Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Zsolnay A.


Zsolnay A.
újonc

Sziasztok!

Első mókolási kísérletemkor EU dev-et akartam feltenni global devre, így bootloadert nyitottam, MultiToollal TWRP (talán) felment, de valahol hibáztam, mert jelenleg a telefon semmilyen billentyű kombóra nem reagál, gépre dugva töltés nincs, „ismeretlen USB eszköz” hibaüzenetű ablak ugrik fel.
A családban lévő Redmi 3-mat és 3S-t felismeri, de azok mókolás mentesek.
Mivel ötletem és sajnos most időm sincs már (holnaptól és jövő héten meló), így azzal fordulok hozzátok, hogy szerintetek (még december 12-ig garanciában – Eustock vásárlás - ) javítható e, esetleg Üllő, Vecsés, Bp. 18.ker. vonalon (de e téren rugalmas vagyok) van e vki aki rá tudna nézni.
Köszönöm.

(#12652) asdf74 válasza royalka (#12644) üzenetére


asdf74
tag

:C Respect!!

(#12653) laca1052 válasza royalka (#12644) üzenetére


laca1052
tag

Tökéletes be is épült a fajkezelőbe.cool!!! :C

(#12654) royalka válasza asdf74 (#12652) üzenetére


royalka
őstag

Nincs mit ;)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#12655) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Megint tele a hócipőm a miuival. Már 3.alkalommal vette le minimumra az êbresztô hangerőt. Mikor kikapcsoltam, akkor még maxon volt.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12656) fa4hu


fa4hu
őstag

A stable ROM-okban a kézmozdulatok között van felébresztéshez beállítható kézmozdulat is (dupla kopp vagy felfelé húzás)? Mintha a jóval korábbi dev ROM-okban is lett volna ilyesmi...

(#12657) ktomcat válasza Victoryus (#12655) üzenetére


ktomcat
senior tag

Szia! A MIUIt én már augusztusban az erőltetett miui 8 és fél de semmiképp 9 miatt elengedtem , azóta boldog redmi 3s tulaj vagyok :DDD
AospExtended megér egy próbát :)

(#12658) fa4hu válasza ktomcat (#12657) üzenetére


fa4hu
őstag

Az üzemidővel milyen a tapasztalat?

(#12659) ktomcat válasza fa4hu (#12658) üzenetére


ktomcat
senior tag

4-6 óra screentime átlag, de nálam minden megy egész nap, 4g,wifi,bt és elég sokat megyek gps-el (1-2 óra) nameg folyamatosan csöng az a **** telefon
a pocket detectiont és az ambient displayt kikell kapcsolni és akkor nincs battery drain

(#12660) hevizms


hevizms
addikt

Könyörgöm ne akasszatok fel :)
Tudom hogy lerágott csont.DE!

Belezavarodtam a B20-ba. :W
Nekem B20 nélküli a telóm és Telenoros vagyok.Eddig nem éreztem annyira a hiányát a B20-nak.A Balatonnál lakom és itt volt 4G mindig.
Viszont kényszerűségből most Vodafone előfizető leszek.

Fogom érezni a hátrányát ennek a váltásnak vagy sem?

Kezdjek el nézegetni B20-as telót?

[ Szerkesztve ]

(#12661) trebrona válasza hevizms (#12660) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Vodafone-nál van legjobban kiépítve a 3G, úgyhogy valószínűleg nem lesz gondod. Hacsak nem mindenképp 4G sebességhez ragaszkodsz.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12662) punky10 válasza hevizms (#12660) üzenetére


punky10
addikt

Pont a Vodánál nem létszükséglet.A két T-betűs szolgáltatónak gyengébb a vidéki 3.5G-s lefedettsége,helyette a 4G-t fejlesztette.Ezt vidéken leginkább a B20 frekin.A Voda viszont elég jól kiépítette a 3.5 G-t,ami mobilon való internetezéshez untig elég,úgyhogyebben az esetben szerintem nincs gond.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#12663) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hotspot-tal szokott-e gond lennie a 3Snél?

Gyári stable rendszer van, és ki-be kapcsolgat a hotspot.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12664) punky10 válasza Graphics (#12663) üzenetére


punky10
addikt

Global dev. ROM-mal egy hétig használtam,nem volt gond.Idegesítő volt a 4G-3G ugrálása,de ez nem a teló hibája,hanem a gyenge vidéki hálózaté..

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#12665) hevizms válasza trebrona (#12661) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.
Punky10 neked is köszönöm

Ragaszkodom e a 4G sebességhez? Hát ezt nem tudom,csak azt tudom hogy ahol eddig nekem a B20 hiánya miatt nem volt 4G,ott szinte használhatatlan volt a net. Ha az a 3G-vel egyenértékű, akkor biztos hiányozni fog a 4G sebessége.Ha nem így van,akkor majd meglátom igaz? :)

Ha lenne B20 a telómon,akkor Vodafone-osként több helyen lenne 4G-m is?

Hú teljesen belezavarodok ebbe a 3G 3.5G 4G dologba :)

[ Szerkesztve ]

(#12666) trebrona válasza hevizms (#12665) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nem, ahol eddig használhatatlan volt, ott 2G Edge volt. HSDPA, H+ lesz vodánál valószínűleg.

Ha lenne B20, minden szolgáltatónál több helyen lenne 4G-d, nem csak vodánál.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12667) hevizms válasza trebrona (#12666) üzenetére


hevizms
addikt

Köszi. Akkor majd elválik.
Hát nekem volt párszor ez a H+ Telenorosként B20 nélkül,de nem voltam elragadtatva attól sem túlzottan.
Na majd meglátom,azt ha nagyon nem tetszik,akkor váltok B20 telóra.Legalább lesz mivel megmagyarázni az asszonynak az új telót :)

(#12668) punky10


punky10
addikt

Javítsatok ki,ha tévedek.Az összefoglalót olvasva nekem az jött le,hogy amennyiben a global stable is MIUI9-re változik,akkor PC nélkül,a gyári,beépített updater segítségével le lehet cserélni a developer ROM-ot a stabilra.Most Global dev. van a készüléken.De a feleségem kicsit megorrolt rá,mert hiába volt kikapcsolva az autómatikus frissítés,a telefonja önállósította magát,és tegnap este felfrissítette a rendszerét.Azzal még nem lett volna problémája,de elfelejtette az ébresztést.Ezért megpróbálnám a stabil ROM-ot,hátha az nem ilyen önálló.Viszont itthon nincs PC,a melohelyen pedig nem lehet feltelepíteni semmit.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#12669) trebrona válasza punky10 (#12668) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Beépített updater (frissítés) alkalmazással lehetséges, kivéve, ha downgrade-elni szeretnénk.

Olvastam olyat, hogy átnevezve update-re összejött, de az sem mindenkinek. Ha sikerül is, adatok vesznek. Mondjuk az adatvesztés minden stable-dev váltásra igaz.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12670) punky10 válasza trebrona (#12669) üzenetére


punky10
addikt

Köszi,az asszony telefonjával inkább nem kísérletezgetek... :))
Akkor nincs más dolgom,mint megvárni a 9-es stabil ROM-ot.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#12671) trebrona válasza punky10 (#12670) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Jól látod és menteni. Mondjuk a 9-en mostanában sok panasz volt a beépített mentésre, működik, de mégsem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12672) punky10 válasza trebrona (#12671) üzenetére


punky10
addikt

Szerencsére nem használ sok alkalmazást.A telefonkönyv megy a Google-ba,a zenéit egy memóriakártyára,és kész.Az alkalmazások telepitése,a teló és az appok beállitása max 1 óra.Nem is próbálkozom az alkalmazások adatainak mentésével/visszaállításával.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#12673) Jim74 válasza punky10 (#12668) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én updatel-tem MIUI 9-re, amikor developer vonalon voltam. Nekem se jött be és downgrade-eltem utolsó global stable 8-as verzióra. Igaz, hogy minden adatot gyalul a telefonról, de a gyári beépített updater segítségével csináltam, PC nélkül.

(#12674) punky10 válasza Jim74 (#12673) üzenetére


punky10
addikt

Erről írhatnál egy kis tájékoztatót:mit,hova,mi legyen a neve,mire vigyázzak...stb.Természetesen csak ha ráérsz.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#12675) shootme2 válasza punky10 (#12674) üzenetére


shootme2
aktív tag

-Töltsd le a 8.5.4.0 ROMot innen (Ne csomagold ki,hagyd .zip formátumban) a telefon belső tárhelyére
-Indítsd el a Frissítés programot ( Ezt megteheted a Eszközök mappa/Frissítés, vagy Beállítások/A telefonról/Rendszerfrissítések gomb alól
-Jobb felül három pötty és kiválasztod a "ROM telepítés kiválasztása" menüt,majd kiválasztod az általad a telefonra másolt ROM-ot. Net legyen akár mobil akár wifi hogy tudjon ellenőrizni.
‌- Mindent töröl a telefonról! Előtte backup!
‌- Csak saját felelősségre!

Miui9 developer-ről váltottam két telefonon is ezzel a módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#12676) punky10 válasza shootme2 (#12675) üzenetére


punky10
addikt

Köszi!Ezek szerint nem kell várnom a stabil 9-re,múködik a downgrade is.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#12677) fa4hu válasza punky10 (#12676) üzenetére


fa4hu
őstag

Ha nem nagy gond belakni a telefont újra, akkor nem. Főverzióváltáskor, még ha az OTA-n is történik, javasolni szokták azért a gyári visszaállítást a verzióváltás után, azaz majd a stable 9 felrakása után (már ha felkerül).

(#12678) punky10 válasza fa4hu (#12677) üzenetére


punky10
addikt

Nem gond.Mint már írtam,kevés alkalmazást használ.Legalábbis az én +100 telepitett alkalmazásaimhoz képest... :D

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#12679) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Feleségemnek ilyen telója van és sokat panaszkodik arra, hogy mikor telefonál és füléhez emeli a telefont, az nem sötétedik el, így pedig nagyon gyakran tartásba teszi a másik felet vagy némítja. Hol és hogyan lehet beállítani ezt, hogy ne így működjön? Lehet egyáltalán? Köszönjük előre is. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#12680) punky10 válasza jano_77 (#12679) üzenetére


punky10
addikt

Erőteljesen(de lehetőleg szárazon )bele kell fújni a jack aljzatába... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#12681) fa4hu válasza punky10 (#12680) üzenetére


fa4hu
őstag

Azaz nem berúgva. :)

(#12682) tom120514 válasza jano_77 (#12679) üzenetére


tom120514
őstag

Van egy Proximity Sensor Reset című apo, nekem működött.

Never go full retard.

(#12683) jano_77 válasza tom120514 (#12682) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm, majd kipróbáljuk. :R

(#12680) punky10: biztos én vagyok nagyon láma, de az mit változtat, ha a jack aljzatba belefújok? :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#12684) royalka válasza jano_77 (#12683) üzenetére


royalka
őstag

Elalszik a kijelző ;] (sorry :DDD )

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#12685) trebrona válasza jano_77 (#12683) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Állítólag megjavul a közelség érzékelő. ☺️

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12686) Jim74 válasza punky10 (#12674) üzenetére


Jim74
nagyúr

Shootmee2 fórumtárs megelőzött :R

(#12687) punky10 válasza jano_77 (#12683) üzenetére


punky10
addikt

Részlet a Mobilarénás tesztből:
"A kijelző felett fény -és közelségérzékelő szenzor ücsörög, ezzel volt egy kis bajom eleinte (nem érzékelte a fejem hívás közben, ezért aztán arcszőrzettel némítottam és tartásba tettem embereket), de különböző MIUI fórumok átnyálazása után azt a tanácsot olvastam, hogy fújjunk bele a jack dugaszba (ami a telefon tetején van), megjavul. Meg is javult."
Nem próbáltam,mert nekem még rendben működik,de több forrás is ezt ajánlotta...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#12688) Bubesz90 válasza ktomcat (#12657) üzenetére


Bubesz90
csendes tag

Bocs, ha láma kérdés, évek óta nem flash-eltem, de ez a ROM felkeltette az érdeklődésem.

Tegnap mintha valahol olvastam volna, hogy alapból root-olt lesz a telefon, de nem emlékszem, hogy erről a ROM-ról olvastam-e. Erre igaz? Ha igen, lehet unroot-olni? :) A céges szoftvereket jó lenne megtartani, de nem lehet root-olt a telefon.

Ugyanakkor pont két szempont vezérel első sorban a ROM csere kapcsán.
1) camera 2 API
2) friss android.
Előbbit tudom, hogy root-tal meg lehetne csinálni, de önmagában még nem volt elég nagy a késztetés. :)

Esetleg ha tudsz, tudtok a leírás alapján más ROM-ot ajánlani, bizonyára meggyőzhető vagyok.
( Mondanom sem kell, olyant szeretnék, ami jól működik, stabil... ;) )

[ Szerkesztve ]

(#12689) jano_77 válasza punky10 (#12687) üzenetére


jano_77
nagyúr

rendben, kipróbálom majd ma este lesz rá időm :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#12690) Victoryus válasza ktomcat (#12657) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

köszönöm a tippet! Egyébként ezek között a főzött romok között ez lenne a legstabilabb? Van még pár ami android 7-es.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12691) ktomcat válasza Bubesz90 (#12688) üzenetére


ktomcat
senior tag

hát ha jól emlékszem az xperience 11 nem rootolva jön ki de azt csak egy pár napig használtam, viszont hasított és jó volt az akksiideje csak kevés funkció volt benne
Az AEX gyárilag rootolva jön, mondjuk nekem csak az első reboot után települt fel a magisk, van unroot funkció is, de azt még nem próbáltam :B a cameraapi engedélyezve van már alapból, illetve aromás telepítője van és ott lehet kiválasztani melyik kamerát akarod feltenni, én a miuisat raktam fel. Mindenképp a legfrissebb twrp (oreo kompatibilis) kell hozzá, különben befagy az aroma miatt

Victoryus: arról hogy ez e a Legstabilabb nem tudok nyilatkozni, ahhoz elég sok rom van a terítéken hogy az összeset kipróbáljam, de számomra ez viszi a pálmát jó ideje :)

(#12692) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Ahogy itt olvastam korábban, elvileg a videófelvételnél jelentkező problémákat a hanggal javították. Éppen ezért a javító patchet már nem is telepítettem egy jó ideje. Na most az az érdekes, hogy én most vettem észre, hogy nálam a probléma még mindig fennáll. A legfrissebb EU devet használom. Másnak nincs ilyen problémája? Ha valaki gyorsan kipróbálná, ha pl. egy fejhallgató egyik feléhez rakom a zajszűrő mikrofont, a másik feléhez pedig a beszédmikrofont, vagy levideózom a TV-t, akkor nagyon érezhető. Lehet akármennyire hangos a TV vagy a fejhallgató, a videó hangja nagyon halk és fura hatása van.

(#12693) gjo válasza 22Dávid22 (#12692) üzenetére


gjo
tag

Egy hete probáltam és nekem se jó.

(#12694) ultio


ultio
senior tag

Jött ma egy frissítés. Feltettem, azóta csak fekete képernyő van. Az értesítő sáv is jó, programok is indulnak, mintha a kezelőfelülettel lenne gond.
Tapasztalt valaki ilyet?

rasti rusti

(#12695) trebrona válasza ultio (#12694) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nem egyedi probléma, minden modellt érint, launcher összeomlik. Külső launcher telepítését javasolják.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12696) ultio válasza trebrona (#12695) üzenetére


ultio
senior tag

Ahhh, köszi.
Melyik a javasolt?

rasti rusti

(#12697) trebrona válasza ultio (#12696) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ízlés kérdése, Nova szokott a favorit lenni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12698) ultio válasza trebrona (#12697) üzenetére


ultio
senior tag

Köszi, hallottam róla, kipróbálom akkor.

rasti rusti

(#12699) punky10 válasza trebrona (#12695) üzenetére


punky10
addikt

Aha,akkor nálam azért van minden rendben a frissítés után... :D

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#12700) ultio válasza punky10 (#12699) üzenetére


ultio
senior tag

Gondolom ROM-tól is függ.

rasti rusti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.