Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45201) bokrosolajos válasza consono (#45200) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Nem hiszem, mivel a gyártó szerint is az új (Neo) Vivaz! (egyébként utána néztem és az Arc 4,2", abban is tévedtem)

[ Szerkesztve ]

(#45202) TomWexX válasza bokrosolajos (#45201) üzenetére


TomWexX
addikt

És a RAY-ről mi a véleményed? Nekem az jön be a legjobban! :D

Egyébként én is eldöntöttem, nekem sem lesz Wave 3-am, és valószínű én is visszatérek SE-ékhez. :( :K (de nem most, majd csak jövőre, és nem is biztos hogy SE lesz belőle hanem HTC vagy Samu, csak nem Wave)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#45203) bokrosolajos válasza TomWexX (#45202) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Ray design pont úgy néz ki, mint a Wave! Ha már váltok, legyen mindenben más, én úgy gondolom, de lehet neked épp az hiányzik a folyamatossághoz! Nálam még a Play is lehetne befutó, de nincs rajta HDMI... HTC-m volt, utána lett most Samu, azt hiszem SE most jó áron van

(#45204) szimike79 válasza consono (#45197) üzenetére


szimike79
őstag

A Bravia display csak a fényképeknél és a videóknál operál. Nekem az új mini kijelzője kellemes csalódás, attól függetlenül hogy felbontás terén jóval a Wave alatt van. Jó a betekintési szög, kontrasztos a kép. A Wave-t azért nem éri el, de az X8-hoz képest kategóriákkal jobb.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#45205) Dhampir válasza szimike79 (#45204) üzenetére


Dhampir
félisten

Annyival drágább is. Nekem 19.900-ért az X8 ajándék volt, bár már ráuntam az Androidra.

(#45206) Dhampir válasza leslieke (#45191) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem hiányozna az exponálógomb.

(#45207) szimike79 válasza Dhampir (#45205) üzenetére


szimike79
őstag

Nekem megállt az új mini 33 körül, aranykártya pontokkal, egyébb kedvezményekkel. De simán megérte a felárat, a két telót nem lehet egy lapon említeni akár minőségben, összeszerelésben, akár gyorsaságban. Párom beleszeretett, még úgy is hogy nem fehér. :K

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#45208) leslieke válasza Dhampir (#45206) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig olyan gomb nincs a Wave 3-on.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45209) Dhampir válasza leslieke (#45208) üzenetére


Dhampir
félisten

Emiatt attól tartok, hogy a kamera minősége már nem annyira fontos a Samsungnak, ezért feltehetően átlagos szenzort fog kapni. :U

szimike79:
Annyiért bőven megérte az új Mini. :K

[ Szerkesztve ]

(#45210) leslieke válasza Dhampir (#45209) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Így néz ki a kamera rész a 2.0-ában és van ott néhány sample kép is: [link]

És a Gsmarena véleménye: The S8600 Wave 3 produces excellent photos for a 5-megapixel cameraphone. The amount of resolved detail and the contrast are very good, noise levels are kept under reasonable control.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45211) duvi válasza Dhampir (#45209) üzenetére


duvi
nagyúr

Azért ne írjuk még le azt a fényképezőt :N Várjuk meg a tesztképeket és majd akkor kiderül az igazság. ( bár a Wave II Mobilarénás tesztképei köszönő viszonyban se voltak a valósággal )
Látom, közben leslieke már többet is megtudott a témáról. Ráadásul jó hírekkel szolgált :DD

[ Szerkesztve ]

(#45212) Dhampir válasza leslieke (#45210) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezek kissé gyenguci tesztfelvételek, ez alapján kábé egy szinten van az Optimus 2X minőségével, habár abban 8-Megapixeles kamera található.

duvi:
Ez így van. amiatt féltem is a Wave Ii-től. :K

[ Szerkesztve ]

(#45213) duvi


duvi
nagyúr

Ha már kamera, akkor legyen 720-as HD videó sample is. Szép folyamatos a felvétel, megfelelő színekkel és élességgel :C

(#45214) Dhampir válasza duvi (#45213) üzenetére


Dhampir
félisten

Kicsit kihagyós, a 30 FPS megvan?

(#45215) duvi válasza Dhampir (#45214) üzenetére


duvi
nagyúr

(#45216) Dhampir


Dhampir
félisten

Az új szoftveren sem lesz elérhető fentről lehúzva a GPS.

(#45217) duvi válasza Dhampir (#45216) üzenetére


duvi
nagyúr

Viszont kitehetjük widgetként a kezdőképernyőre.

(#45218) bokrosolajos válasza Dhampir (#45214) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Nekem nem hagy ki, rossz a neted :P

Íme, még mindig a legjobb videókat készíti, össze lehet hasonlítani az igazi HD 720p-t, meg a fake(interpolált) HD-t

Samsung Wave III VS SonyEricsson Xpreia NEO HD video sample

Wave 1

SE Neo

[ Szerkesztve ]

(#45219) Dhampir válasza bokrosolajos (#45218) üzenetére


Dhampir
félisten

SGS-sel jobb videót készítettem.

(#45220) bokrosolajos válasza Dhampir (#45219) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Ó, hát persze, nyilván! :) Ugye akkor csak állóképekben olyan förtelmesen maszatos és túlexponált az SGS, ugye? :DDD No comment.

[ Szerkesztve ]

(#45221) leslieke válasza Dhampir (#45212) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem semmi bajom ezekkel a tesztképekkel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45222) F-ECT$ válasza Dhampir (#45205) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha ráuntál a droidra, akkor mi lesz a következő? :)

Dive ever, work never.

(#45223) unrealnoise válasza leslieke (#45150) üzenetére


unrealnoise
senior tag

a probléma az lenne, ha közben megint nem jönne ki értelmes frissítés, esetleg javítás a 2.0-hooz, és lenne így mindenki számára elérhető 2.2, 2.3.
bár ha annyi javítást eszközölnek majd mint az 1.0-ról; 1.2-re történő változtatások során, hát köszi, nem érdekel.

Egyébként a samsung telefonok elég csúnyácskán sikerülnek mostanság, a wave 3-tól sem estem hasra design terén, a többiről (galasy, etc..) nem is beszélve. a sony-nál bezzeg dolgoznak a designerek...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#45224) Dhampir válasza F-ECT$ (#45222) üzenetére


Dhampir
félisten

A Bada számomra megfelel, nem akarok reklámokkal zsúfolt alkalmazás-dömpinget.
Androidhoz jó lesz a kis X8 is átmenetileg, aztán majd kiderül az ég, vagy beborul.

bokrosolajos:
Bizony, nem tetszettek az SGS-sel készített fényképek,de minden egyébben jobb volt, mint a közben vagy utána kezembe került telefonok.

Találtam egy kedvedre való hsz-t: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45225) study válasza leslieke (#45191) üzenetére


study
tag

Én még nem láttam hogy kell exponálni.Tudtok valamit?

(#45226) leslieke válasza study (#45225) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A kijelzőt kell tapogatni:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45227) Tomajdon válasza study (#45225) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

A bada 2.0-ban a kamera résznél van szoftveres exponáló gomb. VAgyis megnyomod a kijelzőt, élesít és fotóz. Ami szerintem fos, mert magától élesít, nem úgy és addig amíg te akarod. De hát ez a trend...

leslieke megelőztél... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45228) szimike79 válasza study (#45225) üzenetére


szimike79
őstag

Érintőkijelző nyomva tart, fókuszál, elengeded, kész a kép.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#45229) bokrosolajos válasza szimike79 (#45228) üzenetére


bokrosolajos
őstag

szimike79: Érintőkijelző nyomva tart, fókuszál, elengeded, kész a bemozdult, nem oda fókuszált kép. Egy Androidos telefon sem készít jó képeket, ezt a képernyő tapogatósdit is az iPhone találta ki, lévén azon nem volt gomb, mindenki más csak utánozta Ezért is volt jó a Wave / Wave II, ráadásul lehet bénázni a hívásfogadással is a kijelzőn :(

Dhampir: Kedvemre való hozzászólás lenne, ha érteném, miért is? Engem nem érdekel az X8.

Wave III kategória, újabb ellenfél, Huawei Honor, 1,4 Ghz

[ Szerkesztve ]

(#45230) gadna


gadna
csendes tag

Sziasztok.

Tagja lettem a klubnak.
Jó a telefon, gyors, szép kijelző, stb., csak egyszerű, mint egy iphone :)

Jelenleg 1.0-ás firmware van rajta, érdemes-e fríssiteni a SamFirmware.com -ról a
S8500XPKH3 ## - 2.0 - 2011 August romra, stabil-e, milyen hibái vannak, vagy elég egy 1.2-es, azok közül is melyik a legjobb.

(#45231) study válasza leslieke (#45226) üzenetére


study
tag

Nálam elég hamar kezd visszabillenni a mérleg.

(#45232) Tomajdon válasza gadna (#45230) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Nekem fent volt a KH3, az még béta 2.0 szóval azt hagyjad, nem jó mindennapos használatra (szerintem). Visszaraktam az 1.2-t abból a KF3 van fennt, nekem az megfelelt. De van KH2, ez már csak rajtad múlik. Én első körben nem ajánlanám a 2.0 bétát...

(#45233) taschner


taschner
aktív tag

Van már megoldás a kamera gombra esetleg más gomb vagy a kijelzön valami exponálás lehetöség?Jelenleg ugy használom mert állandoan fokuszálni akar,hogy 2mp idözités és igy nagyon jó.

A motorozás egy élmény!!!

(#45234) SeriouS_77


SeriouS_77
tag

Én személy szerint örülök a tapis exponáló gombnak. Remélem azzal nem fog a telóm negyvenszer fókuszálni, mire hajlandó lesz fényképezni. :W

Látom nem csak nekem sz@r a fókuszálás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45235) bokrosolajos válasza taschner (#45233) üzenetére


bokrosolajos
őstag

tascher: wamo camera app azt hiszem szoftveres elsütőt használ!

agdna: welcome here! Én nem javaslom az 1.0-ról a frissítést, 1.2 totál elcseszett, használhatatlanná teszi a felugráló címsorral a web böngészést, bár van olyan hackelt rom, amiben visszatették az első változatott. 2.0 csak bugos bétaként létezik még

SeriouS_77: nem azzal csak egyszer fókuszál, találomra :D A gomb csak annál fókuszál folyamatosan, akinél kontaktos lett. Nyilvánvalóan annak csak egyszer kell fókuszálni (Félig lenyomott állapot)

[ Szerkesztve ]

(#45236) F-ECT$


F-ECT$
titán

Most jutott eszembe, hogyha a Samsung be akarja vezetni ezt a ChatOn nevű csodát, akkor nem nagyon lesz Skype továbbra sem badára.

Dive ever, work never.

(#45237) SeriouS_77 válasza bokrosolajos (#45235) üzenetére


SeriouS_77
tag

Lehet attól lett kontaktos, hogy alig használtam és megsértődött. :P
Mivel már a kamera is szarakodott frissítettem 1.2-re, és vagy két hétig megint jól működött. :DD
A Wamo-t kipróbálnám de nem adok érte pénzt. Ha jól emlékszem a fizetős appok előt még le lehetett szedni, és meg is volt. :C

(#45238) Tomajdon válasza F-ECT$ (#45236) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

kell a fenének skype! itt az msn + facebook! ;]

[ Szerkesztve ]

(#45239) leslieke válasza SeriouS_77 (#45237) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Wamo Camera jó kis szoftver és igen, ingyenesen is le lehetett tölteni, mivel a fejlesztői verseny egyik díjazottja volt.. ott pedig feltétel volt, hogy egy ideig nem kérhetett érte pénzt a készítője.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45240) bokrosolajos válasza SeriouS_77 (#45237) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Wave III-mal ellentétben, Androidos Xperia Neo-n van kamera gomb

(#45241) szimike79 válasza bokrosolajos (#45229) üzenetére


szimike79
őstag

Azt tőlem nem olvastad, hogy jónak is tartom ezt a megoldást, sőt! Olvass vissza egy kicsit és meglátod a véleményem! :P

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#45242) TomWexX válasza taschner (#45233) üzenetére


TomWexX
addikt

Nálam egy kicsit segített rajt az, hogy kikapcsoltam a pislogás érzékelést, meg alapra állítottam mindent. Így most többször marad zöldön a keret.

bokrosolajos: Egyébként simán jó képeket lehet csinálni a 'tapis gombbal' is, csak érteni kell hozzá! ;] Megnyomod a gombot, fókuszál, majd amikor elakarod sütni egyszerűen csak elengeded! Miért is mozdulna be ilyenkor??? (használtam már ilyet, és tudom hogy jó) Csak akkor gáz a fizikai elsütő gomb hiánya, ha magadat akarod fényképezni, olyankor valóban kényelmetlen a képernyőt tapicskolni.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#45243) bokrosolajos válasza TomWexX (#45242) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Uhh, ez hatalmas hülyeség :(

(#45244) TomWexX válasza bokrosolajos (#45243) üzenetére


TomWexX
addikt

Mi is??? :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#45245) Dhampir válasza bokrosolajos (#45229) üzenetére


Dhampir
félisten

Az előrendelhető N9 ([link]) engem is jobban érdekel a MeeGo 1.2 Harmattan-nal, de ne szaladjunk előre, hanem maradjunk a Wave-nél.

[ Szerkesztve ]

(#45246) consono válasza Dhampir (#45245) üzenetére


consono
nagyúr

Szép, de amíg a MeeGo is csak egy gyártó egy készülékén fog futni, addig ez sem több semmivel, mint a Bada... Sőt.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#45247) bokrosolajos válasza consono (#45246) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Úgy ahogy mondod. Symbiannal sem mentek semmire.
N9: HDMI? Processzor? mindegy is, mert nekem Nokijja sosem kellene.

(#45248) Varszegig válasza Tomajdon (#45238) üzenetére


Varszegig
veterán

Inkább ez kéne badára, de szerintem soha nem lesz:

Viber

Mióta ez van droidra én is azt mondom, kell a fenének a skype:)

(#45249) s4tch válasza Varszegig (#45248) üzenetére


s4tch
veterán

Blackberryre is megcsinálják, előbb-utóbb bada is lehet belőle.

(#45250) Dhampir válasza bokrosolajos (#45247) üzenetére


Dhampir
félisten

Az az igazság, hogy nem tucattermékeket gyártanak, a korábbiakban sem elsődlegesen a divattelefon tervezése volt a céljuk. Persze próbálkoztak ők is ezzel-azzal, és a sikertelenségek ellenére mégsem iPhone-utánzatú, hanem egyedi készülékeket gyártottak.

Össze kellene kapnia magát pár gyártónak, hogy felső-kategóriában olyan minőségű készülékeket szüljön, mint a Nokia. Drágábbak ugyan, de nem egy-két évig használod őket, hanem hosszú éveken át.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.