Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) honeker válasza Plumpy (#2496) üzenetére


honeker
őstag

köszönöm..... :W :W :W

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#2502) Jabby válasza mg105 (#2500) üzenetére


Jabby
őstag

Ezt most az iGO-ra írják?
telón lassulást nem tapasztalok pedig pár app ott virít rajta.
iGO párszor tényleg kilép magától, de ezt csak indításkor tapasztaltam, navigálás közben még nem fordult elő.

Lentebb kérdezted milyen offline navi megy a Spican: nálam az NDrive van még fent, de szerintem Javast (SE) is lehet rá telepíteni, még nem próbáltam, ez a kettő kielégíti a nem offroad igényeimet.

(#2503) mg105


mg105
senior tag

utolsó kérdés: lesz ehhez a telefonhoz hivatalos android frissítés valaha? tudtok róla valamit?

(#2504) DeadMeat válasza mg105 (#2503) üzenetére


DeadMeat
veterán

:K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2505) vadászcsiga válasza Teko001 (#2498) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És a "témájuk szerint" milyen jével írjuk? :)

Micsoda kiművelt társaság van itt a PH-n?! Ne legyetek már ilyen tekintélyelvűek.

[ Szerkesztve ]

(#2506) mg105 válasza DeadMeat (#2504) üzenetére


mg105
senior tag

ez jó hír. és mikorra várható?

(#2507) tyaptyap válasza mg105 (#2506) üzenetére


tyaptyap
csendes tag

eccercsak
napokban jött ki a béta

¥ € $

(#2508) csigacsa


csigacsa
tag

Ti melyik akku kijelző programot vagy widget-et használjátok. Azért kérdezem, mert több száz ilyet találtam és nem tudom, hogy melyik lenne a jó. Van egy battery widget (HTC corporation) ez jó?

(#2509) tyaptyap válasza csigacsa (#2508) üzenetére


tyaptyap
csendes tag

részemről Battery Indicator
műxik

¥ € $

(#2510) csigacsa válasza tyaptyap (#2509) üzenetére


csigacsa
tag

Köszi a gyors választ. És amelyiket irtam azt használja valaki?

(#2511) Skynet258 válasza csigacsa (#2510) üzenetére


Skynet258
veterán

Kipróbálod, azt megtudod milyen ;)

https://geekpulse.hu

(#2512) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Következő kérdésem lenne:

Ha bevittem egy nevet a contaktok közé:

1. Ainek 2 telefonszáma van: Melyik számot hívja (be lehet e állítani alapértelmezett számot)- Nokiánál igen, sőtt ott meg lehet az SMS és az MMS-re is mondanni, hogy alapértelmezetten melyik számra küldje el

2. Ha egy olyan név van beírva aminek nincs telefonszáma, csak e-mail címe, azt megpóbálja e hívni?

(#2513) Karma válasza _Dumber_ (#2512) üzenetére


Karma
félisten

1) Próbáld ki :U Egyébként megkérdezi, és egy checkbox-szal fel is ajánlja, hogy az legyen az alapértelmezett. Legalábbis 2.0-ás rendszeren a hívásnál is ott a checkbox. De ha nincs, az adott ember adatainál hosszan nyomvatarthatod az ujjad a kívánt telefonszámon, és beállíthatod alapértelmezettnek.

2) Telefon ez, nem hülye.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2514) honeker


honeker
őstag

e-dig a battery státusz volt rajta de az nem igazán működött hihetően töltés után 10 perccel már csak 80 % .......

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#2515) _Dumber_


_Dumber_
őstag

1. Cool.... (Csak azért kérdeztem mert még mind ilyenem :) )
2, Reméltem is ;)

(#2516) csigacsa


csigacsa
tag

Miért van az, hogy nem tudok az Android marketre csatlakozni pedig ba van kapcsolva a wi-fi? Pár perccel előtte pedig töltöttem le róla.

(#2517) Teko001 válasza mg105 (#2500) üzenetére


Teko001
őstag

Igen olvastam, viszont a gyárihoz képest (ami volt az sd kártyán) jött ki újabb, nem tudom ők azzal próbálták-e, amivel én nem tapasztaltam ezeket. Egyszer-kétszer volt hogy nem indult el, illetve egyszer volt hogy nem kereste a műholdat, de amúgy működött. De vannak fizetős alternatívák természetesen androidra is (egy-két ingyenes is, de azok nyilván nem olyan szintűek).

(#2518) Tesztelo.hu válasza csigacsa (#2508) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Én a Battery Left-et használom, ami elvileg azt tudja, hogy figyeli a használati szokásokat, és ebből próbálja meg megjósolni, hogy még mennyit bír az aksi. Ezen kívül persze ki tudja írni az akku valós töltöttségét is.

(#2519) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Elnézést! A(z) android.process.media folyamat váratlanul leállt. Próbálja újra.

ezt írja ki nálam a marketben, és a letöltés megszakad.nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar ki tudom fektetni, mikor már majdnem belaktam a készüléket. ötlet van a helyrehozásra, a gyári állapot visszaállításán kívül?

[ Szerkesztve ]

(#2520) csigacsa válasza Tesztelo.hu (#2518) üzenetére


csigacsa
tag

Köszi szépen. Ki is próbálnám, ha csatlakozna már végre a markethez. Nem tudom mi lett vele.

(#2521) ngabor2 válasza ngabor2 (#2519) üzenetére


ngabor2
nagyúr

találtam egy megoldást erre a android.process.media problémára: le kell formázni a memkártyát. ettől még kiírta egyszer a hibát, viszont a letöltés ment rendesen legalább.

(#2522) Lall válasza weberm (#2478) üzenetére


Lall
veterán

Bocsi a késői válaszért, de nem voltam gép közelben. Szóval a probléma forrása nem a driver volt. Gép újraindít, bezárod a samsung programját (system tray), nem fut semmilyen alkalmazás (Firefox, Opera stb.) az Odin melett. Odin elindít, telefon rádug és innen már tudod. Én is egy külföldi fórumon találtam rá a megoldásra. Sok sikert.

Ja és WinXP, Win7 alatt valamiért nem ment.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2523) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Valaki talált már olyan progit (pc-re), ami az url-ből barcode-ot csinál? egyszerűbb átvinni úgy, mint usb-re dugdosni, mountolni, meg egyéb nyalánkságok.

ja, a barcode-olvasóhoz, vagy inkább a kamerához: nem mindig látja a képernyőt. Ha sötétben lett indítva (lefele nézett a kamera), akkor csak egy fehér képet lát. ha a képernyő felé, akkor látja, működik rendesen. legalábbis nálam ez a helyzet.

(#2524) piny válasza ngabor2 (#2523) üzenetére


piny
tag

jó lesz? ;)

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#2525) Jabby válasza Tesztelo.hu (#2518) üzenetére


Jabby
őstag

Hangjelzés van merüléskor?

(#2526) DeadMeat válasza Jabby (#2525) üzenetére


DeadMeat
veterán

nics :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2527) DeadMeat válasza ngabor2 (#2523) üzenetére


DeadMeat
veterán

zárd le a billt,majd nyisd ki ujra faca lesz :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2528) Tutu7030 válasza ngabor2 (#2523) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ubuntun: qrencode http://cím -o /idetegye_a_vonalkód.png

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2529) Skynet258 válasza ngabor2 (#2523) üzenetére


Skynet258
veterán

A szar fehéregyensúly miatt van, itt is írtam a kommentek között (ez is egy mindig visszatérő kérdés egyébként...).

https://geekpulse.hu

(#2530) appendix


appendix
csendes tag

Létezik arra valamilyen megoldás, hogy a hívásnapló eseményeit egyenként lehessen törölni? Köszi!

(#2531) Kakumix válasza appendix (#2530) üzenetére


Kakumix
senior tag

Megnyitod a hívásnaplót, kiválasztod a törlendőt, hosszasan "nyomod" majd a megjelenő menüben kiválasztod a megfelelő menüpontot (angol nyelvű a Spicám itt "Remove from call log" a menüpont neve).

Legyen szép napod!

(#2532) appendix válasza Kakumix (#2531) üzenetére


appendix
csendes tag

Köszönöm! Ezt eddig észre sem vettem, hogy hosszan nyomásra itt is ad egy menüt. ;)

(#2533) appendix válasza Jabby (#2502) üzenetére


appendix
csendes tag

Igo nálam is sokszor kilép az indításnál, de navigálás közben már stabil (igaz, gyakran kicsit késik, úgy értem, későn jelzi a manővert). Pedig ez már a frissített verzió. Talán a következő jobb lesz. Jó lenne, ha az IGO kapcsolgatná be-ki a GPS-t, mert navigálás után én ezt gyakran elfelejtem kikapcsolni és csak szívja az akksit feleslegesen.

Autóban, pláne ha megy az IGO, tehát a telo a tartón csücsül, jól jön ez a kis app:

Car Mode a neve, ha be van kapcsolva, a bejövő hívásokat kihangosítja a telefonon.

(#2534) Jabby válasza appendix (#2533) üzenetére


Jabby
őstag

de navigálás közben már stabil (igaz, gyakran kicsit késik, úgy értem, későn jelzi a manővert). Pedig ez már a frissített verzió. Talán a következő jobb lesz.

Azt tapasztaltam, hogy csak bekapcsolás után, mikor elindulok akkor késik 50-100m-t. Amikor még kevés műholdat "lát".
10-11 látható műhold esetén már nincs késés.
Persze attól is függ, hogy a telefont hova helyezed a gépjárműbe, mennyire van leárnyékolva (a fém felületeket nem szereti).

Jó lenne, ha az IGO kapcsolgatná be-ki a GPS-t, mert navigálás után én ezt gyakran elfelejtem kikapcsolni és csak szívja az akksit feleslegesen.

GPS vevőt ha bekapcsolom csak akkor jelenik meg ha elindítom a navi programot, mikor kilépek a GPS ikonja is eltűnik a felső sávról.
Biztos, hogy meríti az akkut ha be van kapcsolva és a navi app nem megy?

Autóban, pláne ha megy az IGO, tehát a telo a tartón csücsül, jól jön ez a kis app:

Gyakorlatban mennyire használható? Értem ez alatt, hogy lehet hallani a hívót és ő is rendesen hall?

[ Szerkesztve ]

(#2535) bandrew válasza appendix (#2533) üzenetére


bandrew
tag

Jó neked, az enyém olyan szinten lépked ki, hogy kénytelen voltam átszokni ndrive-ra
Mondjuk kicsivel több funkcióval is bír, mint ez a lebutított igo

[ Szerkesztve ]

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2536) appendix válasza Jabby (#2534) üzenetére


appendix
csendes tag

"10-11 látható műhold esetén már nincs késés.
Persze attól is függ, hogy a telefont hova helyezed a gépjárműbe, mennyire van leárnyékolva (a fém felületeket nem szereti)."

Igen, elhelyezéstől és persze időjárástól is függ. Én azt vettem észre, hogy a késés nem csak a gyenge GPS jel miatt van, hanem kicsit szaggat a program, belassul, mint pl. egyes játékok is.

"ha elindítom a navi programot, mikor kilépek a GPS ikonja is eltűnik a felső sávról.
Biztos, hogy meríti az akkut ha be van kapcsolva és a navi app nem megy?"

Én úgy gondolom, hogy igen. De ezt majd a nálamnál hozzáértőbbektől is megkérdezzük ;)

"Gyakorlatban mennyire használható? Értem ez alatt, hogy lehet hallani a hívót és ő is rendesen hall?"

Én teljesen elégedett vagyok vele. Homescreenre ki egy ikon, autóban rábök, bekapcs, kiszálláskor kikapcs. Autóban a hívások hangerejét maxra szoktam tenni a menetzaj miatt. Autópálya tempónál néha így is nehezebben hallom a hívót és persze nekem is hangosabban kell beszélnem. ("sebességfüggő hangerő" :)
A hallhatóság függ a másik fél telefonjától is. Mivel a Spica hangszórója a hátoldalon van, a tartó is bezavarhat, mert/ha fedi a hangszórót. Van aki észre sem veszi, hogy kihangosítottam, de ezt szoktam közölni velük és akkor csodálkoznak.
Én fekvő módban használom az IGO-t. Mármint a telefon van fekvő módban, nem én :D

(#2537) appendix válasza bandrew (#2535) üzenetére


appendix
csendes tag

Ha sikerült elindulnia, akkor már navigálás közben nem lépked ki nálam. Viszont az megesik, hogy 2-3 próbálkozás után indul csak el.

A naviextras oldalon van hozzá frissítés, kb. 150 mb, próbáld meg frissíteni az Igo-t. Persze messze nem tökéletes így sem, de hátha javít valamit. Én rögtön frissítettem, ahogy megvettem a telefont, így nem tudom összehasonlítani, hogy előtte hogyan muzsikált.

PDA-n 2005 óta használom az Igo-t, szeretem/megszoktam. Kár, hogy csak Amigo-t adtak a Spicahoz :(

[ Szerkesztve ]

(#2538) bandrew válasza appendix (#2537) üzenetére


bandrew
tag

Frissítés már rég meg volt, változás minimális. Egyszóval még lehet gyúrni bőven ezt az androidos verziót.

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2539) Jabby válasza bandrew (#2538) üzenetére


Jabby
őstag

Nálam azóta lett használható az iGO, mióta uninstall volt a Spicahoz kapott Amigonak.

Én teljesen elégedett vagyok vele. Homescreenre ki egy ikon, autóban rábök, bekapcs, kiszálláskor kikapcs.

Kipróbálom kíváncsiságból, mert van BT-os kihangosítóm :)

[ Szerkesztve ]

(#2540) ngabor2 válasza Tutu7030 (#2528) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez nagyon pöpec, köszi.

(#2541) eddie17


eddie17
addikt

Na beléptem a galaxis klubba:)
Eddig tetszik a cucc, de még sok minden csoda vár rám:D

(#2542) Skynet258 válasza eddie17 (#2541) üzenetére


Skynet258
veterán

Üdv a klubban! Olvasd át a topikot ha van időd, sok hasznos dolog volt már ;)

https://geekpulse.hu

(#2543) mfaka


mfaka
tag

Sziasztok!

Szeretnék telefont beújítani, max. 50e forint értékben. Előfizetéssel a T(ré)- Mobilnál 50e ft-ért lehet hazavinni egy nokia e52-t. Szerintetek megéri ez, vagy jobb a Samsung i5700 Galaxy Spica ugyanennyiért. Őszinte és objektív véleményekre vagyok kíváncsi.

(#2544) vadászcsiga válasza mfaka (#2543) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Őszintén és objektíven mondom neked hogy E52-t NE!!!
Én arról váltottam erre mert 2 hónapig szervízben volt, előtte 3 hetet volt nálam és nem bántam meg. Soha többet nokia meg szimbiján :D

[ Szerkesztve ]

(#2545) piny válasza mfaka (#2543) üzenetére


piny
tag

Nem vagyok fenemód megelégedve a Spica-val(*), de az E52-nél jobb vétel szerintem.

(*): Árához képest teljesen korrekt telefon.

[ Szerkesztve ]

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#2546) mfaka válasza piny (#2545) üzenetére


mfaka
tag

Konkrétan mi az ami neked nem tetszik a Spica-ban?

(#2547) Jabby válasza DeadMeat (#2526) üzenetére


Jabby
őstag

Feltettem a Battery Statust, van csengő beállítási lehetőség, meg lehet határozni, hogy hány %-os merültségnél jelezzen, de ez még mindig kussol :O

Nem hiszem el, hogy nincs olyan app ami korrekten megjeleníti az akku állapotát és pittyeg kikapcsolás előtt pl. 1 órával :(((

[ Szerkesztve ]

(#2548) Skynet258 válasza mfaka (#2546) üzenetére


Skynet258
veterán

Esetleg olvasd át ezt is, nálam ezek a dolgok merültek fel idővel (pozitív-negatív is van). ;)

https://geekpulse.hu

(#2549) mfaka válasza Skynet258 (#2548) üzenetére


mfaka
tag

Köszi, már olvastam (olvasom :P) :) Most egy kicsit más perspektívára vagyok kíváncsi.

(#2550) Dare2Live válasza piny (#2545) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mostanában sokat használtam E72t. Eszményi készülék. qwerty, aksi aktív használattal 4+napig bírja, exchange gyönyörűen müködik, rengeteg fontos dolog rajta van és müködik szembe a béta érzésű, nincs is rá Androiddal
A spica evvel szembe 1nap alatt csontra merül, nincs qwerty....

Ettől még nekem a Spica sokkal jobb készülék. Másnak meg az E72. A két készülék ahogy a Spica és az E52is nem egy kategóriában játszanak!!! Kinek ez jobb kinek az.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.