyik sem a kártyákon kívül.

(#791) thomasvold


thomasvold
őstag

Van új stable ROM, a Pro és Ultra-ra, 12.5.11 :)

(#792) surgery válasza TpS (#790) üzenetére


surgery
senior tag

Köszönöm :R

(#793) Karavik


Karavik
veterán

A 21.7.21 China beta és Xiaomi.eu kiadásban jött ez a feature:

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#794) BullZeye válasza Jazz (#786) üzenetére


BullZeye
veterán

AMOLED a kijelző, tehát pont ugyanannyit fogyaszt az eszköz ha kis led villog felette mintha 4 pixelt villogtatna. És mivel OLED, nem világít az egész kijelző, hanem teljesen fekete és 0 áramot fogyaszt.

Ezért is használja mindenki az Alway On Displayt, nálam az az Always On Display gyárilag mutatja az értesítést generáló ikonokat a képernyő közepén.

3. A 8.4mm-es vastagság a kamera oldalon értendő? Kb. mennyi akkor a lapján ahol nincs kamera?
Szép lenne ha ekkora sensor elférne 8,4mm-en, ez egy vastag telefon, de érzetre nem annyira mint a Mi11 volt.
Kamera Bump viszont hatalmas, de kényelmes a fogása, azon szoktam az ujjamat pihentetni.

4. A tok olyan hogy túlnyúlik kicsit a kamerán, tehát ha hanyatt leteszed, akkor a tokon fekszik, annak az élén fekszik a telefon és nem ér a kamera üvege az asztalhoz?
Igen, gyári szilikon átlátszó tok 1mm-et kilóg és aránylag kemény, tehát ha lerakom nem ér a kamera az asztalhoz.

(#795) Jazz válasza BullZeye (#794) üzenetére


Jazz
veterán

Igen. Erre írtam szerk. után, hogy ez az app pont ezt csinálja (kanyarít a kijelzőből egy szeletet) [link]. Ez így már jó.

Az AoD-nél nem féltek hogy kiégnek a led-ek egy idő után? Vagy változtatja a pozícióját a megjelenített "kép"? Régebben a kék ledekkel voltak problémák, nem tudom hogy ez manapság mennyire érvényes.

3. És ilyenkor nem maszatolódik össze a kamera üvege? "pihenteted rajta az ujjad"

4. Ez pozitív. Amúgy is szilikon párti vagyok. Nem csúszik, jól tapad, stb.

free your mind

(#796) INGJOKE válasza Karavik (#793) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ez nem ér túl sokat... :)
Nekem

[ Szerkesztve ]

(#797) BullZeye válasza Jazz (#795) üzenetére


BullZeye
veterán

percenként ugrik az AOD teljes képernyőn, így nem nagyon tud beégni.
A fenti progi nagyobb eséllyel égeti be, mert az nem mozog.

3. Pihentetem alatta az ujjam elég nagy a kamera bumb, hogy asztal szélén lelógatva megálljon rajta, kb ugyanez az ujjamon :)

(#798) szpali


szpali
addikt

OFF (mert Mi10):

Az megvolt, hogy a frissítés kártyáját mozgatva 3D hatású minden?
https://photos.app.goo.gl/j16BDoo7uYbFgkt26

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#799) Karavik válasza INGJOKE (#796) üzenetére


Karavik
veterán

Egyelőre én sem érzek semmi különbséget normál használat mellett de biztosan van olyan igénybevétel amikor jól jöhet. Egyként ez a feature csak M10-től (SD865-től) felfelé érhető el...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#800) Karavik válasza szpali (#798) üzenetére


Karavik
veterán

Nekem igen, hivatalos MIUI kiadások esetén MIUI12 kezdete óta így van.

De miért indián ROM-ot használsz? 😜

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.