Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) tarajos


tarajos
tag

Sziasztok!
Ma reggel raktam fel a legfrissebb Karavik fórumtárs által megadott módon xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_22.1.19_v13-12-fastboot romot MI 11 ultra telefonomra (ez is Kínából van, tavalyi vásárlás). Minden rendben ment, azonban az első indításkor a telefon biztonsági módban indult el, gondoltam sebaj, újraindítás hátha segít. Másodjára rendben elindult, azonban ettől kezdve jöttek is a gondok. Átnéztem a alkalmazásaimat, az összes banki mobil appnál (otp, k&H, erste) ahogy elindítom, jön egy hibaüzenet, majd a teló újraindul. Whatsappnál és még pár (nem gyári) appnál ugyanez a hiba. Valamikor alapvető műveleteknél csinálja ugyanezt (pl Bluetooth bekapcsolása) De a legfelháborítóbb az, hogy amikor hívtam valakit hívás közben is magától újraindult. Újraindítás után egy képernyő fogad, hogy "Reboot, Wipe Data, Connect with Mi Assistans, Safe mode". (Képek mellékelve) A 12-es rommal semmi baja nem volt.
Előfordult már mással is? Megoldás lenne rá? Ha nem akkor hogyan tudom visszarakni TWRP-s 12-es romot?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

peace

(#2002) tarajos


tarajos
tag

peace

(#2003) Zsoleszhun válasza tarajos (#2001) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A belső tárhelyre tudsz másolni?

¯\_(ツ)_/¯

(#2004) tarajos válasza Zsoleszhun (#2003) üzenetére


tarajos
tag

Ha rádugom latopra igen

[ Szerkesztve ]

peace

(#2005) Karavik válasza tarajos (#2002) üzenetére


Karavik
veterán

Töröld a permissions app adatait

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2006) BullZeye


BullZeye
veterán

Magisk+OTP másnál is safetynet hibára fut? OTP közli, hogy rootolt a telefonom, Magisk Hide ellenére.
Eddig nem volt baj, most frissült 1 hete az OTP appja, azóta szar.

edit.
Csak az új OTP Bank app nem megy, a régi működik, csak az március 1ig él. Utána?

edit2.:
Magiskot átneveztettem (hideoltam) így látszólag működik.

[ Szerkesztve ]

(#2007) Macika66 válasza szpali (#1996) üzenetére


Macika66
addikt

Tökéletesek az ívelt UV-s üvegek. Csak rutin kell hozzájuk jól felrakni. :)
A SmartDevil üvegei tökéletesek, igen komoly sablont is adnak hozzá.
Meg egy rakás segédeszközt, úgy 2,5x akkora a doboza, mint a telefonnak.... :)

(#2008) cseremanus válasza Macika66 (#2007) üzenetére


cseremanus
tag

És az nem akadályozza véletlen a touch ID működését? :F

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#2009) Zsoleszhun válasza cseremanus (#2008) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Na azt biztos nem ;]

Régebben nem mindegyikkel működött az újjlenyomat olvasó, ezek az újak már jobb minőségűek.
Én most uv ragasztósat használok de a clearplex is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#2010) cseremanus válasza Zsoleszhun (#2009) üzenetére


cseremanus
tag

Nekem mindenhol olyat ajánlottak, ami az ujjlenyomatolvasónál ki van vágva (fujjj :O) , mert elvileg az ultraszónikus szenzor nem érzékel az üvegen keresztül.

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#2011) surgery


surgery
senior tag

Én már hónapok óta fólia nélkül használom egyetlen karc sincs rajta. Sajnos ezekre a hajlított kijelzőkre nem nagyon való a fólia... Hiàba csilli villi egyik sem tartós probàltam már nagyon sok fóliát más telefonon is.

(#2012) surgery


surgery
senior tag

Van már Stabil EU kiadás android 12 ből? És ha nincs mikor lehet számítani rá?
Gondolom ha frissíteni szeretnék akkor fastboot módszerrel lehet úgy látom ebből nem lesz már twrp frissítés :N

[ Szerkesztve ]

(#2013) oroszLajos válasza Macika66 (#2007) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Honnan vetted? Mert nekem is kellene valami jó erős, mert építkezésen dolgozok, és a gyári fólia már eléggé csúnyácska :DD

Pixel 7 Pro Hazel

(#2014) kalozhun100 válasza aksilee (#1986) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ez akkor eu-s rom mi 11 ultrára? Már Stable? Vagy ha most volt meg az unlock, akkor melyik romot pakoljam fel a kínai helyett?::D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#2015) stnstn válasza surgery (#2012) üzenetére


stnstn
tag

Van, sőt már jött rá frissítés is.

[ Szerkesztve ]

EricssonHotlineCombi433->BenefonTDP-40->EricssonGH198->Nokia2110i->Nokia6110i->Nokia3210->SonyEricssonT610->SamsungD500->LGK750Secret->SonyEricssonxperiaX10minipro->SamsungGalaxyS4->GalaxyS6->GalaxyS8->GalaxyS10->XiaomiMi11ultra->Samsung S22 ultra->S24 ultra.

(#2016) kalozhun100 válasza stnstn (#2015) üzenetére


kalozhun100
őstag

Linket tudnál küldeni? Illetve ez hogy működik ha felrakom frissíti magát mint a hivatalos?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#2017) stnstn válasza kalozhun100 (#2016) üzenetére


stnstn
tag

Csak fastboot van.

[link]

[ Szerkesztve ]

EricssonHotlineCombi433->BenefonTDP-40->EricssonGH198->Nokia2110i->Nokia6110i->Nokia3210->SonyEricssonT610->SamsungD500->LGK750Secret->SonyEricssonxperiaX10minipro->SamsungGalaxyS4->GalaxyS6->GalaxyS8->GalaxyS10->XiaomiMi11ultra->Samsung S22 ultra->S24 ultra.

(#2019) kalozhun100 válasza Zsoleszhun (#2018) üzenetére


kalozhun100
őstag

fastboot az mit takar?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#2020) surgery válasza stnstn (#2015) üzenetére


surgery
senior tag

:R

(#2021) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#2019) üzenetére


kalozhun100
őstag

Illetve kell külön előtte twrpt feltennem?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#2022) surgery válasza stnstn (#2015) üzenetére


surgery
senior tag

Gondolom a fastboot telepítés töröl mindent. Bár verzió vàltàsnàl ez alap.
Ha eredeti Kínai romra teszem BL nyitás után egyből mehet fel? Már a stabil romra èrtettem.

[ Szerkesztve ]

(#2023) Zsoleszhun válasza kalozhun100 (#2021) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

#1563

¯\_(ツ)_/¯

(#2024) kalozhun100 válasza Zsoleszhun (#2023) üzenetére


kalozhun100
őstag

Köszi sikerült. Ha jön ki újabb verzió, akkor azt hogyan tudom rátenni? Frissíteni?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#2025) Macika66 válasza cseremanus (#2008) üzenetére


Macika66
addikt

Az ujjlenyomat-olvasót becézed így? Mert az megy villámgyorsan...

(#2026) Macika66 válasza cseremanus (#2010) üzenetére


Macika66
addikt

Az ultrahangos (van rá magyar szó) ujjelnyomatolvasó lehet, hogy nem működik, de ez kamerás, optikai szenzor.

(#2027) Zsoleszhun válasza kalozhun100 (#2024) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ugyan így csak a másik .bat file

.\windows_fastboot_update_rom.bat

¯\_(ツ)_/¯

(#2028) cseremanus válasza Macika66 (#2026) üzenetére


cseremanus
tag

Igen,úgy gondoltam ez egyértelmű,hogy a touch ID magyar neve az ujjlenyomat olvasó szenzor... :DDD
De utána olvastam,és igazad van,valóban ebben "csak" optikai az ujjlenyomat olvasó.
Viszont fóliát sehol sem találok normálisat,még a nagykerben sem... :W

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#2029) surgery válasza cseremanus (#2028) üzenetére


surgery
senior tag

Engedd el a fóliát nem is lesz rá normális mint ahogy egy hajlított kijelzős mobilhoz sincs. Ez ilyen sajnos...

(#2030) yodamester10 válasza Macika66 (#2025) üzenetére


yodamester10
őstag

Hát nem tudom mert nekem van mikor 5-ből 3 x nem oldja fel.

(#2031) Macika66 válasza yodamester10 (#2030) üzenetére


Macika66
addikt

Ha jól csinálod a tanítást, akkor ilyen nem fordulhat elő.
Persze, azon is múlik, milyen munkakörben dolgozol.
Egy kétkezi melósnak minden nap máshogyan nézhetnek ki az ujjbarázdái.
Én meg nem tudom a bal kezem 2-5 ujját megtanítani a telóval, mert értelmetlen.

(#2032) Macika66 válasza surgery (#2029) üzenetére


Macika66
addikt

Ez egyáltalán nem így van, fólia is, hidrofólia is és UV-ragasztós edzett üveg is van TÖKÉLETESen használható.

(#2033) yodamester10 válasza Macika66 (#2031) üzenetére


yodamester10
őstag

Irodában melózok,akkor a tanítással lesz a gond ;]

(#2034) surgery válasza Macika66 (#2032) üzenetére


surgery
senior tag

Hát én nem azt tapasztaltam fólia ügyben. De például egyes Xiaomi mobilokon hónapokig fent van a fólia anélkül hogy fel jönne. Próbáltam a Spigen hydrogèlt is semmit nem ért két hétig tartott pedig nem dobàlom a telefonomat. És próbáltam más telefonon a ragasztós fóliát az sem vált be.

[ Szerkesztve ]

(#2035) Macika66 válasza cseremanus (#2028) üzenetére


Macika66
addikt

Én úgy vagyok vele (de tudok angolul), hogy amire van magyar név, arra használjuk is azt.

Lapozás.

Szó nincs "csak" optikai, kamerás olvasóról, a pejoratív jelző szükségtelen, az ultrahangos olvasást szinte kizárólag a Samsung erőlteti, ráadásul a 10-es sorozatban rendesen be is fürdött vele.
Az optikai olvasók hatalmas fejlődésen mentek át az első verziók óta, a OnePlus 9 Pro-ban már 0,3-0,5 mp-es olvasási idő a jellemző és 10/10 találat.

Az igaz, hogy nagyon nem mindegy, milyen a fólia vagy az üveg anyaga, nem érdemes a legolcsóbbat venni.

Itthon nem is fogsz normálisat találni. Mert itthon elsődleges preferencia a haszonkulcs.

Nyugodtan rendelj az Aliról egy SmartDevil UV-ragasztós csomagot, abban benne van minden (a felrakási rutin kivételével ;) ). 2 db üveg, és mindenből dupla, ami a felrakáshoz szükséges.

Igaz, ez a legdrágább, de cserébe tuti működik.

Másik tuti választás a Nillkin csúcs-üvegje, amelyből egyetlen darab kerül annyiba, mint a SmartDevilből kettő. De oka van az árnak, igazán kiváló üveg....

Ezek bármelyike tökéletes választás, hibátlanul fog működni az ujjlenyomat-olvasó vele.
Ha mégsem, akkor nem a felhelyezett üveg a hibás.

(#2036) tlala


tlala
addikt

Nillkin 3DS Max üvegem nem lett jó ill. hamar feljött (ráadásul az ujjlenyomat működését is rontotta, mert elég vastag), pedig általában nagyon szeretem a Nillkint, nagyon jó minőség.
Aztán a budapesti Etele plázában egy mobil boltos (a Spar mellett) ajánlott egy fóliát, amit a gépével vág ki, és a gép UV lámpája keményít ki - állítólag az üvegnek megfelelő védelemmé.
Ez második hónapja van fent, bírja a strapát, a Nillkin tolókás kameravédős tok sem nyomta fel.

[ Szerkesztve ]

(#2037) Macika66 válasza surgery (#2034) üzenetére


Macika66
addikt

Feljövésről nem volt szó, az reális veszély, a fólia / üveg akár körömmel beleakadva, akár a tokkal, akár bármivel megsértve a széleknél rögtön megindul és onnantól nincs megállás. Sosem állítottam az ellentkezőjét. Ezért kell cserélni időnként üveget is, fóliát is.

Nem hiszem, hogy bárki komolyan gondolhatja, hogy a kijelzőre felragasztott védőfólia vagy edzett üveg teljes élettartamra szól.
Bizony, van úgy, hogy egy üveg (az ÉN HIBÁMBÓL!) csak 2 hétig tart.
Van, hogy 3-4 hónapig (a legkisebb légbuborék megjelenése nálam már csere-ok).

Ezek ilyenek, el kell fogadni.

Cserébe megvédenek a karolásoktól és a kijelzőt érő behatások egy jelentős részétől (normális kereteken belül).

(#2038) surgery válasza Macika66 (#2037) üzenetére


surgery
senior tag

:R

(#2039) cseremanus válasza Macika66 (#2035) üzenetére


cseremanus
tag

Na ennek utána nézek,köszönöm! :R
Te melyiket használod?

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#2040) surgery válasza tlala (#2036) üzenetére


surgery
senior tag

Erről a boltból már hallottam akkor lehet ide kéne menni fóliàztatni. Sajnos volt részem a Médapia Markt foliàhoz hát.... Lehet elszalodok majd az Etele plázàba :DD .. Mennyibe került a fóliázàs!

(#2041) Macika66 válasza cseremanus (#2039) üzenetére


Macika66
addikt

Írtam, nekem a Smart Devil jött be, főleg azért, mert majdnem kezdők is fel tudják tökéletesen rakni a sablon-segítséggel az üveget. Azért gyakorlat nem árt, nem érdemes egyből 7ezer Ft-os üveggel kezdeni.

A Nillkinhez is adnak sablont, de annál nehezebb a felrakás. Egyetlen porszem kijelzőn maradása tönkreteszi az összhatást, míg UV-ragasztósnál lehet, hogy látszani sem fog (a szösz anyagától függően).

Ami a lényeg UV-ragasztós üveg használata esetén!!!!!
Le kell ragasztani a beszédhangszórót a művelet előtt!!
(Ehhez van szalag a SmartDevilben)
Ha belefolyik a lötty és az UV fény megkeményíti, akkor nagyon nehéz (szinte lehetetlen) lesz kiszedni onnan. A hangszórótisztító program sem segít! Az eredmény pedig ugye szomorúságos lesz....

(#2042) BullZeye válasza Macika66 (#2031) üzenetére


BullZeye
veterán

Sajna van akinek az ujját nem szereti :)

Feleségem és anyósom egyaránt olyan ujjakkal rendelkezik, hogy 2 nap után már nem ismeri fel, de náluk bármilyen telefonnál ez van :D

(#2043) szpali válasza tlala (#2036) üzenetére


szpali
addikt

engem nem is az ujjlenyomat működése zavar, mert 2-3x betanítok 1 ujjat és meg van oldva

ami bosszantó, hogy a gesztus vezérlés nehezen dolgozza fel... :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2044) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Sziasztok :R
Hátlapra fóliát, vagy skint használ valaki? :F

Pixel 7 Pro Hazel

(#2045) Blazs


Blazs
csendes tag

Sziasztok!

mi 11 ultra vásárlás előtt állok. Az lenne a kerdesem, hogy a miui 13-on mar mukodik a hatlapi kijelző videofelvetel kozben is? Illetve tapasztaltatok fejlodest a kamera appon? Azt olvastam, hogy a hdr-rel vannak bajok neha. Koszonom a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2046) oroszLajos válasza Blazs (#2045) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Én még a gyári kínai rendszert használom, stabil miui 13 alatt már működik videó közben is a hátlapi kijelző.

Pixel 7 Pro Hazel

(#2047) Karavik


Karavik
veterán

Úgy néz ki még jó ideig nem lesz Android 12 kompatibilis TWRP recovery ezért készítettem részletes leírást Android 12 alapú xiaomi.eu fastboot ROM kiadás telepítéséhez is: [link]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2048) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Sziasztok.!

Elgondolkodtam egy ultra vásárlásán, mert ami Magyarban megy árai elég viccesek és még úgy is 1 nap amíg megvan.
Látom, hogy mindenki innen rendelte. [link] Nem nagyon rendeltem még külföldről így meg köszönném ha segítenétek melyik az, ami tutira ide ér és plusz költség se lesz.

12 pro-t nem érzem jobbnak sőt, procin kívül szerintem ez a jobb vagy benéztem valamit.?

12 ultra mikor jön.? Mit tudni eddig miben lesz előre lépés a procin kívül.?
Gondolom fő kamerában nem nagyon tud előre lépni, mert jelenleg a gn2 szenzortól nincs jobb.

Válaszokat előre is köszi. :R

(#2049) Segal válasza Elit3Zotya (#2048) üzenetére


Segal
veterán

Ne vegyél 12 Pro-t mert nincs benne B20.
A rendelés menete meg tökugyanaz mintha itthon vennél valamit az interneten. Innen nem lesz pluszköltséged. 2 dolgot kell eldöntened. Mekkora tárhely/ram kombinációval vennéd az Utrát és hogy megcsinálják e felárért a romcserét vagy megcsinálod te. Szerintem ne fizess pluszba érte mert egyszerű megcsinálni. Itt a fórumba is van hozzá leírás mit hogy csinálj meg millió videó a youtube-on.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2050) Elit3Zotya válasza Segal (#2049) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Köszi szépen a választ, akkor a lényeg hogy a firmware: original (EN/CHN) maradhat és így nem lesz plusz költség. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.