Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) hirdeto válasza Karavik (#1445) üzenetére


hirdeto
tag

Akkorát szívtam vele szerintem csak a szerencsén múlt hogy nem lett tégla. A v2-es updater hibát dobott es beragadt Fastboot-ba ( pedig hülyegyerek biztos ). A sima updater-el viszont egy Global-t fel tudtam tenni, valami hibát ugyan írt a végén, de elindult és megy rendesen. Ahogy olvastam azért mert régebbi volt a Global mint ami rajta volt. Korábban járt már így valaki, talán te segítettél neki megoldani. Ment is a levesbe, öreg vagyok én ehhez már.

(#1452) Karavik válasza hirdeto (#1451) üzenetére


Karavik
veterán

Mit értesz V2 updater és sima updater alatt? Miről mire szerettél volna váltani?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1453) hirdeto válasza Karavik (#1452) üzenetére


hirdeto
tag

TWRP és Xiaomi.eu stabil volt rajta ( ezt a te leírásod alapján csináltam ) minden teljesen jó volt, de szerettem volna egy EEA vagy Global-t feltenni ami frissül magától is nem csak a TWRP-n át.

1. neki estem a XiaoMiTool V2-vel és az EEA Fastboot rommal, ez hasalt el
2. első ijedség után ( csak a Fastboot világított, kikapcsolni se lehetett ) leszedtem a Mi Flash-t és a Global Fastboot romot
3. ez végig ment, de kaptam egy hibát a végén, de a telefon elindult és elvileg most jó

Pontozhatod, hol és mit b*sztam el, és legyen tanulság annak aki hasonlóan próbálkozik :R

(#1454) Casseius


Casseius
tag

Nekem működnek a Raiffeisen Bank appok, egyedül a Telekom alkalmazása nem megy.

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#1455) Karavik válasza hirdeto (#1453) üzenetére


Karavik
veterán

Ez esetben nagyon elbonyolítottad, mert annyi kellet volna csak, hogy teló fastboot módban Mi Flash tool-al "clean all" telepítési opcióval felteszed a legújabb EEA stable fastboot ROM-ot és kész.

1. XiaoMiTool felejtős, ez nem hivatalos Xiaomi tool, emlékeim szerint elég sok problémát okozott korábban is, anno malware-nek minősítették az antivírus programok.
2. Ezzel kellet volna kezdened

3. Az a hiba nem jelent semmit, gyakorlatilag nem is hiba: Mi Flash tool > Configuration > MiFlash configuration > CheckPoint: \$fastboot -s .* lock alapértelmezett beállítás miatt van. Ez azt jelenti, hogy csekkolja BL zárással történt-e a flashelés, következésképpen minden esetben, ha nyitott BL-el flashelés történik, akkor ezt a "hibát" dobja. Kitörlöd MiFlash configuration-ból a CheckPoint-ot (üresen hagyod ezt a mezőt) és máris nem lesz hiba, amennyiben zavar telepítés végen a hiba üzenet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1456) hirdeto válasza Karavik (#1455) üzenetére


hirdeto
tag

Igen, sejtettem, hogy nem voltam elég körültekintő. Ez volt a 3. lépésem amit írtál, tulajdonképpen ez tette "rendbe". Nem sűrűn tervezek/fogok ilyet csinálni, ki is raktam a boltba a készüléket, remélem valaki lát fantáziát benne :DD Köszönöm a segítséged/segítségeteket.

(#1457) vlesi69 válasza hirdeto (#1456) üzenetére


vlesi69
senior tag

Sziasztok! S21 Ultrám van, kipróbálnám a Mi 11 Ultrát. Érdemes váltani, ha volt, vagy van valakinek S21 Ultra összehasonlítás képen melyik jobb? Inkább a kamerára lennék kíváncsi a személyes tapasztalatok alapján. De még az Xperia 1 III is szóba jöhetne.

(#1458) haspok07 válasza Casseius (#1454) üzenetére


haspok07
tag

A Telekom alkalmazás nekem sem megy. Az appban lehet a hiba? 21.11.25. van fent.

(#1459) haspok07


haspok07
tag

Köszönjük, hogy írtál nekünk. Utánanéztünk, nem tudunk arról, hogy ezzel az android verzióval ne működne a Telekom applikációnk és a Telekom TVGO. Javasoljuk, hogy indítsd újra a készülékedet, és ezután próbáld meg letölteni majd elindítani az applikációkat. Kérjük, hogy jelezz vissza nekünk, hogy mit tapasztalsz. Együttműködésedet köszönjük! ^Timi
Ezt a levelet kaptam a telekomtól

(#1460) alex.3 válasza haspok07 (#1459) üzenetére


alex.3
tag

:DD Én is ezt a választ kaptam, nekem sem megy. :DDD

(#1461) hirdeto válasza vlesi69 (#1457) üzenetére


hirdeto
tag

Hacsak nem valami nagyon jó ajánlatot kaptál a Mi11u-ra szerintem nem indokolt a váltás.

Korábban írta valaki hogy a Mi11u előnye hogy nincs benne millió optika mindenre "is" hanem kettőt használ. Na szerintem ugyan ez a hátránya is. Én imádtam mind a kettőt és ha csak a kamerában gondolkodom akkor szerintem az S21u. De nyilván aki hozzáértő az cáfolhatja ezt hiszen ez csak a saját tapasztalatom. Normál fotókban erősebb a Mi11u de pl makró és esti képekben szerintem nem. Lehet vele nagyon jó képeket csinálni félre értés ne essék, de nekem az S21u-val valahogy egyszerűbbnek tűnt. Videóról nem tudok nyilatkozni.

Ha minden mást is nézek akkor is S21u pedig már hányok az One felülettől. De a Miui-tol egyenesen rettegek :P

A fentiek a saját véleményem tükrözik. A váltás egyéni preferencia kérdése. Nekem mind a kettő azonnal szerelem volt.

Úgy tudnám összefoglalni, hogy az S21u kiforrott de a Mi11u-ba több a fantázia.

[ Szerkesztve ]

(#1462) Karavik


Karavik
veterán

MIUI13 a Xiaomi 12 szériával lesz bemutatva vélhetően december vége felé: [link]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1463) Casseius válasza haspok07 (#1458) üzenetére


Casseius
tag

Nekem is az van fent, több mint valószínű h az app nem stimmel mert minden más pöccre működik

Don't Worry, Be Happy

(#1464) vlesi69 válasza hirdeto (#1461) üzenetére


vlesi69
senior tag

Köszönöm az infókat. Huawei telefonokat használtam eddig de a gugli hiánya miatt váltottam. Az S21 Ultrával meg vagyok elégedve, de még keresem az ,,igazit".

(#1465) BullZeye válasza vlesi69 (#1464) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha megtalálod, szólj nekem is! :D

(#1466) hirdeto válasza BullZeye (#1465) üzenetére


hirdeto
tag

Olyan ez mint a "nagy Ő" :D Szerencsés aki megtalálta.
Én maradok egyenlőre az "ez a lány is megvolt" kategóriánál :D

(#1467) vlesi69 válasza BullZeye (#1465) üzenetére


vlesi69
senior tag

Te sem tudod még hogy mi legyen a telefonod?

(#1468) sirály69


sirály69
őstag

Pár napja olyat csinál a telefonom.... :Y :O
Beszélgetés közben tartásba teszi akivel beszélek. Akkor is amikor az asztalon van a teló, tehát hozzá sem érek. Ha tartásba tette, visszaveszem, pár másodperc múlva megint tartásba, stb.Újrahívás után is ezt játsza....
Találkozott valaki már ilyennel?
Mi lehet a hiba oka?
EU ROM van rajta.....
:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#1469) BullZeye válasza vlesi69 (#1467) üzenetére


BullZeye
veterán

De, csak az még nem létezik :)

(#1470) tlala


tlala
addikt

Na, megérkezett nekem is a kicsike.
Azért megpróbáltam kinyitni (jó régen csináltam már ilyet), de felhívta a figyelmemet a 168 órára. :)
Szóval megy egy hétre a fiókba szunyálni. Wifin online hagyom, de a SIM kártyát visszatettem az elődbe, addig még azt használom. (Mi Note 10, Tucana).

[ Szerkesztve ]

(#1471) TpS válasza tlala (#1470) üzenetére


TpS
őstag

Karavik mestertől kérdezd meg, hogy elég-e, hogy a wifi-n van, mert mintha azt írta volna, csak nem találom, hogy hol, hogy használni is kell a telefont, egyébként nem fogy a 168 óra.

(#1472) haspok07


haspok07
tag

Karavik mestertől kérnék segítséget.
A recovery béta frissítés nem megy. Beállítások/Készülékem/MIUI verzió/jobb felső sarok három pötty/Frissítő csomag kiválasztása aztán OK. Újraindul recovery módban kiválasztom a Repair módot aztán semmi. A zip. romot már másoltam a gyökér könyvtárba a download könyvárba de nem telepíti fel.
Ehhez kérnék segítséget.

(#1473) Zsoleszhun válasza TpS (#1471) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ha elindította a nyitást akkor csak a miui fiókból nem szabad kiléptetni a telefont. 168 óra után pedig nyitáskor formáz mindent.

¯\_(ツ)_/¯

(#1474) tlala válasza Zsoleszhun (#1473) üzenetére


tlala
addikt

Igen, így olvastam én is.

(#1475) spect80 válasza spect80 (#1320) üzenetére


spect80
senior tag

na a hibás készüléket a tradingshenzen kicserélte egy fehérre, de persze úgy, hogy az új helyett egy olyat küldött, ami állítólag csak 7 napig volt valakinél és nem tetszett neki azért küldte vissza. Ez meg jól működik, csak éppen 5 mp víz alatti lét után úgy beázott a sim kártyánál hogy azonnal eldobta mindkét kártyát meg a wifit.
tudtam hogy nem kellett volna belemenni a cserébe. megírtam hogy visszaküldöm, utalják vissza a lóvét és felejtsük el egymást. kíváncsi vagyok válaszolnak-e.
De kicsit hihetetlen, hogy én vagyok csak ilyen szerencsétlen, másnál nincsenek ilyen hw glitchek?

(#1476) Zsoleszhun válasza spect80 (#1475) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

De most komolyan, semmi offense de miért viszel be egy telefont a vízbe? :N

¯\_(ツ)_/¯

(#1477) BullZeye válasza Zsoleszhun (#1476) üzenetére


BullZeye
veterán

Miért ne? Ha úgy árulják, hogy 1 méterig vízálló 30 percig, akkor miért ne tehetné 5 másodpercre?

(#1478) Pimpa válasza Zsoleszhun (#1476) üzenetére


Pimpa
tag

Nekem is az első dolgom volt beletenni a vízbe, raktam is ide be képet arról :DD
Mert azért vettem, mert IP68-s. Ha szarul csinálták meg pont az enyémet, akkor kérek másikat, mert nekem ez kell.

(#1479) spect80 válasza Zsoleszhun (#1476) üzenetére


spect80
senior tag

Mert kb a kád az egyetlen hely ahol nyugtom van a kölköktől és tudok olvasgatni. És van hogy "nagypapába" bealszok a vízben, akkor pedig pottyan a telefon. 😀
És 300ért ha már így hirdetik bírja már.

(#1480) Zsoleszhun válasza spect80 (#1479) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Oké :C

¯\_(ツ)_/¯

(#1481) Karavik válasza tlala (#1474) üzenetére


Karavik
veterán

Pedig a kapcsolódó hivatalos közleményben kiemelve, aláhúzva az olvasható, hogy: "Use your phone actively during the waiting period."

Viszont az eddigi felhasználói tapasztalatok alapján elegendő, ha Mi fiókkal történő összekapcsolás után folyamatosan bekapcsolva van a teló netkapcsolattal (W-iFi, vagy mobilnet). @Ingjoke azt mondta SIM kártya is kellett bele.

De nagyon egyszerű mert, ha letelik a 168 óra binding time és BL nyitás kísérletkor ezt a hiba üzenetet kapod:

"Couldn't unlock you need to use your device a bit longer to proceed..."

akkor még aktívabban kell használnod a telót :)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1482) Karavik válasza haspok07 (#1472) üzenetére


Karavik
veterán

Ha Android 12 alapú xiaomi.eu heti beta frissítésről van szó akkor persze, hogy nem megy a ROM frissítés updater appon keresztül, mert ilyenkor bebootol recovery módba, recovery pedig nem kompatibilis Android 12-vel. Ezért is lett eltávolítva a TWRP recovery és maradt a hivatalos Mi recovery ami természetesen nem használható custom ROM telepítésre.

Fentiek miatt Android 12 alapú xiaomi.eu kiadásból csak fastboot ROM verzió van, ami csak fastboot módban telepíthető/frissíthető

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1483) tlala válasza Karavik (#1481) üzenetére


tlala
addikt

Köszi!
Akkor "beáldozom magam," marad kártya nélkül de wifin, és jövő héten visszaírom ide a végeredményt, hogy meglegyen a fedélzeti naplóban, és gyarapodjon a közös tudásbázis. :)

[ Szerkesztve ]

(#1484) tlala válasza Karavik (#1367) üzenetére


tlala
addikt

szeretnék kérdezni is.
Ha nyitás után egyből az Android 12-es xiaomi.eu ROM-ot akarom feltenni, akkor az most úgy megy, hogy recovery telepítéssel nem is kell foglalkoznom, csak kicsomagolom a ROM-ot, és a lenti leírásod szerinti shiftelt jobbklikkes módszert használom, de ezt a fájlnevet kell beírnom a PowerShell ablakba?
.\windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

a jelen hozzászólásom hivatkozott előzményében olvasható
.\windows_fastboot_update_rom.bat helyett?

[ Szerkesztve ]

(#1485) Karavik válasza tlala (#1484) üzenetére


Karavik
veterán

Így van, nyitás után egyből mehet fel A12 xiaomi.eu fastboot ROM, de az adb, fastboot, device drivereket fel kell tenned így is előtte, ezt ne felejtsd el.

Tiszta telepítéshez, hivatalos MIUI-ról váltás esetén első xiaomi.eu ROM telepítéshez ez az adb parancs kell:

./windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1486) Pimpa válasza Karavik (#1481) üzenetére


Pimpa
tag

én nem csináltam semmit, csak be volt kapcsolva és volt benne SIM kártya is. Néha fotóztam egy-kettőt, hogy milyen, de semmi másra nem használtam
Végig mobilneten volt, a Wifi-t be sem állítottam rajta

(#1487) Casseius


Casseius
tag

Na nekem is előjött egy elég durva hiba, nem tudom h telefon vagy a Xiaomi.eu android 12-es bétájának a sara, de újraindítottam a telefont, és pinkód beírásnál ott figyel az ujjlenyomat ikon a 8as gomb felett ami miatt nem tudom beütni a pinem és nem tudok belépni

Don't Worry, Be Happy

(#1488) Karavik válasza Casseius (#1487) üzenetére


Karavik
veterán

Ez már régóta így van, A11-en is így volt. Ilyenkor csak dupla kopp a képernyőn vagy power gomb egyszeri megnyomás és ennyi

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1489) haspok07 válasza Karavik (#1482) üzenetére


haspok07
tag

(#1490) Karavik válasza haspok07 (#1489) üzenetére


Karavik
veterán

Ez China MIUI beta ROM ráadásul a 21.11.29 kiadás zárt beta, amit csak zárt beta programban regisztrált userek telepíthetnek that engedély kell hozzá. De mi értelme van China MIUI ROM-ot használni?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1491) alex.3


alex.3
tag

Ez az FPS feliratos cucc a mai frissítés után jött elő (ultra) másnál is jelentkezett, és ha igen hogy lehet eltüntetni. :F

(#1492) Segal válasza alex.3 (#1491) üzenetére


Segal
veterán

kalapáccsal :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1493) alex.3 válasza Segal (#1492) üzenetére


alex.3
tag

Most mit is mondhatnék. :))

(#1494) diskeeper válasza alex.3 (#1491) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Változtasd meg hátteret másra a Super Wallpaper Mars-ról. Az bugos.

(#1495) alex.3 válasza diskeeper (#1494) üzenetére


alex.3
tag

Köszönöm :R

(#1496) Casseius válasza Karavik (#1488) üzenetére


Casseius
tag

Nem tűnt el bármit nyomtam és bármennyiszer indítottam újra, sim kártya kivétele után nem kért pint elfogadta az ujjlenyomatot, aztán sim vissza és rendben.

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#1497) Karavik válasza alex.3 (#1491) üzenetére


Karavik
veterán

Ismert hiba mars super wallpaper használattal (hivatalos china miui bug). A többi super wallaper okés

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1498) alex.3 válasza Karavik (#1497) üzenetére


alex.3
tag

Köszi, abban esetleg tudsz segíteni, hogy mostanában miért keveredik össze a volte és a vowifi gondolok itt arra, hogy wifi hálózaton vagyok, de volte kapcsolatot mutat, aztán a nap folyamán egyszer csak átkapcsol vowifi-re úgy hogy egy méterre vagyok a router-től, több hálózaton is teszteltem. :F

(#1499) tlala


tlala
addikt

Nov.26-án rendeltem meg Banggood CZ raktárból, USB 36.93 volt szállítással együtt.
Nagyon jól muzsikál az Ultrával is, bár a töltőre háklis, nem mindegyikkel megy (vélhetőleg csak a megfelelő szabványú gyorstöltést is produkálókkal).
De találtam egy kisebb teljesítményű töltőt is itthon, amivel tölt, de persze nem turbó meg nem gyors módban, csak úgy csendesként.
Na nekem pont erre kellett, hogy néha napközben rádobhassam csak az asztalon, hogy a töltöttségét mindig az optimális sávban tartsam.

[ Szerkesztve ]

(#1500) Segal válasza tlala (#1499) üzenetére


Segal
veterán

Én a fekvő változatra szavaztam és beépítettem az asztalba. Már írtam róla a témában :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.