Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) 7


7
addikt

Reggeles műszaknál én is 3:40-kor kelek, csak nekem a változó munkarend miatt már előre el kell terveznem, hogy hogyan állok át a következő fajtára (erre általában 2 napom van).

Nem tudom, rajtad mennyit segítene, de én lehetőleg 8 órával a tervezett ébredés előtt fekszem le. Ennyi idő elégnek szokott bizonyulni arra, hogy kialudjam magam, vagy legalábbis eleget pihenjek ahhoz, hogy a következő napot ne zombiként töltsem. A kijelölt lefekvési és felkelési időpontokhoz igyekszem minél pontosabban tartani magam, mert változó munkarendnél megvan a veszélye, hogy teljesen felborul a bioritmusom, ha még ennyi rendszer sincs az ébrenlét-alvás fázisaimban. Insomniához meg semmi kedvem.

Szerintem (is) érdemes volna kialakítanod egy olyan rendszert, ami során a nap egy kijelölt szakában egyhuzamban 6-8 órán át fekszel az ágyban, és a nap többi részében talpon vagy. Egy idő után remélhetőleg megszokja a szervezeted, hogy csak az az időszak való pihenésre, úgyhogy igyekszik minél hatékonyabban kihasználni. Ez természetesen azzal is jár majd, hogy akkor is elálmosodsz a lefekvési időpontra, ha egyébként másnap nem kell munkába menned, de legalább aludni tudni fogsz. :)

Azonnali eredményeket viszont ne várj: mint sok máshoz, ehhez is idő kell. Legalább 1, de inkább 2-3 hét kell ahhoz, hogy érdemi változásokat tapasztalj, de addig is tartanod kell magad az általad kialakított rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.