Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) TpS válasza Jazz (#1350) üzenetére


TpS
őstag

A leírás végén a Xiaomi.eu ROM frissítések telepítése: részben van leírva a frissítés, ha elég az android 11. Ha nem elég, ragaszkod az A12-höz, akkor marad a fastboot módos telepítés.

(#1352) surgery


surgery
senior tag

Ez milyen frissítés? Még android 11?
Miu 12.5V12.5.20

(#1353) Jazz válasza Karavik (#1344) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt a legújabb A12-eset honnan érdemes leszedni? Ennek telepítése töröl mindent?(ellenben a sima frissítéssel)

free your mind

(#1354) Segal válasza Jazz (#1353) üzenetére


Segal
veterán

Csak egy kicsit olvass már vissza légyszíves mert az összes kérdésed megvan már válaszolva a témában...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1355) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Xiaomi 12 Ultra már van egy pár info és render kép is.

¯\_(ツ)_/¯

(#1356) Macika66 válasza Zsoleszhun (#1355) üzenetére


Macika66
addikt

200 MP??? Mi a francnak???

Az 50 MP-es képek is már 25-30 MB-osak jpeg-ben.

A nagyobb hátsó kijelző minek? Így sem bírja az 5000-es akksi 24 óránál tovább....

Szerintem rossz az irány, ha erre menne a fejlesztés....

(#1357) tlala válasza Zsoleszhun (#1355) üzenetére


tlala
addikt

És könnyen lehet, hogy elsőként debütál a 20%-kal kisebb fogyasztású LPDDR5X RAM-mal:
"Az első mobil ilyen típusú memóriával esélyesen a Xiaomi 12 lehet."

(#1358) Jazz válasza Macika66 (#1356) üzenetére


Jazz
veterán

Pixel összevonás miatt. Az U11 ultra is alapértelmezetten 16MP-re összevonja az 50MP-es képet. (Noha lehet 50Mp-eset is készíteni de értelme nem sok, a valóságból ugyan annyi értékelhető részletet képez le mint az összevont 16MP, talán csak egy minimiálisan jobb, de ez is csak útófeldolgozáskor (PS) derül ki).
)
Már egy ideje elmúlt ez az 1 on 1 pixel leképezési őrület (szerencsére)

Állítólag ez a leképezési mód jobb réslzetet eredményez mintha direktbe ugyan akkora szenzoron csak 16Mp lenne.

free your mind

(#1359) Pimpa válasza Jazz (#1353) üzenetére


Pimpa
tag

Erre mondjuk én is kíváncsi vagyok, mert nem egyértelmű. Feltettem százezer alkalmazást, nem kezdeném újra..

A másik kérdésem, hogy az adaptív képernyőfrissítés megjelent már valamelyik szoftververzióban? Mert jelenleg vagy 60 Hz vagy 120 Hz, nincs más nálam.

(#1360) hirdeto válasza TpS (#1351) üzenetére


hirdeto
tag

Engedjetek meg egy kérdést, sok helyen a TWRP telepítésnél a következő műveletet is leírják : click ADVANCED. This is a special feature on the Mi 11 Pro and Mi 11 Ultra because otherwise TWRP will not stay on the device. We would need to "inject" TWRP. Just click on "Onkey inject TWRP" here.

Ez szükséges ?
Köszönöm előre is, nem találtam itt infót róla.

(#1361) yuing


yuing
őstag

TS-en szokott lenni szinglik napi akció? Se az oldalon, se Facebookon nem látom semmi jelét egyelőre. :F

(#1362) Karavik válasza Pimpa (#1359) üzenetére


Karavik
veterán

Adaptive refresh rate nem lesz egyik egyik rom frissítéssel sem mivel ez csak LTPO kijelzővel működik csak.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1363) Karavik válasza hirdeto (#1360) üzenetére


Karavik
veterán

Xiaomi.eu ROM telepítéshez nem kell, sőt TWRP-t nem is szabad flashelni egyáltalán mivel nincs is recovery partíció ahová települne. Leírás egyébként tartalmazza ezt az infót.

A12 alapú xiaomi.eu ROM telepítés pedig fastboot módszerrel történik amíg nincs kompatibilis TWRP recovery A12-höz

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1364) yuing válasza yuing (#1361) üzenetére


yuing
őstag

Lett végül. :) [link]

Mi 11 Pro 517€ , nem gyenge.

(#1365) Zsoleszhun válasza yuing (#1364) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ehh, ez tényleg brutál jó ár :)

¯\_(ツ)_/¯

(#1366) hirdeto válasza Karavik (#1363) üzenetére


hirdeto
tag

Köszönöm. Ha az A11 fent van az általad összefoglalt TWRP-s módszerrel, akkor az A12 TWRP megjelenése után lehet előröl az egész folyamatot ? Gondolom az nem fog menni ezzel a TWRP-vel ( újabb verzió kell ? ). Elnézést ha nagyon 1.0-ás a kérdés.

(#1367) Karavik válasza hirdeto (#1366) üzenetére


Karavik
veterán

Legfrissebb xiaomi.eu A11 dev kiadásról xiaomi.eu A12 dev kiadásra frissítés megy simán ráfrissítéssel (dirty upgrade-vel), tehát nem szükséges az egész folyamatot elölről kezdeni. A12-re frissítés jelenlegi TWRP-vel nem fog menni, mert nem kompatibilis A12-vel, de pont ezért van A12 xiaomi.eu kiadásból fastboot ROM verzió, ami az alábbi módszerrel rátelepíthető a legfrissebb A11 xiaomi.eu kiadásra:

Letöltöd fastboot ROM.zip-et PC-re > Kicsomagolod > Telót fastboot módban csatlakoztatod PC-hez > Kicsomagolt mappát megnyitod > Kicsomagolt mappán belül üres területen nyomsz SHIFT+Jobb klikk és válaszd "PowerShell ablak megnyitása itt lehetőséget > Futtasd az alábbi parancsot:

.\windows_fastboot_update_rom.bat

Minden beállítás, app, adat megmarad.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1368) TpS válasza yuing (#1361) üzenetére


TpS
őstag

Küldték a levelet, mától indul. [link]

Törölni nem tudom, utána vettem észre, hogy már írtad, hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#1369) alex.3 válasza TpS (#1368) üzenetére


alex.3
tag

Mondjuk egy mi pad 5 akciónak jobban örültem volna. :O

(#1370) Segal válasza Zsoleszhun (#1365) üzenetére


Segal
veterán

Csak mire ideer bejelentik a 12-es szeriat amibol a sima is valoszinuleg tobbet fog tudni mint a 11 Pro.
Ez inkabb keszletkisopres...
Mondjuk 11 Ultra tulajkent ugysem en lettem volna a celkozonseg :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1371) hirdeto válasza Karavik (#1367) üzenetére


hirdeto
tag

Köszönöm. Legyek túl előbb a China rom --> xiaomi.eu-n :)

(#1372) Zsoleszhun válasza Segal (#1370) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A 10 pro-nál se lett jobb a sima 11 de egyértelmű készletkisöprés.

¯\_(ツ)_/¯

(#1373) TpS


TpS
őstag

Valaki használja már az A12 dev romot? Mik a tapasztalatok, érdemes feltenni?

(#1374) alex.3 válasza TpS (#1373) üzenetére


alex.3
tag

Én használom az A12 dev romot, nincs vele különösebb probléma, a gondok inkább a nem kompatibilis alkalmazásokkal vannak, nem futnak, kilépnek stb., de idő közben azért jönnek a frissítések de pl. a Telekom alkalmazás nem megy de a Magyar Posta alkalmazást pár napja frissítették az már jó. A fő programok, gondolok itt pl. Waze, Simple Paypal, Barion, ezek gond nélkül futnak.

[ Szerkesztve ]

(#1375) TpS válasza alex.3 (#1374) üzenetére


TpS
őstag

Köszi szépen, akkor a ha lesz egy kis időm, feldobom.

(#1376) hirdeto


hirdeto
tag

Érdekességként. Mi11 Ultra - Szuperhold vs. S21 Ultra - Hold mód

(#1377) hirdeto válasza hirdeto (#1376) üzenetére


hirdeto
tag

AA is tesztelve Xiaomi.eu rommal, Reanult féle Medianav Evolution teljesen jól működik. Ha esetleg valakit érdekel...

(#1378) Zsoleszhun válasza hirdeto (#1377) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

S21 ultrára váltottál?

¯\_(ツ)_/¯

(#1379) hirdeto válasza Zsoleszhun (#1378) üzenetére


hirdeto
tag

S21u-ról.

(#1380) ivatti10


ivatti10
aktív tag

Használ valaki bluetoothos fejhallgatót, amelyik már minőségi hangzást produkál (SBC codeknál magasabb szintet)? Esetleg tudtok adni ötleteket típusra vonatkozóan? Köszi!

ZTE nubia Z60 Ultra

(#1381) Macika66 válasza ivatti10 (#1380) üzenetére


Macika66
addikt

Az AptX HD ilyen?

(#1382) kalozhun100 válasza hirdeto (#1379) üzenetére


kalozhun100
őstag

Hello, és megérte? Mik a tapasztalataid? Miben jobb/rosszabb? Én a két készülék között vacilálok.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#1383) szlaci888 válasza ivatti10 (#1380) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Sennheiser TW 2 Aptx-el megy, szeretem zseniálisan jól szól.

(#1384) ivatti10 válasza Macika66 (#1381) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Igen.
https://pcworld.hu/pcwpro/bluetooth-tokeletes-hangzas-tippek-271953.html

ZTE nubia Z60 Ultra

(#1385) ivatti10 válasza szlaci888 (#1383) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Köszi, megnézem.

ZTE nubia Z60 Ultra

(#1386) Jazz válasza hirdeto (#1376) üzenetére


Jazz
veterán

Mindkettő kamu kép. Nem lehet egyikkel se olyan képet csinálni hogy így látszanak a pici kráterek.
Még a huawei p40 pro+-al sem, aminek 10x optikai zoom-ja van. [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1387) Macika66 válasza ivatti10 (#1384) üzenetére


Macika66
addikt

Van egy Samsung Level Over fülesem, az (csak) sima AptX, de brutál (azért az ára is az volt, vagy 85e Ft anno).
Persze, zsinóros is tud lenni, ha arról van szó, azt hiszem, sokáig fog még maradni.

Aztán van KZ fülesem 2-3, abból van AptX HD BT egység (zseniális, moduláris felépítésű a koncepció).

Komolyzenész vagyok, tehát más a preferenciám, nem a dübörgő basszus és a cicergő magas.

Ezek a fülesek, amiket felsoroltam, ezek teljesítik az elvárásaimat...

[ Szerkesztve ]

(#1388) hirdeto válasza Jazz (#1386) üzenetére


hirdeto
tag

Értem, sajnálom, hogy nem sikerült vele ilyeneket csinálni. Mondjuk Huawei-el nekem sem sikerült, pedig próbáltam lelkesen, igaz az új P50 nem volt még. Mind a két képet én csináltam, a jelölt telefonokkal, annyi "csalás" volt benne, hogy állvánnyal, mert ilyen zoom-ot képtelenség megtartani kézből ( nekem legalábbis ). Ha szeretnék exif adatokat és GPS koordinátákat is tudok mellékelni :DDD Szerintem amúgy lehet ennél sokkal jobbat is, de én törekedtem az automata módokra szándékosan. A képek nincsenek szerkesztve.

Ilyen egy telihold az S21u-val ( a Mi 11u-t nem tudom kipróbálni, mert eladtam közben :D )
Ahogy zoom-olsz egyre rosszabb lesz a minősége, ez 50x-es.


[ Szerkesztve ]

(#1389) Pimpa


Pimpa
tag

Látom van új eu szoftver :
xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_V12.5.20.0.RKACNXM_v12-11
Hol lehet megnézni, hogy mik az újdonságok, mik változtak?

(#1390) yodamester10 válasza Jazz (#1386) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem sokkal vásárlás után állvány nélkül auto módban.



(#1391) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Kb. 2 éve volt P30pro-m az ilyet tudott állványról:
(azóta nem is próbáltam)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1392) Karavik


Karavik
veterán

Mi10Pro hold fotó kézből tartva (eredeti saját fotó, nem szerkesztett):

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1393) hirdeto


hirdeto
tag

Elnézést amiért elindítottam ezt a Hold fotó topicot és szét offoltátok miattam :R

(#1394) hirdeto válasza Zsoleszhun (#1391) üzenetére


hirdeto
tag

Sokat fejlődött azóta ez a dolog mert én is ilyesmire emlékszem, az első “igazi” Hold fotót P30Pro-val lőttem, csak ámultam és bámultam akkor.

(#1395) Jazz


Jazz
veterán

Azt nem tudja valaki, hogy hogyan lehet szerkeszteni az "ujjlenyomat shortcut listáját? (Beállítások\feloldás ujjlenyomattal\Shortcuts\)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1396) BullZeye válasza hirdeto (#1394) üzenetére


BullZeye
veterán

Az megvan, hogy a hold minden nap 28 napos ciklusban váltakozva de ugyanúgy néz ki, és találsz neten róla elég sok nagy felbontású képet? :D

(#1397) Karavik válasza Jazz (#1395) üzenetére


Karavik
veterán

Azt sehogy.
A lock screen side panel shortcutokat lehet szerkeszteni/testreszabni.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1398) Macika66 válasza BullZeye (#1396) üzenetére


Macika66
addikt

Az megvan, hogy hótt fölösleges lefotóznod a piramisokat, ha ott vagy Egyiptomban, mert a neten 98,7 millió felvételt találsz bármelyikről? :DDD

(#1399) hirdeto válasza BullZeye (#1396) üzenetére


hirdeto
tag

Igen, igazad van. Jobban esik úgy nézni, ha én csinálom a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#1400) hirdeto válasza Macika66 (#1398) üzenetére


hirdeto
tag

Meg amúgy is mindenről is van kép a neten szóval minek is a kamera a telefonba ? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.