Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Casseius válasza Postas99 (#42) üzenetére


Casseius
tag

Miért kellene ezekkel szívni? Megvan a megfelelő "Superior ROM" amit 2 perc felrakni és szinte mindenki azt használja mert tökéletesen hiba nélkül megy rajta 10000%-ig minden a banki appóktól a netflixig. Szerintem itt sokan leragadtak a 3-4 évvel ezelötti állapotoknál.

Don't Worry, Be Happy

(#52) Viktor0610 válasza Casseius (#51) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De még csak ez sem kell!

Az utóbbi két Xiaomimat a gyári ROM-mal használom, semmi komoly hiba nincs vele.

A Redmi Note 5 is teljesen jól működött a gyári ROM-mal. (Bár azt még mókoltam (megszokásból :D ).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#53) Casseius válasza Viktor0610 (#52) üzenetére


Casseius
tag

Most Global Poco X3 Pro-t használok, ezen pl lusta voltam felrakni a Xiaomi.eu-t és hiba nélkül megy annak ellenére is, de a Mi 11 Ultrából kínai változatot rendelek mert feleannyiba kerül mint itthon, ugyanígy volt a K20 Proval (Mi 9T Pro) ami kínai piacra készült így Xiaomi.eu nélkül nem használhatsz Banki appokat és egyebeket mert a SafetyNet-en nem megy át alapból.

Don't Worry, Be Happy

(#54) Viktor0610 válasza Casseius (#53) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó, a kínai modellekkel mókolni kell, persze, de a global verziókkal semmi mókolás nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#55) spect80 válasza Postas99 (#42) üzenetére


spect80
senior tag

egy fokkal rosszabb a helyzet. nem szeret, hanem kénytelen😀

(#56) Viktor0610 válasza spect80 (#55) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hagyjátok már ezt!
Semmi szükség erre jó ideje már! :U

Samsung Galaxy A54

(#57) dkekesi válasza beno52 (#9) üzenetére


dkekesi
tag

Nem fogod megbánni, bár árban ezzel a Xiaomi mobillal van pariban. Én 2019 decemberben vettem az elődjét (Mate 30 Pro) és még ma is nagyon megállja a helyét. Már az elődön sem volt hivatalos GMS, de fel lehet tenni, ha nem bánod, hogy APK-kat kell túrni (utána szinte minden megy mint egy full Android telefonon, kivéve a Google Pay, azt nem sikerült megoldanom). A kamera zseniális, a használhatóság szuper.

(#58) vakablak93


vakablak93
őstag

Hát most komolyan elgondolkodtam hogy elkezdjek-e trollkodni és keményen fikázni a telefont/a márkát.
De meggondoltam, így kultúráltabban teszem fel a kérdést ami megfogalmazódott bennem.

Azt látom hogy rengeteg mindent belepakoltak, csomó szempontból tényleg remek mobil.
Az árán se akadok ki, az hogy egy csúcstelefon félmillió Ft körüli áron jelenik meg sajnos ma már inkább megszokott mint sem megdöbbentő, ez van.

De most őszintén ezen az áron hogy adhatják ki úgy hogy még meg-megdöccen??? Ebben a kategóriában én úgy gondolom elvárható lenne a hibátlan működés.... :F :F :F

Természetesen lehet hogy én gondolom rosszul, de én úgy gondolom azok akik ennyi pénzt áldoznak a mindennnap órákat nyomkodott eszközükre azok megérdemelnék, legalább ebben a kategóriában, hogy azonnal hibamentes legyen.
Ennyiért szerintem még egy két apró döccenés sem elfogadható, mert ez a telefon nem 53K HUF hanem 530K HUF. :(

Ti mit gondoltok?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#59) Viktor0610 válasza vakablak93 (#58) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Majd frissítik a szoftvert, gondolom. :K

Samsung Galaxy A54

(#60) Graphics válasza vakablak93 (#58) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt a kérdést nagyon sokáig lehetne boncolgatni, minden egyes gyártót célkeresztbe téve.

Ezek szoftveres dolgok, elég egyértelmű, hogy rá fognak feküdni. Persze adódik a kérdés, hogy miért nem egyből.. Erre azt mondom passz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#61) hroberto válasza beastars (#13) üzenetére


hroberto
veterán

Én semmilyen telefonért nem adnék ennyi pénzt. Ez már tényleg agyrém! :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#62) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A sima Mi10-nek siralmas az üzemideje, a Mi10 Ultra javított valamit az akku használaton :F

Szerk:

A beszólás jogos, természetesen a Mi11 és a Mi11 Ultra telefonokra gondoltam :R

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#63) hroberto válasza vakablak93 (#58) üzenetére


hroberto
veterán

Én azt gondolom, hogy bármilyen telefont veszel bármilyen oprendszerrel, mindegyikben lesznek kisebb hibák. Emberek készítik, sosem lesz tökéletes.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#64) Viktor0610 válasza Donki Hóte (#62) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

* Mi 11 és Mi 11 Ultra. ;]

Nem sokkal jobb az akkuja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#65) Graphics válasza Donki Hóte (#62) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát így egy év után biztosan, de hogy jön ide a Mi10?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66) hroberto válasza Donki Hóte (#62) üzenetére


hroberto
veterán

Gondolom a Mi11 - re gondolsz. Mert a Mi10 - nek nagyon jó üzemideje van. A Mi11-ről már ez nem mondható el.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#67) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Én rendeltem egy pro-t. Majd meg kell beszélni, hogy a pro és ultra modelleknek egy fórumot tartsunk fenn. Aztán ha eltűnnek a: "500-é xiamiaut?" hoka mokák akkor majd lehet a telefonról is beszélni. :)

(#68) Beaumont válasza INGJOKE (#67) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Tamogatom! :DDD

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#69) doooo válasza realist (#47) üzenetére


doooo
veterán

Ezt azt oldalt linkelve csak blamálod magad (meg mások is, akik ezzel próbálnak érvelni). Szóval inkább ne tedd. Egyébként is, épp azon telefon ellen érveltek, ami átvette a vezetést a listán, mégis láthatóan sokszor rosszabbul teljesít, mint a Mate. Nem gyanús egy kicsit?

[ Szerkesztve ]

(#70) beastars válasza bigmasterg (#27) üzenetére


beastars
tag

Pedig olcsobbak voltak.és elismerem a xiaomi tudását meg a copy, és a apple elleni trollkodást aztan persze öt másolja.... de ne hasonlisd össze öket. (Iphone vs xiaomi) ja nem almas vagyok pedig

[ Szerkesztve ]

(#71) fatty


fatty
aktív tag

Nekem egyből az tűnt fel, hogy az első oldal, alsó fotóján Bone félrecsatolta az oraszíját. :)

(#72) Roland861010


Roland861010
addikt

Most vagy minden más oldalt fizetett le a Xiaomi vagy itt nem tudnak fotózni a srácok.

Ezt a szintet "hozza" poco F3 is.

Itt nekem valaki nem kerek.

(#73) yuing válasza doooo (#69) üzenetére


yuing
őstag

Akkor világosítsd fel a pórnépet kérlek, és linkelj egy hasonló reputációval rendelkező összehasonlító oldalt, amelyre a nemzetközi média krémje is támaszkodik és hivatkozási alapként tekint. Köszönjük!

(#74) joey04 válasza yuing (#73) üzenetére


joey04
titán

atyaég :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#75) sirály69 válasza Roland861010 (#72) üzenetére


sirály69
őstag

Tök alap beállításokkal csináltam két képet ugyan akkor, ugyan ott az ultrával és Samu S20 Ultrával. Nálam a MI 11 Ultra nyert! ;)

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#76) aprokaroka87 válasza sirály69 (#75) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert neked az tetszik, valakinek meg az s20 ultra által készített kép, de van aki az iPhone 12-re esküszik.

De vajon megtudnád mondani két ugyanolyan körülmények közt készült képről hogy melyik telefonnal készült a kettő közül, ha mondjuk nem te csináltad a két képet?

(#77) lemelle válasza yuing (#22) üzenetére


lemelle
csendes újonc

Vámmal és áfával ennyi?

(#78) aprokaroka87 válasza sirály69 (#75) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

bocsi, aztán vettem észre hogy szerkesztetted a hsz-t :)

(#79) pepe792 válasza sirály69 (#75) üzenetére


pepe792
tag

ez akkor lenne hitelesebb, ha nem tudnád melyik kép mivel készült.

(#80) sirály69 válasza pepe792 (#79) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem hiteles én csináltam!

Szerver Hosting Debrecenben

(#81) Casseius válasza yuing (#73) üzenetére


Casseius
tag

Milyen meglepő h erre nem érkezett válasz :D

Don't Worry, Be Happy

(#82) Bathorypeter


Bathorypeter
tag

Xiaomi MI10-em van,de ennyit adni egy hulladék Xiaomiért....

(#83) aprokaroka87 válasza Bathorypeter (#82) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez megint olyan hogy valakinek meg az iPhone 12 pro max a hulladék, kb ennyiért :D

Nyilván brutálisan drága... de ez van.

(#84) Neck válasza Viktor0610 (#59) üzenetére


Neck
veterán

Ez egy 120 ezres flagship killer telefon esetében jó válasz, és el is nézem neki, ha nem 100%-os a szoftver, esetleg kicsit mókolni kell rajta.
Mi2S óta Xiaomi telefonom van, immár a sokadik, de gyári rommal soha nem volt 100% -osan tökéletes. Valami apró nyűgje-baja mindig volt, de azon az áron, amiért vettem, mindig elnéztem neki, és még így is best buynak tartottam. Max cseréltem rajta ROM-ot.
Most egy Mi9T-m van, ennek frissítésről frissítésre rosszabb az akku ideje, amikor vettem, döbbenetesen jó volt, talán ennek volt kb a legjobb a piacon, most meg alig bír végig egy napot. Ha áll a polcon, és nem nyúlok hozzá, akkor is szívja a ROM. Nyomtam már rá factory resetet is, és úgy is csinálja. És nincs rá megoldás, csak ha felraksz egy 3rd party romot.
Persze, 100-120 ezerért, flagship közeli SOC-cal, kijelzővel és kamerával elnézi neki az ember, de flagship áron, fél milláért már nem! Igenis legyen kész a launchra a szoftver, ha ennyit kérnek érte!

Szerintem a Xiaomi felé vagyok elfogult (lásd a MiTu arckép), de ezt így én se tudom elfogadni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#85) Bathorypeter válasza aprokaroka87 (#83) üzenetére


Bathorypeter
tag

ebbe igazad van,de az legalább tartja az árát.Sajnos a Xiaomi baromira nem.És a támogatása se olyan mint egy applenak.A 12.5 MIUI frissités például a mai napig nem jött meg,a pocora meg a mi 10 litera az isnerősnek már igen.A mostani szoftver meg hemzseg a bugoktól :(

(#86) aprokaroka87 válasza Bathorypeter (#85) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert mindig az új megjelenő készülékek vannak jobban előtérben support szempontból.

A trükk,adj ki adott évben 30-40 féle telefont, add ki mindig a legfrissebb rendszerrel, persze csak a felső kategóriában.

Persze arra figyelj hogy még véletlenül sem tegyél azért hogy a több eszköz esetén, lehet nem árt felturbózott ember állományból az OS fejlesztés terén.

(#87) Viktor0610 válasza Neck (#84) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értelek.
Most nem jut eszembe konkrét eset, de az 1000000000%, hogy előfordult másnál is ilyen.
Felgyorsult a világ, már nem tesztelnek annyit, mint kellene, így becsúszhatnak ilyenek.

Plusz.
Ilyenkor mindig eszembe jut, mikor egy korábbi ilyen panaszra valaki említette, hogy a laptop is lehet lassú, akadozhat, de ott valahogy jobban elnézzük ezeket.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#88) Roland861010


Roland861010
addikt

Nem értem az emberek többségét itt.

Adott egy gyártó, aki mára már a világvezető gyártói közé tartozik köszönhetően Amerikának.
Prémium és középkategóriás termékeket gyártanak nem is akár milyeneket. Ugyan úgy, mint egy Samsung és ennyi mert a többi lassan becsödöl. vagy még gagyibb ahogy itt fogalmaznak. Vagy csak Apple.

Milyen támogatást nem kapnak meg a telefonok? Ott egy Apple jó, hogy még a 10éves telefon is megkapja azt a frissítést mivel egy "kaptafára" készül az összes telefon.
Az nem volt gáz, amikor az Apple szándékosan lassította a telefont meg haza vágta az akkumulátorokat a régi típusokban.
Minden csúcskészülék ma már 3-4-500 ezer Ft, sőt 300ezer Ft inkább felsőközép a többi gyártónál.

A Xiaomi hatalmas öngólt lőtt magának, amikor idén kiadta a Poco F3-at mivel egy olyan készüléket tett lett az asztalra, ami kisebb kompromisszumokkal szinten minden terület meg álja a helyét, mint felsőkategóriás készülék.

A hardver felső kategóriás a kijelző úgyszintén anyaghasználat prémium a kamera is oda rakós lenne, ha lenne OIS benne az üzemidő kiemelkedő.

A mai csúcsokat nem kötelező megvenni főleg nem nekünk, Magyaroknak. aki meg meg akarja venni úgyis, megveszi okosban. Részletre, vagy nem teljesen hivatalos helyről vagy bemegy és alá írja a függőséget valamelyik szolgáltatóhoz.
Szerintem nincs mit itt csodálkozni ezeken az árakon.

[ Szerkesztve ]

(#89) Mezcal


Mezcal
addikt

Eddig a legjobb teló, megkeni a samut almával és desszertnek mellé a lepukkant Huawit. Csak drága, de az alma és a samu is, és azok gyengébbek.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#90) novinyul válasza Roland861010 (#88) üzenetére


novinyul
veterán

Az F3 nem véletlenül nem kapott ois-t, mert ha azt is megkapja, akkor tényleg haza vágták volna a MI11 szériát. Az audio zoom baromi jó lett, még mindig meglep mennyire jó a videók hang minősége(+ az eis is meglepően jól teljesít) Ráadásul Gcam-l már a 4K/60fps is mehet, már akinek kell.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#91) Roland861010 válasza novinyul (#90) üzenetére


Roland861010
addikt

Hát igen, kipróbáltam én is otthon mit bír és a hangrendszer 30ason (40a max) üvölt és semmi torzítás nem volt a videóban.

Nekem a Gcam nem hozott akkora minőségi ugrást, hogy két alkalmazást használjak.

110 ezer Ft-ért nekem ez az év üzlete volt.

(#92) Piftuka válasza Zé. (#12) üzenetére


Piftuka
veterán

"A képalkotás felé fejlődnek a mobilok, nyilván egy MILC - APS-C optika tudását nem éri el. "

A korrekt digitális kompaktok tudását sem.

Az viszont komolyan érdekel, hogy mi értelme van egy mobiltelefonon a 120 Hz-es, 10 bit-es AMOLED kijelzőnek? (Azon kívül, hogy nyilván az egyébként is magas árat még jobban megnöveli.)

Az "AMOLED" részért értem. Nyilván erős napfényben is jól látszik, ha tudnak hozzá egy korrekt fényerőt párosítani.

No, de a színmélység, és a mozgásmegjelenítés... (És mondhatnám a sztereo hangszórkat is.)

Ki az az elvetemült, aki hobbi céllal, komolyabb szándékkal ezen filmeket néz? :)

"Aquila non captat muscas."

(#93) Roland861010 válasza Piftuka (#92) üzenetére


Roland861010
addikt

Itt is mármint mobilon "komoly" e-sport megy oda kell ez a technikai tudás a megjelenítők terén.

(#94) doooo válasza yuing (#73) üzenetére


doooo
veterán

Ha hasonló reputációval rendelkező oldalt linkelnék, akkor az ugyanannyira nem érne semmit se, nem? A nemzetközi média pedig megszokásból említi még rendszeresen, de az utóbbi időben folyamatosan azt írják a cikkek végére, hogy "mi, ugyanakkor, egészen más tapasztalattal rendelkezünk a modellel kapcsolatban". Jé, vajon miért... miért mennek szembe állandóan a "nemzetközi médiával"?

De inkább térjünk vissza a korábbi kérdésemre? Nem gyanús, hogy több pontot kapó mobil rosszabb képeket készít? Tényleg egyáltalán nem birizgálja a kíváncsiságodat/fantáziádat, hogy a kedvenc Huaweiedet hátrébb helyezik oktalanul? Bone fantáziáját láthatóan birizgálta, de türtőztette magát a cikk szövegében. Nyilván ha eddig nem is, mostanra azért elgondolkodott a DXO hitelességén.

[ Szerkesztve ]

(#95) doooo válasza Casseius (#81) üzenetére


doooo
veterán

Meglepő, hogy ha valaki szombaton nem lóg egész nap a MA fórumán? :U

(#96) aprokaroka87 válasza Piftuka (#92) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hogy elmond hogy legalább kapsz valamit a pénzedért.

Pláne hogy a gyártók többsége már úgy néz ki lemondott a kijelző minél nagyobb felbontásról.

QHD környéke a max, kivéve a Sony pár készüléke.

Inkább a legyen jó a képminőség, de közben azért tünjön gyorsnak is elvet valják.

(#97) Casseius válasza doooo (#94) üzenetére


Casseius
tag

Megkértek h említs meg hasonló oldalakat, nem tudtál egyetlen egyet sem mondani, pont.
Azért használják megszokásból mert az a mérvadó, az a kiindulópont, kis dolgokban eltérhet minimálisan attól függően kinek mi jön be kép és színalkotáaban de az nem sok dolgon változtat a végeredményt tekintve.
Mutass cikket vagy tesztet kérlek amiben a Mi 11 Ultráról azt írja bárki is hogy fotózásban nem a csúcskategoria teteje.

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#98) doooo válasza Piftuka (#92) üzenetére


doooo
veterán

Én egy fél perces videót is szívesebben nézek meg sztereó hangszórók mellett...

Mi értelme van ennek egy tech-fórumon amúgy? Ennek a középkori "most komolyan minek ez" mentalitásnak? Amikor egyértelműen süket fülekre találsz vele, így 2021 közepén... :U

Egyébként, hogy mást ne is említsek a képernyő minőségének fontosságával kapcsolatban: kamera. Hogy tudod jól használni, ha rohadtul nem azt, és nem úgy látod a kijelzőn, amit és ahogy a valóságban látsz?
Monokróm kijelzőn, ami neked elégséges lenne, lehetetlen ilyesmi. Bár tudom, tudom... "minek a kamera egy mobilra?"
Jó kérdés, tedd fel a hétvégi filozófus-találkozón, a "mi értelme az életnek", és a "mi hasznunk van abból, ha bebizonyosodik, hogy nem vagyunk egyedül az univerzumban" kérdések között.

Az az érdekes, hogy te még mindig azt képzeled, hogy ezek a kütyük csak telefonálásra, meg SMS-re vannak kitalálva. Ezek zsebszámítógépek már jó ideje. És mondok még jobbat: sok millió embernek ezek az egyetlen kütyüik. Nincs TV, nincs PC, laptop, tablet, meg ki tudja mi. Csak egy mobil. Vagy mert annyira szegények (Indiában, Afrikában könnyű találni ilyeneket, de megkockáztam, bárhol), vagy mert szegények is, meg épp annyi lehetőségük van, hogy valami megapolisz rejtett bunkervárosában élnek egy 2x2-es "szobában". Mint például a Pekingben munkát keresni kényszerülő vidékiek, akik a néhai atombunkerekből és alagutakból kialakított föld alatti városban élnek, milliónyi honfitársukkal együtt (guglizd csak be, nagyon érdekes, tiszta sci-fi; ők is olyan elvetemültek, akik filmeket is néznek ekkora képernyőn). Na nekik sokat jelent, hogy egy mobilban minél több funkció benne legyen (de ettől a szélsőséges példától függetlenül is, nyilván olyanoknak is fontos, akik azért jobb körülmények között élnek).

(#99) doooo válasza Casseius (#97) üzenetére


doooo
veterán

Hiába terelsz. Meg hiába játszod az ügyvédesdit. Amíg nem tudsz megmagyarázni irreális és irracionális döntéseket, addig nem lesz hiteles se az oldal, se a véleményed.
Én kérdeztem előbb, nektek kell bebizonyítani, hogy miért lenne ez a legjobb, nem nekem, hogy miért nem. Utóbbi evidens, elég a már feltett kérdésemből kiindulni. Többször nem írom le, rágódj rajta.
(A válasz persze könnyű a DXO-val kapcsolatban. Könnyű megmagyarázni az egész egyetlen dologra és okra visszavezethető mivoltát. Tényleg.)

Egyébként valaha lehet, hogy megbízható volt, sok évvel ezelőtt (mielőtt a most említett ok megtörtént volna). Akkor ivódott be a köztudatba.

[ Szerkesztve ]

(#100) Mezcal válasza Piftuka (#92) üzenetére


Mezcal
addikt

Mi értelme? Milliók néznek filmeket mobilon, a netflix Dolby Vision filmjei például ezen tökéletesen nézhetők. Milliók netflixeznek, vagy HBO Maxoznak. Nem is értem igazán ezt a kérdést 2021-ben...

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.