Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) chipesz válasza kmisi99 (#13049) üzenetére


chipesz
őstag

Hello, szerintem annyira nem hatékony.
Én múlt héten raktam fel a PixelExperience 8.1 romot, hívásnál nem sötétült el a képernyő. Felraktam a Proximity Sensor Reset appot, s bár szkeptikus voltam, de a leírtakat megcsináltam, újraindítottam és jó lett. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#13052) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Beszélgetés magától elnémításra van valami megoldás?:
a probléma, hogy kb minden 2. hívásnál ha felveszem a telefont, akkor lenémul a mikrofonom. El kell vennem a fejemtől és kikapcsolni a némítást, hogy halljanak. Amikor elveszem a fejemtől a telefont, látszik, hogy nem volt bekapcsolva a kijelző, ezért nem hiszem hogy a fülemmel némítanám le magamat. Valami ötlet?

ez a kedvenc aláírásom

(#13053) lehella válasza ROBERTOH (#13052) üzenetére


lehella
senior tag

Nálam is ez van már mióta megvan a telefon (másfél éve), de nekem a kijelző nem kapcsol ki és a fülemmel némítom le. Ha nincs rá semmi megoldás, akkor az üvegfóliára tippelek. Neked van? Néha még azt is kiírja a telefon, hogy ne takarjam le a hangszórót. :F

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#13054) ROBERTOH válasza lehella (#13053) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nincs fólia a kijelzőn. Hangszóró letakarást sose írt ki. MIUI 9 Global 7.12.14 Béta van rajta, de előző verziókkal is ugyanezt csinálta.

ez a kedvenc aláírásom

(#13055) Sebhelyes válasza Swiss_audio (#13050) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Szmötyis vagy galyra ment az USB foglalat pl.

(#13056) hati


hati
addikt

Pixel Experience update, januári biztonsági szinten. Lassan megéri kipróbálnom. 😃

(#13057) retesz147 válasza hati (#13056) üzenetére


retesz147
addikt

Akinek fent van, még mindig elégedett vele?

Sokat GPS-ezek, ekkor BT kihangosító megy, ezekkel nincs gondja a ROM-nak?
Fényképezés, videózás flottul megy?

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#13058) Sethdobaloah válasza Sethdobaloah (#13048) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

pixel experiencen volt a hiba :( hiába tettem fel újra, vagy a javítottat, nem lett net a telenoros kártyával.
felraktam egy 14-es lineage romot, azon működik mindenféle trükközés nélkül.

...csak én vagyok helikopter?

(#13059) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Vettem a telómba nagyobb kártyát. Az adat mentést csak simán Copy/paste ajánlott elvégezni az új kártyára?
Máskor ha mentettem át cuccokat gépre, majd vissza telefonra, össze vissza keverte a képeim sorrendjét és azóta is úgy van....

(#13060) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Már a második Redmi3-mal fordul elő a családban, hogy a heti frissítés után teljesen összefossa magát a telefon.
Bekapcsolásnál azt írja, hogy “a system folyamat nem válaszol szeretné bezárni?” Itt fagy be semmire nem reagál.
Mit lehet vele tenni? Valami egyszerű megoldás kellene, mert egy androidhoz abszolút nem értő felhasználóról van szó. :)

(#13061) ka64 válasza chatran (#13060) üzenetére


ka64
tag

Sziasztok!
Én is hasonló cipőben járok. Múlt vasárnap frissített a telefon. Azóta nem indul a készülék. Megjelnik a MI logó, alatta a powered by android felirat és a 3 pötty. Innen viszont nem megy tovább. Néha csipog egyett, de nem történik semmi.
A készülék nem buherált, az E..ock által forgalomba hozott rommal, ami hetente frissűl. (Nem tudom milyen rom van rajta, nem az enyém a készülék.)

Tehát, mit lehet tenni? A legjobb persze az lenne, ha az adatok is megmaradnának a késüléken.
A segítséget előre is köszönöm!

ka64

[ Szerkesztve ]

(#13062) hati válasza ka64 (#13061) üzenetére


hati
addikt

Mindenkinek javaslom a stabil rom felrakását. Egyszer túl kell rajta esni.

(#13063) sz.j válasza hati (#13062) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Mindenkinek javaslom a stabil rom felrakását. Egyszer túl kell rajta esni."

Köszönjük a javaslatot :K , de mit csináljon az aki nem ért hozzá?
Ha netán mégis megpróbálja és ha nem sikerülne akkor dobja el a telefonját?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13064) chatran válasza sz.j (#13063) üzenetére


chatran
őstag

Hát igen, jelenleg teljesen használhatatlan a telefon. Reset meg recovery módba belépés megtörtént de nem segített. A Hard reset meg töröl minden adatot, ami meg nem lenne jó.
Milyen megoldás van még? A Global stable romot fel lehet tenni adatvesztés nélkül?

(#13065) Black_Raven válasza chatran (#13064) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nem lehet Devről Stabilra váltani, adatvesztés nélkül, mert minden adat törlődik. :(

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#13066) ka64 válasza chatran (#13064) üzenetére


ka64
tag

Közben sikerült megoldani a problémát. Többször újraindítottam, nyomogattam a bekapcsoláskor gombot és így egyre tovább jutott a bootolásban. Először csak felvillant a képernyő, majd újraindult. Legközelebb már elkezdett letöltés a maileket és újraindult. Utána pedig bebootolt normálisan, mintha mi sem történt volna. Első dolgom volt, hogy kikapcsoltam az automatikus frissítést.

Most global beta rom van rajta. Adatvesztés nélkül rá lehet tenni stabil romot?
ka64

(#13067) Black_Raven válasza ka64 (#13066) üzenetére


Black_Raven
veterán

Mindenedet mentsél le, mert minden adat törlődik a Stabilra váltáskor.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#13068) trebrona


trebrona
Topikgazda

Hölgyek, Urak!

Oldal tetején összefoglaló, elég sok infót tartalmaz.

Aki heti developer béta romot használ, legyen tisztában azzal, hogy egy-egy frissítés hibákat is tartalmazhat, szélsőséges esetben akár a használhatóság rovására is mehet. Három megoldás létezik:

1. Váltás stable verzióra (összefoglaló).
2. Bootloader nyitás. Ezután bármikor újrahúzható a telefon fastboot módban.
3. Frissítések kihagyása, vagy csak pozitív visszajelzések után való frissítés.

Személy szerint a 2-es pontot ajánlom, bár bl nyitás után inkább a xiaomi.eu romok. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13069) tamas.nemeth válasza trebrona (#12859) üzenetére


tamas.nemeth
csendes tag

Szia! Tudod esetleg, hogy a google camera port működik ezzel a rommal? Köszi!

(#13070) trebrona válasza tamas.nemeth (#13069) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Root és Camera2 API aktiválás után elvileg minden romon megy.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13071) chatran válasza ka64 (#13066) üzenetére


chatran
őstag

Itt is megjavult estére. :) Frissítést letiltottuk, majd ha lesz időm, akkor felrakom rá a stabilt.

(#13072) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Még sosem buheráltam a telefonom. Jelenleg MIUI 9 Global 7.11.23 Beta van fent. Nincs semmi bajom vele. Ahogy a fórumot olvasom, nem is tervezem frissiteni mostanában.
Kérdésem, hogy Multitool-lal fel tudom tenni a hang javítós Patch-et? Szóval a lépések úgy néznek ki, hogy TWRP és patch telepítés? Nyitott BL is kell? Vagy az csak a ROM frissítéshez lenne szükséges?

(#13073) kean50


kean50
csendes újonc

"Örömmel" olvastam, hogy másnál is jelentkezett a heti frissítés utáni telefon indítási probléma. Sajnos nekem többszöri indítási után sem oldódott meg. Amit még próbáltam: az MIFlash programmal egy 8.1 verzióra frissítés (elvileg ez van a telefonon). Ez a következő hibaüzenettel zárult: "Flash tz error" de volt már ilyan hibaüzenet is: "Critical partition flashing is not allowed". Próbáltam az "összefoglaló"-ban szereplő eszközt
(Tool.exe) használni, de indításkor valami ADB... fájlokat hiányol és kiírja pl. a bootloader információ ellenőrzésekor, hogy az én rendszeremen nem fut a program (W10 64 bites). Köszönöm, ha tud valaki segíteni

(#13074) mák


mák
tag

Hello, múlt héten igényelték a BL nyitást. Kb mikor és hogyan kapok választ?
Köszönöm előre is!

mákosnudli

(#13075) Black_Raven válasza szabifotos (#13072) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nyitott BL a TWRP-hez kell. Aztán hogy Patch vagy Rom telepitéshez használod, azt te döntöd el, mert mindkettőre alkalmas.:)

mák: megnézed az Összefoglalóban leírtak szerint, hogy hogyan áll.:)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#13076) mák válasza mák (#13074) üzenetére


mák
tag

engedélyezték...

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

mákosnudli

(#13077) trebrona válasza kean50 (#13073) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Zárt bootloaderrel nem tudsz fastboot romot feltenni, multitool szintén nem működik.

Ha szerencséd van, recoveryben tudsz FR-t végezni. Kikapcsolt állapotban hangerő fel és bekapcsoló gomb. Belépsz a mi recoverybe, ott csinálsz egy wipe all data. Ha működik, adataid elvesznek, de nagy valószínűséggel el tud indulni a rendszer. Ezután lásd a tegnapi HSZ-em: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13078) mák válasza trebrona (#13077) üzenetére


mák
tag

Az írja sikerült a nyitás..

Most letölteném a ROM-ot de melyiket?
[link]

[ Szerkesztve ]

mákosnudli

(#13079) trebrona válasza mák (#13078) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Developert, vagy stable-t szeretnél?

xiaomi.eu dev romoknál nem szoktak olyan gondok lenni, mint global-nál.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13080) mák válasza trebrona (#13079) üzenetére


mák
tag

Amelyiket ajánlod! Az én tudásom 0 a témában. Olyant szeretnék amivel nincs gond

Legyen a dev

[ Szerkesztve ]

mákosnudli

(#13081) trebrona válasza mák (#13080) üzenetére


trebrona
Topikgazda

1. katt:

2. katt:

3. katt:

Ezt már nem linkesítem, mert indul a letöltés.

Természetesen TWRP kell előtte. Ha valamiért nem tetszene, bármikor tudod ezután cserélni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13082) mák válasza trebrona (#13081) üzenetére


mák
tag

A twrp-ben 2 imahét közül tudok választani:
3.2.1.0 vagy 3.1.1.0
Itt melyiket kell?

mákosnudli

(#13083) trebrona válasza mák (#13082) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Én az összefoglalóban lévő cofface-félét használom, nem az official-t. [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13084) hati válasza trebrona (#13081) üzenetére


hati
addikt

Dev-ről váltás egy másik dev-re. :(

(#13085) kean50 válasza trebrona (#13077) üzenetére


kean50
csendes újonc

Köszönöm a választ. Némi búvárkodás után (fórum) megpróbáltam a bootloader-t nyitni a tool.exe fájllal.
Csak egy zip fájlt töltött le, amit kicsomagoltam és elindítottam a fastboot-unlock.exe programot, ami
némi küzdés után visszajelzett, hogy az én eszközöm nincs támogatva, majd elirányított az unlock.miui.com
oldalra, ahol a nevemet (sem a bejelentkezési e-mail-t sem a "rendeset" nem fogadta el). Ismét matt közeli helyzet. Másnak hogyan sikerült vajon a bootloader nyitása?

(#13086) trebrona válasza hati (#13084) üzenetére


trebrona
Topikgazda

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13087) trebrona válasza kean50 (#13085) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Minden infót megtalálsz: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13088) kean50 válasza trebrona (#13087) üzenetére


kean50
csendes újonc

Köszönöm, kb. ezt próbáltam, de a kérőoldal kitöltésekor baja volt a nevemmel. Próbálom ismét, ha másnak
sikerült, akkor nekem is kellene :)

(#13089) trebrona válasza kean50 (#13088) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Speciális karakter és szóköz nélkül írd!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13090) kean50 válasza trebrona (#13089) üzenetére


kean50
csendes újonc

Köszi, a szóköz lehetett a probléma

(#13091) hati válasza trebrona (#13086) üzenetére


hati
addikt

Attól még dev rom. Minimum érdemes lett volna jelezni a kérdező felé.

(#13092) trebrona válasza hati (#13091) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Megkérdeztem, mit szeretne...

Nem értem a problémád.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13093) hati válasza trebrona (#13092) üzenetére


hati
addikt

Ha vki azt írta, hogy 0 a tudása a témában, akkor a kérdés olyan, mint ha el sem hangzott volna. Mindegy, hagyjuk. ;)

(#13094) Black_Raven válasza trebrona (#13092) üzenetére


Black_Raven
veterán

Láttad a v2 jelölést? a hibátlan rom javitása.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#13095) trebrona válasza Black_Raven (#13094) üzenetére


trebrona
Topikgazda

- Fixed MiuiScanner app crash for some devices
- Fixed MiuiVideo app crash for some devices
- Fixed Mi Remote app crash for some devices
- Fixed Face Unlock for MiNote3

Persze, hogy láttam. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13096) mák


mák
tag

Hú fiúk lányok, valami nem lett kerek...

A telepítés frankón lement, xiaomi eu rom, csak az újraindítás után nem indul el. nem reagál semmire, nincs fastboot, sem recovery

Valahogy fel lehet ébreszteni?

mákosnudli

(#13097) trebrona válasza mák (#13096) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Írd le részletesen az előzményeket!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13098) mák válasza trebrona (#13097) üzenetére


mák
tag

Ahogy olvasgattam a neten rátaláltam a multittol nevű alkalmazásra és ezzel először telepítettem a leírtak alapján a twrpt, majd a ROM-ot aztán a végén újra kellett indítani, elmentem mesélni a gyerekeknek, mire visszajöttem a géphez, a telón sötét képernyő fogadott

sőt a win10 sem ismeri fel...

[ Szerkesztve ]

mákosnudli

(#13099) trebrona válasza mák (#13098) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Mindent a multitool-lal csináltál, amit felajánlott? Saját rom telepítés volt, vagy amit a multitool töltött le?

Fastboot módot kellene próbálnod.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13100) mák válasza trebrona (#13099) üzenetére


mák
tag

Igen végig követtem, ki is írta, hogy kész, indítsam újra. Újraindítottam, azóta semmi, még a fasboot sem jött be eddig..de próbálom

mákosnudli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.