Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) trebrona válasza pados (#13850) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Szívesen! :)

Azért a belakás előtt én váltanék stable romra, ha nem akarsz több hasonlót.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13852) pados válasza trebrona (#13851) üzenetére


pados
csendes tag

oks, megpróbálom, köszi a tippet.

(#13853) dreamer125


dreamer125
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám van a redmi 3s prime készülékemmel:

Telefonálás közben a a másik fél szinte egyáltalán nem hallja amit mondok. (ha nem a fejem mellett van a teló, hanem közvetlenül a mikrofon elé teszem a szám, akkor jól hallható amit mondok)
Mikrofon előtti részt kitísztíttattam. A hangfelvétellel működik, jó minőségű a hang.

A kérdésem az lenne, hogy a felvétel közben is az alsó mikrofont használja a készülék?

Lehet -e a hanghívásnál a mikrofon erősségét állítani?

Telepítsek rá esetleg egy régebbi ROM-ot? Már régen csináltam ilyet, azt esetleg valaki pontról, pontra leírhatná. (windows 10-et használok)

Várom szíves válaszotok.

(#13854) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Régebben írtam, hogy van a családban egy 3S Prime, ami olyan hibát produkál, hogy egyszer csak nem működik az ujjlenyomat-olvasó. Restart, aztán, mintha mi sem történt volna ismét működik.

Volt valakinek esetleg olvasott valaki hasonlót? Gyanús, hogy szoftveres bug, mivel megoldja a restart, mivel hölgyé a készülék, nyilván teljesen belakva, így a factory reset egyelőre nem megoldás. Köszi. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#13855) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

A beta frissítések hibájával kapcsolatban nincs valami hivatalos közlemény? A legutóbbi szenvedés óta nem merem lefrissíteni, és ahogy vissza olvastam, jól is teszem...

ez a kedvenc aláírásom

(#13856) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Húgom kb. 1 éves Redmi 3S Prime-ja (azt hiszem dev. rom-os) ma reggel minden ok nélkül FASTBOOT mode-ba váltott. Próbálnék kilépni belőle vagy hard resetet csinálni, de sajnos 1-2 hónapja be lett áztatva a teló és azóta nem működik a power gomb.

Van bármi esély arra, hogy ebbe a telefonba még életet leheljünk?

[ Szerkesztve ]

(#13857) ktomcat válasza nemethchek19 (#13856) üzenetére


ktomcat
senior tag

Szia,

Szerintem két lehetőség van:
1. Bekapcsoló gomb fillérekért
2. Fastboot modban elvileg tud kommunikálni a telefon a géppel, cmd-n keresztül talán tudsz neki egy újraindítás parancsot adni "fastboot reboot recovery" vagy valami hasonló, ebből a videóból kiindulva

(#13858) nemethchek19 válasza ktomcat (#13857) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Az a baj amíg működött nem lett unlockolva a bootloader. Feltetelezem akkor a cmd-s megoldás nem fog működni. Persze nyugodtan javíts ki ha tévedek.

(#13859) nemethchek19 válasza ktomcat (#13857) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Hát adb-vel sehogy sem akar összejönni. Beírom hogy "adb devices" de nem talál eszközt.

Ha beírom hogy "adb reboot bootloader", ezt írja ki: "error: device '(null)' not found"

Van valami megoldás hogy zárt bootloaderrel tudjak windows-ban hard resetet csinálni a telefonon?

[ Szerkesztve ]

(#13860) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#13856) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Na közben sikerült életet lehelni a power button-ba, úgy hogy működik a telefon. :D

(#13861) pataig válasza nemethchek19 (#13860) üzenetére


pataig
tag

Sziasztok!
Van az ismeretségi körömben néhány ilyen telefon, s az egyik elkezdte mostanság azt a hibát produkálni, hogy hívás indításnál/fogadásnál 2-3 másodperc után mindkét oldalon megszűnik a hang! Global dev rom van rajta a legújabb frissítésel, de az előzőek is ezt a hibát produkálták.
Volt már valakinek hasonló problémája?
Zárt a bootloader!Azt gondoltam, hogy updater segítségével felteszem neki a legújabb global stable romot. Ez töröl mindent róla?? Vagy érdemes lenne miflash-el felrakni egy fastboot romot?? Szeretném ha mindent törölne a telepítés, s hátha megjavulna tőle a készülék! Mit ajánlotok?

(#13862) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok! Gsam battery-ra rákukkantottam tegnap. 12óra alatt a google play szolgáltatások 5ó 30p-et használta a significant motion detector-t. Ez mi a túró és hogy lehet kilőni?
Régen is szarakodott a szolgáltatások, akkor minden nap egy újraindítás megoldotta, de most nem segít. Valahol olvastam, hogy fel kell rakni a play-ból az új béta változatot. Tegnap felraktam de ugyan úgy szívja az akkut. :(

[ Szerkesztve ]

(#13863) ktomcat válasza nemethchek19 (#13860) üzenetére


ktomcat
senior tag

akkor már lehet érdemes nyitni a bootloadert :D

(#13864) 22Dávid22 válasza jackbacsi87 (#13862) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

A biztonsági beállítások alatt kéne egy olyannak lennie, hogy Trust Agent komponensek. Itt ki van kapcsolva a Smart Lock? Ugyan nem ezen a telefonon, hanem még régen egy másikon okozott ez nekem wakelockos problémákat, azóta nekem mindig ki van kapcsolva.

(#13865) jackbacsi87 válasza 22Dávid22 (#13864) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Aha, be volt kapcsolva! Kinyomtam, tesztelés indul, köszi!👍

(#13866) retesz147 válasza 22Dávid22 (#13864) üzenetére


retesz147
addikt

" Haljak meg" én ezt nem találom....hol is van? :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#13867) jackbacsi87 válasza retesz147 (#13866) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Eu 9.2 stabil rom-nál:
beállítások/rendszer/adatvédelem/
trust agent komponens

[ Szerkesztve ]

(#13868) Directors válasza Jabby (#13839) üzenetére


Directors
senior tag

Feltettem a programot. A képen láthatóak a dolgok.
Ahol mutatja google térképnél hogy melyik toronyhoz van csatlakozva a teló, ott össze vissza váltogat a tornyok között. Egyszer ezen, egyszer azon van. Így vagy van 3G vagy csak 2G. Ami nekem egy picit fura hogyha a progiba erre a "MAP" fülre megyek akkor gyorsan visszacsatlakozik egy olyan toronyhoz ami tud 3G-vel szolgálni. Majd egy kis idő múlva vissza áll a 2G-s toronyra.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
Végül is nekem az jön le mint ha nem lenne a közelbe normális térerő.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13869) trebrona válasza Directors (#13868) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Szerintem ez még mindig nem zárja ki azt, hogy a SIM nem 4G képes. Lehet, hogy 4G lenne.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13870) Jabby válasza Directors (#13868) üzenetére


Jabby
őstag

Veszteni nem vesztesz vele, próbálj meg cseréltetni SIM kártyát, ingyenes, nekem a Telenornál 10 percet vett igénybe.
De én is azt látom, hogy a 4G-s toronynál kicsi a térerőd.
Menj közelebb ehhez a toronyhoz, s úgy is teszteld le.

(#13871) retesz147 válasza jackbacsi87 (#13867) üzenetére


retesz147
addikt

:R még mindig meg tud lepni a MIUI

Xiaomi 13 eu dev...

(#13872) ktomcat


ktomcat
senior tag

Sziasztok,

A telefonom úszni próbált, de a pocsolya erősebb volt, most az érintő panel nem igazán reagál, egy 10 perc után sikerült annyi reakciót elérnem hogy ki tudjam kapcsolni, melóban vagyok rá raktam a radiátorra, szerintetek van esély hogy életre keljen szerviz nélkül? hazamegyek szét szedem mert most már van kit-em hozzá, addig van valami tippetek hogy mit tudok még csinálni?
Annyi tartozékom van már hozzá hogy nem szívesen cserélném le, max itt szétosztogatom őket ha nem sikerül :F

(#13873) DJ. Ru$y válasza ktomcat (#13872) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elszaladsz a boltba egy zacskó rizsért és belerakod. (Komolyan.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#13874) jackbacsi87 válasza 22Dávid22 (#13864) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

No, nem jött be. Megpróbáltam azt is, hogy gsam battery-ben érzékelők használati ideje/google play szolgáltatásoknál (ez a bűnös) a kezelésre rábökve 4 dolgot hoz ki. Van egy azonos nevű, google play szolgáltatás cucc, aminél az alkalmazásengedélyknél kinyomtam a testérzékelőt, hátha az a bűnös. Sajnos az sem nyert. (Újraindítás mindig volt a változtatások után.)
Szóval kutatok tovább.
Másnál amúgy nincs ilyen probléma?

[ Szerkesztve ]

(#13875) ktomcat válasza DJ. Ru$y (#13873) üzenetére


ktomcat
senior tag

igen, ezt a verziót hallottam ma mindenkitől csak nekem nem fekszik ez a beleteszem aztán vagy lesz valami vagy nem, meg ahhoz hogy ki tudjam kapcsolni úgyis szét kell szednem, ami most folyamatban is van, a legapróbb alkatrészeire szedem szét aztán mindegyiket lefújom valamivel (hajszárító ilyenkor off persze a meleg levegő miatt), csak tudnám hogy hol keressem a hibát

(#13876) DJ. Ru$y válasza ktomcat (#13875) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mert, amíg a radiátoron volt addig nem lehetett volna a rizsben? (Lehet jobbat is tett volna neki.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#13877) ktomcat válasza DJ. Ru$y (#13876) üzenetére


ktomcat
senior tag

hát ma olyan helyen voltam ahol pont nem volt rizs de még bolt se a közelben :D mindenesetre egyik se mentette volna meg, nyáron ugyanígy halálozott el az érintőpanel illetve jött egy zápor, kb. 3-4 csepp érte már raktam zsebre de az is elég volt neki. Ilyen szempontból elég gyenge a konstrukció.

De most már szétszedtem, összeraktam, kijelenthetjük hogy elhalálozott. Wayteqnél 20 ropi a komplett kijelző, ha egyáltalán tényleg ez a baja.

(#13878) bb71


bb71
őstag

Nálunk is a dev rom összetojta magát ma éjjel, végtelen újraindítás és twrp install, és lazyflasher meg újabb végtelen újraindítás után 1 1/2 óra után most megy és kiírta, hogy szépen frissült minden - na persze... :W

Most jött el a pillanat, hogy áttérjünk stabilra vagy xiaomi.eu-ra, Ti hogy csináltátok, hogy minden adat és ikonok megmaradjanak? :F

(#13879) bb71 válasza bb71 (#13878) üzenetére


bb71
őstag

Xiaomi.eu
MIUI 9.6 8.3.8:
Status: RELEASED
- MI5C, Redmi 3S are suspended for this week

(#13880) retesz147 válasza bb71 (#13879) üzenetére


retesz147
addikt

igen, épp most néztem és gondoltam beírom, de megelőztél....

Xiaomi 13 eu dev...

(#13881) bb71 válasza retesz147 (#13880) üzenetére


bb71
őstag

Ha jól látom a 9.2.1 túlzottan akksi fogyasztó 4-5% / éjszaka.

9.2.2-ből nem is készült eu rom.

8.3.8 felüggesztve.

Most akkor mit tegyek fel??? Global stabilt?

[ Szerkesztve ]

(#13882) retesz147 válasza bb71 (#13881) üzenetére


retesz147
addikt

Van még eu dev 8.3.1, de ott nekem (és másnak is) frissítés után eltűnt 1-2 progi, amit nem is tudtam újratelepíteni, úgyhogy "tiszta" telepítés kellett...Viszont, ha újrahúzod a telót, akkor a 8.3.1 jó lehet, bár a fórumát nem követem figyelemmel, nem tudom milyen a fogyasztás....

Hát, vagy felteszel egy korábbi eu dev-et, vagy az eu stabilt 9.2.1, ha EU vonalon akarsz maradni.
Közben látom, azt írtad fogyasztónak....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#13883) hati válasza bb71 (#13881) üzenetére


hati
addikt

A global stabilt javaslom.

(#13884) bb71 válasza hati (#13883) üzenetére


bb71
őstag

Kösz, én is arra tettem le voksot... épp mentem a telót.

(#13885) bb71


bb71
őstag

unfortunately the android.process.acore has stopped - ez lett a telepítés után, folyamatosan feldobja!

(#13886) hati válasza bb71 (#13885) üzenetére


hati
addikt

Ha nem tette volna meg a telepítő, akkor csinálj egy gyári visszaállítást.

(#13887) sz.j válasza bb71 (#13885) üzenetére


sz.j
nagyúr

Így csináltad, mert ez alapján nekem probléma nélkül sikerült az átállás?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13888) bb71 válasza sz.j (#13887) üzenetére


bb71
őstag

Igen.

(#13889) jackbacsi87 válasza jackbacsi87 (#13874) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Eu stabil 9.2-vel nem jutok előbbre.
Ki mit ajánl, mit használ? 8.6.0 megy vissza ha nincs más.

(#13890) Mynock


Mynock
tag

Sziasztok!

Bocs a hülye kérdésért,de témát hol lehet letölteni a készülékre.Egyszerűen nem találom.A beállítások/témáknál csak a sajátjaim vannak,de más funkciót nem találok hozzá,pedig emlékeim szerint innen szedtem le ami eddig is van.

(#13891) hati válasza jackbacsi87 (#13889) üzenetére


hati
addikt

Nekem az utolsó MIUI8-s stabil rom bevált. MIUI9-re nem akarok váltani.

(#13892) laca1052 válasza hati (#13891) üzenetére


laca1052
tag

Szia . Az utolsó MIUI8-s stabil rom ugyan így fel rakhato? Minden mokolas nélkül?
Innen.[link]

Miui 9 Dev rol át terhetek? Bocs a sok kerdesert.

[ Szerkesztve ]

(#13893) Ryla20


Ryla20
csendes újonc

Én tegnap félkómásan rányomtam a 8.3.8-as rom telepítésére, levert a víz a következő 20 percben, de nem lett semmi szépen felment megy azóta is, kérdés ha csinálok most backupot (minden gyári nincs twrp) és felrakom a stabil miui9-et akkor mindent visszatudok állítani vagy újra kell mindent egyenként telepítenem?

(#13894) hati válasza laca1052 (#13892) üzenetére


hati
addikt

Persze. Nálam a Version: V8.5.4.0.MALMIED van fent. Én is dev-ről álltam át kb. 1 éve. Persze előtte mentés, mert mindent töröl vagy ha mégsem, akkor neked érdemes utána egy gyári visszaállítást csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#13895) shootme2 válasza laca1052 (#13892) üzenetére


shootme2
aktív tag

Beépített updaterrel csak az éppen aktuális legfrissebb tehető fel ami jelenleg a 9.2.2.0. Ha a 8.5.4.0-át akarod feltenni akkor bootloader nyitás után miflash-el tudod megtenni.

(#13896) laca1052 válasza shootme2 (#13895) üzenetére


laca1052
tag

Köszi a segítséget mokolni nem akarok akkor maradok Deven és nem frissitgetem igyis vagy 4 - ét ki hagytam.Amugyis mindent tiltanak le a VOLTE kapcsolót most a témákat nem lehet letölteni ,amúgy működik rendesen a teló. :R

(#13897) Jim74 válasza laca1052 (#13896) üzenetére


Jim74
nagyúr

Devről csak a legfrissebb stabilra válthatsz. De stabil 9-esről tudsz downgrade-elni stabil 8-asra a beépített updaterrel.

(#13898) shootme2 válasza Jim74 (#13897) üzenetére


shootme2
aktív tag

Beépített updaterrel downgradelni NEM lehet. Az összefoglalóban is le van írva...

(#13899) Jim74 válasza shootme2 (#13898) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát márpedig nekem sikerült.
Developer vonalról (8-as) akartam stabilra váltani kb. 1 hónapja. Letöltöttem a telefonra az utolsó stabil 8-ast. Nem engedte beépített updaterrel feltenni, mert hogy developerről stabilra csak a legfrissebb verzióval lehet váltani. Letöltöttem a legfrissebb stabil romot (9-es), azt engedte feltenni. Ezután már simán ráment a stabil 8-as is a gyári updaterrel. Tehát lehet downgrade-elni.

(#13900) shootme2 válasza Jim74 (#13899) üzenetére


shootme2
aktív tag

És tényleg megcsinálja :Y A MIUI 8 updatere nem volt hajlandó ilyesmire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.