Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Sebhelyes válasza retesz147 (#13149) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Az enyém meg magyar kártyára :D

(#13152) retesz147 válasza retesz147 (#13149) üzenetére


retesz147
addikt

Slukkica , bocsánat, előző hsz-ben rosszul írtam a neved!

Xiaomi 13 eu dev...

(#13153) retesz147 válasza retesz147 (#13149) üzenetére


retesz147
addikt

Eddig frankó a rom....gyors, király...

Két dolog azért van....
Egyik:
1. Llama nem igazán működik....a cellainfókat, csak első indításkor látja....utánna már nem, nem olvassa be őket, és wifi kapcsolódásos szabályra sem nagyon akar működni....ha manuálisan változtatom a profilt, akkor hangerőket változtatja, de cella és wifi alapján nem akarja azt csinálni amit kellene....
Erre valakinek van ötlete? Másik profilozó esetleg?

2. Én felvenni fel tudom a hívást (kb 15x hívtak), viszont lenyomni nem....lefele húzom....megjelenik a piros "letevő kagyló", de nem teszi le....csörög tovább....
Valamit rosszul csinálok?

:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#13154) trebrona válasza retesz147 (#13153) üzenetére


trebrona
Topikgazda

1. Llama-nak oreo-val vannak gondjai, már nougat is bajos volt
2. Hirtelen mozdulattal megy :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13155) retesz147 válasza trebrona (#13154) üzenetére


retesz147
addikt

1. Fenébe.. Ismersz esetleg alternatív progit?

2.Próba következik😀

:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#13156) trebrona válasza retesz147 (#13155) üzenetére


trebrona
Topikgazda

1. E-robot-ot szeretik sokan, nem tudom, hogy oreoval mennyire kompatibilis
2. Gyári pixel-oreo 8.1 hiba: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13157) retesz147 válasza trebrona (#13156) üzenetére


retesz147
addikt

1. Köszi, kipróbálom... A1-en már nem használt profilozót?
2. Valóban, gyorsan kell húzni, akkor működik!
:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#13158) trebrona válasza retesz147 (#13157) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Llama-t használom, úgy-ahogy működik. Cellákat nálam látja rendesen:
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13159) retesz147 válasza trebrona (#13158) üzenetére


retesz147
addikt

Szerencsés vagy... :))

Nálam, ha leállítom a progit, majd újraindítom, csak akkor látja a cellát...1-et.

Xiaomi 13 eu dev...

(#13160) Swiss_audio válasza dfilpo (#13130) üzenetére


Swiss_audio
tag

Egyelőre sajnos nem, szóval maradt az, hogy nem engedem az akkut 30% alá merülni.

(#13161) punky10 válasza Swiss_audio (#13160) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem inkább az USB környékén kellene a hibát keresni,nem az akkumulátornál.PC-re kötve folyamatos a kapcsolat?Nem töltés,hanem az adatátvitel.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#13162) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Régen csináltam már nem tiszta telepítést, ezért inkább megkérdezném:
Ha most ez a ROM van a telefonomon: PixelExperience_land-8.1.0-20171221-1211, és feltenném ennek a 20180110-es újabb verzióját, akkor nem gyalulja tisztára a dolgaimat a telefonon, ugye? Szóval minden megmarad, csak frissül, aminek frissülnie kell?
Előre is köszi a választ.

(#13163) hati válasza zolmesz (#13162) üzenetére


hati
addikt

A ROM magát nem frissíti, Te fogod. Ha előtte nem gyalulod le az adat partíciódat a TWRP-vel, akkor a ROM sem fogja megtenni.

(#13164) zolmesz válasza hati (#13163) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Nem magát frissíti persze, én töltöttem le az újabb verziót, mert írták itt, hogy megjelent.
Szóval az a lényeg, hogy mehet az install TWRP-ből, nem töröl, csak frissít, mert én sem csinálok előtte adattörlést.
Köszi!

(#13165) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Kínai romból megérkezett a stabil MIUI9, így a Xiaomi EU romból is érkezett stabil. :)
Global romot még viszont nem látok egyelőre. :(

(#13166) fa4hu


fa4hu
őstag

Ha valaki frissítésben gondolkozik, feltettem a mai dev frissítést, nálam nem okozott rendszerelszállást.

(#13167) fa4hu válasza fa4hu (#13166) üzenetére


fa4hu
őstag

Viszont a Micloud mentés sokáig kinn volt, amíg nem indítottam el manuálisan is a szinkronizálást, aztán utána eltűnt.

(#13168) retesz147


retesz147
addikt

Ha Pixel-ről visszaállnék a saját EU dev-es mentésemre, akkor TWRP alól egy Wipe->Advanced Wipe-> kijelölöm az összeset.
Ha kész akkor a mentett ROM-ot microSD kártyáról TWRP Restore menüjéből tegyem fel? (vagy inkább belső tárhelyre másoljam be?)

Vagy ajánlot inkább egy új ROM az Instalból feltenni?

Restore-t még nem csináltam, mindig tiszta telepítés volt csak....

:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#13169) hati válasza retesz147 (#13168) üzenetére


hati
addikt

Nem jött be a pixel rom?

(#13170) Swiss_audio válasza punky10 (#13161) üzenetére


Swiss_audio
tag

Amikor a hibát produkálja, akkor nem is tudom PC-re kötni, nem ismeri fel a gép. A hibajelenség ugyanaz mint a töltésnél, megtalálja a gép majd eldobja a kapcsolatot. Viszont ha nem engedem 30% alá az akkut akkor minden tökéletesen működik, a kapcsolat is megvan és a töltés is folyamatos.

(#13171) punky10 válasza Swiss_audio (#13170) üzenetére


punky10
addikt

Passz...
De ha rosz lenne az akkud,attól még tudnál PC-hez csatlakozni... :U

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#13172) retesz147 válasza hati (#13169) üzenetére


retesz147
addikt

Vegyes az érzés.
Előnyök:
-nagyon gyors
-nagyon jól bírja az akksi (7-8 Sot)
-letisztult
-friss

Hátrány (nálam) :
-nagyon fapados (vagy letisztult :)) )
-nem működnek a profilozó progik (emiatt kerül vissza a MIUI)
-MIUI sok szálgáltatása nincs benne

Ha működnének a profilozók, maradna, de sajnos nem megy. Én meg valahogy nem tudok nélkülük élni....
MIUI-t csak azért cseréltem le, mert minden 2-3. töltésről való lehúzás után beakadt valami és folyamt ébren volt a teló. Na ennél ezt nem vettem észre, eddig, de most mintha ennél is valami lenne, mert kb hasonlóan merül, mint a MIUI beakadva, csak ebben ezt nem tudom figyelni.

Szóval, ha menne a profilozó maradna, de nem megy, így mennie kell. Nekem meg lassan le kell szoknom azokról a progikról, de még tudom, addig használom őket.

A korábban kérdésemben tudna nekem valaki segíteni?

Amúgy ezt a beakadást mi okozhatja? Kernel csere esetleg? Vagy bármi?

Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#13173) hati válasza retesz147 (#13172) üzenetére


hati
addikt

Milyen profilozó ami nem működik?
Milyen MIUI funkciók hiányoztak neked?

(#13174) retesz147 válasza hati (#13173) üzenetére


retesz147
addikt

Hívásfelvétel, automatizálás, hogy éjjelre kapcsolja le a wifit, mobilnetet. Ha beérek munkahelyemre levette a hangerőt, ha eljöttem felhangosodott (ez nem MIUI). Suliba menet dettó a cellák alapján.
Ha beültem kocsiba csatlakozott BT-n, indult a Waze, elforgott a kijelző.

Viszont tényleg lasabb volt és valami mindig ébrentartotta.
Még azért adok neki 1-2 napot, de sztem visszatérek, de kizárólag csak ezek miatt, amúgy mint ROM, jó, frankó a Pixel. Üzemidő verhetetlen.
Nálam hiba nem jött elő.

Xiaomi 13 eu dev...

(#13175) punky10 válasza retesz147 (#13174) üzenetére


punky10
addikt

Tehát használsz profilozó alkalmazást,ami idő,cella,GPS,esetleg wifi alapján állítgatja a telefonod.És valami ébrentartja.A kijelző is bekapcsol ilyenkor,vagy csak "működik" a telefon a háttérben?

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#13176) retesz147 válasza punky10 (#13175) üzenetére


retesz147
addikt

Idő, cella, wifi, BT, GPS nem.
A háttérben ébred fel. Az akkumuátornál a felébresztés csík folyamatossá válik, végig, amíg újra nem indítom.

Nem, nem arról van szó, hogy néha néha felébred, hanem arról, hogy:
-újraindítom a telót, minden működik frankón....lemerül, feltöltöm...még minden frankó...
-majd 2x vagy 3x feltöltöm és valami folyamatosan ébrentartja és ilyenkor méylrepülés van töltöttségben.
Majd újraindítom és megint 2-3 töltés után beakad.Csakis töltésről való levétel után. Előtte nem.
Persze, rengetegszer felébred, de nem folyamatosan. Amikor folyamatos az ébrenlét, zuhan a töltöttség.

Valhol már olvastam, hogy ez MIUI hiba, de nem tudom hol.

Xiaomi 13 eu dev...

(#13177) 22Dávid22 válasza retesz147 (#13172) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Ezt a beakadást én is tapasztalom az összes MIUI alapú ROMon. Egyedül annyit tehetsz, hogy újraindítod a telefont, miután lehúzod a töltőről. Kernel cserét már én is próbáltam, eddig egy olyat találtam, ami jó a MIUI-hoz, de azon is problémás. Írtam már róla hibajelentést egyébként, aki gondolja, nyomjon egy Confirmed-et: [link]
Egyébként időközben tagja lettem a Beta Team-nek, így ha valaki hibát talál, nyugodtan írjon nekem,
rajtam keresztül talán jobban figyelni fognak rá. :)

(#13178) trebrona válasza 22Dávid22 (#13177) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Töltés közben OTG process akad be, még ha valójában nem is az, hanem töltés van. Megoldás, ahogyan írtad.

Szerk: közben látom hibabejelentésedben is ez áll.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13179) trebrona válasza retesz147 (#13168) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Gyakorlatilag ugyanúgy, mintha romot tennél fel. Csak nem install, hanem restore.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13180) retesz147 válasza 22Dávid22 (#13177) üzenetére


retesz147
addikt

Mindkettőtöknek köszönöm! :R Így már értem mi a baj!

Erre esetleg tudnátok válaszolni, jól gondolom? Köszönöm!

Ha Pixel-ről visszaállnék a saját EU dev-es mentésemre, akkor TWRP alól egy Wipe->Advanced Wipe-> kijelölöm az összeset és mehet a Wipe?
Ha kész akkor a mentett ROM-ot microSD kártyáról TWRP Restore menüjéből tegyem fel? (vagy inkább belső tárhelyre másoljam be és onnan Restore?)

Vagy ajánlot inkább egy új ROM az Instalból feltenni?

Restore-t még nem csináltam, mindig tiszta telepítés volt csak....

:R

Köszönöm! :R

Ajánlott az új EU stable, vag inkább EU dev legújabb, heti frissítésekkel?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#13181) Sebhelyes válasza fa4hu (#13166) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Viszont a screen lock/unlock hangot lecserélték valami ultragagyira :D

(#13182) trebrona válasza retesz147 (#13180) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ajánlott az új EU stable, vag inkább EU dev legújabb, heti frissítésekkel?

Ebben már nem tudok segíteni. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13183) V-I-D-A válasza Sebhelyes (#13181) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

A gyári MI csengőhang is megváltozott, de nem előnyére! A töltésjelző hang is más lett.

(#13184) retesz147 válasza trebrona (#13182) üzenetére


retesz147
addikt

Valóban hülye kérdés volt....

Xiaomi 13 eu dev...

(#13185) tamas.nemeth


tamas.nemeth
csendes tag

Szóval azt mondjátok, hogy ez a Pixel Experience a legjobb oreo rom jelenleg?

(#13186) hati válasza retesz147 (#13174) üzenetére


hati
addikt

Én a profilozásra az e-robotot használom.

(#13187) trebrona válasza hati (#13186) üzenetére


trebrona
Topikgazda

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13188) retesz147 válasza hati (#13186) üzenetére


retesz147
addikt

Én feltettem, de hijnye, kicsit bonyolultnak tűnt. Azt lehet elronottam, hogy nem jutottam el odáig, hogy az E robot kinyeri-e a cellainfókat.
MIUI alatt használod, azaz android 6 alatt?

Én a Llamat és a My profilest használtam, meg a sok közül még 1-et kipróbáltam, de egyik se volt képes se wi-fire, se cellákra reagálni és profilt váltani...

Most adódott egy kis időm és "sajnálatos módon" én visszatértem EU dev-re....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#13189) trebrona válasza retesz147 (#13188) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Most adódott egy kis időm és "sajnálatos módon" én visszatértem EU dev-re....

Ezek szerint megvolt az első restore élmény? :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13190) retesz147 válasza trebrona (#13189) üzenetére


retesz147
addikt

nem :))

tiszta telepítést csináltam :DD

Xiaomi 13 eu dev...

(#13191) trebrona válasza retesz147 (#13190) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Pff... ;]

Pedig nem bonyolult... Később rutinból megy, akár naponta többször is.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13192) retesz147 válasza trebrona (#13191) üzenetére


retesz147
addikt

Igen, gondolom...csak azon már sok volt a felesleges cucc, így úgy gondoltam, csinálok inkább egy tisztát.
Alap progikkal belakom és lementem.

Xiaomi 13 eu dev...

(#13193) retesz147 válasza 22Dávid22 (#13177) üzenetére


retesz147
addikt

Olyan problémáról hallottál már,hogy ha van bent SD kártya,nagyon belassul az újjlenyomatolvasó?

Nálam nagyon...ezt Pixelnép nem vettem észre...

Xiaomi 13 eu dev...

(#13194) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Ma (tegnap) lefrissítettem a telefont MIUI 9 Global 7.12.14 Béta-ról a legújabb MIUI 9 Global 8.1.18 Béta-ra, de nagyon nem ment zökkenő mentesen:
letöltötte a frissítést, újra indult a telefon, majd betöltés közben kifagyott. (két sim van benne, az egyik térereje látszódott) Így hagytam jódarabig, de nem történt semmi, ezért újraindítottam. A mi.com-os powered by android futott órákig (gondoltam biztos helyre teszi magát), majd megint újra indítottam. Utána rengeteg hibaüzenetes ablakot dobált fel, pl.:
"Sajnos a com.android.systemui alkal..." Alatta pedig: "Elküldi a jelentést elemzésre? A jelentés tartalmazhat személyes információkat. A jelentés segíti a munkánkat a hiba kijavításában és soha nem osztjuk meg semmilyen közösségi oldalon."
Egy idő után a következőt írta ki:
"Készülékazonosító lekérése nem sike...
Érvénytelen készülékazonosító: null
Készülékazonosítónak egy érvényes IMEI vagy MAC címnek kell lennie.
Készülékazono.." (ezt már nem tudtam leírni, mert folyamatosan hibaüzeneteket dobott, ahogy előtte is)
Többszöri újraindítás után betöltött hiba nélkül. Csak annyi a probléma, hogy az eddig beállított háttér eltűnt, és a témák közt nem találom. Mindenesetre örülök, hogy nem napközben nyomtam rá a frissítésre, amikor folyamatosan használom a telefont...

ez a kedvenc aláírásom

(#13195) sdaniel89 válasza Sebhelyes (#13181) üzenetére


sdaniel89
csendes tag

Van arra lehetőség, hogy cseréljem?

Hang beállításainál, ezt nem találtam.

Köszi!

(#13196) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Ma reggel nálam is rendben megtörtént a heti frissítés.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#13197) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Ez ugyan csak egy fordítási hiba, de aki gondolja, megerősítheti ezt is: [link]

(#13193) retesz147:
Én ilyet nem tapasztaltam. Melyik ROMon vagy most? Ha MIUI van éppen fent, akkor csinálj egy hibanaplót, miközben fenn áll a jelenség, és akkor tudom jelenteni. A hibanapló készítéséhez írd be ezt a tárcsázóba: *#*#284#*#*. Az elkészült naplófájlt a belső tárhelyen találod MIUI -> debug_log alatt, bugreport-/dátum és idő/.zip formában.

(#13198) Sebhelyes válasza sdaniel89 (#13195) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Én nem tudok róla, ezért emeltem ki ezeket. A csengőhang nem érdekel, úgyse a gyárit használom.

(#13199) retesz147 válasza trebrona (#13189) üzenetére


retesz147
addikt

Elvesztettem Restore szüzességem :D

Belaktam az új MIUI-t majd lementettem, mert nem hagyott nyugodni, hogy Pixel-en nem próbáltam ki rendesen az E Robotot, így visszatettem Pixelt, kipróbáltam.

Jelentem ott sem fér hozzá a progi a cellákhoz. Vagyis de, szintén egyhez, amikor elindítom a keresést, de többet nem lát, ahogy a többi profilozó sem.

Úgyhogy visszatértem a legújabb MIUI EU dev-hez.

@22Dávid22: Jelenleg, mint írtam legújabb MIUI 9.3 EU dev 8.1.18-on vagyok és sajnos itt is ez a jelenség van, amit már többször leírtam a fórumban (de csak itt, meggyőző angol tudás hiányában).
Előjött már valamelyik 8-as MIUI EU stablen is.

Ha alszik a telefon és van benne microSD első feloldásnál akár 1-2 mp-ig is rajta kell tartanom az ujjamat, hogy feloldjon. Ha már feloldott, akkor pl programokon belül flottul érzékel. Meg ha újra lezárom, akkor is gyorsan felold, de alvásból első feloldás gyötrelmes.
Ha nincs SD, mindig flottul felold.
Leírtam többször is fórumon, visszakeresel nevemre olvashatod részletesen.
Majd megpróbálok hibanaplót is csinálni. :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#13200) Sethdobaloah válasza retesz147 (#13199) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

kevésbé idegesítő hiba, mint hogy nekem a Waze kifagy kivétel nélkül minden romon (gyárin is), de csak ha este van :D
Nappal annyit navigálok, amennyit csak akarok.

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.