Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10401) rObika8802


rObika8802
aktív tag

valami új témát nem találtatok mostanába? :)

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#10402) Jadro válasza leslieke (#10400) üzenetére


Jadro
veterán

Akkor lehet hogy csak pontatlanság, mert töltés közben még jó volt, aztán ahogy elérte a 85%-ot ez úgymaradt, csak a gyári kúszott tovább. Most meg még fölötte van, úgyhogy majd holnap kíváncsi leszek ... Pedig jó kis cuccnak néztek ki, de így túl sokat nem érnek.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#10403) F-ECT$


F-ECT$
titán

Sokára lesz még a developers challange-ből bármi hasznunk :(

Dive ever, work never.

(#10404) rizso válasza bejmuller (#10381) üzenetére


rizso
addikt

Az én tapasztalataim:
+anyaghasználat, összeszerelés
+kijelző bámulatos, és nekem a mérete is tökéletes
+maga a rendszer és a készülék is nagyon gyors
+kamera gyönyörű videót készít
+akkuidő meglepően jó

Ami számomra még fejlődésre szorul - és ezek többnyire szoftveres "gondok"
-filmlejátszás nem az igazi - ez mondjuk lehet, hogy csak a T-mob-os szofttal van, az újabbaknál már nincs
-böngésző van hogy elfelejti a már megjegyzett jelszavakat - ez kicsit bosszantó...Ide jöhet még a tördelés hiánya is...
-néha csak úgy kilép 1-1 alkalmazásból

Amire én használom: telefon (és az összes olyan funkció, amik egy sima telefonhoz köthetőek), ébresztő (nálam nincs gond), internet wifin keresztül, zene-film, fényképezés/videózás, dokumentumkezelés, néha egy kis navigálás, és ha van pár percem, amikor nem tudok mit csinálni, akkor egy kis játék is belefér ;]

Én nem bántam meg, hogy a wave-et vettem multimédiás-okostelefonnak :)

cryingdr4g0n: köszönet az operáért, holnap letesztelem! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#10405) rObika8802


rObika8802
aktív tag

am nektek is elmegy a kép meg visszajön hívás közbe? :D az mitől van?

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#10406) zack válasza F-ECT$ (#10403) üzenetére


zack
nagyúr

Minimum November... :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#10407) csabám válasza Joey89 (#10397) üzenetére


csabám
addikt

@Joey89: 12 hó samu garival jobban fogsz járni szerintem és azt is kitudod bővíteni két hónappal ha bereggeled a telót samsungon.

@rObika8802: távolságérzékelő miatt sötétedik el. ahogy a füledhez emeled akkor érzékeli és kikapcsol a képernyő h ne menjen feleslegesen. ahogy elveszed a füledtől vissza jön a kép.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#10408) ferrari1 válasza Jadro (#10402) üzenetére


ferrari1
őstag

Nekem symbianra volt anno ilyen progi fennt. Arra azt írták, hogy 3-4 töltési és merülési ciklus után lesz pontos. Úgy is lett. Tarts ki, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#10409) JMC válasza rObika8802 (#10405) üzenetére


JMC
tag

Ha közelíted a füledhez a telefont kikapcsol a kijelző és lezár a touch, hogy ne tudd véletlenül a füleddel kihangosítani a hívást vagy bármi mást csinálni, ha eltávolítod visszakapcsol. Ez feature, nem bug :) F*ck látom közben már megválaszolták előttem..

[ Szerkesztve ]

(#10410) user137 válasza zack (#10406) üzenetére


user137
őstag

:U

Ti egyébként hol olvastátok azt, h majd a challenge után lesz itthon fizetős store? már most is van fizetési lehetőség, miért kellene megvárni mindenféle fejlesztő-wannabe versenyének lezárását? Mindenki ezt hangoztatja, h majd a challenge után eljő a kánaán, de még senki nem hivatkozott konkrétumra...

(#10411) Varszegig válasza user137 (#10410) üzenetére


Varszegig
veterán

a fizetős, meg a challenge az 2 dolog. sőt! a challenge-es progik mind ingyenesek lesznek. a challenge végét azért várja mindenki, mert minden épeszű fejlesztő oda küldte be a művét :)

(#10412) Jadro válasza ferrari1 (#10408) üzenetére


Jadro
veterán

Kitartok. :) Max nyomok neki majd egy resetet és meglátjuk.

Az már tisztán látszik hogy nálam ez naponta lesz töltőn. 7-kor kapcsoltam be, 8:10-re már 90%-on volt. Pár perc duma, 20 perc 3G net a buszon. Igaz, mindez az első töltés után, tehát lesz ez még jobb is. Mindegy, ha egy napot elvisz biztonságosan, már rendben is vagyunk.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#10413) creed2 válasza Jadro (#10150) üzenetére


creed2
csendes tag

ok

Gyula

(#10414) Ricardo válasza Jadro (#10412) üzenetére


Ricardo
félisten

+ az újdonság varázsa. Azért kíváncsi vagyok mennyit bír majd.

(#10415) F-ECT$ válasza Jadro (#10412) üzenetére


F-ECT$
titán

Volt már róla szó, hogy ezek a progik összevissza jeleznek mindent. Nekem csak a BatteryLife van fenn, és ezzel 10%-on belül van mindig a valóshoz képest. (Pl valós 70-80% között ez folymatosan 75%-ot jelez.)

Dive ever, work never.

(#10416) F-ECT$ válasza user137 (#10410) üzenetére


F-ECT$
titán

A fizetéso lehetőség csak trükkel elérhető, hivatalosan még nincs. Épp ezért nem elérhető pl az NDrive Hungary.

Dive ever, work never.

(#10417) Jadro válasza F-ECT$ (#10415) üzenetére


Jadro
veterán

Itt másról lesz szó, mert töltőről levétel után is 85%. :) Na majd meglátjuk nap végére amikor lemerítem 10% alá, akkor mennyit mutat. Annyira nem lőnek vele, mert csak most az első napokban érdekel jobban hogy hogy áll az akku, később elég lesz a pálcika kijelzés is felül, amikor már tudom kb milyen használattal mennyit bír.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#10418) roti86 válasza Jadro (#10412) üzenetére


roti86
őstag

Jah, szintén kíváncsi vagyok. Van, aki panaszkodik, de ezen cikk szerint bírni kéne. Bár arról nem esik szó milyen firm volt a telefonon.

(#10419) Ricardo válasza roti86 (#10418) üzenetére


Ricardo
félisten

Az itteni teszt is bizakodásra ad okot:

"A készülék akkumulátora 1500 mAh-s, ami az alacsony fogyasztású Super AMOLED kijelzővel párosítva elképesztő üzemidőt garantál. Nálam erősteljes használat mellett 3 napig gond nélkül elketyegett egy töltéssel, amit a gyári adatok (8 és fél órás beszélgetési vagy 35 órás zenelejátszási idő) nagyjából alá is támasztanak."

(#10420) Varszegig válasza Jadro (#10417) üzenetére


Varszegig
veterán

de miért nem jó a beépített akku státusz program? Miért kell ez a sok használhatatlan 3rd party akkuprogram?
akkuidő: folyamatos push-sal sok nyomkodással éjszakára nem kikapcsolva is kibír 2 munkanapot. (Reggel leveszem a töltőről, másnap estig röhögve kihúzza, bírná reggelig is, de akkor nem érek rá töltögetni.) Hétvégén no push, kevés duma, akkor napi 20%-ot esik össz., azaz 4 napig biztosan bírná.

[ Szerkesztve ]

(#10421) Kis@ válasza Varszegig (#10420) üzenetére


Kis@
tag

Ez jó kérdés. Szerintem sem kell ez sok vacak. Egyébként kipróbáltam a kikapcsolvatöltömbekapcsolvatöltöm dolgot és érezhetően többet bírt a teló. És azóta szerintem bekapcsolv is tovább tölti sztem.

Kis@

(#10422) Jadro válasza Varszegig (#10420) üzenetére


Jadro
veterán

Jó az, csak macerás elérni. Nagyon el van dugva. :)

Ez az akkuidő tényleg teljesen egyedi használattól függ. Egyszerűen a 3G eszi. Azon beszélek, azon netezek, ez van.

Most csak 1%-ot esett 1:20 perc alatt készenlétben. (Csak a videót és a fényképezőt próbáltam ki egy rövid teszt erejéig.) Nagyon tuti az optika, megyek keresek is memóriakártyát, mert a fél perc 720p videó cirka 50 mega.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#10423) bejmuller válasza rizso (#10404) üzenetére


bejmuller
aktív tag

Köszönöm :R

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#10424) Ricardo válasza Kis@ (#10421) üzenetére


Ricardo
félisten

Érdekes dolog hogy akkor tovább bírja :U

Viszont az egyértelmű hogy bekapcsolva tovább tölti, hiszen akkor fogyaszt is közben, még ha keveset is.

(#10425) satomee válasza Jadro (#10412) üzenetére


satomee
senior tag

Én ugyanígy szívtam az aksival míg valaki fel nem világosított hogy a beállítások/kapcsolatok/hely menüpont alatt a helymeghatározás a teló bekapcsolása után automatikusan engedélyezve van és ezt érdemes kilapcsolni,csak a navigációhoz van rá szükség.Mióta így használom,azóta volt hogy egy éjszaka (pontosabban kb 10 óra készenlét) alatt 2%-ot esett.Egyébként pl kb 5 perc net eszik meg 1%-ot ahogy megfigyeltem.

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#10426) Jadro válasza satomee (#10425) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi a tippet! Ebbe a menüpontba bekeveredtem amikor végignéztem az összeset és nem volt bekapcsolva már akkor sem. Azért ellenőriztem újra, most is ki van lőve. :)

Egyébként nem olyan vészes a fogyasztás, mert használtam is a készüléket, meg még csak az első töltésen vagyok túl. Az első hetekben bökdösi az ember ha kell, ha nem. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#10427) leslieke válasza Jadro (#10426) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem csak az első hetekben fogod bökdösni.. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10428) DonMedve válasza satomee (#10425) üzenetére


DonMedve
addikt

Egyetértek leslieke-vel!

Nekem is lassan 1hónapja megvan,de még mindig nyomkodom! :DDD

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#10429) anrab


anrab
addikt

lenne egy olyan kérdésem hogy: ha hívok valakit miért írja a telefon hogy átirányítás aktív
vagy ez normális és mindenkinél ez van?
köszi.

(#10430) leslieke válasza anrab (#10429) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A hívott szám át van irányítva egy másik számra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10431) user137 válasza leslieke (#10430) üzenetére


user137
őstag

dehogyis... az átirányítás aktív azt jelenti, h a (második) bejövő hívás átirányítódik a megadott módok szerint (vagy hívásvárakoztatásba, vagy hangpostára, ahogy be van állítva).

ezt minden telefon kiírta nekem az elmúlt pár (5?) évben, ne aggódj :-)

(#10432) anrab válasza leslieke (#10430) üzenetére


anrab
addikt

de minden szám?

(#10433) leslieke válasza user137 (#10431) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aham. Kösz, akkor most tanultam valamit. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10434) tombor


tombor
csendes tag

Pár apróság, ami talán fontos lehet: több olyan hiba is előkerült, ami -úgy veszem észre- csak az előfizetéses készülékeknél jön elő. Pl.: ébresztőóra nem kapcsol be, akadozó filmlejátszás, nem oda tölt le, ahova bejelölöd, stb.
Nekem egy gsmline-nál vásárolt fekete darab van, egy hónapos, de egyik fent említett problémával sem találkoztam, sőt, fagyás sem volt egyszer sem.
A moovie-ről letöltött filmeket tökéletesen viszi, ha nincs otthon dvd lemez, erről szoktuk nézni és kifogástalan.
Minden reggel ez ébreszt, néha bekapcsolva, néha kikapcsolva, mindegy neki.
Nem először találkozom olyan jelenséggel, hogy adott készülék függő változata (mindegy milyen márka) tele van mindenféle hibával.

(#10435) Jadro válasza anrab (#10432) üzenetére


Jadro
veterán

Ha van hangposta aktiválva akkor is ezt írja. Tehát nagyon sok számnál ez van.

user137: Ja hogy akkor is? Én is tanultam újat akkor. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#10436) F-ECT$ válasza tombor (#10434) üzenetére


F-ECT$
titán

Hülyeség:
-ébresztőóra: ha nem mented el, akkor nem ébreszt
-akadozó film: a film kódolásától függ
-nem oda tölt le: kis szerencsétlenkedés után mindenkinek sikerült ezt megoldania
Ezeknek semmi közük a függő/nem függő témához.

Dive ever, work never.

(#10437) Jadro válasza tombor (#10434) üzenetére


Jadro
veterán

Bocs, lejárt a szerkesztés idő. Szóval nekem T-s a kicsike és most kipróbáltam a filmlejátszást. Divx-es TVrip (Beugró) és vitte akadás nélkül. Kártya hiányában egyelőre DVD és Mkv még nem játszik, de ekkora képernyőre mondjuk elég az avi is. Tv-re kinyomva mondjuk kell a nagyobb felbontás.

Ébresztést majd megnézem még.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#10438) user137 válasza Jadro (#10435) üzenetére


user137
őstag

ha nem lenne az "átirányítás aktív", akkor minden második bejövő hívás foglaltra futna.

tombor: sztm így nem lehet általánosítani, az ébresztőre már akkor is nyüsszögés volt, amikor még a T nem is forgalmazta. Nekem nincs vele problémám (függetlenül), de a többiek majd megerősítik a fentit (vagy cáfolják :D).

(#10439) anrab válasza user137 (#10431) üzenetére


anrab
addikt

megnéztem és egy helyen valóban be van kapcsolva. ha nem vagyok elérhető akkor a vodafonhoz megy a hívás és ha elérhető leszek akkor jön az ingyen sms hogy ki hívott!
így már érthető köszi.

(#10440) tombor válasza F-ECT$ (#10436) üzenetére


tombor
csendes tag

Hülyeség, vagy sem, a jelenség szerintem létezik és túl gyakori ahhoz, hogy véletlen legyen. Konkrétan E52-nél találkoztam vele legutóbb, elég sok ismerősömnek volt, és az összes weszteles és pannonos szar volt.
Kb. 20 film fordult már meg a kártyámon és még SOHA nem szaggatott.
Az ébresztéssel kapcs. nem értem, mire gondolsz.??
Nekem hétköznapokra van belőve, hozzá sem nyúlok, de ahogy írtam ébreszt kikapcsolva és bekapcsolva is.

(#10441) F-ECT$ válasza tombor (#10440) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem T-s telóm van, sosem szaggatott egy film sem, az ébresztő mindig ébresztett. Már többször is kitárgyaltuk, hogy a film kódolásától függ a szaggatás.

Ismétlem: a jelenség létezik, de nincs köze a függéshez!

Hogy az E52-nél lehetett köze, az más tészta, ez a Wave topic.

Dive ever, work never.

(#10442) benczeb válasza user137 (#10431) üzenetére


benczeb
aktív tag

avagy "Diverting active"

(#10443) cryingdr4g0n


cryingdr4g0n
aktív tag

Alábbi egy screenshot egy youtube videóból, amin egy Wave menüje látható.
Másnak is vannak ilyen ikonjai a wlan-hoz és a bluetooth-hoz? Mert nekem nincsenek. Mondjuk annyira nem is hiányzik, mert a fentről lenyíló menü gyorsabb és kényelmesebb, egyszerűen csak furcsállom, hogy hiányzik. Esetleg firm-függő? (XXJF4 az enyém.)
A Last.FM ikon is érdekes.

[ Szerkesztve ]

• Flies around shit - bees around honey •

(#10444) user137


user137
őstag

Beszéltem a samsung szervízzel most telefonon. A Wave legutolsó firmware kódját "nem mondhatják meg, mert ez szervízes belső titok" (WTF??), de cserébe ha bemegyek és otthagyom a telót kb 1 hétre, és ha baja van, akkor megfrissítik. -Na jó de mire? Azt nem mondhatja meg.

:F Há'nóóóóóóóórmálisakezek?! :F

Akinek esetleg jobb kapcsolata van a szervízzel, rákérdezhetne, érdekel a JH3 eléggé, de ezért nem akarok multiloaderezni.

[ Szerkesztve ]

(#10445) Ricardo válasza user137 (#10444) üzenetére


Ricardo
félisten

Biztos nyugodt szívvel merném otthagyni a készüléket :U

(#10446) Kobe válasza tombor (#10434) üzenetére


Kobe
veterán

ahhoz kepest hogy szep hosszan ecseteltem, hogy 720p s filmeket es sorozatokat nezek rajta minden nap, akadas nelkul (meg csak valogatnom sem kell a bitratak es kodolasok kozott, nemhogy a formatunok kozt, amit rarakok mind emgeszi gond nelkul), illetve 2 honap alatt egyszer nem sikerult megfektetnem de emg belassitanom se nagyon 4-5 widgettel es net + zene + video + wifi + bluetoothal sem, pedig egyszerre mentek....de lehet valami benne, biztos befolyasolja a gep sebesseget hogy a kijelzon bekapcsolaskor egy 13 kb meretu Bada feliratot tolt be vagy egy 13 kb meretu T-Mobile feliratot ;] arrol nem is beszelve hogy visszafogja a rendszert ha a bongeszo ikonjat w'n'w nek hivjak es kek helyett lila szinu ikonja van.... ;]

(#10447) F-ECT$ válasza satomee (#10425) üzenetére


F-ECT$
titán

beállítások/kapcsolatok/hely menüpont alatt a helymeghatározás a teló bekapcsolása után automatikusan engedélyezve van és ezt érdemes kilapcsolni

Én úgy tudom, hogy ez csak annyit jelent, hogyha egy alkalmazás akarja a GPS-t használni, akkor tudja-e vagy nem. Ha nem indítasz ilyen alkalmazást, akkor ennek a beállításnak nincs köze ahhoz, hogy meddig bírja az akku. (Sokkal inkább annak, hogy felengeded-e 3G-re, mekkora a térerő, mik futnak a háttérben, stb.)

Dive ever, work never.

(#10448) user137 válasza Kobe (#10446) üzenetére


user137
őstag

neked egyébként szép "tiszta" filmforrásaid lehetnek. én is dobáltam rá ezt-azt már, de az esetek tizedére beanyázott vagy a hangra, vagy a képre...

(#10449) Schell14


Schell14
csendes tag

Sziasztok!

Aki tud biztosan olyan webshopot, ahol kapni fekete Wave-et, az kérem írja meg. Most beszéltem kb 3-4 bolttal, akik hírdetik, hogy náluk kapni, aztán kiderül, hogy mégse...

Más: Tegnap rendeltem egy feketét 80ért, ma hívnak, hogy szürke van 90ért, az is jó lesz e? -Köszöntem NEM! Boltot nem mondok, nehogy megtaláljanak :D

Újabb bolt, aki feketét hírdet, de a telefonba már azt mondja: NINCS, plusz hozzáteszi, hogy kb 1 hete nincs a piacon fekete...

[ Szerkesztve ]

(#10450) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok!

Csak nekem nem akar letölteni a teló az Apps-ból vagy másnak sem? Eddig semmi baja nem volt. Nem frissítettem, nem változtattam a beállításokon.
RÁböktem a lekérés gombra, kiírja, hogy várakozás...és így is marad. Hmm...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.