Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Kelecar válasza surgery (#1050) üzenetére


Kelecar
aktív tag

A tracking legeljén azt írták hogy DPD fogja hozni (már akkor meg is adták a csomagszámot) és az is hozta végül :) Kína->Hollandia->Bécs->BP útvonalon

(#1052) surgery válasza Kelecar (#1051) üzenetére


surgery
senior tag

Én nem kaptam DPD számot lehet a posta hozza majd de már elindult Ausztriából.

(#1053) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Hivatalos lett Magyarországon is a Gpay. Használja vki?
Bármilyen kártyát be lehet tenni? (nekem erste, cib és revolut van)
Tudja azt mint az Apple pay, hogy bármennyi kártya belemegy és ki lehet választani melyik legyen az alapértelmezett? :)

(#1054) blueye válasza INGJOKE (#1053) üzenetére


blueye
veterán

Ezek kozul a Revolut.

(#1055) INGJOKE válasza blueye (#1054) üzenetére


INGJOKE
veterán

Hát az kevés... Egyre több minden vezet az almához vissza sajnos... :(((

(#1056) blueye válasza INGJOKE (#1055) üzenetére


blueye
veterán

Meg a Curve lehet neked megoldas.

(#1057) Karavik válasza INGJOKE (#1053) üzenetére


Karavik
veterán

Én kipróbáltam teszt céljából Revolut virtuális kártyával. Működik gond nélkül, de számomra Simple sokkal hasznosabb

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1058) INGJOKE válasza Karavik (#1057) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen amíg nem tudom az összes kártyám egy helyen használni, addig marad az Erstés app, amit a leggyakrabban használok. :)

(#1059) spect80 válasza Kelecar (#1049) üzenetére


spect80
senior tag

Én is kínai ROM-mal kértem. Csak üóvatosan vele, mert elég érdekes a kínai sw alapból azzal indul, hogy az eset internet security a xiaomi gyári music és mi assistant app-ban dianjin.b adware kártevőt talált, ami talán nem akkora kockáztat de nem néz ki jól. Aztán nem lehet a gyári launchert settings-ből változtatni pl. a novára, mert nem 'hitelesített' launcher. A jelszó mezők esetén mindig a gyári billentyűzet jön fel 'biztonsági okokból'. Érdekes, hogy a nyugati biztonsági előírásokat szigorúbbnak gondolná az ember, mégis az EU ROM-ban semmi ilyen restrikció, nincs úgyhogy hajlamos vagyok azt gondolni, hogy ez inkább csak egy sima keylogger és belpiacos kontroll miatti korlátozás biztonságnak álcázva. Ezeken felül a google push is elég hektikus, vagy megjönnek az üzik vagy nem, mindegy, hogy akkuoptimalizáció ki van-e kapcsolva. Az unlock-ig emiatt én csak alapfunkció meg tesztelgetés szintjén használtam. unlock úgyis hard reseteli a telót
A xiaomi eu romban is van egy mi assistant ami szintén adware kártevős, de ezen felül sokkal jobb a ROM

(#1060) spect80 válasza INGJOKE (#1058) üzenetére


spect80
senior tag

iphone-on is csak félmegoldás . Pont a 3. hullám előtt maszkban sokkal körülményesebb volt mint simán kártyát használni. Ennek számomra kb. akkor lenne értelme, ha az összes bankkártyát és személyes okmányt el lehetne tárolni benne és el is fogadnák a hatóságok. Addig kb mindegy, hogy 2 vagy 5 bankkártyát hordok magamnál. Ráadásul az unicredit nem is támogatja még az apple payt sem, nekem meg az lenne a default

(#1061) Kelecar válasza spect80 (#1059) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Ja én se lakom be egyáltalán. 7 napig csak dísz kb, fényképezőt használom rajta csak néha.

[ Szerkesztve ]

(#1062) INGJOKE válasza Kelecar (#1061) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én esténként azon böngésztem, meg yt meg ilyenek annyi bőven elég volt neki. Napközben meg csak az asztalon volt egy sim-el és aktív wifi kapcsolattal. :)

(#1063) TpS válasza Kelecar (#1061) üzenetére


TpS
őstag

Ezért kértem nyitással és eu rommal, mert nem volt kedvem angolul használni, illetve egy olyan rommal sem, amit ők raktak fel, ki tudja milyen "ajándékokkal". A stabil eu-t is gyalultam, amikor megjött, és az eu dev ment fel rá.

(#1064) BullZeye válasza TpS (#1063) üzenetére


BullZeye
veterán

Inkább nálam álljon 1 hetet mint náluk.Ha esetleg nagy baj van vele, 7 nappal előbb tudom jelezni feléjük a problémát, és lehet meg is oldódik mire letelik a 7 nap.

(#1065) Kelecar válasza BullZeye (#1064) üzenetére


Kelecar
aktív tag

+1, és pl kamerát abban az 1 hétben is lehet probléma nélkül használni :)

(#1066) BullZeye


BullZeye
veterán

Hiába várom a heti rom frissítést :) Android 12-ig már nem jön új, múlt heti volt az utolsó A11-es.

(#1067) TpS válasza BullZeye (#1066) üzenetére


TpS
őstag

A12-es eu dev első megjelenése után sem biztos, hogy érdemes egyből felrakni. Hátha vannak még komolyabb hibák.

(#1068) INGJOKE válasza TpS (#1067) üzenetére


INGJOKE
veterán

Max vissza rakod az előzőt. Nekem ki kell próbálni megy-e az AA. 🙂

(#1069) TpS válasza INGJOKE (#1068) üzenetére


TpS
őstag

Főverzió váltáskor csak teljes gyalulással lehet visszatenni.

(#1070) yodamester10


yodamester10
őstag

Érdeklődnék,hogy lehet ezt beállítani,hogy ilyen nagy "kockák" jelenjenek meg?
Galéria megnyitása

(#1071) INGJOKE válasza yodamester10 (#1070) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én nem állítottam semmit és ilyen. Ez nem miui verzió szám függő?

(#1072) Karavik válasza yodamester10 (#1070) üzenetére


Karavik
veterán

Settings > Notifications & control center > Control center style > New version:

De nekem is alapból ilyen.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1073) Jazz


Jazz
veterán

Azt tudja valaki, azt belehet valahogy állítani, hogy a navigációs sáv (alsó 3 gomb) mindig fekete legyen?
Sok app nem kezeli jól, hófehér, miközben a téma sötét. (Pl. waze)

free your mind

(#1074) spect80 válasza yodamester10 (#1070) üzenetére


spect80
senior tag

ez alapbeállítás. úgy működik, hogy a notification bar jobb oldalánál kell lehúzni (akku, hálózat ikonok). Ha bal oldalt húzod le, akkor az alkalmazásértessítéskeet látod.

(#1075) yodamester10


yodamester10
őstag

Nagyon érdekes mert nekem alapból ilyen :F

Szerk.:közben megoldódott,thx :R

[ Szerkesztve ]

(#1076) spect80 válasza yodamester10 (#1075) üzenetére


spect80
senior tag

ja, csak azért mondtam, mert a kínai és az unlock után felrakott EU stable ROM-on is az volt a default. MIUI 12.5.12

(#1077) jofiucska


jofiucska
tag

Sziasztok, a 11 ultrat is érinti a közelségérzékelő szenzorjának a problémája. 10-esem van de néha földhöz vágnám mert telefonálás közben ha nyomkodnom kéne, szinte lehetetlen életre kelteni a kijelzőt...

(#1078) TpS válasza jofiucska (#1077) üzenetére


TpS
őstag

Eddig nem tapasztaltam. Bár nekem eddig egyik xiaomi telefonommal sem volt ilyen gondom. Esetleg ezt megnézheted:

Beállítások / Készülékem / Az összes jellemző / Kernel verziója pontra 5 koppintás után előjön a CIT menü, ahol különféle hardver elemeket lehet tesztelni, illetve a paraméterek módosítani.
Jobb fent 3 pont menü / Additional tools / 24. Promixitiy sensor. Itt módosítható az érzékenység.

(#1079) Casseius válasza jofiucska (#1077) üzenetére


Casseius
tag

Nálam perfekt működik.

Don't Worry, Be Happy

(#1080) BullZeye válasza jofiucska (#1077) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, pont olyan mint a Mi10 volt.

(#1081) Karavik válasza jofiucska (#1077) üzenetére


Karavik
veterán

Nekem Mi2s -el kezdve (2013 április óta) nem volt olyan Xiaomi telóm ahol a közösség szenzor hibamentesen működött volna

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1082) Karavik válasza Karavik (#1081) üzenetére


Karavik
veterán

*közelség szenzor

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1083) borsodika válasza Karavik (#1081) üzenetére


borsodika
őstag

Ezért is cserél közelség érzékelő gyártót a Xiaomi. [link]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1084) Karavik válasza borsodika (#1083) üzenetére


Karavik
veterán

Végre! 👌

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1085) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Ha TS-ről rendelek Mi11 ultrát és xiaomi.eu rommal kérem nekem utána semmi teendőm nincsen?
Csak kiveszem a telefont a dobozból és hasznalhatom magyar nyelven?
Ezek után a frissítések automatikusan jönnek majd rá mokolas nélkül (OTA)vagy ezeket nekem kell majd rá raknom valahogy,hogy a legfrissebb rom fusson a telefonon?

(#1086) thomasvold válasza pusi1981 (#1085) üzenetére


thomasvold
őstag

A frissítést jelzi és le is tölti, de miután újraindul, automatikusan belép a recovery menübe és neked kell rányomni az "install" gombra. Utána "reboot" és készen van.

[ Szerkesztve ]

(#1087) borsodika válasza pusi1981 (#1085) üzenetére


borsodika
őstag

Igen ha így kéred akkor már benne lesz és kiválasztható a magyar nyelv is. OTA-t jelezni fogja, le is tudja tölteni, de a telepítés még jelenleg nem működik automatikusan. Rendszer alól rámész a telepítés gombra, a telefon újraindul recovery módba, és innentől neked kell manuálisan az ota zip-et kikeresni és manuálisan telepíteni.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1088) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Nemetországban élek.
Ide rendelném. Még szét nézek itt milyen lehetőségek vannak rendelés terén.
Bár aTS ajánlatánàl kedvezőbb jelenleg nem nagyon van.

(#1089) INGJOKE válasza thomasvold (#1086) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ez nem csak a bétánál van? A TS nem global EU rom tesz rá alapból?

(#1090) thomasvold válasza INGJOKE (#1089) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem tudom, én nem kértem rá EU rom-ot. Magamnak tettem stable Eu rom-ot fel és ez így is működik, ahogyan ketten is leírtuk fentebb.

(#1091) TpS válasza thomasvold (#1090) üzenetére


TpS
őstag

Korábban Karavik is írta, hogy a TWRP még nem támogatja az automatikus frissítést: [link]
Ez 2 hónapja volt, ezek szerint még ezt nem oldották meg a TWRP fejlesztők.

(#1092) thomasvold válasza TpS (#1091) üzenetére


thomasvold
őstag

Egyértelműen nem oldották meg, azért is írtam, hogy ez jelenleg csak így működik.

(#1093) TpS válasza thomasvold (#1092) üzenetére


TpS
őstag

Tudod, jó munkához idő kell, de ilyen sok??

(#1094) INGJOKE válasza TpS (#1091) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen nem megy a bétánál még ez. Bár most béta sincs már pár hete :DDD

(#1095) TpS válasza INGJOKE (#1094) üzenetére


TpS
őstag

Ha kijön az A12-es, utána megvárom a következő hetet, vagy azt követőt. Ha majd a fórumon nem írnak problémát, akkor dobom fel.

(#1096) INGJOKE válasza TpS (#1095) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem az vízválasztó lesz az AA miatt. :)

(#1097) BullZeye válasza INGJOKE (#1096) üzenetére


BullZeye
veterán

APK-ból telepíteni se lehet majd vajon?

Amúgy olyan fura lépés ez, hogy autók milliói van előkészítve erre aztán gondolnak egyet és nem lesz többé AA.

Bízom benne, hogy csak szokás szerint gyökér a kommunikáció Google részéről, és gyakorlatban ugyanúgy fog működni továbbra is, csak nem önálló app lesz, hanem ahogy írták integrálták egy másikba.

(#1098) INGJOKE válasza BullZeye (#1097) üzenetére


INGJOKE
veterán

Sajnos az én telómmal van valami, amire nem tudunk rájönni. Másnak ugyan ilyen kocsival és ugyan úgy pro modellel simán elsőre kérdezés nélkül ment. Én vagyok csak rolleren. :)

(#1099) kisninja


kisninja
őstag

No sziasztok TS-ről én is rendeltem egy 12/512 es verziót, plussz kértem hozzá az eu rommal.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1100) spect80


spect80
senior tag

Tud valaki arra megoldást, hogy a zárképernyőn megjelenjenek az értesítések? hiába van minden jól beállítva nem látszik semmi. próbáltam minden variációt az értesítéseket ki be kapcsolni, az ujjlenyomatot kikapcsolni, akkuoptimalizációt kikapcsolni de nem megy. miui 12.5.12

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.