Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mostmár azért aludnom kéne.

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Egyél vitamint.
A délutáni alvást felejtsd el, azért nem tudsz aludni rendesen éjszaka.
Este 10-nél ne legyél tovább fenn.
Meló után menj el mozogni pl. fuss minden nap.
Próbálj rendszert vinni az életedbe.
Lefekvés előtt ne egyél nehéz ételt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A délutáni alvás a legrosszabb, suli mellett én is toltam egy ideig, aztán este nem tudtam aludni és egész nap fáradt voltam, emiatt kellett. Egyszer próbáld ki, hogy nem alszol délután és feküdj le normális időben (mondjuk 10), akkor nagyjából elég lesz az alvásra szánt idő és szerintem egy idő után ez be fog állni rendesen.

(#4) SlayR


SlayR
senior tag

Egyre többen küszködnek mostanság alvási gondokkal magamon is észrevettem ilyesmiket...régebben ha felébresztettek sose érdekelt simán visszaaludtam most van, hogy 2-3 órát is forgolódok...van hogy 2-3 órát alszok probléma nélkül elvagyok 10en órákat ébren, de van hogy 8óra alvás után 4óra ébrenléttel teljesen lenullázódok...

(#5) 7


7
addikt

Reggeles műszaknál én is 3:40-kor kelek, csak nekem a változó munkarend miatt már előre el kell terveznem, hogy hogyan állok át a következő fajtára (erre általában 2 napom van).

Nem tudom, rajtad mennyit segítene, de én lehetőleg 8 órával a tervezett ébredés előtt fekszem le. Ennyi idő elégnek szokott bizonyulni arra, hogy kialudjam magam, vagy legalábbis eleget pihenjek ahhoz, hogy a következő napot ne zombiként töltsem. A kijelölt lefekvési és felkelési időpontokhoz igyekszem minél pontosabban tartani magam, mert változó munkarendnél megvan a veszélye, hogy teljesen felborul a bioritmusom, ha még ennyi rendszer sincs az ébrenlét-alvás fázisaimban. Insomniához meg semmi kedvem.

Szerintem (is) érdemes volna kialakítanod egy olyan rendszert, ami során a nap egy kijelölt szakában egyhuzamban 6-8 órán át fekszel az ágyban, és a nap többi részében talpon vagy. Egy idő után remélhetőleg megszokja a szervezeted, hogy csak az az időszak való pihenésre, úgyhogy igyekszik minél hatékonyabban kihasználni. Ez természetesen azzal is jár majd, hogy akkor is elálmosodsz a lefekvési időpontra, ha egyébként másnap nem kell munkába menned, de legalább aludni tudni fogsz. :)

Azonnali eredményeket viszont ne várj: mint sok máshoz, ehhez is idő kell. Legalább 1, de inkább 2-3 hét kell ahhoz, hogy érdemi változásokat tapasztalj, de addig is tartanod kell magad az általad kialakított rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

(#6) bullseye


bullseye
addikt

Horkolni szoktál?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7) Kolondrum


Kolondrum
félisten

itt még csak próbáltam aludni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) banhammer válasza Kolondrum (#7) üzenetére


banhammer
veterán

Ha azzal foglalkozol, hogy elpróbálsz aludni akkor nem fog menni.

Én azt szoktam csinálni ha nem megy az alvás, hogy sűrű ködre gondolok ami mindent elfed és nem látni semmit csak a fehérséget.
Gyakorolni kell a dolgot, hogy könnyedén, lazán menjen és ne a ködre koncentrálj, hogy "na most én ködöt képzelek".

Képes voltál 12Mp-ben lefényképezni az órát?

Ha nagyon nem megy az alvás akkor szedjél Hova tablettát, altatót, szexelj alvás előtt, ha nincs kivel akkor verd ki, igyál langyos tejet.

Azonban a legjobb megoldás a rendszeresség.
A délutáni alvást felejtsd el.
Mindig meghatározott időben feküdjél le aludni kb. este tíz körül, de sose később, ami annyit jelent, hogy már tíz előtt az ágyban vagy, picit tévézz, péhá fórumozás, játékok kilőve, hogy ne kattogjon az agyad.
Sose lefekvés előtt fürödj le, mert a meleg víz kitágítja az ereket, megemeli a vérnyomást.
Lefekvés előtt ne egyél, zabálj, mert tele gyomorral rosszul alszik az ember.
Kezdjél sportolni, levezesd a felesleges energiáid.
Pl.: fuss, én futás közben egész jól el tudok agyalni.

Kb. így kéne, hogy kinézzen egy napod:
- 03:40 kelés
- meló, stb 15:30-ig, addigra megkajálsz, ne otthon egyél
- tevés-vevés
- 18-19 óra fele mozgás pl.: futás, bringa kb. 30 perc
- fürdés kb. 20 óra fele meg kéne lenni ezzel
- könnyű vacsora.
- kb. fél tízig péhá, gépezés.
- fél tízkor irány az ágy, kicsi tvzés valami agyzsibbasztó filmre.
- 21:55-kor tv kikapcs, elvackol az ágyban és alvás elkezdése.

Idővel megszokja a rendszert a szervezeted és este fél tíz, tíz fele már álmos leszel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) banhammer válasza banhammer (#8) üzenetére


banhammer
veterán

Azt elfelejtettem írni, hogy este 8 után az összes olyan ital ami koffein tartalmú (tea, kávé, kóla, energiaital) kilőve.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) turai_ válasza banhammer (#8) üzenetére


turai_
tag

ha nincs kivel akkor verd ki, igyál langyos tejet. :DD
Igy ebben a kontextusban egy kicsit felreertettem :DDD

Symbian, szintugy ugyanez a bajom van nekem is. En benyomok egy jo kis hazit ha mar nagyon elegem van, aztan siman megy az alvas.

[ Szerkesztve ]

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#11) mephi666


mephi666
nagyúr

nagyon ritkán alszok nappal: max, ha nagyon másnapos, vagy beteg vagyok... 5:00kor kelek minden nap és 23:00-0:00 közt szoktam általában elaludni... ha nincs valami iszonyú front, vagy valami bajom, soha nem vagyok kimondottan fáradt... (napi 3-4 kávét meg szoktam inni: 2 bivalyt otthon, egyiket ébredéshez, másikat délutáni kaja után... cégnél meg 1-2 ilyen híg vackot, amiből 4-5 ér annyit, mint a házi főzet)

nálam a legjobb megoldás elalváshoz: fekve nem tudok filmet nézni, mert elalszok rajta ;] beállítom a tv időzítőjét 30-60percre és úgy nézem... amúgy nem szokott probléma lenni elalvással sem: ki kell üríteni az ember fejét és pár perc alatt megy is :K akkor aludtam rosszul, ha ágyban fekve is agyaltam a sok napi hülyeségen (vagy ha mondjuk kegyetlenmód fájt a fogam)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) banhammer


banhammer
veterán

Tavasszal szokták mondani, hogy tavaszi fáradtság, ami a vitaminok hiányának a jele.

Érdemes valamilyen vitamin készítményt szedni.
Elmész egy gyúrós boltba és megmondod az eladónak, hogy valami komplex vitamin készítményt keresel.
Ha nem sík hülye az eladó akkor tud ajánlani legalább 2-3 fajtát.
Én évek óta ezt szedem.
Ár / érték arányban jobb, mint a tévében szivárvánnyal reklámozott készítmény.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) Vladi


Vladi
nagyúr

link

Ezt nézd meg.

mod: pedig látom olvastad. Nem próbáltad? :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Délutáni alvást skippeld, én is toltam régen, de éjszaka meg nem aludtam, felborult az egész napirendem. Igyál meg délután egykor /vagy ha így sem megy akk később/ egy kávét, és húzd ki este 10ig, ezt csinálod egy hétig és utána beáll.

(#15) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Holnap mindent végigolvasok. :R

(#16) Lauda


Lauda
félisten

Legkesobb 8 es fel kilenc kozott fekudj le es ne aludj delutan. Ha ezt betartod, akkor kipihent leszel, amugy csinalhatsz akarmit. Amugy ez a legrosszabb amit csinalsz, en is ha regi helyemen munka utan aludtam akar egy orat is, este az istennek nem tudtam normalisan aludni. Egyben aludjal legalabb 7 orat minden nap.

[ Szerkesztve ]

(#17) aram01


aram01
nagyúr

szerezz egy nőt, lehet hogy átrendszerezi az életed, nekem bejött

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) banhammer válasza aram01 (#17) üzenetére


banhammer
veterán

Mert azt ugy a boltban aruljak.

Inkabb egy kutya azzal is ugyan annyi a gond.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) aram01 válasza banhammer (#18) üzenetére


aram01
nagyúr

és a szex? csak jobb a nő :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Egyébként mindenkinek más az alvásigénye, nekem pl. egyelőre nem kottyan meg kihagyni egy éjjelt, vagy 1-2 órás darabokban aludni azt a napi ~5-8 órámat. Aztán lehet, hogy hamar szottyadt öregembernek fogok kinézni, meg hogy egy idő után nem fogom bírni, de egyelőre, míg legtöbbször széken/fotelben alszom, nem is igazán tudok máshogy működni.

(#21) aram01 válasza Crystalheart (#20) üzenetére


aram01
nagyúr

30 felett megváltozik majd

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) banhammer válasza aram01 (#19) üzenetére


banhammer
veterán

Arra ott vannak a kurvák.

Ár / szenvedés arányban a kurvával jobban kijössz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) aram01 válasza banhammer (#22) üzenetére


aram01
nagyúr

mondjuk ez azon is múlik mennyire vagy szapora, nem tudom milyen árakkal dolgoznak most de heti 3-4 alkalom(van akinek több) igencsak viszi a pénzt, lehet akkor egy olyan barátnő aki kb 10km-re lakik az embertől, az lenne a best buy?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) Mr X


Mr X
veterán

Van asszonya. :D

(#25) baluka26


baluka26
veterán

Az én tanácsom:
Napi sok étkezés, de keveset, sok víz (3 liternél több), zöld tea felkelés után, illetve esti mozgás előtt.

Részletesen:
Az összes fontos teendő befejezése 18, de legkésőbb 19 előtt (ez nekem a tanulás), utána zenehallgatás, nyolctól ágyban vagyok, kb 20:30-ig fórum, fácsé, beszélgetés ismerősökkel, 21-kor tévé lekapcs, és alvás.

Könnyű mozgás! Ne szopasd magad s izületeid futkározással, kutyaséta, séta, de ez legyen egy-másfél órás.

Reggel 5-kor kelek, így megvan a nyolc órám, reggel kelek, egy pohár víz REGGELI egyből, utána zöld tea, zuhany, a cuccomat összepakolom előtte lévő reggel, elindulás előtt két pohár víz.

Nap közben 2-3 óránként kaja!

Mióta így csinálom teljesen elmúlt az állandó szédülésem, és szinte tökéletesen beállt a szervezetem.

Első két hétben borzasztóan megviselt bejárás Pestre (2 óra ajtótól ajtóig az út, ezt kétszer teszem meg/nap).

A szexuális kielégülés valóban fontos!

Mellesleg én nagyon fiatal vagyok, elvileg meg sem kéne kottyannia kevesebb alvásnak, de a suli miatti sressz és a rengeteg utazás miatt nekem ennyi alvás a minimum. Hétvégén így is tíz óránál kevesebbet ritkán alszom.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#26) Kolondrum válasza Mr X (#24) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jaja, nem is hagyott aludni. :DD

(#27) aram01 válasza Kolondrum (#26) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor meg mit panaszkodsz itt? ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#28) banhammer válasza aram01 (#27) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem azt szeretné, hogy irígykedjünk rá.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) Jhonny06 válasza baluka26 (#25) üzenetére


Jhonny06
veterán

Tatáról bejársz minden nap a BME-re? Az korrekt. Azt hittem Pesten 'laksz'.

[ Szerkesztve ]

(#30) baluka26 válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


baluka26
veterán

Tatabányáról. ;]

És az überszopás, hogy a vonatállomástól 30 perc buszra lakom. Szóval 30 perc busz->15 perc várakozás->45 perc vonat->30 perc BKV+séta->egyetem :)
Csudijó.

Ismerős, aki egy megállóval később száll fel 60-70 perc alatt bent van, mert egyrészt nem Q épülethez megy, másrészt vonatállomástól 5-10 percre lakik.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akkor egyben! :R

(#2) banhammer! Ezek olyan messze vannak tőlem mint Makó Jeruzsálemtől.

(#3) Jhonny06! A 10 óra nagyon koránnak hat, de ma nem alszom aztán meglátjuk.

SlayR! Nálam az alvás körüli gondok ősrégiek.

(#5) 7! Ha csak 4-kor kelek és onnan 8 órát visszaszámolok. Na érted. Azt észrevettem, hogy csodákra képes akár már fél óra is reggel. Pl amikor elaludtam a telóm miatt aznap le sem lehetett volna lőni.

bullseye! Nem tudom, néha. Elég ritka.

(#8) banhammer! Én ilyenkor is pörgök, beugranak a nappali dolgok, hol ezen hol azon gondolkodom, hol, hogy mi vár rám.
Igen képe voltam mert az volt kéznél. :DDD
Bogyót nem szedek az fix, az rossz út. Asszony van, de nem egész héten. Nagyrészt egyedül vagyok éjjel.
Este a legjobb enni.

turai_! Nem piálok, bár sztem működne.

(#13) Vladi! Nem. :(

Lauda! Bakker akkor kezdek működni, aztán meg ha ilyenkor feküdnék le mi maradna a napomból?

Crystalheart! Nekem nagyon sok alvás után van egy éles rövid ideig tartó pörgés aztán mélypont. Nagyáltalánosságban én ilyen vagyok.

baluka26! Az is egy megoldás. Na ma első körben nem alszom el. Ami amúgy kb 30 perc múlva jönne, még nem érzem azt a bizonyos megdöglök aludnom kell érzést.

(#32) Vladi válasza Kolondrum (#31) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor hajrá. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) Lauda válasza Kolondrum (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Te szenvedsz, nem en. Csak jotanacskent irtam. Hogy megfogadod-e, az mar a Te dolgod.

(#34) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jobban aludtam, de 3x így is felkeltem éjjel.

(#35) baluka26 válasza Kolondrum (#34) üzenetére


baluka26
veterán

Majd lesz hatása, ne egyből várj csodát.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#36) Crystalheart válasza Kolondrum (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyébként most édesanyám is hasonló problémával küzd, mert télen gyakran éjjel maradt fent, hogy rakjon a tűzre, most meg nem bír visszaállni, és rettentő rosszul alszik, állandóan felkel.

(#37) Picike8


Picike8
aktív tag

Alszom!!! :(((

(#38) bullseye válasza Picike8 (#37) üzenetére


bullseye
addikt

Nem alszol, mert éppen ide írsz!

Analógia: gyakori, hogy a kivételek idővel alkalmazkodnak a rendszerhez, a rendhagyó szóalakok szabályossá válnak. Például a magyarban századok óta tart az ikes igék lassú beolvadása a szabályos igék közé, az egyes szám első személyű alakot ma már gyakran k raggal képezzük az irodalmias (régies) m helyett (eszek – eszem, alszok – alszom) Wiki

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#40) Kolondrum


Kolondrum
félisten

ugyan azt csináljátok mint amit naponta megtapasztalok. Egy százat csinál. Unalmas. És igen továbbra is rá!

(#41) jookomak válasza banhammer (#8) üzenetére


jookomak
őstag

Ennél jobban nem lehetett volna leírni. Minden elismerésem! :R

SymbianOS: Ágyad rendben van? Nem túl kemény, túl puha? Nincs meleged éjjel? Esetleg egy új párnát, vagy takarót szerezz be.

(#42) HuMarc


HuMarc
addikt

Gondolom már leírták előttem sokszor, de ha összesen egyszer úrrá leszel a délutáni álmosságon, akkor este időben le tudsz feküdni és nem leszel fáradt. Csak egyszer kell sikerülnie. Redbull, kávé, horrorfilm akármi, csak maradj ébren este 8-ig.

(#43) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Néha vesztésre állok, de alakul.

jookomak! Ott még annyira sem tudok aludni ezért hanyagolom már pár hónapja. Ha ágyon alszom nagyon gyakran felkelek megnézni az órát.

[ Szerkesztve ]

(#44) föccer


föccer
nagyúr

Csak a bejegyzést olvastam, sorry :B

A napi 4-5 óra alvás az nagyon kevés. Főleg hosszú távon, főleg tavasszal. A 3:45-ös keléshez ildomos lenne legkésőbb 9-kor lefeküdni. 8 után már ne egyél ha mód van rá. A délutáni alvást mellőzni kellene, az nagyon tönkre tudja tenni az éjszakai alvást.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.