Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Segal válasza BullZeye (#1300) üzenetére


Segal
veterán

:DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1302) surgery


surgery
senior tag

Melyik a leg frissebb android 11 verzió most EU ból?

(#1303) stnstn válasza surgery (#1302) üzenetére


stnstn
tag

A stabilból 12.5.17.

EricssonHotlineCombi433->BenefonTDP-40->EricssonGH198->Nokia2110i->Nokia6110i->Nokia3210->SonyEricssonT610->SamsungD500->LGK750Secret->SonyEricssonxperiaX10minipro->SamsungGalaxyS4->GalaxyS6->GalaxyS8->GalaxyS10->XiaomiMi11ultra->Samsung S22 ultra->S24 ultra.

(#1304) surgery válasza stnstn (#1303) üzenetére


surgery
senior tag

Köszönöm :R

(#1305) bodola


bodola
csendes tag

Sziasztok! Valamennyien a tradingshenzhen-ről vettétek meg? Adó/vám mentesen jön? Valamelyikőtök írta, hogy talán webkamerát írtak rá. Akkor ez lutri, nem? Nem olyan, mint a Banggood EU Priority Line, ami nekem eddig 100%-ban bevált, mármint nyár/a változás óta. Kösz előre is!

(#1306) Segal válasza bodola (#1305) üzenetére


Segal
veterán

Nem lesz áfa és vám se. Hollandiában okoskodnak valamit és utána jön tovább :))
Smartcamera felirat lesz rajta, meg brutál nagy betükkel a neved :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1307) bodola válasza Segal (#1306) üzenetére


bodola
csendes tag

Szia! Köszönöm a gyors választ. Eddig egy nagy szenzoros (1") kompaktban gondolkodtam, második, mindenes gépnek (Pana tz200, Sony rx100 VI vagy VII) de ez már vetekszik ezzel a kategóriával (mínusz flip lcd - már amelyiknek van, mínusz RAW, nagy optikai zoom nem téma). A teló meg ugye mindig kéznél van. Üdv!

(#1308) Pimpa válasza bodola (#1307) üzenetére


Pimpa
tag

Én írtam, smartcamera monitor volt rajta, aminek kb semmi értelme sincs :D
Azért azt tartsd fejben, hogy ez "csak" telefon, még mindig kanyarban sincsenek egy fényképezőgéphez képest, amint nincs elegendő fény.
Nekem egy Fuji X-T30 gépem van, ez azért már középkategória alja, közepe, hát a képeket összehasonlítva a Mi 11 ultrával, azért a telefon még elég siralmas tud lenni :DDD
De nincs nálam mindig fényképező és azért ez a telefon már jó képeket csinál a többi telefonhoz képest, szóval a nullánál fényévekkel jobb. Az 5* optikai, ami valójában kb 3.5*-s zoom, ha 35 mm-re számoljuk, pedig nagyon jó, ez nekem mindig is hiányzott, mert a digitális zoom szart se ér.
A Vivo X70 pro+ telefonban meg van még egy kamera, ami kb 1.5*-s zoom, az lenne jó még ebben is, mert a nagylátószögű főkamera, azért túl nagy teret fog be sokszor.

(#1309) bodola válasza Pimpa (#1308) üzenetére


bodola
csendes tag

Szervusz!
Sok mindenben igazad van, de a körtét (1 inch-es MOS/CMOS - mert hogy kompaktot írtam) hasonlítod az almához (APS-C X-T30-asod), illetve ehhez a telóhoz, amiből nyilván a Fujid jön ki győztesként. De, egyre kevesebben vacakolunk a PS-pal, és nézünk, hogy azt ne mondjam, elemzünk fotókat monitoron. Szóval, megnézve néhány tesztet, összehasonlítást, APS-C illetve 4/3 alatt (utóbbi a rendszerem) már Ultra jó ez. Szerintem.
https://youtu.be/4OW2imhq208
https://youtu.be/-6hvvgqse4g
https://youtu.be/f8YXsYb9tuk
https://youtu.be/tVHNILCh6lY

(#1310) alex.3


alex.3
tag

Ha a mi 11 ultra legújabb fastboot telepítőnél a windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat opciót választom, akkor elvileg tiszta telepítést kapok (twrp megmarad)? Mert most merül az akksim mint az állat ill. beragadt a múlt heti frissítés ota jelzése is+a mi böngészőben nem tudok videót nézni mert sötét a képernyő. :)

(#1311) Pimpa válasza bodola (#1309) üzenetére


Pimpa
tag

Igaz, nem volt fair egy APS-C géppel összehasonlítani.
Megnéztem a videókat, de azért kicsit elszálltak, mert pont az APS-C Sony A6400-l, meg Full frame gépekkel hasonlít. Ilyen kicsiben jól mutatnak a képek, mintha olyan jó lenne a telefon, mint ezek a fényképezők, de megnézném azokat a képeket egy 27-32"-s monitoron is.
Egy szó mint száz, jó alternatíva már ez a telefon akkor mikor nincs nálunk a fényképezőgép, de bármely kirándulásra még mindig viszem a "nagytesót" a két objektívvel :D

(#1312) bodola válasza Pimpa (#1311) üzenetére


bodola
csendes tag

:K

(#1313) Karavik válasza alex.3 (#1310) üzenetére


Karavik
veterán

Q: "Ha a mi 11 ultra legújabb fastboot telepítőnél a windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat opciót választom, akkor elvileg tiszta telepítést kapok?"
A: Igen

Q: "Twrp megmarad?"
A: Igen, de nem működik A12-vel, érintésre sem reagál

Q: "mi böngészőben nem tudok videót nézni mert sötét a képernyő"
A: Ezt a tiszta telepítés nem oldja meg, de az e heti ROM frissítésben javítva lesz

Q: "beragadt a múlt heti frissítés ota jelzése is"
A: Töröld az Updater app adatait

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1314) surgery


surgery
senior tag

Valaki használja fólia nélkül? Mennyire karocolódik?

(#1315) alex.3 válasza Karavik (#1313) üzenetére


alex.3
tag

Köszönöm a válaszaidat. Gyakorlatilag a nagyon gyors merülés zavar amit remélhetőleg a többi problémával együtt gyorsan orvosolnak. Amire viszont keresve sem találok választ az az hogy esetlegesen a xiaomi.eu stabilt erre a rom-ra hogyan lehet felrakni, mivel főverzió visszalépésről van szó. Kaptam egy jó cserét a készülékért és mivel nem volt még iPhone-om lehet élnék vele.

(#1316) Karavik válasza alex.3 (#1315) üzenetére


Karavik
veterán

Mi Flash tool-al (clean all) felteszed a legújabb EEA stable kiadást és kezded nulláról a xiaomi.eu A11 stable ROM tekepítést leírás szerint, a TWRP telepítéssel kezdve

...vagy ha eladod, akkor hagyhatod az EEA stabilon is

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1317) alex.3 válasza Karavik (#1316) üzenetére


alex.3
tag

Köszi! :R

(#1318) yodamester10


yodamester10
őstag

Srácok a vezeték nélküli töltés hogy működik?Bekapcsolom a telefonon és hiába rakom rá a Samsung órám nem tölti :F

(#1319) Zsoleszhun válasza yodamester10 (#1318) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Be kell kapcsolni a fordított vezeték nélküli töltést de a samsung órát nehéz pozicionálni, hogy töltsön.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1320) spect80


spect80
senior tag

A Mi 9T pro után reméltem, hogy csak egyedi eset, de úgy látszik a Xiaomi nem képes rendes AMOLED display-t szerezni. Dark mode, ajánlott színséma, csíkozódáscsökkentő kikapcsolva, de mindegyiken ilyen :(

Írtam a TDS-nek, de ismervén a kínaiakat jó esetben egy 5 EUR kuponon és néhány megértő szón kívül másra nem számítok.

(#1321) Pimpa


Pimpa
tag

Lehet nem idevaló kérdés:

Ebben a telefonban van ugye helymeghatározás és látom is a térképen, hogy hol van a telefon, ha belépek a Xiaomi Cloudba a számítógépen. Létezik valami applikáció, amit egy másik telefonra telepítve tudom lekérdezni Xiaomi telefonok helyzetét? Mert nem 1 telefont kellene követni - gyerekekét is - és a kontroll telefon egy Oneplus lenne vagyis nem biztos, hogy ott tudok Xiaomi applikációval kotorászni, vagy nem tudom.

(#1322) Karavik válasza Pimpa (#1321) üzenetére


Karavik
veterán

Xiaomi Cloud bármilyen platformról elérhető böngésző használatával: https://i.mi.com/
Azzal az Mi fiókkal kell bejelentkezni amellyel az ellenőrizni kívánt telefon párosítva van.

De alapvetően ez készülékéresés funkció elveszett teló miatt. Gyerekek, családtagok nyomonkövetésre vannak sokkal jobb lehetőségek a Play store-on...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1323) szlaci888 válasza Karavik (#1298) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Szia,
Nézted a mai ROm-ot már?
Javulás?
Mik a tapasztalataid az appok működésével A12 alatt?
Tudsz valamit a MIUI13-ról?

[ Szerkesztve ]

(#1324) Karavik válasza szlaci888 (#1323) üzenetére


Karavik
veterán

Javulás van, ismert hibák száma egyre kevesebb, gyakorlatilag 1db-ra csökkent, az is China MIUI issue:

Known Android 12 bugs:
*WiFI issues (randomly disconnect and won't connect back until WiFi is turned off and on again). If you face it in Europe, change region to United Kingdom. If you face it in Asia, change region to China [Known MIUI China issue]

Lehet picit jobban merül az akksi de ez még belefér.

Legtöbb app működik simán A12 alatt, van egy-két kivétel
pl. Penny app ami nem lényeg.

Android Auto, banki appok, érintéses fizetés mind működik faszán

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1325) BullZeye válasza Pimpa (#1321) üzenetére


BullZeye
veterán

Használd Google térképet erre, ott van lehetőség más accountokat látni és telefon független.

(#1326) szlaci888 válasza Karavik (#1324) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Köszönöm szépen, lehet a hétvégén elszánom magam.
Tudsz valamit az új MIUI13-ról?

(#1327) szpali válasza Pimpa (#1321) üzenetére


szpali
addikt

https://www.google.com/android/find

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1328) Karavik válasza szlaci888 (#1326) üzenetére


Karavik
veterán

Csak annyi, hogy már valami elkezdődött ezzel kapcsolatban, de mire ebből ROM kiadás lesz, az kb. március...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1329) femiki


femiki
tag

Sziasztok. Várható a TS-nél 11.11. akció? Érdemes pár napot várni?

(#1330) Segal válasza femiki (#1329) üzenetére


Segal
veterán

Az majdnem 1 hét...
Szerintem nem érdemes, de persze te döntesz.
Amúgy mostanság HA-n is volt 1-2 meghírdetett, ha kikerülnéd a több hetes várakozást :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1331) Pimpa válasza szpali (#1327) üzenetére


Pimpa
tag

Ez a Google-s működik valóban, csak mindig az adott felhasználói fiókkal be kell jelentkezni. Nem kényelmes. De mivel ez is jó és távolról lehet vele a telefont lockolni, feltettem. Ugyanígy a Xiaomi Cloud regisztrációt is megcsináltam. Többszörös védelem lopás esetén. Persze ez is kijátszható, de a semminél több.

(#1332) Pimpa válasza Segal (#1330) üzenetére


Pimpa
tag

Mennyiért adták ezt a telefont? Magyarországon szinte beszerezhetetlen, ebből lehetne egy-két üzletet lebonyolítani, ha valaki vállalva a kockázatot megrendeli és továbbadja valamennyi haszonnal.

(#1333) yodamester10 válasza Pimpa (#1332) üzenetére


yodamester10
őstag

Kedvezménnyel vettem a Telenornál 448-ért.Magyarországon limitált darabszámban volt kapható,nekem fontos a 3 év gari.

(#1334) Segal válasza Pimpa (#1332) üzenetére


Segal
veterán

335 volt ha jól emlékszem.
Erre ne alapozzál, főleg így a 12 bejelentéséhez közeledve...
Aki szeretne az úgyis meg fogja rendelni külföldről, a többi meg vesz itthon valami mást.

Közben megnéztem most is van fent 320-240-ig. Én mindenesetre nem vállalnám be a kockázatot, főleg nem több darabbal.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1335) BullZeye válasza yodamester10 (#1333) üzenetére


BullZeye
veterán

Akcióban ennek a feléért adják 1 év garival.
Ha tönkremegy 1 év után akkor veszel egy Mi12 Ultrát a maradék pénzből és arra is kapsz 1 év garit.

(#1336) Segal válasza BullZeye (#1335) üzenetére


Segal
veterán

Nem lesz Mi12 Ultra ;]
Csak 12 Ultra lesz a neve :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1337) Pimpa válasza Segal (#1334) üzenetére


Pimpa
tag

Igen, kockázatos.

Valami érdemi újdonság lesz a 12 Ultrában? :DD
Nekem az adaptîv képfrissítés hiányzik most, vagyis ne csak 60 és 120 Hz között lehessen választani, hanem a telefon állítsa 1 és 120 Hz között. Vagy az újabb szoftververziók tudják már?
Valamint a kameraváltás 4K videó közben 60 FPS-nél. Ezt nem értem miért nem engedi.
A lassított felvétel 4K-ban is hiányzik, a kisebb felbontás már szarul néz ki nagy monitoron.

(#1338) Segal válasza Pimpa (#1337) üzenetére


Segal
veterán

Ami gyakorlatilag biztosra vehető az a 120 wattos töltés.
Elég valószínű hogy az már kapni fog egy folyákony lencsét mint a Mix Fold, el tudom képzelni a kijelző alá kerülő szelfikamerát, a Mi Band 6 hátsó kijelzőt, 4k/120fps videót, tutira kapja ezt a cinema módot is.
Az akksi is szinte biztos hogy grafénos lesz, a kamera szerintem 1 colos lesz vagy lehet beleteszik a Samsung 200 megapixeles szenzorát.
Most ilyeneket el sem kezdek felsorolni részletesebben hogy új android és miui, következő csúcsproci, több ram stb...
Meg persze még tutira több olyan dolog amire így elsőre nem is gondolnánk. :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1339) BullZeye válasza Segal (#1336) üzenetére


BullZeye
veterán

XiaoMi 12 Ultra, csak rövidítettem. 12 ultra nem lesz :D

(#1340) Segal válasza BullZeye (#1339) üzenetére


Segal
veterán

Szép mentés

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1341) Jazz


Jazz
veterán

Valaki tud írni egy gyors frissítési útmutatót eu rom-ra? Már régen frissítettem.
1. Beállításokban legújabb eu rom letöltése (zip file)
2. Telefon kikapcsolás, bekapcsolás fel hangerő+bekapcs gomb. TWRP menü
3. .... és innentől?
Köszi!

free your mind

(#1342) TpS válasza Jazz (#1341) üzenetére


TpS
őstag

Karavik mester készített egy leírást: [link]
Viszont a legújabb eu dev-ből csak fastboot rom van, mert nincs még hozzá twrp.

(#1343) Jazz válasza TpS (#1342) üzenetére


Jazz
veterán

Akkor érdemes inkább várni egy újabb verzióra, és azt letölteni, mert ahhoz már lesz twrp?
Ezt töltöttem le Beállítások/frissítéseken belül: xiaomi.eu_multi_MIPro_MI1Ultra-V12.5.20.0.RKACNXM_de79.....zip

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1344) Karavik válasza Jazz (#1343) üzenetére


Karavik
veterán

Csak Android 12 alapú kiadáshoz nincs TWRP és nincs is kilátásban sem egyelőre.

Egyébként a fastboot telepítés sem olyan bonyolult, ha esetleg A12 xiaomi.eu
weekly mellett döntesz...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1345) Jazz válasza Karavik (#1344) üzenetére


Jazz
veterán

Jelenleg Android 11 alapú xiaomi.eu 12.5.12.0 Stable (RKACNXM) verzió van fenn, és a lentit ajánlotta fel. Ez akkor mit jelent számomra. Twrp menni fog?

Tehát eur rom-ról eu romra történne a frissítés.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1346) surgery


surgery
senior tag

[kép] A következő gondom van elkezdtem egy új most rendelt telefonra telepíteni az EU romot a leírás szerint felmàsolom a zipet fel is teszi a gép de a recoweribe nem làtom a fàljt így nem tudom telepíteni mi lehet a gond? Mindent a leírás szerint csináltam?

[ Szerkesztve ]

(#1347) surgery


surgery
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#1348) Zsoleszhun válasza surgery (#1347) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Xiaomi Mi 11 Pro/Ultra - Gyári MIUI ROM-ról váltás xiaomi.eu custom MIUI ROM-ra
Szerintem nem jó leírást néztél, ez a jó, ez alapján működik.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1349) surgery válasza Zsoleszhun (#1348) üzenetére


surgery
senior tag

Közben megoldódott de azért köszönöm :R

(#1350) Jazz válasza TpS (#1342) üzenetére


Jazz
veterán

Ez a gyári rom-ról váltás eu-ra. Én viszont eu-ról frissítenék eu-ra, a lentiek alapján. Ekkor mi a helyzet?

free your mind

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.