Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Black_Raven válasza trebrona (#13097) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ez a multitool lassan több kárt okoz mint hasznot.:D mondjuk ki kéne irni, hogy hogy első twrp stb. telepitéskor nem ajánlott, csak haladóknak.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#13102) mák válasza Black_Raven (#13101) üzenetére


mák
tag

Pedig egyszerű volt használni, azért döntöttem e mellett, hogy ne legyen gond és BUmm......

mákosnudli

(#13103) Black_Raven válasza mák (#13102) üzenetére


Black_Raven
veterán

Pont az ún. egyszerüsége miatt könnyű benézni vele. Elsőre TWRP-t fastboot paranccsal kellene felrakni mert az a tuti. Összefoglaló írja is hogy ajánlott. Utána meg simán Installból TWRPben, ez a legegyszerűbb elvileg. Jó tudom mielőtt vki írna, hogy volt akinek így is rossz lett, de sztem kissebb a hiba lehetősége.:) Én is így csináltam és semmi gond nem volt vele..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#13104) mák


mák
tag

Na és ha az ember már az egyszerűbbnek tűnő verzsönt alkalmazta és így járt a telefonja, van mód újra indítani? Valahogy?

mákosnudli

(#13105) trebrona válasza mák (#13104) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Próbáld mindhárom gombot egyszerre hosszan, rezzenésig nyomni!

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13106) mák válasza trebrona (#13105) üzenetére


mák
tag

eddig, az sem segített... most töltöm, mert csak 35% volt a töltöttségi szint utolsó emlékem szerint.

mákosnudli

(#13107) gingerbalm


gingerbalm
aktív tag

Találkozott már valaki azzal a jelenséggel, hogy SD-kártyára rögzített tartalmat ismeretlen fájlként kezel a bluetooth és egyfolytában elutasítja a továbbítást azzal, hogy "ismeretlen fájl, a kérés nem teljesíthető"? Amint áthelyezem belső tárhelyre, azonnal simán, gond nélkül küldi. Global stable 8.5.4.0.

(#13108) gingerbalm válasza gingerbalm (#13107) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

furdalt a kíváncsiság, rágugliztam, ezzel együtt kell élni, másik xiaomi típusnál is van ez a bug

majd' egy éve használom a telót, nem sűrűn küldözgetek kékfogon, eddig nem jött elő, de rém büszke vagyok magamra, hogy azért találtam megoldást a belső tárhelyről repítéssel :DDD

(#13109) punky10 válasza gingerbalm (#13107) üzenetére


punky10
addikt

Mivel akartad küldeni?Úgy már jártam,hogy a TC-vel nem sikerült,váltottam X-plore-ra,ott sikerült a BT-n átküldeni.Azóta sem tudom miért,néha megy,néha nem,ekkor megint beinditom az alternatív fájlkezelőm,és kész.A gyári nekem valamiért nem jön be...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#13110) kean50 válasza trebrona (#13089) üzenetére


kean50
csendes újonc

Elbizonytalanodtam, mielőtt végigküzdöm a bootloader nyitási engedélyezési folyamatot: ha a telefonon a rendszer nem jön be (Fastboot módba tudom kapcsolni), akkor a leírások szerint nem világos, hogy a nyitás
sikerüt-e? Pl. a Tools.exe néha látja azt, hogy a bootloader zárva van, néha - de ez gondolom, más probléma - azt írja vissza, hogy a program nem fut az én rendszeremen (W10, 64 bit). Tehát a nyitáshoz elég a Fastboot módba való kapcsolás, a rendszer nem kell, hogy működjön?

(#13111) gingerbalm válasza punky10 (#13109) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

nem megy se a gyári fájlkezelőből, se a galériából, ha SD-kártyás a tartalom :)

Majd csekkolom akkor az X-plore-ral. Köszi a tippet!

(#13112) mák válasza kean50 (#13110) üzenetére


mák
tag

Én úgy tudtam leellenőrizni a bl nyitás sikerességét, hogy megpróbáltam még egyszer igényelni.

ez alapján csináltam

A bl nyitást nem lehet elrontani, de ami utána jön azt igen! Én taccsra vágtam a készüléket! Csak óvatosan!

[ Szerkesztve ]

mákosnudli

(#13113) kean50 válasza trebrona (#13089) üzenetére


kean50
csendes újonc

Azt hiszem, mattot kaptam, az Unlock a következő hibaüzenetet adta (képernyő). Ha a telefon döglött, meg lehet valahogy csinálni az Acount-Device összerendelést? Vagy ez a hajó már elment? (Amikor a telefont vettem, Account-ot csináltam, de nem ellenőriztem, hogy ott van-e a telefon...)

(#13114) trebrona válasza kean50 (#13113) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Recovery mód bejön? Telefon sziluett adatkábellel. Ha igen, akkor az előző linken lévő kínai MiPcSuite-tal meg lehet még próbálni újrahúzni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13115) trebrona válasza mák (#13112) üzenetére


trebrona
Topikgazda

A te telefonod hogy áll? Mi történik a különböző gombkombinációkra?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13116) kean50 válasza trebrona (#13114) üzenetére


kean50
csendes újonc

A Volume Up és Power együttes nyomására bejön egy menü, ami tartalmazza a Recovery pontot is,
ha erre gondolsz, De telefon sziluettet nem láttam (bocs, elég keződ vagyok telefon buherálás ügyben)

(#13117) trebrona válasza kean50 (#13116) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ha a recovery-t választod, mi történik?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13118) kean50 válasza trebrona (#13117) üzenetére


kean50
csendes újonc

1) Az MI PC Suite nem látja a telefont, ha erre gondoltál az előző üzenetben (képernyő)
2) A Recovery elindítaná Wipe all Data vagy hasonlót, de ezt végső megoldásnak gondoltam (tehát
nem tudom, hogy működik-e)
Ha nincs más megoldás, akkor marad ez

(#13119) trebrona válasza kean50 (#13118) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Gondolom az lenne a lényeg, hogy működjön a telefon. Így le kell nyelni a békát az adatvesztéssel, más lehetőséget nem látok. Ezt írtam korábban. [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13120) kean50 válasza trebrona (#13119) üzenetére


kean50
csendes újonc

OK, gondolom a service.global@xiaomi.com nem fog küldeni egy javító patch-szerű valamit a problémára
(persze ahhoz is nyitva kellene lennie a bootloadernek?). Ha működik a Recovery, akkor érdemes a bootloadert nyitni és letölteni egy stabil verziót, ahogy írtad?

(#13121) mák válasza trebrona (#13115) üzenetére


mák
tag

Hát, egyenlőre agyhalott...Valószínűleg rossz ROM-ot tettem fel rá, ezért van a hiba.

Most valahogy majd egy emberke valami megoldással életet lehel bele. Elmondta hogy hogyan de nem tudom már leírni.

mákosnudli

(#13122) mák válasza kean50 (#13120) üzenetére


mák
tag

Én örülnék ha ezzel a megoldással életre kelthetném a telefont. Ha be volt állítva az adatok mentése, akkor nem fog minden elveszni. Nekem sikerült a kb 80%-át visszatenni egy ilyen eljárás után.

mákosnudli

(#13123) gingerbalm válasza punky10 (#13109) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

kipróbálva, és a nem gyári fájlkezelő simán viszi, köszi még egyszer :R

[ Szerkesztve ]

(#13124) kean50


kean50
csendes újonc

A Recovery funkció működött (meglepő módon valahonnan valamennyi névjegyet is visszatöltött). Viszont a bootloader nyitása továbbra sem működik. Azt írja, hogy a "Current account is not bound to this device" és
"Add ... Developer options..." (lásd korábbi képernyő). Viszont a telefonomban nem találok ilyen fejlesztői
opciót... :((

(#13125) trebrona válasza kean50 (#13124) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Most már olvasd el az oldal tetején az összefoglalót! :) [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13126) netreg


netreg
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy olyan töltő adaptert venni, ami mágneses érintkezősorral kapcsolódik, hogy ne pusztuljon szét a telefon usb portja. Mi ennek a neve, van-e bevált forrás? Ha jól gondolom egy kis adapter lesz fixen a telefonban és a kábel lesz még új, a töltő maga marad a régi...

Kösz!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#13127) netreg


netreg
tag

Egy másik kérdés, lehet volt már. Hogyan lehet lebeszélni arról, hogy problémázzon a "Ne takarja le a beszédhangszóró környékét!" üzenettel? Biztos jó ez a védelem, de engem rettentően idegesít és mellőzném.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#13128) kean50 válasza trebrona (#13125) üzenetére


kean50
csendes újonc

Bocs, többször elolvastam, csak elég sok info van ott. Köszi a segítséget, most 72 óráig hidegre tett az MI Unlock, de utána tovább próbálkozom

(#13129) trebrona válasza netreg (#13127) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Kapcsold ki a zseb módot!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13130) dfilpo válasza Swiss_audio (#13050) üzenetére


dfilpo
csendes tag

Nálam is ugyanez a hibajelenség, sikerült esetleg valamilyen megoldást találni rá? Keresgéltem én is, de nem találtam semmit sajnos.

(#13131) netreg válasza trebrona (#13129) üzenetére


netreg
tag

Az mi az?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#13132) RTG válasza dfilpo (#13130) üzenetére


RTG
tag

Nálam akkor csinálta ezt, amikor valami régi nokia töltőre dugtam, mert csak az akadt a kezembe hirtelen, ill a kocsiban ,amíg nem vettem normális szivargyújtó töltőt.

(#13133) punky10 válasza RTG (#13132) üzenetére


punky10
addikt

Beállítások/képernyőzár és ujjlenyomat/haladó beállítások/zseb mód

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#13134) RTG válasza retesz147 (#13057) üzenetére


RTG
tag

Én már attól elégedett vagyok , h fönt van... :)) nem volt egyszerű...

gps, bt, és egyebekről még nincs tapasztalatom, lehet, h nem is lesz.
nyilván itt senki nem szaladt bele, (mint a "nehézkes" telepítésbe sem) de van egy elég bosszantó hibája a romnak, vagy valaminek. :(( nevezetesen : nem tudod a beérkező hívást sem fölvenni, sem elutasítani. fölfelé húzva az ujjadat, a zöld kör mozog fölfelé, félútig. de ott nem történik semmi, a hívást nem veszi fel. följebb nem tudod húzni, ha elenged leesik. lefelé ugyanez, csak pirosban.
xda-n is volt aki találkozott ilyesmivel ( ha jól értem ) , állítólag javították is ( ha jól értem ) de talán nem sikerült eléggé megnyugtatóan rendezni ezt a hibát.
hívnak, böködöd, húzogatod... :F elsőre-másodikra soha, de az a valószínűbb, h a hívó unja meg hamarabb és leteszi.

telefon esetében ez elég szar ügy. :W

(#13135) Jabby válasza netreg (#13126) üzenetére


Jabby
őstag

"Szeretnék egy olyan töltő adaptert venni, ami mágneses érintkezősorral kapcsolódik, hogy ne pusztuljon szét a telefon usb portja."

Univerzális mágneses micro USB kábel

(#13136) Sethdobaloah válasza RTG (#13134) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nekem is ez volt vele. Én váltottam (mondjuk más hiba miatt).
DE: ha kinyomod a power gombbal, majd vissza ébreszted, akkor utána tökéletesen fel tudod venni a gyári telefon appot is.
VAGY: cserélsz egy másik tárcsázóra, amivel szintén nem lesz gondod.

...csak én vagyok helikopter?

(#13137) RTG válasza Sethdobaloah (#13136) üzenetére


RTG
tag

Hiába nyomom ki, majd vissza, nálam ez nem segít. Milyen tárcsázót használtál?
Köszi

(#13138) retesz147 válasza Sethdobaloah (#13136) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi! Akkor lehet várok még kicsit.

Mi volt a másik hiba?

RTG:köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#13139) Sethdobaloah válasza RTG (#13137) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

A népszerűeket próbáltam, amit a store felajánlott. Mind jo volt ebből a szempontból.

Nálam a hiba: telenor kártyával nem volt se net, se 4g. Telekommal meg volt. Másik rommal minden ok azóta is.

...csak én vagyok helikopter?

(#13140) RTG válasza Sethdobaloah (#13139) üzenetére


RTG
tag

ok, köszi, rápróbálok, hátha összebarátkozunk

retesz : nincs mit

:)

[ Szerkesztve ]

(#13141) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Gyári hívásnaplóban kerestem egy hívást, és a "teljes" listában nem találom. Ha egy adott névjegynél megyek bele a hívásnaplóba (hogy a névjeggyel folytatott hívásokat lássam), akkor viszont ott vannak ezek a hívások. Próbáltam a teljes listát névre, telefonszámra szűrni, és akkor sem jelennek meg ezek a hívások, kizárólag akkor, ha a névjegyből listázok. Miért lehet ez?

(#13142) retesz147


retesz147
addikt

Srácok, hogy kell TWRP-t frissíteni?
Most a 3.0.2.0 van és ugye szeretnék pixelt exp. ROM-ot, ahhoz meg ugye új kell...

Simán letöltöm és TWRP alól instal a zip-et?

:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#13143) trebrona válasza retesz147 (#13142) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Igen.
Vagy install image.

Bár én ahogyan írtam, azzal a TWRP-vel (3.0.2.0) tettem fel azt a romot.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13144) retesz147 válasza trebrona (#13143) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi!
Igen, olvastam, hogy te azzal toltad fel.
Akkor lehet rápróbálok én is....

Fiad azóta is megelégedve használja a pixel-t?

Viszont lehet lementeném a jelenlegi rendszert, ha mégse tetszene, tudjam visszatenni a jelenleg működő EU dev-et.

Kérhetek segítségek, hogy kell lementeni, majd visszatenni?

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#13146) trebrona válasza retesz147 (#13144) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Igen, nála továbbra sincs semmi többiek által jelzett hiba.

----------------

Mentés előtt kapcsold ki a képernyő mintát/jelszót, ujjlenyomatot!
TWRP-ben simán backup.
Visszaállítás TWRP-ben restore, majd a mentés betallózása.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13147) retesz147 válasza trebrona (#13146) üzenetére


retesz147
addikt

És egy böszme nagy SD kártya...

:R :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#13148) punky10 válasza retesz147 (#13147) üzenetére


punky10
addikt

Csak micro-SD fér bele... :P :D

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#13149) retesz147


retesz147
addikt

Feltettem tegnap este én is a Pixel Experience-t a 01.10-es változatot.
TWRP 3.0.2.0 alól ment fel mindenféle hiba nélkül és úgy csináltam ahogy elő van írva (azaz ezt a metódust követtem: Slikkica leírása). Még semilyen patchet nem tettem fel, mert nem ütköztem hibába. BT és GPS-t még nem teszteltem.

Eddig működik, minden okés...Root még nincs. Nagyon fapados (de hát ilyennek kell lennie egy stock androidnak).

Ha valkinek kérdése van, szívesen segítek, ha tudok!

Egy kérdésem lenne: háttérkép görgetést hogy tudom kivenni, hogy fix legyen a háttér?

@punky10: ne viccelj...enyém lyukkártyára ment ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.