Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) tlala válasza Segal (#1896) üzenetére


tlala
addikt

Kb. mindenki

(#1902) oroszLajos válasza Karavik (#1892) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Végül mégis béta a12-re álltam rá :C egyből eea-romról. Így nincsenek a jelzett hibák, csak a messenger, de azt majd javítsák :DD

Pixel 7 Pro Hazel

(#1903) Macika66 válasza Inczke (#1837) üzenetére


Macika66
addikt

2. Valakik szándékosan összekeverték az embereket ezzel az akkumulátor-témával...

A Li-ion akksi töltésvezérlő elektronikája úgy kerül gyárilag beállításra, hogy az akkumulátor tényleges töltési szintjénél 20 és 80 % közé esik a felhasználó által elérhető 0-100%.

Teljesen szükségtelen MÉG a felhasználó által elérhető 0-100% szintet is korlátozni, hiszen akkor az akkumulátor tényleges kapacitásának szinte csak a felét használjuk ki.

A Li-ion akkumulátor bolondbiztos, ha lemerül és kikapcsol a készülék, még mindig van 20% benne, csak ne melérhető a felhasználó számára, és amikor a töltésvezérlés lekapcsolja 100%-nál, ég mindig csak 80%-ig van töltve az akksi.

Erre azért van szükség, mert tényleges 0%-nál tönkremegy az akksi, visszahozhatatlanul alámerül, tényleges 100%-nál pedig felrobbanhat, kigyulladhat esetleg.

(#1904) Pimpa


Pimpa
tag

Kis érdekesség:

[link]

Szabaduljanak meg a kínai mobiloktól!

Három, a kínai gyártók által szerelt és Litvániába szállított 5G okostelefont vizsgáltak be: a Huawei P40 5G, a Xiaomi Mi 10T 5G és a OnePlus 8T 5G típusú mobilját. Történetesen mind a három Magyarországon is megvásárolható.

A Xiaomi termékeken 9, a személyes adatok biztonságát érintő sebezhetőséget találtak; a Huawei termékeken 144 sebezhetőséget azonosítottak, amelyek többsége a készülék funkcióit befolyásolja, míg a OnePlus termékeiben egy sebezhetőséget találtak.

Nagyjából ez a lényeg.

A kérdésem az lenne, hogy amit kiadnak eu rom, azokat vajon átbogarássza valaki, hogy ezek a gyanús dolgok ne legyenek benne vagy vannak olyan, a gyártó által biztosított alkalmazások, amikor készen érkeznek és ha van benne valami, akkor ez van?

[ Szerkesztve ]

(#1905) Macika66 válasza Pimpa (#1904) üzenetére


Macika66
addikt

Elolvastad végig, odafigyelve a cikket?

Netto politikai hangulatkeltés, az EU vezetés ráélvez az ilyenre...

Semmilyen bizonyíték nincs az állításokra, még csak link-szinten sem.

ÉRDEKES, azt nem olvashatom sehol, hogy az EU felszólít, hogy ne használjam a facebookot, vagy ha már megtettem, akkor töröljem, mert ha beszélek valamilyen termékről, van rá esély, hogy rövid időn belül 'véletlenül' megjelenik egy olyan termék hirdetése nálam.

Igaz, tudom, EZ nem kémkedés, hanem jogszerű üzleti magatartás....

Szerintem vagy fogadj szót a cikknek, vagy felejtsd el. De semmiképpen ne terjeszd!

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#1906) Inczke válasza Macika66 (#1903) üzenetére


Inczke
tag

Értem. Köszönöm.

(#1907) Karavik


Karavik
veterán

Telekom app frissült 19.9.0 -ról 19.12.0 -ra és most már tökéletesen működik Android 12 alatt. Köszönjük Telekom!
Ez miatt sokat leveleztem velük Messenger-en 1.5 hónap alatt, ugyanis ennyi idő telt el a hibajelentés óta...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1908) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Sziasztok. Sikerült téglásítani a telefont úgy tűnik.. Flash-elésnél véletlen bezártam a bootloadert és a rendszer se ment rá teljes. Fastboot módban áll, és nem tudok semmi csinálni vele :W Tudnátok valami jó szervizt vagy valakit ajánlani aki helyre hozná? :F

Pixel 7 Pro Hazel

(#1909) Zsoleszhun válasza oroszLajos (#1908) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

CN kínai telefont zártál vissza global vagy eea rommal?

¯\_(ツ)_/¯

(#1910) oroszLajos válasza Zsoleszhun (#1909) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Pontosan.

Pixel 7 Pro Hazel

(#1911) Zsoleszhun válasza oroszLajos (#1910) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ha jól emlékszem még a mi8 fórumban volt egy xiaomi szervízes srác aki meg tudta csinálni. Megpróbálom kideríteni.

¯\_(ツ)_/¯

(#1912) oroszLajos válasza Zsoleszhun (#1911) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Köszönöm szépen :R xiaomi.eu-n egy telegramos oldalt ajánlottak pár helyen, de előreutalással csinálja csak teamviewer-on.
Remélem sikerül megtalálnod :R

Pixel 7 Pro Hazel

(#1913) Karavik válasza oroszLajos (#1908) üzenetére


Karavik
veterán

Először is próbáld meg újra kinyitni a bootloadert. Amennyiben össze van kötve telód Mi fiókoddal akkor simán újra kitudod nyitni. Én ezt teszteltem, azaz szándékosan CN telón visszazártam a bootloadert Global ROM-al és sikeresen brick-eltem telóm ahogy annak ilyenkor lennie kell, de újra gond nélkül kinyitottam a bootloadert fastboot módban Mi fiókommal.

Ha nálad mégsem megy valami miatt, akkor vedd fel kapcsolatot @UnbrickRU -val Telegram-on és TeamViewer-en keresztül unbrick-eli neked pár perc alatt authorized Xiaomi account használatával.
Orosz srác de beszél angolul. Ezt is teszteltem, 100% működik. Ha jól emlékszem átszámítva ~9000 HUF volt amit előre kellett utalni PayPal számlára. Így jobban jársz minta szervizben esetleg szétszedik a telód és így próbálják megmenteni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1914) Zsoleszhun válasza oroszLajos (#1912) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Egy másik fórumtárs egyből tudta, hogy kiről van szó. Írok privátot.

Szerk: látom írt Karavik is, előbb azt próbáld ki, hátha.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1915) oroszLajos válasza Karavik (#1913) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Róla olvastam én is :) ki léptem a fiókból mielőtt flasheltem sajnos, így nem tudom kinyitni :F

Pixel 7 Pro Hazel

(#1916) Karavik válasza oroszLajos (#1915) üzenetére


Karavik
veterán

Miért léptél ki? Abból sose kell kilépni csak ha eladod a telót pont ilyen esetek miatt. De mindegy is mert könnyű unbrick-elni authorized Xiaomi account-al, ez pedig csak @UnbrickRU-nak van

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1917) oroszLajos válasza Karavik (#1916) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Most már ezt is tudom :B Soha nem lépek ki többet :O

Zsoleszhun írj privátot :)

Pixel 7 Pro Hazel

(#1918) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Köszönöm a segítséget Karavik és Zsoleszhun @UnbrickRU teamviewerrel megoldotta :C
Most már csak az lenne a kérdésem, hogy miért nem tudom kinyitni a bootloadert?
A mi unlock tool, unknown error (-1) -et ír :F

Pixel 7 Pro Hazel

(#1919) Karavik válasza oroszLajos (#1918) üzenetére


Karavik
veterán

Mi fiókkal összekapcsolás megvolt?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1920) oroszLajos válasza Karavik (#1919) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Természetesen. Aztán Developer option oem unlocking be, Mi unlock status hozzá adva.
Annak lehet köze hozzá, hogy ki veszem a SIM-et a telefonból Unlocknál?

Pixel 7 Pro Hazel

(#1921) yodamester10


yodamester10
őstag

Ma sikerült egy 5G-s mérés,igaz a feltöltéstől nem vagyok elájulva.

(#1922) Casseius válasza Karavik (#1907) üzenetére


Casseius
tag

Végre, köszi! :R

Don't Worry, Be Happy

(#1923) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Még mindig a op9pro a referencia 5G

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1924) Karavik válasza oroszLajos (#1920) üzenetére


Karavik
veterán

Akkor másold át az Mi unlock folder-t a C meghajtó gyökerébe és próbáld meg így is.

SIM kártyát nem kell kivenni

Egyébként OEM unlocking nem kell, ezt csak évekkel ezelőtt valami műkedvelő kitalálta és azóta benne maradt a köztudatban...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1925) oroszLajos válasza Karavik (#1924) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

kiderült, hogy nem egyszer töltötte le, ez volt a baj :Y Elindítottam amit először telepítettem és elindult :DDD 168 órát kaptam :DD :))

Pixel 7 Pro Hazel

(#1926) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#1898) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ma nappal 'vámkezelés befejezve'. Remélem nem kell plusz fizetnem.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#1927) Karavik válasza oroszLajos (#1925) üzenetére


Karavik
veterán

Az mindegy hányszor töltöd le, annak nem kéne, hogy okoz gondot okozzon hiszen nem is kell telepíteni csak az exe-t futtatni kicsomagolás után.
Valószínűleg különböző verziókat töltöttél le és azok közül csak azzal az eggyel működött neked.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1928) Segal válasza kalozhun100 (#1926) üzenetére


Segal
veterán

:N
Innentől a Bécs üzit várd és onnantól 99% hogy másnapra megkapod és 100% hogy legrosszabb esetben is 2 nappal később.
Aztán jön a neheze. Várhatsz 168 órát a hétköznapi használattal, pedig már nálad lesz a mobil :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1929) kalozhun100 válasza Segal (#1928) üzenetére


kalozhun100
őstag

De ezt a 168 órát nem értem. Gépredugva kell legyen?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#1930) Segal válasza kalozhun100 (#1929) üzenetére


Segal
veterán

Nem, de mivel a kínai szoftver lesz rajta és a romcsere resettel fog járni, így nem fogod tudni életvitelszerűen használni csak nyomkodni meg fotózgatni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1931) szpali válasza Karavik (#1367) üzenetére


szpali
addikt

Feltettel a legújabb A12 miui13-at nagyjából a leírás alapján A11 MIUI12 stable ROM-ra

Rendben végigment a flash folyamat, de utána random újraindításokat produkált a telefon véletlenszerű app indításoknál :D

Szóval maradt a clean install :K :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1932) szpali válasza Segal (#1930) üzenetére


szpali
addikt

ha nagyon akarja, tudja használni angol nyelven :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1933) Segal válasza szpali (#1932) üzenetére


Segal
veterán

Ez tény, de nem éri meg elkezdeni beköltözni rá, ha tudod hogy úgyis megy minden a levesbe 1 hét múlva...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1934) tlala válasza Segal (#1933) üzenetére


tlala
addikt

Egy hét ismerkedés...
Jó is az! :)

(#1935) oroszLajos válasza Karavik (#1927) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Ugyanaz a verzió volt. Ugyanúgy a C meghajtón, a (3)-as utolsót használtam eleinte folyton hibát írt. Aztán indítottam az elsőt és rögtön jött a 168 óra várakozás. Sem usb porton nem cseréltem, sem kábelt, semmit. Gép újra indítás se volt.

Pixel 7 Pro Hazel

(#1936) Inczke


Inczke
tag

Lenne egy kérdésem:

Használok egy earbudsot, Bluetooth-ost. Ha megy a zene és közben bejön egy whats app üzenet pl., akkor a zene megáll egy másodpercre, és ha válaszolok reá, akkor is. Ez eléggé zavaró tud lenni. Főleg ha egy hosszabb beszélgetésben vagyok benne. Folyamatosan minden üzenetnek és minden válasznál megáll a zene, majd újra indul magától ( aktív kijelzővel is ). Nem lehet beállítani valahogy hogy a zene a fő ilyenkor és hagyja figyelmen kívül a többit?

Más telefonokon nem volt ilyen gondom, ott sosem állt meg a zene.

(#1937) Karavik válasza szpali (#1931) üzenetére


Karavik
veterán

Abban a hsz-ben amire válaszoltál ott azt írtam, hogy a "Legfrissebb xiaomi.eu A11 dev kiadásról xiaomi.eu A12 dev kiadásra frissítés megy simán ráfrissítéssel"

Viszont devől stabilra vagy stabilról devre váltás esetén kell a clean install.

...vagy te most a legfrissebb xiaomi.eu A11 stabilról legfrissebb A12 stabilra frissítettél?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1938) Pimpa válasza szpali (#1931) üzenetére


Pimpa
tag

pontosan melyikről melyikre? Mert hasonlót tervezek, de nem szeretnék mindent újrarakni

(#1939) szpali válasza Pimpa (#1938) üzenetére


szpali
addikt

Azt hiszem ez a stable volt rajta:
xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_V12.5.10.0.RKACNXM_v12-11.zip

és ezt tettem fel
xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_22.1.13_v13-12-fastboot.zip

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1940) Karavik válasza szpali (#1939) üzenetére


Karavik
veterán

Akkor nem kérdés, hogy kell a clean install mivel stabil kiadásról bétára váltottál miközben volt Android verzió váltás és MIUI főverzió váltás is

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1941) femiki


femiki
tag

Sziasztok. Lehet hogy volt már szó róla, de a TS-en a 12 Pro csak 10€ val drágább mint a 11 Ultra. Melyiket érdemesebb akkor megvenni? Azt látom, hogy a CPU és a GPU jobb a 12-ben.

(#1942) Segal válasza femiki (#1941) üzenetére


Segal
veterán

Egyértelműen a 11 Ultra, mert a 12 Pro-ban nincs B20.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#1943) Pimpa válasza Karavik (#1940) üzenetére


Pimpa
tag

egyébként miért van ez a macera? Mert a bétát stabilnak minősíteni, ha nem változik semmi, akkor nekem kb annyit jelentene, hogy a verziószámot "növelem 1-l" és egy változóba beírom hogy state=stable

(#1944) Karavik válasza Pimpa (#1943) üzenetére


Karavik
veterán

Mit értesz ezalatt hogy "a bétát stabilnak minősíteni" ?

Én nem látok semmilyen macerát...egyéni preferenciából adódóan vannak akik stabil ROM kiadást választanak/használnak és vannak akik beta ROM kiadást. Maradva a kiadási vonalon simán ráfrissítéssel adatvesztés nélkül lehet ROM-ot frissíteni a végtelenségig akkor is, ha jön újabb Android verzió és/vagy újabb MIUI főverzió.

Stabil <> Beta kiadások között pedig nincs átjárás csak tiszta telepítéssel, mert kódszinten nagy eltérés van a két kiadás között. Továbbá a stabil ROM kiadás fejlesztési szinten 1-2 hónappal el van maradva az aktuális beta kiadáshoz képest, így rendszerfrissítésben is nagy eltérés van a két kiadás között akkor is, ha felhasználói oldalról alig érzékelünk vizuálisan változást.

Hivatalos MIUI esetén is ugyanez a szisztéma...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1945) kalozhun100


kalozhun100
őstag

2022-01-19 18:32
delivery to local courier
Megjön még a héten?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#1946) cseremanus


cseremanus
tag

Sziasztok!
Ezmiez? :YEgy idő után meg azt írja ki, hogy a rendszerfrissítő alkalmazás leállt! :W

[ Szerkesztve ]

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#1947) Karavik válasza cseremanus (#1946) üzenetére


Karavik
veterán

Ez értesítés/infó, hogy elérhető újabb ROM frissítés, amit feltelepíthetsz fastboot módban ha szeretnéd

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1948) cseremanus válasza Karavik (#1947) üzenetére


cseremanus
tag

És szeretném? Vagy mit csináljak vele? :DDD

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#1949) Karavik válasza cseremanus (#1948) üzenetére


Karavik
veterán

Azt csak te tudhatod, hogy szeretnéd-e. :D
Ha nem, akkor csak simán ignorálod és kilépsz az updater appból
Ha igen, akkor letöltöd PC-re és fastboot módban telepíted.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1950) cseremanus válasza Karavik (#1949) üzenetére


cseremanus
tag

Én természetesen szeretném,de van-e értelme vesződni vele?
Igen,amúgy ez lett volna a kérdés,hogy mi ennek a menete,mert tök sötét vagyok hozzá...Nameg a telót sem szeretném brickelni... :B

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.