Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Beaumont válasza INGJOKE (#346) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Eloszor rakj fel fastboot romot, aztan mehet a twrp. Forumokat olvasgatva erre jutottam. :D

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#352) INGJOKE válasza surgery (#350) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem.
Mindig hibát dob ez a Xiaomitool v2. Tök mindegy hogy fejlesztőit, vagy stabilt akarok felrakni. kiló fos...

(#353) surgery


surgery
senior tag

Ezt csináld végig Mi 11 pro cuccaival. [link]

(#354) INGJOKE válasza surgery (#353) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ezt is próbáltam a kettes lépésnél hibaüzenetet dob. Jah és írtam már Karaviknak is, csak még nem válaszolt. :D

Most meg elakadt a stabil rom telepítése közben most folyamatosan fastboot módban indul el :D

[ Szerkesztve ]

(#355) surgery


surgery
senior tag

Vagy rakj fel elsőnek egy stabil fasboot romot és utána próbáld :) [link]

(#356) INGJOKE válasza surgery (#355) üzenetére


INGJOKE
veterán

Egyenlőre fastboot módban ragadta telefon... lehet tégla lett...

(#357) thomasvold válasza INGJOKE (#356) üzenetére


thomasvold
őstag

A V2-ben, mikor indítod, van olyan választási lehetőség , hogy unbrick. Esetleg az?

(#358) INGJOKE válasza thomasvold (#357) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem megy az se. Az a program egy kiló fos.

(#359) Casseius


Casseius
tag

Én ezért maradok mindig a "bonyolult" step by step módoknál, nekem az ilyen all in one telepitők sose működtek rendesen.

Don't Worry, Be Happy

(#360) surgery válasza INGJOKE (#356) üzenetére


surgery
senior tag

Reméljük hogy nem lett tégla azért.... Nincs ötletem miért lehetett ez. Hátha valaki tud megoldást.. Próbáld a mi unlock programmal újra nyitni a bootloadert hátha.. Más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#361) Casseius válasza surgery (#360) üzenetére


Casseius
tag

Nem hiszem h brickelte, és igen mi unlockal kellene előlről mindent

Don't Worry, Be Happy

(#362) surgery válasza Casseius (#361) üzenetére


surgery
senior tag

Igen utána olvastam fórumokon ott is ezt írják.

(#363) Viktor0610 válasza INGJOKE (#342) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ha kb. középen érinted a fizetéskor és a vezeték nélküli töltéskor, az jó lehet.
Legalábbis én kb. középen tettem/teszem a terminálhoz a telóimat.

Samsung Galaxy A54

(#364) BullZeye válasza Casseius (#361) üzenetére


BullZeye
veterán

Amíg Fastboot bejön, addig nem kuka neki.

Előző telefonoknál ez volt a módszer:
SP Flashtoolal felrakni TWRP-t (de csak azt).
Aztán boot TWRP-be és telepíteni xiaomi.eu romot.

A lényeg, hogy ne stresszelj, és ne kapcsolgasd ki a telefont 2 percenként, mert az baj lehet (pl miui logónál az első bootnál sokáig ott marad 5-10 perc).

Szerk.:
Ahogy nézem itt is ugyanaz.

Unlockolod bootloadert, majd rákötöd PC-re USB kábellel
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img

TWRP ULTRA és PRO
FORMAT /data partition (NEVER wipe System or Persist!)
Copy our ROM to the internal storage (Ha van, akkor egyszerűbb egy OTG képes Type-C pendrivera tenni)
Install our ROM
Reboot
done

[ Szerkesztve ]

(#365) INGJOKE válasza BullZeye (#364) üzenetére


INGJOKE
veterán

És azt hogy kell használni? Letöltöttem és?

(#366) INGJOKE válasza BullZeye (#364) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ezeken már rég túl vagyok. Ma lejárt a 168 óra. Kinyitottam. Aztán a Xiaomitool V2-vel elkezdtem a műveleteket. Leszedtem a legfrissebb fejlesztői bétát hozzá. Leszedtem a fent linklet twrp-t. A program nem tudta sehogyse felrakni a twrp-t, ott mindig megakadt. Megpróbáltam a leírás alapján is lépésről lépésre, de a twrp nem ment fel. Utána a V2-vel elindítottam rá egy global eu romot, az meg megakadt a super másolása közben. Rányomtam, hogy még egyszer akkor meg egz raklap ideig nem csinált semmit. Aztán kiléptem. A telefon fastboot módban van. Azóta már a yt videók alapján mindent is kipróbáltam, de max annyit értem el, hogy még vissza is lett zárva a bootloader és a telefont, ha újra indítom mindig a mi felirat rövid felvillanása után fastboot módba kerül. Szóval egyenlőre jó nagy sz*pó van. :D

És ki se tudom kapcsolni mindig újra indul.

[ Szerkesztve ]

(#367) BullZeye válasza INGJOKE (#365) üzenetére


BullZeye
veterán

Sp FlashTools már régi cucc, helyette már van jobb, csak elírtam a nevét (régen volt már nekem is)

Csak 2 napja rendeltem a telefont, így még nem kezdtem hozzá, de az eddigi telefonoknál nagyjából ezek voltak a fől lépések:

1) W10 driver a telefonhoz, ez jellemzően google keresés
2) SDK Platform tools, ez a "Fastboot"
3) Powershellben elindítod, és utána parancsokat adhatod ki neki, hogy telepítse TWRP-t (előző hsz)

Viszont javaslom inkább keress neten egy lépésről lépésre guideot, nehogy teljesen brickeld.

Legfontosabb, hogy bootloadert még véletlenül se zárd vissza, mert akkor tényleg brickelődik :)

(#368) INGJOKE válasza BullZeye (#367) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem tudom lehet hogy visszazártam. Már semmit se tudok és ki se kapcsol.

(#369) BullZeye válasza INGJOKE (#368) üzenetére


BullZeye
veterán

tradingshenzen videóját követted amúgy?

(#370) Casseius válasza INGJOKE (#368) üzenetére


Casseius
tag

Reménykedj h nem zártad vissza úgy h az eredetitől eltérő rom volt fent mert akkor a brick is esélyes lehet

Don't Worry, Be Happy

(#372) thomasvold


thomasvold
őstag

Akinek már sikerült Eu vagy Global rom-ot feltenni és ideje is van rá, csinálhatna egy lépésről-lépésre leírást és mehetne összefoglalóba. Biztosan sokan megköszönnék.

(#373) Viktor0610 válasza thomasvold (#372) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Google keresés, első találat: [link].

Szívesen! ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#374) kakuk100


kakuk100
őstag

Nagyon tetszik ez a telefon nekem. Érdemes lecserélni rá az S21 ultrát?

(#375) thomasvold válasza kakuk100 (#374) üzenetére


thomasvold
őstag

Hardverben kicsit erősebb a Xiaomi és kamerában is. Ha egy az egyben tudsz esetleg cserélni, akkor megéri szvsz. Ez csak akkor jó, ha bevállalod a kintről rendelést. De ha itthonról veszed a Xiaomi-t és használtan adod el az S21-et, akkor szerintem nem éri meg a kb. 150-200 ezres felárat.

[ Szerkesztve ]

(#376) surgery válasza INGJOKE (#368) üzenetére


surgery
senior tag

Van újabb fejlemény?

(#377) Black&White válasza INGJOKE (#368) üzenetére


Black&White
addikt

Utoljára ezt láttam:
From CN to EU you must:
- boot twrp
- inject twrp (option)
- format data
- reboot twrp
- flash rom (xiaomi.eu)
- reboot system

[ Szerkesztve ]

(#378) bigmasterg válasza kakuk100 (#374) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem.

Vagy tényleg max akkor, ha 1 az 1ben csere, ráfizetés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#379) kakuk100 válasza thomasvold (#375) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszi a tanácsot! :R

(#380) kakuk100 válasza bigmasterg (#378) üzenetére


kakuk100
őstag

Sajnos olyan nincs, hogy egy az egybe. A használt telefonnak nagyon lent van az ára még ha csak rövid ideig használtad és teljesen újnak néz ki :F akkor is.

(#381) BullZeye válasza kakuk100 (#380) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor viszont nézelődj egy használt Ultrát, biztos van akinek túl nagy/nehéz/drága.

(#382) INGJOKE válasza surgery (#376) üzenetére


INGJOKE
veterán

Karavik megpróbál majd segíteni elméletben, de lehet hogy brickes lesz. :O :(((

(#383) Beaumont


Beaumont
aktív tag

Hogy a fenébe? :( Csak van rá esély, hogy fel lehessen rá rakni egy romot. Ami eredetileg volt rajta esetleg?

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#384) INGJOKE válasza Beaumont (#383) üzenetére


INGJOKE
veterán

Majd este kiderül, ha ráér Karavik, ha nem akkor van egy Xiaomi szervizes srác a e-helpdesk Kft-nél hétfőn elviszem hozzá. :)

(#385) Beaumont válasza INGJOKE (#384) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Infot legyszives a helyzetrol. :R Hatha mas is belefut ebbe a helyzetbe. Koszi a tobbiek neveben is. :DDD

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#386) surgery válasza INGJOKE (#384) üzenetére


surgery
senior tag

Sajnálom remélem megoldódik ezek után biztos nem fogok használni ezt a programot. Illetve bootloader nyitásra igen aztán megy szépen fel az Eu stabil fasbootból. Kérünk majd eredményt de szerintem meg fog oldódni :)

(#387) INGJOKE válasza surgery (#386) üzenetére


INGJOKE
veterán

Holnap esküvőn leszek, majd csak vasárnap lesz időm megpróbálni amit Karavik javasol, ha nem akkor hétfőn megy a szervizbe.

(#388) Phobion válasza INGJOKE (#387) üzenetére


Phobion
őstag

Na megmondom az őszintét, most ment el a kedvem a Xiaomi-tól. Ez egy katasztrófa, hogy buherálgatni kell a telefont és nem lehet a dobozból kivéve használni, mert tele van ezzel meg azzal, meg így meg úgy sz@r. :W

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#389) thomasvold válasza Phobion (#388) üzenetére


thomasvold
őstag

Miért ne lehetne a dobozból kivéve használni? Kiveszed és használod. Nincs vele semmi baj.

Aki olcsóbban akarja beszerezni, az megrendeli Kínából és használja angol nyelven vagy tesz fel Eu rom-ot. Megveheted itt is 550 ezerért és magyar nyelv is van benne rögtön, azt is tudod használni a dobozból kivét után.

[ Szerkesztve ]

(#390) surgery válasza Phobion (#388) üzenetére


surgery
senior tag

Ez így ebben a formában azért nem teljesen igaz. Ha más telefonra fejlesztői romot szeretnél azt is buherálni kell nem csak a Xiaomit. Egy Eu romot nagyon egyszerű feltenni rá.

(#391) Phobion válasza thomasvold (#389) üzenetére


Phobion
őstag

Mindenképp angolul szeretném használni a telefont, de olvastam, talán itt, hogy az EU rom-ra is panaszkodtak. :F

#390 - Igen, tudom, hogy ha más ROM-ot szeretnék, akkor buherálni kell. Ez az egyetlen bajom az android-al, de majd elfogadom. Lehet csak egy ADB tool-t fogok használni az elején.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#392) surgery válasza Phobion (#391) üzenetére


surgery
senior tag

Akkor hagyd rajta az eredeti romot abban van Angol és Kínai :DD

(#393) belashx válasza thomasvold (#389) üzenetére


belashx
senior tag

Ha használható, miért a mókolással kezdi mindenki?

Szegény pórul járt fórumtárs, épp 1-2 hete böfögte be balami telefonos hír alá, hogy iPhone, Samu fos. Nagyon megmaradt bennem, de nem reagáltam rá.
Erre itt olvastam (érdekes ez a telefon, tele jó funkcióval, ezért néztem be ide), hogy mókolással kezdi az istenített telefonon. Akkor mégse annyira szuper?
A fikázott Samsungot már 5-6 éve nem kell mókolni, hogy jól működjön.
Árazásban már odaértek, jó lenne szoftveresen is.

Bocs, de ez nagyon kikívánkozott belőlem.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#394) surgery válasza belashx (#393) üzenetére


surgery
senior tag

Egy picit olvass vissza ha van időd. Meg lehet venni 530 ezért is a telefont itthon. Egyébként nem mindenki azzal kezdi tudok olyat aki az eredeti rommal használja a telefont. Ha eredeti rommal akarod használni akkor kiveszed a dobozból és használod.

(#395) BullZeye válasza Phobion (#388) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez egy kínai piacra szánt telefon, amire rá lehet buherálni egy másik romot.
100ból 99 embernek működik, nem tudjuk mi lehetett a háttérben nála, lehet kábel hiba is akár vagy driver probléma.

Megveheted itthon 530ezer forinttért, és akkor nem kell buherálni, lesz rajta egy európai rom és boldogan használhatod magyarul vagy angolul. (és több mint fél évet le lesz maradva a fejlesztés, de stabil lesz)

De ebből az árból veszel kintről 2 darabot, ha az egyiket brickeled teljesen (amit azért nehéz), akkor is van egy alkatrésznek való telefonod, és veszel egy másikat kintről és még így is olcsóbban jössz ki mintha itthonról vennél 1-et.

De ha ez nem tetszik ott az opció, vedd meg a butított verziós exynos procis Samsung S21 ultrát helyette.

(#393) belashx
Te nem rootolással kezded a telefon használatot? Nekem a reklámok miatt az az első feladatom általában.

Mi10-em van, Xiaomi.eu rommal vettem, hetente jön rá egy frissítés, így ha komoly hiba van akkor jó eséllyel jövőhét csütörtökig javítják.
Ha megjön Mi 11 ultra és a pro, ugyanezt fogom feltenni azokra is.

[ Szerkesztve ]

(#396) surgery válasza BullZeye (#395) üzenetére


surgery
senior tag

Abszolút osztom a véleményed :R

(#397) belashx válasza surgery (#394) üzenetére


belashx
senior tag

Magyarországon vagyunk, az a lényeg, itt mennyibe kerül. Nekem ilyen drága terméknél fontos, hogy garanciális dolgoknál ne legyen gond, egyszerű legyen az ügyintézés.

Akkor mit nyertek a xiaomi.eu-s rommal, hogy ennyien felteszitek?

11 éve használok androidos telefont, tudom milyen, ha foglalkozni kell vele. Anno szerettem is, de már nem szeretnék ilyenekkel foglalkozni, pláne ennyiért.

Inkább befejezem, bocs.

BullZeye: Képzeld, nem azzal kezdem. :) Kevés helyen van reklám, szerencsére.
Teljesen gyári, és jól működik. Nincsenek apró bugok, amit majd javítanak 1-2 héten belül. Ha jön frissítés, felteszem.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#398) surgery válasza belashx (#397) üzenetére


surgery
senior tag

Hát ez a baj hogy Magyarországon vagyunk és ennyire drága minden. Mit nyer az ember hát 240 ezer forintot azért ezt ne felejtsük el.Megértem a véleményed és el is fogadom de sok embernek számít az a pénz hidd el.

(#399) BullZeye válasza belashx (#397) üzenetére


BullZeye
veterán

Olvasd el amit írtam, nem Magyarországról vette, ahogy sokan mások sem, mert egy sima S21 árából veheted meg a Mi 11 ultrát.

250k-t spórol, cserébe lehet, hogy garihoz ki kell küldeni, és nem lesz telefon 1 hónapig.
(vagy rögtön rendel kettőt, és akkor ha véletlenül gariztatni kell, akkor rögtön ott a fiókban egy bontatlan)

És reklám mindenhol van, youtube, böngésző, ingyenes programokban is tehát mindenhol, fura lenne, ha te nem futnál bele semmilyen reklámba blokkoló nélkül.

Vannak apró bugok, ezért jön frissítés időnként és javítják, vagy néha a hiba oka hardveres mint S20 ultránál a kamera probléma, aminél szét tették a kezüket, hogy ez van 450ezer forintért.

[ Szerkesztve ]

(#400) thomasvold válasza belashx (#393) üzenetére


thomasvold
őstag

Ha már engem szólítottál meg: Miért kezdené mindenki mókolással? Van aki angolul akarja használni, akkor ott van rajta az eredeti official rom, nem kell mókolni és ez kapja meg leghamarabb a frissítéseket, működik rajta minden. Nem utolsó sorban pedig 200 ezer ft-al olcsóbb. Aki meg nem akar mókolni, megveszi 200 ezer ft-al drágábban. Kész.

Garancia 1 év, oké, nem pedig 3. Ennyi a hátránya, de valamit valamiért. Akinek évenként megéri a plusz 100 ezer ft garancia lelke rajta. Nekem nem éri meg. A garanciáztatás meg hamarabb megvan kinn, mint itt belföldön, csak úgy mondom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.