Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21901) Skynet258 válasza johnny82 (#21899) üzenetére


Skynet258
veterán

Majd minden leírásban benne van, hogy frissítésnél vedd ki a SIM-et és a memóriakártyát... más kérdés, hogy én sem vettem ki, de ha tutira akarsz menni, akkor megteheted. ;)

https://geekpulse.hu

(#21902) johnny82 válasza Skynet258 (#21901) üzenetére


johnny82
őstag

+(#21900) Murdah:

Köszi, inkább kiveszem a memóriakártyát és a simet is. Most olvasom a segédletet. Remélem sikerülni fog minden.

(#21903) r.zozoka válasza johnny82 (#21902) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

ha elsőre nem érted próbáldm eg úgy hogy mindent leszedsz és csinálod magad is csak sohan em nyomsz rá a startra:)) igy pofon egyszerű lesz feldolgozni:) jah az app2sd nem ajánljuk sokan azt hagydd ki, kivéve ha nagoyn sok progit akarsz rá tenni és soha nem veszed ki a memkarit, bár még ekkor is lassítja a a progik betöltését( elvielg a rendszer viszont gyorsabb lesz mert nem tudod túl terhelni:) )
sok sikert és az alapozot is böngészd meg nem árt az sem:)

szerk.: a sim és az sd maradhat! ez azért jo mert akkor még a hátlapot sem kell bántanod, megspórolsz magadnak némi időt:)

[ Szerkesztve ]

(#21904) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

A "Melyik okostelefont vegyem?" topikban a spicát ajánlották nekem, ezekre az igényekre:

"60e Ft-ig szeretnék valami Androidos mobilt venni (még idén), hogy kiváltsam a pna+mobil kombót. Elsősorban telefonálásra használnám, de fontos szempont hogy jól lehessen vele navigálni, valamint wifi-n keresztül netezni."

Kérdéseim:
-a gyári 2.1-es verzió javítja a mobilarénás tesztben kifogásolt hibákat?
-tényleg jobbak a főzött android verziók? (nem szeretnék ilyesmivel bajlódni :N )
-2.2 akkor nem lesz hozzá? ez mennyire negatívum a fent említett elvárásaimhoz?
Szerintem hirtelen ennyi. :) Remélem tudtok tanácsot adni. Előre is köszönöm.

Üdv: Z

(#21905) mm89 válasza Maximum1 (#21877) üzenetére


mm89
őstag

Elolvastam többször is, csak az volt a baj, hogy este már fáradt voltam és nem csomagoltam ki a jd1 rar fájlt. Most nézem, hogy abban vannak a tar fájlok, na ezeket nem találtam este :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21906) Skynet258 válasza z00li (#21904) üzenetére


Skynet258
veterán

Ajánlom inkább a Galaxy 3-at, a Spica lassan de biztosan kifutó jószág lesz...

https://geekpulse.hu

(#21907) z00li válasza Skynet258 (#21906) üzenetére


z00li
senior tag

Néztem én is, de a gps és a kijelző felbontása miatt tartok tőle. Még az LG Optimus One tetszik, de kérdéses hogy mikor és milyen áron lesz elérhető.

(#21908) mm89


mm89
őstag

Az Odin nem látja a telefont... Már guglizom egy ideje, hogy miért, de nem jövök rá...
Swallowtail drivert felraktam, de az eszközkezelőben még mindig azt látja hogy nem jó valami.
Jah doboz nélkül vettem a telót, nemtom kéne e más driver neki esetleg amit cd-n adnak, csak nekem nincs...
ha eszközkezelőben rányomok h illesztőprogram frissítése, akkor valami samsung usb composite device-t keres, de nem talál. most azt próbálom netről levadászni..

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21909) r.zozoka válasza z00li (#21904) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

nah szóval navigálás simán megy ezen a gépen, szóval erre jó netezni megint jó vele.......szal megéri a pénzét

a főzött cuccok annyival jobbak csak hogy amit benne hagytak hibákat a rendszerben azt kijavították okos programozok+ hozáá tettek néhány olyan dolgot amit a gyári állaputú teloval nem érsz el. én azt mondom érdemes főzni rá, de biztos van olyan aki azt mondha neki teljessen megfelelnek a gyári dolgok....ízlések és pofonok...

a galaxy 3 az újabb mint a spica ezért arra fordít majd figyelmet a samsung, viszont ahhóz sem lesz 2.2 ezért mind1 melyiket veszed meg. pénzben a spica oécsibb ha jól tudom
jah a 3-nak van olyan hibája hogy a kijelzője nem szabvány méret, ez nem tudom hogy az appoknál mit befolyásol de szerintem egy csomó nem indul el majd mert nagyobb felbontást fognak kérni majd....

a 2.2 neked lényegi változást akkor nem fog hózni mert netezni és navigálni meg persze telefonálni már most is tudsz.
esetleg annxi hasznod lesz hogy a telo gyorsabb lesz mint most+flash player de szerintem az nem lesz az igazi, de majd kiderül ha elkészülnek vele az oroszok.
sok sikert a választáshóz

(#21910) mm89 válasza mm89 (#21908) üzenetére


mm89
őstag

Na valami driver detective progival sikerült megoldani, mostmár látja az odin. haladok tovább, ha lesz még kérdésem írok :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21911) r.zozoka válasza mm89 (#21908) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

1.indítsd újra a telót és a gépet ha ez sem segít
2. rakd újra a driver a swallowtailt ha ez is keveés megint restart. ha igy se
3. rakdd fel a kiest ha nem jó
4. szedj le mint és kezdd előről, vagy esetleg a pc suite is próba képes:-) ha tényleg sehogy sem jó
5.vagy megpróbálod egy másik gépen vagy újra húzod a gépet.

amire figyelj:
download mod odin indit és utánna dugdd rá az adatkábelt.
ha nem xpd van akkor rendszergazda ként indítsd el az odint és magad fiókját is

ami kimaradt:-) más usb portot is próbálj meg.
sok sikert hozzá

szerk.: látom már sikerült

[ Szerkesztve ]

(#21912) mm89 válasza r.zozoka (#21911) üzenetére


mm89
őstag

Na sikerült a JD1-et felrakni, most jön az a rootolás .
http://forum.samdroid.net/f9/lk2-08-original-firmwares-root-new-superuser-wifi-tether-bb-12-07-2010-a-1193/
Nem egészen értem. (milyen meglepő) letöltöttem azt a i5700_LK2-08_PDA fájlt, de ezt hogy kell Odinnal felrakni?
Ha jól értelmezem a segédletet, akkor:
1. a letöltött i5700_LK2-08_PDA.7z fájlt felmásolom a mem kártyára, amiről minden mást leszedtem
2. download mód, odin
3. a sipa.ops fájlt betallózom (bár bent van alapból
4. a i5700_LK2-08_PDA fájlt kicsomagolom és a benne lévő .tar fájlt is betallózom a PDA-hoz és start
Ugye?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21913) z00li válasza r.zozoka (#21909) üzenetére


z00li
senior tag

Köszi a választ. :R Igen, a spica olcsóbb függetlenül, ez is szempont. Mindenesetre még nincs meg a rávaló, addig is olvasgatok, nézelődök és kérdezek. :B

(#21914) Skynet258 válasza r.zozoka (#21909) üzenetére


Skynet258
veterán

Galaxy 3: újabb, a rendszer gördülékenyebb (gondolom itt sikerült rendesen driver-t írni végre ;] ), van FM rádió, dupla annyi ram, mint az 5700-ban, lesz rá 2.2, ugyanaz a füles, mint a Galaxy S-nél, ugyanaz az akksi, mint a Galaxy S-nél (emiatt akár 5 napot is bír, úgy, hogy nyúzva van)... szal nem tudom, én ha most vennék ebben az árkategóriában készüléket, biztosan nem egy kifutó modellt vennék a fórumtárs helyében.
A legnagyobb húzóerő, hogy lesz rá 2.2, bár van akinek az fm rádió megléte, vagy a hosszú üzemidő fontosabb. ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#21915) r.zozoka válasza Skynet258 (#21914) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

igen igazad van vannak előnyösebb oldalai:-) sőt.....
de a kijelzője nem gond szerinted?

(#21916) z00li válasza Skynet258 (#21914) üzenetére


z00li
senior tag

Jók az érveid! :) r.zozoka kijelzővel kapcsolatos kérdése érdekelne engem is, már csak a naviprogramok miatt.

(#21917) mm89 válasza mm89 (#21912) üzenetére


mm89
őstag

Vagy a memóriakártyára az update végű, samdroidon főzött fájlt kell felrakni, és amikor kész az odinnal a bűvészkedés akkor már a recovery menü fog fogadni igaz? onnan meg már nyomhatom az any zip from sd-t.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21918) r.zozoka válasza mm89 (#21912) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

nem sdre teszed!

odinnal teszed a fel ugye bár az új ops benn marad az odinba .
nyomsz egy resetet akkor eltünik a pda bootloader...
nah itt rakodba lk 2.09.pda fájlt lehet hogy nem igy hívják de az lk benne van az tuti:-) aztán start

amit az sdre teszel: amit a samdroid oldalon főzöl, greendev thema ha kell, esetleg ext2 zipjei ha kellenek neked de akkor már vele jön a forzen eclair is

alap esetben főzött rom kell csak az sdre a többi már csak azon múlik mik az igényeid

(#21919) mm89 válasza r.zozoka (#21918) üzenetére


mm89
őstag

Na oké, akkor mégiscsak megértettem, bár kicsit lassan :D
1 másodperccel hamarabb mint hogy írtad :D
KÖszönöm!

Az lehet, hogy mivel rajta volt az sd-n a főzött cucc, egyből fel is rakta, mármint az odinnal nyomtam startot, megcsinálta, rebootolt, és már rakta is fel, mert pl a boot képem az lett amit a főzésnél raktam be :)
Hogy tudom előhozni a recovery menüt?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21920) mm89 válasza mm89 (#21919) üzenetére


mm89
őstag

jah megvan :)
nem mégsem... nem találom a samdroid tools-t..

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21921) Murdah válasza z00li (#21916) üzenetére


Murdah
csendes tag

Én olvastam az I5800as telo topikját és úgy tom se az igo se a sygic nem megy rajta a kijelző felbontása miatt:)de ha belekeresel a topikba tuti kidobja:)

(#21922) mm89 válasza mm89 (#21920) üzenetére


mm89
őstag

de megvan :D csak nem a samdroid tool on, hanem kikapcs, hangle+hívás+hívás vége

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21923) mm89 válasza mm89 (#21922) üzenetére


mm89
őstag

felraktam a recoveryből az update-et, de nem jó valami, csak újraindul folyamatosan a boot anim után... most főztem másikat, kipróbálom azzal is. Mielőtt felraktam volna az előzőt, az előtt jó volt, tehát a sima jd1+lk2.08
végülis így recovery menüből tudom intézgetni a dolgokat, szal nagyon elrontani nem lehet mi?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21924) mm89 válasza mm89 (#21923) üzenetére


mm89
őstag

Felraktam a másikat is, de semmi... a boot animáció indulgat ujra folyamatosan, aztán harmadik-negyedik bott anim után az egész ujraindul...
Mit csináljak?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21925) r.zozoka válasza mm89 (#21923) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

igy van jól látod max újra odinhóz nyúlsz de az már csak a végső esetben kell!
szal mit főztél bele?

-base pack: maradhat azon amin van Full package

-Kernel: [LK2.09.4] én ezt ajánlom de rakhatod a 6is

-home: adw én eztajánlom

-phone.apk:XDA Phone.apk [v.29] én ezt...

-Standard: itt ami neked kell de a DeskClock.apk, MidpPlayer.apk, Switchers.apk
ezek legyenek benne minden képpen

-kayboards: htc meg a latin is mehet fel

-google service mind2

-es torng meg a galery 3d ( no backround) a cools nem kell azt ne tedd rá atöbbi rajtad múlik

-thema szerintem tedd bele

-boot válasz egyet

-dvm arm11 -et tedd bele kivéve ha felakarod tenni az ext2 fájl rendszert is!

sok sikert hozzá
jah és ha feltetted érdemes csinálni a wipe and cashe-ben egy factory resetet is utánna menni fog minden

ha a factory reset is meg van akkor ne aggódj hogy hosszú lesz a boot animáció az normális dolog lesz!

lehet hogy az előző főzött cuccok is jók voltak amiket csináltál, csak kihagytad a factoryt belölle!

[ Szerkesztve ]

(#21926) Skynet258 válasza z00li (#21916) üzenetére


Skynet258
veterán

Jó kérdés, ennek nem nagyon olvastam utána sehol, csak a száraz tényeket soroltam fel a Spica vs Galaxy 3 ügyben... Szánj rá egy fél órát, olvass utána a neten, és akkor jobban kiderül, hogy használat közben mit is okoz ez a felbontás. ;)

https://geekpulse.hu

(#21927) mm89 válasza r.zozoka (#21925) üzenetére


mm89
őstag

Igen, valóban a factory resetet azt kihagytam, mert hát nincs is leírva sehova. a többi amit írtál az nagyjából stimmel, a cools beleraktam, mert alapból be volt pipálva.
phone nak standardot raktam a többi stimmel, de mondom a factory resetet nem csináltam.
most kint van az sd kártya, mert öcsém telójával rakom rá az anzo féle romot, de előbb megpróbálom a factory resetest, hátha jó lesz!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21928) z00li válasza Skynet258 (#21926) üzenetére


z00li
senior tag

Így fogok eljárni. :K Köszi! :R

(#21929) mm89 válasza mm89 (#21927) üzenetére


mm89
őstag

reset megoldotta! köszi!
zsír ez a multitouch! :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21930) r.zozoka válasza mm89 (#21929) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

szerintem is jó.
anno mikor feltettem nem láttam értelmt mondom ugyanugy fogom attól még kezelni, de a galeryban és a hom screnen nagyon jól lehet hazsnálni. múltkor kihagytam véletlenül a főzésből és anyira hiányzott hogy újra főztem rá amiben benne volt megint:) szal megszerettem

ui.: dridx bill nagyon jó, nagyon gyors,de sajnos nem tudom úgy kitenni az ékezetet mint pl a anysoft kayboarddal:s ezért marad a jól megszokott any...
pedig mennyivel gyorsabb a másik:))

(#21931) r.zozoka válasza mm89 (#21927) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

nah most még egyszer bele néztem ebbe a segédletbe és levan írva(22.oldalon)!
szívessen segítettem,meg már meg is oldottad magadnak, de elolvastad egyáltalán?(ezt minden féle rossz indulat nélkül kérdezem)

dridx az droidx akart lenni:))

[ Szerkesztve ]

(#21932) mm89 válasza r.zozoka (#21930) üzenetére


mm89
őstag

Gondban vagyok...
Bedugom az usb kábelt, és csak tölt. Nem látom az sd kártyát pcn..
Az előzővel kirakott egy figyelmeztetést, és felajánlotta h mountolhatom az sd kártyát, és akkor láttam gépen, mint egy pendriveot. Ezzel hogy kell?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21933) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Download módból hogy kell kilépni?

(#21934) CHIPman: köszi.

[ Szerkesztve ]

(#21934) CHIPman válasza johnny82 (#21933) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Kiveszed az akksit.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#21935) radics1


radics1
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Galaxy Spica-t,eddig tetszik.

Olyan kérdésem lenne,hogy hogyan tudom azt megoldani,hogy a wifi-s laptopomon keresztül legyen net a mobilon? Fordítva akart volna működni a pdanet progival.Sok oldalon végigverekedtem már magam,de sehogy se sikerült.

Létrehoztam saját wifi hálózatot,de azt meg a teló nem akarja látni. Sima routeres hálózatnál meg gond nélkül kapcsolódik.

Meg lehet oldani valahogy,hogy a laptop wifi routerként múkodjon?
Amúgy egy Toshiba Satellite...

Előre is köszi!

(#21936) johnny82


johnny82
őstag

Amit letöltök romot, az egy zip file. Abban vannak a tar fájlok. Mielőtt belerakom a tar fájlokat a helyükre, előtte ki kell azokat csomagolni, vagy a zip fájlból kell őket betallózni?

Szerk: flash-elés meddig tart kb?

Mert én kicsomagoltam előtte és már 10 perce megy. Odin azt írja: "setup connection"

[ Szerkesztve ]

(#21937) bigsee válasza mm89 (#21932) üzenetére


bigsee
addikt

Beállítások/Alkalmazások/Fejlesztés/USB-Hibakeresés ;)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21938) mm89 válasza bigsee (#21937) üzenetére


mm89
őstag

Most annyiból jobb, hogy kirakta értesítésnek h usb csatlakoztatva, és rányomva kiadta a kis ablakot, és mountolhattam, de a pc mégse látja, vaygis félig..
terminálban lsusb parancsra kiadja, hogy csatlakoztatva van, de nem látom mint pendriveot.. pedig eddig jó volt

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21939) zoleee24 válasza radics1 (#21935) üzenetére


zoleee24
tag

Szia!

Próbáld ki a Connectify nevű ingyenes! programot.
Nekem egy Asus K50AB wifije osztja szét a wlant, és szépen kapcsolat szakadozás nélkül tudok a Spicával a laptop wifijén keresztül netezni :D

(#21940) radics1 válasza zoleee24 (#21939) üzenetére


radics1
csendes tag

XP-m van :(

(#21941) mm89 válasza mm89 (#21938) üzenetére


mm89
őstag

Kipróbáltam, xp-n működik, de idegesít, hogy eddig itt linuxon is jó volt, mostmeg egyszercsak nem jó... nem értem.. próbálok egy restartot hátha..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#21942) montyx


montyx
aktív tag

A p*csába! Meghalt a telóm. Teljesen lemerült, mert órákat pofáztam a Vodafone ügyfélszolgálattal a Mobilparkolásos büntetésem miatt. Nem tudtam közben tölteni a telót. Amikor meg felraktam töltőre annyit ír, hogy battery disconnected. 35%ról leesett 4 perc telefonálás uán. Ez azért gáz. Előtte órákat pofáztam. Miért ilyen vacak az akksik mérője a Spicakban??? :O

Próbáltam megtisztítani, kicsit feszegetni, lehúzni, felrakni... Semmit nem változik. Nem tudom mit tegyek. Kellene a teló hétvégére. Elegem van. Valaki, ha tud segítsen! :F

Aláírás

(#21943) Katsu válasza montyx (#21942) üzenetére


Katsu
aktív tag

Hali,

Nekem ez a jelenség közvetlenül az USB csatlakozó lehalása előtt jelentkezett. Garanciális szerviz lett a vége USB forrasztás megoldással.

Üdv: Katsu

(#21944) sssz válasza montyx (#21942) üzenetére


sssz
őstag

Nekem volt ilyen. Megoldodott
Akksit kb 10szer ki -be tettem, jol benyomogattam a helyére a sarkoknàl.
elötte kicsit letörölgettem az akksin a fèm csatlakozo rèszt

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#21945) johnny82 válasza johnny82 (#21936) üzenetére


johnny82
őstag

Megoldódott!

(#21946) montyx válasza sssz (#21944) üzenetére


montyx
aktív tag

Mivel törölgetted le? Amúgy a 10x ki-be nekem már volt, vagy száz... Tiszta idegbeteg vagyok, mert szeretem ezt a dögöt.

Aláírás

(#21947) duffbeer válasza montyx (#21946) üzenetére


duffbeer
őstag

Nekem szerviz lett ebből a jelenségből és akkut cseréltek, mert állítólag akkun belüli kontakthiba. Azóta (május) nem jelenkezett.
Ha jól emlékszek, Te rendelted az utángyártott 1800-ast nem? Arról van szó, vagy a gyáriról?

(#21948) montyx válasza montyx (#21946) üzenetére


montyx
aktív tag

Egyelőre még csak az 1800assal csinálja. Ami amúgy eddig halál frankó volt. De ma meghülyült teljesen, és pesten hagytam a gyárit. Szal valahol vennem kellene egy pótaksit, vagy megmenteni ezt.
Valaki nincs nyíregy környékéről? Mert kipróbálnám, hogy egyáltalán él e még a teló, mielőtt akksit veszek.

Aláírás

(#21949) kernzotya


kernzotya
csendes tag

sziasztok
segitséget szeretnék kérni az 1.5-ös verzió szoftvert szeretném frissiteni a pc stuió segitségével elinditottam a frissitést de folyamatoson azt irja hogy a kiszolgáloval történö kommonikáció során hiba történt ezért a letöltés leált
erre a problémára szeretnék megoldást találni elöre iskösz a segitséget annak aki tud!!!

(#21950) BalanceR válasza kernzotya (#21949) üzenetére


BalanceR
addikt

Egy viking isten fog tudni segíteni, Odinnak hívják, és nagyon barátságos... :D

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.