Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39901) szimike79 válasza ABal (#39897) üzenetére


szimike79
őstag

Szerintem a 2.0-át sokan várjuk már. Én is kíváncsi vagyok, hogy ilyen nehéz szülés után milyen lesz az újszülött! :DDD
Ha nem túl nagyok az elvárások, annál kellemesebb meglepetések érhetik az ember fiát. Remélem hogy valami jobb dolog fog kisülni a Samu boszorkánykonyhájából. Ha pedig nem akkor lehet más fele is nézelődni. De az az igazság hogy nem szeretnék elpártolni, mert megkedveltem a badát még a hianyosságok ellenére is. ;)

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#39902) SlyChocolate válasza Karma (#39887) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Milyen tel és mennyi rammal?

(#39903) Karma válasza SlyChocolate (#39902) üzenetére


Karma
félisten

iPhone 3GS, 256 MB RAM-mal.

“All nothings are not equal.”

(#39904) SlyChocolate válasza Karma (#39903) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Akkor mondhatni még gyengébb is a HW csak épp a soft sokkal de sokkal jobban van optimalizálva.
Legalábbis ami az office doc-okat illeti.

(#39905) Karma válasza SlyChocolate (#39904) üzenetére


Karma
félisten

Meg ami minden mást is illet egyébként.
A Wave-eknél nagyobb erőpazarlás nem nagyon van a piacon.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#39906) Wheelbarrow válasza bokrosolajos (#39866) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Ilyen mobil kell neked :DDD

[link]

(#39907) SlyChocolate válasza Karma (#39905) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Ehhez képest az 1500mAh akkú egész jól teljesít.
Az tuti jól megcsinálták, ha a soft nem is perfect.

(#39908) ABal válasza Karma (#39905) üzenetére


ABal
őstag

Azt hiszem, hogy ennél tényszerűbben nem is lehetne megfogalmazni.

Viszont, ez azt is jelenti, hogy egy jó adag optimalizálással még vannak itt erőtartalékok.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#39909) SeriouS_77 válasza szimike79 (#39891) üzenetére


SeriouS_77
tag

A kijelző ahhoz képest, hogy a tulajdonságai alapján nem is köszönhet a wave-nek, simán vállalható. Ezen nem fogsz szép apró betűket látni, de használat közben nem érzem hátrányát. Nagyítasz, szöveg betördel (pdf-nél is) és teljesen olvasható.

(#39910) SlyChocolate válasza ABal (#39908) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Ha a 3GS úgy nyitja a pdf-emet ahogy Karma írta akkor már érthető, hogy pl. a Samú Gtab 1 ugyanezzel a HW-val miért volt képes 1080p-s vidi lejátszásra míg a wave a bada 1.0/1.2-vel nem.
Stb...stb...

(#39911) consono válasza szimike79 (#39901) üzenetére


consono
nagyúr

Én is várom azért a 2.0-t, de főleg az új SDK-t! Nem magam miatt, hanem a többi fejlesztő miatt. Még mindig reménykedem, hogy megkedvelhetik ezt a platformot is :) Tudom, naív vagyok :P

Más. Nekem mindig szívem csücske volt a HP WebOS-e (tudom, beteg vagyok, hogy mindig az ennyire réteg dolgokért bolondulok), most láttam, hogy ott is csak 6827 alkalmazás érhető el, pedig jóval korábban indult, mint a Bada és programozni is könnyebb... Úgy látszik az egy gyártó által támogatott, kvázi zárt rendszereknek ez a sorsa... De akkor az iPhone-t csak az elsőség viszi előre mindenki elé???

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#39912) Karma válasza consono (#39911) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem a logisztika fogta vissza a WebOS-t. Nagyon állat rendszer, az az egy hónap amit egy Pixi Plusszal töltöttem nagyon happy volt, de kinyírja az egészet az, hogy 1) csak néhány országban kapni, és többnyire ott is csak szolgáltatónál, valamint 2) az App Catalogot alig lehet elérni, a fizetős részt még kevésbé (nekem mondjuk 1.4.5-ön az ingyenest se sikerült).

Ez a második hiba a Samsungnál is nagyon befigyelt.

“All nothings are not equal.”

(#39913) consono válasza Karma (#39912) üzenetére


consono
nagyúr

Gyanús a dolog, sajnálom is nagyon, két éve azt gondoltam mára egy Pre tulajdonosa leszek...
Azért a root image-t már leszedtem meg kibontottam, ha egyszer lesz sok időm (lesz olyan? novemberben jön a második kölök) megpróbálom bebootolni a Waven. Bár macerás lesz, mert az a 2.6.29-es kernelre épül (2.1) de legalább a kernel és a patchek elérhetőek, csak az uImage-t nem tudtam kibontani

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#39914) szimike79 válasza SeriouS_77 (#39909) üzenetére


szimike79
őstag

Nem is a Wave a vetélytárs, hanem az X8. Játékok terén hogy teljesít? Párom szereti nyúzni AB + logikai játékok. Csak sajna az X8 eléggé akadozós fajta.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#39915) szimike79 válasza consono (#39911) üzenetére


szimike79
őstag

Majd csak kiforrja magát a dolog. Az új SDK mennyire lesz népszerű a fejlesztők körében? Ki tudja? Az idő mindenre megadja a választ, még a programozók harci kedvére is. Reméljük a legjobbakat. Kár lenne egy új rendszerért, mielőtt még kiderülne mit lehet belőle kihozni, na meg persze a Wave-ből is.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#39916) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Köszönöm a telefon ajánlásokat! Nyilvánvalóan tapasztalat beszél belőletek, így nem is kétlem,jó választást ajánlottatok! :DDD

Most mit görcsöltök a hülye PDF-en?
A nagyontudós emberek scannelik az oldalakat,amiket BMP fájlban szépen elmentenek, MS office-szal egymás mögé raknak és elmentik PDF-nek

a 3GS semmivel sem jobb,mint a wave SmartOffice,mert mind a kettő csak részleteket nyit. Az a Viewer viszont egy fos, mert a készítőjének ez eszébe sem jutott

A Wave II dupla memória elmélet ismét léket kapott, mint láthatjuk

Egyébként szeretem a Wave-et, mint sokszor leírtam már, de ez a bada egy halott ügy, ahogy március vége óta említem, semmi új nem jelenik meg, illetve ami, az is bada 1.0 igénnyel, ami azt mutatja, még jó párszáz app várhat a Samu ellenőreinek plecsnijétől remegve a szákban
Én már a 2.0-tól sem várok semmit. Inkább gondolom, hogy mégsem lesz GT-S8500-ra

(#39917) leslieke válasza bokrosolajos (#39916) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Te mindig ilyen pesszimista vagy?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39918) razzorr válasza bokrosolajos (#39916) üzenetére


razzorr
őstag

Az ember kedvét sokszor elveszik és elbizonytalanítják hogy wavet vegyen :-(

Akkor valaki légyszives foglalja már össze egy pár mondatban, hogy mitől is kellene tartania egy egyszerű-mezei-nem hard core felhasználónak?
Főleg az érdekelne hogy mik a negatívumok!

Lehet le volt irva 1000hszel arrébb,de telefonról akadozós a keresés.

Komolyan mondom h. nem maradt több választási lehetőségem ezen kivül. Eddig android volt,de már dobnám elfele az instabilitása miatt, a többi os meg nem jön be. A wp7 okozhat meglepit de csak annyiban hogy 60nál elvböl nem adok többet egy telóért.
Bizonytalanság a köbön :-(

(#39919) F-ECT$ válasza razzorr (#39918) üzenetére


F-ECT$
titán

Minden telefonnak vannak hibái. A mezei felhasználó alatt mit értesz, pontosan mire szeretnéd használni?

Dive ever, work never.

(#39920) F-ECT$ válasza ABal (#39908) üzenetére


F-ECT$
titán

Tudod ki fog optimalizálni egy több mint egy éves telefonra bármit is... Amíg bírja a vas, addig jó, utána vegyél új telefont.

Dive ever, work never.

(#39921) duvi válasza razzorr (#39918) üzenetére


duvi
nagyúr

Megpróbálom összeszedni a pozitív és negatív tulajdonságokat.
Pozitívumok: Fém ház, Gorilla Glass üveg, SAMOLED kijelző. Jó hangminőség. Jól átlátható és nagyon gyors menü. Jó minőségű fényképező+720P-s videó felvétel. Divix támogatás (néha előfordul pár kódolás ami akadhat). 30 napig full Navigáció jár hozzá (ROUTE66) és utána is használható marad offline helymeghatározásra. A beépített böngésző gyors (viszont nem tördeli az oldalakat). Max 32 Gb-os SD kártyával bővíthető külső memória támogatás. A gyári zenelejátszó jó, de érdemes venni egy jobb fülest hozzá. Van Appstore ingyenes és fizetős tartalmakkal. Gyári YouTube, Facebook, Twitter, mail kliensek. Beépített dokumentum kezelő alkalmazás (Picsel file viewer)

Negatívumok: A gyári böngésző nem tördeli az oldalakat(számomra ez nem nagy probléma, de nekem Wave II-m van ami nagyobb). A beépített közösségi alkalmazás kliensek (Facebook, Twitter) lassúak és sokszor bizonytalanok. A Picsel file viewer-nek méretkorlátai vannak. Nagyobb PDF(10Mb+) már gondot okoz neki. Abban az esetben ha egyszerre túl sok alkalmazás fut (akár widgetek is) vagy sok weboldal van megnyitva, kapunk egy "kevés a rendelkezésre álló memória" hibaüzenetet. (nálam nem nagyon fordult még elő). Lényegesen kevesebb a letölthető alkalmazás mint egy androidos készülékre.

Összegezve: Én nagyon megszerettem a Wave-t. Nem tökéletes, de amire nekem kell azt hozza 90%-ban.
Telefonálásra, fotózásra, zenehallgatásra, netezésre (itt azért számításba kell venni az említett oldaltördelést), adattárolásra (nagyobb memkari esetén), filmnézésre, kis mértékben játékra ajánlom a Waveket. (I. és II.)
Ellenben ha fontosak a közösségi alkalmazások és a sok letölthető tartalom, illetve a nagymértékű testreszabhatóság, sok levelezés állandó szikronizálással akkor inkább egy androidos készüléket javasolnék.

És most jöhetnek a kövek rám ;]

[ Szerkesztve ]

(#39922) bokrosolajos válasza duvi (#39921) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Úgy ahogy mondod, és persze vállalja, hogy az Android egy fOS :D

Nincs semmi baj a Wave-vel, Best Buy
It egyedül én szoktam szidni, de csak azért, nehogy felszálljanak a többiek, mert a talajt sem éri a lábuk a boldogságtól :)

(#39923) mZoleee válasza bokrosolajos (#39922) üzenetére


mZoleee
senior tag

na azért na :D

(#39924) razzorr válasza duvi (#39921) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi hogy gondoltatok rám így éjfél után.

Nos amiket irtál,ugy nekem szinte ua.a felhasználásom. Nem zavaró az oldaltördelés annyira netnél,elvégre 480x320on nyomom most is,előtte meg 176x220on edződtem :-D
Itt azért nem élmény az egész netes életemet bonyolitani,márpedig egy darabig no laptop.

Erről jut eszembe hogy hotspotként akkor funkcionál rendesen?Ha néha szükség lenne rá?
A közösségi vackok csak annyiban h.ránèzek és kész,viszont ha jol tudom a skype-al nem lehet még dumcsizni?! Msnre is csak ritkán kellene.
De ami fontos,hogy az email-eket azért meg tudjam nézni (gmail,hotmail)!!!

Amugy ezen kivül nincsenek borzasztó nagy igényeim. Nem vagyok egy szinkronizálgatós figura,tehát pl.a telefonkönyvet sem akarom összefésülni semmivel,a jó öreg kézzel beírós kategória vagyok :-)
Szeretem ha egy teló fürge,nem babrál olyan sokat feleslegesen.
Nem nyúlkálok a teló belsejében,megtisztelem azzal h.nem mókányolom. Amit az androidnál erősen javallott. Progikat se töltök már szinte,az andro elvette a kedvem,merthát valljuk be,hogy nagy katyvasz az egész,egy normális avi lejátszóért majdnem vasárnapi misére mentem imádkozni mert annyira semmilyenek voltak,tele szemét reklámmal...és meguntam! Mesélhetnék hosszan az akadásokról, a nem tudom felvenni mert fekete a képernyő és a belassuló effektusokról,de inkább pozitivan állok neki egy az uj életnek, és a remény hal meg utoljára.
Már mindkettő wavet nyomkodtam,csak hosszabb tapasztalatokat nem szereztem 2x10percben :-D
De mindkettő nagyon megfogott! Nehéz...

(#39925) ABal válasza razzorr (#39924) üzenetére


ABal
őstag

A végső döntés a tied kell, hogy legyen. Már csak azért is, hogy ne minket szidj utána. :D

Én tavaly október óta használom, és nagyon szeretem, napi szinten könnyíti meg a munkámat, nekem ugyanis legalább annyiszor munka- és szórakoztató eszköz, mint telefon.

A telefonálással kapcsolatosan viszont van egy dolog, ami szerintem zavaró a Wave- ben: amikor felveszel egy hívást, nem jön létre azonnal a kapcsolat, csak másodpercekkel később. Na, ezzel a mai napig nem tudok kibékülni, de amúgy nincs bajom ezzel a telefonnal.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#39926) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Picsel Smart Office 50 %-os akció, 1400 Ft-ért megvehető.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39927) F-ECT$ válasza razzorr (#39924) üzenetére


F-ECT$
titán

A netezés terén vedd figyelembe, hogy flash nem igazán van, ami néhány oldal élvezeti értékét erősen csökkenti.

Dive ever, work never.

(#39928) F-ECT$ válasza ABal (#39925) üzenetére


F-ECT$
titán

A gond az, hogy kapcsolat szerintem van, csak hallani és beszélni nem tudsz 2 mp-ig. Emelett a másik "hangos" dolog: a csörgés első 2 mp-e halk, és csak utána erősödik fel.

Dive ever, work never.

(#39929) Karma válasza razzorr (#39924) üzenetére


Karma
félisten

Normális AVI lejátszót itt se kapsz (az a "néha" szaggat nálam 100% volt), de egyébként az egész badát pont neked találták ki. (Meg a WP7-et is, meg az S40-et is.)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#39930) leslieke válasza ABal (#39925) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én most már több mint egy éve használom elégedetten. Amire vettem azt tudja, ami hibái vannak azok meg nem annyira zavaróak, hogy érdekelne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39931) duvi válasza razzorr (#39924) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen a netet meg tudja osztani wifin keresztül, egyszerre max 3 eszközzel.
Hangos skype nincs még rá. Csak a javas write only verzió. MSN van. Mail fiókok használhatóak. (itt a push szolgáltatással volt/van némelyeknek gondja)
A gyári böngészőről kihagytam a flash támogatás hiányát.
(ahogy F-ECT$ kolléga írta)
Elvileg van benne flash, de csak a régi verziókat kezeli. Ez az esetek nagy részében már kevés és nem működik. :(

Akciós játékok az appstoreban!
Modern Combat: Sandstorm 290 Ft
Brothers In Arms® 2: Global Front HD 290Ft

[ Szerkesztve ]

(#39932) leslieke válasza duvi (#39931) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ahogy a legtöbb Gamefolt játék akciós 2011.07.11-ig.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39933) duvi válasza leslieke (#39932) üzenetére


duvi
nagyúr

Jogos! Elsőre csak a szokásos akciós linket néztem. :R
Itt a teljes AKCIÓS kínálat.

(#39934) ADAM1337 válasza leslieke (#39932) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Tényleg ha már játékok az mitől lehet hogy a shift nem a vízszintbe van egyenesen ill úgy kanyarodik már.
Nem lehet kalibrálni ?
Amúgy más játéknál jó (asphalt,hawx, meg még soknál full jó)csak a shift-nél rossz a kalibrálás és nem találtam sehol se, több fw-n is figyeltem hogy ugyanúgy el kell dönteni minimálisan az egyeneshez.
Nem annyira zavaróan feltünő de lehet érezni simán, hogy nem okés. :)

[ Szerkesztve ]

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#39935) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Megforgatod előtte a telefonod és akkor jó lesz!

Majdnem rá izgultam egy LG Optimus Black-re. Aztán láttam sample videót, ami egy RÖHEJ, álíltólag HD, de ez max a felbontásra értendő :DDD, mert nem is kicsi blockokat pakolgat, elmosódott, fakó valami, ami a fotóra is ugyanúgy igaz. Ráadásul akad a droid rajta.

Azt hiszem jó lesz nekem egy ilyen Defy. Ha felbosszant és levizelem, azt is kibírja :D

(#39936) leslieke válasza ADAM1337 (#39934) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehet kalibrálni. Vízszintes helyzetben tartva a telefont írj le vele egy nyolcast.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39937) Karma válasza leslieke (#39936) üzenetére


Karma
félisten

Az a magnetométer kalibrálása egyébként.

“All nothings are not equal.”

(#39938) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Akciós alkalmazásokat kereső program az xda-developers fórumáról: AppList_STB_Fahrenheit_ENG_Lite.zip
Jelszó: StyleTechBlog

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39939) San398 válasza leslieke (#39938) üzenetére


San398
őstag

Ez nagyon hasznos! Köszönet a program készítőjének, neked pedig a linkért! :R

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#39940) Sógi


Sógi
addikt

Sziasztok!

Rég jártam erre, látom még mindig szépen pörög a wave topic :)
Fájt a szívem mikor el kellett adnom ezt a telefont, pedik szívesen megtartottam volna :K
Maradt pár pót "tartozékom" hozzá, akit esetleg érdekel, keressen pü-ben...köszi
További jó fórumozást és szorítok, h minél előbb legyen 2.0 :D

(#39941) ADAM1337 válasza leslieke (#39936) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Valahogy most nem értem mit írtál, a settingsnél nincs kalibrálási funkció in-game.
Vagy mire céloztál most pontosan ?

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#39942) Piet


Piet
csendes tag

Energiatakarékos üzemmódban (a kijelző le van kapcsolva) az órát meg lehet jeleníteni? Esetleg státusz infot is (nem fogadott hivás jelzés)? SonyEricsson telókon van ilyen, nagyon hasznos, csak rá kell nézni időnként a telóra és látható mi az ábra, anélkül, h egy gombot is megnyomnánk.

(#39943) leslieke válasza Piet (#39942) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gombnyomás nélkül nem, de a jobb felső gombot megnyomva előjönnek az adatok.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39944) F-ECT$ válasza Piet (#39942) üzenetére


F-ECT$
titán

Gondolom lehetne ilyet írni, de iszonyat módon szívná az akksit.

Dive ever, work never.

(#39945) Karma válasza F-ECT$ (#39944) üzenetére


Karma
félisten

Sima Wave esetén nem szívná, mert AMOLED :P

Ettől függetlenül órát még lehetne is (megakadályozva a képernyőzárat, kirakva egy fullscreen feketén egy vékony órát, aztán örülni neki. Sajnos a nem fogadott hívások meg bejövő üzenetek nem elérhetőek.

“All nothings are not equal.”

(#39946) leslieke válasza Karma (#39945) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A nem fogadott hívásra és a bejövő üzenetre is ott világít egy-egy mozaikdarab a kijelzőn. Vagy nem erre gondoltál?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39947) Karma válasza leslieke (#39946) üzenetére


Karma
félisten

1) Kikapcsolt képernyő mellett nem világít mozaikdarab.
2) Nem erre gondoltam, hanem hogy fejlesztőként nem elérhető.

“All nothings are not equal.”

(#39948) Piet válasza Karma (#39945) üzenetére


Piet
csendes tag

Az egyik samsung érintőképernyős telefonnál (nem tudom a modellt, tepsi dizájn, lekerekített sarkak, lehet nem bada volt rajta) láttam ezt a lekapcsolt képernyős órát, fekete képernyőn világosabbak voltak a számok.

[ Szerkesztve ]

(#39949) TomWexX válasza Karma (#39945) üzenetére


TomWexX
addikt

Lehet örülni egészen addig, amig bele nem ég a kijelzőbe az idő. :P

Piet: Utoljára nekem SE K750-nél volt ilyen ami készenléten mutatja az időt, de azóta energiagazdálkodási és képernyő kímélési okokból már nem igen teszik bele a telefonokba ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#39950) Karma válasza TomWexX (#39949) üzenetére


Karma
félisten

Nokiánál ezt okosan megoldották, percenként áthelyezi az órát ;)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.