Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16501) gps76


gps76
őstag

Egy kis figyelmeztetés,aki használja a Wifi Tether-t.
A ma reggel feltöltött telefonom,fél óra laptopon való használat után kikapcsoltam a tethert,de szerintem lefagyhatott a teló - nem tudom,nem is foglalkoztam vele,csak zsebretettem -,mire hazaértem(kb.25 perc után) kivettem,hogy megnézzek valamit a neten,és majdnem eldobtam a telót,olyan forró lett a hátulja.Na itt jött a majdnem infarktus,akksi kivétel,lehűtés utána visszarakás,és semmi. Se bekapcs.,se bootloader.
Na mondom mehetne vissza gariba,csak a mod-ok miatt lehet visszadobják.
De szerencsére csak leszívta az akkut(2.7 V volt benne),de fel tudta tölteni.
Feltöltés után semmi baja,hál' istennek a telefonnak.

(#16502) duffbeer válasza legiaap (#16499) üzenetére


duffbeer
őstag

Sok kört futottunk már task killer ügyben. Lényeg, hogy nincs rá szükség. Legyen, mert kellhet memóriazabáló programokhoz, ahogy nemrég is írták pl iGO-hoz. Alapvetően viszont teljesen másképp kezeli a memóriát az android, mint pl a winmo, vagy symbian. Van egy hosszabb angol leírás, miért nem jó.
A lényege nagyjából, hogy elindítod a task killert, ami kilövöldözi a programokat, de észre fogod venni, hogy ezek idővel el fognak indulni maguktól, mert a rendszernek épp szüksége van valamelyik részére annak a programnak. Ez a "kilövi-elindul" csikicsuki szépen leszívja feleslegesen az akksid. Megfigyelhető egyébként pl System Panel-el, hogy majdnem állandó a szabad RAM mérete, mindegy mennyi program fut. Na ez azért van, mert ő magának úgy tartja szabadon ahogy szüksége van rá.

(#16503) legiaap válasza duffbeer (#16502) üzenetére


legiaap
nagyúr

Meggyőztél.
Leszedtem.
Azért raktam fel, amúgy, mert azt hittem ha kilövőm a progikat, akkor gyorsabb lesz valamivel.

Erre tudod a választ?

ADW Launcher a home felületem és mikor a billentyűzárt oldom fel, akkor a bal csúszkát kell elhúzni jobbra. Ilyenkor rezeg egyet. Ezt ki lehet lőni valahol?
A menüben az ikonokat lehet húzogatni ide-oda? 3 lapos a menüm és szeretném rendezgetni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16504) duffbeer válasza legiaap (#16503) üzenetére


duffbeer
őstag

LauncherPro-t használok. Nem ismerem az ADW-t.

(#16505) Shad0w


Shad0w
senior tag

A gyári böngészőben hogy lehet kikapcsolni azt, hogy amikor rövid időre megérintem és elhúzom az ujjam, akkor nagyít/kicsinyít? Meg a könyvjelzőket hogyan lehet sorba rendezni?

(#16506) duffbeer


duffbeer
őstag

Erre tud valaki valami épkézlábat mondani?:

Mindkét widget Weather widgets (yr.no). Egyszerre vannak frissítve, mégis más értéket és ikont mutatnak. Na akkor ez hogy is van? Ha ez így működik, akkor tényleg csak eyecandy és semmi értelme...

(#16507) Shad0w válasza duffbeer (#16506) üzenetére


Shad0w
senior tag

A felsőn: "Today (23-05)" feltételezem nap-hó formátumban van, és nem ma volt.

(#16508) petipetya válasza legiaap (#16503) üzenetére


petipetya
nagyúr

A csúszka húzása és a rezgés home felülettől független.

Nem jöttem rá, hogy miként lehetne kikapcsolni ezt a rezgést.

"nincs rá lezsóidő"

(#16509) sz.zs. válasza legiaap (#16503) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez nem a home felülettől függ, ez a 2.1-ben benne van gyárilag. Tudtommal nem lehet rajta változtatni. Max. ha nem kapcsolod be a bill. zárat.

Petipetya megelőzött.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#16510) BalanceR


BalanceR
addikt

Feldobtam a quake3at telóra, és meglepő módon kevésbé szaggat, mint a quake2...
KB 16-19Fps el fut, szóval még játszható is lenne, ha lenne hozzá emberi controll, a d-paddal elég körülményes 3dben mozogni...
Mindenesetre elég jól néz ki :D
Kb ilyen: QUAKE3

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#16511) legiaap válasza duffbeer (#16506) üzenetére


legiaap
nagyúr

Minek neked két időjárásos widget egymás alá-fölé... :DDD
Azért nincs akkora Pécs, hogy kettő widget mondja meg milyen idő van itt.
:DD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16512) ruskop válasza duffbeer (#16506) üzenetére


ruskop
senior tag

A felső az aktuális napot mutatja az alsó pedig a következő napot. Szerintem, mert én is ugyanezt a widgetet használom.

(#16513) duffbeer válasza legiaap (#16511) üzenetére


duffbeer
őstag

Csak összehasonlításból raktam ki kettőt és feltűnt a dolog.:)

Shad0w, ruskop: köszi. logikusnak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#16514) eftepe válasza duffbeer (#16506) üzenetére


eftepe
tag

A felső widget-nél a Today(23-05) azt jelenti, hogy Ma 23óra és reggel 05 között.....
Szerintem...

(#16515) kepler8


kepler8
csendes tag

Sziasztok!

Van értelme szerintetek JE4-ről frissíteni? Ha igen, akkor miért? Elérhető valamilyen changelog a különféle buildekről?

(#16516) Skynet258 válasza duffbeer (#16513) üzenetére


Skynet258
veterán

+1: szerintem ezek a programok nem feltétlenül egy forrásból szedik az infókat, mint ahogy az időjárással foglalkozó weboldalak sem csontra ugyanazokat az értékeket mutatják ;) A Beautiful widget-nek is az a hibája, hogy valami olyan elcseszett szervert használ, ami sokszor nem megy, ezáltal nem kap adatot a program. Végeredmény: nem mutatja mikor esik a hó meg ilyenek :D

https://geekpulse.hu

(#16517) herni


herni
tag

Milyen programmal lehet képernyőképet készíteni?

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#16518) person


person
senior tag

Hali. Ha marketről nem megy a letöltés arra van valami megoldás restarton és factory reseten kívül? Előbbi már megvolt utóbbi meg egy hete szintén pont e miatt és most megint jelentkezett a probléma. :F

[ Szerkesztve ]

(#16519) Kakumix válasza duffbeer (#16513) üzenetére


Kakumix
senior tag

Lehet hogy logikusnak tűnnek, de eftepe írja a tutit :)
Be lehet állítani, hogy mennyivel előre mutassa az előrejelzést, mert nem feltétlenül az aktuális időjárást mutatja, mint a Beautiful Widget.

Legyen szép napod!

(#16520) duffbeer válasza herni (#16517) üzenetére


duffbeer
őstag

Ha van root jogod, akkor az Android Commanderrel a legegyszerűbb.
(Hozzá tartozik, hogy a legújabb verzió nálam spec nem működik, mástól mondjuk még nem jött visszajelzés. Azt ajánlom a 0.7.9-et szerezd be valahonnan...)

(#16521) duffbeer válasza Kakumix (#16519) üzenetére


duffbeer
őstag

Igen be lehet állítani, de a két widget ugyanaz a program. Widgetenként pedig úgy tudom nem lehet állítani.

Skynet:
Értem ezt is, de ez egy program. remélem programon belül nem használ más forrásokat.

Lényeg a lényeg, valószínűleg, amikor kiválasztod a widget stílusát, azzal választod ki az előrejelzés "stílusát" is.

(#16522) Skynet258 válasza duffbeer (#16520) üzenetére


Skynet258
veterán

Vagy még egyszerűbb közvetlenül az SDK-t használni, mert az úgyis fent kell legyen az Android Commanderhez ;) Bár utóbbi előnye, hogy lehet apk-t telepíteni közvetlenül pc-ről, de én pl. az SDK-val csinálom az összes képet.

https://geekpulse.hu

(#16523) duffbeer válasza Skynet258 (#16522) üzenetére


duffbeer
őstag

Én most próbáltam ki a Commanderen belül a Backup to PC-t. Ha minden igaz egy flash előtt három kattintással le tudom menteni az összes app.APK-t a gépre. Majd ugye az összeset egyszerre telepíteni. Majd kipróbálom.:) Nekem újdonság.:)

SDKval hogyan lehet képet lopni? Miket lehet még csinálni az SDK-val? Már aminek van értelme.

(#16524) person válasza person (#16518) üzenetére


person
senior tag

Marketre semmi ötlet?

(#16525) Karma válasza duffbeer (#16523) üzenetére


Karma
félisten

"adb screenshot" parancs a parancssorba.
Lehet vele szoftvert is fejleszteni egyébként.

“All nothings are not equal.”

(#16526) Skynet258 válasza duffbeer (#16523) üzenetére


Skynet258
veterán

Az SDK-ban van a Tools mappa, ott a ddms, bejön a felület, Device, Screen Capture, ennyi. Sok mindenre jó még, de leginkább akkor hasznos, ha programozol, és tesztelgeted a dolgokat. Illetve lehet például emulálni a különböző android verziókat, így amikor kijött a 2.2, akkor én pl. a pc-n megnézegettem az emulátorban.
Nagyon nem használom egyébként semmire, csak képmentésre. Csak azért mondtam, hogy az a legegyszerűbb, mert valahogy senki sem szereti használni, de hetente megkérdezik, hogy mivel kell képet menteni :D Market is tele van a képlopókkal, de minek...

https://geekpulse.hu

(#16527) f1alonso


f1alonso
aktív tag

csá

honnan tudom h rootolt a telefonom mert nekem a telefon névjegynél a kernel verziónál azt irja h : 2.6.29
root@SE-S610 #2

báár csak telefon memóriájára tudok telepiteni szal akkor nem hiszem.

2.1 androidon van egyébként.

2.2-es android mikor lesz?+flash player+java :D

kösz

(#16528) herni


herni
tag

Firmware-verzió
2.1-update1
Alapsáv verziója
i570EXXJC1
Kernelverzió
2.6.29
root@SE-S610 #2
Build száma
ECLAIR.XXJD2

Érdemes szerintetek frissíteni, már nagyon le van maradva?:)
Ha esetleg visszakéne tennem gari miatt, ezt megtalálom?

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#16529) duffbeer válasza Karma (#16525) üzenetére


duffbeer
őstag

Azzal tisztában vagyok mire való alapvetően az SDK (bár sajnos nem tudom használni), csak azt nem tudtam, hogy a telefont is lehet vele piszkálni.

(#16530) duffbeer válasza Skynet258 (#16526) üzenetére


duffbeer
őstag

Az emulátort én is próbáltam. Naívan gondoltam, majd jól kipróbálom a telepítendő programokat azon belül, ne kelljen a telefonon... Hát nem jött össze.:)

(#16531) petipetya válasza herni (#16528) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, a hivatalos 2.1-et megtalálhatod itt, ha beírod a keresőbe azt, hogy hivatalos - párszor már be lett linkelve. Ha mégsincs meg, akkor majd írj rám egy privit és linkelem, hisz párszor előkerestem már.

"nincs rá lezsóidő"

(#16532) petipetya válasza f1alonso (#16527) üzenetére


petipetya
nagyúr

A root nem egyenlő azzal, hogy tudsz a memóriakártyára is telepíteni. Nekem is rootolt a teló, mégsem tudom az sd-re installálni a programokat.

"nincs rá lezsóidő"

(#16533) petipetya válasza person (#16524) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem is volt ilyen gondom anno, de egy rom csere megoldotta. Milyen verzió van fent a telódon?

"nincs rá lezsóidő"

(#16534) petipetya válasza vadászcsiga (#16279) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, pont ezt kerestem, hogy melyik a legújabb root a JG2-es rom-hoz. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#16535) petipetya


petipetya
nagyúr

Most frissült a Launcher Pro. Új funkcióként be lehet állítani, hogy melyik programokat rejtse el az alkalmazások menüben.

"nincs rá lezsóidő"

(#16536) ruskop válasza duffbeer (#16521) üzenetére


ruskop
senior tag

Mivel én is ezt a progit használom így elmondhatom, hogy nem rossz az amit mutat. Mivel előrejelzést mutat ezért van az, hogy 19:31-nél már a 23-05 óra közötti intervallum időjárását mutatja. A 19 órait minek mivel azt már tudjuk hiszen kinézek az ablakon aztán kész.
Az adatokat nem folyamatosan veszi (bár be tudod állítani) De pl. én két naponta ráfrissítek és kb. 1-2 hét adatait letölti a gépre és onnan veszi az infokat. Nem kell hozzá állandó net kapcsolat.
Ebben a progiban sokfajta téma van így az alsó szerintem a másnapi időjárást mutatja. Van olyan amikor három napra előre is mutatja. Szerintem nincs semmi baja a proginak.

(#16537) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Élénkítésképp:

Keresem AZ ideális zenelejátszót. A gépemen Foobar van, a Nokiámon Folderplay volt, nekem ezek 100/100-asok, tehát sejthető, mire vágyom:

- egyszerűség
- gyorsaság
- kezelhetőség (kocsiban, félkézzel is, esetleg akár a hardveres gombokkal)
- áttekinthetőség
- likmentes lejátszás
- mappa szerinti nézet
- lehetőleg losslesst is tudjon (bár erről már félig-meddig lemondtam)

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#16538) person válasza petipetya (#16533) üzenetére


person
senior tag

Még mindig nem jó. Eddig restart mindig megoldotta. :(((
Firmware-verzió
2.1-update1
Alapsáv verziója
i570EXXJC1
Kernelverzió
2.6.29
root@SE-S610 #2
Build száma
ECLAIR.XXJD2

(#16539) petipetya válasza person (#16538) üzenetére


petipetya
nagyúr

Használsz task killer progit, vagy manuálisan kilövöd a gtalk service-t a beállítás / alkalmazások / futó szolgáltatások közül? Ha igen, akkor ez a baj - annak futnia kell.

"nincs rá lezsóidő"

(#16540) person válasza petipetya (#16539) üzenetére


person
senior tag

Nem használok task killert fent sincs és jó ideje nem lövöldözök ki semmit. Egyébként ott van a futó szolgáltatások között. :F

(#16541) buszman75


buszman75
csendes tag

Az Andro-id fw rootolt?mert se a wifi tethering,se a titanium backup nem műkődik,azt mondják,hogy nincs root hozzáférés.

(#16542) person válasza petipetya (#16539) üzenetére


person
senior tag

Nyomtam egy factory resetet. Mikor kezdenék kibékülni, megelégedni a készülékkel akkor mindig előjön valami nyűgje. :W

(#16543) petipetya válasza person (#16542) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kár volt, mert nekem csontra ugyanez a rom van fent, és nincs probléma a markettel. Tuti, hogy valamelyik alkalmazásod kavart be.

"nincs rá lezsóidő"

(#16544) bladerrr


bladerrr
csendes tag

sziasztok
már majdnem vettem egy spicát,erre most megjelent a voda 845 féláron közel olyan tudással mint a spica,nektek spica tulajoknak mi a véleményetek a 2 készüléket összehasonlitva?megéri a spica a +30e-t, tudja valaki hogy 845-ttel is tudnék filmet nézni?

(#16545) petipetya válasza bladerrr (#16544) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem nagyon van róla teszt, így még nincs is mit összehasonlítani. A 845-ös topicban viszont olvashatsz róla hasznos infókat.

"nincs rá lezsóidő"

(#16546) bladerrr válasza petipetya (#16545) üzenetére


bladerrr
csendes tag

köszi a tippet...

(#16547) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Hi, olyan kérdésem lenne hogy ez a I570EXXJG2, mennyivel jobb, vagy miben jobb a je4-nél? köszi előre is:)

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#16548) person válasza petipetya (#16543) üzenetére


person
senior tag

Most már nem tudjuk meg. Bár van egy olyan érzésem hogy még fog jelentkezni a probléma. Pedig mostanában egyáltalán nincs telepakolva minden szarral. Igo mellett még volt 60M.

(#16549) germinator66


germinator66
aktív tag

Tapasztalt vki olyat, hogy a beépített mail klienst használva, hiába törlöm a levelet, a szerveren fenthagyja? (1.5 ill. 2.1 alatt is ez a helyzet, freemail)

(#16550) Shad0w


Shad0w
senior tag

Annak ellenére, hogy közutlatra tettem szert, van valakinek ötlete, hogy miért szaggat a youtube? És miért van a youtube videok közepén egy "cilinder" forma (csak sötét részeknél látszik)? Elvileg a hivatalos 2.1 van fent (skynet blogján találtam) és nincs task killer. Osmonitor szerint vmi android rendszer eszik 10-15%-ot (és az osmonitor 20-25%-ot).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.