Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44701) Silenzio válasza TomWexX (#44698) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem fogod elhinni, csak a legújabb Kiessel tűnik el a Samsung Apps, a régebbivel működik. Valaki tapasztalt még ilyesmit?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#44702) s4hu|SyD^ válasza ADAM1337 (#44700) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

ITT a changelog. Valamint gyorsabb elvileg, bár nekem nem tűnt fel. A böngésző viszont minden egyes újabb bétában egyre gyorsabb.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#44703) anrab válasza ADAM1337 (#44700) üzenetére


anrab
addikt

élő háttérkép ha lesz...
ebből be lehet vágni részletet? :D

[ Szerkesztve ]

(#44704) Silenzio válasza Silenzio (#44701) üzenetére


Silenzio
addikt

Azaz a legújabból eltűnt, a régebbiben ott van, de az, mikor rákattintok, frissítésre ösztönöz. Tanácstalan vagyok. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#44705) TomWexX válasza Silenzio (#44704) üzenetére


TomWexX
addikt

Milyen készülék szoftvert ír ki a telódra a Kies?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#44706) BlackTreff


BlackTreff
tag

Üdv!

Valamiért most rendesen megbolondult a kis Wave-em!
Folyamatosan azt érzékeli mintha töltőn volna vagy adatkábelen, pedig nincs beledugva semmi!
Másolni tudok rá, a töltéssel sincs semmi baj, de töltésről amint lehúzom nem történik semmi, töltöttség ikon is folyamatosan töltést mutat!
Ha a gépre dugom rá a telefont, akkor érzékel, másolni telefonról gépre is simán tudok, de itt is amint lehúzom, durván megőrül, mintha másodpercenként dugdosnám bele a kábelt, folyamatosan csatlakozik, majd újra szétkapcsol!

Nem tudom valakinek jelentkezett-e már ez a hiba, de remélem van valami megoldás amit itthon is meg tudok csinálni, mert sajnos garancia az már nincs rá! :( :O

A válaszokat előre is köszönöm!

(#44707) Teaway válasza BlackTreff (#44706) üzenetére


Teaway
veterán

Akkut kiveszed 10 percre az nem segít?

Nincs itthon csokid??

(#44708) TomWexX válasza BlackTreff (#44706) üzenetére


TomWexX
addikt

leslieke pár hónapja hasonló cipőben járt, keress vissza a megoldásra! Vagy lehet közben jelentkezik, és leírja a megoldást. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#44709) szimike79


szimike79
őstag

Kicsit fellélegezhetünk!
Már biztos hogy jön a WaveIII! :C

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#44710) BlackTreff válasza Teaway (#44707) üzenetére


BlackTreff
tag

Már próbáltam, csak az kimaradt az írásból! :)

TomWexX: Én is emlékeztem rá, hogy valakinek már volt ilyen problémája a fórumon, csak már nem tudtam kinek és a kereső sem talált semmit!
Szerintem megvárom, úgyis sűrűn jár errefelé és hátha lesz olyan kedves, hogy segít nekem! :)

(#44711) TomWexX válasza BlackTreff (#44710) üzenetére


TomWexX
addikt

1 perc alatt megtaláltam! :) :P
"A megoldás: kikapcsoltam, töltőre tettem, vártam vele pár percet, míg rendesen elkezdte a töltést. Aljzatból töltő kihúz, majd kábel másik vége a telefonból. Bekapcsoltam és most 5 perc után se ugrál az USB ikon. Kopp-kopp-kopp!"
(Eredeti HSZ)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#44712) BlackTreff válasza TomWexX (#44711) üzenetére


BlackTreff
tag

Köszönöm, hogy előkerested ( Értem én, ez FAIL volt nekem :) ), de felesleges volt, mert előtte már dühömben az adatkábelt meg a töltőt cserélgettem 30 másodpercenként és most nagyából észhez tért!
Még egy kicsit gyötröm és tuti megint tudja majd hol a helye! :DD

Köszönöm! :R

(#44713) Gonsalez


Gonsalez
csendes tag

Sziasztok!

Felraktam én a Social HUB Premium-os verziót. Gond nélkül megy.

A kérdésem az, hogy nem lehet belőle gáz, ha az SHP-t használom? Amikor indítottam, mindenféle fizetős feltételeket írkált ki.

Nem szeretném sem azt, hogy fizetnem kelljen még pluszban a szolgáltatásokért, sem pedig azt, hogy ezzel a nem legális verzióval használjam ingyen a fizetős szolgáltatást, aztán meg az accountok alapján esetleg "elkapjanak".

Tudom, hogy a bétázás sem épp az egyenes út, de ez még jól is jöhet a Samsungnak, mert legalább így tesztelünk. Gondolom megvannak az eszközei az infók begyűjtésére...

Köszi!

(#44714) TomWexX válasza Gonsalez (#44713) üzenetére


TomWexX
addikt

Figyeld az ajtódat, mert az F.B.I perceken belül rádtöri! :DDD
Több hónapja használom a PSH-t, most épp a börtönből írok, hamarosan találkozunk idebent... ;]
(remélem érted az iróniát)
Komolyra fordítva: nyugi, nem lesz bajod belőle!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#44715) duvi válasza szimike79 (#44709) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi a jó hírt :R Sokan vártunk erre, de eddig csak erősen reméltük, hogy szept. elsején megjelenik :C

[ Szerkesztve ]

(#44716) duvi


duvi
nagyúr

Drasztikus létszámbővítés a Bada kutatói és fejlesztői részlegénél :C
Mivel az orosz sem az erősségem ezért sorry a kugli fordítós linkért :DDD LINK

(#44717) szimike79 válasza duvi (#44715) üzenetére


szimike79
őstag

Nincs mit, nekem is az volt, mert már kezdtem azt hinni hogy nem lesz WaveIII. Most viszont furdalja az oldalam a kíváncsiság, hogy milyen lesz, és a pontos specifikációk is érdekelnének, mert az eddigi infók eléggé hiányosak, és az sem biztos hogy ténylegesek. Szeretnék látni valami hasonló nagy dobást mint a Wave a maga idejében. Ha tényleg kitiltják a Galaxy-kat Európából, (ami szerintem nagy veszteség lenne nem csak a Samunak, de nekünk is) akkor elégé neki kell hogy feküdjenek a Badának, hogy valahogy pótolják a kiesést. :U

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#44718) duvi válasza szimike79 (#44717) üzenetére


duvi
nagyúr

Nagyon bízom benne, hogy kapunk egy egymagos 1,4 GHz CPU + 1GB RAM + (legalább)Adreno 205 GPU kombót :K Ha jobb lesz akkor egy fene, megbocsájtok nekik :DDD

(#44719) consono válasza szimike79 (#44717) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem megoldják a Galaxy-k gondját is, mivel szoftveres a probléma. Kicserélik a fényképmegjelenítő progit és letolják OTA-n, az új gépekre meg már a gyárban azt telepítik...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#44720) duvi válasza consono (#44719) üzenetére


duvi
nagyúr

Gondolod, hogy az Apple ennyivel be is érné :F Szerintem ez nem az említett szoftveres témáról szól :( A Samsung nagyon szorongatja az almatermelőket világszerte. Mind eladásokban (ebben már veri is sok országban), mid technikai színvonalban. Ez a mostani, csak egy mondvacsinált ok és ha ez lezárul, akkor rögtön találni fognak valami más indokot amivel tovább szivathatják a Samut. De ne legyen igazam!

(#44721) Dhampir válasza duvi (#44716) üzenetére


Dhampir
félisten

Szuper, több lesz az árja Hindi nyelvű alkalmazás. :DDD

(#44722) consono válasza duvi (#44720) üzenetére


consono
nagyúr

Lehet,hogy az Apple nem éri be ennyivel, de a bíróság talán igen. Majd meglátjuk. Mondjuk a Samu maga alatt vágta a fát a tényleg az Apple-t másoló designjaival... A SE tudott nem copy szép designokat csinálni, nekik is ment volna.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#44723) duvi válasza Dhampir (#44721) üzenetére


duvi
nagyúr

Az esetek túlnyomó többségében angol nyelv is kerül az indiai fejlesztésekbe :K
Innentől meg nemzetközileg is "fogyasztható" az alkalmazás.

consono
A telefon Galaxy designban igazad van (bár asszem kis kutakodás után találnánk más gyártókat is). Az SE jó példa valóban :K Viszont ha megnézzük a tableteket a piacon, akkor minden második gyártóra rásüthetnénk a design lopás bélyegét.

(#44724) szimike79 válasza consono (#44719) üzenetére


szimike79
őstag

Szerintem nem ússzák meg ennyivel! (sajnos) A fő gond szerintem a Galaxy-k sikere, és térnyerése az almával szemben. Az SGSII sok ügyfelet szipkázhatott el. Abban sem vagyok biztos hogy ott van az Apple tarsolyában a megfelelő válaszlépés, ami überelni tudja az SGSII-t. Valamint próbál komoly ellenfél nélküli piacot csinálni az olcsó iPhone-nak, ehhez ki kell ütni a többi Galaxy-t. Remélem kevés sikerrel.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#44725) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

A támadás a félelem jele, szóval az Apple igen csak berezelt... Jól is teszi azt hiszem. Egyébként a Galaxy-knak csak szoftveres bajuk van, mármint egy kis szoftverfrissítés és annyi. A bíróság ezt állapította meg. Design, külsőségekben nincs gond.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#44726) szebev válasza szimike79 (#44724) üzenetére


szebev
senior tag

Asszem Te linkelted,h betiltjak a galaxykat oktobertol, igaz? Van ott negy update is! a 4.ben irjak, h nem hasonlitanak a samuk az almara! De lehet rosszul ertelmeztem...

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#44727) szimike79 válasza consono (#44722) üzenetére


szimike79
őstag

Az SE most nagyon beletalált a tutiba! Kezdi visszaszerezni régi fényét. A droid kevésbé szimpi, de ahogy most az SE tálalja az nagyon tetszik. Egyedi szép készülékek korrekt hardverrel.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#44728) leslieke válasza TomWexX (#44711) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:) Igen, ez volt a megoldás!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44729) F-ECT$


F-ECT$
titán

Jó ez a sok "szerintem" kezdetű mondat. Elég világosan le van írva itt a mobilarénán is, hogy min megy a vita (fénykép galéria app), ha azt cserélik, akkor az alma nagy valószínűséggel bukik. Hiába nem érik be ennyivel, ha a bíróság előtt más nem áll meg.

Btw jól fizetett jogászok vannak mindkét oldalon, még ők sem tudják, hogy mi lesz a vége, így itt bármiféle találgatás csak lottózás.

Dive ever, work never.

(#44730) mrhitoshi válasza F-ECT$ (#44729) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ja csak éppen az a legviccesebb, hogy fényképekkel akartak dönteni. :U
Szóval ebben az egészben csak is a Bíróság a hibás, hogy eddig elfajultak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#44731) duvi válasza F-ECT$ (#44729) üzenetére


duvi
nagyúr

Sajna ez a sok szerintem kezdetű mondat, nem csak a mi kitalációnkon alapul. Nem csak szoftveresen támadják a Samut :( A design miatt is folyik a pereskedés. Pont ebben próbált csalni az Apple a méretek meghamisításával. :(((
A jelenlegi design perről:LINK1 , LINK2 , LINK3

Ráadásul a tárgyalás menete is "kicsit furcsán" zárult:
"A bíróság végül délután négy előtt hirtelen berekesztette a tárgyalást és úgy döntött, hogy fenntartja a tiltást a Galaxy Tab 10.1 árusításával kapcsolatban, a végleges döntést a kérdésről pedig szeptember 9-én hozza meg."
Hogy legyen még egy szerintem itt is ;) Szerintem itt a pénz döntött a háttérben és nem a bíró....

[ Szerkesztve ]

(#44732) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Új beta Bada 2.0-ért itt lehet szavazni: [link]
(regisztráció szükséges!)

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44733) szimike79


szimike79
őstag

Valaki segítsen! Miért nem mennek a Samsung apps-ba beágyazott bemutató videók Wifi-n keresztül? Ugyan ez a gondom az UNPACKED progival is. 3G-n viszont beolvassa és lejátsza őket!

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#44734) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.
Haveromnak van Wave je, és szeretném megcsinálni neki a frissítést.
Guglit átfutottam, de nem sokmindent találtam, leírnátok pls pár szóban hogyan megy itt a frissítés?
Kiesen keresztül csakis?

(#44735) leslieke válasza DeathAdder (#44734) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Független telefont lehet frissíteni Kiessel. Szolgáltatói telefont multiloaderrel kell frissíteni, ehhez ezt kell elolvasnod: Firmware frissítés menete

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44736) ADAM1337 válasza leslieke (#44732) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát nem regelnék ilyenért az tutkó. :K
Twitteres is hülyeség így gyűjteni a követőket szerintem, mint ami a múltkor volt hogy 20000 folowernél adnak bétát...

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#44737) leslieke válasza ADAM1337 (#44736) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs is túl sok szavazat! De az arányokból így is látszik, hogy a többség érti, hogy mit jelent a beta szó.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44738) duvi


duvi
nagyúr

ScummVM (Lucasarts játékok emulátora) for Bada? LINK1, LINK2, LINK3
Ha ez felkerülne az Appstoreba, azzal nagy piros pontot könyvelhetne el a Bada OS :K

(#44739) DeathAdder válasza leslieke (#44735) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi a gyors választ.
Remélem menni fog a linked alatt leírtak alapján, azért mert Telenoros készülékről van szó :)

(#44740) consono válasza duvi (#44738) üzenetére


consono
nagyúr

Letöltöttem délután a forrást, de egyelőre gőzöm sincs hogy kellene lefordítanom :))

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#44741) duvi válasza consono (#44740) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is az oroszoknál találtam a cikket:
http://badablog.ru/scummvm-zapushhen-na-samsung-bada-video/
Illetve már az olaszoknál is kint van:
http://www.badaitalia.com/2011/08/26/video-scummvm-in-esecuzione-sulla-piattaforma-bada/
Az orosz és az olasz se emészthető nekem. A kugli fordító meg igazi kihívás a szakszövegeknél :DDD

(#44742) bokrosolajos válasza duvi (#44738) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Nagyon szép, de ez simán ezer éve fut Androidon, sőt iOS-en is!
Ezzel nem hogy piros pontot érdemelne a bada, csak a megérdemelt fekete pontot radírozná ki.
Egy DOSbox szerintem hasznosabb lenne

(#44743) duvi válasza bokrosolajos (#44742) üzenetére


duvi
nagyúr

Igazad van! Ez valóban nem jó hír nekünk ;]
Csak az a kérdés, hogy "félig üres vagy félig tele a pohár?" ;)

(#44744) Karma válasza consono (#44740) üzenetére


Karma
félisten

Hol találtad a forrást? Gyanúsan kéne benne lennie egy SDL portnak is, amivel ingyen nem találkoztam eddig.

“All nothings are not equal.”

(#44745) consono válasza Karma (#44744) üzenetére


consono
nagyúr

Lehúztam git-ről, a fejlesztő oldalán van link: https://github.com/chrisws/scummvm/tree/initial-bada-port-master
Megtaláltam a how-to-t a fordításhoz, de most nem próbálom ki, mert a Bada SDK mellé kell egy cygwin is:

Build instructions:

1. Install BADA SDK (requires free registration):

http://developer.bada.com/apis/index.do

2. Install Cygwin:

http://www.cygwin.com/

Add the following to your cygwin .bash_profile:

alias mmake=/cygdrive/c/MinGW/bin/mingw32-make.exe
export BADA_SDK=/cygdrive/c/bada/1.2.1
export ARM_BIN=c:/bada/1.2.1/Tools/Toolchains/ARM/bin
export CPPFLAGS="-fpic -fshort-wchar -mcpu=cortex-a8 -mfpu=vfpv3 \
-mfloat-abi=hard -mlittle-endian -mthumb-interwork -Wno-psabi \
-fno-strict-aliasing -fno-short-enums"
export LDFLAGS="-nostdlib -lc-newlib -lm-newlib -LC:/bada/1.2.1/Model/Wave_LP1/Target"
#export PATH=${BADA_SDK}/Tools/Toolchains/Win32/bin:${PATH}
export PATH=${BADA_SDK}/Tools/Toolchains/ARM/bin:~/utils:${PATH}
alias gcc=${ARM_BIN}/arm-samsung-nucleuseabi-gcc.exe
alias ar=${ARM_BIN}/arm-samsung-nucleuseabi-ar.exe

The following were added to ~/utils for zlib:

ar:
#!/bin/sh
${ARM_BIN}/arm-samsung-nucleuseabi-ar.exe $*

gcc:
#!/bin/sh
${ARM_BIN}/arm-samsung-nucleuseabi-gcc.exe $*

3. Build dependencies

zlib, libogg, libvorbis, libmad, FLAC

see: "Building the libraries" under:
http://wiki.scummvm.org/index.php/Compiling_ScummVM/MinGW#Building_the_libraries
for instructions on how to obtain these modules

3.1 For Target-Release configure ogg and mad with:

./configure --host=arm-samsung-nucleuseabi --disable-shared

when building vorbis and flac:

./configure --host=arm-samsung-nucleuseabi --disable-shared --with-ogg=c:/cygwin/usr/local

3.2 for each module, after a successful configure, add the following
to the generated config.h (gzguts.h for zlib)

#undef __MINGW32__
#undef _WIN32
#include "c:/src/scummvm/backends/platform/bada/portdefs.h"

3.3 Additional post configure edits:

- removed -fforce-mem from the libMAD Makefile
- in libvorbis/lib/Makefile comment lines with vorbis_selftests
- edit libFLAC/Makefile ... CFLAGS = $(OGG_CFLAGS)

Note: you can ignore the ranlib errors when doing make install.

4. Build the ScummVM base library:

./configure --host=bada --enable-release

To target the Win32 simulator:

./configure --host=bada --enable-debug

5. Build the front end application using BADA-Ide:

Copy the scummvm/dists/bada folder into a clean directory
outside of the scummvm package. Start the BADA IDE then
choose this folder as the eclipse workspace. Click
Project / Build.

Links:

A short turorial on implementing OpenGL ES 1.1 in BADA:
http://forums.badadev.com/viewtopic.php?f=7&t=208

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#44746) bokrosolajos válasza duvi (#44743) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Kettőnk közül te túloztál!
Talán megtapsoltad a Suzukit is, amikor 10 év késéssel végre hajlandó volt ABS-szel szerelni az autóit? : ;]

(#44747) duvi válasza bokrosolajos (#44746) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha te mondod biztos így van ;]
Vagy csak szimplán örülök, ha valami új fejlesztés jön ki badár? ;)

[ Szerkesztve ]

(#44748) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Az akkor gondolom rendben van, ha a [link] alatti legújabb augusztusi Bada 2.0.1 et töltöm le és teszem fel !?

Különben miért nem szabad hálózatfüggő készüléket Kiessel frissíteni?
Akkor csakis Multiloaderrel csinálhatom?

[ Szerkesztve ]

(#44749) duvi válasza DeathAdder (#44748) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem tilos használni a KIES-t, csupán nem fog felkínálni frissítést a szolgáltatós készülékekhez :( Jelenleg egyik szolgáltató sem adott ki új firmwaret a Wavekhez. Ezért csak a multis frissítés marad.
A 2.0-ás firmwarek mind béta verziósak még! Az 1.2-ből van végleges szofver egyenlőre. Reméljük, hogy szeptemberben kiadják a 2.0-ból is a véglegest :K

[ Szerkesztve ]

(#44750) szimike79 válasza DeathAdder (#44748) üzenetére


szimike79
őstag

Ha hálozatfüggő a mobilod, akkor sajnos csak multival lehet frissíteni. Rakj fel egy JL2-es 1.2-t , a hozzá tartozó magyar nyelvi CSC-vel, aztán csinálj egy preconfigot XEH-ra. Onnantól kezdve függetlennek látja majd a Kies a telefont, és ha van újabb firm akkor felajánlja a frissítést. 2.0-ás bétát nem javasolom, mert ezek teszt firmek, bugosak. 2.0-val inkább várd meg a végleges verzió kiadását. Szeptember elsejével valószínü hogy többet fogunk tudni a megjelenésével kapcsolatban.

Más: App store, új progi: Zuma. Csak azt tudnám hogy miért kínai nyelven?? Az angollal még megbirkózom, de a kínai már magas nekem. :W

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.