Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) sz.j


sz.j
nagyúr

Szinte hihetetlen, de maga a stabil rom, minden probléma nélkül, kb 5-10 perc alatt felment.
Ez alapján csináltam, köszönet a leírásért shootme2 fórumtársnak

Kicsit szokatlan a kezelőfelülete, bár lehet, hogy ezen tudok majd változtatni, most még (kb 20 perce) a frissítések letöltése zajlik.
Viszont a frissítések letöltésének kezdetéig a Névjegyeket (telefonszámokat) nem töltötte vissza ... Automatikusan visszatöltötte!

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13302) punky10 válasza kmisi99 (#13300) üzenetére


punky10
addikt

Ezzel én is így vagyok.Az első színes kijelzős,midi csengőhangos telefonom a Sony Ericsson T310 volt.Máig az az ébresztőhangom,amit azon állítottam be.Hurcolom magammal telefonról telefonra.Volt,hogy megvásárolt ébresztő-alkalmazást(Alarm Clock Extreme)azért töröltem,mert kivették belőle a midi-támogatást... :)

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#13303) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Lenne egy láma kérdésem ....
Azt hol tudom megváltoztatni, hogy a megnyitott oldalak háttere ne egyszínű fekete legyen, mert így nem látni sok szöveget, jelet?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13304) trebrona válasza sz.j (#13303) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ja jól értem, változtass témát!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13305) sz.j válasza trebrona (#13304) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na épp ez a bajom, hogy hiába változtatok témát vagy háttérképet a főoldal kivételével minden megnyitott oldal háttérszíne fekete marad a képernyőn.

Viszont ezt nem értem ....
Akartam felrakni képernyő képet is a fekete háttérről, de amikor letöltöttem a pc-n már fehér volt a háttér :Y , ezért lefényképeztem a telefont és itt a fekete háttér ...
A kezdőképernyő meg normális.

Mit lehet ilyenkor csinálni, min kellene változtatni, hogy ne fekete legyen a megnyitott oldalak háttere?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13306) trebrona válasza sz.j (#13305) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nagy kontrasztú szöveget, vagy a színek invertálását kapcsold ki!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13307) sz.j válasza trebrona (#13306) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Nagy kontrasztú szöveg (kísérleti) eddig is ki volt kapcsolva, viszont a Színek invertálása be volt és amikor ezt kikapcsoltam jó lett minden.

Köszönöm a segítségedet. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13308) pete_21


pete_21
addikt

Köszönöm a válaszokat a tokkal kapcsolatban. :) Remélem hamarosan ideérnek. :D

Én is ajánlom mindenkinek a stabil romot, aki nincs kísérletező kedvében. Én amikor vettem a telót (2016 december), global beta-val kaptam, de szerencsére valami azt súgta, hogy jobban járok, ha még az elején azzal kezdek, hogy global stable-t rakok fel. Azóta is jól működik. Annyi észrevétel/hiba van benne, hogy megvétel után az első pár hónapban előfordult, hogy újraindult a telefon (kép szétesett, és magától restartolt a telefon - ahogy olvastam, többeknél jelentkezett ez a hiba!). Majd megszűnt, és sokáig nem jött elő. A napokban azonban egyszer megint újraindult. Nem tudom, mi okozza, de más hiba szerencsére nincs a global stable rommal.
Néha elgondolkodom, hogy érdemes lenne-e eu stable-t feltenni? Mivel nyújtana vajon többet?

Ha kijön a MIUI 9, és frissítek rá, valószínűleg érdemes lenne factory resetet nyomni. Akkor már lehet, hogy jobban járok eu stable-lel?

(#13309) PainKiller69


PainKiller69
csendes tag

Megjelent a hivatalos Lineage OS 14.1 3S és 3X-re!

[ Szerkesztve ]

(#13310) bankipeter


bankipeter
csendes újonc

Vettem magamnak egy mi a1-et, így barátnőm fogja tovább használni a redmi 3s-em, ki akartam jelentkezni a gmail-emből, de nem engedi, azt írja "A rendszergazdája nem engedélyezi ezt a módosítást". Nem akartam gyári visszaállítást csinálni, sem rootolni. Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#13311) sz.j


sz.j
nagyúr

Van egy olyan lehetőség, hogy a kezdőképernyőre ki lehet tenni a kikapcsolási ikont (Kijelzőt hosszan érinted=>+ Widget=>Kapcsoló=>Képernyőzár), de hiába is próbálom nem sikerül.
Hosszan nyomom a kijelzőt mégsem jelenik meg sem a kezdő sem a második oldalon.
Sőt a kezdőoldalról sem tudom a számomra nélkülözhető ikont áthúzni a másik oldalra, hogy ennek a helyére tegyem a kikapcsolás ikonját ...
Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13312) gingerbalm válasza sz.j (#13311) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Ne a kijelzőt nyomd, hanem a háromvonalas érintőt alul, megjelenik a sorban nálam másodikként a widgetek, arra nyomsz, majd a kapcsolókra, és görgeted a képernyőzárig.

(#13313) misimagaki válasza sz.j (#13311) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Kezdőképernyő-elrendezés zárolva nincs bekapcsolva nálad?
Beállítások - Kezdőképernyő és előzmények

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#13314) sz.j válasza misimagaki (#13313) üzenetére


sz.j
nagyúr

Közben megoldódott .., zárolva volt az elrendezés.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13315) igmetall válasza Slukkica (#12919) üzenetére


igmetall
csendes tag

Szia Slukkica!
Tegnap a legújabb Pixel Experience-t (18-01-18) próbáltam feltenni az általad leírtak alapján, nem adb-n hanem TWRP-n (3.0.2.0) keresztül és 30 perc után sem indult el a rendszer.
Nem volt bootloop, csak a telepítési fázisban tekert, tekert, de nem történt semmi, nem töltött be a rendszer.

Nincs ötleted mi lehetett a gond?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#13316) Gabás válasza pete_21 (#13308) üzenetére


Gabás
addikt

Mivel nyújtana vajon többet?

A plusz/módosított funkciókon kívül hamarabb frissül, uh. talán egy fokkal biztonságosabb. Most pl. már 3 hónapja várunk a global stable ágon frissítésre

[ Szerkesztve ]

(#13317) hati válasza Gabás (#13316) üzenetére


hati
addikt

Mitől biztonságosabb? Mikori benne az android biztonsági szintje? 2017 április...

(#13318) Gabás válasza hati (#13317) üzenetére


Gabás
addikt

talán, a funkciójavítások miatt:)

aki a biztonságot keresi, valszeg jobban jár egy újabb Android-verzión alapuló ROM-mal

[ Szerkesztve ]

(#13319) trebrona válasza Gabás (#13318) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Android verzió ugyanaz.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13320) Gabás válasza trebrona (#13319) üzenetére


Gabás
addikt

Sajnos igen (más ROM-okra utaltam), de a MIUI saját funkciói azért gyorsabban frissülnek az EU-s verzióban

[ Szerkesztve ]

(#13321) ktomcat válasza igmetall (#13315) üzenetére


ktomcat
senior tag

Rossz twrp-t használsz, 3.2.1.0 kell oreohoz (vagy a legfrissebb)

(#13322) igmetall válasza ktomcat (#13321) üzenetére


igmetall
csendes tag

Ohh, kösz, erre nem gondoltam :)

(#13323) chipesz válasza ktomcat (#13321) üzenetére


chipesz
őstag

Ez érdekes. Nekem 3.0.2-0 verziós TWRP van, de gond nélkül felment a Pixel Experience 8.1 ROM.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#13324) igmetall válasza chipesz (#13323) üzenetére


igmetall
csendes tag

Melyik kiadású pontosan? Már a pixel....Tegnap kétszer flasheltem a 8.1 180118-t és mindkétszer csak tekert...

[ Szerkesztve ]

(#13325) ktomcat válasza chipesz (#13323) üzenetére


ktomcat
senior tag

akkor szerencséd van hogy emiatt még nem volt gondod :B

(#13326) trebrona válasza ktomcat (#13325) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Vagyunk így ezzel páran. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13327) kiborg


kiborg
aktív tag

Sziasztok!

Frissítettem a rendszert (MIUI 9 Global 8.1.18 Béta, 6.0.1 MMB29M) és lezárási és a feloldási hangot is módosította.
Vissza lehet állítani a régebbit vagy szokjak hozzá? (az új nem tetszik, túl csipogós)

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#13328) laca1052 válasza kiborg (#13327) üzenetére


laca1052
tag

Szerintem szokj hozzá ez már így marad én már nem frissitgetem mert úgy látom hogy nem jó irányba megy a Global Beta.Inkáb várok a stabil MIU 9 re . :D

(#13329) lócitrom


lócitrom
őstag

EU 9.2.1.0 kiadással kapcsolatosan mik a tapasztalatok? párom telefonján még gyári stabil fut, bár nem tudom ezzel a vassal mi a helyzet szoftveres téren manapság. régebben egész normális volt a gyári míg használtam. érdemes lehet váltani? EU telepítés esetén elég törölni a gyorsítótárakat TWRP-ben, hogy ne bukja a dolgait?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#13330) trebrona válasza lócitrom (#13329) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nincs vele gond, ahogy megjelent, fel is tettem. Fiamnak hiányzott a MIIUI. :)

Global stable-ről váltáskor kell FR. Elvileg tiszta telepítés az ajánlott, wipe system stb, én sosem csináltam, TWRP-ben Factory Reset csak.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13331) lócitrom válasza trebrona (#13330) üzenetére


lócitrom
őstag

megnyugtató. már csak ez a telefon lóg ki az EU vonalból. mentést akkor csinálok a biztonság kedvéért.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#13332) margithid


margithid
veterán

Másfél év után továbbra is szenzációs a 3S üzemideje.
Ma reggel tettem fel töltőre, 3% maradt benne, 7 nap 1 órája ment, kijelzőidő 5 óra pár perc.
Wifi állandóan bekapcsolva, mobilnet kikapcsolva.
Több min elégséges!

[ Szerkesztve ]

(#13333) hati válasza margithid (#13332) üzenetére


hati
addikt

Milyen ROM-mal? WIFI-t, BT-t, etc. ki-be kapcsolod vagy minden állandóan be van kapcsolva?

(#13334) margithid válasza hati (#13333) üzenetére


margithid
veterán

Wifi van bekapcsolva, más nincs. De az folyamatosan!
Global Stable, legutolsó verzió.

(#13335) hati válasza margithid (#13334) üzenetére


hati
addikt

Akkor nálam a talán a folyamatos BT szinkron a MI Band2-vel lehet a különbség. Esetleg a 2 sim.

(#13336) szanozs válasza lócitrom (#13329) üzenetére


szanozs
aktív tag

Ez a EU 9.2.1.0 verzió ez most az EU stabil verzió? Honnan lehet letölteni? Az összefoglaló linkből megnyitva csak 9.1 és 9.3 verziók vannak.

(#13337) trebrona válasza szanozs (#13336) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Írkálok én is összevissza. 9.2.1.0 van a linken...
Nem tudom mit nézel. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13338) szanozs válasza trebrona (#13337) üzenetére


szanozs
aktív tag

Ő az?
Ezen az oldalon ez a zip?
xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V9.2.1.0.MALCNEK_v9-6.0.zip
Csak azt nem értem a 9.3-ból, hogy lesz 9.2? Ezt nem tudom követni!

(#13339) trebrona válasza szanozs (#13338) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Igen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13340) Kátai


Kátai
senior tag

Meg volt a:
bl nyitás
twrp telepítés
root
de azóta ha a telefont a pc-hez csatlakoztatom akkor (win 10) nem látja a telefont.Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#13341) trebrona válasza Kátai (#13340) üzenetére


trebrona
Topikgazda

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13342) bb71 válasza trebrona (#13341) üzenetére


bb71
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy a fenti beszélgetés alapján akkor a xiaomi.eu-s stabil romokat érdemes használni?

(#13343) trebrona válasza bb71 (#13342) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Véleményem szerint igen. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13344) hati válasza Kátai (#13340) üzenetére


hati
addikt

Mivel root-oltad? Ha supersu, akkor helyette használd a magisk-ot. Abban pl. van root hide is, ami banki alkalmazásoknál jól jöhet.

(#13345) kisfakir


kisfakir
csendes tag

Sziasztok!A beszéd hangszoró néma lett,kihangosítás,fülhallgató jack-en keresztül o.k.Mivel tudnám tesztelni,hogy hardver,vagy szoftver probléma?Az eset a következő volt:telefon fullra töltve,öltözőszekrénybe bezárva(senki nem nyúlt hozzá).Szekrény nyitás után telefonon kép nem volt,gombokra nem reagált,a zöld értesítési led világított.Többszöri bekapcsoló gomb hosszan tartó nyomásra nagy nehezen újraindult,azóta nincs hang a beszédkor a fülnél lévő hallgatón(hangszórón).Újraindítás többször volt már.Global 8.5 stabil 8.5.4.0(MALMIED) rom van rajta,piszkálva ilyen irányban nem volt.

(#13346) punky10 válasza kisfakir (#13345) üzenetére


punky10
addikt

Tárcsázóba üsd be a *#*#6484#*#* és válaszd a single item test módot.Itt válaszd a receivert.Ha hallasz valami dallamot,akkor hardveresen jó a hangszóró.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#13347) kisfakir válasza punky10 (#13346) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Ez úgy néz ki nem szólal meg :( Akkor hardver hiba?

(#13348) punky10 válasza kisfakir (#13347) üzenetére


punky10
addikt

Akkor nagyon valószínű.Ha a tesztüzemben nem szólal meg,akkor szervíz.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#13349) margithid válasza hati (#13335) üzenetére


margithid
veterán

Nálam is 2 sim van, szóval akkor kizárásos alapon a BT.

(#13350) trebrona válasza hati (#13335) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ha frissítetted, az újabb MiFit éhesebb.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.