Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Karavik válasza TpS (#3000) üzenetére


Karavik
veterán

Igen, OTA csak félig fog működni, mert ezek a TWRP recoevry-k egyike sem támogatja az automatikus ROM telepítés indítást. Ezért TWRP-be bootolás után manuálisan kell ROM telepítést elindítani

Fastboot telepítést én is jobban szeretem, de recovery módszernek meg van az az előnye, hogy PC nélkül is lehet ROM-ot frissíteni, telepíteni.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3002) TpS válasza Karavik (#3001) üzenetére


TpS
őstag

PC nélkül hogyan lehet twrp-be bootolni?

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#3003) Karavik válasza TpS (#3002) üzenetére


Karavik
veterán

Azt egyszer kell csak elkövetni, utána már a rom-ban integrált twrp-be klasszikus módon telóról lehet bootolni bármikor.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3004) TpS válasza Karavik (#3003) üzenetére


TpS
őstag

Tényleg, ezt már el is felejtettem, köszi szépen!

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#3005) Karavik válasza alex.3 (#2999) üzenetére


Karavik
veterán

Ezt a hibát sokan jelezték a Xiaomi.EU fórumon is, de állítólag nem a ROM -ban van a hiba (Igor szerint)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3006) alex.3 válasza Karavik (#3005) üzenetére


alex.3
tag

Köszönöm a választ, abban esetleg tudsz segíteni, hogy ha még nem volt twrp a telón akkor hogy kell felrakni, mert amikor az EU romot felraktam a telóra akkor nem volt rávaló twrp és egyenlőre csak az a kínai nyelvű valami jön be (MIUI Recovery), ha megnyomom a hangerő fel és bekapcsoló gombokat. :F

[ Szerkesztve ]

(#3007) paolinho válasza Karavik (#2998) üzenetére


paolinho
őstag

Bocsi, de ezt a TWRP flash dolgot nem értem. Ha nem flash-sel teszem fel a TWRP-t, akkor hogyan? Az világos, hogy ha már fentvan, akkor bootolni is lehet.

(#3008) TpS válasza paolinho (#3007) üzenetére


TpS
őstag

Fastboot módban kell kiadni ezt a parancsot, boot után a twrp elindul:
fastboot boot twrp.img
Ott meg már telepíthető a rom. A twrp letölthető az eu dev oldalról.
Ahogy írta Kavarik, nem szabad flashelni a twrp-t, csak bootolni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#3009) TpS válasza TpS (#3008) üzenetére


TpS
őstag

Bocsi, Karavik, hibásan írtam.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#3010) paolinho válasza TpS (#3008) üzenetére


paolinho
őstag

Akkor ezt értem, bár én ezt a fajta TWRP telepítést hívtam flash-elésnek.

(#3011) Karavik válasza paolinho (#3010) üzenetére


Karavik
veterán

Flash parancsra telepítés, boot parancsra pedig csak bootolás van telepítés nélkül.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3012) TpS


TpS
őstag

Feldobtam az új eu dev-et. A lépések:
1. A twrp rom (xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_22.6.22_v13-12.zip) felmásolása a telefonra, ha nem a telefonnal töltötted le.
2. Boot fastboot módba
3. fastboot boot 3.6.2_12-Mi11Ultra-Mi11Pro_v3.7_A12-star-skkk_7bb5f333.img
4. A twrp kínai nyelvvel fog elindulni, a nyelv választás: [link]
5. Telepítés: [link]
6. Reboot / System

A twrp-be lépés legegyszerűbb módja, ha a fejlesztői beállításokban engedélyezed az extended power menüt, abban van a recovery / fastboot boot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#3013) oroszLajos válasza TpS (#3012) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

:R :C

Pixel 7 Pro Hazel

(#3014) szpali válasza TpS (#3012) üzenetére


szpali
addikt

Köszi, tegnap fel is dobtam.
Ezután már nem kell terminallal nyünnyögni, elég csak telefonra menteni a heti build-eket?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3015) mgTerminator válasza szpali (#3014) üzenetére


mgTerminator
veterán

A beépített frissítő jelezni fog majd hogy van frissítés ott letöltöd majd rámész a telepítés gombra, recoverybe rakja magát, de már nem emlékszem hogy fel is teszi és restart vagy kézzel kell elindítani a telepítést.

(#3016) TpS válasza mgTerminator (#3015) üzenetére


TpS
őstag

Kézzel kell felrakni: [link]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#3017) tlala válasza TpS (#3012) üzenetére


tlala
addikt

Rendben be tudom bootolni a twrp-t, de amikor az 5. pontodhoz érek, megjelenik az /sdcard mappa, de teljesen üresnek látszik, nem jelenik meg a mappastruktúra, ahogy az a te 5. pontban lévő Telepítés linkeden (a képen) látható.

Ha egy szintet feljebb megyek, akkor ezt a mappa struktúrát látom:
acct
apex
bluetooth
config
...

sdcard
...
stb.

Ha itt ismét belépek az /sdcard mappába, továbbra is üresnek látom.

Mit csinálok rosszul?

(#3018) Karavik válasza tlala (#3017) üzenetére


Karavik
veterán

Amikor TWRP recovery-be bebootoltál berajzoltad az intenal storage decryption-hoz a képernyőzár feloldáshoz megadott mintát? Ha nem, akkor természetes hogy nem látod az sdcard tartalmat

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3019) mgTerminator válasza Karavik (#3018) üzenetére


mgTerminator
veterán

Vagy ha nem megfelelő recovery van fent, mert tegnap én is így jártam, az Android 11-hez lévő Recovery volt fent és addig nem is láttam amíg nem tettem fel az Android 12-höz valót.

(#3020) tlala válasza Karavik (#3018) üzenetére


tlala
addikt

Igen, ezt volt a gond, kellett a legelején a PIN kód, köszönöm.
Automatikusan a "Cancel" gombra nyomtam induláskor, mert a másik telefonom twrp-jét szokásosan úgy indítom (nyilván nincs titkosítva ott az sdcard).
Így már minden rendben ment, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3021) Karavik válasza mgTerminator (#3019) üzenetére


Karavik
veterán

Igen, de ezt a hibát kizártam mert feljebb én is és TpS kolléga is linkelte a megfelelő TWRP recovery-t amivel storage decryption már működik Android 12 alatt: [link] [link]
Ezért feltételeztem, hogy a megfelelő TWRP-ről van szó

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3022) Karavik válasza tlala (#3020) üzenetére


Karavik
veterán

Szívesen!

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3023) tlala válasza tlala (#3020) üzenetére


tlala
addikt

Kipróbáltam a telefont az új ROM-mal újraindítani az új TWRP-be, az is rendben ment.
Szóval annyi változott lényegében, hogy ezentúl nem kell PC a heti ROM frissítéshez, elvégezhető simán a telefonról.

(#3024) Casseius


Casseius
tag

Weekly-n vagyok, telegram alkalmazásban nem enged képeket vagy bármi mást csatolni a chatbe, engedélyek elvileg megadva, bármi ötlet?

Don't Worry, Be Happy

(#3025) Karavik válasza Casseius (#3024) üzenetére


Karavik
veterán

Format data hiányzik neki szerintem

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3026) paolinho válasza TpS (#3012) üzenetére


paolinho
őstag

Úgy látszik, kopik az elmém, régebben nem okozott gondott ADB parancsok kiadása, m ost meg az eszközt sem látja a laptop. Próbálkoztam a Platform-tools-szal, a Minimal Adb Fastboot-tal, a 15 Second ADB Installer-rel, de nem tudtam feltenni a TWRP-t. Az a helyzet, hogy már az ADB devices-re sem dobtak találatot. Hol hibázok? Fejlesztői beállítások- USB hibakeresés bekapcsolva.

(#3027) Karavik válasza paolinho (#3026) üzenetére


Karavik
veterán

Töltsd le innen az Mi flash tool-t > Csomagold ki > Jobb klikk a XiaoMiFlash.exe fájlon > Futtatás rendszergazdaként > Nyisd meg Driver menüt > Install > OK > Lépj ki a programból > PC restart

Ezután már látni fogja...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3028) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, multkor sikerült beállítanom úgy a hátteret, hogy mindig valami random kép volt rajta asszem 30percenként. Viszont nem találom hogy hol kell beállítani újra xd

Samsung Galaxy S7 Edge

(#3029) Karavik válasza kalozhun100 (#3028) üzenetére


Karavik
veterán

Settings > Always on display and lock screen > wallpaper carousel

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3030) paolinho válasza Karavik (#3027) üzenetére


paolinho
őstag

Először is nagyon köszi a segítséget, délután tesztelem! :R

(#3031) Casseius válasza Karavik (#3025) üzenetére


Casseius
tag

Az volt már korábban, és csak ennél az appnál csinálja, ha felrakom a Telegram X-et abban működik pl.

Don't Worry, Be Happy

(#3032) Karavik válasza Casseius (#3031) üzenetére


Karavik
veterán

"Access and change files on internal storage" engedély > "Always allow" be van állítva a Telegram apphoz?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3033) Casseius válasza Karavik (#3032) üzenetére


Casseius
tag

Igen persze

Don't Worry, Be Happy

(#3034) paolinho válasza Karavik (#3027) üzenetére


paolinho
őstag

Valóban ez megoldotta a csatlakozás lehetőségét, mégegyszer köszi!
Az lenne még a kérdésem, hogy ezek szerint ezt a Fastboot-ból történő twrp-s bootolást kell majd minden alkalommal eljátszani, ha frissiteni szeretnék? De ez így miért jobb, ha minden alkalommal fastboot boot twrp.img parancsra van szükség? Ergó, amíg nincs fixen fent (flash-sel) a TWRP, addig ez egy viszonylag lassú procedúra. Szerintem lassabb, mint a korábbi fastboot telepítés.

(#3035) Karavik válasza paolinho (#3034) üzenetére


Karavik
veterán

Dehogy, ezt csak egyszer kellett eljátszani mert 22.6.22 heti beta frissítéstől ROM-ban integrálva van a twrp recovery így a köv ROM frissítést telóra letöltöd manuálisan vagy OTA és telóról twrp recovery módba bootolás után telepíted a ROM-ot.

Nem kell PC most már a ROM telepítéshez/frissítéshez, bárhol bármikor meg lehet oldani telóról , ezért jobb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3036) paolinho válasza Karavik (#3035) üzenetére


paolinho
őstag

Ez nagyon jó hír, bár bevallom nekem a hangerő fel + power gombra nem jött elő a twrp. A hangerő le + power gomb meg ugye fatbootba teszi a telót.
Van valami trükkje a TWRP indításának esetleg?

(#3037) Karavik válasza paolinho (#3036) üzenetére


Karavik
veterán

Előjön az csak szerintem közben egy pillanatra felengeded a hangerő fel gombot és ilyenkor csak szimpla reboot-ot csinál.

Egyébként sokféleképpen lehet recovery módba bootolni:

1. Nyomsz egy normál reboot-ot és közvetlenül utána lenyomod és nyomva tartod a hangerő fel gombot a twrp recovery megjelenéséig (nem kell tartani a power gombot)

2. Updater app-ot megnyitod > 3 pötty a jobb felső sarokban > Reboot to recovery mode

3. Developer options > Extended power menu bekapcsolása után normál újraindításnál lesz 3 lehetőség: 1. reboot to fastboot mode, 2. reboot phone, 3. reboot to recovery mode

4. OTA ROM frissítéssel automatikusan bebootolni twrp-be

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3038) paolinho válasza Karavik (#3037) üzenetére


paolinho
őstag

Hát ez nagyon alapos volt, köszi szépen!.
Mondjuk vagy 30 mp-ig nyomtam ackét gombot, és csak újraindítást tudtam összehozni, de biztos én bénáztam.

(#3039) Karavik válasza paolinho (#3038) üzenetére


Karavik
veterán

A power gombot csak a bekapcsolási/újraindítási folyamat elkezdéséig kell nyomva tartani, mihelyst a bootolás folyamat elkezdődött, a power gomb elengedhető és csak a hangerő fel vagy hangerő le gombot kell nyomva tartani attól függően, hogy recovery vagy fastboot módban akarjuk a telót indítani.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3040) paolinho válasza Karavik (#3039) üzenetére


paolinho
őstag

Az extended power menu-nél nincs jobb, ez lett a kiválasztott. Köszi az ötletet! :)

(#3041) Karavik válasza paolinho (#3040) üzenetére


Karavik
veterán

Ez így van, egyik leghasznosabb feature.
Szívesen!

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3042) BullZeye válasza Karavik (#2998) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha ennyire szívás ez, akkor miért nem volt jó a FastBoot?

Ha nem lehet telepíteni a TWRP-t, akkor OTA nem működik, kábelezni kell és akkor még bootolgassak külön TWRP-be, állítsam gondolom a nyelvet meg minden szar, ezt vajon miért erőltetik, ha már hónapok óta FastBootolunk?

(#3043) TpS válasza BullZeye (#3042) üzenetére


TpS
őstag

Csak 1x van vele több meló (ami azért nem egy komoly kihívás), utána már csak a twrp-ből kell telepíteni, ami pár böködés, és 1 csúszka elhúzás, 2. twrp indításnál már nyelvet sem kell állítani.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#3044) BullZeye válasza BullZeye (#3042) üzenetére


BullZeye
veterán

Eddig
1) Kikapcs
2) Vol LE + Power
3) update.bat
4) Vár újraindul magától, használható.

Most
1) Kikapcs
2) Vol LE + Power
3) fastboot boot twrp.img
4) 3 menüben nyelv angolra
5) Bazki gépre töltöttem le a romot
6) Másol fel a TWRP mappába
7) Install, Error, valamit nem tudott mountolni telepítés közben, 3-4 piros sor.
8) Install megint, de TWRP mappa üres, gondolom emiatt nem ment végig telepítés.
9) Nem ismeri fel PC, úgyhogy kikapcs és újra VOL LE + POWER
10) FastbootD kék logó, fastboot boot twrp.img nem működik, azt mondja a boot parancs ismeretlen, oké.
11) Reboot to System, betölt a régi rom, várok 1-2 percet.
12) Kikapcs
13) Vol le+ Power, most már a régi piros fastboot logó
14) fastboot boot twrp.img
15) Felmásolom Download mappába
16) Install, success
17) Manual reboot
18) Használ

Szeretem mikor fejlődünk és egyszerűsítjük az emberek életét, gondolom egyedi hiba volt nálam, akkor se kéne 30 percig tartania egy updatenek.

(#3043) TpS
Persze, értem amit mondasz, de ha minden jól megy, és csinálok BAT fált, akkor is macerásabb és több idő és az OTA nem működik, bár talán legalább a letöltés igen.
1) Advanced Power menü ->Reboot to fastboot (ahogy olvastam már lesz ilyen)
2) twrp.bat
3) Felmásolni a ZIP fájlt a download mappába (2-3 perc)
4) Install -> csúszka
5) Manual reboot
6) Használ.

[ Szerkesztve ]

(#3045) TpS válasza BullZeye (#3044) üzenetére


TpS
őstag

Nekem az 1. telepítés kb. 5 perc volt, semmilyen hiba sem volt. Utána az update már mehet updater-rel, azzal letölteni, a telepítést elindítani, ami bebootol a twrp-be, és ott jön a pár kattintás és csúszka, mert sajnos nem tudja a twrp telepíteni, ha az updaterből van meghívva.
A twrp-ből telepítést biztosnágosabb, mven a telefonon van a rom fájl, mint a fastboot módos, valszeg ezért tértek át erre.
Amúgy nekem is szimpatikus volt a faastboot rom telepítés, de ez se sokkal rosszabb. Nálad valami gond lehetett, hogy ennyi ideig tartott, ennyi problémával.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#3046) Karavik válasza BullZeye (#3044) üzenetére


Karavik
veterán

Nekem naponta van frissítés CN beta nightly alapú Xiaomi.EU ROM. Általában munka közben szoktam frissíteni miközben jövök-megyek, de volt már hogy vezetés közben is megoldottam simán. Kb 3 perc alatt letöltöm a ROM -ot másik 3 perc alatt telepítem anélkül, hogy helyhez lennék kötve.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3047) mgTerminator válasza Karavik (#3046) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én pont ezért nem frissítettem már fél éve a telót mert nem akartam fastboottal szarakodni :D

(#3048) paolinho válasza BullZeye (#3044) üzenetére


paolinho
őstag

Nálam is ugyanez volt elsőre, mint, amit a 7. pontban írtál, de másodjára simán felment a rom. Megmaradt a TWRP is, szóval ez így tényleg praktikusabb rom telepítés szempontjából. El lehet felejteni a PC-t. :)

(#3049) BullZeye válasza Karavik (#3046) üzenetére


BullZeye
veterán

De hogy? TWRP-t hogy oldod meg vezetés közben?
Ahhoz is kell gép, hisz nem tudod telepíteni a telefonra, nem?

szerk.
Most akkor 1x bebootolok a TWRP-be és nem telepítem de a recovery-t mégis lecseréli, vagy mi? O.o

szerk2.
Oh, Recovery-t lecserélte a rom TWRP-re, ez így valóban egy fokkal jobb és tényleg angol maradt. OTA frissítést meg jövőhéten teszteljük.

[ Szerkesztve ]

(#3050) Karavik válasza BullZeye (#3049) üzenetére


Karavik
veterán

Igen, ahogy azt írtam pár hsz-el korábban, a múlt heti ROM frissítés óta twrp recovery integrálva van a ROM-ban. Így van, egyszer kell csak a nyelvet kiválasztani és utána már megjegyzi.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.