Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) szlaci888 válasza g_g_g (#592) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Én 06. 9-én rendeltem és 07. 2-án kaptam meg, de nem volt a TS-nél ROM csere. Sima kártyás fizetés volt, alapvetően nem volt gondom, picit hosszúra nyúlt, de abban benne volt a Posta is szeritem. Lehet jelezned kellene a rendelésnél hogy ha lehet akkor DPD-vel küldjék, velük mindig kb. fele idő alatt megérkezett másnak, ahogy látom.

(#602) alex.3 válasza thomasvold (#595) üzenetére


alex.3
tag

Én június 5.-én rendeltem, Belgiumba érkezett ott gondolom átcsomagolták és június 30-án érkezett meg a királyi postára, ahol másnap vettem át miután sms-ben értesítettek, hogy megjött. A telefonhoz rendelt nillkin tokom két hetet állt a nemzetközi posta kicserélőben. Az előtte lévő rendelésem két hét alatt jött meg Németországon keresztül dpd szállítással. A vámolással hadilábon állnak, bezzeg júli elsejével egy 5 dekás csomagot 2200 jó magyar forintért tudok elküldeni utánvéttel belföldön, vicc. :W

(#603) thomasvold válasza alex.3 (#602) üzenetére


thomasvold
őstag

Nagyon szívás ez a magyar posta, az biztos, ha megint rendelek, előbb lebeszélem velük, hogy futárszolgálattal küldjék...

(#604) alex.3 válasza thomasvold (#603) üzenetére


alex.3
tag

Hát reméljük, hogy kompromisszum képesek ebben az ügyben a TS-nél.:DD

(#605) TpS válasza thomasvold (#603) üzenetére


TpS
őstag

Jó lenne, ha ebben partnerek lennének, mert szeptember környékén egy mi pad 5-öt akarok majd venni, de ha a posta ilyen szívás, akkor nem merem onnan rendelni, ha több céggel is szállíttatnak.

(#606) thomasvold válasza TpS (#605) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, többféle futár céggel és a postával.

(#607) TpS válasza thomasvold (#606) üzenetére


TpS
őstag

A felületükön viszont nem lehet választani, legalábbis nem rémlik, hogy volt ilyen lehetőség. Vajon mi alapján döntenek? Így már nem merem másnak ajánlani őket, nehogy megszívják!
Az értesítő levélben amúgy írták, hogy ha esetleg mégis vámkezelik és plusz költségek merülnek fel, vegyük fel velük a kapcsolatot, mielőtt kifizetnénk. Csak ez meg tovább növeli a várakozási időt.

[ Szerkesztve ]

(#608) thomasvold válasza TpS (#607) üzenetére


thomasvold
őstag

Fogalmam sincs mi alapján, választani nem lehet. Én is abban a hiszemben rendeltem meg, hogy futárcég hozza. Írtam is nekik rendelés után ez ügyben mikor láttam, hogy postán küldik, annyit írtak, hogy ne aggódjak, nem lesz plusz költség, ha mégis, akkor fizetik.

Ééééésss, megjött közben :D Hát ez nagy menet volt, Június 8 rendelés - Július 8 érkezés. Ez kereken egy hónap... Ebből 12 napig vacakoltak vele hazánkban. Soha többet magyar posta.

A kézbesítő mondta, hogy nagy a fejetlenség elseje óta, visszatartják a csomagokat. Nem kézbesíthetnek. Gondolom megnézik alaposan, hogy mit nem vámolnak. A dobozra rá volt írva, hogy: "Vámköltség 0". De a legnagyobb gáz, hogy a webáruházban a doboz csomagolására szépen ráírják, hogy telefon van benne. Így nem is csoda, hogy visszatartják. Gondolom még nem találtak rá ki semmit, hogy a közvetetten EU-ból érkező csomagokat megvámolják.

(#609) surgery


surgery
senior tag

Mindenkinek meg fog jönni a telefon korrekt a webáruház nagyon sosem volt gond senkinél :DD

(#610) TpS válasza surgery (#609) üzenetére


TpS
őstag

Nem is a kérdés, hogy megjön-e, hanem, hogy mikor. Itt páran már nagyon régóta várják a cuccot.

(#611) surgery


surgery
senior tag

Viszont a telefonnal nagyon elégedett vagyok jó az üzemidő is és tényleg nagyon hasít. Érdemes kintről rendelni töredék árért nem ez lesz az utolsó amit onnan rendelek :DD A leírás alapján is elsőre sikerült telepíteni az EU romot nem volt azzal sem baj. Volt már sok Xiaomi telefonom de ezen érezni hogy prémium kategória.

[ Szerkesztve ]

(#612) thomasvold válasza surgery (#609) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem is a webáruházzal van gond, ők tényleg korrektek, de a magyar postára nem tudok jót mondani. A kézbesítő srác ismerősöm és ő mondta, hogy figyelte a csomagomat, az enyém konkrétan vissza volt tartva. Ez látszik a nyomkövetésen is. Egyszer már küldeni akarták, utána visszadobták megint "feldolgozás alatt" státuszba, szóval nem nagy a bizodalmam bennük, főleg elseje után és főleg úgy, hogy volt már gondom a postával eltűnt csomag miatt is sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#613) surgery válasza thomasvold (#612) üzenetére


surgery
senior tag

Hát megértem a Posta amúgy is egy kalap kaki az egész. Nekem Dpd hozta nem is volt semmi gond vele.

(#614) Casseius


Casseius
tag

Én most rendelem meg szerintem holnap, reggel már írtam is nekik hogy tudják e garantálni hogy a DPD hozza a csomagomat, mert ha posta akkor megrendelem máshonnan, nem akarok 1+ hónapokat várni.

Don't Worry, Be Happy

(#615) TpS válasza surgery (#611) üzenetére


TpS
őstag

Tényleg nagyon király a telefon, a kijelzője brilliáns, a 120 Hz-es frissítés meg nagyon pöpec. Az IMAK szilikonos tok meg nagyon jól védi a kamera szigetet (már nem is sziget, hanem kontinens), és mivel átlátszó, a márványos hátlapban is tudok gyönyörködni. Korábban vettem egy 65W-os xiaomi töltőt (éppen akciós volt a banggoodon), mert utálom adapterrel használni a kínai töltőt.

(#616) krizsók


krizsók
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, nem ismeren a telókat:
Xiaomi Me11 pro vagy ultra; Samsung S21 ultra?
Fényképezésre/makro/, banki dolgokra, youtube nézegetésre, webre, telefonálásra, egyéb procit terhelő dolgokra kellene a telefon. Fontos még az üzemidő és hogy ne melegedjen
Válaszokat előre is köszönöm!

(#617) INGJOKE válasza krizsók (#616) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az sd888-as proci mindenképpen melegszik. A fényképezés az ízlés kérdése (nekem a Samu túl "színes")
A többit mindegyik tudja. 🙂

(#618) ivatti10


ivatti10
aktív tag

A TS rendeléseknél az EUs romhoz OTA frissítést ír. Lehetséges, hogy működik TWRP megléte esetén? Tudomásom szerint eu rom felrakása után visszatette a gyári recoveryt. Ez esetben lehet, nem működik. De TWRP esetén vajon igen?

ZTE nubia Z60 Ultra

(#619) surgery válasza ivatti10 (#618) üzenetére


surgery
senior tag

Úgy tudom nem működik sehogy sem az Ota frissítés.

(#620) Casseius


Casseius
tag

Tehát nem lehet befolyásolni hogy postával vagy dpd-vel kapod a csomagod így azt se tudni h amit rendelsz 1 hét vagy 1 hónap múlva érkezik.
[link]

Don't Worry, Be Happy

(#621) TpS válasza ivatti10 (#618) üzenetére


TpS
őstag

Eu rommal kértem (eu stabilt raktak fel, lehet, hogy a devet is lehetne kérni, ha írunk nekik), a twrp ott volt rajta, azzal tettem fel a devet.
Karavik azt írta: Ez eddigi TWRP recovery kiadások sajnos nem támogatják az automatikus ROM telepítés indítást, ezért az Updater app telepítési módszer nem megy végig, a TWRP recovery-be bootolás után megáll a folyamat, ezért innen már manuálisan kell telepíteni a ROM-ot.
Ez nekem már pocon is így működött, így az ota csak a letöltésig működik, onnan neked kell a twrp-ből felrakni a frissítést.

(#622) INGJOKE válasza TpS (#621) üzenetére


INGJOKE
veterán

Van rá esély, hogy valaha úgy fog működni, mint régen? (Updater betallóz és mindent végigcsinál?)

(#623) ivatti10 válasza TpS (#621) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Értem. De legalább látjuk, hogy van frissítés, letöltjük a tutira nekünk jó romot, és továbbiakban a hagyományos twrptelepítéssel frissítünk. Utana mehet egy DALVI/ART cache wipe? Ha igen, ezt közvetlenül a frissítés után, vagy előbb bootoljon a rendszer, s majd ezután?

ZTE nubia Z60 Ultra

(#624) TpS válasza ivatti10 (#623) üzenetére


TpS
őstag

Egyből telepítés után szoktam, majd utána mehet a reboot.

[ Szerkesztve ]

(#625) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Tényleg a Pro-ba van infra is ha jól emlékszem?
A mi távírányitóval nem működik. Hogy kell életre kelteni?
Ehhez nincs olyan kép ami megmutatja pontosan hol van benne az nfc chip és a vezeték nélküli töltő pontos helye? :)

(#626) TpS válasza INGJOKE (#622) üzenetére


TpS
őstag

Nem tudom, hogy a twrp fejlesztők miért nem oldották még meg, mi az oka ennek. Hátha Karavik mester tudja erre is a választ. A pocon már féléve manuálisan frissítek. Annyira nem izgat, mert sokszor nem tudja az updater letölteni, így pc-n töltöm le download managerrel, felmásolom a telefonra, ott meg az extended power menüben ott a recovery-be boot.

(#627) ivatti10


ivatti10
aktív tag

Mi 11 Pro eu romon a 120Hz képfrissítés beállítható 90 Hz-re. Kipróbáltam, működik újraindítás után is. Én olyan 1 óra pluszt saccolok képernyőidőben a saját szokásaim mellett.
Link:
https://forum.xda-developers.com/t/how-to-force-miui-to-use-90hz-instead-of-120hz-no-root-needed.4177211/
Remélem, nem bénáztam el a linket. :)

ZTE nubia Z60 Ultra

(#628) INGJOKE válasza ivatti10 (#627) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az lenne az igazi, ha tudná folyamatosan változtatni attól függően, hogy épp mit csinálok. Mondjuk 10-120 között :)

(#629) TpS válasza INGJOKE (#628) üzenetére


TpS
őstag

Ebben a videóban visszaveszi a frissítést, autonatikusan váltogat a 60 és 120 között, illetve itt ugyanazt a beállítást is bemutatja, amit ivatti10 is bemutatott a 90 Hz-re. [link]
Olyan, mintha alapban is tudná az adaptív frissítést. Az enyém marad 120 Hz-en, sajnos nem vált vissza, azt meg nem tudom ehhez mit kéne beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#630) TpS válasza INGJOKE (#625) üzenetére


TpS
őstag

A gsmarena az írtja, hogy van benne infra, van az ultrában is. Otthon megnézem, hogy nekem működik-e az infra. Még egyik xiaomi telefonon se próbáltam ki, itt az ideje.

(#631) haspok07 válasza TpS (#629) üzenetére


haspok07
tag


Leírás szerint adaptív.

(#632) haspok07 válasza TpS (#630) üzenetére


haspok07
tag

Van egy LG tévém. Kipróbáltam az infra távírányítót és működött. Igaz csak a hangerőt tudtam szabályozni.

(#633) TpS válasza haspok07 (#631) üzenetére


TpS
őstag

Nekem is rémlett, hogy olvastam valahol. Bekapcsoltam a fejlesztői beállításban, hogy mutassa a frissítést, de nem váltott vissza, maradt 120 mindig. Lehet, hogy nem vártam eleget? A videón elég gyorsan leváltott 60-ra. Esetleg az eu romban nincs ilyen fícsör (ezt meg nem hinném)?

(#634) alex.3


alex.3
tag

A tegnapi napon Karavik leírásával sikeresen felkerült az EU rom az ultrára, királyság van. :R:DD
Ja és gcam-et tud valaki javasolni ultrára?

[ Szerkesztve ]

(#635) haspok07 válasza TpS (#633) üzenetére


haspok07
tag


Nálam akár másodpercenként változik.
Ha be van kapcsolva olyan alkalmazás amiben van animáció vagy mozgó kép akkor nem vált vissza. Itt a mobilarénán valószínű az animáció miatt marad folyamatosan 120.

[ Szerkesztve ]

(#636) TpS válasza haspok07 (#635) üzenetére


TpS
őstag

Nekem akkor sem vált vissza, ha csak a főképernyőn állok, és semmilyen alkalmazás nincs az előtérben, sőt most minden ki is lőttem. Milyen romod van?
Arra is gondoltam, hogy esetleg a téma az, de ha visszaállok gyári témára, akkor se vált vissza 60-ra. Milyen felbontáson vagy?

(#637) haspok07 válasza alex.3 (#634) üzenetére


haspok07
tag

[link]
Ezt találtam. Még nem bogarásztam át.

(#638) haspok07 válasza TpS (#636) üzenetére


haspok07
tag

Globál van fent. De majd át akarok állni eu-ra.
Felbontás wqhd 120 Hz.

[ Szerkesztve ]

(#639) TpS válasza haspok07 (#638) üzenetére


TpS
őstag

Nálam is ez van beállítva. Akkor fogalmam sincs, miért nem működik, eu dev van nálam.

Akinél eu dev van fent, működik, hogy visszaveszi a frissítést 60-ra?

(#640) haspok07


haspok07
tag


Ez nem mérvadó. Csak érdekesség.

(#641) Casseius


Casseius
tag

Nézegettem XDA-t pár helyen említik h nem működik normálisan, és az s21-nél is problémás mert ott is van több bejegyzés ugyanerről

Don't Worry, Be Happy

(#642) INGJOKE válasza haspok07 (#632) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem is lg tv-m van, de nem működik vele. A készülék tetejét kell arra tartani, vagy mi?

(#643) alex.3


alex.3
tag

Szerintetek mennyire jó a gorilla victus, kell valami védelem. Vettem egy 4 ezer forintos üveget magyar boltból, most ba..tam ki a kukába, kell rakni rá egyáltalán valamit.
haspok07 köszi a linket! :R

[ Szerkesztve ]

(#644) INGJOKE válasza alex.3 (#643) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én a MM-es clearplexet rakatam rá.(7000) Igényel némi megszokást a tokos verzió, mert oldalról behúzásnál érzed, de nekem bejött. :)

(#645) surgery


surgery
senior tag

Én vettem Spiegen neflex fóliát más telefonon már bejött szerintem itt is de hagyom a gyárit elég jól bírja :DD

(#646) TpS válasza surgery (#645) üzenetére


TpS
őstag

Soha semmit sem rakok a kijelzőre, a gyári van rajta. Viszont soha se hordom zsebben a telefont.

(#647) INGJOKE válasza TpS (#646) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én folyamatosan mikor nem ülök és nem otthon vagyok a hátsó zsebemben hordom a telefont. :)

(#648) TpS válasza INGJOKE (#647) üzenetére


TpS
őstag

Szeretek laza gumis derekú rövidnadrágot hordani, azt simán lerántaná rólam a súlya miatt. :DDD

(#649) haspok07 válasza INGJOKE (#642) üzenetére


haspok07
tag

A telefon gyári saját tv távirányítót használtam. Görcsöltem vele mire rátalált a hang szabályozásra. Utána abba is hagytam.
A tv tipusa LG 43" nanocell.

(#650) INGJOKE válasza haspok07 (#649) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az enyém LG 55'' nem nanocell :DDD :DDD :DDD
Én is szenvedtem vele, de a végén mindig az lett, hogy küldjem el a pontos típusát és beteszik majd hogy tudjam használni, de lusta voltam oda menni és kifordítani a tv-t, vagy előkeresni valahonnan a típusát. :D

TpS:

Igen az egyik sortomhoz nekem is fel kellet tenni az övet a telefon miatt... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.